Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi háborúk
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1301. hozzászólás - 2009.02.14. 09:42:23
És ennyire naiv a SoD illetve másik 4 szövetség, hogy meg sem kérdezi mi a helyzet, csak úgy befogadják ideiglenesen egy másik szövetség tagjait? Na ne...

Lord: én is ezt írtam, fel sem fog tűnni a változás
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3
közkedveltNudelusFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1302. hozzászólás - 2009.02.14. 09:47:20 (Válasz Psych #1301 hozzászólására.)
Nekem azért feltűnt a változás, bár igazából teljesen alkalmazkodtunk ehez az éltmódhoz, szóval nem különösebben zavar. Nem naivitás, ideiglenes szállást kértek, mi kérdezés nélkül befogadtuk őket.. Nem tudom, h mi ebben a hihetetlen? Meg miért lenne érdekünk letagadni,h tudtunk róla???
Michel Jordan - Tyrant
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1303. hozzászólás - 2009.02.14. 09:49:28 (Válasz Psych #1301 hozzászólására.)
Én megmondtam a SoD-nak, nem izlik a háború, vadászni meg térkapuzni szeretnék. Elfogadták.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.25
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1304. hozzászólás - 2009.02.14. 09:53:50 (Válasz Liadas #1289 hozzászólására.)
A hasonlatnál maradva Liadas: Grelnar, Sanyi, vagy jómagam szívesen kiállunk veled 1v1 bármikor. Amit te erőltetsz itt, az lefordíva a box nyelvére azt jelenti, hogy te kiállsz Holyfield ellen, de viszed a fél Koszi családot is boxerrel, baseball ütőkkel, akik a meccs közben Holyfield gyerekeit ütlegelik... Pfuj!
Pontszám: 5.43
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1305. hozzászólás - 2009.02.14. 09:57:49
Szia!

Elöljáróban annyit,hogy a Fórumra nem írok mert azt beszéltük meg ,hogy majd csak később fogunk reagálni.De ha gondolod majd felteszem ezt a levelet is.Ez nem személyes ügy de én reagálni szerettem volna azírásodra.

Elég furcsán magyarázkodik az egyik legerősebb szövetség(vagy csak te a saját nevedben?).Többet ésszel mint erővel.Csak a játék kínálta lehetőségekkel éltünk, és már ez is baj? A Tök.Gy. biztosan nem csinált soha ilyet.Beleértve azt is ,hogy sorainkban nincsenek(vagy legalább is nem tudok,hogy lennének) olyan karakterek akik hónapokkal a többiek előtt ismerték a játékot mert ők tesztelték.Jerikót ugye mindannyian ismerjük.

Akik olyan karakterekkel üzennek hadat egy másik szöv.-nek akik szintben és erőben jóval a másik előtt járnak azok ne sopánkodjanak ,hogy elvesztették a háborút.Könnyű a biztos győzelem tudatában támadni.Talán túlságosan is hozzászoktatok a könnyű győzelmekhez.Nálunk van 1db 37. és 2db 36.szintű karakter.A tieteket te könnyebben össze tudod számolni.Kezdd egyből a 43. szinten és ne papolj a becsületes háborúról.

A döntetlenezős duma meg egyszerűen pocsék.Nálunk sokan kiléptek elveszítve a szöv. adta előnyöket(+ tám. és véd. térkapu stb.) és vállalva az esetleges kúttöltést.Akik katakombáztak azok napokig nem tudtak játszani, elvesztettek több ezer LE-t amit a térkapuzásból kaptak volna.A Tök.Gy-nál vagy bevállalták a háborút a döntetlenezők is vagy a többiek ki sem kérték a véleményüket mielőtt hadat üzentek.Ez utóbbi meglehetősen gusztustalan lenne ezért ezt nem is feltételezem rólatok.

A témáról ennyit.
Amwerion
Pontszám: 7.70
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1306. hozzászólás - 2009.02.14. 10:01:43 (Válasz Darksol #1304 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2009.02.14. 09:53:50
A hasonlatnál maradva Liadas: Grelnar, Sanyi, vagy jómagam szívesen kiállunk veled 1v1 bármikor.

1 hét és menni is fogok.

Idézet: Darksol - 2009.02.14. 09:53:50
Amit te erőltetsz itt, az lefordíva a box nyelvére azt jelenti, hogy te kiállsz Holyfield ellen, de viszed a fél Koszi családot is boxerrel, baseball ütőkkel, akik a meccs közben Holyfield gyerekeit ütlegelik... Pfuj!

Ezt visszautasítom, nekem ilyesmi soha az eszembe sem jutna. (ahogy a ti taktikátok alkalmazása sem) Nem kell kiforgatni a szavaim.

A vita pedig kezd elmenni igen gusztustalan irányba, a továbbiakban nem reagálok a TGY-Tyrant háborúval kapcsolatos hozzászólásokra.

Amiért eredetileg is beírtam, még mindig létező probléma: a háborús rendszer nem jó, valamit csinálni kéne vele, inkább erre írjatok javaslatokat.
A hozzászólást Liadas módosította 2009.02.14. 10:06:50-kor
Pontszám: 4.14
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1307. hozzászólás - 2009.02.14. 10:07:51 (Válasz Liadas #1306 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2009.02.14. 09:53:50
Amit te erőltetsz itt, az lefordíva a box nyelvére azt jelenti, hogy te kiállsz Holyfield ellen, de viszed a fél Koszi családot is boxerrel, baseball ütőkkel, akik a meccs közben Holyfield gyerekeit ütlegelik... Pfuj!

Liadas: Ezt visszautasítom, nekem ilyesmi soha az eszembe sem jutna. (ahogy a ti taktikátok alkalmazása sem) Nem kell kiforgatni a szavaim.


Ő, lehet nem te írtad, de elhangzott, hogy akkor megyünk a SOD-hoz mega többihez, akik befogadták társainkat, és szétverjük őket....akkor miről beszélünk??? Másokon bosszuljátok meg a vereséget....
A hozzászólást Eardog módosította 2009.02.14. 10:09:54-kor
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1308. hozzászólás - 2009.02.14. 10:08:04
Sziasztok!
Azt kell mondanom nem volt a legszebb és nem is a legetikusabb lépés, de megnyerték vele a háborút.
Erre ők azt mondják amit a most legyőzött fél szokott mondani a szabályok nem tiltják, tehát megengedett, ennyi és semmi több.
Aki ezeken a dolgokon változtathatna az nem változtat a játékos társadalom meg nem akar rajta megegyezésekkel változtatni, ez is tény.
Aki nagyon komolyan veszi ezt a játékot az mindig előnyben lesz a többiekkel szemben. Én például késő este nagyon ritkán vagyok gép előtt reggelre mindig levernek, mert az állatom is a kennelben általában és könnyű préda vagyok, de nem érdekel, mert aki hajlandó hajnalig játszani az megérdemli ezt az előnyt nem sajnálom tőle.
Ez a taktika nevezzük annak egy éjszakai meglepetésszerű támadásra épült és legyünk őszinték a Tökéletes Gyémánt annyira biztos volt a győzelmében, hogy elbizakodottságában nem gondolt erre a lehetőségre vagy az ellenfél elszántságára. Biztos tanultak belőle, és ha van bennük a másikkal szembeni tisztelet akkor csak gratulálni tudnak nekik, még ha nem is tartják fair dolognak.
Halkan teszem hozzá a háborúban ritkán van lovagiasság, és a T. Gyémánt néhány tagja az előző hetek hozzászólásaival ne is csodálkozzon azon, hogy mindenki őket akarja megverni. Nem kell sok, elég a szöviből 3-4 emberke, aki nem tiszteli a többi játékos érzéseit és ez látszik a hozzászólásokon és az egész szövetséget eláztatja, ezt már észre lehetne venni, akkor nem történnének ilyen dolog, legalábbis reménykedem benne.
Remélem senkit nem sértettem önérzetében a hozzászólásomban.
Jó játékot mindenkinek!

Dorn
Dorn
Pontszám: 8.33
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1309. hozzászólás - 2009.02.14. 10:11:15 (Válasz Liadas #1306 hozzászólására.)
Várunk szeretettel, lesz mire készülni...

Egy adalék a TGY harci stratégiáiról: a Hajnalpajzs (azóta - jobbára hasonló dolgok miatt - megszűnt szövetség) ellen vívott háborújuk során a gyengébb pajzsosok lementek katakombákba. Zömmel nopremes hobby-játékosokról volt szó.
A TGY ezután citadellacsapásokat küldött rájuk és nagyképű felszólító levelet írt nekik azzal, hogy bújjanak elő, mert ők (3-4 szinttel magasabbról) a nyílt küzdelmet kedvelik. Szerencsétlenek meg is tették....
Ilyen a ti szövetségetek, a "fair harc vs sunyi módszerek" kérdésében nektek van jogotok utoljára felszólalni...
Pontszám: 7.20
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1310. hozzászólás - 2009.02.14. 10:18:36
Darksol: ahogy kiveszem a hozzászólásaidból ezek szerint te csak veled azonos erősségű illetve erősebb karaktereket támadsz. Ahhoz képest egész jó a győzelmi arányod. Amennyiben mégsem így van nem értelek.

Egyébként azt a Tyrant sem gondolta remélem, hogy ennek a taktikának nem lesz következménye.

Itt szeretném megjegyezni, hogy én csak a saját nevemben beszélek, nem a szövetség egészének nevében.
A hozzászólást Psych módosította 2009.02.14. 10:23:43-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 4.22
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1311. hozzászólás - 2009.02.14. 10:25:42 (Válasz Psych #1310 hozzászólására.)
Természetesen van igazság a szavaitokban, de azért ez a kilépős lehetőség NEM BUG. Szerintem igenis benne kell hagyni, ugyanis akkora áldozat kell hozzá mind a játékosok, mind a karakterek részéről, hogy aki meghozza az meg is érdemli azt a kis erkölcsi örömöt. (mert a 80k Lélekenergiával kitörölhetjük a s***ünket, azt ti is tudjátok )

Nyilván én is támadtam már meg alacsonyabb szintűeket, de rendszeresen nem farmolok senkit és a győzelmeim 70%-a még 30pp-s koromból származik....

Szépen fejlesztett karakterek, szépen kiépült szövetség, de semmi több a TGY, ezt az is igazolja, hogy tucatszám kapjuk a gratuláló, örömteli üzeneteket...
Pontszám: 5.71
fórumozóKadarFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1312. hozzászólás - 2009.02.14. 10:37:49
Liadassal történt privát levélváltásom utolsó levele.
"Liadas!

Bocs ,hogy még a végén én leszek gusztustalan.
Szerintem az a gusztustalan ha egy sokkal erősebb szöv. megtámadja a gyengébbet és utána miután vereséget szenvedett sipákol ,hogy nem ér és szalad az óvónénihez azt kiabálva ,hogy a másik csalt.
Valamint nem szép dolog a többi szövetséget annyira lenézni, hogy többen közűletek arra sem méltatják őket ,hogy rendes felszerelésben harcoljanak hiszen a kis senkiket így is le lehet győzni.Persze a végén jól jön ez egy kis erkölcsi alapú szónoklathoz,ezt elismerem.
Az is undorító,hogy ezután még néhány más szöv.-et is bemocskoltok ésnéhány talpnyalót a te hathatós közreműködéseddel ránk uszítotok.(várjuk őket is és titeket is sok-sok szeretettel)
Ami a háborút illeti remélem a programozó csapat megszünteti ezt az undorító kiskaput és az erősebb szövetségek kedvükre elverhetik a gyengébbeket bármikor.Már csak azért is ,hogy ne fulladjon unalomba az erősek számára a háborúzás.
Amwerion

Ui:ezt a levelemet kirakom a fórumra is."

Részemről itt a vége.
Pontszám: 6.71
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1313. hozzászólás - 2009.02.14. 10:39:48 (Válasz Psych #1301 hozzászólására.)
Idézet: Psych - 2009.02.14. 09:42:23
És ennyire naiv a SoD illetve másik 4 szövetség, hogy meg sem kérdezi mi a helyzet, csak úgy befogadják ideiglenesen egy másik szövetség tagjait? Na ne...

Lord: én is ezt írtam, fel sem fog tűnni a változás


Ha SoD tag lennél és be szeretne lépni a szövetségedbe egy Grelnar vagy Sanyi kaliberű játékos, szerintem Te sem kérdezgetnéd Őket, hanem mielőbb be szeretnéd venni...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1314. hozzászólás - 2009.02.14. 10:40:07 (Válasz Kadar #1312 hozzászólására.)
Ez pedig az én válaszom volt:

Szia!

Nem rád gondoltam a gusztustalan jelzővel, csupán erre:

"Amit te erőltetsz itt, az lefordíva a box nyelvére azt jelenti, hogy te kiállsz Holyfield ellen, de viszed a fél Koszi családot is boxerrel, baseball ütőkkel, akik a meccs közben Holyfield gyerekeit ütlegelik... Pfuj!"

Lenézés??? Édes, jó istenem! Ők csak döntetleneznek, nem néznek le senkit!

Nem értem ezt az uszítós dolgot... Kit uszítottam én kire??? Talpnyalókat? Mi van????
Pontszám: 3
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1315. hozzászólás - 2009.02.14. 10:40:14
üdv

ad1: A harci erőben keményebb szövetségek nyugodtan üthetik a náluk jóval gyengébbeket, ha akarják. farmolhatják őket, újra és újra.
ad2: A farmolt szövik védekezhetnek azokkal az eszközökkel, amit a játék ugyanúgy számukra lehetővé tesz, mint ahogy a támadóknak azt a lehetőséget, hogy szinte esélyteleneknek menjenek neki és teljes nyugalomban lerabolhassák őket. Ha ez a védekező módszer az, hogy éjszaka támadnak, utána katakomba akkor éljenek azzal. Ha pedig citadellát tudnak lőni, lőjenek azt. Ha pedig kiugrálnak a szöviből, jelentős fejlődéstől elesve egy időre, akkor csinálják azt.
Hol a probléma?
Ha mi, támadó szövik hivatkozhatunk arra, hogy ilyen a játék rendszere, mi csak eszerint játszunk és ütjük a gyengébbeket, akkor ők is mindent megtehetnek azért (természetesen a szabályokat betartva), hogy ezeket a támadásokat elkerüljék, vagy ellenreakciót fejthessenek ki.
Mi megkaptuk most egy védekező - egyébként harci erőben gyengébb - szövitől a citadellacsapást kétszer, buktunk 60e-t, nyertünk 20-at.
Ők így védekeznek a támadók ellen, ahogy ki is írták a leírásukba. Szívták a fogukat néhányan nálunk, de mégis valahol egyetértek a védekező féllel, bár jól megszivattak minket igaz..
Legközelebb lehet meggondoljuk, hogy nekik menjünk-e.

Fentiek miatt különösebben nem szimpatikusak az olyan kezdeményezések, ahol a védekező fél lehetőségeit próbálja meg az erősebb korlátozni különféle módszerekkel, akár játéktechnikai megoldásokkal, akár szóbeli fenyegetéssel, stb.

üdv
maci
A hozzászólást Maci módosította 2009.02.14. 10:49:23-kor
Pontszám: 9.07
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1316. hozzászólás - 2009.02.14. 10:49:19
Csak az én véleményem:
Ha valaki háborúban levetközik (mindegy miért) az tálcán kinálja fel a lehetőséget, aki pedig nem él a lehetőséggel a másik oldalról az egyszerűen h.lye. Ha valaki a saját küldijét elöbbre helyezi a szövetség háborús céljától, azt a saját szövetségének kell számonkérni és nem a védekező félt szidni, mert élt a lehetőséggel.

A sárdobálással nem értek egyet egyik részről sem. Volt egy háború amiben minden - ismétlem - minden lehetőséget kihasználtak a győzelem elérése érdekében. Ez mind a két oldalnak adott volt az elejétől fogva és az egyik jobban élt vele. Ennyi!
Pontszám: 9.08
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1317. hozzászólás - 2009.02.14. 10:53:32 (Válasz Maci #1315 hozzászólására.)
ad3: a békeszerződés letelte után mindkétfélnek lehetősége van 1:1-ben lerendezni a dolgot
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3.60
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1318. hozzászólás - 2009.02.14. 10:54:07
Megértem szövetségi társaim frusztrációját, és megértem a reakciókat is, mármint azt, hogy picsogásnak tartják a tisztelt egybegyűltek. A szövetségünk frusztrációja abból fakad, hogy hetek óta nem tudunk normális háborút folytatni. Nem a LE veszteségnek, nem a vereségnek, még talán nem is a módjának. A TOP szövetségek nem véletlen, hogy hanyagolják a háborúkat. Mi próbálkoztunk még vele, nem jött össze. A Tyrant helyében szívesen lettem volna most. valószínűleg pezsgett a fórum, repkedtek a PM-ek, izgalom és tenniakarás uralkodhatott köreikben. Nekünk ez már egy jó ideje nem adatik meg, mert korábban meglehetősen egyoldalú, előre látható kimenetelű háborúkat nyertünk (farmoltunk), az utóbbi időben az a kevés (A Káosz és Vérrel folytatott izgalmas csata kivételével), amit mindig az első lapon, de inkább a TOP 10-ben található ellenféllel szemben indítottunk pedig semmittevéssel (gyengébb tagjainkat, akikből több volt, folyton leverték, erősebb tagok folyton nyertek) töltöttük. Hiányzik egy normális háború, ahol nyerhetek és veszíthetek is, akár karakter, akár szövetségi szinten. Nem maradt más, csak a taktikázás.
Pontszám: 8.08
kedvencAxonise FlassFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1319. hozzászólás - 2009.02.14. 10:54:59
Dragon Hunterrel maximálisan egyet kell értenem, pedig mi TGY szövetségesek vagyunk...Ez is szimplán magánvélemény!

Az egyik fél összematekozta az egyik legerősebb szövetséget, akik bárkit képesek megverni, a bárkik közül az egyik csapat meg összematekozta, hogy mi az ellenszer. A megengedett keretek között. Pont.
Pontszám: 7.83
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi háborúk
1320. hozzászólás - 2009.02.14. 10:56:22
Maci nagyjából egyetértek veled, de szerinted arányában nézve jogos volt a 60 ezer a 20 ezerrel szemben?
Ha egyszer megkapod a citadellát, és hasonló bukta van mindkét félnek akkor azt mondom ok, de így!
Dorn
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője