Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2001. hozzászólás - 2009.05.23. 22:50:13
Ez egy érdekes levél volt a Ronintól. Nem fogok sértegetni, és ilyen hangon beszélni, mint ők, leírom az eddigi tényeket amiket eddig tapasztaltam velük szemben.
1) A játékon kívül pénzzel fizetnek le embereket, hogy a játékban valahogy viselkedjenek - ez szerintem is etikátlan - Nektek is prém tárgyaitok vannak, úgyhogy sértegetheted Baalt, nem igazán van igazad, egészen más kérdés fizetni egy játékért, és lefizetni másokat valamiért -, és egy hasonló ilyen jellegű játékoknál minden valós pénzzel való üzérkedés - karakter eladása pénzért, játékbeli cselekedet pénzért vásárlása is bűncselekmény... most nincs időm utánanézi, de kíváncsi vagyok...
2) Eddig a Ronin jópár tagja nyugodtan álldogállt döntetlen cuccban - sokáig nem is ütöttem őket, gondoltam nem ütök döntetlenest, erre egyszer csak full fegyverben nekem jött TLO, eléggé átverve éreztem magam, nincs időm átnézni, hogy x. küldetésnél y. szinten lehet-e még vissza neki a döntetlenes, ő leírta, hogy egyértelmű volt szerinte - én azóta is gyengítve támadtam őket... hát ezek után engem nem győznek meg, hogy nem át akartak verni... és persze a fegyverzetre sem figyelek ezután.
3) Ronin 91 / 78 Ma, 04:02
Tényleg farmszövi, ahol senki nem tud harcolni, így könnyű célpont... ugyebár erre hivatkozva küldte el a csapásokat. Jól látom, hogy legtöbb győzelem szerint 24. vagytok, azaz a 24 legnagyobb farmoló között - komolyan ellenünk ilyen jól álltok, és a többi háború is így megy ilyen rossz tagokkal - mondjuk ha egy hétire eltűnnék, nem mennék katakombákba, és beütne pl az TGY akkor lehet hamar kint találnám magam a szöviből, és egy szavam nem lehetne, én is igennel szavaznék kirúgásra hasonló esetben... Aki ezzel az eredménnyel is elhiszi amit írtak, azt én kérem meg, hogy küldje ránk a citadella csapásokat...
4) Ronin 91 / 78 Ma, 04:02
Egy ilyen komoly harc, főleg Elleneket már megérte a citadellákat...
5) Mindig mehet a kérdés, hogy miért nem támadunk meg egy-egy szövit, erre mindig egyszerű a válasz. A TGY megtámadott minket, sikerült nyerni, de úgy, hogy nagyon sokan katakombákban voltak, és sokan nagyon sok időt és energiát áldoztak rá - lesznek nagy harcok még, de ritkán, mert mindenki szórakozni akar egy játékban, és folyamatos nagy háborúkkal a szövi egy része egyfolytában a pincében csücsülne. Nem félelem, sőt az sem nagy baj, ha veszítünk - anno a TGY-ELIT-Légió háborúban is az izgalom volt a lényegesebb nem a nyeremény.
6) Azon már meg sem lepődök ezek után, hogy éppen ők fogadták be Csuhit, hogy megcsinálja ezt a kreatív kivégzős párbajt Egonnal cserébe, hogy manából épít - a megfelelő topicban ez hangzott el.
7) Mondja már el nekem egy hardcore Travianos, BiteFightos, vagy bármi PVP játékos, hogy mit szólna ott egy olyan üzenethez, hogy én mostantól nem harcolok, ha megtámadsz lefizetek, akit csak tudok, hogy folyamatosan támadjon/megöljön/ellehetetlenítse a játékod, mert bár ez egy ilyen játék, és engedik a szabályok, én itt csak építgetek/fejlesztgetek (harci skilleket/katonákat/stb..., mert ugye PVP játék, és ha elég erős leszek, akkor én nyilván támadni fogok...)
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 7.82
népszerűHídrobbantóFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2002. hozzászólás - 2009.05.23. 22:53:50
Érdekes amiket itt olvasok.... The Lost One, szerintem ennyire nem kell komolyan venni a játékot, hogy őskövet ajánlasz azoknak, akik citadellázzák a VM-et. Sokkal nemesebb ellenfélnek ismertelek meg az ellenünk vívott háborúban, ami szerencsétlenségetekre végülis a Ti kapitulációtokkal végződött. Fogalmunk se volt, hogy (ahogy szövitársad írta) 2-3 hónapja nem is indítottatok háborút...
Pontosan emiatt, mivel nemes ellenfélnek ismertelek meg, nem örülnék ha azt hallanám, hogy töröltél... Ha annyira sok az ősköved, hogy ilyesmire használod, inkább válts hordát, és gyere hozzánk, a Zugivókhoz. Nem bánnád meg...

Hogy a háborús veszteségeket citadellával akarjátok kompenzálni, teljesen korrektnek tartom. A védekező fél részéről minden megengedett szerintem, hogy a veszteségeket minimalizálja. Legyen az béke csarnoka, vagy citadella... Mindkét épület erre szolgál.

És hogy a kitartásról is szó essen... Elmesélek egy történetet. Megtámadtunk egy kisebb szövit. Természetesen megint az én felbujtásomra, mert az én célom hogy növeljük a győzelmek számát, és a háborúból szerzett LE-t. Minden szépen ment, sorra hoztam a győzelmeket... Aztán jön az esemény: A Lélekszipolyozók Hagyományőrző Egyháza hadat üzent nektek. Gondolkodtam, hogy azonnal kapituláljunk-e, vagy ne.... Ez volt az első gondolat. Aztán elkezdődött a háború, és tartottuk magunkat, sőt még vezettünk is párszor. Aztán eltelt 1-2 nap. Következő esemény: A Rózsaszín Nyuszitappancs hadat üzent nektek. Na, ekkor kicsit elkeseredtem. Ők sajnos rommá vertek bennünket, de az se olyan volt, amit feladtunk. A Lélekszipolyozók ellen már 2 hete folyik a harc, pontosabban 13 napja, és még mindig tartjuk magunkat, és lehetséges, hogy nyerünk is. Pedig... Az ember nem ezt gondolná, ha a két nevet meglátja...
A taktikánk egyszerű. Aki nem mutat fel pozitív mérleget: Kirúgás/szövi elhagyása/láthatatlanság+védelem itala/katakomba. Aki pozitív mérleggel rendelkezik az üt, és tartja a frontot. Ja, és háború csarnoka maximalizálás.

Ez is egy lehetséges stratégia, a támadók leszoktatásához. Vagy építsetek béke csarnokát! Az egy teljesen jó módszer, és működőképes.
Viszont amit Ti csináltok, az egészen eddig egyedülálló, és szerintem egy lehetséges megoldás. Erre még nem gondolt senki. Egy magas szintű citadella igenis alkalmas arra, hogy elvegye a támadó kedvét! Szóval ez egy nagyon jó taktika. És a harc egy módja. De ha harcoltok, akkor ne fenyegetőzzetek törléssel, hisz a vak is láthatja, hogy harcoltok...

Ja, még valami. A katakombákról. Nem tudom honnan ez a gombaszedős dolog... Nem értem... A mi katakombánkban iszonyatos vedelés megy:D Az újabb érkezők újabb tálca söröket, és különböző fajtájú (immár megszámlálhatatlan mennyiségű) italokkal érkeznek, és a drága jó Maatkare valami meggyes fincsiséget is hozozz (kaját, ok?). Szóval hagyjátok azokat a szegény gombákat, és bulizzatok iszonyatosakat a katakombákban:)
V1: Hídrobbantó - Zugivó Italbarátok alapító
V2: Hídrobbantó - Új Generáció harcos
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2003. hozzászólás - 2009.05.23. 23:33:51 (Válasz BaalCain #1980 hozzászólására.)
Balkán,Ti nem gonoszak vagytok hanem csacska kisgyerekek .
Pontszám: 3.17
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2004. hozzászólás - 2009.05.23. 23:48:35 (Válasz BaalCain #1975 hozzászólására.)
Ja és ha már ennyire a gazdagok és befolyásosak ellen vagy akkor gondolkozz el fiatal , hacker-párti agyacskáddal azon,hogy vajon minek az analógiájára jött létre a citadell egyezmény(akár akarattal ,akár akaratlanul).
Ha nem sikerül kitalálnod-segítségül hívhatod kíváló szövetségi társaidat a rejtvény megfejtéséhez-akkor segítek megfejteni Beholder találkozón !
A hozzászólást Valmont módosította 2009.05.24. 00:07:27-kor
Pontszám: 3.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2005. hozzászólás - 2009.05.23. 23:52:38 (Válasz Valmont #2004 hozzászólására.)
hacker-párti...

de mi már ez? IRL fenyegetés? Most komolyan idáig süllyedünk?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2006. hozzászólás - 2009.05.23. 23:55:15 (Válasz LanMaffia #2005 hozzászólására.)
Nem semmi a műsor. Viszont már tudom némelyik kvízkérdést ki írta, amitől feláll a maradék hajunk.
Pontszám: 7.50
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2007. hozzászólás - 2009.05.24. 00:08:55 (Válasz LanMaffia #2005 hozzászólására.)
Nem fenyegetés.Ígéret !Nem tudom mi az az IRL?!
A hozzászólást Valmont módosította 2009.05.24. 00:10:09-kor
Pontszám: 3.17
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2008. hozzászólás - 2009.05.24. 00:13:26 (Válasz Valmont #2007 hozzászólására.)
Pffff, szerintem már ne hergeld magad és fenyegetőzz, inkább menj aludni.
Pontszám: 8.33
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2009. hozzászólás - 2009.05.24. 00:16:01 (Válasz Zaccmester #2008 hozzászólására.)
dehogy megyek,várom,hogy a Végzeturakat nyomja el az álom
Te se menj ,nyomj inkább citadellát a VM--nek -csak vicc volt.
Pontszám: 2
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2010. hozzászólás - 2009.05.24. 00:17:09
A rácsról: a rácsot alapvetően az optimalizátorok találták ki, nem véletlenül. A lényege, hogy senki ne dobjon ki lélekenergiát az ablakon. Lehet itt akármit írni, a folyamatos oda-vissza csapkodással csak egymásnak árt két szövetség. (Ha egy intelligens felnőtt ember azt mondja, hogy őt csak az motiválja, hogy a másiknak rossz legyen, azt nem tudom elfogadni.)

---

Idézetek a játék leírásából:

A játék során te is egyike vagy a bolygót uraló végzeturaknak. Hívj ki más végzeturakat, vedd lélekenergiájukat, legyél még hatalmasabb - hogy végül az isteni hatalmadat arra használod, hogy lerázod az Ellenség fertőzését, amely megtébolyítja elmédet, vagy újabb világokra lépsz át, és azokat is bekebelezed - ez még a jövő titka. (Bármit is magyarázunk bele, ez a cél.)

Ezen a világon senki nem képes hatalmaddal szembeszállni - kivéve a többi végzeturat. Ahhoz, hogy fölébük kerekedj, hatalmadat kell növelned. Szerezz lélekenergiát, akár a bolygón fellelhető gyarló lényekből, akár a többi végzetúrból ...

---


Ez a játék, mint azt a leírás is mutatja arról szól, hogy zsarnokot nevelsz. Van ahol tevét, van ahol gladiátort, van ahol egy falut ... Itt egy könyörtelen, megalomán zsarnokot. Aki ezt nem tudja elfogadni, annak ez a játék nem való. Akikből a játék túlzottan mély érzelmeket vált ki, azoknál jelentkez(het)nek mentál higiéniás (remélem jól írom) problémák. Teljesen felesleges ezen stresszelni, szerintem mindenkinek van elég baja e nélkül is.

Őszintén remélem, hogy ha eljutok a Beholder találkozóra, akkor ott a sörözésen lesz a hangsúly.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2011. hozzászólás - 2009.05.24. 00:20:53 (Válasz Valmont #2009 hozzászólására.)
Rossz hírem van: sosem alszanak! Most pattant le rólam Kadera és hozott némi LÉt, hogy érezzem a törődést.
Viccet félretéve, tényleg fent leszel akkor reggelig, ahogy náluk is valaki. Netán mindenki...

Módosítás: most esik csak le! Kadera a VM-ben? Nocsak, nocsak. Remélem már csak egy karaktert irányítasz, drága bosszúálló barátom.
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.05.24. 00:25:18-kor
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2012. hozzászólás - 2009.05.24. 00:25:17 (Válasz Zaccmester #2011 hozzászólására.)
én 2 nap alatt aludtam 4 órát most pihenek egy kicsit, meg amúgy sincs PP

Dutch én biztos sörözni fogok, már csak az a kérdés hogy mennyit
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.33
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2013. hozzászólás - 2009.05.24. 00:31:54
Kedves Nasdafil !

Örülök,hogy valaki értelmesen használja a topicot!Van igazság abban ,amit leírsz .Viszont nem az elején kezted a történetet.
Vezetőnk,TLO elkeseredésében nyúlt az egyébbként nem etikus őskövet-citadelláért akcióhoz.
Nem etikus tényleg ,de nem játékszabály és nem jog ellenes!-szerintem.Ezt majd eldönti egy benfentes-ha olvassa.
Az,hogy most harcolunk az nem azt jelenti,hogy hazudtunk mikor azt állítottuk,hogy felhagyunk a háborúzással;hanem azt jelenti,hogy belekényszerítettek a 7. hadüzenetetekkel a háborúba......gondolom Veled is volt már az életben ,hogy tele lett a f...od valamivel és az elveid ellen is tettél,azért,hogy megszüntesd a bosszantó szituációt.
Hozzáteszem egyetlen őskövet sem adott még senkinek felajánlása óta-tudtommal.
A gond az,hogy mindenkinek vannak érvei és elvei de mindig csak addig,amíg a saját érdekeivel nem ütközik.
Sajnos nem Mindenki tekint a VU-ra szórakozásként.
Pontszám: 7.50
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2014. hozzászólás - 2009.05.24. 00:36:55 (Válasz Ricardo #2010 hozzászólására.)
Nem értek Veled egyet Dutch!Szerintem itt mindenki saját maga tükörképét vagy vágyálmait nevelgeti.Akiben van játékosság és értelem az felfogja,akiben meg nincs az sértve érzi magát ha rászólnak.
A hozzászólást Valmont módosította 2009.05.24. 00:37:27-kor
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2015. hozzászólás - 2009.05.24. 00:51:21 (Válasz BaalCain #1999 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 22:42:41
Érdekes olvasni mennyi rajongóm lett
Valahogy a Rónin és az előzőben elég hasonlóan elkalapált citadellázó Garabonciások nagyon pörögnek a témán.


áhh, szóval ez íGy megy. magánban egy kioktató levél, ide pedig egy válasz.

hadd segítsek. nem pörög a szövetségem. én pörgök. nem értem, hogy jön ide a szövetség?

Idézet: BaalCain - 2009.05.23. 22:42:41
Hiszen a diplomáciai tevékenységetek nektek is a citadellában merül ki.


most erre mit mondjak? nyilvánvalóan te jobban tudod, hogy milyen a diplomáciai tevékenységünk, ugyan már, ne dedózzunk ilyesmikkel. ezen a fórumon értelmes emberek vannak. értelmes ember meg nem ír igaztalant.

pontosan fogalmazni "a vm-mel szemben merül ki citadellában" - én kérek elnézést, hogy nem írtam nektek, hogy "ne már". nem is fogok. a hadüzenetek nem érint engem, nem szoktatok támadni, de ha érintene is, akkor sem zavarna. a játék része, tegyétek. kisebb gondom is nagyobb annál, hogy diplomatáskodjak a farmszövetségekkel:)

de ha zavar a citadella, csak egy levél és többet nem lövünk, isten ments, hogy játékélményt romboljak. saját példa, saját hülyeség, szerintem sem tesz ilyet racionális ember, de ha valaki megkért, hogy ne támadjam, akkor nem támadtam. ha megkért, hogy szálljak le róla, akkor leszálltam. volt szövetség, amely írta, hogy ne citadellázzunk, nem tettük. ha kéreitek, a következő hadüzenetnél nem fogunk citadellázni. szerintem így korrekt, nem?
Pontszám: 5.63
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2016. hozzászólás - 2009.05.24. 01:03:01 (Válasz nasdfil #2001 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2009.05.23. 22:50:13
Ez egy érdekes levél volt a Ronintól. Nem fogok sértegetni, és ilyen hangon beszélni, mint ők, leírom az eddigi tényeket amiket eddig tapasztaltam velük szemben.


most komolyan: mekkora ég és föld a kommunikációs csatornák berkein belül - esküszöm, ha arra kicsit figyelnétek, hogy ki szólal meg, máris nem lenne ekkora perpatvar. (huhh, mindjárt jól letol valaki, mert tudom, hogy nem szabad korlátozni az egyén szólásának szabadságában, de komolyan, nem lehetne megoldani, hogy egy (esetleg kettő, de inkább egy) tag magán tartsa a szájkosarat és aki tud értelmesen írni, illetve szöveget értelmezni, aki nem ad más szájába szavakat, az írjon a szöv. soraiból? (ld. az éjszakai kommentek: te, ricardo - ha mindenki hasonló hangnemet ütne meg, a legtöbb szövetség még örülne is, hogy beteheti a fejét az igába:)

(persze ez állhat a roninra is, hiszen valmont egynémely kommentje után azonnal a VM-mel kezdek szimpatizálni. a szó veszélyes fegyvert, na.)
Pontszám: 8.33
népszerűHídrobbantóFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2017. hozzászólás - 2009.05.24. 01:50:50
Micsoda öröm látni, hogy egyesek hajlandóak félretenni az ellentéteket, némi sörfogyasztás reményében:)
V1: Hídrobbantó - Zugivó Italbarátok alapító
V2: Hídrobbantó - Új Generáció harcos
Pontszám: 5
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2018. hozzászólás - 2009.05.24. 05:32:46
Háborúzni márpedig jó!
És most mindenki vegyen egy nagy csokor virágot, tépkedje szirmokra, és a halott lepkeszárnyakkal együtt dobáljuk a hullákra.

TAPPANCS
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2019. hozzászólás - 2009.05.24. 06:10:48
Nekem v2 a HC szerverem, v1-en volt a tanuló szerver....v3 a fun

Sok felvetést olvastam, meg sírást, sajna hiába irogat mindenki meg anyáz a lényegen nem változtat, valsz minden marad a régiben. PC-t én is ellenzem, mert arra NEM jó, hogy távoltartson háborús ellenfeleket, csak arra hogy szivasson és haragot gerjesszen....mindenki azt nézi, hogy akkor a kicsi hogy védekezzen ar rendszeresen látogató nagy szövi ellen...arra senkisem gondold, mi van ha egy szövi arra áll be hogy szivasson, felhúzza maxra a PC-t és minden nap hónapokon át lő egy szövit??? Extrém esetben lehet multizós emberkék x.karaktereket indítanak, akikkel PC-s szövit csinálnak, és mondjuk egy topszövit bombáznak, hogy visszacsússzon toplistán....a való életben is úgy van, hogy a nagy eszi meg a kicsit, ez a természet rendje is, ott van a béke csarnoka, lehet vele védekezni, no meg ha a PC-be tolt LE-t védfalba, gyaktérbe netán nekrofun-ba tolják a gyengék, talán még mennének is valamire...

A másik felvetés, hogy fentről lefelé ütnek a nagyok.....itt elhangzott hogy 2 szinttel is.....az is valami? Engem V1-en 5-6 szinttel is ütnek, és mégsem sírok....várom hogy gyűljön a CSP és levadászom, és várom hogy erősdjek....ennyi...háborúbanegyértelmű hogy azt ütök és ott ahol érem.....arról nem is beszélve, hogy akit ütnek fentről az is üt lefelé, csak azt valahogy hajlmos elfelejteni....
Továbbá én is ütök 4-5-6 szinttel lefelé is, csak éppen -30,-40,-50% az esetek nagy részében....azért én se vok olyan erős, hogy a szintemen -50% ugrálljak...sztem ez elég logikus....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.80
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2020. hozzászólás - 2009.05.24. 07:12:57
Én megdöbbenve olvasgatom itt a HSZ-eket!EMBEREK EZ NEM VÉRRE MEGY!!!!!!!!
Amúgy elcsépelt dolog,de az harcos és háborús játék!Mostanában nekünk is volt egynéhány nagy háborúnk és volt ahol vesztettünk!De minden esetben gratulálunk az ellenfélnek!!!Nem sértegetjük ,nem mocskoljuk őket!Ha nyerünk jó,ha nem megpróbálunk erősödni taktikázni és legközelebb megverni!Ez szerintem erről kéne,hogy szóljon!Ha ez ennyire elmegy rossz irányba nem is tudom érdemes-e játszani(mert ez játék)!Nem egy ellenféllel a háborunk óta jó viszonnyal vagyok!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője