Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1421. hozzászólás - 2009.02.15. 14:49:32 (Válasz Piciklon #1420 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2009.02.15. 14:33:01
Felhoztuk a fórumra? Igen, mert ilyennel még nem találkozott a játékban senki és (a mai napig ) nem tudtuk/juk, hogy a játkvezetés számolt-e ezzel a lehetőséggel/taktikával.

(Saját vélemény, nem szövetségi.)

Ezzel, mint jeleztem korábban is, számoltam és vártam is. Nekem a felhoztatal "formája" és körítése volt a meglepő.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1422. hozzászólás - 2009.02.15. 14:52:33 (Válasz CaveMaN #1421 hozzászólására.)
Minden szövetségben akad olyan, aki kicsit - mondjuk úgy, hogy - forrófejű és a szívére veszi a történteket.

Én inkább aludtam rá egyet és máris süt a nap

Pontszám: 8.88
kedvencmorpheuszFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1423. hozzászólás - 2009.02.15. 15:06:56
Hehe, na most már én sem állom meg.
(Úgy tűnik itt előre kell bocsátani, hogy "ez szigorúan a magánvéleményem lesz és semmiképpen sem szövetségi álláspont", ami ha belegondolunk azért nem annyira meglepő, mert hogy nem szoktuk az új belépők világképét agymosással uniformizálni, ergó nem hiszem, hogy van "szövetségi álláspont". )
Azt azt hiszem senki sem mondta, hogy csaltunk, nincs is így hiszen betartottunk minden szabályt. Amit sokan boncolgatnak az az etika kérdése. Ugyanakkor nem tudom, milyen alapon mondják egyes dolgokra, hogy etikus, másokra, hogy nem.
Felmerült, hogy a készítőknek nem ez volt a célja, illetve hogy talán bele sem gondoltak, ezért etikátlan. Nos, nem ismerem ebben a kérdésben a készítők álláspontját, abban viszont véletlenül igen, hogy igyekeztek a szövetségi háborúk szabályait, úgy lefektetni, hogy kb. azonos szintű szövetségek csatázzanak egymással, és ne legyenek farmolások. Ezek szerint akkor gyengébb szövetséget támadni sem etikus?
Aztán említették még páran a szabályok vagy a játék szellemiségét, ami olyan szép megfoghatatlan, hogy bárki úgy értelmezi, ahogy akarja.
Meg persze itt van a döntetlenezők kérdése. Sokan talán a saját szövetségemből sem fognak egyetérteni velem, de én sosem tartottam azt, hogy a döntetlenes küldetést csinálókkal szent tehénként kell bánni. Ez is csak egy küldetés, ugyanolyan mint a többi, talán kicsit nehezebb összehozni. De a többi küldetés sem ad felmentést a támadások alól, márpedig ha éppen valaki hirtelen felindulásból 0-ra ver az nehezíti bármelyik portyás küldetést. Ki kellene írnom a karakterlapomra, hogy bocs küldetést csinálok, most senki ne bántson? Sőt talán az lenne a leginkább fair dolog, ha mondjuk a legyen egymás után x győztes portyád küldetésem idejére mindenki egy szál buzogányban rohangászna, hogy válogathassak a célpontok közül, nehogy nehézséget okozzon megcsinálni...
Személy szerint egyébként nekem sem tetszik, hogy a ki-belépegetést fel lehet használni háborús fegyverként. Az azonban még kevésbé tetszik, hogy ha nem akarod teljesen megölni a karaktered fejlődését ez az egyetlen dolog amit tehetsz, ha egy nagyobb szövetség megtámad. És még ennél is kevésbé tetszene, ha ezt a lehetőséget is elvennék az ellenállásra anélkül, hogy helyette valami más eszközt adnának a kezünkbe.

Balthazar (Tyrant)
Pontszám: 8.67
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1424. hozzászólás - 2009.02.15. 15:45:40 (Válasz morpheusz #1423 hozzászólására.)
Hali -

Korrekt dolgokat irsz, en csak az utolso pontra reagalnek. Ez a legerzekenyebb pontja a dolognak. Barmennyire is ugy gondolhatjatok poziciotokbol, nem azert irjuk, hogy ezt a ki/belepes lehetoseget megszuntessek, hogy ezzel konnyebb legyen farmolni. Nem. Ezt be kell zarni, mert a jatekba ez a lehetoseg nem illik.

Az mar sokszor felmerult es abszolut egyetertek, hogy a kis szovetsegnek igazabol semmi lehetosege sincs egy nagyobb szovetseggel szemben. Levelemben Miklosnak (igen, irtam), errol is szot ejtettem. Az errol szolo reszt idezem is, engedelmetekkel:

"Vegul, ezt a taktikat is azzal magyaraztak a Tyrantek, hogy ugy nem tudnak mashogyan vedekezni egy olyan tamadas ellen, mint a Tokeletes Gyemant. Bar katakombaval tudtak volna vedekezni, kicsit hasonlit is ra a taktika, abban egyet tudok erteni, hogy a jelen haborus rendszer tenyleg nem sok eselyt ad egy kisebb szovetsegnek, hiszen barmi random is van egyeni portya szinten, azt 50+ csata mar kiiktat a nagy szamok torvenye alapjan. Tehat, szinte betonbiztos a nagyobb/erosebb szovetseg gyozelme. Ez egy velos problema, es ha van idod, kerlek gondolkozz errol. Jo lenne a haborus rendszert olyanna tenni, hogy lehessen eselye kisebb szovetsegeknek is - esetleg megemelni valahogy a kockazatot *es* a jutalmakat is mindket fel szamara."

Ettol fuggetlenul a ket problemat nem kell egyutt kezelni. A ki/belepos taktika egy valtozas nem kivanatos eredmenye lett. Ezt kezelni kell minden masra valo tekintet nelkul. A haborus problema pedig egy sokszor vitatott tema, es a problema javitasaban a TGY sok jatekosa partner.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.15. 15:47:49-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1425. hozzászólás - 2009.02.15. 17:19:02
Hihetetlen, hogy micsoda cirkusz kerekedik minden egyes alkalommal amikor a TGY-t legyőzi valaki. Miért van ez ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1426. hozzászólás - 2009.02.15. 17:29:36 (Válasz Ariel #1425 hozzászólására.)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,46.1400#hsz1415

Itt találod a választ.
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1427. hozzászólás - 2009.02.15. 18:01:35 (Válasz Ariel #1425 hozzászólására.)
Szia Ariel, a kérdés jogos. Valószínűleg azért mert a TGy leverése még mindig hatalmas cirkusz. Legalább van némi "élet".
Holnap reggel, ha ráérsz, meglátogathatnál!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 6.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1428. hozzászólás - 2009.02.15. 18:17:57 (Válasz Seligen #1427 hozzászólására.)
Mostanában csómószor kerestelek, de sosem voltál otthon
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.20
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1429. hozzászólás - 2009.02.15. 18:36:05 (Válasz Ariel #1428 hozzászólására.)
Pedig ma, most, hogy sikerült jelentősen csökkentenem az osztálykülönbségeket, még Mongoose is benézett reggel egy sétára. Felelevenítettünk néhány régi emléket.
Ha később nézel felém, akkor már megittam a reggeli áldást Prófétával meg Cyronnal, így lehet akkor nem vagyok beszámítható és ki tudja merre kószálok. Sőt, Zander is rendesen bírja az italt, így még nehezebb talpon maradnom!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1430. hozzászólás - 2009.02.15. 19:15:35 (Válasz Seligen #1429 hozzászólására.)
Nemsokára befejezem a vadászatot, aztán ha a kolbásztöltéssel is végeztem, megkereslek. Ha otthon leszel, ütközünk, ha nem akkor majd legközelebb
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.20
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1431. hozzászólás - 2009.02.15. 21:39:07 (Válasz Ariel #1430 hozzászólására.)
Aszem rossz helyen kerestél, még nem másztam ki a mammutóriás teteme alól!
Nagyjából este 10-re hazakúszok, esetleg ha még ébren vagy akkor...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.20
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi l'amour toujour
1432. hozzászólás - 2009.02.15. 23:19:07
Na jó, a topikot ünnepélyesen átkeresztelem "Szövetségi l'amour toujour" topikra.

Hol egy Tyrantos, hadd nyomok egy csókot a képire...
A hozzászólást krishy módosította 2009.02.15. 23:20:42-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 9
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1433. hozzászólás - 2009.02.16. 00:56:30
Rossz vége lesz ennek gyerekek, a népnek cirkusz kell! Nem l'amour, hanem intrika, egymásnak feszülő indulatok, elfojtott komplexusok kirobbanó kiélése.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1434. hozzászólás - 2009.02.16. 06:01:39 (Válasz Aderrick #1433 hozzászólására.)
Az szerintem van elég IRL... béke, urak, peace!
Pontszám: 5
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1435. hozzászólás - 2009.02.16. 06:23:48 (Válasz Anababa #1434 hozzászólására.)
Mi nem békeurak vagyunk, hanem végzeturak.
Pontszám: 8.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1436. hozzászólás - 2009.02.16. 06:44:58
Sziasztok!

Én is megkérdeztem Miklóst, hogy mi a véleménye erről a a ki-be lépéses dologról. Válasza lényege kb ennyi: "a háborúban sokféleképp lehet taktikázni, ez is egy módja". Azaz legalizálta ezt a fajta stratégiát. Szerintem ez nem etikai kérdés, egy másik módosítás miatt (lélekkút) született egy kikskapu, amire korábban nem gondolt senki.

Azért azt megkérdezném, hogyha most a TGY-ből kilépne TrueBlood, Dzsó, Galmuszk, alakítanának 3 db egyszemélyes szövetséget, és az egy hét béke nélkül hadat üzennének a Tyrant-nak, akkor vajon mi lenne a reakció?
Nagy összegben mernék fogadni, hogy nem a "remek taktikai húzás"-t, hanem a "terrorista" jelzőt emlegetnék jópáran, ahogy arra már volt példa. És ez az, ami nagyon zavaró. (Amellett, hogy a háború értelmetlenebbé már nem is válhatna).
Pontszám: 7.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1437. hozzászólás - 2009.02.16. 06:48:29 (Válasz Jeriko #1436 hozzászólására.)
"ha most a TGY-ből kilépne TrueBlood, Dzsó, Galmuszk, alakítanának 3 db egyszemélyes szövetséget, és az egy hét béke nélkül hadat üzennének a Tyrant-nak, akkor vajon mi lenne a reakció?"

Mivel ehhez 5000-et kell építeniük, és max. a lélekkút méretét lehetne rabolni (ezret), szerintem oda se figyelnének rá.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.17
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1438. hozzászólás - 2009.02.16. 07:00:10 (Válasz Mortimer #1437 hozzászólására.)
Építenének is néhány épületet, hogy a lélekkút nőjön. Kimaxolt építéssel nem nagy befektetés és máris többet rabolhatnának.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1439. hozzászólás - 2009.02.16. 07:03:57
"Nagy összegben mernék fogadni, hogy nem a "remek taktikai húzás"-t, hanem a "terrorista" jelzőt emlegetnék jópáran, ahogy arra már volt példa."

Én inkább az "ostobaság" kifejezést tartanám megfelelőnek:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1440. hozzászólás - 2009.02.16. 07:10:11 (Válasz Liadas #1438 hozzászólására.)
"Kimaxolt építéssel nem nagy befektetés"

Hja, 10ezer költségért építenek 30ezret, ebből 3ezerrel nő a lélekkút mérete. Azaz összesen 15e befektetéssel rabolhatnak négyezret

"máris többet rabolhatnának"

Hova? A semmibe? Egy ilyen max. a citadellacsapáshoz hasonlítható, azzal a különbséggel, hogy nem VP-be, hanem sokezernyi LE-be kerül.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.57
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!