Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
341. hozzászólás - 2008.10.27. 18:17:52 (Válasz Petur #336 hozzászólására.)
Petur: azért neveztem adónak, mert a béke idején nem portyázzák le a vesztest (a győztest sem, bár ez velük máskor sem igazán fordul elő, nagynéha ha nyertem ellenetek, eltettem az archívumba ), tehát valami mégis jut neki cserébe.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
342. hozzászólás - 2008.10.27. 18:45:05 (Válasz Petur #336 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2008.10.27. 17:46:04


Annyiban azért különbözik a dolog, hogy aki az adót szedi, legyen az földesúr vagy állam, valamit ad is érte cserébe. A háborúért semmi sem jár, ezért inkább sarcnak tekintendő.



A háború is ad valamit, mégpedig egy hét békét. A vesztes félnek kell megfizetnie a lélekkútból. Igaz, hogy nincs választása, de cserébe egy hétig a győztes nem zargatja portyázásokkal, ami adott esetben sokkal több veszteséget is okozhat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.40
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
343. hozzászólás - 2008.10.27. 18:46:50 (Válasz Petur #336 hozzászólására.)
jó hozzászólás, respect. A háború kell, csak nem ebben a formában. Nagyon hangsúlyos része már most a játéknak, de olyan egyszerű, mint egy faék, s a játékosok próbálják a helyzetet "home made" megoldásokkal orvosolni (kilépegetés, stb.) Remekül meg lehetne fűszerezni a dolgot, de ez már a játékmesterek feladata, remélem egyszer sor kerül erre is..
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
344. hozzászólás - 2008.10.27. 18:47:25 (Válasz Ariel #342 hozzászólására.)
igen, de mint mondtam, addig rotációban veri őket egy másik erős szövetség..
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.50
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
345. hozzászólás - 2008.10.27. 19:09:34
A háborúnak fontos, ritka eseménynek kellene lennie, ahol egymásnak feszül két szövetség és a végén mindenki úgy érzi, hogy de jókat csatáztunk és megérdemelt a jutalom (ami tényleg jutalom, nem 20 vadászatért járó LE). Ehhez az kéne, hogy egyszerre mindenki csak 1 szövetséggel állhasson hadban és ne tudják hárman egyszerre fejni az adott gyengébb szövit. Hetente pedig max. 1 háborút kellene vivni, mert ez a kb. 1 hét alatt lenyomunk 10-et csak elértékteleniti az egészet és személyszerint számomra már dögunalom és érdektelen. Nem tudom, hogy lehetne ezt jól megcsinálni.
Pontszám: 8.50
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
346. hozzászólás - 2008.10.27. 19:13:48
Ha csak azonos szintüt lehetne ütni nem lenne itt a sirás a kicsiktől, az erősek meg meggondolnák hogy rábíznák-e magukat a randomra ami szerintem sokkal izgalmassabb(nekem nagyon tetszett hogy első szinten bárkitől kikaphatok avagy nyerhetek lenne. Mert lássuk be ez igy nem jó, semmi élvezet nincs abban hogy leverek egy kisebb karaktert/szövetséget (nekem egyre kevesebb) Második világban(vagy itt is) csak szigoruan azonos szintüt vagy felfelé lehessen támadni.Ha nem így lesz a második világban nem fogok részt venni.Itteni pályafutásom folytatásán is erősen gondolkodom.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
347. hozzászólás - 2008.10.27. 19:14:07
Kissé offtopic, de ha valaki játszott hajdanán a Dark Age of Camelot nevű MMORPG-vel, az tanúsíthatja, hogy ott egyszerűen tökéletesen ki volt súlyozva a csapatos PvP harc. Ha egy erős klán sokkal gyengébbet támadott, az idő előrehaladtával egyre nagyobb büntetéseket kaptak, és ha a gyengébbek el tudták húzni a háborút taktikával, erőforrás-gazdálkodással stb. , akkor fordíthattak is, és esetleges győzelmük esetén óriási jutalmakat kaszálhattak. Persze ha az erős klán ügyes szervezéssel villámháborút nyert, ők arathatták le a megérdemelt jutalmat.
A Végzetúr háborúi még csak most kezdődtek. Érdemes összehasonlítani egy első és egy ötszázadik fordulós Túlélők Földje karakter csataleírásait. Lelki szemeim előtt óriási jövőbeli lélekúr-háborúk zajlanak le, ostromgépekkel, összeomló szövetségi épületekkel, csapdákkal, megidézhető szörnyekkel...
És ide a bökőt, ha nem tér vissza az Ellenség, hogy a szövetségeknek csak összefogva legyen esélyük a túlélésre...
Pontszám: 6.25
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
348. hozzászólás - 2008.10.27. 19:30:22 (Válasz Mazlee #340 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2008.10.27. 17:59:27
teljesen egyetértek.

még annyit tennék hozzá, hogy ez a háborúsdi ha igy marad senki nem fog pénzért játszani. meg lehet nézni milyen arányban vannak prémium userek azok között akik az elején regisztráltak és mennyi az újak között. oltári a különbség. és azok akik költöttek rá lefogadom hogy mind azt mondják, én többet nem költök... ez igy egy szar.

bocs hogy igy kimondom, de ez annyira elrontotta az egész játék ízét, hogy nagyobb összegbe mernék fogadni hogyha ez igy marad nem kell 2 hónap és az egész prémumságnak lőttek.


Pont ezek a gondolatok voltak az én fejemben is. Csak a saját példánkból kiindulva az X. szövetségi lefejés után az általam ismert emberek többsége azt fogja mondani, hogy kösz, de ezért nem fizetek.
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 6.40
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
349. hozzászólás - 2008.10.27. 21:52:22
Három barátom játszik a Végzetúrral, egyikük sem vett soha Őskövet, de mindegyikük előrébb van az összes toplista-kategóriában, mint én. Nem kötelező prémiumnak lenni, anélkül is lehet valaki eredményes. Sőt, ha úgy vesszük, még valamiféle kihívás is, hogy mennyire mész a magad erejéből, egy forint befizetése nélkül...
Pontszám: 3.50
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
350. hozzászólás - 2008.10.27. 22:19:36
Előre bocsátom, hogy ez csak egy elmélet arra, hogy mindenre van megoldás:

Az ELIT Horda háborús stratégiáját (és bármelyik szöviét is akár) egy kis szervezéssel meg lehetne állítani. Akit meg akarnak támadni az úgye megkapja órákkal előbb az értesítést. A kezdésig minden támadható tag kilép csak alacsony szintű marad benn vagy beléptetnek egyet. Akkor ugye nincs kit támadni ( a szintkülönbség miatt). Nincs meg egy hét múlva se a kétszeres győzelem, ergo nincs vége a háborúnak. Egy szövi csak max.5 háborút kezdeményezhet. Az ELIT-tel 5 csapat ezt megcsinálná, attól kezdve csak egy lehetősége maradna az ELITnek. Kapitulálni (sok LE veszteség) ha továbbra is háborúzni szeretne. Nem mondom, hogy a játékosoknak ez olcsó megoldás, de az ELITet meg lehetne állítani vele. Hacsak nem változtatják meg a szabályokat..............

Más:
Én Zafír vagyok és nem is akarok változtatni, de az tény, hogy nagyon kevesen vannak a Zafír karakterek. A jelenlegi 5967 játékosból 528 a zafír....



ui: Lehet hogy most szálka leszek egyesek szemében, de én felvállalom magam, nincs másik nevem csak egy!! Végzetúr vagyok!!
A hozzászólást Dragon HUNter módosította 2008.10.27. 22:21:45-kor
Pontszám: 9
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
351. hozzászólás - 2008.10.27. 22:22:04 (Válasz Dragon HUNter #350 hozzászólására.)
Mi is ezzel próbálkozunk
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
352. hozzászólás - 2008.10.27. 22:27:31 (Válasz Dragon HUNter #350 hozzászólására.)
hat akkor holnap esetleg megtamadunk titeket holnaputan meg a tokeletes gyemant

remelem szorgalmasan kilepkedtek a szovetsegbol
A hozzászólást Syck módosította 2008.10.27. 22:29:00-kor
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
353. hozzászólás - 2008.10.27. 23:34:59
1 ok, hogy miert is kell tenni a mostani helyzet ellen. (Igen Hordas vagyok )
Adott 1 szovi tele 77 es szintu karakterrel, es van 5 szovi 9es karikkal. A kis szovik mind hadat uzennek a nagy szovinek.
A nagy szovetseg kapitulal 1 kicsivel szemben, hogy tudjon massal is harcolni. HOPPa "elore nem tervezett aktivalas bejovo feregjarat"
Jon egy masik szovetseg es a helyere lep...
Folytassam?

A jelenlegi rendszerben a kis szovetsegek megbenithatjak a toluk nagysagrendekkel nagyobb szovetsegeket is.
Most akkor a kicsik farmoljak a nagyokat? Mondhatjuk, hogy a szabalyok ezt lehetove teszik, es fegyvert adnak a kicsik kezebe.
Kerdes, hogy jo e a rendszer igy, vagy csak egy kiskapu, amit a kicsik hasznalhatnak?


Ugye az is vilagos, hogy ebben az esetben SENKINEK nem kell kilepnie a kis szovetsegbol, tehat a nyereseg tiszta.
Pontszám: 3
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
354. hozzászólás - 2008.10.27. 23:45:27 (Válasz Draglov #353 hozzászólására.)
A kilepeses verzio nekem jobban tetszik Szal inkabb legyen az, h akinek hadat uzen az ELIT, azok kilepnek a szovetsegukbol
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 3
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
355. hozzászólás - 2008.10.27. 23:49:19 (Válasz Draglov #353 hozzászólására.)
Idézet: Draglov - 2008.10.27. 23:34:59
1 ok, hogy miert is kell tenni a mostani helyzet ellen. (Igen Hordas vagyok )
Adott 1 szovi tele 77 es szintu karakterrel, es van 5 szovi 9es karikkal. A kis szovik mind hadat uzennek a nagy szovinek.
A nagy szovetseg kapitulal 1 kicsivel szemben, hogy tudjon massal is harcolni. HOPPa "elore nem tervezett aktivalas bejovo feregjarat"
Jon egy masik szovetseg es a helyere lep...
Folytassam?


Nos, én úgy tudom 5 kezdeményezett háború lehet, a "bejövő féregjáratok" száma pedig korlátlan. Magyarul, ha B hadat üzen A szövetségnek, attól A szövetség indított háborúinak száma nem növekszik, csak ha hadat üzen C szövetségnek.
A kis szövetségek pedig nagy szintkülönbség esetén úgysem tudnak érdemlegesen felfele ütni, tehát nekik is értelmetlen PP valamint "háború opció" pazarlás.
Pontszám: 5.50
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
356. hozzászólás - 2008.10.27. 23:51:45
Én is arra próbáltam rávilágítani, hogy nem jó se a kicsik se a nagyok szempontjából a jelenlegi rendszer. Az is igaz, hogy amilyen találékony a magyar, mindenre talál kiskaput.
Én a PP pontok ilyenforma bevezetésével se értettem egyet. De lehet hogy engem is a portyázó "hiénák" közé számítanak, pedig aztán igen messze vagyok a 100K LE szerzéstől.
Pontszám: 7.50
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
357. hozzászólás - 2008.10.28. 00:28:03 (Válasz Dragon HUNter #356 hozzászólására.)
nehez kerdes. a szovetsegek egymashoz viszonyitott erejet nagyon nehez megbecsulni, akar a haboru alatt is drasztikusan megvaltozhatnak az eroviszonyok, pl nagyon sok gyemant 200-300 CSP-t halmozott fel a 30PP strategia miatt. ha hirtelen lelepik es valtanak, akkor nagyon nagy erokulonbseg alakulhat ki, akar felnap alatt is.

nagyon sok lehetoseg van a valtoztatasra, de alapvetoen egy kicsit tul van misztifikalva a haboru. sztem a VUban joval kisebb szerepe van, mint azt sokan varjak, vartak. jo pelda erre a kubla, aki kb ket napi lellekut LE regeneralasat vesztette el, megis kepesek voltak bealdozni a karakter fejlodest kb 3000 LE-ert. pedig ebben a jatekban szinte semmi nem jelent az LE veszteseg, a jatek ebben a szakaszaban meg szinte teljesen mind1. a lelekkutbol veszteni meg szinte olyan, mintha nem is vesztettel volna.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 3.60
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
358. hozzászólás - 2008.10.28. 00:29:32 (Válasz Dragon HUNter #356 hozzászólására.)
Sokmindeni irt sokfélét, de a hozzászólások túlnyomó része egyetért abban, hogy ez így nem jó..mindenki másban látja, keresi a megoldást, de az látszik, hogy többen szeretnének hozzányúlni a háborúhoz, mint békében hagyni. Esetleg lehetne erről is kiírni egy szavazást..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
359. hozzászólás - 2008.10.28. 00:42:56
Syck, sokszor akartam már reagálni arra, amiket írsz, de most muszáj megkérdeznem:

"pedig ebben a jatekban szinte semmi nem jelent az LE veszteseg"

Ilyen mondatok leírása előtt gondolkodsz egy picit?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.75
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
360. hozzászólás - 2008.10.28. 04:42:24
Szerintem arra célzott, hogy az LE nem valami speciális, nehezen megszerezhető dolog. Ha a vadászatot nézzük, az tulajdonképpen ingyen LE, mert még sebződni sem tudsz közben. A lélekkút meg egy nap alatt töltődik annyit, mint amennyit egy első napi kapitulációval vesztesz.
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!