Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2541. hozzászólás - 2009.10.20. 11:24:19 (Válasz Gort #2540 hozzászólására.)
Már megint bevetted reggelre a kötözködöm tablettát. Tessék feltenni a rózsaszín szemüveget és egy picit azon keresztül szemlélni a világot. Hol sértettem én vérig bárkit is, vagy hol akadtam fenn hasonlón?

Számtalan mondata, kijelentése van mindenkinek, akit ha akarom tudok sértésként értelmezni. Egy apró probléma van vele, feleslegesen idegesíteném magamat és az esetek nagy többségében tévednék is. Ritkábban meg nem, de végeredményben a beleölt energiát nem érné meg a dolog.

Harmadrészt szakadj már el a Tyranttól, többek között azért mert én sem játszom már a szövetségben lassan 3 hónapja. A velük kapcsolatos problémákat Darksol felé továbbítani szíveskedjetek.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.42
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2542. hozzászólás - 2009.10.20. 11:36:19 (Válasz CaveMaN #2541 hozzászólására.)
Bocsáss meg, nem vagyok naprakész a Tyrant taglistájából. Azért ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy azt írtam, hogy ti, nem pedig azt, hogy te. Tévedésem tehát csak annyiból áll, hogy Tyrantosnak hittelek, holott ez már csak múltidőben igaz. (Épp, mint nálam. )
Én személy szerint Darksollal nem beszélek. A múltban már beszéltem, vitáztam vele eleget. Az első ellenérvre az volt a válasza, hogy: Ehhez most nincs kedvem. Ez volt a végső, megdönthetetlen érv. Innentől nem volt vita, neki volt igaza. Ha így érvelt egy szövetségi társával szemben, akkor köszönöm, de nem vagyok rá kíváncsi, hogy hogyan érvel egy ellenséges szövetség tagjával szemben.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.01
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2543. hozzászólás - 2009.10.20. 11:58:50
Öhm. Ismerem valamelyest a Tyrant szövetség pár tagját. Nem hiszem, hogy sértésnek, inkább viccnek szánták a dolgot. Ellenben tény, hamarabb észre kell venni, ha valaki nem úgy értékeli a dolgot és ilyenkor kifejtve elnézést kell kérni. Ezt elfogadom és ennyiben igazad van Gort, az alapján amit eddig megértettem.
Most nagyon szépen kérem had kapjak valami rövid összefoglalót az egészről (nyugodtan ide, szerintem nem csak én maradtam le).

ui. Cirip modoráról és humoráról tudom, hogy csípős, de nem bántani akar senkit, hidd el. Darksolt nem ismerem, de ha egy szöviben vannak felteszem valamelyes szinten hasonló a gondolkodásuk. Szerintem megjegyzik a dolgot ha tudatod velük és nem lesz több ilyen affér, világosan fogják kifejezni magukat. De néma gyereknek...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.87
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2544. hozzászólás - 2009.10.20. 12:47:31 (Válasz Byzon #2543 hozzászólására.)
Oké, ismertetem a történteket. Ha valamire rosszul emlékeznék, vagy nem úgy látnám, ahogy valóban megtörtént, nyugodtan lehet szólni, kedves Tyrantosok.
Adva vagyon a K&V akadémia szövetség. Többségében olyan tagokból áll, akik a Káosz és Vérből jöttek át, vagy ottani karakterüket törölték, és új karaktert indítottak. Azonban olyan tagjuk is van, melynek semmi köze a Káosz és Vérhez. Például én. Nem vagyunk angyalok, mennek a portyázások, vannak közöttünk úgynevezett pókkarik, mint majd minden másik szövetségben. Viszont háborút nem indítottunk senki ellen. (egyetlen egy kivételtől eltekintve) Aztán a Rózsaszín nyuszitappancs hadat üzent nekünk. Ők egy kimondottan háborús szövetség, legalábbis az adatlapjuk szerint. Mi úgy döntöttünk, hogy felvesszük a kesztyűt. Aki esélytelen volt velük szemben, az átment a Káosz és Vérbe, köztük én is. Úgyis rám fért egy kis akadémiai tanuló kirándulás. Távollétünkben az egyetlen ember, aki fel tudta venni a harcot a nyuszikkal, megverte őket. Erre a Tyrant hadat üzent a K&V akadémiának, és a Káosz és Vérnek, bár ekkor én még nem tudtam, hogy van összefüggés a kettő között. Egyik szövetségnek sem volt esélye a Tyrant ellen, rövid úton kikaptunk. Aztán jött a Tyrant újabb hadüzenete a K&V-nek, természetesen ugyanolyan végeredménnyel, mint az előző. Azt nem tudom, hogy ekkor a Káosz és Vér kapott-e hadüzenetet, annyira már nem követtem figyelemmel az eseményeket. Ezután a főnökünk küldött egy érdeklődő levelet, hogy minek köszönhetjük ezt a kitüntetett figyelmet, hisz bevételüket aligha növeljük. (nekik 2M a lélekkútjuk, nekünk 200 000) Erre jött az a válasz, hogy a Tyrant bíróságot ült felettünk, És elítélt, amiért gerilla módszerekkel győztük le a nyuszikat. Persze eme gerilla módszerek legnagyobb alkalmazója a Tyrant. (Ott voltam, amikor ezzel a módszerrel lett legyőzve a Tökéletes Gyémánt.) Vagyis levelükkel kétszeresen alsóbbrendűnek tituláltak minket. Egyrészt azzal, hogy joguk van felettünk bíróságot ülni, másrészt, hogy az a módszer, ami náluk dicsőség volt, nálunk bűn. Nekik joguk van gerilla módszerekkel harcolni, de nekünk nincs. Elismerem, hogy a válaszunk szintén tartalmazott sértéseket. (mindkét levél olvasható visszább) Ez természetes. Furcsának találom, hogy azok szerint, akik szerint citadellára citadella a válasz, többszörös támadásra, és sértésre mosolynak kell lennie a válasznak. Legalábbis akkor, ha nem ők kapják a sértést. Hisz ők csak tréfáltak, üzenetükön hát mosolyogni kell. Ellenben azt pontosan tudják, hogy a mi levelünkben nem volt semmi vicc. Részemről nem a hadüzenetekről megy a vita. Épp csak nem vagyok hajlandó elfogadni azt az állítást, hogy alsóbbrendű lennék más játékosoknál. Én is fizetek a játékért, ugyanolyan jogaim vannak, mint másnak. Gyengébb lehetek másnál, de alsóbbrendű nem.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2545. hozzászólás - 2009.10.20. 13:06:29 (Válasz Gort #2544 hozzászólására.)
Idézet: Gort - 2009.10.20. 12:47:31
Nekik joguk van gerilla módszerekkel harcolni, de nekünk nincs.


igazából itt a hiba. nekik is joguk van, nektek is. ők is megtették, ti is. szó nem érheti a ház elejét.
A hozzászólást winnie módosította 2009.10.20. 13:07:01-kor
Pontszám: 2.77
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2546. hozzászólás - 2009.10.20. 13:14:22 (Válasz Gort #2544 hozzászólására.)
Miért nem veritek meg a Tyrantot is? Gerillaharcal minden szövetség verhető.
Pontszám: 7.71
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2547. hozzászólás - 2009.10.20. 13:29:30 (Válasz Timcsike #2546 hozzászólására.)
Talán majd megpróbáljuk egyszer, talán nem. Ha megpróbáljuk, akkor talán sikerül talán nem. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha a Tyrantnak kell megvédeni a Rózsaszín nyuszitappancsot, (ami a Tökéletes Gyémánt oldalhajtása) akkor vajon egy hasonló helyzetben kinek kellene megvédeni a Tyrantot?
Megjegyzem, hogy a nyuszik ismét a nyakunkon vannak, értésünkre adták, hogy nem kérték a Tyrant védelmét, egyedül is boldogulnak, ha nem is könnyen. A Tyrant egy önjelölt védelmező.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.01
fórumozóHengst79Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2548. hozzászólás - 2009.10.20. 14:05:08
Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy szabájos e az hogy két szövetség egyszerre öszedolgozva támad meg a egy harmadik szövetséget!
Pontszám: 5
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2549. hozzászólás - 2009.10.20. 14:09:53
Szabályos, bár nem etikus.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.39
fórumozóHengst79Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2550. hozzászólás - 2009.10.20. 14:13:53 (Válasz Kethios #2549 hozzászólására.)
A francba!

Rádásul nem is mi kezdtük!

A gyengénn szövi megtámadott minket csak nem bírt velünk, így a másik is megtámadott minket az erősebb!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2551. hozzászólás - 2009.10.20. 14:14:17 (Válasz Gort #2544 hozzászólására.)
Gort, egy valamit tisztázzunk. A Ködkapuban egy szem aktív Tyrantos van, aki ráadásul amennyire tudom általánosságban és a múltkori esetben is sokkal inkább a békéltető szerepét próbálja betölteni, mint az agresszorét, aki lincshangulatot próbál szítani a fórumon. Viszont diplomataként akkor sem teheti meg, hogy nyilvánosan szembehelyezkedjék egy szövetségi döntéssel, ha maga más állásponton is van. Ezért a két esemény ilyen szintű összemosása erős torzítás, amit az egész Ködkapu szövetség nevében ki kell kérjek magunknak! Semmi közünk a Tyrant - K&V háborúhoz, kéretik nem hozzájuk hasonlítani minket.
A Hajnalpajzsnak és a Ködkapunak mások az elvei, de jóban vagyunk egymással. Kár lenne ha megromlana a kapcsolat egy más világon bekövetkezett esemény miatt, főleg úgy hogy az érintettek száma minimális.
(zárójelesen ahhoz az eseményhez: sok szövetség van, amennyire tudom a Tyrant is ilyen, ahol szeretnek némi történetet, szerepjátékot vinni az eseményekbe, így kezelni a háborúkat, így folytatni levelezést. Ez sokszor provokáló hangnemű, hogy az ellenfél felvegye a kesztyűt, és kijöjjön az egészből egy izgalmas, kétesélyes küzdelem. Ez a bíróságos levél is ilyen volt. Megtehettétek volna, hogy visszaírjátok: A Ghallai Legfelsőbb bíróság xy bíró (akár TM, akár valamely már törölt, köztiszteletnek örvendő játékos) elnökletével a korábbi ítéletet megszüntette, mivel a precedensértékű TGY kontra Tyrant perirat szerint nem történt törvényszegés, a vádakat semmisnek nyilvánítjuk, a felperes köteles elállni minden követelésétől...
benne lett volna hogy szakadjatok le rólunk, benne lett volna, hogy fogjátok be, ti is ezt csináltátok, felvettétek volna a kesztyűt és visszadobjátok a labdát, nem sok fogást hagyva nekik. Ehelyett nyilvánosan több tagotok kritikán aluli stílusban kezdett hangulatot szítani, alapot teremtve rá, hogy a Tyrant most már az őket ért sértéseket torolja meg...)

Ellenben mi nem sírni jöttünk a fórumra hogy bántanak minket; had bántsanak, nekünk már nem lesz rosszabb, minket nem az optimalizáció érdekel, hanem az élvezetes játék. Kit érdekel, hogy akár hetekig is csak a manát építjük be, és nem haladunk előre? Nekünk nem tudnak újabb károkat okozni, a maxolt vortex már a fejünk felett kőrőz. Egyébként megsúgom sokkal szebb látvány pirkadatkor és alkonyatkor egyaránt, mint egy csilivili tüzijáték. Közösségi program, hogy kiülünk a tetőre és gyönyörködünk benne.
Csupán annyi guszta célpont volt, hogy nem tudtunk választani, ehhez kértük a közönség segítségét, eszünkbe nem jutott egítséget, támogatást kérni idekinn.
Zárásul a történethez tartozik, hogy egy két embert leszámítva mind a Hangyákkal, mind több egyezménytaggal teljesen normális hangnemben folyamatosan megy a kommunikáció, több esetben merült fel együttműködés, sőt fúzió a jelenlegi ellenfelekkel.
(asszem kicsit más a két szitu)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.44
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2552. hozzászólás - 2009.10.20. 14:14:46 (Válasz Hengst79 #2548 hozzászólására.)
Tudtommal szabályos, bár nem szép dolog. Javaslat: Válasszátok ki az egyik szövetséget, és csak arra koncentráljátok a támadásaitokat. Míg az ellenségnek osztoznia kell az üthető embereiteken, addig ti teljes erővel támadhatjátok a kiválasztott ellenfelet. Így valószínűleg győzhettek az egyik ellen, és veszítettek a másik ellen, vagyis összességében kihozhatjátok döntetlenre a háborút, ami nem is olyan rossz eredmény.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2553. hozzászólás - 2009.10.20. 14:15:07 (Válasz Kethios #2549 hozzászólására.)
Miért ne lenne etikus? Azt támadsz meg és akkor, amikor akarsz.

Egyébként a két szövetség együttes támadása pont, hogy gyengíti a győzelmi esélyeket, mert leverik egymás elől a célpontokat, és ők nagyon sokat nyújtanak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.63
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2554. hozzászólás - 2009.10.20. 14:16:28 (Válasz Hengst79 #2550 hozzászólására.)
Azért azt nem árt ha tudjátok, hogy inél többen támadnak egy szövit, annál könnyebb dolga van a védekezőnek, mert neki annál nagyobb a célpontköre, a támadónak meg annál kisebb.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.89
fórumozóHengst79Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2555. hozzászólás - 2009.10.20. 14:18:24 (Válasz Gort #2552 hozzászólására.)
Én is valami ilyesmire gondoltam!

Arra fogunk koncentrálni aki megtámadott minket és nem bírt velünk velük szemben vezetünk!

Kössz az infókat mindenkinek!
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2556. hozzászólás - 2009.10.20. 14:36:58 (Válasz Lanmandragoran #2551 hozzászólására.)
Lanmandragoran, én egyszer sem írtam le a Ködkapu nevét. (kivéve most) Hozzászólásaimat először Ciriphez intéztem, majd Byzonhoz, illetve aki még felszólalt a témában.
Amikor párhuzamot vontam a két háború között, akkor nem a Tyranthoz hasonlítottalak benneteket, hanem a K&V akadémiához. Tudtommal ti vagytok a védekező fél, de ha mégis a támadók lennétek, akkor elnézést kérek a tévedésemért.
Mivel a sértésre sértéssel reagáltunk, ez okot ad a Tyrantnak a további támadásokhoz? Ha valakit sértő jelzővel illetek, és az illető visszaszól, az okot ad nekem arra, hogy összeverjem? Egyáltalán van szüksége a Tyrantnak okra?
Ha a bírósági levél szerepjáték, akkor a gumigerincű levél miért nem az?
Mi sírtunk a fórumon? Szerintem nem jobban, mint ti. Történt valami, amit igazságtalannak találtunk, (pont mint nálatok) és a nyilvánosság elé tártuk. (pont mint ti) Szóval, ha eltekintünk attól, hogy mindkét szövetségben (Tyrant, Ködkapu) ugyanaz az ember szólal fel, én akkor is látok hasonlóságot a két háború alapjaiban.
Ami pedig a Ködkapu, és a Hajnalpajzs viszonyának megromlását illeti, hát arra nem hiszem, hogy sor kerül, hacsak ti el nem kezdtek ellenségeskedni. Jelenleg is nálunk van egy tagotok, és addig marad, amíg akar. Szívesen látott vendég.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 8.01
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2557. hozzászólás - 2009.10.20. 14:43:21 (Válasz Gort #2556 hozzászólására.)
Na, nincs semmi igazságtalanság, mindenki tudta hogy mit várhat.
Meggondolatlanság van az egyezmény részéről, aminek isszák is a levét, szépen sorban, folyamatosan.
És egy db sírást nem láthattál tőlünk.
A tanácstalanságunkat tártuk a plénum elé, hogy milyen sorrendben lövöldözzünk, de aztán végül azt is egymás közt beszéltük meg, bár ma este lehet bedobjuk Danielle kiszámolós ötletét

A Tyrantnak ehez az égegyadta világon semmi köze. Ezért is irkálom oda a kezdő hozzászólásokhoz vagy az aláírásomat, vagy hogy v3-ról van szó.
Pontszám: 7.14
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2558. hozzászólás - 2009.10.20. 14:51:55 (Válasz cirip #2557 hozzászólására.)
Rendben Cirip, elismerem, hogy ti nem sírtatok.
No, és mi mikor sírtunk? Amikor sértegettük a Tyrantot? Akkor most sértegettünk, vagy sírtunk? Esetleg mindkettő? Ha ti sértegettek, az egy jópofa vicc, ha mi tesszük ezt, akkor az egyszerre sértés és sírás?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.01
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2559. hozzászólás - 2009.10.20. 15:00:12 (Válasz Gort #2558 hozzászólására.)
mi mint kik?
Ti mint Hajnalpajzs, nem sírtatok, nem sértegettetek, sőt még akadémiai tanulmányokat is biztosítatok egy tagunknak.
Köszönjük szépen. Ismét.

Hagyjuk már ezt a világkevergetést, az események még csak nem is hasonlítanak egymásra, semmi közük egymáshoz.
Pontszám: 6.57
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2560. hozzászólás - 2009.10.20. 15:02:33 (Válasz cirip #2559 hozzászólására.)
Én én vagyok, te te vagy. Én akkor is én maradok, ha átmegyek a másik szobába. Te?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 7.02
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője