Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1361. hozzászólás - 2009.02.14. 16:19:16
T. Simon!
Nem tudom ,hogy a tervezőknek eszébe jutott-e ez a taktika de azért nem zárnám ki teljesen.Ha nekünk eszünkbe jutott, akkor bárkinek eszébe juthatott.Nekik is.
A buzizást Selingen/67 old. kezdte ahol is gyakorlatilag lebuzizta a szövetségünket.Ha veled ezt tennék te is reagálnál.
Én a magam nevében beszélek és ha neked nem tetszik amit mondok hát sajnálom.Néha nehéz elfogadni a más véleményét.
A szövetséged részéről voltak nagyon korrekt hozzászólások remélem ezek a meghatározóak nem a te sértett hangvételed.
Semmi bajom a szövetségeddel, Liadassal pl egészen kultúrált leveleket váltottunk.
Elnézést,de én nem tudom a karaktered nevét, én Amwerion voltam a Tyrant szövetségből aki büszke arra ,hogyehhez a jól szervezett baráti közösséghez tartozhat,
Pontszám: 5.14
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1362. hozzászólás - 2009.02.14. 16:23:49 (Válasz Zirrian #1360 hozzászólására.)
Részemről harag nincs. Véleménye mindenkinek van, nem feltétlenül kell megegyeznie a másikéval, ettől szép a világ.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3.60
fórumozóLutherFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1363. hozzászólás - 2009.02.14. 16:29:34
Csak a döntetlenezésre reagálnék: 3 napig tanyáztam épületbónuszok nélkül döntetlenre várva... naponta körülbelül 10en jöttek full szettben lealázni, 90%ban TGY-s, tőlük volt olyan, aki minden nap benézett... voltak akik csak light felszereléssel jöttek TPért, 100%ban TGY-s... Tiamat volt az egyetlen, aki bocsánatot kért, abszolút korrekten felajánlotta, hogy segít. Én nem fogom kiírogatni, hogy kik voltak, nem is írtam anyázós levelet senkinek... sajnálom, de ezek után nem csináltam lelkiismereti kérdést abból, kit támadjak éjszaka...

Kane
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1364. hozzászólás - 2009.02.14. 16:33:34 (Válasz Psych #1358 hozzászólására.)
Én is támadható voltam, de hozzám csak, megjegyzem állításaik ellenére, Dragon Hunter és Lord of Destiny látogatott el.
De lényegtelen, a megítélésünk adott, a játék lehetőségei adottak, járjon el mindenki a saját lelkiismerete szerint.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1365. hozzászólás - 2009.02.14. 16:37:50 (Válasz Kadar #1361 hozzászólására.)
Kadar - ha sertettnek vetted a hangnememet, azt hiszem tevesen itelted meg egy hozzaszolas alapjan. Ha elolvasod a tobbi hozzaszolasomat, talan ez lathato.

Csupan szerettem volna a figyelmedet felhivni, hogy a TGY szovetseg nem buzizott le senkit. Tudom melyik hozzaszolasra gondoltal, es objektivan olvasva, ez egy hasonlat volt (nem szerencses, azzal egyetertek) egy tagunktol aki nem a szovetseg neveben irta "irodalmi" hozzaszolasat, melyet Gort magara vett, ezek szerint Te is.

Tisztelettel: TrueBlood
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűGrelnarFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1366. hozzászólás - 2009.02.14. 16:50:55
Van egy 30 tagu "kis" szovi, aki egyhangulag vallaja a 4 nap szivast azert, hogy vegre egyszer ne kapjon ki!

Es van egy nagy, akit olyan szinten nem erdekli a sajat maga altal inditott haboru, hogy egesz ejszaka vagy 8 ember buzogannyal pihen.

A kicsitol fentmarad 7 ember egesz ejjel es kozuluk 4 rommaveri a nagyot. Nem csak a buzoganyosokat!

Nem erdemlik meg? Szabalymodositas kell? Az eros mindig nyerjen barmilyen erofeszitest is tesz a kicsi, es barmennyire szarik is az egeszre a nagy? Pfffff nevetseges!

( Amugy buzogany mentesseget jelent a tamadasoktol??? Szoljatok, mert akkor a kov haboruban 28 emberunk buzoganyt vesz fel es akkor siman verunk barkit........)

Grelnar

ui1: dontelenesek nelkul is meglett volna, csak akkor 8-9-ig fent kellett volna lenni a 6h helyett.
ui2: nagyon nagy kalapemeles azok elott a TGY-sek elott akik korrektul kezeltek es pl uziben gratulaltak!
Pontszám: 6.80
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1367. hozzászólás - 2009.02.14. 16:52:34 (Válasz Kadar #1361 hozzászólására.)
Elnézést kérek, ha bárkit itt nyilvánosan megsértettem volna a szappanos hasonlatommal! A hasonlat szándékos volt, a sértés nem! Ha bárkit is le akarok buzizni azt kertelés nélkül lebuzizom.
Tény, hogy ilyen kiélesedett helyzetekben vannak érzékeny beszólásaim, de ha valakit tényleg sért, írjon PM-et!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1368. hozzászólás - 2009.02.14. 16:58:55 (Válasz Grelnar #1366 hozzászólására.)
Bocs, Grelnar - de itt sok motivum kavarodik ossze...

1. Mint TGY tag, engem nem zavar, hogy a buzoganyosokat is utve nyertetek meg a haborut. Ez benne van a pakliban, a mi hibank hogy ilyet engedtunk. (Van akit ez zavar, de ez nem szovetsegi allaspont.)

2. Mint TGY tag, az sem zavar, hogy fegyelmezetten / taktikazva nyer valaki ellenunk. Erre volt pelda a katakombas megoldas a multban. Ilyen szintu osszefogas megerdemli a gyozelmet, a jatekban tervezett elemeket kihasznalva.

3. Mint TGY tag, az viszont zavar, hogy a jatek elejen nem letezo lehetoseget, melyre egy masiranyu konnyites most mar lehetoseget adott -- nevezzuk neven: szovibol ki/belepes -- haborus celra kihasznaltak. Elfogadom, nem szabalyellenes volt, ugyes is volt, de tetszeni nem fog, es a jatekvezetesnel emiatt fel is fogok lepni. Szovetsegi haboruban szovetsegbol ki/belepes nem lehet egy kivanatos elem.

Irom mindezt azert, mert kicsit ugy tunik nem tisztan lathato, hogy mirol is beszelunk itt.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.92
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1369. hozzászólás - 2009.02.14. 17:04:20 (Válasz Simon #1368 hozzászólására.)
"Irom mindezt azert, mert kicsit ugy tunik nem tisztan lathato, hogy mirol is beszelunk itt."

Pont, hogy nem ez a lényeg Simon! Katakombákban is ülhettünk volna, ugyanezzel az eredménnyel. A ki/belépés csak abban segített, hogy a köztes időszakban tudtunk fejleszteni...
Pontszám: 5.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1370. hozzászólás - 2009.02.14. 17:06:23 (Válasz Darksol #1369 hozzászólására.)
Ha csak azt tettetek volna, nem lenne ez a diskura. Ezt szinte garantalom. Eppen errol van szo.

[A hozzaszolasodat nem en pontoztam le. ]
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.14. 17:14:09-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.40
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1371. hozzászólás - 2009.02.14. 17:08:09 (Válasz Simon #1365 hozzászólására.)
Soha nem gondoltam,hogy bármelyik megnyilvánulás ez ügyben szövetségi szinten történt volna.Ez mind magánvélemény.
Amúgy szerintem ez a háború nagy hasznára volt a játéknak.Mindamellett ,hogy altenatívát nyújtottunk a kis szövetségeknek a nagyok ellen,felpezsdítettük egy kicsit ezt a fórumot is (eddíg soha nem írtam ide tehát számomra ez kifejezetten előrelépés) és felszínre került a háborúk megreformálásának témája ebből mindenki okulhat.A nagyok és a programozók is.Azért remélem ,hogy megmarad ez a lehetőség a gyengébb,de szervezettebb szöv.-ek számára.
Nem gondolom ,hogy egy 30 körüli tagsággal rendelkező szöv. számára a 80k nagy veszteség lenne.Ez a tagság részéről 10-es építéssel számolva kb 1500-2000 LE max. ez 2-3 vadászat.
Tehát szerintem fátylat a múltra.Én mindenesetre kinyitottam egy szép száraz muskotályt a győzelmünkre, de a végét a kontaktra fogom üríteni.
Egyébbként gratulálok a listán elfoglalt helyedhez.Jó lehet onnan nézni a világot.
Amwerion a Tyrantból.
Pontszám: 5.33
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1372. hozzászólás - 2009.02.14. 17:14:12
Elsősorban, gratulálok a Tyrantnak! Brilliáns taktika, példátlan összefogás és győzni akarás a szabályok adta lehetőségekkel, hatalmas áldozatokkal. Hogy etikus-e? Mindenki a lelki-hovatartozásának megfelelően ítéli/ítélje ezt meg.
Hogy a döntetlenre öltözött (szándékosan nem írom, hogy döntetlenes küldetést teljesítők, mert nem egyenlő a kettő) végzeturakat illik-e ütni, újfent egy sokadik végzeturas PHD dolgozat anyaga lehetne. De én is azt vallom, amit páran már leírtak, hogy ha háborúba megyek, akkor félreteszem a küldetést, vagy vessek magamra, ha az ellenfél ezzel szerez győzelmeket rajtam.

Másodsorban, csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy Seligen "szappanos" hasonlata jó volt szerintem, én nem asszociáltam homoszexualitásra belőle.
De persze én teljesen kívülálló vagyok...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 8.33
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1373. hozzászólás - 2009.02.14. 17:20:51 (Válasz Seligen #1364 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2009.02.14. 16:33:34
Én is támadható voltam, de hozzám csak, megjegyzem állításaik ellenére, Dragon Hunter és Lord of Destiny látogatott el.
De lényegtelen, a megítélésünk adott, a játék lehetőségei adottak, járjon el mindenki a saját lelkiismerete szerint.


Ma, 07:20 Lord of destiny Seligen Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 12 TP. Csata leírása

Szerintem ez már a kapituláció után volt, ha levonunk belőle 8 órát és mentem akkor is, amit nem hiszek, az meg jóval az akció előtt volt... amiről nem tudtam.

Egyebként hol írtam, hogy nem támadtalak meg?
A hozzászólást pityu módosította 2009.02.14. 17:29:09-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 3
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1374. hozzászólás - 2009.02.14. 17:20:52
Bocs.Egyéb az 1b.
Amw.
Pontszám: 3
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1375. hozzászólás - 2009.02.14. 17:38:07 (Válasz Seligen #1364 hozzászólására.)
Én nem állítottam semmit se és a támadásom 00:54-kor volt valamint teljes díszben pompáztál akkor. Még megvan az a csatám............... Csak a teljesség kedvéért!
Pontszám: 8.33
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1376. hozzászólás - 2009.02.14. 17:40:06 (Válasz Simon #1368 hozzászólására.)
Idézet: Simon - 2009.02.14. 16:58:55


2. Mint TGY tag, az sem zavar, hogy fegyelmezetten / taktikazva nyer valaki ellenunk. Erre volt pelda a katakombas megoldas a multban. Ilyen szintu osszefogas megerdemli a gyozelmet, a jatekban tervezett elemeket kihasznalva.



Akkor a vereségetek után mi miért lettünk közellenség nálatok, miért van az, hogy azóta a bekapott támadásaink igen nagy %-a töletek jön? Pusztán azért mert csorba esett a büszkeségeteken?

Lord
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1377. hozzászólás - 2009.02.14. 17:51:52 (Válasz pityu #1376 hozzászólására.)
Igen. Nemelyek a szovetsegben igy reagaltak a veresegre. Mindenki maga valasztja meg portyaellenfeleit.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1378. hozzászólás - 2009.02.14. 17:53:54 (Válasz pityu #1376 hozzászólására.)
Nem zavar ha taktikus csatában veszítünk, gratuláltam is érte pár oldallal előrébb. Mérgesek viszont lehetünk a minket így legyőző szövetségre és az őket segítőkre.
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 7.50
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1379. hozzászólás - 2009.02.14. 17:55:13 (Válasz pityu #1376 hozzászólására.)
Írtam egy csomót, és hibaüzenet nélkül jött vissza az oldal és mégsem jelenik meg a poszt, pedig idézgettem is benne, válaszoltam. Mindegy. Röviden:

1.) a történelem során alkalmaztak hasonló taktikákat, nem értem, itt miért gond.
2.) izmot itt ésszel növeszt az ember, vagy ilyesmi volt, amire reagáltam, azt nem úgy értettem, hogy az egyes karaktereket statjait számolgatva, hanem szövetségi szinten nézve az erőviszonyokat...
3.) Komolyan volt aki elhitte, hogy a nagy, erős, sokat épített tagok egy háború miatt eldobják az epikust, meg mindent, amit építettek, és vissza se néznek?
4.) Akik kiléptek, minden kincspontjukat elbukták egyébként...
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 7.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1380. hozzászólás - 2009.02.14. 17:59:41 (Válasz krishy #1378 hozzászólására.)
Idézet: krishy - 2009.02.14. 17:53:54
Nem zavar ha taktikus csatában veszítünk, gratuláltam is érte pár oldallal előrébb. Mérgesek viszont lehetünk a minket így legyőző szövetségre és az őket segítőkre.


Azt még a mi felvonásunkra értettem, ott nem volt semmi segítő, semmi kiskapu.

Simon, 10-es egyébként...

No, most én megyek jól kipókerolom magam és ledöntök pár üveg sört...

Lord

ui: csak aláírtam, hátha nem mindenki vágja a pityu-t
A hozzászólást pityu módosította 2009.02.14. 18:00:36-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője