Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1361. hozzászólás - 2009.05.21. 10:16:51 (Válasz Birka #1354 hozzászólására.)
Nyugodj bele, elzárták a csapot;-P
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1362. hozzászólás - 2009.05.21. 10:17:50 (Válasz Crimson #1361 hozzászólására.)
Egyet. A hiba attól még a rendszerben maradt.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1363. hozzászólás - 2009.05.21. 10:19:01
Kis türelem, gondolom Miklósék maguk között még megrágják a dologot, mielőtt előállnak valami kinyilatkoztatással.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1364. hozzászólás - 2009.05.21. 10:21:53
Kocos: ezen már én is gondolkodtam, mert néha nem igazán akart kijönni az eredmény.

Dr_Faktor for President!
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1365. hozzászólás - 2009.05.21. 10:25:32
én csak azt nem értem, hogy miközben értelmesen vitázunk, mi ez az óvoda a hozzászólások lepontozásával (szokás szerint csak agyatlan 1 és 10 létezik...).

birka csak azt mondja, hogy legális. az? az. ettől máris lepontozandó?

gusztustalan? persze. bug? nem.

de nehogy már valaki a kiskapuzás miatt követeljen zárolást (a legjobb a "törlöm a karakterem" baromság. jó. töröld. te dolgod. de minek beírni a fórumba? lehet törölni csendben is, de az ilyen figyelemfelkeltés elég gáz.). utána kell járni, akár visszamenőleg is dádázni, de attól, hogy valaki tudta és nem csinálta, hogy valaki elítéli, semmi, de semmi szabálytalan nincs benne. max elítélendő.

de hogy az legyen megvetés tárgya, aki a szabályt szajkózza...? az óvoda. a vlta értelmes, ne is alacsonyodjunk le.
Pontszám: 5.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1366. hozzászólás - 2009.05.21. 10:26:09
"V1-en van nálam 100k LE aki nem akar kimaradni a buliból az dobjon egy PM-et és üzenjen hadat. Gyémántok kíméljenek."

Én vagy 2 hónapig téptem a számat, csináltam topicokokat stb. a portya és háború reformról (jópár változást szorgalmazó gondolkodásra hajlamos egyénnel együtt). Most azt se tudom sírjak vagy nevessek. Öröm látni, hogy szinte minden beigazolódik amiről szó esett és siralmas azt látni ahogy nem, hogy szétesik de szétrobban a játék az átgondolatlan fejlesztések és a reform hiánya miatt. Meg persze, örülök neki, hogy a legutóbbi vita óta megsporólt ősköveim miatt már nem kell bánkódnom.

Fölösleges ötletelni szerintem, a legegyszerűbb megoldás a V3 szabályait V1-re és V2-re is kiterjeszteni és persze egyben a leggyorsabb is. Utánna legfeljebb kicsit el lehet játszani a számokkal és nagyobb rablásokat engedni mint V3-on. De a lényegi változás szerintem nem csak ennyi kéne legyen a VU egyetlen esélye innetől csak a megújulás lehet. Nemzetközi fronton egy ilyen hiba azonnal megbuktatja a játékot arról nem is beszélve, hogy ha 2-3-4x annyian játszák a játékot akkor sokkal keményebb lesz az ilyeneket szűrni, néhány 100 helyett több ezer játékos ötleteivel nehéz lesz felvenni a versenyt.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.58
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1367. hozzászólás - 2009.05.21. 10:33:18 (Válasz Otoaak #1366 hozzászólására.)
Igazad van, ilyen kaliberű hiba nemzetközi szinten biztos bukás. Gatyába kellene rázni az egészet mielőtt nemzetközivé válna a játék, vagy akár csak 4-ik világ indulna.
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1368. hozzászólás - 2009.05.21. 10:34:46
Csendben megjegyzem, hogy azért elég "rosszul" játszuk ezt a játékot, úgy 99,9%-ban.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1369. hozzászólás - 2009.05.21. 10:35:11 (Válasz Timcsike #1367 hozzászólására.)
vagy akár mielőtt bármi egyebet fejlesztenének, ami újabb kiskapukat nyitna
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 1.80
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1370. hozzászólás - 2009.05.21. 10:35:41
huhuuuu megyünk amjd külhonba ha kikerül oda is a játék ezzel a létápoló taktikával újra írjuk a történelemt..."A Magyarok kiskapuitól ments meg uram minket" xD

háde tényleg ha nem illegalizálják ezt a flesset kajak menni kell...amugymeg pont ezé kell gátat szabni az iylen dolgoknak...attol mer kiskapu kategoriába esik attol még egy rohadt anyg szemét dolog...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.20
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1371. hozzászólás - 2009.05.21. 10:36:54
Vegyük sorba a játékról alkotott elképzelésket.

1. Ez egy PVP játék, ahol a karakterek egymás püfölésével szerzik mag az aznapi siker vagy kudarcélményüket.

2. A játékosok között van egyfajta vita arról, hogy igazából mi számít erőforrásnak. Az egyik tábor szerint csak a LÉ, a másik tábor szerint a LÉ és a TP egyaránt.

3. A játéknak terv szerint nem része a játékosok közötti kooperáció. Az együttműködés egyetlen helyszíne a a szövetség, és azon belül a szövetségi épületek közös építése.

4. Minden multiplayer játékban előnyt tudnak elérni azok a játékosok, akik képesek valamilyen együttműködés megvalósítására.


A tápolási lehetőségek.
1. Közös információs csatornák kialakítása. (Szövetségen belül, több szövetség közösen) Jellemző alkalmazás: zsíros portya lehetőségek közzététele.
2. Megbeszélt csaták. Jellemző alkalmazás: küldetések teljesítése érdekében, TP szerzés, Kamra megtöltése
3. Karakterek vándorlása szövetségek között. Jellemző alkalmazás: Besegítés háborúban, epikus ölésben
4. Szövetségek közös fellépése háborúban vagy a hatalom tornyának birtoklásában.

Az eddigiek mind olyan formák, amiket a játékosok nagy többsége alkalmaz, többek között én is. Nem kis részben ennek is köszönhetem azt a pozíciót, amit a toplistán elfoglalok. Külön-külön is elmondhatjuk mindegyikről, hogy előnyt jelent a használójának, és a PVP jelleg miatt hátrányt annak, aki távol tartja magát tőlük. Mivel ezek a néha csak kis előnyök hosszú távon összeadódnak, ezért a rendszeres használatuk mára már komoly többletet jelenthet, sőt mint látjuk jelent is.

Ebbe a képbe érkezett be most a hozz létre egyetlen portyázással rengeteg LÉ-t a kreatív affinitás segítségével. A dolog nem újkeletű, eddig is tisztában voltunk a lehetőséggel. Még azt sem tudom kizárni, hogy korábban nem éltek-e karakterek ezzel a lehetőséggel kisebb-nagyobb mértékban. Most csak annyi történt, hogy ketten kihozták belőle a maximumot. A maximum pedig már olyan léptékű volt, ami többeknek szemet szúrt.

Első kérdés, hogy az amit csináltak egy 'bug' kihasználása vagy pedig a játékszabályokban levő lehetőségek által a szerezhető LÉ optimalizálása. Ha az előbbi, akkor a felhasználási feltételek szerint jelezniük kellett volna a játékvezetés felé, és még ezután sem élhettek volna vissza vele. Viszont ha nem, akkor mi az alapja a zárolásnak? Ha naponta szerzel 10-20K LÉ-t ilyen módszerrel, vagy a fent említett kooperatív módszerek valamelyikével, akkor az minek számít. Szabályos vagy szabálytalan. Az elv a szabálytalan, módszer vagy a lépték? Ingoványos talajra értünk ismét. Egy olyan ponthoz, amit vélhetően a játékvezetés nem látott előre, vagy nem mérte fel a súlyát, a benne levő veszélyeket.

Az alkalmazott módszer mindenképpen alkalmas 10-20-50-100K termelésére naponta, amit bárki megtehet, ha elegendően nagy a kreatív affinitása. A jelenlegi szabályrendszer keretei között nem látok eszközt arra, hogy a 'visszaélést' vagy 'LÉ optimalizálást' korlátok között lehessen tartani.

Kíváncsi vagyok mi lesz a játékvezetés válaszlépése, és csak remélem, hogy találnak olyan megoldást, ami megnyugtatja a kedélyeket, és biztosítja a játékegyensúly fennmaradását.
A hozzászólást Petur módosította 2009.05.21. 10:50:57-kor
Pontszám: 9.40
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1372. hozzászólás - 2009.05.21. 10:38:07
Ezt olyan két hete írtam. Semmi reakció.

"Lesz háború reform? Lesznek új épületek? Ezek az új épületek olyan beteg szakértelmeket fognak szülni mint a manakonstrukció, vagy a hordagyűlölet? Mi ott az első oldalon kapunk még egy mókás játékszert, hogy még jobban ronggyá tudjuk verni a harmadik oldalt? Lesz portya reform? A Gyémánt bónuszt megtekeri valahogy a JV, vagy írjuk ki, hogy kb. 40. szinten a Gyémántoknak kell majd egy fix 50 ősköves kattintás? Valaki fog foglalkozni a 6 szintről laposra vert karakterekkel? Lesznek új, érdekes küldetések az ismétlődős hokik helyett? Lesz új epik tárgy? Világesemény, anyám kínja, hogy valami történet féle is kanyarogjon jobbra balra?"

Ezt szintén két hete, elgondolkodtató:

"Miklós utolsó hozzászólásai az elmúlt két hétben a VÚ-al kapcsolatban:

05.05.: EXT nem lesz, mindjárt lesz úgyis 4-es világ
05.04.: 15% eltörlése, 4-es világ lebegtetése
05.04.: Kereskedelem bekorlátozása
04.30.: Kristálypont! Majd meglátod!"

Egy hónapja áll a VÚ egy helyben.

Birka: Nagyon drágán eladni valami nagyon gagyi dolgot nagyon buta embereknek legális?

Felfordul a gyomrom.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 6.60
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1373. hozzászólás - 2009.05.21. 10:38:41 (Válasz winnie #1365 hozzászólására.)
winnie, utólag könnyű okosnak lenni.
A pontozást pedig bízd a játékosokra, a (nem)tetszés fokát, had döntsük már el saját magunk. Mellesleg 2-est kaptál nem 1-est
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.17
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1374. hozzászólás - 2009.05.21. 10:38:42 (Válasz Otoaak #1366 hozzászólására.)
Őszintén szólva én nem tudom elképzelni hogy ez a játék sikeres legyen nemzetközi szinten. Komolyan mondom ha kijön egy angol verzió be fogom linkelni egy játék-design fórumra csak hogy lássam ahogy darabokra szedik...
Pontszám: 4.25
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1375. hozzászólás - 2009.05.21. 10:49:04 (Válasz Enchanter #1374 hozzászólására.)
ezért megy az éles teszt itt Abszurdisztánban. és még fizetünk is érte... tuti biznisz!!!

aztán ha mi jól szétcincáltuk, kijavíttattuk akkor megy külhonba. de addig is itt copunk a rengeteg hibával
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 6
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1376. hozzászólás - 2009.05.21. 10:49:23 (Válasz winnie #1365 hozzászólására.)
"lehet törölni csendben is, de az ilyen figyelemfelkeltés elég gáz"

Köszönjük hogy ma is elmondtad, már hiányérzetem volt:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.33
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1377. hozzászólás - 2009.05.21. 10:52:07 (Válasz winnie #1365 hozzászólására.)
Szerintem ez a karakter törléses dolog nem olyan gáz, mint gondolod.
Igen sokan elgondolkodnak rajta 35-40-en túl.
Az hogy beírják ide talán azért van mert kedvelik a játékot, a játékosokat akiket megismertek.
De ha ilyenek s még oly sok minden teszik tönkre nem biztos hogy érdemes folytatni.
Ez olyan mint mikor/durva hasonlat de így van/ öngyilkosságot emleget valaki, valójában segítséget kér. Szóval szerintem ennyi..
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.57
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1378. hozzászólás - 2009.05.21. 10:52:16
külföldön is dirib darabra fogják szedni mer ott sem hülyék az emberek...persze időbe fog telleni de ami dolgok bennmaradnak azt ott is megfogják találni...és kifogják használni...

persze az is leeht hoyg az ottani vezetőség kicsit majd sziklaszilárdabb és keményebb szabályokat fog rendszeresíteni a játékosok érdekének védelmében...

ám az biztos hogy ezzel a kis trükkel a tarsolyunkban egy 4-5 fős magyar különítmény iszoynatos mészárlást tudna véghezvinni a játékkal még csak ismerkedő más országbéliek közt...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1379. hozzászólás - 2009.05.21. 10:52:41 (Válasz chehs #1372 hozzászólására.)
Idézet: chehs - 2009.05.21. 10:38:07
Birka: Nagyon drágán eladni valami nagyon gagyi dolgot nagyon buta embereknek legális?


Nem az. Van ra torveny.
A jatekban a torveny a szabaly. Sajnos erre a visszaelesre nincs szabaly. Az ugyanakkor en sem ertem miert kellett ezt a pontot megvarni, mikor sokan honapokkal (sot fel evvel) ezelott jeleztek mar ennek az exploitnak a lehetoseget.

Birka: szavaidbol az jon le, hogy te nem zarnad be a kiskaput es nem allitanad helyre a jatekegyensulyt a tobblet eroforras elvetelevel. ha ezt valoban igy erted, akkor szerintem nagyot tevedsz. Marmint abban, ogy a jatek meg mukodokepes maradna, egy realis jatekosallomannyal ezek utan is.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.05.21. 10:53:52-kor
Pontszám: 7
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1380. hozzászólás - 2009.05.21. 10:58:54
igazából nem értem min vagyunk felháborodva - hiszen ugyanaz megy itt virtuálisan kicsiben mint ami IRL nagyban:
VU szabályok vs adójogszabályok
bonyolult, nehezen kiismerhető? igen (
gyakran változik? igen
jelentős előnyre tehet szert aki behatóan ismeri? igen
vannak akik kihasználják? igen
vannak akik nagyon kihasználják és ez a többséget felháborítja? igen
a többség tud tenni ellen bármit? nem (a felszólalás a fórumon vs új választások nem jelentenek érdemi beleszólási lehetőséget)
a "vezetőségtől" függnek a szabályok? igen

kicsit AlCapone-s a dolog: adócsalás vs multizásl
Pontszám: 8.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!