Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
441. hozzászólás - 2008.10.31. 23:50:01
Tisztelt Rius úr, ön bolond...
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
442. hozzászólás - 2008.11.01. 06:40:01 (Válasz Rius #439 hozzászólására.)
Én is idéznék pár sort :

"Ne felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne légy te is őhozzá hasonlatos.
Felelj meg a bolondnak az ő bolondsága szerint, hogy ne legyen bölcs a maga szemei előtt."

(Példabeszédek 26:4,5)

/Egyébként a belső fórumon a háború ellen voltam de most már látom hogy nem kellett volna; izgalmas harcok elé nézünk/
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.01. 06:40:26-kor
Pontszám: 7.50
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
443. hozzászólás - 2008.11.01. 07:45:03
Elnézést kérek mindenkitől, akit hitében zavart az írásom!
Kissé túlfűtött hangulatom nem mentség. Sajnálom, hogy a szövetségem nevében írtam, amit írtam, hisz a többség még csak most értesül a dolgokról (azt a sort törlöm is).

Személyes véleményem nem változott. Mondhatjuk azt, hogy bolond vagyok, sőt megszállott és őrült is , elfogadom (akik ismernek, talán még igaznak is tartják).
Ettől függetlenül, állításaim igazak, nem érzem helyesnek, hogy egy ilyen időszak a szerzésről, vérengzésről kell szóljon.
Nem hiszem, hogy minden nem portyára kihegyezett szövetségeknek, bele kell törődnie az állandó zaklatásba. Saját országunk a példa, hogy a tatár, török, osztrák és orosz "felügyelet" nem használt. A behódolás az adott részek fejlődésében (főleg tatár és török megszállás) negatív, sőt pusztító hatású volt.
Továbbra sem vagyok nagy honvédő, de a szövetség egy bizonyos mértékig, akár az ember családja, hazája, úgy működik. Jóban és rosszban kitart mellette és benne az ember.
Saját szövetségem tagjai sem biztos, hogy mindenben egyet értenek velem, de ahogy a Lélekőrök Szövetsége ellen, itt is kitartanak, és ez nagyon nagy lélektani jelentőségű, főleg egy ilyen időszakban.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.60
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
444. hozzászólás - 2008.11.01. 07:58:01
Rius: nem portyazo, nem haboruzo szovetseg a Vilagepitok? Azert zergeltek minket amiota betamadtuk a szovetsegeseitek? Legalabb ne hazudj... Hamarosan mi is utni fogunk titeket! Hajra Kubla!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
445. hozzászólás - 2008.11.01. 08:38:45
Én ateista vagyok (de moralista és humanista is), a Végzetúr pedig egy kompetitív, egymás ellen zajló, táplálékláncra alapuló játék. Nem hiszem, hogy bele kéne keverni a való életet. Akkor tisztességtelen lenne keresztény játékost Karácsonykor támadni, zsidót szombaton, mohamedánt meg egész Ramadán alatt. Szerintem senki nem azonosította a hozzászólásodat a szövetségeddel, a miénkben is van olyan tag, akinek a véleménye bicskanyitogató, de társak vagyunk, szemet hunyok felette.
Pontszám: 8.33
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
446. hozzászólás - 2008.11.01. 08:39:55 (Válasz Dess #444 hozzászólására.)
Csak én vagyok agresszív portyázó, és ha megnézed a kiírt szöveget, ott jelzem is, hogy portyalistámba, a szövetség tagjait támadók közül választok.
A hozzászólást Rius módosította 2008.11.01. 08:40:41-kor
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
447. hozzászólás - 2008.11.01. 08:47:09 (Válasz Dess #444 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Dess - 2008.11.01. 07:58:01
Rius: nem portyazo, nem haboruzo szovetseg a Vilagepitok? Azert zergeltek minket amiota betamadtuk a szovetsegeseitek? Legalabb ne hazudj... Hamarosan mi is utni fogunk titeket! Hajra Kubla!


Dess, a Világépítők szövetség nem háborúzik, az pedig nem játszhat bele, hogy portyáznak a szövetségem tagjai. A portyázás egyéni cselekedet, és eldöntheted, hogy használod-e, vagy sem, a háború a védekező szempontjából olyasmi, ami elkerülhetetlen. Azt pedig megteheti bárki, hogy keres ellenfelet, ezt nem tiltja senki, és semmi. Legfeljebb némi kényelmetlenséget okoz, mert az általatok indított háborúban esetleg valamelyik nagyobb, vagy gazdagabb játékos nem tud eleget portyázni alacsony Életpontja miatt.

Mi akkor lennénk hábrúzó szövetség, ha nem csak portyáznánk, hanem azonnal háborút indítottunk volna ellenetek. A szövetségek közti békeszerződés, vagy szövetségi szerződés pont azért van, hogy a kisebb szövetségeket lehessen támogatni, ha a harcot nem is tudják másképp befolyásolni.

Engem is zavar, hogy olyan ünnepen kezdtek háborút a Kublások, amelyen sokan nem lesznek netközelben, hisz vagy családjuknál vendégeskednek, vagy a temetőbe mennek, a halottaikra emlékezni. Ennek ellenére remélem, hogy csak a háborúindítási szavazás hozta őket ilyen helyzetbe, a klánvezérüket más fórumon nem ilyen számító alaknak ismertem meg.

***

Idézet: csati777 - 2008.11.01. 08:38:45
Én ateista vagyok (de moralista és humanista is), a Végzetúr pedig egy kompetitív, egymás ellen zajló, táplálékláncra alapuló játék. Nem hiszem, hogy bele kéne keverni a való életet. Akkor tisztességtelen lenne keresztény játékost Karácsonykor támadni, zsidót szombaton, mohamedánt meg egész Ramadán alatt. Szerintem senki nem azonosította a hozzászólásodat a szövetségeddel, a miénkben is van olyan tag, akinek a véleménye bicskanyitogató, de társak vagyunk, szemet hunyok felette.


Igen, karácsonykor is illetlenség célzottan háborút indítani. Ezzel együtt valóban támadozásra optimalizált jelenleg a játék, olyannyira, hogy a sok támadás játékromboló a kisebbeknek. Sok kevésbé agresszív játékos fogja hamarosan abbahagyni a játékot azért, mert semmire nem lesz esélye.

Bicskanyitogató véleményt meg ne tolerálj teljesen, ha illendően tudja kifejezni a neked nem tetsző dolgot, akkor jogos csak a tolerancia. A különféle gorombaságokat viszont ne toleráld, bunkónak ne legyen helye a játékban.
A hozzászólást Awenhai módosította 2008.11.01. 08:53:25-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 9.13
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
448. hozzászólás - 2008.11.01. 08:56:09
Tisztelt Rius!

Én magam gyakorló katolikus keresztény vagyok. Hogy jó-e vagy sem, annak eldöntését Jézusra bízom, bár szeretném hinni, hogy igen. De nekem ez valahogy egy ici-picit sántít.
Azért mondom, mert ez egy játék. Nem vérre megy. Te vagy én vagy bárki más, mint ember attól semmilyen veszteséget nem szenvedünk, hogy a karaktereink mögött vesztes csaták, avagy ne adj Isten egy elvesztett háború áll. Nem szerencsés összekeverni a játékot és az életet. Mások vagyunk, különböző időszakokban játszunk, máskor ülünk a gép előtt, más a játékstílusunk. Ha Mindenszentek napján ér támadás, az még semmiképpen sem jelent különösebb "gerinctelenséget", "szentségtörést" a támadók részéről. Én magam is gondolok a halottaimra, elmegyek templomba (sőt ministrálok is!), de mint élő ember nem adom át magam teljesen az elmúlás fájdalmának. Miután adóztam az elhaltak emlékének, élek. Élem világom, úgy mint bármely más napon. És igen, ebbe akár a játék, a szokványos játék is belefér. A Mindenszenteknek legalább annyira üzenete az is, hogy míg élünk okuljunk az elhaltak példáin, nem az, hogy egy napot áldozzunk fel az életünkből. Ki megyek a temetőbe, elmegyek a misére, gondolok a nagyszüleimre, édesapámra, testvéremre, akik már nem lehetnek velem. De a nap másik felében ugyanúgy élek!
Nem tartalak bolondnak Rius, nem is sértett hitemben a hsz-ed, de szerintem egy kicsit túl szigorúan veszed ezt az egészet.

Jó játékot kívánok!

ui. Én és társaim rubin hordásként mindig benne vagyunk egy kis csihi-puhiba, de sajnálom, ez nem indok egy keresztes hadjáratra.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.86
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
449. hozzászólás - 2008.11.01. 09:21:11 (Válasz Awenhai #447 hozzászólására.)
Nem szándékosan időzítettük a hadüzenetet az ünnepekre. Egyszerűen csak fenn volt a szavazás már 1-2 napja és pont úgy lett rányomva az utolsó IGEN hogy így jött ki.

Ez van; személy szerint sajnálom hogy így alakultak a dolgok; én is láttam hogy nem vagytok egy tipikus portyás-háborús szövi.
Pontszám: 8.33
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
450. hozzászólás - 2008.11.01. 09:36:58
@Rius
Hát igen, a nagy emlékezés közepette azért sikerült úgy ébredj, hogy egyből megtámad. Együttérzek a fájdalmaddal!

szerk.: mellesleg a nagy elhunytgyalázás közepette 3-3 az állás. Földet ránk!
A hozzászólást Shiako módosította 2008.11.01. 09:41:04-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5.75
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
451. hozzászólás - 2008.11.01. 09:42:38 (Válasz Shiako #450 hozzászólására.)
Hát tény hogy a háború kitörésének percében Rius csapott is gyorsan 2-t
Pontszám: 5
kedvencAnubysFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
452. hozzászólás - 2008.11.01. 09:55:10
Rius:Én csak annyit írok mindezekre:EZ EGY JÁTÉK!
Ebben minden válasz benne van a lehető legegyszerübben lezárva a témát!Thx!
A kérdés, ami néha elbizonytalanít, én vagyok őrült, vagy mindenki más? -Einstein-
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
453. hozzászólás - 2008.11.01. 10:39:49 (Válasz Dess #444 hozzászólására.)
Dess azért nem csak Riusék zargatnak titeket. Mi is rendesen odacsaptunk. Egy kicsit felkenődtetek a Hajnalpajzsra. Nem tudom, hogy mi lesz a végeredmény, de bárhogy legyen is, az biztos, hogy csak vért verejtékezve juthattok előre. 3 nap alatt nem fog véget érni ez a háború.
Egyébként mi is egy nem háborúzó szövetség vagyunk. Benne van a szabályzatunkban, hogy nem küldünk hadüzenetet. De sohasem engedünk a zsarnok önkényuralmának, utolsó csepp vérünkig harcolunk.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 3
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
454. hozzászólás - 2008.11.01. 12:04:48 (Válasz Shiako #450 hozzászólására.)
Igen, a háború miatt napoltam a temetőlátogatást.
Valóban, reggel egy támadás után (Mordraneth), azonnal visszaütöttem, többször is.
Amúgy meg az esti hangulatomon kicsit finomitva, elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg csak véletlenül került Mindenszentekre a hadüzenet, de a gyanú és a paranoia azonos tőröl fakad.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
455. hozzászólás - 2008.11.01. 12:09:16 (Válasz Rius #454 hozzászólására.)
"Igen, a háború miatt napoltam a temetőlátogatást."

Kocka
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
456. hozzászólás - 2008.11.01. 12:21:50 (Válasz Rius #454 hozzászólására.)
Idézet: Rius - 2008.11.01. 12:04:48
Igen, a háború miatt napoltam a temetőlátogatást.
Valóban, reggel egy támadás után (Mordraneth), azonnal visszaütöttem, többször is.
Amúgy meg az esti hangulatomon kicsit finomitva, elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg csak véletlenül került Mindenszentekre a hadüzenet, de a gyanú és a paranoia azonos tőröl fakad.


Eredetileg egyetértettem azzal amit írtál, nem ilyenkor kellene háborúzni.
De fel nem tudom fogni, hogyha valaki olyan jelentősnek tartja ezt a napot, akkor hogy "napolhat el" temető látogatást azért hogy gyorsan támadni tudjon egy számítógépes játékban.
Pontszám: 9
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
457. hozzászólás - 2008.11.01. 13:28:28
Nem óhajtanám jelezni, hogy mikor megyek a temetőbe, de talán elég nyilvánvaló lesz abból, hogy legalább 4 órán át nem támadok, és még a Fórumra sem látogatok.
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 5
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
458. hozzászólás - 2008.11.01. 13:39:26
Rius te teljesen bolond vagy. Szerintem fordulj szakemberhez, és ez most nem vicc vagy ugratás volt. Talán egynek be is tudnálak ajánlani.
Pontszám: 3.88
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
459. hozzászólás - 2008.11.01. 14:59:40
Tisztelt Végzeturak, különösképpen te magyarnál is mégmagyarabb Rius...

Először megdöbbenve olvastam kommented, de -stílusomhoz mérten- 10 perce szakadok a röhögéstől...

Egy kis kiegészítés a száraz tényekhez:
Ahhoz, hogy mindszentek háborút tudjunk veletek kezdenni, ahhoz 12 órával előtt el kellett dőlnie a szavazsának. És ehhez kb 6 nappal korábban ki kellett írni a szavazást.

Lehet, hogy megdöbbenéssel fogja fogadni a tényeket a t. játszóközönség -bár nem hiszem:
1, A választásokon nem nyert a Kétfarkú kutyapárt, így ugrott az "Ingyen sör, örökélet" ígéret.
2, Bár kérvényeztük a megfelelő szerveknél a Kubla naptár bevezetését és hivatalossá tételét, sajnos elutasították. Így nekünk is ma van ez az ünnep.
3, A Kubla kánság karaktereivel emberek játszanak. S mint ilyenek véges létezők, akik véges létezőktől származnak -leggyengébb formájában mindenképpen állítható- egy jó ideje...
4, Egy háború 3 napig tart. Ha nem, akkor 1 hétig. HA nem, akkor minimum két hétig.

Ne félj Rius. Felállhatsz a monitor elől. Lemehetsz az utcára. Nem fog rádugrani két Kublás, móleon páncéllal és enyészmesterrel. "Itt kinn" általában mi is farmerben járunk...

(Apró kérdéseim hadd legyenek: Tudtommal a keresztesháborúk hamar elfajzottak. Lehet én emlékszem rosszul, de 4. 5. keresztesháború nem keresztény állam ellen indult? Nem ez volt az a dolog, ami haladtában itt-ott fél Európát átrabolta? Nem ez volt az a valami amiért egy pápa már bocsánatot kért a világtól?)

Ezt kifejtenéd kcisit részletesebben? "semmit tiszteletben nem tartó, mindenkit saját ízlése szerint formálni kívánó, erőszakos magatartásnak."
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 7.20
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
460. hozzászólás - 2008.11.01. 16:57:42 (Válasz Gort #453 hozzászólására.)
kitartás Hajnalpajzs!
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!