Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2441. hozzászólás - 2009.08.24. 14:39:18 (Válasz Morroch #2439 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.08.24. 14:31:39
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hiszen teljesen más, ha valaki sajátmaga dönt ekképp, szövetségi érdeket szem előtt tartva.

Ezen nincs mit magyarázni, ők vállalták, semmi kényszer nem volt a részünkről. Ha "szövetségen belüli erőszak" történt az az ő dolguk. Mindenki maga tudja mit ad, mit kap, mit vár a szövijétől és a szövi mit vár tőle. Ha valahol ütköznek az álláspontok akkor elválnak az utak. Mindenki saját magáért álljon ki, TE VISZONT NE KÖSS BELE MINDENBE! Értem ezt erre:
Idézet: winnie - 2009.08.24. 14:10:20
hirtelen eszembe jutott, hogy érdekelne a szöv.váltásod története is, főleg, hogy háború közepén történt

Elmondhatnám, de: egyrészt nyugodtan írj egy PÜ-t az érintettnek, másrészt nem a háború közepén jött. Viszont a rosszindulatú sejtelmes utalgatásokat jobb, ha mellőzöd.


?????

oké, olvasd újra amit írtam, mert valamit félreértettél szerintem.

belekötés?? rosszindulat? sejtelmes utalás?

hol?

nehogymár a mortimer-féle paranoia a többi szövetségi tagra is átterjedjen. (ez utalás volt. rosszindulatú is, de persze folytonos mortimer-féle köpködésnek hála.) meg a nagybetűs netikett-ellenes bunkózás. anyám...

inkább nem is kommentálom ezt a viszontreakciót, ellenben kezdek komolyan aggódni egyesek szövegértelmezési képességeivel kapcsolatban. csak leírtam, hogy milyen korrekt az efféle szöv. összetartás, plusz leírtam erről a véleményem, kétszer is kiemelve, hogy a dawn of fire esete más nyilván, előttük emelem a kalapom.

abban meg, hogy egy ártatlan kérdésben milyen kifacsart elme lát bele rosszindulatot. (mivel ő válaszolt nekem háborús ügyben, beugrott róla, hogy én lepődtem meg a legjobban, amikor azt vettem észre, hogy a biztos vesztes háborút hirtelen megnyertük. magánügynek éreztem a dolgot, ezért nem érdeklődtem nála, most sem kérdeztem, csak jeleztem, hogy érdekelne. azért, mert... valóban érdekel.)
A hozzászólást winnie módosította 2009.08.24. 14:40:18-kor
Pontszám: 3.60
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2442. hozzászólás - 2009.08.24. 14:42:43 (Válasz Lao111 #2440 hozzászólására.)
Idézet: Lao111 - 2009.08.24. 14:33:17
Pár nap katázás megéri, hogy utána hetekig nyugodtan tudd játszani a saját játékod


persze. ezt mindenki maga látja, de ha valakinek van napi 1-2 órája a játékra, akkor pár nap kihagyás alatt is oda lehet a lelkesedése. nem hiszem, hogy valakinek a bukott virtuális LE számítana, de a játék nyugodtsága elérhető a katakombanélküli háborúmentességgel is.
Pontszám: 2.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2443. hozzászólás - 2009.08.24. 14:43:59 (Válasz Morroch #2439 hozzászólására.)
Morroch! Winnie arra gondol, hogy velük háborúzott az IQB, amikor elmentem, általad ismert okok miatt.
Mivel egy szövetség elhagyását másképp éli meg a távozó és másképp a szövetség, így az igazság valószínűleg féluton van. Úgy gondolom kell legyek annyira korrekt minden féllel, hogy nem egy nyílt fórumon mondom el ennek körülményeit. Hajlandó vagyok a saját nézőpontom elmondani, amennyiben személyesen pm keresnek meg, de nem egy nyílt fórumon. Ennyivel mindenképpen tartozom a klánnak ahol remekül éreztem magam hónapokig. Ha valóban érdekel winnie, akkor pm megtalálsz, azt is oda fogom írni kitől érdeklődd meg az érem másik oldalát.
A Dawn of firehöz: nem tudom kényszer volt-e, bár nem hiszem. A szervezettségük és az áldozat amit egyenként minden tag meghozott a csapatáért, a többiekért, akiket joggal nevezhet bajtársaknak volt számomra (számunkra) csodálatra méltó. A jó taktika egy dolog. A játékostársaim, a csapatom érdekében komoly nehézség felvállalása megint más. Az előbbi jó csapatot, a második gerincet és jellemet mutat. Kívülről ezt látjuk és ez előtt tisztelgünk.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2444. hozzászólás - 2009.08.24. 14:55:14
Igen az előitéletek... előbb olvastam Byzon kollégát, mint winnie-t, de így világos a tévedésem és tájékozatlanságom a konkrét esetről.
Nem a Garabonciás vs IQ Betyárok szemszögéből néztem a hsz-t, hanem SÖ-DoF oldalról. Nem módosítok az előzön semmit, úgyis látszik itt.
Hibáztam, de megmosolyogtat a tény, hogy ez orvosolható, míg te több, mint féléve bizonyítod változatlanságod.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2445. hozzászólás - 2009.08.24. 15:14:45 (Válasz Lao111 #2440 hozzászólására.)
Sajnos vagy éppen szerencsére, a mostani rendszerben a szövetségek fejlődésével a háborúk jelentősége komolyan degradálódik. Alacsony szinten egy kis taglétszámú szövinél komoly LE forrás lehet a háborúzás. Katalizátor nélkül és kis kút mellett sokat számítanak a háborús zsákmányok. Ilyenkor megéri katakombázni, esetleg ideiglenesen kilépni a szöviből ha kemény ellenféllel van dolgunk. A másik véglet, amikor már magas szintű katalizátora van a szövinek, nagy kúttal, komolyabb taglétszámmal, és a manakonstrukció is elérhető. Ilyenkor gyakran még a győztes csaták is csak veszteséget termelnek. Ilyen esetben azt számolgatni, hogy megéri-e a katakombázás, vagy az ideiglenes kilépés tök fölösleges, aki megteszi az a presztizs miatt teszi, nem pedig a zsákmány reményében. Egyenesen vicc kategória, hogy manakonstrukcióval egyetlen karakter több LE-t tud a szövibe építeni egy nap alatt, mint amennyit egy háborús győzelemmel nyerni lehet. Hogy ez sajnos, vagy inkább szerencsére, azt minden szövi eldöntheti maga. Aki szeret háborúzni, annak sajnos, akit folyamatosan farmolnak, annak valószínüleg szerencsére.

Én azon a véleményen vagyok, hogy ha nem is lehet megreformálni a teljes háborús rendszert, legalább valamilyen motivációt kéne belevinni a dologba, hogy ne csak alacsony szinten érje meg háborúzni.
Pontszám: 8.75
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2446. hozzászólás - 2009.08.24. 20:05:32 (Válasz Timcsike #2445 hozzászólására.)
a nem asszimetrikus háborúkban az embert a szive viszi előre. sok olyan háborúnk volt ahol simány nyomhattunk volna egy kapitulációt és beállhattunk volna a sorba, de vért szagoltunk, az üthető tagjaink elvonultak a katakombákba, esetleg kiléptek, de meghozták azt az áldozatot ami kellett hogy vagy nyerjünk, vagy kapjunk egy előnyös békeajánlatot.

egy játékot ahol vetélkedés folyik, nem lehet fél szívvel csinálni és sikeresnek lenni benne mert degradálódik a játék a napi rutinra. a napi rutin egy idő után unalommá válik, aztán törléshez vezet. vannak persze olyan háborúk ahol vagy esélytelen az egyik fél, vagy túl nagy áldozatot kíván a döntetlen (szándékosan nem mondok győzelmet), olyankor érdemes megnyomni a kapituláció gombot. de amikor ez már rutinszerűvé válik, ott kezdődnek a bajok.

a háborús rendszerre ráfér egy reform, egy olyan változás ami nem talpalja páros lábbal arcon a vesztes félt, de a támadónak megéri.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.50
kedvencGabusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2447. hozzászólás - 2009.08.24. 23:55:03
Nagyon Gratula a Végzeturak Mestereinek nagyon jó háborút vívtunk megküzdöttünk egymással.

Köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Barracuda [LV]Lélekvadászok
Pontszám: 5
kedvencGabusFérfi
Végzetúr
53 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2448. hozzászólás - 2009.08.24. 23:57:29 (Válasz Timcsike #2445 hozzászólására.)
a Végzeturak mesterei szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +319770 töltődés a szövetség Lélekkútjába.

Nem mondanám hogy nem érte meg annyi mint a kutunk + közel 50000 Le a háború csarnoka miatt.
Barracuda [LV]Lélekvadászok
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2449. hozzászólás - 2009.08.25. 00:04:39 (Válasz Gabus #2448 hozzászólására.)
Ja, lehet így is nézni. Meg lehet úgy is, hogy én ennyit építek két nap alatt varázspontból, bármiféle LE befektetés nélkül.

Szóval igenis kellene valamilyen egyéb motivációs eszköz is, anélkül, hogy a vesztes felet szívatnánk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2450. hozzászólás - 2009.08.25. 00:55:56 (Válasz Mortimer #2449 hozzászólására.)
Fél éve halott ez a topic, pedig a háború a legmókásabb és legizgisebb része a játéknak, elkélne itt egy kis fejlsztés.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2451. hozzászólás - 2009.09.25. 22:33:46
Kérdés: mit tud tenni egy szövetség a jóval erősebb szövik ellen, akik rendszeresen rájuk járnak?

Az hogy erősödjünk? ...soha nem hozzuk be a lemaradást!
Az hogy rögtön kapituláljunk?......mihelyst lehet visszajönnek (a Háború csarnoka ezt még hamarabb lehetővé teszi)
Harcoljunk?...kiröhögnek!
Mindenki menjen katakombába, hogy döntetlen legyen?.....akkor 3 hétig ott ülhetnénk, és akkor sem riasztjuk el őket!

A Pusztítás citadellája meg a Béke csarnoka nem valódi fegyver ezek ellen!

Várom a gondolatokat ezzel kapcsolatban! Köszönöm!
Pontszám: 5.69
népszerűDrizztianFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2452. hozzászólás - 2009.09.26. 09:27:07
Nyilvánvaló, hogy erre a felvetésre nincsen recept, sem tuti info. Minden szövetségnek egyéni stílusától és tagjainak az aktivitásától függően kell kialakítania a stratégiáját az ilyen helyzetekre.
Minden háború más és más és nem mindig ugyanaz a megoldás. Ötvözni kell a diplomáciát a kitartással és az előzőekben méltatott szervezettséggel. Van amikor azonnal kapitulálni kell van, amikor ki kell tartani, ilyenkor alkalmazni kell mindent amit lehet, láthatatlanságot, katakombákat, kilépést és közben egyezkedni kell a diplomatának, minél hosszabb békéért cserébe.
Vannak szövetségek, akik a LE-ért háborúznak, ezek ellen az a cél, hogy elérje a kisebb szövetség azt, hogy ne érje meg háborúzni. Viszont vannak szövetségek, akik a háború öröméért szállnak harcba, itt semmit se ér egy PC. Ilyenkor a tiszteletet kell kiharcolni és szívósan védekezni.Általában van hosszú távú eredménye a dolognak. Még egyszer mondom, nincs tuti recept. Meg kell találni a helyes utat, ami nem mindig könnyű. Sokat nem segítettem tudom jól , de ez a véleményem.
Pontszám: 8.65
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2453. hozzászólás - 2009.09.26. 16:15:16 (Válasz Lily Black #2451 hozzászólására.)
pofonegyszerű. kérd meg őket, hogy ne támadjanak. ha normálisak, respektálják a kérésedet.
Pontszám: 7.28
közellenségLui65Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2454. hozzászólás - 2009.10.08. 09:08:03
Szétverik a szövinket!!!!
A támadók 1-el kisebbek mint én,s tudom támadni őket!!!!
de ők támadják a tőlük kisebbeket!!!!
hogy van ez?
Pontszám: 1
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2455. hozzászólás - 2009.10.08. 10:16:41 (Válasz Lui65 #2454 hozzászólására.)
ha jól értem te nem tudod őket támadni..
változtass a portyabeállításaidon, hogy tudj kisebbet is támadni
Pontszám: 7.13
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2456. hozzászólás - 2009.10.09. 08:52:47 (Válasz Lui65 #2454 hozzászólására.)
bemásolsz egy kvízkérdést, amit te tettél fel? csak kíváncsiságból.
Pontszám: 4.23
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2457. hozzászólás - 2009.10.09. 09:28:33 (Válasz Lily Black #2451 hozzászólására.)
Egy 5ös szintű BCS álltalában még a legelszántabb szöviket is elriasztja. Hiszen "gyakorlatilag" zéró lesz a szerezhető LÉ. Nem is beszélve a 6 tonan TPről.
Ha a tagok háború idején nem tartanak maguknál Lét, az is sokat segíthet elvenni a kedvüket. Hiszen folyamatosan 0 LÉért támadni nem igazán hasznos hobbi.
Ha nem rabolnak semmit karakterszinten és minimálisat szövetségi szinten, akkor a LÉért háborúzó szövetségek előbb-utóbb nem támadnak újra. Föleg ha kapnak pár PC-t is ezek mellé.

Akik a háború öröméért támadnak...
ki kell várni a 3 napot és csak azután kapitulálni. Nem marad hiányérzetük, hiszen ők háborúztak egyet, és ti is kevesbb LÉt vesztetek ha ügyesek vagytok.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 4.41
kedvelt tagCsaba112Férfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2458. hozzászólás - 2009.10.12. 16:47:39
Van egy kis problémám a V1-en!

A SoD tagja vagyok.
Számos tag kilépése miatt a múltban igen csak meggyengültünk és úgymond farmszövetségként kezelnek bennünket!
Ezt úgy ellensúlyozzuk, hogy akik 3 nap alatt le tudnak győzni arra már az első két nap valamelyikén küldünk egy citadellát és kapitulálunk.

Nyilván egyértelmű, hogy ez csak jelzés értékű.

Ennek ellenére más az ellenfeleinkkel szövetséges szövik is citadelláztak ránk.
Azt hiszem ez így nem fair.

Eleve olyan szövetségekről beszélünk akik amúgy is háborúkból élnek.
Tehát a részükről nem látom értelmét a csapásnak!
Más részről amely szövetség nem a háborúkból él meg annak tagjai töröljék magukat vagy mi?

Ezért javasolnám, hogy akik háborús szövik azok ne építhessenek citadellát!
vagy legalább jobban be legyen korlátozva vagy a használata vagy a szintje.

"Megfutamodni a harctól, ez a legrosszabb, ami megtörténhet velünk. Rosszabb, mint vereséget szenvedni, mivel a vereségből mindig tanulhatunk valamit, de a megfutamodással csak ellenségeink győzelmét segítjük elő!
Pontszám: 5.38
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2459. hozzászólás - 2009.10.12. 16:56:04 (Válasz Csaba112 #2458 hozzászólására.)
Épp a hozzászólásod előtt fejtettem ki egy lerágott technikát a farmolás ellen. Olvasd vissza, tanulságos lesz.
A citadellázás részetekröl is igen etikátlan szerintem. (Ez személyes vélemény.) Ha tehetném az összes "citadellázokjólésegybölkapitulálok" szövire permanens csapást mérnék. De ez már az én hülyeségem.
Túl sok módja van a védekezésnek. Aki ezeket nem használja ki és citadellával akarja elvenni azoktol a hasznot akik nálla jobbak/erőssebbek/ügyesebbek/stb. az szerintem kicsit "nem fair". Ha ti vadászós emberkék vagytok, akkor a legmagasabb citadellát is le kénye nyomnotok 1 napi építéssel. Ők ennyit tutira nem szednek tölletek. Teát ilyen alapon ti rontjátok más játékát. Nem?
Inkább várjátok meg 0 LÉvel vegetálva a 3 napot és ti is kevesebbet buktok és ők is nyernek valamit a háborún, nem csak csupasz TPket.

Ne csodálkozzatok ha kaptok pár citadellát vissza. Mindenhol kialakultak a citadella hálók azok ellen akik agyba-főbe lövöldöznek vele.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 3.95
népszerűDanielle WildroseNő
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
2460. hozzászólás - 2009.10.12. 19:15:48 (Válasz LoWs #2459 hozzászólására.)
"Mindenhol kialakultak a citadella hálók azok ellen akik agyba-főbe lövöldöznek vele."

...hát, fel kell világositsalak....nem azok ellen alakultak
Mindenkinek joga van a saját őrültségéhez! - Salvador Dalí

Próbálj meg úgy élni, hogy ne vegyék észre, ott ahol vagy, de nagyon hiányozzál onnan, ahonnan elmentél.
- Victor Hugo

Pontszám: 7.55
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!