Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1441. hozzászólás - 2009.05.21. 12:57:41 (Válasz Mortimer #1437 hozzászólására.)
igy van.. ez amolyan betyárbecsület. Most a versenyképesség jegyében ezt fel KELL rúgni.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 8.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1442. hozzászólás - 2009.05.21. 12:59:41
de csak azé durrant ekkorát mer eddig nem törődött senki vele...ha le lett volan fekteteve hogy tilos akkor is lehet menne viszont midnki probálná titkolni...kicsiben csinálni susmusolva

és mivel a taktika léynege hogy uygan bazi sok lééhez jutsz de közben bazisokat is buksz így könynen kiszűrhetőek az ezt ataktikát alklmazók...akik pedig kicsiben csinálják azok amit nyernek annak kb a felét el si bukják...tehát kicsiben szerintem ez nemanynira éri meg cska nagyban...ha viszotn nagyban tolod annak már nyomai maradnak...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.67
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1443. hozzászólás - 2009.05.21. 13:00:00 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Tegyük fel, hogy ez szint * 700. Ekkor 50. szinten 35k LE-t tudsz így szerezni a kreativval.

naponta???? portyánként még csak csak érthető (valami épkézlább értékkel), de ugyanúgy ahogy a vadászatoknál a portyáknál is lehet felgyülemlettet elkölteni egyszerre.
Ha ez bejön akkor elkezdjük maxolni a sajtolásért kapható LE-t is mert hogy van az, hogy valaki levadássza a felgyűlt csp-it és közben sajtol óránként akár többet is? Meg akkor a spektrálissal elérhető extra LE-t is korlátozni kell!

számomra még mindig az a legéletképesebb ötlet, hogy van a támadónál Yezer LE de abból csak X*szinti számít bele a szerezhető mennyiségbe (X=szintén alaposan megfontolandó) - mintha csak annyi lenne nála
Pontszám: 8.25
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1444. hozzászólás - 2009.05.21. 13:03:04 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Én ebben csak azt a problémát látom hogy akkor senki nem fog milliókkal futkározni csak tízezrekkel. Ezt csinálja egy hónapon át s a sok kicsi sokra megy elvén napi 30k es a jelentősebb Tp elmaradása mar igenis komoly előnyt okoz azzal szemben aki nem ezt teszi.
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1445. hozzászólás - 2009.05.21. 13:03:37
Én nem olvastam végig az egész témát, volt olyan kedves egy társam összefoglalni nekem a vitát, a lényeg mindenképpen, hogy a kreatív affinitás és kivégzése szakik jók, esetleg kivégzés erősségén lehetne kicsit csökkenteni, de MINDENKÉPPEN meg kell akadályozni, hogy ilyen körbeverések legyenek, mert akinek van kedve és ideje, az bármikor megcsinálhatja ezt, és akkor hirtelen tetemes előnyhöz jut a többiekkel szemben, arról nem is beszélve hogy ez sztem eléggé etikátlan másokkal szemben, akik normálisan játszanak, és nem a kiskapukat keresik...

Nem tudom mi lehet a megoldás, de ki kell találni valamit, mert ez a körbeveregetés nem kóser....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 9
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1446. hozzászólás - 2009.05.21. 13:03:42
Szerintem meg tiltsuk be a portyát ! Ne lehessen belőle egyáltalán LE-t szerezni. Így nem "kellene" 15% alatt vadásznia mindenkinek, bátran otthagyhatná a karakterét 500k LE-vel 1 hétre is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.17
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1447. hozzászólás - 2009.05.21. 13:03:43 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Egyszerűen csak figyelni kéne a multizást vagy az ehhez hasonló abuse-t. És ki kellene mondani végre, hogy ez ABUSE, méghozzá komoly szinten. Nem terelgetni, mint a "helyettesítésnél", hanem beleírni a játékszabályzatba. Annyi szépet és jót hallottunk már a log figyelő csodascriptekről, de valahogy mégse akarnak működni...

Ha viszont drasztikusan változik a szakértelem működése (korlátot kap például), akkor adjatok lehetőséget, hogy veszteség nélkül vissza lehessen váltani a szakértelmet LE-re! Ez szerintem egy korrekt elvárás.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.50
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1448. hozzászólás - 2009.05.21. 13:04:42 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 12:46:07

A spektrális manipuláció 100-as szintje mindenféle taktikázás nélkül duplázza a vadászat LE-t 100-as szinten. A lélekenergia sajtolás + csapdakészítés kombó +25-50% LE-t is adhat a vadászotthoz képest. A kivégzés+kreativ affinitás kombó ezeknél nem erősebb, ha valaki nem játszik össze rá, számos játékos követi ezt az utat (aka. pókok) miért kellene megszüntetni?

Épp ezért szükséges, hogy a napi szerethető mennyiséget korlátozzuk. Tegyük fel, hogy ez szint * 700. Ekkor 50. szinten 35k LE-t tudsz így szerezni a kreativval. Kínzókamra, spektrális stb. egyéb metódusokhoz képest ez nem akkora előny, főleg, mert bármikor betoppanhat egy váratlan vendég, és belenyúlhat ő is a mézesbödönbe. Valószinűleg az első korlát (nem kapják meg azonnal) nem is szükséges, elegendő a második.


Azt irod, h a kivegzes+kreativ nem erosebb a vadaszat+sajtolas kombonal, majd kicsivel kesobb maximalizalnad a portyabol szerezheto LE-t. Ezzel nincs is problema, de 50. szinten 35k kicsit nevetsegesen hangzik.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.60
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1449. hozzászólás - 2009.05.21. 13:06:28 (Válasz Miklós #1434 hozzászólására.)
Miklós:

Senki nem mondta, hogy a spektrálissal kreatívval stb. lenne a baj. A szakik között meg azért egész más az átmenet. Ha elmegyek vadászni kb. lehet tudni mennyi LE lesz belőle, portyázásból egy bizonyos szint fölött ha csak úgy elémegyek portyázni pontosonan tudom mennyi LE lesz a dologból. (nulla, a nulla meg duplán is nulla). A lebeszélt csatákat nem lehet kivenni de ha ez az egész mizéria még mindíg nem elég ahhoz, hogy LE-t kell tenni a portyába akkor semmi nem is fog meggyőzni. Mert csak úgy lehet ezt a korlátot meghozni ha mindenki számára (persze csak ha aktívan portyázik) elérhető, ha meg továbbra se éri meg portyázni csak lebeszélt csatákkal, akkor a korlát is teljesen fölösleges mehet minden úgy mint eddig, csak lassabban alakulnak ki a különbségek, de attól még ugyan úgy meglesznek.

Ha ez a legjobb ötletetek és ez a megoldás marad semmi több mint amit írtál, én csak egyfélekpééen tudom értékelni a dolgot. Jó volt veletek, talán egy más játékban máshol még találkozunk, viszlát.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.33
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1450. hozzászólás - 2009.05.21. 13:06:47
Nem gondoltam még át, de esetleg napi szerezhető LE limitet is be lehetne vezetni, ami esetleg szintfűggő lenne, de azt is akkor maximálisan kihasználják ezek az egyének.....gondolom óránként támadták egymást ezek az emberek, ami azért volt véghezvihető mert háborúban történt mindez...esetleg háborús ellenfelek esetén be lehetne vezetni a kreatív affinitás és kivégzés szakértemek gyengítését, illetve teljes hatástalanítását, persze csak háborúban....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 2
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1451. hozzászólás - 2009.05.21. 13:10:08 (Válasz Eardog #1450 hozzászólására.)
A Ronin és a Viktory nem állt egymással háborúban, csak 8 óránként ütötték egymást.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1452. hozzászólás - 2009.05.21. 13:14:35
Igaz, de rosszabb esetben ebből lesznek olyan tápolóháborúk, hogy öröm lesz nézni.
Pontszám: 7.50
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1453. hozzászólás - 2009.05.21. 13:17:38 (Válasz Mortimer #1451 hozzászólására.)
Nem volt haboru, es nem 8 orankent utottek egymast.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.50
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1454. hozzászólás - 2009.05.21. 13:18:43
bocs, elnéztem a topic címét
A hozzászólást dorong módosította 2009.05.21. 13:19:22-kor
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1455. hozzászólás - 2009.05.21. 13:19:34
eltévedtél egy topikot Drága jó Felebarátom Dorong...

a lényeg meg továbbra is az hogy bármit is eszközölnek ki megoldásra a szabályzatba valóban bele kell írni szép nagy betűkkel hogy az odavissza léétápolás igen erősen illegális és szankciókat von maga után...
A hozzászólást Dr_Faktor módosította 2009.05.21. 13:20:49-kor
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3606 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1456. hozzászólás - 2009.05.21. 13:19:38
Idézet: Zaccmester - 2009.05.21. 12:57:25
Valamelyik játékban találkoztam olyan szabállyal anno, hogy a rendszer figyelte az egymással vívott csatákat.
Azaz az összes csataszám 10%-a két karakter között zajlott, akkor automatikus figyelmeztetést kaptak, valamint az adminok megvizsgálták a multizás lehetőségét közöttük! Ez is fontos lenne...
Amennyiben folytatták egymással a bíbelődést, akkor első alkalommal 3 nap tiltás mindkettőnek, ha pedig ez sem használt, akkor második alkalommal végleges, vissza nem állítható törlése mindkettőnek! Ez itt mennyire működne szerintetek?


Láttam ilyet én is, ezek a dolgok döbbenetes mennyire nem működnek a gyakorlatban.
1.) 10%? akkor pontosan ennyiszer fogják egymást támadni.
2.) lesz aki átlépi ezt a limitet, mégsem csal (háború pl???)
3.) felveszünk még 3 embert aki manuálisan, logok alapján próbálja eldönteni, hogy most csalt valaki, vagy mégse?

Idézet: Anababa - 2009.05.21. 13:00:00

naponta???? portyánként még csak csak érthető (valami épkézlább értékkel), de ugyanúgy ahogy a vadászatoknál a portyáknál is lehet felgyülemlettet elkölteni egyszerre.
számomra még mindig az a legéletképesebb ötlet, hogy van a támadónál Yezer LE de abból csak X*szinti számít bele a szerezhető mennyiségbe (X=szintén alaposan megfontolandó) - mintha csak annyi lenne nála

A naponta sokkal megengedőbb, mint a portyánként. Ha portyánként limitálok, akkor lesznek portyák, ahol nem szerzel semmit, de az extrém zsákmányból sem tudsz majd profitálni, mehet a szaki a kukába. Az hogy valaki egy nap nyom le 150 portyázást szerintem elég ritka... AHogy irtam ,a v3 szabályait nem fogjuk ráhúzni az első 2 világra.

Egyszerűen csak figyelni kéne a multizást vagy az ehhez hasonló abuse-t. És ki kellene mondani végre, hogy ez ABUSE, méghozzá komoly szinten. Nem terelgetni, mint a "helyettesítésnél", hanem beleírni a játékszabályzatba. Annyi szépet és jót hallottunk már a log figyelő csodascriptekről, de valahogy mégse akarnak működni...

A script működik, ne aggódj... szerinted hogy esett ki a fenti 2 emberke. Nem saját magukat jelentették fel, az biztos. Viszont: aki olyan zseniálisnak érzi magát, hogy el tudja nekem mondani, hogyan lehet tévedhetetlenül felismerni a csalókat és megkülönböztetni a becsületes játékosoktól, hogyan lehet kiszűrni, hogy mi a normális játék és mi az abuse, kérem, jelentkezzen nálam, állást ajánlok neki. De igazándiból aki ilyen tehetséggel rendelkezik, az tanácsadóként - sőt, feltalálóként - vezető tudósa lehetne a világnak, tehát valószínűleg nem tudnék neki elég pénzt ajánlani. Aki úgy látja, nyugodtan nyomkodja a pontozást, de akinek van kedve, az kicsit gondolkodhat is...

Valaki itt panaszkodott, hogy áll a játék és a blog helyett inkább a fejlesztéssel kéne foglalkoznunk, valójában mást sem csinálunk. A blog elsődleges célja (aki esetleg még nem jött rá), hogy több játékost vonzzunk a fórumra, ne csak 10%-nak legyen rálátása a dolgokra, és beleszólása a fejlesztésekbe. Maximálisan az a célunk, hogy elégedettek legyetek, és olyan dolgokat rakjunk be, ami mindenkinek tetszik.
Fizikai korlát a programozási sebességünk.
Paradox helyzetet teremt, amikor valami, ami jó a játéknak, rossz néhány játékosnak.
Nem vagyunk mindenhatóak.
Ezzel a 3 problémával nehéz megküzdeni, de azért igyekszünk.
Pontszám: 7.06
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1457. hozzászólás - 2009.05.21. 13:20:30 (Válasz dorong #1454 hozzászólására.)
na végre valami értelmes komment.
Pontszám: 7.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1458. hozzászólás - 2009.05.21. 13:24:27 (Válasz Miklós #1456 hozzászólására.)
konkrétan Gyulas84 jelentette tegnap 17:45:23-kor.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.17
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1459. hozzászólás - 2009.05.21. 13:24:39 (Válasz Miklós #1456 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.21. 13:19:38

A script működik, ne aggódj... szerinted hogy esett ki a fenti 2 emberke. Nem saját magukat jelentették fel, az biztos.



Szerintem nem a script, hanem egy jatekostarsam hivta fel a figyelmet a dologra:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,36.1220
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagPetybFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1460. hozzászólás - 2009.05.21. 13:24:44
Én a következő ellenszert tudnám elképzelni:

Háborúban a két szövetség nem rabolhat egymástól (játékos szinten), de hogy megérje a háború, a szövetségi kúton felül lenne egy rész ami a résztvevők a bevitt pontok arányában kapnának, de az összes szétosztható függne az ellenfél kútjától.

Oda vissza csapkodás kivédésére (háborún kívül): Első sikeres oda vissza csapás esetén ami 4-8 órán belül volt és a nyereség meghaladta a 5-10K LE-t a rendszer aktiválódna: 8-24-óráig nem lehetne egymást támadni, és a 8-24 óra utáni első csapásra -50-80% LE szorzó kerülne.

Ezek a szabályok nem lehetetlenítik el a küldetéseket, a portyások is nyugodtan élnek vele, de az oda vissza csapásokat kivégzi, ellehetetleníti. Programozni, kell hozzá.

És ezt az egészet vissza kell fejteni, kínzókamrás LE-t elvenni, épületeket visszabontani, és mindenkit aki ezt a két karaktert érintette, az elmúlt 2-3 napban, visszaállítani a 4 nappal ezelőtti állapotra. A büntetés példátlan, de a szabályszegész is!

A hibák kihasználása és azokkal való visszaélés, ugyan olyan bűn mint azok nem jelentése! Informatikai szabályzatokban olvasható hasonló szöveg.
Előbb ezt olvasd el! http://vegzetur.wikidot.com/
Utána kérdezhetsz!
Pontszám: 6.88
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!