Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
221. hozzászólás - 2008.10.21. 17:16:09 (Válasz Jaana #218 hozzászólására.)
Jaana: Szerintem ha nem 2x-es győzelmi arányt kell elérni, hanem mondjuk fixen 100-al többet, az kb. hasonló eredményt hozna, és ugyanúgy nem lehetne villámháborúkat vívni. Viszont ha egyik szövetség erősebb, mint a másik, akkor egyértelműen lenne fix vége a háborúnak, nem lehetne a végtelenségig húzni (tulajdonképpen csak a 100-as értéket kellene "belőni" valahol 70-140 közé szerintem).
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
222. hozzászólás - 2008.10.21. 17:18:57 (Válasz Cyron #207 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2008.10.21. 13:52:50
Idézet: bonca - 2008.10.21. 13:06:16
Jerikó: csak annyit jegyeznék meg, hogy az Azúr Légió már a háborúskodás elkezdése előtt sem volt a top5-ben, mert leálltak az építkezésekkel. Olyan nagyon nem estek vissza.


Végre valaki gondolkozik is.


Szia!
Lehet, akkor nem emiatt estetek vissza, de biztos vagyok benne, hogy ha gondolkozol, akkor belátod, hogy veszteséges volt a háború. De ezt teljesen objektív módon is lehet értékelni, ha felírja valaki, hogy milyen végeredménnyel (hány csatával) mennyi LE-t nyert a szövetség. Minden csata 1 pp-be kerül, nagyjából azt kell eldönteni, ebből melyik fél mennyi "finanszírozott".
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
223. hozzászólás - 2008.10.21. 17:42:05
.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.09. 21:27:20-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
224. hozzászólás - 2008.10.21. 17:51:16
Jeriko: Igen, a fix érték is ugyanazt a hatást váltja ki várhatólag, végül is mindegy, hogy érték, vagy csökkentett arányról beszélünk.

Viszont van egy fontos dolog itt a hatékonysággal kapcsolatban, amivel nem számoltok: a háborús támadásokban is jön LE! Lehet, hogy nem annyi, mint ha mázlival betámadsz egy nem háborús embert, de azért csatánként egy 20-40 LE becsordogál. És én azt vettem észre, hogy míg régebben rendszeresen szereztem 200-300 LE-ket is, az emberek megtanultak játszani, és már a 100 is kiemelkedően nagy rablás nálam. Úgyhogy nem hiszem, hogy egy háborús portyázással sokat veszítenék a normál portyázáshoz képest. Most már a normál portyázás sem olyan nagyon nagy LE forrás.

Jaana
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
225. hozzászólás - 2008.10.21. 18:11:31 (Válasz tramenes #209 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 14:10:55

Azért akarsz hibáztatni minket mert VÉDEKEZÜNK? Félreértés ne essék; a kis szövi ellen indított háborúnk VÉDEKEZŐ háború volt amit azért kellett megindítanunk mert az ellenünk törők -az Azúr Légió és az ELIT HORDA, ha valaki elfelejtette volna- 1.) amúgy is túlerőben vannak 2.) lekommandózzák a gyengébb szöviket és + LE-t szereznek tőlük, így nekünk is extra LE-t kell szereznünk valahonnan ha nem akarunk még nagyobb hátrányba kerülni.

Ez annyira megható, hogy mindjárt elsirom magam... a röhögéstől. A "VÉDEKEZŐ háború"-nál már csak a "háború a békéért" lenne viccesebb szófordulat. Ez a játék egyéniben és csoportosan is a gyengébbektől való LE-szerzésről szól, aki versenyben akar maradni ezt csinálja. Nem tudom miért nem lehet ezt leirni ahelyett, hogy játszuk a mártirt és úgy csinálunk mintha békeharcosok lennénk, csak a gonosz aggresszor miatt ütjük a kisebbet, de ezt is sirva és sűrű bocsánatkérések közepette. Bocs ha off voltam!
Pontszám: 7.67
fórumozóGoombiFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
226. hozzászólás - 2008.10.21. 18:15:59
Batu - És ez most miért zavar téged?
Teljes mértékben igazad van , de valaki így szeret játszani hogy kicsit jobban beleéli magát és nem csak támadgat - támadgat mint egy robot Mindenkinek más a játékstílusa amit tiszteletben kell tartani!
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
227. hozzászólás - 2008.10.21. 18:27:01 (Válasz Batu #225 hozzászólására.)
Ne haragudj de nem látod pontosan hogy miről beszélek.

Itt az ELIT részéről egy körfolyamat beindításáról van szó. Megütik a gyémánt szöviket, győznek, tápolódnak, mire végeztek az összessel letelik az 1hét béke, küldik az újabb hadüzenetet, a + épületszintek miatt könnyebben győznek, gyorsabban tápolódnak és kezdődik minden elölről. Ha már mindenki olyan gyorsan kapitulál hogy belül vannak az 1 héten; hát jön valami zafír vagy smaragd.

Azt kell látni hogy ez ellen egy szövi csak úgy tud védekezni ha maga is beindít egy ilyen ciklust. Minél később, annál rosszabb pozícióból indul. Hamarosan eljön az az idő hogy az ELIT nevetve képes védekezni akár 6-8 "normál" stratégiával fejlődő szövi EGYIDEJŰ támadása ellen is; és akkor minden azon a másik szövetségen fog múlni akivel hadban állnak és aki szintén beindította a maga ciklusát. Más lehetőség nincs.
Pontszám: 2.67
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
228. hozzászólás - 2008.10.21. 18:36:11 (Válasz tramenes #216 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 15:33:03
Egyetlen PPt sem pazarlunk el. Minden nyert portyánk vagy levédett támadásunk 2 nyert portyát vagy levédett támadást kíván tőletek. Ha nyertek mondjuk 300 csatánál és másra portyázva csak 50 LE-vel vinnétek többet átlagban minden embertől mint tőlünk, akkor is 150 "felesleges" csatátok volt.

150X50=7500 LE

és az 50 az nagyon szerény becslés....


Edit: most nézem hogy 300al már rég nem tudtok nyerni. Legyen 400 de csak mert hiszek a csodákban: 200X50=10k LE



ok. akkor ezek szerint nem ertitek meg a taktikank ahogy nezem jeriko se kapizsgalja a haboru lenyeget
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
229. hozzászólás - 2008.10.21. 18:57:12 (Válasz Syck #228 hozzászólására.)
Részben (vagy teljesen) minél több "ingyen" tp?
Hamarabb megvan a szint, még több tp... Valami hasonló, ugye?
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
230. hozzászólás - 2008.10.21. 19:19:01
.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.09. 21:27:39-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
231. hozzászólás - 2008.10.21. 19:20:14 (Válasz Balor #229 hozzászólására.)
Idézet: Balor - 2008.10.21. 18:57:12
Részben (vagy teljesen) minél több "ingyen" tp?
Hamarabb megvan a szint, még több tp... Valami hasonló, ugye?


az mar csak a bonusz

de tenyleg nem ertem, mi az a racionalis erv, azon kivul "hogy ugyse gyoztok" ami miatt a kubla nem adja fel ez mar inkabb ilyen buszkeseg jellegu dolog lesz nem?

a haboru alatt a kubla letszama csokkent, a horda ezzel szemben ujabb szintet huzott fel es mar huszan vagyunk. most akkor mitol lenne minuszos a haboru?

a legnagyobb gond itt az lesz, h a gyemantok nagy resze a gyemant bonuszt arra hasznalta, h meg tobb LE-t nyerjen ki. de a jatekban egy ido utan tizbol kilenc alkalommal nem lesz mar LE az aldozatnal.... miklos meg egeszen biztos nem megy bele, h 0LE aldozatert is kapjon LE-t a tamado
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
232. hozzászólás - 2008.10.21. 19:20:59 (Válasz Ariel #230 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.10.21. 19:19:01
Syck : miért csodálkozol, hogy a gyémánt horda csak a LE mennyiségében látja egy háború sikerét vagy kudarcát ?


jha pont most villant at rajtam, h a gyemantok mennyire gollamszeruen LE fuggok
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
233. hozzászólás - 2008.10.21. 19:30:09 (Válasz tramenes #209 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 14:10:55
Idézet: Cyron - 2008.10.21. 13:52:12
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 09:35:09
Szerintem nem szabadott volna. Ez a hsz. pl arra buzdítja az általuk később megtámadott kis szöviket hogy szinte ellenállás nélkül tejeljenek az ELIT kútjába. 2300 LE-re legalább 40-50 PPt ki kellett volna szedni belőlük és akkor nem érte volna meg nekik, így az egálnál kicsit pozitívabb eredmény jött ki az ő szemszögükből.

A presztizsből, illetve a "követendő magatartás" példájából közép-hosszútávon még sokkal többet is nyertek mint az a 2300LE.

Szóval BÁRKI, aki hadban áll akár az ELIT-tel akár más, nála sokkal erősebb szövivel érje el legalább azt hogy a PP-t rájuk nyomják és ne némi felületes erőfitogtatással csikarják ki a győzelmet.


Ez felettébb érdekes... mondcsak, Ti mennyi idő alatt kapituláltattátok a smaragdokat?
Megvolt az talán fél nap is, nemde?
Nem először esel abba a hibába, hogy egyik felé osztod az észt milyen szemétládák az Elit-ek, miközben a másik irányban ugyanazt művelitek.
Legalább arra ügyeljetek, hogy ne essetek rövid időn belül a saját monológotok csapdájába.

Egy idő után sajnos hiteltelenné válsz még akkor is, ha igazad van...


Mondjam azt hogy a belső klánfórumon kifejeztem nemtetszésemet a kicsik farmolásáról? Mert így volt. De olyan a rendszer hogy muszáj; mert az ELIT farmolja a gyémánt szöviket -> olyan LE-t szerez tőlük amit mi nem tudunk saját zsebből kigazdálkodni -> nekik lesz újabb épületszintjük, nekünk meg nem vagy jóval később -> még nagyobb előnybe kerülnek -> elveszítjük a háborút -> ELIT még több LE-t kap a kútjába. Ha valami nem világos ebben az öngerjesztő rendszerben mondd meg nyugodtan hogy szerinted melyik elemnél tévedek.

Azért akarsz hibáztatni minket mert VÉDEKEZÜNK? Félreértés ne essék; a kis szövi ellen indított háborúnk VÉDEKEZŐ háború volt amit azért kellett megindítanunk mert az ellenünk törők -az Azúr Légió és az ELIT HORDA, ha valaki elfelejtette volna- 1.) amúgy is túlerőben vannak 2.) lekommandózzák a gyengébb szöviket és + LE-t szereznek tőlük, így nekünk is extra LE-t kell szereznünk valahonnan ha nem akarunk még nagyobb hátrányba kerülni.


Már megint csúsztatsz kedves ellenfelem!
Mindig "elfelejted" említeni, hogy Ti kezdtétek az _egész_ játékban az első 2 háborút vérgyenge ellenfelek ellen!
A második háborúkat kirobbantó szövetség érdekes módon ismét egy gyémánt hordás, a Tökéletes gyémánt volt szinten 2 vérgyenge szövetség ellen.

Ekkor üzentünk hadat mi, akik akkor közel azonos erőben álltunk veletek, hogy megállítsunk a gyémántok esztelen háborúit.
Sajnos ez nem jött be, csak olaj volt a tűzre és a gyémántok még inkább belelendültek a hadakozásba.
Nos, mi tagadás immáron mi sem vagyunk jobbak Nálatok, lesüllyedtünk erre a szintre...
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 3
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
234. hozzászólás - 2008.10.21. 19:56:42 (Válasz Syck #231 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.21. 19:20:14
Idézet: Balor - 2008.10.21. 18:57:12
Részben (vagy teljesen) minél több "ingyen" tp?
Hamarabb megvan a szint, még több tp... Valami hasonló, ugye?


az mar csak a bonusz

de tenyleg nem ertem, mi az a racionalis erv, azon kivul "hogy ugyse gyoztok" ami miatt a kubla nem adja fel ez mar inkabb ilyen buszkeseg jellegu dolog lesz nem?

a haboru alatt a kubla letszama csokkent, a horda ezzel szemben ujabb szintet huzott fel es mar huszan vagyunk. most akkor mitol lenne minuszos a haboru?

a legnagyobb gond itt az lesz, h a gyemantok nagy resze a gyemant bonuszt arra hasznalta, h meg tobb LE-t nyerjen ki. de a jatekban egy ido utan tizbol kilenc alkalommal nem lesz mar LE az aldozatnal.... miklos meg egeszen biztos nem megy bele, h 0LE aldozatert is kapjon LE-t a tamado


Akkor én arra a racionális érvre lennék kíváncsi, amiért a Kánságnak kapitulálnia kellene.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
235. hozzászólás - 2008.10.21. 20:01:12 (Válasz Cyron #233 hozzászólására.)
Ez nem változtat azon hogy az ELIT kezdettől fogva erre a háborúskodásra gyúrta rá a szövit, válogatta ki a tagjait. Tudatosan készültek a háborúra; indulás óta. A Kubla nem így indult csak kipróbált egy új lehetőséget amikor adódott.

Ha ez boldogít; azóta több a velünk 1 szintű ellenfelünk mint a jóval gyengébb.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.21. 20:04:43-kor
Pontszám: 6
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
236. hozzászólás - 2008.10.21. 20:07:38
Érdekesek ezek a fejtegetések. A szövetségi háborúk LE profitja elégge kérdéses. Az is igaz, hogy egyre kevésbé esélyes 50 feletti LE szakitása portyákból (legalábbis ezt vettem észre). A szövetségi háborúk kapcsán felmerül, hogy miért éri meg. Van akinek maga a sikerélmény, hogy szövetsége győzedelmeskedni tud, megér némi áldozatot, annál édesebb a győzelem. Olyan érv is lehet, hogy egy szövetséget ahol gyengébb tagokis vannak, állandó nyomás alatt lehet tartani és kicsit visszafogni (pl. gyengébb tagok kilépnek/láthatatlanok lesznek, lassul a fejlődés), ez hosszú távon kellemetlenebb lehet mint a kapitulációval járó LE vesztés. A sok épitővel rendelkező szövetségek mindenképp folyamatosan fognak adózni valakinek (mindig másnak), mert nem tudják megvédeni magukat és teljesen lemaradhatnak épités hiján.
Pontszám: 8
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
237. hozzászólás - 2008.10.21. 20:40:11
Én csak egyetlen dologtól tartok, hogy akik folyton vesztenek, megúnják ezt és abbahagyják a játékot.
Ha 1-1 portyát bebuksz, azt még elviseled valahogy, de ha folyamatosan rommá vernek, azt tuti nem.

Pl. a legújabb hadüzenetünknél én megmondtam a tagoknak, hogy nem veszek részt benne, az alacsonyabb szintűeké a terep.
Abajgatom addig is a Kublát.
Bár Trinigan épp most adott egy maflást, grat Neki ezúton is!
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
238. hozzászólás - 2008.10.21. 20:58:49 (Válasz Cassian #234 hozzászólására.)
hat rengeteg erv van, de alapvetoen a szovetsegem ellen beszelek, szal nagyon reszletes ervelest ne varj tolem

- amig mi a sajat fejlodesi strategiank hajtjuk vegre, addig ti kenytelen vagytok velunk versenyezni. a rubin es a gyemant strategia nem azonos, de ti kenytelen vagytok a rubin fejlodesi strategiat kovetni.

- a szovetsegetek fejlodese gyakorlatilag megallt, meg az olyan szamotokra teljesen feleseges epuletet is felhuztatok, mint a kemgomb.

- regebben mindenkepp top5ben volt a kubla, most a 17. helyen alltok, mig a Tokeletes Gyemant aki joval kisebb szovetsegekkel all haboruban, feljott a negyedik helyre. ennek szimplan az az oka, h a rendelkezesre allo eroforrasokat jobban tudjak kihasznalni, raadasul rengeteg VD-t es PP-t sporoltak fel. amig ti Leinád-dal ruletteztek, addig ok farmoljak a kicsiket. raadasul nyugodtan gyujtogethetnek, mig ez rolatok -szerintem- nem mondhato el. (pl. Mordraneth-nel nem egyszer lattam, h beutott, majd szinte azonnal be is nyomta a pihenest, varva az ellentamadast).

- nem tudom pontosan, de szerintem a dolgok jelenlegi allasa szerint max 5000LE veszitettek a kutbol, amit 3-4 nap alatt boven visszatermel a kut, vagy ha nem kell vedekeznetek ilyen intenzitassal, akkor indihattok kisebb szovetsegek ellen haborut, amit az eliteken edzodve 100%osan nyerni fogtok.

tudom, h Jeriko szerint szivatni kell az elitet, de komolyan mondom, h semmi szivasunk nincs a Kublas haboruval

ha Vlagyimirkent kene ervelnem, csak annyit irnek, h minden a Tokeletes Gyemant ELIT HORDA osszeeskuves szerint tortenik
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
239. hozzászólás - 2008.10.21. 21:01:15 (Válasz tramenes #235 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 20:01:12
Ez nem változtat azon hogy az ELIT kezdettől fogva erre a háborúskodásra gyúrta rá a szövit, válogatta ki a tagjait. Tudatosan készültek a háborúra; indulás óta. A Kubla nem így indult csak kipróbált egy új lehetőséget amikor adódott.

Ha ez boldogít; azóta több a velünk 1 szintű ellenfelünk mint a jóval gyengébb.


Nem erre gyurtunk, a haboru szerintem nem mas, mint a kisebb karakterek "farmolasanak" evolucioja. Egy ido utan senkinel nem lesz LE, megtanuljak, hogy 0LEvel kell taborozni, es gyujtogetni csak ugy szabad, h ne tudjanak nagyot rabolni.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
240. hozzászólás - 2008.10.21. 21:21:03
Én csak egyetlen dologtól tartok, hogy akik folyton vesztenek, megúnják ezt és abbahagyják a játékot.
Ha 1-1 portyát bebuksz, azt még elviseled valahogy, de ha folyamatosan rommá vernek, azt tuti nem.


Ettől én is félek - nem szeretném senki szórakozását elrontani. Az egyedüli érv a támadás mellett az, hogy ha te nem támadod, mások úgyis megtámadják, tehát muszáj erősödnie előbb-utóbb. Valszeg tehát a te támadásaid nélkül is abbahagyná, ha abbahagyja.

Jaana
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője