Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1201. hozzászólás - 2009.01.21. 17:54:25 (Válasz Csumpika #1200 hozzászólására.)
2009.01.03-án indítottam egy szavazásta szövetségben, hogy megjátszuk-e ezt a taktikát. Szerettem volna régebben is, de akkor nem mentek bele a többiek, most, pontosabban 3-án igen. Nektek tartogattuk, de így már csak utánzás lehet. Kár.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1202. hozzászólás - 2009.01.21. 17:58:23 (Válasz Zsolesz #1201 hozzászólására.)
Nem kevés meló és önfegyelem kell a véghezviteléhez.. és persze részünkről is a kivédéséhez, de eddig (lekopogom) sikerült
A hozzászólást Csumpika módosította 2009.01.21. 17:58:45-kor
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1203. hozzászólás - 2009.01.21. 18:02:08 (Válasz Ajgatsz #1195 hozzászólására.)
Elfeledkezel a hosszabb távú előnyökről.
Lehet, hogy első alkalommal többet buknak, viszont ha sokáig tudják ezt a taktikát alkalmazni, elvehetik a támadó kedvét. Mert oké, hogy a következő háborúban nem használhatják a katakombát, de a támadónak tisztában kell lennie vele, hogy az azután következőben már igen. Úgy meg kinek van kedve háborút indítani, pláne egy kisebb szövetség ellen, hogy borítékolva van a vereség?
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1204. hozzászólás - 2009.01.21. 18:05:05 (Válasz Crimson #1203 hozzászólására.)
És pont itt kezd izgalmassá válni a dolog! Ami kétesélyes, amiért küzdeni lehet (és nem eleve esélytelen), az már sokkal jobban szórakoztatja mindkét felet! Minden taktika ellen ésszel kell kitalálni ellentaktikát, nem a szabályok módosításáért kell könyörögni, hogy a fejlesztők mentsék meg az embert a gondolkodástól! Ez persze mindkét félre vonatkozik!
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5.29
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1205. hozzászólás - 2009.01.21. 18:11:34 (Válasz Csumpika #1204 hozzászólására.)
Lehet és kell szabályokat változtatni, ha a nagy csihi-puhi közepette napvilágra kerül valami nagyobb bug, vagy felborul a játékegyensúly, de ez pont nem az az eset. És mint valaki korábban megjegyezte, a nagyobb szövetség üthető tagjai is elmehetnek a katakombába, ha képesek úrrá lenni a méltóságukat ért komoly csapáson - szerintem ott sincs büdösebb, mint a kicsiben:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1206. hozzászólás - 2009.01.21. 18:13:59 (Válasz Crimson #1205 hozzászólására.)
biztos nincs, bár még nem jártam arra

igen, persze más a bugok, hibák javítása, így is van 100 lehetőség csiszolni a játékegyensúlyon, de itt ez egy jó példa inkább arra, hogy lehet küzdeni a nagy és gonosz szövetségek ellen!
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5.40
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1207. hozzászólás - 2009.01.21. 18:16:07 (Válasz CaveMaN #1199 hozzászólására.)
Akkor azért volt olyan érzésem a forumot olvasgatva mintha valami B kategóriás Star Wars filmbe csöppentem volna ahol Yoda mester a két ujját huzogatva egyfolytában azt ismételgeti hogy nem éri meg...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.07
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1208. hozzászólás - 2009.01.21. 18:18:43 (Válasz Almási Viktor #1207 hozzászólására.)
ezen jót nevettem
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1209. hozzászólás - 2009.01.21. 18:57:27 (Válasz Csumpika #1206 hozzászólására.)
Gonosz?

Ne keverd a dolgokat...

En is orulok, hogy vegre nem monotonok a haboruk. Meg a portyak. Ketsegtelenul mozgalmasabbak most a haborus belso forumok, mint eddig barmikor. Ez szerintem pozitivum.

Katakombakrol: letezik taktika, letezik ellentaktika.... meglatjuk melyik ervenyesul majd hosszutavon.

Jeriko otlete erdekes olyan szempontbol, hogy ujabb taktikai elemet vezetne be, de ketsegtelenul ez a nagyobb szovetsegeknek kedvezne... Foleg mivel az atokpiramis VP alapu, ami pedig magatol ujratermelodo eroforras. Nagyobb szovetsegben tobb VP van.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1210. hozzászólás - 2009.01.21. 19:02:10
Nem teljesen értek egyet azzal, hogy ez nagyobb szövetségeknek jó. Abban a tekintetben talán, hogy ők könnyebben fejlesztik az átokpiramist.
Ez a lehetőség szerintem elsősorban azoknak a szövetségeknek lenne jó, akik taktikáznak, és nem erőből próbálják megoldani a háborúkat.
A katakombás taktika ellenszere egyébként a katakombás taktika: mindenhol elbújnak a gyenge tagok, és a két legerősebb lerendezi a háborút. Játékélmény tekintetében viszont talán a leggyengébb. Ha meg azt nézzük, hogy "anyagilag" megéri-e, szerintem egyértelműen nem.
Pontszám: 3.88
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1211. hozzászólás - 2009.01.21. 19:25:32 (Válasz Jeriko #1210 hozzászólására.)
Árpi, ezt ugye te sem gondolod komolyan?
A nagy szövetség a maga 2-3 szintes piramisával, gyakorlatilag bagóért kikapcsolja a kicsi egy-két erős emberét, és kész, lehet a kasszához fáradni.
A kicsi ezzel szemben azt csinálja, hogy... mit is? Fejlesszen 20 szintes piramist, hogy partiban legyen?
Ez az, amikor egy háborút nem "erőből", hanem "taktikázva" oldanak meg? Ugyan már.
Eh, annyira nonszensz az egész, el sem hiszem, hogy egyáltalán vitatkozunk róla:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.60
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1212. hozzászólás - 2009.01.21. 20:13:24
Nekem bejön Árpi ötlete! Meg még sok más 5lete is . Lehetne maximalizálni, h hány tagot lehet kikapcsolni és esetleg a kisebb szövetség valamivel hatékonyabban használhatná az épületet.

Azirafael, TGY
Azirafael, TGY
Pontszám: 3.43
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1213. hozzászólás - 2009.01.21. 20:30:15 (Válasz Jeriko #1210 hozzászólására.)
Arpi, ne erts felre, az uj taktikai elem bevezetese szerintem is kivanatos. Szerintem maga a formaja, atokpiramison keresztul, talan nem eppen a legszerencsesebb.

De ezen a vonalon ketsegtelenul lehetne kidolgozni valami otletet, mely a haborukat szinesitene.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1214. hozzászólás - 2009.01.21. 20:49:00 (Válasz Azirafael #1212 hozzászólására.)
Sok más ötlete nekem is bejön, ez kevésbé:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1215. hozzászólás - 2009.01.21. 21:24:15
Jeriko ötlete akkor lenne elfogadható, ha az összes szövetségben, a tagok szintkülönbsége nagyon alacsony lenne (3-5 szint). Ezt a nagyobb névvel rendelkezők simán megtehetik, mert ők elszívják a jó harcosokat a kisebb és közepes szövetségekből.
Ellenben azok a szövetségek, ahol kitart egy-két erősebb karakter a többiek pedig sokkal alacsonyabb szintűek nem tehetik meg. Nekün vadászni kell az új tagokra ami nem egy könnyű dolog, mert mindenki vagy saját szövetséget akar vagy egy nagyon-nagyba akar tartozni. Ezek a szövetségek tényleg csak így bírnak védekezni azok ellen, akiknél a leggyengébb tag is partyban van az ő legerősebb emberüknél. Az ötlet ezen formáját ezért én nem tartom jónak, de bármilyen mindenkinek jó, háborús stratégiákat élénkítő megoldást szívesen látnék!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 6.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1216. hozzászólás - 2009.01.25. 12:02:52
A Pusztítás Citadellája egy nagyon sajátos épület és már helyből ellenérzést kelt sokakban.
Mivel nemrég felkérés érkezett válaszcsapásra, így ez újabb vitákat fog kavarni. Úgy vélem jobb, ha erre egy külön topic szolgál, ahol ezt meg lehet beszélni. Ezért nyitottam egyet, ahol ezt a témát lehet kielemezni.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1217. hozzászólás - 2009.01.27. 09:14:28
A Mitsubishi immár másodszor adakozik a Vortexvihar Károsultjainak Segélyalapjába, és jelezték, hogy körülbelül két hét múlva ismét örömmel járulnak a pénztárhoz.
Köszönjük a felajánlást, valamint a lehetőséget, hogy a tervezettnél három nappal korábban mehessünk kalapolni ismét.
58 percig tartott a háború, ilyen gyorsan még nem kerestünk 21K lóerőt.
Közben elcsattant még 4. szintű vortexcsapás is, de sajnálattal kell tudatnunk, hogy mivel még az előző is itt kavarog a fejünk felett, az újnak már nem jutott hely. Megkedveltük a régit, nincs szándékunkban lecserélni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.14
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1218. hozzászólás - 2009.01.27. 23:28:53
Crimson Rulez! Már szinte sajnálom a Mitsubishi-t, persze nagy f...ok voltak. Veled vagyok Crimson!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1219. hozzászólás - 2009.01.28. 06:37:55 (Válasz YoghDemer #1218 hozzászólására.)
Hm... Egy másik topicban még kifogásolod hogy a gyengébb szövetségek nem használhatják a Rács miatt önvédelemre a citadellát, most meg a Mitsubishiék "nagy f...ok voltak" mert használták.
Pontszám: 5.33
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1220. hozzászólás - 2009.01.28. 07:31:14
Sziasztok!

Valószínűleg megnyertük az első háborúnkat! A Zúzda! nevű szövetség támadott be minket(a kútjuk 2* akkora volt,mint a mienk)...,de 2 hét alatt lerendeztük őket. A Dragons of Revenge szövetség nem kapitulált,pedig már a 3. napon írtak egy szép levelet, hogy nekünk Mi lenne a legjobb.
Itt az eddigi eredmény, a háborúnak ma 13 14-kor lesz vége.

Ellenséges szövetség neve Győzelem / Vereség Háború kitörése
Zúzda! 296 / 246 2009. Jan. 14.

Valaki megtudja mondani körübelül mennyit fogunk kapni(akkor volt 21 K-s a kutunk most 28 K-s)?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!