Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűtlenWartiFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
201. hozzászólás - 2008.10.21. 10:44:12
Szerintem bekel sorolni aszövetségeket szintenként és két szintel lejebb lévő szővit nelehesen támadni.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
202. hozzászólás - 2008.10.21. 10:48:27
Nekem ez a szövetségi háború dolog egy kicsit a börtönökre emlékeztet (már amennyit én ismerek ezekről az intézményekről). Amikor bekerülsz (jelen esetben az első támadásoknál) akkor ki kell tartanod, visszaütnöd, még akkor is ha az fáj neked. Mert hosszú távon nem leszel senkinek a csicskája. Ezzel nem akarok senkit megbántani, de nekem nagyon erre hajaz az egész.
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kapituláció
203. hozzászólás - 2008.10.21. 12:08:22 (Válasz Zsolesz #190 hozzászólására.)
Idézet: Zsolesz - 2008.10.21. 09:21:13
ELIT HORDA 15 / 23

Bár valószínűnek tartom, hogy a győzelemhez elegendő arányt nem tudná elérni a Horda, nekünk nagyobb kárt okoz a hadiállapot, mint amennyibe kerül, ha Kapitulálunk, míg nekik nem esik nehezükre a jelenlegi állapot fenntartása.

Ezért kapitulálunk az Elit Horda ellenében.

Gratulálok.

Shienkai, Illuminati szövetség

Nemes ellenfelek voltatok!
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
204. hozzászólás - 2008.10.21. 12:53:27
A világ eseményekkel kapcsolatban: a sima békekötéseket kiszedjük, mert ez csak spam ott, maradjanak meg a lényeges dolgok. Ezért is törlődött valamennyi esemény.

Az elhúzódó háborúkról: ez egy érdekes kérdés. Nyilván a legfairebb háborúknál alakulhat ez ki, amikor két, nagyjából egyenlő erős ellenfél küzd. Ilyenkor vagy az egyik azt mondja, hogy nem érdekel, nem pocsékolom erre a pp-met, és kapitulálok / hagyom hogy győzzenek, vagy mindkét fél körömszakadtáig kitart.

Ha elég sokáig elhúzódik a háború, akkor egyre nehezebb ilyen esetben a kétszeres győzelmet elérni, tehát lehet, hogy tényleg érdemes betenni olyasvalamit, hogy 1 vagy 2 hét után elegendő 50-nel vagy 100-zal több győzelem ahhoz, hogy valaki nyerjen.
Pontszám: 7.50
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
205. hozzászólás - 2008.10.21. 13:06:16
Jerikó: csak annyit jegyeznék meg, hogy az Azúr Légió már a háborúskodás elkezdése előtt sem volt a top5-ben, mert leálltak az építkezésekkel. Olyan nagyon nem estek vissza.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
206. hozzászólás - 2008.10.21. 13:52:12 (Válasz tramenes #193 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 09:35:09
Szerintem nem szabadott volna. Ez a hsz. pl arra buzdítja az általuk később megtámadott kis szöviket hogy szinte ellenállás nélkül tejeljenek az ELIT kútjába. 2300 LE-re legalább 40-50 PPt ki kellett volna szedni belőlük és akkor nem érte volna meg nekik, így az egálnál kicsit pozitívabb eredmény jött ki az ő szemszögükből.

A presztizsből, illetve a "követendő magatartás" példájából közép-hosszútávon még sokkal többet is nyertek mint az a 2300LE.

Szóval BÁRKI, aki hadban áll akár az ELIT-tel akár más, nála sokkal erősebb szövivel érje el legalább azt hogy a PP-t rájuk nyomják és ne némi felületes erőfitogtatással csikarják ki a győzelmet.


Ez felettébb érdekes... mondcsak, Ti mennyi idő alatt kapituláltattátok a smaragdokat?
Megvolt az talán fél nap is, nemde?
Nem először esel abba a hibába, hogy egyik felé osztod az észt milyen szemétládák az Elit-ek, miközben a másik irányban ugyanazt művelitek.
Legalább arra ügyeljetek, hogy ne essetek rövid időn belül a saját monológotok csapdájába.

Egy idő után sajnos hiteltelenné válsz még akkor is, ha igazad van...
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
207. hozzászólás - 2008.10.21. 13:52:50 (Válasz bonca #205 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2008.10.21. 13:06:16
Jerikó: csak annyit jegyeznék meg, hogy az Azúr Légió már a háborúskodás elkezdése előtt sem volt a top5-ben, mert leálltak az építkezésekkel. Olyan nagyon nem estek vissza.


Végre valaki gondolkozik is.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.67
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
208. hozzászólás - 2008.10.21. 13:59:39 (Válasz Miklós #204 hozzászólására.)
Akkor már inkább egy békekötési lehetőség szvsz. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
209. hozzászólás - 2008.10.21. 14:10:55 (Válasz Cyron #206 hozzászólására.)
Idézet: Cyron - 2008.10.21. 13:52:12
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 09:35:09
Szerintem nem szabadott volna. Ez a hsz. pl arra buzdítja az általuk később megtámadott kis szöviket hogy szinte ellenállás nélkül tejeljenek az ELIT kútjába. 2300 LE-re legalább 40-50 PPt ki kellett volna szedni belőlük és akkor nem érte volna meg nekik, így az egálnál kicsit pozitívabb eredmény jött ki az ő szemszögükből.

A presztizsből, illetve a "követendő magatartás" példájából közép-hosszútávon még sokkal többet is nyertek mint az a 2300LE.

Szóval BÁRKI, aki hadban áll akár az ELIT-tel akár más, nála sokkal erősebb szövivel érje el legalább azt hogy a PP-t rájuk nyomják és ne némi felületes erőfitogtatással csikarják ki a győzelmet.


Ez felettébb érdekes... mondcsak, Ti mennyi idő alatt kapituláltattátok a smaragdokat?
Megvolt az talán fél nap is, nemde?
Nem először esel abba a hibába, hogy egyik felé osztod az észt milyen szemétládák az Elit-ek, miközben a másik irányban ugyanazt művelitek.
Legalább arra ügyeljetek, hogy ne essetek rövid időn belül a saját monológotok csapdájába.

Egy idő után sajnos hiteltelenné válsz még akkor is, ha igazad van...


Mondjam azt hogy a belső klánfórumon kifejeztem nemtetszésemet a kicsik farmolásáról? Mert így volt. De olyan a rendszer hogy muszáj; mert az ELIT farmolja a gyémánt szöviket -> olyan LE-t szerez tőlük amit mi nem tudunk saját zsebből kigazdálkodni -> nekik lesz újabb épületszintjük, nekünk meg nem vagy jóval később -> még nagyobb előnybe kerülnek -> elveszítjük a háborút -> ELIT még több LE-t kap a kútjába. Ha valami nem világos ebben az öngerjesztő rendszerben mondd meg nyugodtan hogy szerinted melyik elemnél tévedek.

Azért akarsz hibáztatni minket mert VÉDEKEZÜNK? Félreértés ne essék; a kis szövi ellen indított háborúnk VÉDEKEZŐ háború volt amit azért kellett megindítanunk mert az ellenünk törők -az Azúr Légió és az ELIT HORDA, ha valaki elfelejtette volna- 1.) amúgy is túlerőben vannak 2.) lekommandózzák a gyengébb szöviket és + LE-t szereznek tőlük, így nekünk is extra LE-t kell szereznünk valahonnan ha nem akarunk még nagyobb hátrányba kerülni.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.21. 14:19:14-kor
Pontszám: 3.25
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
210. hozzászólás - 2008.10.21. 14:12:33 (Válasz tramenes #209 hozzászólására.)
Hmm Jeriko meg azt mondja, h nem erdemes haboruzni. Nah most akkor megeri vagy nem eri?
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
211. hozzászólás - 2008.10.21. 14:20:58 (Válasz Syck #210 hozzászólására.)
Ellenünk nem éri meg
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
212. hozzászólás - 2008.10.21. 14:31:46 (Válasz tramenes #211 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.21. 14:20:58
Ellenünk nem éri meg


hat pont a kublatol fogunk 10k folotti LE-t behuzni csak ido kerdese, idonk meg van boven gondolom latjatok mar, h mi a hosszutavu taktikank, szoval tenyleg nem ertem miert pazaroljatok rank a portyapontjaitokat, nektek tenyleg minuszos mindenkepp a haboru, mi pedig mar most nagyon durvan tapolunk belole...
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
213. hozzászólás - 2008.10.21. 14:36:27 (Válasz tramenes #209 hozzászólására.)
Azért akarsz hibáztatni minket mert VÉDEKEZÜNK? Félreértés ne essék; a kis szövi ellen indított háborúnk VÉDEKEZŐ háború volt amit azért kellett megindítanunk mert az ellenünk törők -az Azúr Légió és az ELIT HORDA, ha valaki elfelejtette volna- 1.) amúgy is túlerőben vannak 2.) lekommandózzák a gyengébb szöviket és + LE-t szereznek tőlük, így nekünk is extra LE-t kell szereznünk valahonnan ha nem akarunk még nagyobb hátrányba kerülni.

Megvert két drabális fickó. Én meg megrugdostam a szomszéd kölyköt. Színtiszta önvédelem.
A hozzászólást Gort módosította 2008.10.21. 17:00:40-kor
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
214. hozzászólás - 2008.10.21. 15:14:32 (Válasz Gort #213 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2008.10.21. 14:36:27
Megvert két drabális fickó. Én meg megrugdostam a szomszéd kölyköt. Színtiszta önvédelem.


Szerintem ez rossz példa. Nem a szomszéd kölyköt gyepálják el, hanem mondjuk a két drabális fickó gyengébb haverját.
Pontszám: 5.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
215. hozzászólás - 2008.10.21. 15:29:37
.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.09. 21:27:07-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
216. hozzászólás - 2008.10.21. 15:33:03 (Válasz Syck #212 hozzászólására.)
Egyetlen PPt sem pazarlunk el. Minden nyert portyánk vagy levédett támadásunk 2 nyert portyát vagy levédett támadást kíván tőletek. Ha nyertek mondjuk 300 csatánál és másra portyázva csak 50 LE-vel vinnétek többet átlagban minden embertől mint tőlünk, akkor is 150 "felesleges" csatátok volt.

150X50=7500 LE

és az 50 az nagyon szerény becslés....


Edit: most nézem hogy 300al már rég nem tudtok nyerni. Legyen 400 de csak mert hiszek a csodákban: 200X50=10k LE
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.21. 15:39:35-kor
Pontszám: 7.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
217. hozzászólás - 2008.10.21. 15:54:25 (Válasz tramenes #216 hozzászólására.)
De menjünk tovább.

mondjuk gyakorlótér 4. szint 105k LE (A háborúval nyert LE-t csak épületekre lehet használni ugyebár)

17 tagja van az ELITnek, 105K LE-ért kap mindegyikük +3 támadást HA támad.

Tegyük fel hogy nálatok mindenkinek van 40es támadása (tudjuk h a valóság ettől messze áll de tegyük fel). 1500+1600+1700=4800 LEből tudna minden tagotok 3at fejleszteni rajta. A 17 tag összesen 81600ért.

Mi a fenéért erőltetné valaki a háborút amikor sokkal olcsóbban is meg lehet szerezni azt a bónuszt ami ráadásul nem csak támadáskor érvényes? Azért, mert az ELIT HORDÁnak annyira az számít hogy másokhoz képest legyen kiemelkedő, hogy inkább bevállalja hogy a tagjai kevesebbet fejlődjenek ha cserébe más a fejlődésben visszaesik, hiszen így RELATÍVE erősebbek lesznek. Az agresszor archetípusa az egész banda.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.10.21. 15:55:01-kor
Pontszám: 5.33
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
218. hozzászólás - 2008.10.21. 15:58:15
Mondjuk tényleg most tanuljuk a háború matematikáját. És nekem is úgy tűnik, hogy - az eszmei értéken kívül - nem éri meg háborúzni azonos szintű vagy csak kicsit gyengébb szövetség ellen. Csak a sokkal gyengébb ellen hasznos a háború.

Mi (Lélekőrök szövetsége) most a Világépítők ellen harcolunk, és - minden tiszteletem - nagyon ügyesen csinálják. Olyan 1.7 : 1 arányt tudunk csak elérni ellenük - hosszú csata lesz. Mindegy - ez van. Én is örülnék ha előbb-utóbb vége lenne, de az meg nem lenne fair, hogy valaki ilyen szépen védekezik, aztán az idő elteltével csak a támadó nyer... nyerjen, de akkor raboljon kevesebb (fele, negyede stb) lélekenergiát. Én még mindig azt javaslom, hogy:

- 3 nap után a 2:1 arányú győzelem kell (jelenlegi szabály) - ez a csaták 66.6%-ának győzelme
- 5 nap után legyen elég a 3:2 arány a győzelemhez, de csak 50% LE-t raboljon a nyertes (csaták 60%-ának győzelme)
- 7 nap után legyen elég az 5:4 arányú győzelem, de csak 20% LE-t raboljon a nyertes (csaták 55.5%-ának győzelme)
- 14 nap után legyen vége a háborúnak, aki több győzelmet aratott, az nyer, az eredeti rabolt LE 5%-át vigye csak.

(kicsit csökkentettem a százalékot az előző javaslatomhoz képest)

Annyit hadd jegyezzek meg zárójelben, hogy szerintem 40-50. szinten 1 vadászattal fogunk annyi LE-t vadászni, mint most egy teljes háborúban. Tehát amikor a háborúkra javaslatokat teszünk, nem a jelenlegi szituációkból indulunk ki (és a jelenlegi érdekeinket képviseljük), hanem abból, hogy mit tippelünk, mi lenne hosszútávon érdekes a játék szempontjából. Mert jelenleg - sajnos - az egyetlen értelmes célpont a jóval gyengébb szövetség.

Jaana
Lélekőrök szövetsége

p.s. ez egy játék, ahol hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberek szórakoznak egymással - szerintem felesleges egymást szidni, hazugnak nevezni, ha ismernénk egymást az életben, biztos jó barátok lennénk
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.67
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
219. hozzászólás - 2008.10.21. 17:09:37 (Válasz Cyron #206 hozzászólására.)
Bocsánat, de Jerikó egy szóval sem mondta azt, hogy ezért az elitek szemetek lennének. Az, hogy objektíven rávilágít egy-két tényre, még nem jeletni, hogy "szemétnek" titulálna.
Ami pedig a mi háborúinkat illeti, elég tetemes időtartamú fegyverszüneti szerződést kínáltunk érte cserébe, amivel kétségtelen, hogy mindkét fél jól járt.
Pontszám: 6
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
220. hozzászólás - 2008.10.21. 17:10:53 (Válasz Syck #212 hozzászólására.)
Idézet: Syck - 2008.10.21. 14:31:46
hat pont a kublatol fogunk 10k folotti LE-t behuzni csak ido kerdese, idonk meg van boven gondolom latjatok mar, h mi a hosszutavu taktikank, szoval tenyleg nem ertem miert pazaroljatok rank a portyapontjaitokat, nektek tenyleg minuszos mindenkepp a haboru, mi pedig mar most nagyon durvan tapolunk belole...


lehet, hogy lesz 10k felett a nyereség, de ha azt is nézzük, hány portyapontba került ez az Elitnek, akkor szerintem nem éri meg. Hány csata is volt eddig? És még hányat kell minimálisan vívni, hogy tietek legyen a győzelem? Ha a Kubla semmit nem tesz ezután, ezt a mennyiségű csatát a ti portyapontjaitokból kell finanszírozni. Ennek fényében a 10k nem biztos, hogy olyan durva táp.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!