Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2341. hozzászólás - 2009.06.23. 20:56:04
ha egy szövetség ügyesen használja a kombát 2 hetente akkor kis se kell lépniük...meg mondom ottvan a láthatatlanság az is nagyon sokat segít...mer a védelem italára azt aláírom hogy nem mindenki költ őskövet de ez a másik két lehetőség mindenkinek adott...és kajak én azt rúgnám ki aki egy fontos háborúban amikor épp fegyverbe szólitanám a katonáimat hőzöngene...hogy ő nem megy kombába meg láthatalnse lesz...

Dugovics Titusz tán hőzöngött? egy frászt...megfogta a törököt...nemnézte hogy kis török nagy török megfogta és ugrott...vágod....Titusz nem szarta össze magát amikor rájött milyen áldozatot is kell hoznia...

na itt nem kell ugrani de kombába és láthatatlanodni igen...ha a Haza érdeke azt kívánja....
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.22
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2342. hozzászólás - 2009.06.24. 07:52:45
Tök jó olvasni, hogy a TGY még csak nem is élvezte pl. a mi farmolásunkat. Kb 15-20 alkalommal támadtak be minket is, és nekünk igenis számított volna az a nekik "kevéske" LE, amit vittek először hetente, majd 2 hetente...

De hogy még jól szórakozni sem tudtak közben, lassan már sajnálni kezdem őket...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.70
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2343. hozzászólás - 2009.06.24. 09:49:56 (Válasz Cofee #2342 hozzászólására.)
Elárulnád melyik az a szövi, amit a TGY kéthetente farmolt? 15-20 alkalom? Ne nevettess...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2344. hozzászólás - 2009.06.24. 19:40:43
Nem

Na jó túloztam... De még havonta átlagban 1 szerintem kijött...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2345. hozzászólás - 2009.06.24. 21:22:48 (Válasz Cofee #2344 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.06.24. 19:40:43
De még havonta átlagban 1 szerintem kijött...

Nem kérdezem meg, hogy hány hónapon keresztül, mert a végén még kiderülne, hogy...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 9
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2346. hozzászólás - 2009.06.24. 22:14:57
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2347. hozzászólás - 2009.06.24. 22:34:54 (Válasz Dr_Faktor #2341 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.06.23. 20:56:04
Dugovics Titusz tán hőzöngött? egy frászt...megfogta a törököt...nemnézte hogy kis török nagy török megfogta és ugrott...vágod....Titusz nem szarta össze magát amikor rájött milyen áldozatot is kell hoznia...

Egyre jobban tetszenek az írásaid
Pontszám: 5
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2348. hozzászólás - 2009.06.24. 23:35:50
lenne 1 nagyon fontos kérdésem^^ de tényleg

MI értelme van háborúzni????

szeretném tudni

1. Lépés hadüzenés..tök menő hadat üzentünk egy másik szövinek
2. Lépés:háború kezdete
3. Lépés sokszorosan több harc 10-20k-s bónusz Le a kútból...
4. Lépés csapásmérés: 10 szintű csapást kap a szövi
5. Lépés :újabb csapásmérés....
6. Lépés: A szuperszónikus győzeelem juhhuuu béke csarnoka miatt kevesebbet vittetek mint a kút 15%(nem 20k bónusz LE-nél hanem 5k-nál... de ennyi túlzás kell )


[gratulálok 50k minuszban vagytok]

Szóval megint megkérdezem mi értelme van háborúzni?


Pl ez mi?

szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +28852 töltődés a szövetség Lélekkútjába.

213k-s szövinél több mint +5k plusz zsákmány mellett ez meg mi???

de komolyan mondom, hogy nevetséges.... tőlünk meg viszik a 80-90k-s LE-ket...hogy van ez???
A hozzászólást Lance módosította 2009.06.24. 23:46:33-kor
Pontszám: 5
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2349. hozzászólás - 2009.06.24. 23:52:25 (Válasz Lance #2348 hozzászólására.)
Akár azt is kérdezhetnéd mi az élet értelme:)
Biztos, hogy nem optimális nyeremény szempontjából, de legalább egy kis izgalmat hoz a játékba:)
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2350. hozzászólás - 2009.06.25. 00:09:55 (Válasz Constantin #2349 hozzászólására.)
ööö nem hoz...mi abban az izgalom, hogy folyamatosan csak vesztess,és ha nyersz is akkor is 30k-t ..már HA Nyersz,mert ha nyersz is kapsz a nyakadba egy egy 10-es csapást vagyis máris nem nyertél semmit...

ezt már csak az tetőzi, hogy a több száz k-ba kerülő háború csarnoka semmit de az égegyadta világon semmit ,nuku ,nista, 0-át ér...

a béke csarnoka meg kismilliószor hatásosabb 10-ed annyi LE-ből...

Háború csarnoka akkor lenne jó, ha csapás LE-jét a + nyert LE-hez adja, és a minimum LE től vagyis 15%-tól adná hozzá a bónuszt....

eleinte izgalmas, de ahogy előrébb megy a háború, csak egy nagy át ... -nak tűnik az egész...

de meg is kérdezem mi az élet értelme? én tudom :semmi mert nincs neki, ahogy a háborúknak sincs T_T

már a felfelé portyázásnak és a térkapuzásnak sincs szinte értelme,de mostmár a háborúnak sincs úgy néz ki...

Szinte már csak a társaság miatt járok fel mert ez így nem valami fényes és logikus...
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2351. hozzászólás - 2009.06.25. 00:51:00 (Válasz Darksol #2288 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2009.06.23. 12:42:27
Itt mondtad ki a lényeget, Kócos. Magyarán: nyerhettetek volna, de vannak olyan (lámer, nemtörődöm, vagy egyszerűen csak elfoglalt és rá nem érő) tagjaitok, akiken elment ez a háború. Ti ezt inkább hagytátok, mintsem kirúgtátok/elbújtattátok volna őket. Valószínűleg így volt "optimális"


Optimalis. Bar a szempontok itt fontosak, hogy mi szerint optimalis. Nem eri meg ilyen kevesert felaldozni ennyit a jatekelmenybol. A kivalast arra ertettem, hogy ha 1 hetig katakombazni kellett volna, akkor lehet, hogy ez mar valakinek sok lett volna.

Ez persze nem baj, de akkor nem kell és nem is lehet a rendszerre fogni a vereséget.


Mint ahogy nem is fogtam a rendszerre. Azt mondtam, hogy a rendzsernek vannak olyan anomaliai, amit a Tappancs ugyesen tud kihasznalni es a maga javara forditani.

Ahogyan Ösvényjáró bajtársék oly kiválóan fejtegették egy-két oldallal előrébb, ha 35 fanatikus és profi játélost sikerül összeszedni, akkor minden háború nyerhető.


Attol fugg hogy definialod a nyerest. Szamomra az, hogy az ellenfel kapitulal meg nem feltetlen gyozelem.

Jelen esetben szerintem egyszerűen savanyú a szőlő...


Konkretan kinek? Ha ram gondolsz, szerintem olvasd el ujra amit irtam. Azt irtam, hogy jobb a Tappancs, es hogy fajo a vereseg szamunkra.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2352. hozzászólás - 2009.06.25. 00:58:14 (Válasz Darksol #2296 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2009.06.23. 16:05:29
Rólatok a hozzászólások alapján azt lehetett feltételezni, hogy büszkék vagytok a veretlenségetekre és foggal-körömmel meg fogjátok védeni, de nem ez történt. Ha lekülditek a tagság felét katába, a többiek meg 2 hét alatt kiküzdenek egy sovány győzelmet megemeltem volna a kalapom, de ti nem hoztatok áldozatot, kiszámoltátok mi éri meg, és eszerint matekoztátok le a dolgot.
És ez nem a háborús rendszer hibája, kár bármit is arra fogni...


A haborus rendszer hibaja az, hogy a gyzelemhez iyen drasztikus aldozatokra van szukseg. A haborus rendszer hibaja az, hogy olyasmire osztonoz, mint a szovibol ki-be ugralas.
Innentol meg mar csak azon vitazunk, hogy mi volt elobb, a tyuk vagy a tojas.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2353. hozzászólás - 2009.06.25. 01:08:16 (Válasz Constantin #2314 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.06.23. 17:46:47
Most kikapott egy "elit" szövi s egyből baj van. Pedig a szabályok ugyanazok mint anno s ugyanazok vonatkoznak rájuk mint egy hétköznapi - nem elit szövetségre. Szerintem nem történt semmi lényeges.


Baj van?! Miert lenne?
Kerlek ne probald ugy beallitani, mintha valtozasokat koveteltunk volna, amiert miket el lehet verni. Hadd ne kelljen mar ideznem magamtol.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2354. hozzászólás - 2009.06.25. 01:22:06 (Válasz Constantin #2349 hozzászólására.)
Idézet: Constantin - 2009.06.24. 23:52:25
Akár azt is kérdezhetnéd mi az élet értelme:)
Biztos, hogy nem optimális nyeremény szempontjából, de legalább egy kis izgalmat hoz a játékba:)


Már akinek. Nekem a haboruk abbol allnak, hogy a napi 3-5 portyam lecsokken 1-re. Nem kulonoskepp izgalmas. Tappancsos habru alatt nem volt egyetlen Tapancsos sem tamadasi listamon, igaz eselye is csak egynek volt.

A Elittel valo parbajunk valoban izgalmas volt, mentes a haboru minden hatranyatol. De mivel ez a kolcsonos bizalomra epult, igy altlabn nem megvalosithato.
Pontszám: 5
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2355. hozzászólás - 2009.06.25. 02:17:17
Ahogy én látom jelenleg kétféle módja van az építkezés gyorsításának (az örökzöld építőrabszolga módszert leszámítva persze).
Mindkét módszer gyakorlatilag specializáció, és a kettő nem vegyíthető (effektíven).

Az első módszer háborús bevételre épít. Ez a gyengébbik, de szórakoztatóbb változat. A HCS sokat dobhat a bevételen, de még így is elég szegényes a profit. Meg aztán a háborús célpontok száma is véges.
A másik módszer a szövetség taglétszámának maximalizálása, hiszen több ember többet épít (és a háborús bevétellel szemben az építéstől ugyebár a kút is nő). A manakonstrukció miatt erre borul a mérleg nyelve, méghozzá durván.

Mivel a TOP (mindegyik TOP) arra törekszik, hogy maximalizált maradjon a létszáma, nehogy hátrányba kerüljön a többiekkel szemben, így megfigyelhető, hogy gyakorlatilag mind a három listavezető árvaház módba kapcsol időnként, és a többiekhez képest gyenge karaktereket karol fel, hogy telítse a létszámot. Ezek az utasok általában alkalmi vagy nagyon alkalmi játékosok, akik képesek naponta 1x manakonstrukciózni, időnként még építenek is, de nagyjából ennyivel járulnak hozzá szövetségük előrehaladásához.
Egy háborús szövetség csak akkor lehet sikeres, ha aktív játékosokból áll, és nem enged teret efféle kontraszelekciónak.

Ahogy már említettem, ez a két dolog nem vegyíthető. Nem háborúzhatsz úgy, hogy közben egy 5-10 fős alkalmi játékos állományon simán visszavernek minden megszerzett pontot. És ez így is van rendjén.

Az Azúr Légiótól rabolt kúttöltés - hála a remek módosításoknak - nem volt több 2-3 ember napi manakonstrukciójánál. Ha nem lenne limitálva a győztes kútméretére a rabolható LE mennyiség, akár 6 embernyi összeg is jöhetett volna. Jelentős, mi?
Személy szerint nagyjából 60K-t költöttem a (3) háború alatt gyógylére. Ha beépítettem volna ezt a LE mennyiséget, már 10K-val beljebb lennénk, és akkor még nem beszéltünk a többiekről.
Mégsem érdekel, hogy mennyire aránytalan mivel nem a kútra pályáztunk, hanem a hosszú ideje veretlen Légió legyőzésére. Ez pedig nekünk sokkal többet ért, mint valahány százezer LE, hiszen a TGYs vereség miatt végig ott volt bennünk a tüske.
Gondolom nem kell mondanom, hogy ha érdekelne minket bármiféle arányosság, vagy az optimalizálás, sosem léptünk volna le a TGYből, hogy újrakezdjünk mindent, nulláról.

Mindezt összevetve nevetségesnek, vagy sokkal inkább szánalmasnak tartom amikor egy 35 fős szövetség felháborodik azon, hogy egy kicsi, de annál jobban szervezett szövetség legyőzi. A Légió legalább belátta, hogy presztízsen kívül kvázi semmit sem veszít, éppen ezért ki is érdemlik a tiszteletet.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.60
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2356. hozzászólás - 2009.06.25. 08:12:05 (Válasz Kocos #2353 hozzászólására.)
Nem mondtam ilyet, de ez is kiolvasható belőle
Csak hozzászólás jött innen-onnan. S inkább nekem az szúrta a szemem, hogy valaki azt írta: nem a Tappancs érdeme a győzelem. Ez szerintem meg nem állja meg a helyét. Észre kellett venni ezt a lehetőséget ugyanúgy mint valamikor azt hogy mennyire jó a spektrális manipuláció. Igaz én pincéztem, de a többiek akik kinn voltak s nyomták a háborút, igenis megérdemlik a tiszteletet. Ha másét nem az enyémet biztos. Valamint ugyanúgy megérdemlik azok is akik az ellenfél soraiból harcoltak s nem csak hagyták magukat mészárolni. A Tappanccsal igen is nagyot alkottak a hölgy és a srácok Legalábbis egyedit s eredetit. Én pedig örülök hogy bekerültem, a játékélmény azóta többszöröse a réginek
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2357. hozzászólás - 2009.06.25. 08:19:59 (Válasz Damage #2355 hozzászólására.)
"Személy szerint nagyjából 60K-t költöttem a (3) háború alatt gyógylére. Ha beépítettem volna ezt a LE mennyiséget, már 10K-val beljebb lennénk, és akkor még nem beszéltünk a többiekről."

Akkor nézzük:
- ti nyertetek, de valójában veszítetettek rajta.
- ha az Azúr (vagy más, akinek hadat üzentetek) nyerni akar, akkor valójában veszített volna

Remek loss - loss szituáció.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2358. hozzászólás - 2009.06.25. 08:52:59 (Válasz Mortimer #2357 hozzászólására.)
Hasonló játékélményért ennek a többszörösét is feláldoztuk volna, és még örülnénk is neki. Várj, hisz meg is tettük, amikor megalapítottuk a szövetséget... A játékélmény nem mindenkinek jelent egyet a befektetések optimális megtérülésével. Miért lenne baj, hogy van a játéknak olyan élményt nyújtó része, ami többet vesz el, mint amennyit behoz?
Már ha tényleg így is van bizonyos esetekben - a ti esetetekben például nem
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2359. hozzászólás - 2009.06.25. 09:10:01 (Válasz Damage #2358 hozzászólására.)
Tudod nekünk van egy x+1 fős alkalmi játékos állományunk, de nekünk is más a játékélmény... vagyunk olyan jó szövetség/társaság, hogy nem rugjuk ki a másikat, mert nem tud 24/26 órában játszani.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2360. hozzászólás - 2009.06.25. 09:38:53 (Válasz Mortimer #2357 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.25. 08:19:59
"Személy szerint nagyjából 60K-t költöttem a (3) háború alatt gyógylére. Ha beépítettem volna ezt a LE mennyiséget, már 10K-val beljebb lennénk, és akkor még nem beszéltünk a többiekről."

Akkor nézzük:
- ti nyertetek, de valójában veszítetettek rajta.
- ha az Azúr (vagy más, akinek hadat üzentetek) nyerni akar, akkor valójában veszített volna

Remek loss - loss szituáció.


Ha csak a puszta szamokat veszed figyelembe igen. Am a szamok nem cel nelkuli entitasuk, hanem cellal probaljuk maximalizalni oket, ez pedig ugye leven egy jatekrol van szo, a szorakozas, es ha nekik a szorakozas bevetel meghaladta a szorakozas kiadast, akkor naluk nincs szo vesztett szituaciorol.
Pontszám: 8.60
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!