Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1981. hozzászólás - 2009.05.23. 23:24:47 (Válasz Darah #1978 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.23. 22:28:23
A demoralizáló erőfölény nem csak a pókok sajátja, hanem a tietek is.
Épületből, tornyocskákból, újabbnál újabb kikövetelt dolgokból.


Erdekelne milyen kikovetelt dolgokra gondolsz.

En azt irtam, hogy abszolut ertekben senkiek sem sikerult elszallnia. Ha megnezed a legjobb portayok es a legjobb vadaszok termelese hasonlo nagysagrendu volt - eddig. Abszolut ertekben nezve, szinttol fuggetlenul a ket csoport hasonloan fejlodott. Ha a szinthez viszonyitjuk, akkor a pokoknak lenyegesen nagyobb elonye van ezt nyilvan te is tudod, hiszen mig az elbolyban 20-30% TÖ különbség már egetverően nagynak számít pókok esetében ez lehet 100% is.

A baj ott kezdodik, ha valaki talal egy olyan strategiat, amellyel a LE termelese mindenkiet nagysagrendekkel ver, akkor ez abszolut erteku elszallast eredmenyez. En ugy velem, hogy
* a modszer eletkepesseget meg lehet tartani, legyen az igy kialakitott es jol menedzselt kari gyorsan jol fejlodo (kiterve a vedekezni kell ellene megszolalasra, nagyon igaz, de ugyanakkor nem hiszem, hogy ez mindenkinek sikerulni fog
* meg kell akadalyozni az abszolut merteku elszallast jatekrombolo hatasa miatt - igen ez pont ugyanolyan, mint a kreatvos LE gyartas, csak enyheb leptekben, es etikailag sokkal kvesbe egkerdojelezheto modon
* meg kell akadalyozni, hogy egyes karaktereknel tulsagosan nagy hatrany koncentralodjon - azaz ne lehessen egy egesz napi LE termelest egyetlen portyaval meglovasitani

Aki erre azt mondja, hogya harom dolog kozott konfliktus van, annak igazat kell adnom: nem is kicsi! Epp ezert nem trivialis egy jo korlat megalkotasa. Minkt oldal csak abban tud gondolkodni, hogyha korlat lesz/nem lesz, akkor az o jatekanak annyi. Aki rabol, az ugy veli, hogy a korlat tul szuk mozgasteret kinal, akit rabolnak, az attol fel, hogy a korlat hianya, vagy a tul engedekeny korlat lehetove teszi, hogy ot demoralizalo modon kifosszak.
Raadasul a tuzoltaskent bekerult korlat a ket rosszat egyesiti: nem ved a tulsagos kifosztastol, es a pokok meglatasa szerint ellehetetlenit. A modositas elkerulhetetlennek tunik.
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1982. hozzászólás - 2009.05.23. 23:42:59 (Válasz Darah #1935 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.23. 11:43:58
És ha erősebb lesz?
Nademostan...
Az a cél, hogy a végére mindenki Sharpa klónja legyen, vagy én már ezt nem is értem.
Van négy idol, és aki nem olyan, azt beleszabjuk szabállyal, mint az üvegcipőbe a lábakat?
Sokat rabolsz? Nyissz. Magasabb a TÖ-d? Nyassz.


Hat az semmikepp nem, de talan az nem lenne megvetendo otlet, ha a kulonfele jatekstilusok kozott nem mutatkozna _nagysagrendi_ elteres.
Pontszám: 8.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1983. hozzászólás - 2009.05.23. 23:53:56 (Válasz Kocos #1981 hozzászólására.)
Nem is tudom hogy kik írták minden létező helyre, hogy nekik új épületek kellenek, új kihívások kellenek, mert ha nem, akkor unatkozni fognak és törölnek.

Milyen legjobb vadászokról beszélsz?
Akiknek legmagasabb a szintje, azok nem jobbak...ugyanolyan jók, mint akik 15 szinttel alattuk fullosra húzott LÉszerző szakikkal hozzák a szintjükön nekik megengedett mennyiségű LÉ-t.
Ebben semmi játéktechnika, vagy hasonló nincs. Szint adja, nem érdem. Fel lehet rohangálni szintben bárkinek, ha kedve szottyan rá, kérdés elég kuka-e hozzá, hogy ezt megtegye.

Miért baj, hogy talál egy olyan stratégiát, amivel beérhet benneteket?
Mert a többieket már beérte, minket biz már az eleje lehagyott, felértek a ti közvetlen közeletekbe.

Ellenetek senkinek nem sikerül védekezni. Hat-hét-nyolc szintről. Ezt nekünk meg kell szokni ugye.

Miért nem kell megakadályozni azt, hogy ti folyamatosan romboljátok mindenki más játékát, eddig pusztán azokét, akiket elértetek szintben, immár amikor veszélyben érzitek azt a bizonyos képzelt trónotokat, mostmár azokat is, akik majd valaha potenciális, és jogos trónkövetelők lesznek, sokkal jogosabbak, mint azok, akik pusztán a szintjükre támaszkodva, és abba kapaszkodva most viselik?

Mennek felfelé a pókok, ez már csak ilyen. És nem lenne fair, hogy akkor szabályozzuk már be őket, amikor csak ti maradtatok ki az áldásból, nem gondolod?

Szerintem egyáltalán nem kell beszabályozni ezt a dolgot, a betett korlátot meg ki kell venni.
Figyelni kell a logokat, ezek szerint az eddiginél sokkal jobban, hogy az egymás tápolása mókát ne lehessen többé eljátszani, de a normálisan játszó pókokat hagyjuk már békén kéremszépen, ha lehet.

A kreatív a játék legelejétől benne van a játékban, még ahhoz a kevés megmaradt részhez tartozik, ami valóban átgondoltan került bele.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.25
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1984. hozzászólás - 2009.05.23. 23:57:15 (Válasz Kocos #1982 hozzászólására.)
Kocos, azt kéne megérteni, hogy nem lehet benneteket beérni, csakis akkor, ha az egyetlen uniformizálatlan LÉszerzési lehetőséget kihasználja az illető. Pluszhoz, és igensok pluszhoz kell jusson, hogy ez megtörténhessen.
Erre beuniformizálnátok azt is, és aztán lehetne hiányolni megint a játék izgalmát.
Vegyétek fel inkább a kesztyűt, és lássuk azt a híres TOP találékonyságot, vegyétek el önerőből a falatot a pókok szájától, már segítettek benne eleget, hogy hogyan lehet megtenni.
Ez az igazi kihívás.
Szerintem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1985. hozzászólás - 2009.05.24. 00:02:28 (Válasz Kocos #1982 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.23. 23:42:59


Hat az semmikepp nem, de talan az nem lenne megvetendo otlet, ha a kulonfele jatekstilusok kozott nem mutatkozna _nagysagrendi_ elteres.


az én játékstílusom sokkal nagyobb odafigyelést igényel mint egy vadász karakteré.

Vadász: SPM turbó, 1ÉP, 2 és fél óra vadászat, közben sajtolás. Amire figyelni kell: ne legyen nálam LÉ ha kijövök % alól.

Én (mert nem vallom magam póknak): spm turbó, vadászat sajtolás, 2 életital, kivégzés turbó, 15 perc szűkített figyelés, 3 ütés, 2 életital, 1 manaital, 2 ütés, 2 életital... minden ütés előtt szimuláció.

Tehát míg egy vadásznak csak jön a LÉ és kész, én költök kövekre és italokra is. Nem egy olyan hipphopp most már 180as kivégzésem van és ömlik a LÉ.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.67
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1986. hozzászólás - 2009.05.24. 00:07:01 (Válasz LanMaffia #1985 hozzászólására.)
Bakker, ebben a tempóban sk. egyedül finanszírozod Miklós új Ferrariját!
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1987. hozzászólás - 2009.05.24. 00:56:46 (Válasz Darah #1937 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.23. 12:01:00
Nem, nem védekeznek ellene, elvetetik az előnyét, semmissé tetetik több hónapi munkáját, belefektetett LÉ-jét?


Hanyagoljuk a paranoiat, ilyesmirol nincs szo.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1988. hozzászólás - 2009.05.24. 01:09:04 (Válasz Gyulas84 #1946 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.23. 16:09:34
Van igazság abban amit mondasz, mindebben az a legfájóbb, hogy csak a pókok, meg aki portyából akar LE-t szerezni azok teszik csak tönkre mások játékát, arról amit a "TOP" csinál, hogy folyamatosan beveri a nálánál 6-7-8 szinttel alacsonyabb szinű játékosokat, beléjük verve 3000 sebzést folyamatosan, amint üthetővé vának, kérdem én, hogy ez nem ugyanúgy a játék ellehetetlenítése részetekről?


De bizony. Nagyon is. Itt tobb otlet merult fel, hogyan lehetne ezt megszuntetni. Sajnos jelenleg ket rossz megoldas van forgalomban. A sebgyogyitas es a vedelem itala.

Illetve lehetne az is megoldas, hogy a magasabb szintu kari azt mondja, inkabb nem portyazok, mert tulsagosan elverem a masikat. Az a baj, hogy ez kb. azzal egyenerteku, hogy inkabb nem jaszom.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1989. hozzászólás - 2009.05.24. 01:22:56 (Válasz Darah #1983 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.23. 23:53:56


Szerintem egyáltalán nem kell beszabályozni ezt a dolgot, a betett korlátot meg ki kell venni.
Figyelni kell a logokat, ezek szerint az eddiginél sokkal jobban, hogy az egymás tápolása mókát ne lehessen többé eljátszani, de a normálisan játszó pókokat hagyjuk már békén kéremszépen, ha lehet.

A kreatív a játék legelejétől benne van a játékban, még ahhoz a kevés megmaradt részhez tartozik, ami valóban átgondoltan került bele.


És ezt mégis hogy? Ha holnap kimaxolom a kreatív affinitást azokkal együtt akiket ütni tudok, és elkezdjük ütni egymást óránként, akkor az úgy rendben van? Nem költjük a LE-t csak vadászunk és körbeverjük egymást. Nincs az a szűrő ami megfogna, pár nap után milliós nagyságrendben rabolnánk egymástól. Egy hét múlva már tízmilliókat. Mit csinálna Miklós? Zárolna azért mert portyáztam? Vagy azért mert vakító fényt használtam kataklizma helyett és így elvesztettem egy csatát? Vagy letilt azért mert nem akarom elkölteni a LE-t? A vadászatot már le is lehetne zárni, napi 1 csatából annyi LE jönne be mint másnak egy heti vadászatból. Miklós nem köthetne bele semmibe, hisz azt a 3 ellenfelemet ütném minden nap, aki a portyalistámban van. Egy hét alatt összeszednék annyi LE-t amit más egész nyáron nem fog. Aztán szépen megvárnánk míg utolértek szinben és megnézhetnénk, ki is az igazi pók. Már ha maradna játékos aki ezután is akarna még játszani...

A kreatív affinitás egy rosszul átgondolt szakértelem, éppen annyira mint a manakonstrukció. Csak egyenlőtlenséget szül a játékban.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1990. hozzászólás - 2009.05.24. 01:52:56 (Válasz LanMaffia #1985 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.05.24. 00:02:28
Idézet: Kocos - 2009.05.23. 23:42:59


Hat az semmikepp nem, de talan az nem lenne megvetendo otlet, ha a kulonfele jatekstilusok kozott nem mutatkozna _nagysagrendi_ elteres.


az én játékstílusom sokkal nagyobb odafigyelést igényel mint egy vadász karakteré.

Vadász: SPM turbó, 1ÉP, 2 és fél óra vadászat, közben sajtolás. Amire figyelni kell: ne legyen nálam LÉ ha kijövök % alól.

Én (mert nem vallom magam póknak): spm turbó, vadászat sajtolás, 2 életital, kivégzés turbó, 15 perc szűkített figyelés, 3 ütés, 2 életital, 1 manaital, 2 ütés, 2 életital... minden ütés előtt szimuláció.

Tehát míg egy vadásznak csak jön a LÉ és kész, én költök kövekre és italokra is. Nem egy olyan hipphopp most már 180as kivégzésem van és ömlik a LÉ.


Igen ertem, es ez alapjan mi a kovetkeztetesed?

Ha a te jatekstilusod ennyivel fejlettebb, komplexebb es nagyobb odafigyelest igenyel, akkor szted
a/ a jatek hosszutavu szempontjait igyelembe veve elfogadhato, ha huzamos ideig mas karakterek altal elrheto eroforras sokszorosahoz jutsz
b/ nem jelent problemat, ha egyetlen karaktert demoralizalo mertekben ki tudsz fosztani (legfokepp, hogy ez elvileg pont az o figyelmetlensege mitt valik lehetsegesse)
c/ mindketto

Ez nem koltoi kerdes, tenyleg valaszt varnek ra. A velemenyed erdekel.
Pontszám: 3.60
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1991. hozzászólás - 2009.05.24. 01:57:36 (Válasz Ariel #1989 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.24. 01:22:56
Nem költjük a LE-t csak vadászunk és körbeverjük egymást. Nincs az a szűrő ami megfogna, pár nap után milliós nagyságrendben rabolnánk egymástól. Egy hét múlva már tízmilliókat. Mit csinálna Miklós? Zárolna azért mert portyáztam? Vagy azért mert vakító fényt használtam kataklizma helyett és így elvesztettem egy csatát? Vagy letilt azért mert nem akarom elkölteni a LE-t?

Konkrétan le leszel tiltva. Nem költi el a LE-t saját fejlesztésére, inkább ücsörög rajta? Gyengíti magát hogy veszthessen? Hahó, ez mind egy farmkarakter jellemzői. Több millió LE-t raboltok? Simán ki lesztek szúrva ahogy az úttörőink. Biztos vagyok benne hogy most még éberebb szemek figyelik a LE diff toplistát, és játékvezetés egyértelműen állást foglalt amellett hogy tilos.
Ebből az egészből nem azért lett botrány mert másnak nem jutott eszébe... hanem mert azon túl hogy morális problémákat vet fel, kölcsönös, meg nem érdemelt, szándékos LE generálás, a játék szellemiségétől tökéletesen idegen duplafarmolás.
A kreatív igenis jól kitalált szakértelem, de mit lehet csinálni ha a sztratoszférában ennyire elgörcsösült minden? (Egyéb topikok témája...)
Egy kevésbé belterjes közegben (lásd az első 30 szint) épp hogy a belefektetett energiáért méltó jutalmat ad. Vagy mondhatom múlt időben, a plafonnal inkább egy kedves plusz.

Ettől függetlenül, noha személyesen hátrány ért a korlátozásból, hajlandó vagyok belátni, hogy mivel nem lehet egy játékosra egy gerincet számolni, a JV szempontjából szükséges volt pont a hasonló ügyeskedések elkerülésére, hisz mindenki lesz (tíraríra) 50-es szintű, jobb ezt most megelőzni. Viszont az érintettek felejtsék már el hogy csak 50-en felül létezik élet... a tapasztalatotok és a régiségetek miatt Miklósék rátok hallgatnak a leginkább, viszont ha dunsztotok sincs hogy milyenek a játék _egészét_ érintő helyzetek (amik jócskán változhattak azóta hogy ti ottjártatok), sokkal átgondoltabb megnyilatkozást várnék el minden "topper"-től.
Pontszám: 9.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1992. hozzászólás - 2009.05.24. 02:15:15 (Válasz Meridiath #1991 hozzászólására.)
És mégis ki mondaná meg, hogy hol a határ? Hogy mennyi LE-t tarthatok magamnál? Még csak lebeszélt csaták sem kellenek, ha 50%-ban nyerem a csatáimat, akkor is termeli a LE-t. Ahogy mindenki másnak termelné aki a másik 50%-ot megnyeri ellenem.

Alacsony szinten is CSAK azért működik a pók taktika, mert kevesen csinálják, és megerősödnek a többiekhez képest. Onnantól kezdve annyi LE-t tartanak maguknál amennyit csak akarnak, mert tudják, hogy senki nem támadja őket. Ha mindenki pókot játszana alacsony szinten, akkor már ott is tobzódott volna a LE. Pont ez történne 60-ik szint környékén, ha most mindenki nekiállna a kreatív affinitást fejleszteni. A szakértelem bődületes mértékben szaporítaná a LE-t. Ha pedig ezért Miklós letiltaná a karaktereket, akkor ezt már hónapokkal ezelött meg kellett volna tegye az alacsony szintű pókokkal is.

Az élen levő 8-10 karakter lebeszélt csaták nélkül is úgy felszaporíthatná a LE-t, hogy soha senki nem érné utol őket. Ez pedig a szakértelem hibája. Ezért kell korlátozni. Teljesen szabályos játékkal, multizás és lebeszélt csaták nélkül is túl nagy előnyt jelent az affinitás.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.05.24. 02:25:01-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1993. hozzászólás - 2009.05.24. 02:26:52 (Válasz Darah #1983 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.23. 23:53:56
Miért nem kell megakadályozni azt, hogy ti folyamatosan romboljátok mindenki más játékát, eddig pusztán azokét, akiket elértetek szintben, immár amikor veszélyben érzitek azt a bizonyos képzelt trónotokat, mostmár azokat is, akik majd valaha potenciális, és jogos trónkövetelők lesznek, sokkal jogosabbak, mint azok, akik pusztán a szintjükre támaszkodva, és abba kapaszkodva most viselik?


Mi ezert nem tudjuk megerteni egymast. Mert te csak abban gondolkodsz, hogy mindenki a sajat kis szemetdombjat vedi, engem meg a legkevesbe sem ez erdkel, hanem az, hogy elkeruljem az olyan folyamatokat, amik hosszu tavon artanak a jateknak, esetleg beboritjak azt. Tudom, hogy ezt is teljesen hiaba irom le. Es sajnalom.

Minden egyes szavadbol sut az a vagy, hogy bizonyitsd, a masik fel epitonek szant javaslata miert szolgalhat csakis egy celt, a kiotloje boldogulasat. Ervelesed kozben minden olyan mondatomat, ami ellentmond az altalad feltetelezett motivacionak, figyelmen kivul hagyod. Most komolyan, van igy ertelme vitazni?

Kerlek, ha lehetseges, probald meg ertelmezni, hogy mi is lehet a celom. Cserebe en megigerem, hogy midnen erommel azon leszek, hogy kifejtsem erthetoen.
Pontszám: 6.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1994. hozzászólás - 2009.05.24. 02:29:23 (Válasz Ariel #1989 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.05.24. 01:22:56
És ezt mégis hogy? Ha holnap kimaxolom a kreatív affinitást azokkal együtt akiket ütni tudok, és elkezdjük ütni egymást óránként, akkor az úgy rendben van? Nem költjük a LE-t csak vadászunk és körbeverjük egymást. Nincs az a szűrő ami megfogna, pár nap után milliós nagyságrendben rabolnánk egymástól. Egy hét múlva már tízmilliókat. Mit csinálna Miklós? Zárolna azért mert portyáztam?


Zarolna, mert nyilvanvalo lenne, hogy nem termezetes folyamat ami vegbemegy, es mar kerek perec leirta, hogy ez titlott. Onmagaban a tiltas az egyik legjobb gat.
Pontszám: 8.33
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1995. hozzászólás - 2009.05.24. 02:40:00 (Válasz Ariel #1992 hozzászólására.)
Már kezdem érteni hogy miért is nem fűlt a fogam akár csak egy vitába is egyik félként beszállni, nagyon könnyű elbeszélni a másik mellett.
Az utolsó mondatomat véve alapjaiban egyetértünk, szóval azt hagyhatjuk is. De néhány infó:
Pók taktika: Egyáltalán nem csinálják kevesen. A többedik generáció tagjaként, jelenleg 18-as szinten kijelenthetem, hogy nincs biztonságban a pókoknál sem a LE - mert ott vannak a magasabb szintű pókok, és a jó LE diff oltári vonzó egy csemege ha a lefelé támadós taktikán vagy. Az extrémebb esetek (nevezzük vérpókoknak őket?) ) mint Meszy és Anababa is bizony gyakran segítő kézért kell forduljanak.

Az alacsony pókkarik betiltásának párhuzam azért nem állja meg a helyét mert a nagyon egyszerű tény, hogy egy szimpla Le szerzési céllal véghezvitt támadásnál fogalmad sincs van e a másiknál LE és mennyi. Ha van, szorzódik a 20 és az 1000 LE is. PP-ben meghatározott számú esélyed van, hogy sikerrel járj. A duplafarmolásnál nyilvánvalóan ez a fajta random hiányzik, és ezért visszaélés.

Lebeszélt csaták nélkül pedig nem lehet felszaporítani a LE-t, ha azt vesszük hogy nem akarsz veszteni, és ezért megteszed amit meg kell.

De ahogy az előbb mondtam, nem kívánok hadjáratot indítani a dologért.
Pontszám: 9
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1996. hozzászólás - 2009.05.24. 03:17:09 (Válasz Meridiath #1995 hozzászólására.)
Kössünk itt össze két dolgot: a pókok ellenni legjobb ellenszer a sok szintről letámadás. Hiába szerez egy jó pók több millió LE diff-et, 5-6 szintről simán lenyomják, akár -10-zel is. Saját szintjén nem volt ellenfele, ez nyilvánvaló. Még több szinttel feljebb sem. Csak egy magasabb szintű az, aki vissza tudta neki hozni az izgalmat a játékba, aki miatt védekeznie kellett, akivel szemben tehetetlen volt ugyanúgy, mint az általa választott ellenfeleinek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1997. hozzászólás - 2009.05.24. 03:27:19 (Válasz Bolsevik #1974 hozzászólására.)
"azt reklámozzák hogy a visszafogott fejlődés mekkora "ögyilkosság" és egyebek. Ilyen véleményeket kizárólag a legnagyobbaktól olvastam idáig (bár persze lehet hogy én voltam figyelmetlen), vajon miért..?"

Én írtam ezt. És nem, nem azért, hogy több célpontom legyen, köszönöm, elvagyok az Al-EH duóval. Ha negatív szándékot vélsz ebből kihallani, akkor bocsánat, de ezen csak röhögni tudok. Olyannyira károsnak tartom ezt a szakértelmet, hogy a szövetségemben minden erőmmel mindenkit lebeszéltem a fejlesztéséről.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1998. hozzászólás - 2009.05.24. 04:05:33
Tiszteletre méltó dolog ez a sok vita és javaslat. Viszont ideje lassan belátnunk, hogy már nincs mit tenni. Elkezdtünk egy játékot, ami még kiforratlan volt. Ezért aztán menet közben lett alakítva és javítgatva. Sok volt benne a kiskapu, az ellenőrzés pedig teljesen megbukott, amikor szűretlenül hagyta a farmkaraktereket/multizásokat, amikkel behozhatatlan előnyökre lehetett szert tenni. Papíron lettek levezetve a fejlesztések, amikkel lehetetlen modellezni a magyar emberek találékonyságát. A "sírások" miatti fejlesztések jobban megtámogatták a már addig is behozhatatlan előnyökre szert tevőket, az ezt ellensúlyozásként bevezetett új szabályok pedig az "ellaposodáshoz" vezettek. Én ugyan a laposodást abszolút nem érzékelem, de annyian mondják itt, hogy biztosan van olyan is.
Összefoglalva mondandómat én úgy gondolom, hogy ebből már soha nem lesz kerek történet.
Talán a V4/5 már úgy lesz elindítva, hogy nem lesznek benne kihasználható kiskapuk, valamint lehetőségek csalásokra, visszaélésekre. Kiforrott lesz a szabály és lehetőségrendszer, amikbe már nem kell (szabad) menet közben belenyúlni. Kell az a biztos tudat, hogy stabil rendszerben játszom, és amit a kezdetekkor "vállalok" a szórakozásom kedvéért, az nem változhat meg pillanatok alatt. Választhatok magamnak fejlődési taktikát - amit nem döntenek romba egy pillanat alatt -, nem lehetetlenítik el semmilyen hivatkozással, netalán még változtathatok is rajta, de mire sikerül nem más lesz a leányzó fekvése...
Mielőtt valaki a szememre veti a nem ide való témát, megnyugtatom: tisztában vagyok vele. Teljesen mindegy hol olvassátok, a lényeg az, hogy elgondolkodjatok egy pillanatra, mielőtt időt és energiát fektettek egy szélmalomharcba.
Pontszám: 8.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1999. hozzászólás - 2009.05.24. 04:15:11 (Válasz Kocos #1993 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.05.24. 02:26:52

Mi ezert nem tudjuk megerteni egymast. Mert te csak abban gondolkodsz, hogy mindenki a sajat kis szemetdombjat vedi, engem meg a legkevesbe sem ez erdkel, hanem az, hogy elkeruljem az olyan folyamatokat, amik hosszu tavon artanak a jateknak, esetleg beboritjak azt. Tudom, hogy ezt is teljesen hiaba irom le. Es sajnalom.

Minden egyes szavadbol sut az a vagy, hogy bizonyitsd, a masik fel epitonek szant javaslata miert szolgalhat csakis egy celt, a kiotloje boldogulasat. Ervelesed kozben minden olyan mondatomat, ami ellentmond az altalad feltetelezett motivacionak, figyelmen kivul hagyod. Most komolyan, van igy ertelme vitazni?

Kerlek, ha lehetseges, probald meg ertelmezni, hogy mi is lehet a celom. Cserebe en megigerem, hogy midnen erommel azon leszek, hogy kifejtsem erthetoen.


Igazából onnan indultam anno, hogy hát biztosan a nagyok tudják jobban, elvégre nekik van nagyobb játéktapasztalatuk, és egészen biztos, hogy nem akarják olyanra rábeszélni a vezetést, ami nekik jó, a többeiknek meg nem, és persze nekem sem akarnak olyat javasolni, amiből nekem csak károm származhat, nekik meg csak hasznuk.
Csak jónéhány ténykedésetek után kezdett az a kényelmetlen érzésem lenni, mintha egy másik játékot játszanánk, de még mindig megnyugtattam magam azzal, hogy ejnye, buta vagy te ehhez fiam, ők biztosan jobban tudják.
A koronát a műre a váltson hordát a gyémánt című magánszámod tette fel nálam pl. a te építő jellegű javaslataid megítélésére.
Nem kell hogy újra elkezdd bizonygatni, hogy de úgy van, fölösleges.
Vannak olyan nagyszintűek, akik ezt a naiv (hülye?) bizalmat még nem vesztették el nálam, és vannak, akik igen.
Node ez nem az én torokfájásomról kell szóljon.
Térjünk vissza a témához.
A paranoia nem az, hogy egy megtörtént szakileértékelést igazságtalannak tartok, a paranoia ott kezdődik, hogy ha nem tiltjátok be, akkor törölnek! És vigyázzá Miklós, prémesek!!
No ez igen, ez már paranoia.
Kérdezd meg Lan-t, paranoiának érzi-e, amit írtam?

Szövegértelmezéssel eddig még nem volt gondom, nálad külön élvezem az értelmezd amit írok féle kiszólásokat is, de kérlek most az egyszer te értelmezd amit írok:
Nem vagytok képben a portyával.
Nem kicsit nem, hanem nagyon nem.
Mivel nyilvánvaló, hogy a játékvezetés viszont szinte csakis rátok hallgat, inkább felelőtlennek érzem a szorzásosztásotokat egy olyan témában, amibe nem is láttok bele.
Mindenbe ti láttatok bele elsőként, furcsa lehet, megértem, de már több helyen írtam, a valódi játék lejjebb zajlik, a tietek az extrém játékkörnyezet.

A pókoknak megvan a maguk természetes ellenfele, egy másik pók, amiből sokkal több van, mint azt hiszitek, és ahogy emelkednek a szinthatárok, pont úgy, ahogy Mortimer írta, a pókot is leverik, ha nem figyel oda.
Ez a folyamat elejétől benne van a játékban a kreatívval együtt, és nagyon jól van benne, életben marad miatta az izgalom, ha vadászok, vigyázzak magamra, ha portyázok vajh mit sikerül találnom?

Nem kell bebutítani semmit a portyában már, így is meg lett téve, túl sokszor, és túl értelmetlenül, holott az a játék egyetlen része, ami állandóan életben tudná tartani a feszültséget, a versengést, az új taktikákat, és azok kivédését, és nem az, hogy húmekkorátbírtamvadászni, odanézz, kétszázzal többet, mint tegnap.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.24. 05:00:38-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2000. hozzászólás - 2009.05.24. 09:06:47 (Válasz Darah #1999 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.05.24. 04:15:11

A pókoknak megvan a maguk természetes ellenfele, egy másik pók, amiből sokkal több van, mint azt hiszitek, és ahogy emelkednek a szinthatárok, pont úgy, ahogy Mortimer írta, a pókot is leverik, ha nem figyel oda.
Ez a folyamat elejétől benne van a játékban a kreatívval együtt, és nagyon jól van benne, életben marad miatta az izgalom, ha vadászok, vigyázzak magamra, ha portyázok vajh mit sikerül találnom?

Nem kell bebutítani semmit a portyában már, így is meg lett téve, túl sokszor, és túl értelmetlenül, holott az a játék egyetlen része, ami állandóan életben tudná tartani a feszültséget, a versengést, az új taktikákat, és azok kivédését, és nem az, hogy húmekkorátbírtamvadászni, odanézz, kétszázzal többet, mint tegnap.


És mi van akkor, ha az élen álló első 10 játékos hirtelen mind pók akar lenni? Kifejleszti mindegyik az affinitást, és mivel mást nem tudnak ütni, így csak egymást fogják. Mindegyikük fog nyerni csatákat és veszíteni is. A LE viszont csak szaporodik közöttük az affinitásnak köszönhetően. Pár nap alatt olyan mértékű LE keletkezik, hogy akár be is lehet zárni az egyes világot.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!