Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2221. hozzászólás - 2009.05.31. 00:35:55 (Válasz Hastin #2219 hozzászólására.)
Na, csak hogy értsük egymást tisztelt Hastin!

1. Pók: olyan játékos aki nem megy gyakorlatilag vadászni (csak küldetés miatt) hanem más játékosoktól hozott LE-ből él. Így sokkal lassabban lép szintet, de arányosan sokkal erősebb lesz (ebben a játékban az a jó, ha minél több LE-t hozol, minél kevesebb Tp-ért). A titok abban rejlik, hogy tudd, kit kell megtámadni, kitől lehet nagyon nagy eséllyel rengeteg LE-t hozni. (Ezt már ne tőlem kérdzd, vadász vagyok, erre sosem sikerült ilyen mélységben rájönnöm ).
Minden máshoz amit írsz, engedj meg egy személyes észrevételt:
Tudod, még tavaly, nagyon kezdőként, mikor indult a játék, én olyan 3. szintű voltam asszem, mikor jött egy 4. szintű srác, levert mint vak a poharat. Én nem rohangáltam ide, hanem írtam neki, hogy ezt hogyan? Válaszolt és (amennyire az akkor lehetséges volt), még tanácsokat is adott. De bennem leginkább az maradt meg, ahogy elkezdte a levelét:
"Tudod engem 3 hét alatt vagy 15-en vádoltak csalással, de te vagy az első, aki megkérdezi: én hogyan csináljam?"
Te megtetted? Kérdeztél tőlük, mielőtt ide futottál?
Mert a magas szintű állat könnyen kijön ám egy intelligens kedvenccel mondjuk, amely szakértelem minden szintje után +5% Tp-t ad az állatnak, a Kennel se mindegy...
De ezeket a válaszokat tőlük is megkaphattad volna.
Tudod egyikük olyan játékos, aki valaha elég sokat letett az asztalra, aztán törölte az 50. szint környéki karakterét. Az a tudás ami megvan neki, az ami erősebbé teszi nálatok, nem az épületei, hidd el nekem. A tapasztalat viszont nem szabályellenes.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.22
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2222. hozzászólás - 2009.05.31. 01:22:33
Hagyjátok már Hastint!

Ha az ő helyében lettem volna igen valószínű hogy én is itt kérdezem meg, ahol feltehetően sok értelmes és rutinos játékos van.

A válaszokat megkapta, mindazonáltal a felháborodása is jogos, hiszen kezdőként semmi esélye nincs őket behozni. Megértem a problémáit, hiszen neki még azt sem mondhatják hogy költse el a LÉt 15% alatt, mint az én célpontjaim.
Neki mit tudtok mondani hogy olyan szintre kerülhessen mint akikről ő beszél (persze nem ellenük beszélek, mert már kifejtettem hogy ügyes húzás volt), mert szerintem semmi értelmeset nem.

Én örülök neki hogy ide írt külső fórumra, ezzel is mutatva hogy komolyan gondolja a játékát. És válaszolt is többször, nem csak blabla mer ez így meg hogy meg csalnak akkor is...
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.33
fórumozóHastinFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2223. hozzászólás - 2009.05.31. 09:25:13 (Válasz Byzon #2221 hozzászólására.)
Először is kösz LanMaffia, de nem veszem személyes sértésnek és megalázásnak, inkább hasznos véleménycserének az elhangzottakat!

Kedves Byzon!
Azt tudtam, hogy itt az a cél, hogy minél több LE, és emelett minél kevesebb TP (én is így próbálom csinálni), csak azt nem tudtam, hogy ezt a taktikát folytató játékost PÓKnak hívják!

"Én nem rohangáltam ide, hanem írtam neki, hogy ezt hogyan?"

Nos, természetesen én sem jöttem ide azonnal sírni, hogy így meg úgy (ráadásul nem is támadtak meg...), csupán véletlenül találtam rájuk. Aztán elkezdtem utánanézni saját magam, hogy ezt hogy csinálhatta (megnéztem az épületeiket, a szakértelmeket, számoltam, osztottam szoroztam, stb...), és mivel voltak dolgok amikre előszőr nem jöttem rá, és amiket (az én elképzelésem szerint) csak nagyon nagyon nagyon szélsőséges esetben lehet megcsinálni, csak ezután fordultam ide a fórumhoz, amikor is rávilágítottatok, hogy ne csodálkozzak, mert vannak ilyen "elvetemültek" (és tényleg)!!

"Az a tudás ami megvan neki, az ami erősebbé teszi nálatok, nem az épületei, hidd el nekem."

Erre meg azt tudom mondani, hogy engem a 7 szintem alatt MEG SEM PRÓBÁLTAK MEGTÁMADNI...
Csak azoktól kaptam ki támadásnál, akik a nagy randomtényező miatt "mákoltak le". Szóval az általad említett tudásból, és jó taktikából azért van nekem is egy kevés, míg tapasztalatból nyilván semmi!
És hogy "nem az épületei": azért 1. szinttől kezdve +18 támadás/védekezés; +3 IQ; +20% LE portyázáskor; Kémgömb; Kennel plussz a többi "szinte semmit nem számító, vacak kis épület"
, az nem előny ahhoz képest, hogy nekem most (7. szinten HURRÁ!!) ebből megvan a +3 támadás/védekezés?????

SZERINTEM IGENIS SZÁMÍTANAK AZ ÉPÜLETEK BÁRKI BÁRMIT MOND!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2224. hozzászólás - 2009.05.31. 09:31:48 (Válasz Hastin #2223 hozzászólására.)
Hastin

Igazad van, de ne kiabálj...

maci
Pontszám: 7.50
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2225. hozzászólás - 2009.05.31. 09:39:07 (Válasz Kis Mackó #2224 hozzászólására.)


Másrészt hogy számít nem tagadja senki, viszont egy dolgot még mindig nem értesz meg, és ezzel tényleg lezártnak tekintem a részemről a kérdést...

Többen is írták, lásd Crimson és Nephila: A dolog az ellenfélválasztáson múlik. Amit pedig az épületek nem adnak meg és amiban nem sokat segítenek az szerzett LE arány. Nem azért van 7. szinten csak 7 k szerzett LE-d, mert nincs épületed, hanem azért mert rosszul választasz. Nézd meg a 7. szint elsőjét Lord Zerot, neki +6/+9-cel is van 183 k szerzett LE-je. Ő jól válogat, te nem...Nem az épületen múlik ez, olyan nehéz megérteni?
A hozzászólást Ösvényjáró módosította 2009.05.31. 09:39:46-kor
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2226. hozzászólás - 2009.05.31. 10:01:07
Hastin, arra ne is számíts, hogy el fogják neked árulni az ellenfélválasztás titkát! Nem hülyék, hogy konkurenciát csináljanak maguknak. Én sem vagyok matematikus elme, ezért nem tudtam eredményes portyázó lenni. Figyeltem a felszerelést, tulajdonságösszeget stb., miközben a "statisztikusabb" gondolkodású játékosok egészen más értékeket tartottak szem előtt. A kezdetek óta játszom, de csak nemrég tudtam meg, hogy a legjobb célpont az, akinek a szintjéhez képest kiugróan kevés a helyesen megválaszolt kvízkérdése! Hasonlítsd össze a statisztikákat (olyanokat is, amire nem is gondoltál volna), a toplistákat (Ugye tudod, hogy milyen hasznos a statisztikák szerinti rendezhetőség?), portyázz sokat, és ha a Zöld Pókokkal nem is, de a "normálisan" játszó játékosokkal versenyképes lehetsz! Vagy gyere át V3-ra, mert nagyon jó...
Pontszám: 7.50
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2227. hozzászólás - 2009.05.31. 10:24:32
Én nem értem miért kellett egyből leszólni szegény panaszos játékost.Totálisan jogos a felháborodása.Milyen dolog az,hogy én,mint 50.szintű építek egy nem gyengécske szövetségi gépparkot pár újonnan jött karakternek? Ez bárki bármit mond,etikátlan és fair-play ellenes.Az meg,hogy büszkén és felvágósan szól erről egy-két olyan karakter,aki kapta ajándékba a bónusz hegyeket,már igazán arcpirító.A vezetésnek ezt kellene ellenőrizni,hogy ilyen mértékű túltápolások ne legyenek.Főleg nem az első pár szinten.Aztán lehet csodálkozni,hogy nem lesz új játékos,mert az ilyen gusztustalan dolgok el is veszik a kedvüket,amikor beleszaladnak...
Mondjuk azt megnézném,hogy hogy állna az a pár Zöld pókocska a szövibónuszok nélkül... Talán nem lenne ennyire fellengzős a stílusuk sem,ha nekik is foglalkozniuk kellene azzal,amivel minden kezdetek óta játszó foglalkozott eleinte:a randommal.(Persze a nagyok által összekuporgatott épületárak is komoly bónuszok nekik.)
Nem kell riposztolni a hozzászólásomra,mert nem érdekel a fellengzőzés és nagyképű válaszok.Csak elmondtam a véleményem és kész.Aki egyetért,az pedig a JV-t keresse,ne ide írjon,mert ennek semmi értelme...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.23
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2228. hozzászólás - 2009.05.31. 10:34:59 (Válasz masterv #2227 hozzászólására.)
A zöld pókocskák nagyjából ugyanott állnának szövibónuszok nélkül is. Már csak azért is, mert én is nagyjából ugyanott álltam szövetség nélkül is mikor ott jártam.
Az általuk kitaposott út pedig mindenki számára nyitott.
Őszintén, ez eredetileg valami harcos/portyázós játéknak indult, majd elindult V3 azoknak akik tamagocsizni szerettek volna. Most már V1/V2 is kezd tamagocsivá válni, holott nem erről volt szó.
A portyakarakterfejlesztésről és az ellenfélválasztás módjáról pedig nagyon sok fórumban nagyon sokan nagyon sokat írtak. El lehet olvasni, meg lehet kérdezni. És ha nem tetszik itt, lehet menni V3-ra. Vagy lehet sírni tovább, és V3-ra degradálni az első két világot is, és akkor majd minden ex-pók szépen lassan elhagyja a játékot, a portyák a küldetések teljesítésére le fognak korlátozódni és mindenki békében vadászgathat. Csak akkor az a játék már nem az a játék lesz...
Pontszám: 9.33
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2229. hozzászólás - 2009.05.31. 10:58:44 (Válasz Ricardo #2204 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.05.30. 20:07:42
Ez az előny amit Trinéktől kaptok ott fog látszódni, mikor 9-10-11. szinten sorra nyered majd a bajnoki tornákat a többi pók ellen, hiszen neked több épületbónuszod lesz.


Na mondjuk erre speciel tökéletes megoldást jelentene ha a bajnokságokon semmilyen épületbónusz nem számítana.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 9.29
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2230. hozzászólás - 2009.05.31. 17:32:14
azért ez egy nehéz kérdés ám, hogy "etikus"-e magas szintű karakterrel a kicsiknek építeni.

Etikusnak, a szó hagyomány értelmében biztos nem az.

Viszont, szabálytallannak sem szabálytalan, mert nincs szabály, ami ezt tiltaná. Van? Mutassatok már egyet!
Rendben, a többiek játékélményét biztos, hogy nagyban rontja.

De aki most azt kéri Miklóstól, hogy ezt szüntesse meg, tiltsa be, szabályozza be, háborodjon fel, azért az nehezet kér, mert akkor a saját maga kreálta szabályok mögül kell kifarolni.
Az etika mentén nem lehet játékot vezetni, mert akkor az sem etikus, hogy én portyával elveszem másét. Szabályos, ámde nem etikus, szoktak is rajta háborogni a vadászatból élők.


Amit csinálni lehet: el lehet őket lehetetleníteni egy egyszerű szabálymódosítással, ami egyébként ésszerű is:
ne úgy legyen, hogy a belépésemkor aktuális lélekkutat feltöltöm, és akkor életem végéig kapom az épületbónuszokat... hanem a mindenkori építésnek a mindenkori lélekkútnál magasabbnak kell lennie, mert ha alá esek, akkor ugrik minden épületbónusz.
Ez szerintem teljesen jogos, mert aki nem tud a kút felett maradni, az a képességeihez képest túl nagy épületpartkkal bíró szövetségben van, és pl a zöld pókoknál ugye az építőket leszámítva mindenki ki is pottyanna egy időre az épületbónuszaiból.

Bolsevik felvetése is teljesen jogos, a Viadal elvileg a karakterek csetepatéja, ha úgy vesszük, az sem "etikus", hogy az épületbónuszok számítanak, hiszen ez nem szövetségi hacacáré.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2231. hozzászólás - 2009.05.31. 17:51:55
Sosem voltam igazán jó ellenfél választásban, de maximálisan biztos vagyok benne, hogy a Zöld Pókok nulla épülettel is ugyanitt tartanának. Én még emlékszem egy Rubinpalotára a kezdetekből, mikor alig néhány ezres kúttal, minimális épületekkel sorra vertek mindenkit, és elindultak a mostani pozíciójuk felé.

Vagy kevésbé távoli példa Anababa. 7. szintű volt amikor felvettük a Sherwoodba. 12. szintig 0 volt az építése, vagyis még a szegényes bónuszainkból sem részesült. Mégis jóval magasabb volt már akkor is LE diffje.

Az épületbónusz azok ellen számít, akik a saját tulajdonságaik alapján viszonylag partiban lennének a pókokkal. Viszont akik TÖ alapján ellenfelek lehetnének, azokat ritkán éri meg ütni, mert képesek rá, hogy az első-második ütés után elrejtsék a bevételeiket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2232. hozzászólás - 2009.05.31. 18:34:59
Indulj velük egy bajnoki viadalon, akkor majd látni fogod mennyire idegesítő, hogy esélyed sincs.
Főleg más póknak lehet idegesítő, hogy esetleg ő még jobban is portyázik, de nincs mögötte egy ekkora szövi..

Komolyan így nyár közeledtével egyre több ilyen dolog jön felszínre, mintha egyre inkább elmenne rossz irányba a játék; "keressünk kiskaput gyerekek".
Anno volt Ravenwood, aki feszegette a határokat, és kész (kb. egyedül Ő)
Most van néhány tucat játékos, aki multizik, kreatív exploitot használ(t) (és nemcsak csuhi és egon), szövit húz fel kicsiknek, és mittomén milyen módszerrel próbálja elvenni a többi játékos kedvét a játéktól.
Jelzem igen jó úton jártok, így kell ezt.
Számomra felfoghatatlan, ha egyébként is top portyás karit visz az ember, minek kell még neki az a rengeteg épületbónusz is..
Komolyan nem fogom fel. Ha anno szabályosan tudtunk játszani, és fejlődőképes karaktert csinálni, anélkül, hogy etikátlanul kellett volna játszanunk, miért nem tudják most megtenni mások is?

Szerintem mindenki érzi azt, hogy egyszerűen sántít a szabályokba ütköző viselkedésmódot szembe állítani az etikailag megkérdőjelezhetővel..
Azért mert nem tiltja a törvény, attól még megteszed?

Azt hiszem csuhi írta korábban, hogy miért is csinálták az exploitos kombót,:
"Számít neked, hogy mennyire etikus lépés volt, ha szabályos?
Nem, csakis amennyire a többségnek."

Na ezt nevezem felfogásnak. Elárulom, a többségnek igenis számít, hogy etikusan játszon.

maci
Pontszám: 8.85
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2233. hozzászólás - 2009.05.31. 18:47:03 (Válasz Maci #2232 hozzászólására.)
Teljesen mindegy, nem a Zöld Pókok az elsők ebben. Nephila ellen se volt semmi esélye Crimsonnak sem, pedig nem nagyon volt lemaradva tőle.

Ezen felül ismét csak azt kell mondanom: idejétmúlt a téma, a portyázás vissza lett nyírva jóformán teljesen a kivégzés előtti időszakra. Aki most jelentősebb LE diff-el áll, az nem utolérhető.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2234. hozzászólás - 2009.05.31. 18:56:33 (Válasz Maci #2232 hozzászólására.)
Erre annyit mondanék, hogy a gyengébbeken élősködő pók taktika semmivel sem etikusabb. Hány ember küld szitkozódó levelet, vagy töröl azért, mert egy pók nyolc óránként üti, ellehetetlenítve a játékát? Sok? Akkor miről beszélünk az etikát illetően? Nem hiszem, hogy pont őket kéne sajnálni, ha egyszer a f*ok rossz végén állnak. (természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem igaz minden portyásra, van akivel lehet beszélni, és ha normálisan keresik meg, még tanácsokat is ad, valamint azzal is, hogy ezek többségében pont azok a pókok, akik a fórumon is jelen vannak, nem célom itt senkit megbántani)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2235. hozzászólás - 2009.05.31. 19:02:01 (Válasz Lanmandragoran #2234 hozzászólására.)
figyu, pók karit lehetősége volt MINDENKINEK csinálni. A probléma talán az volt, hogy nem ismerte mindenki a játékot, hogy tudja hogy kell.
DE.
Ilyen előnyt, hogy 50.szintű karik felhúznak egy szövit alacsony szintűeknek, nem lehet behozni, csak ha sok ismerősöd van a játékban.

Ok, pók karik is kiverték a biztosítékot, nem mondom.
Pontszám: 7.44
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2236. hozzászólás - 2009.05.31. 19:03:22 (Válasz Maci #2235 hozzászólására.)
Nos, ha mint mondod:
pók karit lehetősége volt MINDENKINEK csinálni
akkor miért is verték ki a biztosítékot?
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2237. hozzászólás - 2009.05.31. 19:04:06 (Válasz Maci #2235 hozzászólására.)
De mi tiltja meg a pókoknak, hogy nagyobb szövetségbe jelentkezzenek? Ahol nem mindenki pók...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2238. hozzászólás - 2009.05.31. 19:05:14 (Válasz Anababa #2236 hozzászólására.)
Kedves Anababa

Azért, mert a szintünkön kb. 4-szer erősebbek voltunk a többieknél..

maci
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2239. hozzászólás - 2009.05.31. 19:05:21 (Válasz Byzon #2237 hozzászólására.)
Semmi Picit később töltik fel a kutat, de nem nagyon fog az problémát okozni nekik.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2240. hozzászólás - 2009.05.31. 19:10:45 (Válasz CaveMaN #2239 hozzászólására.)
Bajnoki viadalon kívül szerintem nem is lényeges ez a kérdés... Vagy rosszul gondolom?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!