Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2121. hozzászólás - 2009.05.26. 09:05:10 (Válasz Swind #2120 hozzászólására.)
Mert emberek vagyunk, és monitor túloldalán is emberek játszanak (próbálnak játszani).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2122. hozzászólás - 2009.05.26. 09:26:09 (Válasz Swind #2120 hozzászólására.)
Mi is Gratulálunk a VM-nek a győzelemhez, sajnos a harmadik naptól nem tudtuk tartani a lépést!
Dorn
Pontszám: 5
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2123. hozzászólás - 2009.05.26. 09:32:45
A lényeg ismét kimaradt, sajna ez a játék a Beholder KFT kasszájának a megtömését szolgálja, hiába áltatják a játékosokat azzal, hogy nem kell a gép előtt ülni, ma ott tartunk, hogy 24/20 alatt nem lehetsz jó játékos...

Valamin változtatni kell!!!
A hozzászólást ATILA2 módosította 2009.05.26. 09:33:20-kor
Pontszám: 1.71
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2124. hozzászólás - 2009.05.26. 10:10:02 (Válasz ATILA2 #2123 hozzászólására.)
És ez hogyan kapcsolódik a szövetségi háborúkhoz?
V1
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2125. hozzászólás - 2009.05.26. 10:12:02 (Válasz ATILA2 #2123 hozzászólására.)
miaza 24/20?
Pontszám: 7.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2126. hozzászólás - 2009.05.26. 10:20:49
lehet hogy a 24/7-nek az über verziója. esetleg úgy értette hogy 20 órát a gép előtt ülni naponta. kérem, van ilyen ember is. én is elég kocka vagyok, de amit néha látok 1-2 amcsitól, na az elképesztő. van ismerősöm aki közel 72 óra grind után egyszerűen elájult a számítógép előtt, úgy kellett hozzá orvost hívni. szerencsére nem lett baja, de azóta megtanulta hogy napi 18 óránál többet nem játszhat (LOL?).
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2127. hozzászólás - 2009.05.26. 12:13:37
Mi is játszani szeretnénk. A béke tornyának köszönhetően annyira kevés a célpont, h muszáj gyakran támadni ugyanazokat.
Én sokkal rosszabb megoldásnak tartanám, hha lapoznánk még egy oldalt és még egyet a célpontokért, minthogy a top 10ben lévő szövetséggel összemérjük hetente az erőnk. Mint a mellékelt harcok mutatják, ha harccal foglalkoznak akkor nekik is van esélyük, ha pedig készek lettek volna valódi áldozathozatalra, szövetségi szinten- katakomba, láthatatlanság, odafigyelés- akkor akár ki is kaphatunk.-pl a Lélekvadászok nagyon jó kis összeszedett csapat, ahol együtt erős a társaság.

És ez a lényeg. kb az első 3 oldalon minden szövetség képes lehet döntetlen játszani bárkivel, ha meg nem is verni- és nem az abszurd 3 hetes katakombára gondolok, hanem szervezésre és csapatmunkára.
Persze ez idő. Szervezés, tervezés és közösségi JÁTÉK. De végül is ezért regeltünk be, nem? Hogy harcoljunk küzdjünk.

Vannak egyébként, h különböző okokból megkérnek minket ne háborúzzunk, most is van olyan szövi akivel egyeztettünk jövő héten buli, most mással vannak érdekes napjaik.
De ha vki nem akarja, h háborúzzanak vele akkor építsen béke tornyot és a diplomáciai tevékenység ne úgy kezdődjön: .... különben minden eszközzel.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.05.26. 12:15:39-kor
Pontszám: 4.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2128. hozzászólás - 2009.05.26. 14:17:10
Akkor egy másik aspektusból megközelítve!
Rászántam a hétvégém erre a háborúra. Abból állt az egész, hogy 15% alatt tartsam magam, néha kinézek és ütöm akit tudok. Ugye én is az ellen is védelem itala hatása alatt, így senkinek nem volt egyszerű. Gondolom mennyire élvezte Dutch, Saint, Abygail, hogy ki dugta a fejét és már kapta is az álldást, és igen napközben engem Dalen kapott el többször. Aztán jött az éjszaka, amikor is azon szerencsések akiknek nem kell dolgozni, alszanak, vagy hétvége lévén mulatoznak, én alszom. Kaptam is hajnal egy és négy között 3-4 verést.
Összegezve az én szempontomból ez nem játék volt, hanem szinte egy kötelesség, mert, ha nem ülök ott egész nap akkor bukta.
Szerintem erre a többség nem hajlandó, főleg hétvégén, van jobb és szórakoztatóbb dolga is. Hétköznap ugye dolgozik is az ember, tehát cinkes.
Ennek ellenére elfogadom és a szövetség is elfogadta, hogy van aki így szeret játszani, ezért felépítettük a béke csarnoka nagyszerű találmányt.

Off indul

Ehhez még egy gondolat: Soha nem ügyeskedtem a játékon belül, nem kerestem a kiskapukat, elköltök a játékra havonta 5000 Ft-ot.
Mit is kapok ezért a pénzért:

1. valamilyen szintű játékélményt
2. lehet dumálni egy csomó jó arccal
3. lehet idegeskedni egy-két barom emberen
4. sokszor kioktatnak, hogyan is játszam
5. elvétve akaratlanul is rám kényszerítik más játékosok az ő játékstílusukat.

Itt az a kérdés megéri-e a belefektetett pénzt, sokszor úgy érzem nem.

off vége
A hozzászólást Hagya módosította 2009.05.26. 14:18:00-kor
Dorn
Pontszám: 7.25
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2129. hozzászólás - 2009.05.26. 14:25:02 (Válasz Hagya #2128 hozzászólására.)
Egyetértek, a háború a karakter szemszögéből nézve kötelesség. Hiszen nincs, vagy alig van közvetlen profitja (LE) belőle, tekintettel arra, hogy az ellenfél sem fog fullosan sétálgatni, arra várva, hogy lecsapjuk, sőt ha jobban belegondolsz - karaktererősségtől függően - erős ráfizetés is lehet (védelem itala, gyógyital, varázsital). Viszont egy-egy győzelemnek (akár erőből, akár taktikusan sikerült) hatalmas lendítő ereje van, a klán életében, ha erősebb ellent sikerült legyőzni, akkor azért, ha valami gyengébbet, akkor meg a gyors győzelem lehet jó érzés. De nem játszunk mindannyian egyformán, furcsa is lenne. És itt kellene bejönnie valamilyen önmérsékletnek (ami lehet az is, hogy a sokkal kisebbeket nem piszkálja az ember/ vagy nem támadja meg túl gyakran ugyanazt) az alapvetően háborúzó klánok részéről.
Azt hiszem durván ennyit sikerült leszűrnöm az elmúlt kb. 20 oldal szövegből.
V1
Pontszám: 8
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2130. hozzászólás - 2009.05.26. 14:28:15 (Válasz Archibald Cunningham #2129 hozzászólására.)
Ámen
Dorn
Pontszám: 5
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2131. hozzászólás - 2009.05.26. 23:05:28 (Válasz nasdfil #2086 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2009.05.25. 17:11:38

Az ilyen tevékenység kizárást vonhat maga után." akkor, ha első körben csak figyelmeztetést kaptál, akkor engem igencsak felháborít, hogy erre nem az a válasz, hogy elnézést, hogy megsértettem az általam elfogadott játékszabályokat, és örülnél, hogy nem töröltek azonnal (mint minden más játékban egy ilyen esetben gondolkodás nélkül történne), hanem beírod, hogy akár zárolhatnak is, akkor is ezt tartod a megoldásnak.


Nem haragszom, ezek itt a tények. Ha nasdfil játékvezető lenne, TLO-nak már nem lenne karaktere. Persze mindezt egy felhívás miatt, amire SENKI nem jelentkezett. Volt már itt éppen elég cifra dolog és az érintettek tudtommal megtartották a karaktereket.
Pontszám: 1.57
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2132. hozzászólás - 2009.05.26. 23:58:09 (Válasz Hagya #2128 hozzászólására.)
Idézet: Hagya - 2009.05.26. 14:17:10

Szerintem erre a többség nem hajlandó, főleg hétvégén, van jobb és szórakoztatóbb dolga is. Hétköznap ugye dolgozik is az ember, tehát cinkes.


és gondolj bele, hogy vannak olyanok (sokan), akik nem hogy hétvégét nem tudnak rászánni, hanem eleve naponta-kétnaponta tudnak csak belépni a karakterhez 1-2 órácskára.
Pontszám: 5.33
népszerűtlenYoghDemerFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2133. hozzászólás - 2009.05.27. 00:11:37 (Válasz Awenhai #2118 hozzászólására.)
Átfutottam az általad ajánlott linket. Ez nem a Végzetúr Netikettő leírása, valamilyen általános netes tábla oldal mondjuk minden fórumra. Ami vagy jó vagy nem. Nem hiszem, hogy ebben nemzetközi standard-ek lennének.

De most már tényleg kezd eldurrani a "fejem". Bemutatkoznék. Én vagyok a vevő. Ritkán írok ide, ha mégis oka van. Ez a játék nem párkereső és nem az a cél - bár lehet jobban járnék - , hogy holnap-holnapután ágyba bújunk egymással. Szereztem már barátokat, a klánommal is jóban vagyok, bár ez is alakulgat, néha fenn, néha lenn. Egyszer már pm-eztél velem, már akkor is valami adminnak néztelek, vagy ami rosszabb valamelyik admin nőjének. Már akkor is nagy észosztó voltál, ezt mostanáig sem sikerült kinőnöd Aranyhaj. Fingod nincs ki vagyok, és szomorú de az üzeneteimből sem fog ez számodra kiderülni. Amit írok pont azért írom, mert így AKAROM. Nem te fogod sokadjára megmondani, hogy mit gondoljak, mit írjak. A linkedben leírtakat is az ilyen fapináknak találták ki, akik az életben nem képesek egy valódi kapcsolatot létrehozni, max a gép előtt játszák el, hogy ők milyen tünci Csipkerózsikák.

Ez a játék nem a legyünk egymás barátai clubest. Bár nem érzem magam világuralomra törő zsarnoknak, de az általam megtermelt erőforrásokra igenis sokan ácsingóznak, és ha nem vagyok topon, elveszthetem a nagy részét, vagy mindent. Az az egyet kéne megérteni okoska, hogy ha sérteni akarok akkor sértek, ennyi. Ne magyarázd, hogy hogy lehetnének a hsz-eim barátságosak. Nem akarom hogy azok legyenek!! Ez így érthető? Te milyen jogon nevezel bunkónak? Ez is benne van a netikettődben?

A VÚ ba eddig kb 35-40e Ft-ot fizettem be. Megérte. A magyar RPG piacon egyedül ők azok akik a könyv és kártyakiadáson kívül másba is bele mernek vágni, ráadásul profi szinten. Nyilván hibák vannak, de semmi sem hibátlan. Tudom te az vagy, de ezzel meg mit kezdjek? Én elvagyok, vadászkari lettem, munka mellett ez is nagy szó, epikusozok, sokat építek, tápolom a top karikat TP-vel, néha még a háborúkba is bele-bele szólok. Ha egy háború miatt pár Hsz-t megírok, akkor ez van. Én így harcolok a klánomért, a szipolyozóink ellen. És kibaszottul idegesít, ha jönnek az ügyeletes okoskák, és ízekre szedik a postjaimat. Vegyél LEGO-t és építgessél.

Remélem megérte beleszólni egy tőled teljesen független dologba.
Pontszám: 3.45
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2134. hozzászólás - 2009.05.27. 06:37:04
Szervusztok!

YoghDemer: Én nem sűlyedek le a szintedre. Hogy nem örülsz, amikor elvernek, főleg egy háborúban, jogos. De az, hogy senkinek nem vagy hajlandó annyit megtenni, hogy a nickjét, a fórumos nevét helyesen, avagy korrekten rövidített alakban írd le, az nem jelent intelligenciát.
A Netikett eredeti, angol nyelven is fenn van a neten, gondoltam, örülsz, ha az anyanyelveden olvashatod. És igen, általános, de sok embernek ezt nem kell magyarázni. Neked, úgy tűnik, igen.

Amint látom, te az a fajta vagy, akinek a pénze gyarapodik akkor is, ha nincs semmije, mondhatni pénzt ürítesz. Ezért te a fórumos stílusodból ítélve elfogadhatónak tartod, hogy gyalázz mindenkit. Ne érts félre, nem barátságos vagyok veled, csak embernek tekintelek még mindig. Lehet, hogy nem kéne.

Én nem fizettem be még pénzt, mert veled ellentétben én szegény vagyok. Hibátlan nem vagyok, csak tartom magam ahhoz, hogy attól, hogy a gép előtt elküldelek oda, ahonnan érkeztél, az nem jelenhet meg soha egy megmaradó kommunikációt használó netes oldalon, mert évek múlva is visszakereshető.
Ugyanazt teszem én is, mint te, amennyire lehetséges, csak éppen két dologban különbözünk. Az egyik az anyagi helyzet, a másik pedig a józanság. Belőled fröcsög a gyűlölet, és a gorombaság, most szerencséd, hogy nem vagyok admin, mert három hónapig gondolkodhatnál az írásos kommunikáció megfelelő stílusáról, míg én, bár a gép előtt mondtam néhány "ómagyar szöveget", annak árnyalatait nem tartom méltónak, hogy a fórumon is megosszam az emberekkel.

Most egy kicsit lemegyek a szintedre, hogy érts: Mosd ki a szádat szappannal, te bunkó!

A Beholder pedig csinál jó dolgokat, és rosszakat is, mint mindenki. Eddig szerintem egyetlen komoly hibát követtek el: Nem írták le eléggé szájbarágósan a szabályzatban, hogy a tahóságot hagyd a fórumon kívül.

Javítás oka: tagolási hibák.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.05.27. 06:38:17-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2135. hozzászólás - 2009.05.27. 23:51:58
most tényleg visszasűllydünk erre a "get a life" szintre?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2136. hozzászólás - 2009.05.28. 15:04:37
Hát ez most jólesett...multkor mindenki paranoiásnak nézte a szövinket mert multizás vádjával vádoltuk a szent és sérthetetlen Lélekőröket. Zacc rákérdezett Baratytól, és lám, Gloriát és Lylient ugyanazon ember kezelte, ütött velük,stb, zárolás lett a vége...nocsak nocsak...
Ennyi.

Szerk. :Tierga bocsi hogy legelőször téged zargattalak\unk ezzel
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.28. 15:11:22-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 1.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2137. hozzászólás - 2009.05.28. 15:49:25 (Válasz Szabinho #2136 hozzászólására.)
Szabinho.... No comment, ti Tiergát meg Gray-t vádoltátok, vagdalkoztatok alaptalanul.

Ezen felül idézet Lylien karakterlapjáról: "Párom és szövetségesem, Gloria. Visszatérő zargatók megtorlásra számítsanak!" Felhívnám a figyelmet az első szóra: Párom...

Veregesd vállon magad
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2138. hozzászólás - 2009.05.28. 15:51:31 (Válasz CaveMaN #2137 hozzászólására.)
Nem veregetem, mert nem én intéztem el:) De amugy ilyen magas szinten ha tényleg egy párról van szó ( ki tudja bizonyítani?!), egy pm-et lehet irni Baratynak vagy valakinek...
Hiéna-ZP

Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2139. hozzászólás - 2009.05.28. 15:55:21 (Válasz CaveMaN #2137 hozzászólására.)
Cave: ezt én elhiszem. De mielőtt beléptem a VM-be*(mivel ő is ott játszik)* írtam Dani Zolinak, hogy "hahó, olykor egy IP címről lépünk be a párommal". Ezt spec. bárki megteheti.
A lényeg, hogy ilyenkor csak az egyik karakter (értsd: egyikünk) portyázik...ennyi

(És nem nyúlunk bele egymás karakterébe...az tabu )

*csak a lényeget hagytam ki
A hozzászólást Piciklon módosította 2009.05.28. 15:56:10-kor

Pontszám: 7.50
népszerűNathaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2140. hozzászólás - 2009.05.28. 15:56:10
Hát szerintem ha pár ha nem pár akkor sem szabályos, ha egy háborúban a másik helyett üt!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője