Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1181. hozzászólás - 2009.01.14. 00:06:58
Nos, megnyertük az első csapást a citadellából, a Mitsubishi szövetség jóvoltából. Nem árultak zsákbamacskát, kiírták a szövetségi oldalukra, hogy mi várható - igaz, már a hadüzenetünk után, sebtében, először még a Békeidők Hírmondóitól kölcsönzött sorokkal, de kiírták. Kár, hogy a békecsarnokot nem tudták odakoppintani, így egy kicsit sántít a dolog:) Korábban talán már említettem, nekem semmi bajom nincs a citadellával, egyszerűen egy eszköz a játékban, amit fel lehet használni elrettentésül. Mindenki a rendelkezésére álló eszközökkel küzd, és ez így van jól. Szükség esetén mi is használnák... már ha lenne olyanunk:) Mivel a szövetségünk csupán három főt számlál, a csapás nem igazán zavar, elbírjuk azt a néhány százalékot, meg aztán úgy hallottuk, a Mitsubishi a közeljövőben nagylelkűen szponzorálja az építkezéseinket, legközelebb úgy két nap múlva, cirka 25-30K lóerővel.
A Citadellarács("ez nem önvédelem, hanem önkontroll, és csak az lebeg a szemünk előtt, hogy mindenkinek hű de jó legyen") nevű izéről futólag csak annyit, milyen mókás lenne, ha mi meg gyorsan beléptünk volna
Lényeg a lényeg, a Mitsubishi gyalázkodó/vádaskodó/fenyegető levelek ill. posztok sorával elnyerte jóindulatunkat, és a szövetségeink között régóta fennálló baráti viszony valószínűleg garantálja, hogy a csapás rajtunk is maradjon. Vagyis másnak nem jut. Vagy ha mégis, mi mindent meg fogunk tenni a visszaszerzéséért:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1182. hozzászólás - 2009.01.14. 07:30:49 (Válasz Crimson #1181 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.14. 00:06:58
A Citadellarács("ez nem önvédelem, hanem önkontroll, és csak az lebeg a szemünk előtt, hogy mindenkinek hű de jó legyen") nevű izéről futólag csak annyit, milyen mókás lenne, ha mi meg gyorsan beléptünk volna


A citadellaracs tagjai szamara engedelyezett, hogy a nem tagokat ert citadellas tamadast is megtorolja.
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1183. hozzászólás - 2009.01.14. 09:08:40 (Válasz Kocos #1182 hozzászólására.)
LOL? LOL

Nem tudom, Crimsonék hogy vannak vele, de lehet nem kérnek inkább belőle, ahogy a rácshoz való hozzáállását látom
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1184. hozzászólás - 2009.01.14. 09:53:36 (Válasz Kocos #1182 hozzászólására.)
De remélem, csak külön felkérésre, különben kezdek megijedni:)
Köszönjük, inkább nem élnénk vele.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1185. hozzászólás - 2009.01.15. 09:49:53 (Válasz Crimson #1184 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.14. 09:53:36
De remélem, csak külön felkérésre, különben kezdek megijedni:)
Köszönjük, inkább nem élnénk vele.


Nem ertesulunk a tamadasrol, ha nem szoltok, hiszen a jatekban (sajnos) ez nincs kiemelve a vilag-esemenyek kozott.
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1186. hozzászólás - 2009.01.15. 13:17:58 (Válasz Crimson #1184 hozzászólására.)
+1 karma
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
átokpiramis
1187. hozzászólás - 2009.01.20. 12:27:59
Lenne egy ötletem, kíváncsi lennék a reakciókra.
Jelenleg egy szövetségi háborúban nem az erősebb fél győz, hanem az, ahol kevesebb gyengébb tag van. Tipikus példa erre az egyszemélyes gyógyír szövetség (nincs gyenge tag, csak egy erős), illetve az a stratégia, ahol a gyenge tagok elbújnak a katakombákba, és a háborút 1-2 erős tag nyeri meg egy egész szövetség ellen.
Arra gondoltam, hogy az átokpiramis (ami jelenleg nem egy hasznos épület), kaphatna egy új, kiegészítő funkciót: akit általa megátkoztak, annak a harcosnak az eredményei nem számítanak a háborúban (akár veszít, akár győz).
Mire is lenne ez jó?
Például, hogy kiiktatom vele az ellenfél legerősebb harcosait (uyganúgy tud támadni, sebzést okozni, de hiába győz, győzelme nem módosítja a háborús eredményt). Persze ugyanezt az ellenfél is megteheti velem, így inkább az a fél lesz előnyben, ahol nem egy-két erős tag van csak, hanem a szövetség többi tagja is ki tudja venni részét a harcokból.
De arra is lehetne használni, hogy SAJÁT szövetségi tagra teszem rá (pl. egy gyengébbre), akit persze ezután is tudnak támadni, de hiába, mert a rajta szerzett győzelmek szintén nem módosítják a háborús eredményt.

Egyben újabb stratégia elem is belépne a háborúba: kémgömbbel megnézem ÉP-jét, és ha azt látom, már tudna támadni, átrakom az átkot őrá.
Ezzel az átokpiramis értékes stratégiai eszközzé válna és a háborúk is izgalmasabbak lehetnének. Egyúttal az "egyszemélyes háború" valószerűtlen kimenetele (hogy egy ember győz le egy egész szövetséget) is kapna ellenstratégiát.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.01.20. 12:28:23-kor
Pontszám: 4.14
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: átokpiramis
1188. hozzászólás - 2009.01.20. 12:35:30 (Válasz Jeriko #1187 hozzászólására.)
Aha, szóval már szabályváltoztatást akartok. Remek.

Mi, a tucatnyi kis szövetség hiába tiltakozunk a farmolás ellen, de ha nálatok egyszer véletlenül becsúszik egy vereség, máris a rendszer rossz, meg kell változtatni.

Nagyot zuhantál a szememben
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: átokpiramis
1189. hozzászólás - 2009.01.20. 12:41:34 (Válasz Jeriko #1187 hozzászólására.)
Azért viccnek nem volt rossz, magam is jót somolyogtam rajta:)

Bővebben: A katakomba maga egy ellenstratégia, a felülről történő farmolással szemben, ráadásul nem kevés áldozattal jár. Alapvetően védekező eszköz, legalábbis én még nem tapasztaltam a tömeges alkalmazását annak, hogy egy szövetség hadat üzen a nagy testvérnek, aztán kollektíve bevonul a bányába, és az egyetlen kint maradt legény felszecskázza az ellent:)
A hozzászólást Crimson módosította 2009.01.20. 12:49:33-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.17
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: átokpiramis
1190. hozzászólás - 2009.01.20. 12:43:53 (Válasz Jeriko #1187 hozzászólására.)
Ezzel el is vesztenék a szövetségek minden maradék esélyüket, hogy a kihívó Tökéletes Gyémántoknak okos (és persze egyéni fejlődést feláldozó) taktikával fejtörést, netán vereséget okozzanak?
Eddig valahogy nem volt probléma ez a dolog...
Pontszám: 8.25
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: átokpiramis
1191. hozzászólás - 2009.01.20. 12:55:52 (Válasz Crimson #1189 hozzászólására.)
Idézet: Crimson - 2009.01.20. 12:41:34
Azért viccnek nem volt rossz, magam is jót somolyogtam rajta:)

Bővebben: A katakomba maga egy ellenstratégia, a felülről történő farmolással szemben, ráadásul nem kevés áldozattal jár. Alapvetően védekező eszköz, legalábbis én még nem tapasztaltam a tömeges alkalmazását annak, hogy egy szövetség hadat üzen a nagy testvérnek, aztán kollektíve bevonul a bányába, és az egyetlen kint maradt legény felszecskázza az ellent:)


Mekkora ötlet!
Na jó, ez azért vicces lenne...
Pontszám: 8
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: átokpiramis
1192. hozzászólás - 2009.01.20. 12:59:56 (Válasz Mortimer #1188 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.01.20. 12:35:30
Aha, szóval már szabályváltoztatást akartok. Remek.


Kérlek olvasd el még egyszer a hozzászólásom első sorát: "Lenne egy ötletem, kíváncsi lennék a reakciókra."

Nem igazán értem a többesszámot, a szabályváltoztatási szándékot.
Pontszám: 5
utáltDevilFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1193. hozzászólás - 2009.01.20. 17:41:13
Nekem az a véleményem aki saját magának süt buktát ne nézze mennyi lekvár van benne.
Van egy jó mondás erre tavasz nyár ősz tél edd meg amit főztél
Pontszám: 3
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1194. hozzászólás - 2009.01.20. 18:52:53
Igen vicces az ötlet, és közel sem akkora áldozatot követelne mint az hogy egy szövi bevonul a katakombákba....

Üdv Balgos a Száz Hordás Pagonyból.
Pontszám: 2.33
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1195. hozzászólás - 2009.01.21. 17:06:19
Jerikó az ötleted tényleg inkább az erős szövetségeknek kedvezne, és az erősek már úgy is erősek. Szerintem fel kell majd arra készülni az erős szöviknek, hogy el fog terjedni ez a harcmodor. És jól az orrunk alá lesz dörgölve minden győzelem. Bár mind pürosszi győzelem. (remélem helyesen írtam). Mért hát ezek legfőképpen hencegésre jók. Mert hogy vegyük elő a matekot.

Tegyük fel, hogy egy 20 fős szövetség kapitulál, és bebukik kemény 40K LE-t a kútjából. Ami egy komolyabb szövetség vesztesége. Akkor he levetítjük a tagokra, az ezt jelenti hogy a vereség egyénenként 2K extra építést jelent. Hogy ez mennyi LE az persze az építés szakitól függ. Mennyi a LE veszteség a katakombákban való gubbasztásból és a láthatatlanságban üléstől? Ezt számolja ki mindenki maga.

A szövetségek panaszkodnak, hogy a "farmolás" el-lehetetleníti a játékot. Miért is? Mert le KELL menni katakombákba és láthatatlanul lenni? Nem KELL, ezt az emberek maguk választják mint taktikát. Megéri?

Nem tudok portyázni, térkapuzni, mert az erősek szétvernek.... Nos a szintkülönbség miatti üthetőségi résben én vígan tudtam annó portyázni, és kapuzni. De ez egyéni vélemény....

Nem akartok hetente adózni egy erősebb szövetségnek?
-különbéke: megbeszélés alapján hosszabb béke gyors kapitulációért, nincs vérontás és meg lehet beszélni
-béke csarnoka

Sokaljátok az elveszített LE-t a lélekkútből mert az erősebbek farmolnak? Kompenzáljatok! Farmoljátok a nálatok gyengébbeket. Biztos több farmolható szövetség van, mint amennyi bennetek farmol. Ha nem akkor valami nagyon el van szúrva.

A játék ilyen egyéniben is, az enyészmester veri a kicsiket, a trollagyaros veri az enyészmesterest, a káoszbotos veri a trollagyarost, a kőkardos meg... stb...

Ez egy PvP (Player vs Player - játékos-játékos) elleni játék. Nézd meg mire költöd a LE-det. Tulajdonságokra és felszerelésre, ami a játékosok elleni harchoz kell. Ne légy megsértődve ha vernek ez erősebbek, te meg verd a gyengébbeket! Lehetsz makacs, megvetheted a lábad, felveheted a harcot és komoly áldozatok árán, nyerhetsz egy erősebb szövetség ellen... de mint mondtam KOMOLY ÁLDOZATOK. Mindenki döntse el, kinek mi éri meg.

Ennyit szerettem volna mondani.

Tisztelettel

Dalen
Pontszám: 5.67
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1196. hozzászólás - 2009.01.21. 17:28:20
Jerikó, szerintem is épp az erősebb szövetséget támogatná az ötleted, ami - valljuk be bátran - teljességgel felesleges. Ha egy erősebb szövetség megtámad egy nálánál gyengébbet, akkor innentől számolhat azzal, hogy a relatív gyengébb tagok elbújhatnak a katakombákba. Nem hinném, hogy ezzel bármiféle probléma is lenne.
(És halkan jegyzem meg, hogy a támadó szövetségben is adott a lehetőség a katakombák használatához, tehát lehet kompenzálni.)

Őszintén szólva Ajgatsz meglátása nagyonis helyénvaló. A katakomba egy opció, mellyel vagy élnek, vagy nem. Megvan a lehetőség a kompenzálásra is (spec a TGY tőlünk vitt 17e LE-t három hét alatt, mi azalatt az idő alatt kb hatszorosát húztuk be), fel lehet építeni a béke csarnokát is, stb.
DE! Ez egy játék. Méghozzá egy szövetségen belül csapatjáték. Ha a matematikát vesszük alapul, nem biztos, hogy megéri kitartóan védekezni.
Ha a játékélményt, mely szerint megnehezítettük a minket támadó fél dolgát, adott esetben pedig le is győzhetik Őket, szerintem minden további nélkül, maximálisan érdemes ellenállni bárkinek, bárkivel szembenm akár a katakombák használata árán is.
És én sem vagyok kis-, vagy gyenge szövetségben, ezáltal magam ellen is buzdítok, ám akkor is így van. Ha egy kisebb szövetség addig tart ki, ameddig csak bír, úgy vélem mindenképp elismeréssel kell rájuk nézni, és büszkék lehetnek magukra!
Pontszám: 8
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1197. hozzászólás - 2009.01.21. 17:28:51 (Válasz Ajgatsz #1195 hozzászólására.)
Hmn van bene igazság de azért ha folamatosan feladod az erősebb ellen a harcot visszajön vagy a világ esményeknél lefigyeli egy másik szövi mi is így jártunk keménen küdöttünk a Lélekőrök ellen(na nem én én elmentem katakombába utána meg láthatatlanságba)erre jönnek a Végzeturak Mesterei nem hbáztatom őket de azért nem fogjuk feladni hog ne legyen háború a becsület ennél többet ér illetve az hogy nem adjuk fel és ezzel talán elég kemény diónak bizonyulunk ahoz hogy ne kerüljünk az elsődleges farmolási listályukra
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 3
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1198. hozzászólás - 2009.01.21. 17:37:49 (Válasz Ajgatsz #1195 hozzászólására.)
Megint csak hozzászólok itt komolyabb hozzáértés nélkül, de igazából nem értem mi az a nagy veszteség ami érhet egy karaktert 3 nap katakombába bújásért pár térkapupont elvesztésén kívül?

CSP-je megmarad, állatot kenneleztetheti, esetleg még pár portyaTP mínusz.

Szerintem nincs számottevö veszteség, cserébe egy halom LE különbözetért a kútba, plusz a garantált béke...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.45
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1199. hozzászólás - 2009.01.21. 17:42:45 (Válasz Almási Viktor #1198 hozzászólására.)
Kell a duma, hogy elriadjanak a katakomba használatától CSP gyűlik, PP gyűlik, térkapupont bukta, de az meg igazán olcsó ár.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1200. hozzászólás - 2009.01.21. 17:47:08 (Válasz Hauer92 #1197 hozzászólására.)
Nekem tetszik, hogy van lehetőség más fajta háborúkat is vívni, jó, hogy izgalmasabb harcokban dől el a sorsa. Végre többet gondolkodnak az ellenfelek és nem úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy "úgyis kikapunk".

(nem a világesemények alapján választjuk az ellenfeleket)
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 8.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!