Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1461. hozzászólás - 2009.05.21. 13:26:20 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 12:46:07
Az én javaslatom az volt, hogy a kreativ affinitás továbbra is működjön, ahogy nem volt vele semmi gond fél éven át, viszont akadályozzuk meg, hogy valaki exploitolja. Miért válna ettől kötelezővé? A szabályok eddig sem tiltották, hogy kreativ affinitással megtámadj valakit. Mi változna?


A megoldasi javaslatod nem akadalyozza meg az exploitot, hanem a merteket csokkenti a mostanihoz kepest napi tobbmilliorol napi parszazezerre. Nem 2ü3 havi bevetelt lehet generalni vele igy egy nap alatt hanem csak 3-4 napit. Ez igy nem old meg semmit.

Ha jól értem, jónéhány posztoló azt szeretné, ha a kreativ affinitással egyáltalán nem lehetne plusz lélekenergiát szerezni. Feltételezem ők azok, akik ezzel a szakértelemmel nem rendelkeznek.
[...]
A kivégzés+kreativ affinitás kombó ezeknél nem erősebb, ha valaki nem játszik össze rá, számos játékos követi ezt az utat (aka. pókok) miért kellene megszüntetni?


A javaslatok ami elhangzottak - mind az enyem, mind masoke - nem csokkentik egy hangyanyit sem a kreativ hatasfokat. Hanem a masik oldalon realizaljak a veszteseget (masoke teljesen az enyem bizonyos esetekben). Az un. pokok ezzel semmilyen hatranyba nem kerulnenek.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1462. hozzászólás - 2009.05.21. 13:29:47 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 12:46:07
Ekkor 50. szinten 35k LE-t tudsz így szerezni a kreativval. Kínzókamra, spektrális stb. egyéb metódusokhoz képest ez nem akkora előny, főleg, mert bármikor betoppanhat egy váratlan vendég, és belenyúlhat ő is a mézesbödönbe. Valószinűleg az első korlát (nem kapják meg azonnal) nem is szükséges, elegendő a második.


Ez akkora elony, hogy a maxos kreativ kb. 10 nap alatt megterul, es onnantol +25% LE termeles. Iszonyatos. Engem rengetegen irigyelnek, a 7 kvizmedalom miatt, ami csak a vadasztra ad plusz, es csak 7%-ot. Vesd ossze ezt a fentivel. 10% tobblet is iszonyat sok a jatekban most amikor majdnem teljesen egyformak a termelesi lehetosegek. Ez is azt jelentene, hogy kotelezo uzni a sportot.
Marpedig az lenne a jo, ha legebeszelt LE szivo csatakat vivni egyatalan nem lenne erdemes.

Arrol nem is beszelve, hogy ez a javaslat pont, hogy jol lekorlatozna a pokokat.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.21. 13:32:56-kor
Pontszám: 8.33
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1463. hozzászólás - 2009.05.21. 13:30:01 (Válasz Moderator #1459 hozzászólására.)
Amit jelentett, az teljesen szabályos, mint az köztudott. Na de a script, az kiszúrta a multizást
Még szerencse hogy multiztak, már a fasorban sem lennék mögöttük.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.55
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1464. hozzászólás - 2009.05.21. 13:34:36
A figyelésre talán lehetne egy olyat, hogy egy progi figyelhetné a kiugró portyazsákmányokat, és csak azokat kellene tüzetesebben megvizsgálni. Aki fog egyszer 60K-t, az mázlista. Ha kétszer, akkor is az. De akinek valahogy folyamatosan 13000/portya a zsákmánya 48-as szinten, azt pl érdemes lenne megnézni. Még akkor is lehet, hogy csak jó szövetségben van, akik zsákmánymegosztanak, de az sem folyamatos.

Lehet, hogy az egész fenti fejtegetésem hibás, avagy kivitelezhetetlen, mint amatőr ezt már meg is bocsátottam magamnak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.75
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1465. hozzászólás - 2009.05.21. 13:36:36 (Válasz Miklós #1456 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 13:19:38
Idézet: Zaccmester - 2009.05.21. 12:57:25
Valamelyik játékban találkoztam olyan szabállyal anno, hogy a rendszer figyelte az egymással vívott csatákat.
Azaz az összes csataszám 10%-a két karakter között zajlott, akkor automatikus figyelmeztetést kaptak, valamint az adminok megvizsgálták a multizás lehetőségét közöttük! Ez is fontos lenne...
Amennyiben folytatták egymással a bíbelődést, akkor első alkalommal 3 nap tiltás mindkettőnek, ha pedig ez sem használt, akkor második alkalommal végleges, vissza nem állítható törlése mindkettőnek! Ez itt mennyire működne szerintetek?


Láttam ilyet én is, ezek a dolgok döbbenetes mennyire nem működnek a gyakorlatban.
1.) 10%? akkor pontosan ennyiszer fogják egymást támadni.
2.) lesz aki átlépi ezt a limitet, mégsem csal (háború pl???)
3.) felveszünk még 3 embert aki manuálisan, logok alapján próbálja eldönteni, hogy most csalt valaki, vagy mégse?


1: A 10% csupán irányszám, de az sem kevés. Az én csataszámom 3700, tehát 370 egy emberre. Így leírva ez nem is kevés, hanem sok. Farmkarakter tartásához viszont kevés, ugyebár.
2: a háborúban történő figyelést bonyolult kikapcsolni? Ja, hogy a békeidőszak eltörlésével növekedett az egy karaktert ért portyázhatóság, az más tészta. Viszont az már nem háború, számláló ketyeg.
3: tisztességesen irányított játékhoz elengedhetetlen az adminokba való befektetés. Ezt kár is ragoznom. Egyébként nem hinném, hogy az automatikus számláló beriasztana óránként vagy százszor, nem mindenki csaló korántsem!
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1466. hozzászólás - 2009.05.21. 13:38:23 (Válasz Kocos #1462 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.21. 13:29:47
Marpedig az lenne a jo, ha legebeszelt LE szivo csatakat vivni egyatalan nem lenne erdemes.


bizony, hogy jó lenne. nem kötelező. jó lenne, ha küldetést sem lehetne lebeszélni. azt sem kötelező. de, aki előre akar jutni, az lehajol a szappanért és kicsit prostituálódik.

tudom, nem fair és teljesen korrekt a párhuzam, de attól még párhuzam.

megvallom, ha nem gondolkodnék, én is kiirtanám az egészet, mert nem fair. de normális észérv nincs ellene, csakis irracionális érzelmi.

ha marad, nyilván sosem fogok ilyesmit használni. akinek ez ennyit ér, annak egészségére. hátha nem marad lehetőség, de amíg szabályos, addig szépen eldől, hogy kit ilyen fából faragtak. igenis meg kell becsülni azokat is, akiknek a játék azt jelenti, hogy mesterséges módon növeljenek bizonyos számokat a karakterlapjukon. valakinek a háború, másnak más az élvezet.
Pontszám: 3.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1467. hozzászólás - 2009.05.21. 13:40:41 (Válasz Kocos #1462 hozzászólására.)
Az ott kezdődik, ha mindenkinél lenne LE, nem csúcsoptimalizátorkodna mindenki, hanem játszana, akkor minimum mindenkinek 20-50 szint közötti kreatívja lenne. Egész egyszerűen azért, hogy tudja kompenzálni a saját veszteségét, a termelt LE-vel.

Ennél fogva a javaslatom a következő:

15% alatt ne lehessen:
- vadászni
- sajtolni
- küldetésezni

Ha közben voltál szakadjon meg a vadászat. Mert, ki látott már olyat, hogy egy majdnem teljesen hulla lény ereje teljében levő akármit levadászik, ráfújnak és elterül újra. Ennél fogva erő hiányában küldetést se lehet teljesíteni és sajtolni sem.

Mit old meg a dolog:
- Senki nem fog soktízezer LE-n csücsülni, mert ha nyernek ellene, megszívja, csúnyán, ezért elkölti, amikor lehetősége van rá.
- Fejleszteni fogja a következő két szakértelmét: transz. projekció, kreatív affinitás, hogy csökkentse a veszteségét és növekedjen a kompenzációja, mikor ő nyer csatát.
- Mindenkinek lesz kreatív affinitása, nem tud elhúzni miatta senki.


Lehet lepontozni
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.21. 13:41:55-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 4.20
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1468. hozzászólás - 2009.05.21. 13:45:45 (Válasz CaveMaN #1467 hozzászólására.)
Cave ezt nem gondoltad komolyan szerintem te sem... ez nem megvalósítható egy olyan játékban ahol halhatatlanok vagyunk!
Gondoljatok bele: az okés, hogy a végzeturak a (játék történetében említett) megegyezés miatt nem ölik meg egymást csak ájultra verik, de milyen jófejek a térkapus és epikus lények, hogy ők is betartják ezt és nem ölnek meg minket!
Az az abszurd, hogy nincs halál a játékban, ez rengeteg más problémát hoz magával. De ez már más téma.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1469. hozzászólás - 2009.05.21. 13:45:47 (Válasz CaveMaN #1467 hozzászólására.)
Te is tudod hogy ez butaság, a karakterek igen nagy százaléka folyamatosan 15% alá van verve. Másrészt ez nem oldaná meg azt a problémát, hogy 1 órán belül mindketten összefelejtünk félmillió LE-t, majd megtámadjuk egymást. Holnapra Crimson retteghet. Ja, és persze mi nem leszünk olyan hülyék, hogy belépjünk egymáshoz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1470. hozzászólás - 2009.05.21. 13:46:09 (Válasz CaveMaN #1467 hozzászólására.)
Izé...egy gyengébb kari így kb az életben nem tud levadászni, nemhogy naponta.
Ha kiáll 15 % fölé, és belefog, kb kettőt levadászik, és lecsapják, vadászat szakad.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1471. hozzászólás - 2009.05.21. 13:47:58 (Válasz Mortimer #1469 hozzászólására.)
No igen, de simán nem érné meg a 15% alól kibújó játékost ütni, mert ő aztán tuti nem vadászott Persze ez nem akadályozza a tehéncsordát, hogy ugyanúgy végiggázoljon rajta, ez sajnos tény.

Dolgozom még az ötleten.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.21. 13:50:01-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1472. hozzászólás - 2009.05.21. 13:48:14 (Válasz Darah #1470 hozzászólására.)
Ez meg a másik, Darah jól mondja. Ha 15% alatt nem lehet vadászni akkor csak azért gyógyítsuk magunk, hogy elkezdhessünk vadászni, persze ha közben megint lecsapnak akkor megszakad a vadászat?
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.50
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1473. hozzászólás - 2009.05.21. 13:49:29 (Válasz Darah #1470 hozzászólására.)
fejleszt TÖ-t? transzcendet?
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1474. hozzászólás - 2009.05.21. 13:49:32
Miklós!

Az egész portyarendszer ezer sebből vérzik, ebben az egész fórumban a hozzászólások 80%-a a portyarendszer problémáiról, kiskapuiról, visszásságairól szól.
- Miért a gyengébbeket éri meg ütni
- Az elhozott LE miért annyira kevés, vagy miért éppen sok
- Háborúk aránytalanságai

Szerinted jelen esetben tényleg a kreatív affinitás a legnagyobb probléma? Az teljesen rendben van, hogy egyik karakter 50-100 ezer LE-t hoz el a másiktól? Vagy éppen nullát, amire van 33% bónusza? Itt a szélsőségekkel van probléma, nem a normál játékosokkal.

Szerintem 10k feletti LE zsákmány a portyák egy ezrelékében sincs, ezen az egy ezreléken belül pedig még a tíz százalékát sem éri el a "normális" portyák száma, ahol nem előre megbeszélés vagy kiskapu használatával érték el ezt az eredményt (e tekintetben a legális kikapuhoz tartozónak tartom a "pók" karaktereket is). Crimson, Nephila stb. szerintem tucatszám tudná ontani azoknak a karaktereknek a nevét, akiktől nap mint nap 10k feletti LE-t lehet elhozni. Szerintem ez sincs rendben, csak nem hallunk róluk, mert valószínű a fórumot sem olvassák.
Ahelyett, hogy a karakterek 1-2 ezrelékét érintő - és sokak szerint a játékegyensúlyt javító - változást próbálnál eszközölni, inkább a karakterek 50%-ának meglevő affinitást akarod módosítani. Miért?

A szerzett LE mennyiségét már réges régen szabályozni kellett volna, megszabva egy (szinttől függő) minimumot és egy maximumot (ezt szerintem 5 perc se lenne megvalósítani, persze biztos létezik kifinomultabb, ám bonyolultabb megoldás is). Máris vége lenne a gyémántok sírásának, annak, hogy valakitől naponta ezrével viszik el a LE-t, meg annak is, hogy sokmilliós LE.diff-el szaladgáljanak karakterek.
De ha megnézed a fórumokat, soktucatnyi értelmes javaslatot találsz, érdemes foglalkozni velük.

Véleményem szerint két lépcsőben kell kezelni a problémát:
1) Minél előbb (még ma) berakni egy szintfüggő maximumot a portyában szerezhető LE-re. Ez a játékosok 70%-át sehogy nem érinti, 29,9-át pozitívan (nem rabolják le őket csurig), 0,1%-át negatívan (akik az előbbi 29,9%-ből éltek - nem sajnálom őket, bőven behozták már azt a LE mennyiséget, amit a dologra áldoztak).
2) Hosszú távon alaposan átgondolni egy új rendszert (akár nyilvános fórumban átbeszélni, lesz javaslat bőven), és megalkotni egy kifinomult megoldást, amiben a legjobb játékosok sem találnka kiskapukat, valamint lehetőleg sokan egyet is értenek vele.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.05.21. 14:00:35-kor
Pontszám: 8.29
népszerűSwindFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1475. hozzászólás - 2009.05.21. 13:50:11
Az egyetlen gyors bar fajdalmas megoldas, hogy a kreativ is csak az ellenfelnel mar meglevo LE --bol a rablas lehetseges mennyiseget novelje.
Javaslom ez ugz, hogz a karim Pok.

A kreativnak soha nem szabadott volna plussz eroforrast hozni a jatekba globalisan, mert teljesen mas mint a vadaszat altal hozott eroforras. Emberi tenyezo van benne, igy exploit varhato.

Annak idejen sokat olvastunk, beszelgettunk MMORPG tipikus hibairol. Ez egz alaphiba, folyamatosan szabad eroforrast (lehez az a jatekpenz is, peldaul mmorpg-kben), vonni be a gazdasagba vegso limit nelkul, ahelyett hogy a meglevevoket forgatnank korbe-korbe. Valo eletben mi tortenne, ha a Nemzeti Bank elkezdene ontani a Forintot a nyomdakbol?
Swind - 1. világ
Csak egy turista vagyok!
Pontszám: 4.25
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1476. hozzászólás - 2009.05.21. 13:51:05 (Válasz Miklós #1456 hozzászólására.)
Egyszerűen csak figyelni kéne a multizást vagy az ehhez hasonló abuse-t. És ki kellene mondani végre, hogy ez ABUSE, méghozzá komoly szinten. Nem terelgetni, mint a "helyettesítésnél", hanem beleírni a játékszabályzatba. Annyi szépet és jót hallottunk már a log figyelő csodascriptekről, de valahogy mégse akarnak működni...

A script működik, ne aggódj... szerinted hogy esett ki a fenti 2 emberke. Nem saját magukat jelentették fel, az biztos. Viszont: aki olyan zseniálisnak érzi magát, hogy el tudja nekem mondani, hogyan lehet tévedhetetlenül felismerni a csalókat és megkülönböztetni a becsületes játékosoktól, hogyan lehet kiszűrni, hogy mi a normális játék és mi az abuse, kérem, jelentkezzen nálam, állást ajánlok neki. De igazándiból aki ilyen tehetséggel rendelkezik, az tanácsadóként - sőt, feltalálóként - vezető tudósa lehetne a világnak, tehát valószínűleg nem tudnék neki elég pénzt ajánlani."


Miklósom, a Beholdernek kellene meghúznia a határvonalat, hogy mit nevezünk abuse-nak.
A rabszolgázás abuse - kimondtátok, jogosan. A kreativos egymástápolás miért nem? Konzekvens lenne...
Nem az a baj, hogy nem az elejétől monitoroztátok a dolgot, hiszen nem lehet mindenre felkészülni, emberek vagyunk, satöbbi.
Az a baj, hogy félmegoldásokban gondolkodsz, ráadásul épp most, akkor közbotrány lett belőle, pedig már régóta ismert lehetőségről beszélünk.
És igen, az is baj, hogy a játék szabályzata nem fed le egyértelműen dolgokat, így magatoknak generáljátok az olyan helyzeteket, amikor a döntéseitek kifogásolhatónak tűnnek.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1477. hozzászólás - 2009.05.21. 13:51:40 (Válasz Jeriko #1474 hozzászólására.)
Portyáért járó LE minimum is kiskapu, ugyanolyan mint a kreatív "exploit"
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1478. hozzászólás - 2009.05.21. 13:53:12
OFF
Volt már javaslat a 15 % alatti vadászat zsákmánycsökkentéséről, de szerintem épp fordítva kéne. Nem csökkenteni, aki biztosra megy, annak had maradjon meg, inkább aki kockáztat, az kapjon többet, minél több %-al van 15 fölött, annál jobban érje meg a vadászat.
Így is lehetne LÉ-t hozni a játékba. Aki vállalná jól járna, aki nem sem rosszabbul, mint eddig.
Csakhát ez megint nem az a topic, sorry.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1479. hozzászólás - 2009.05.21. 13:56:05
Fix. portyáért járó LE kell szinttől függően amit módosít a kreatív és a gyémánt bónusz, + napi korlát. Emellett simán maradhat a rablás is 1-2 szerencsés támadással max. hamarabb megvan a limit és a szakiknak is megmarad az értelme könnyebb összehozni. Ha megvan a limit akkor meg győzelemért járjon + morál, kristálypont, +TP stb. valami amiért megéri utánna is támadni és erősíti a meggyengült szakikat.

Elég sokszor le lett ez már írva csak a limit az új benne. Szerintem nem kell átalakítani hozzá a játékot, persze a programozásba nem látok bele de nem tűnik lehetetlennek a megoldása. Ha meg tesztelni kell, hogy mennyi LE legyen 1 portya értéke a szint fügvényében , hát nosza senki nem fog megharagudni ha tart a játék 1-2 nap szünetet teszteljetek utánna meg hadszóljon.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1480. hozzászólás - 2009.05.21. 14:00:45 (Válasz CaveMaN #1467 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.05.21. 13:40:41
Az ott kezdődik, ha mindenkinél lenne LE, nem csúcsoptimalizátorkodna mindenki, hanem játszana, akkor minimum mindenkinek 20-50 szint közötti kreatívja lenne. Egész egyszerűen azért, hogy tudja kompenzálni a saját veszteségét, a termelt LE-vel.

Ennél fogva a javaslatom a következő:

15% alatt ne lehessen:
- vadászni
- sajtolni
- küldetésezni

Ha közben voltál szakadjon meg a vadászat. Mert, ki látott már olyat, hogy egy majdnem teljesen hulla lény ereje teljében levő akármit levadászik, ráfújnak és elterül újra. Ennél fogva erő hiányában küldetést se lehet teljesíteni és sajtolni sem.

Mit old meg a dolog:
- Senki nem fog soktízezer LE-n csücsülni, mert ha nyernek ellene, megszívja, csúnyán, ezért elkölti, amikor lehetősége van rá.
- Fejleszteni fogja a következő két szakértelmét: transz. projekció, kreatív affinitás, hogy csökkentse a veszteségét és növekedjen a kompenzációja, mikor ő nyer csatát.
- Mindenkinek lesz kreatív affinitása, nem tud elhúzni miatta senki.


Lehet lepontozni


Milyen problemat hoz be? A lokalis maximumon csucsulo karik (ertsd akit nem nagyon szokott senki megverni), boduletes mennyisegu LE-t fognak tudni termelni. Ezek kozul is a legtobbet azok, akik a kozepmezonyben vannak, hiszen azok, akik mondjuk az elen vannak, azok ellen ved a szintenkenti 5%. Nem kell felmenni 35%-ra es akkor Sharpa nem csap meg.
De ha alulrol jonnek, akkor egy gyengebb karaktertol kegyet;enul elviszik a vadaszott / sajtolt LE 50-80%-at. Ennek kovetkezmenye, hogy villamgyorsan tovabb nyilik majd az ollo, lesznek vadaszok es aldozatok. Elobbiek azok, akik meg tudjak tartani a vadaszaott LE-t es a rablassal novelni tudjak, utobbiak azok, akik nem tudjak megtartani a vadaszott LE-t. Siman lesz olyan kari, aki dupla LE-bol gazdalkodhat, aki ezzel meg erosebbe valik, amivel meg tobbet zsakmanyolhat.
Persze az aldozatok zome rosszul viseli majd, hogy az eddigi LE bevetelenek tobb mint fele masnal kot ki, nem tud fejlodni stb. 1-2 het es feladja a jatekot. Ha a jatek elejetol igy lenne akkor se lenne jo, de igy, hogy hozzaszoktak az emberek, hogy nagyjabol tudjak tartani a lepest, ha kicsit lemaradva is, igy szinte lehetetlen lesz, hogy elfogadjak. Kihalnak tehat az aldozatok, jon az ujabb osztodas. A vadaszok fele marad vadasz, a tobbi visszaminosul aldozatta. Es ez igy folytatodna.
Nem igazan ebben az iranyban latom a jatek jovojet.
Pontszám: 8.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!