Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1701. hozzászólás - 2009.05.22. 10:35:58 (Válasz Jeriko #1700 hozzászólására.)
A probléma szerintem inkább az hogy ez irányítva folyhat, mondhati nagyüzemben. Ha mondjuk csak random portya célpontok lennének akkor hiába multizna bárki is, nem lehetne fixen átadni a LE-t.

Személy szerint már azt is megkérdőjelezhető hozzáállásnak tartom hogy meg lehet élni abból hogy rossz játékosokat farmol az ember, (mondom ezt úgy hogy én is pókoskodom).
Pontszám: 8.60
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1702. hozzászólás - 2009.05.22. 10:43:59 (Válasz Khronos #1701 hozzászólására.)
Bár nekem is van pók karakterem és rendkívül élvezetes vele a játék ingyen is, már korábban javasoltam, hogy a pp-k termelődését a csp-k használatától kellene függővé tenni (ha máshol nem, hát a világ 4-en). Minden felhasznált 3 csp után kapna az ember mondjuk 2 pp-t, így megszűnnének a pók karakterek, és bár ezek a játékosok még mindig erősebbek lennének társaiknál (hiszen a pp-iket jobban használnák fel) nem lennének lelszállások.

A kreatív affinitásos problémára nem igazán tudok jó megoldást. Eddig úgy érzem a játékosok morális alapon nem használták ki ezt a kiskaput, de így hogy most be lett mutatva két júzer által sok mindenkiben megszólalt a kisördög. Én szívem szerint semmilyen szabályt nem vezetnék be rá, de tisztában vagyok vele, hogy utópisztikus gondolat abban bízni, hogy ezután senki nem használná a kiskaput.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvelt tagHombre1970Férfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1703. hozzászólás - 2009.05.22. 10:55:56
Én úgy vagyok ezzel a muszáj csinálni, mert lemaradsz dologgal, hogy senki kedvéért nem vagyok hajlandó feladni az elveimet, ha valamit nem tartok etikusnak vagy helyesnek, nem fogom csak azért csinálni, mert mások is ezt csinálják és ha én nem, akkor lemaradok. Legfeljebb ha ez a játék (vagy a játékvezetés) ennyire kedvez a számomra nem elfogadható módszerek alkalmazásának, akkor nézek magamnak egy olyat, ahol ez nem történik meg. Sajnos mivel sokan ha valamit ki lehet használni, kiskaput lehet találni, akkor minden lelkiismeret furdalás nélkül meg is teszik, törtetnek mindenen és mindenkin át, számomra morális hullaként játszanak, ebben nem kívánok részt venni.
Malabar V1 (Azúr Légió)
Malabar V5 (Zafír Istenek)
Pontszám: 9.17
népszerűKhordakFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1704. hozzászólás - 2009.05.22. 11:38:02 (Válasz LanMaffia #1692 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.05.22. 00:53:47

Lehetséges megoldások:

a, 1 karaktertől 1 karakter csak limitált LÉt rabolhat/nap
b, 1 karakternek 1 nap X összeggel nőhet a tőle rabolt LÉ mennyisége. (nem a LÉ diff. - azt hiszem ezzel a rabszolgakarik is meg lennének állítva)
c, 1 karakternek max X összeggel nőhessen a szerzett LÉje - ez hülyeség kérem, felejtsük is el szépen
d, a transzcendális projekció érjen többet mint 100LÉ. Mivel 40. szintre ez már nevetséges összeg, javasolnék egy olyan hogy pl.:

1-20 szint: 100LÉ
21-30 szint: 250LÉ
33-45 szint: 500LÉ
46-60 szint: 750LÉ

stb.

-vagy talán lenne egy olyan szakértelem ami a transzcendális projekció mértékét növeli %os arányban, egy szint 5% (100. szintre ez akkor 500LÉ/szint)
-vagy lehetne egy szint szerinti bonyolult képlet...

e, igazából talán elég abszurd ötlet... legyen a neve mondjuk lélekenergia kulacs: 1000LÉ ért vehetsz egy kulacsot, amit ha megiszol kapsz 800LÉt. Aztán lenne ebből kicsi (1.000), közepes (10.000), nagy (100.000). Igaz ezzel megint a portyakarakterek lennének meglőve, de cserébe egy győztes portyánál kiégett őskő lopásához hasonló módon lehetne ilyen kulacsot is szerezni.


Véleményezném ezen ötleteket, mivel látok bennük rációt.

A limitált LE szerzése "A" karaktertől "B" karakter felé szerintem a legüdvösebb megoldás. A cél az abuse visszafogása, az pedig tökéletesen megvalósulhatna ezzel (meg a tiltással persze), hiszen olyan kis mennyiség lenne, amiért nem érné meg kockáztatni.

Ugyanakkor fontos, hogy ne legyen ez az összeg extrém alacsony, mert az megöli a portyát. És itt nem csak a pókokra gondolok. Azért a nagy többség szerintem azért portyázik, hátha fog egy finomabb összeget a másiktól. Aki TP-ért portyázik, annak is ez ad bele egy kis izgalmat. Ha ezt kivesszük, és vadászat-szerűen fix összeg járhat portyáért, ellaposodik a játék.

Ehelyütt hoznám fel azt a meglátást, hogy a portyát, mint a játék legvitatottabb részét pont ez a vita legalizálja. Érdekes, a vadászatról (ami lássuk be, unalmasabb, és jóval kevesebb benne a variációs lehetőség) közel sincs annyi vita, mint erről. Ez teszi ezt a játékot egyedivé, izgalmassá. Ha a portyát is standardizáljuk - bármilyen módon -, változatosságot veszünk ki a játékból.

Valamit tisztázni kell: aki beregisztrált, az elvileg mind tudta, hogy ez egy PvP-játék, ennek tudatában vágott bele a dologba. Nincs olyan világ, ahol a PvP ne sértene érdekeket. Akit elvernek, főleg ha sokat, annak ez rosszul esik, könnyen beleunhat a dologba. De ha a sokat idézett tevenevelde alakul ki a standardizálás folytán, az még unalmasabb, és nem csak azoknak lesz rossz, akiket korábban elvertek, hanem mindenkinek.

Épp ezért gondolom, hogy mivel rengeteg érvet hallunk a portya ellen/mellett, a rendszer alapjaihoz nem kell nyúlni. Ugyanis ha a a Miklós által említett korlátozás megvalósul, akkor nem csak a kreatív affinitáshoz nyúlunk. Az a képlet elég kis határokat ad ahhoz, hogy egy-két szebb napon akár kreatív nélkül is elérjük a limitet. Meg lehet kérdezni a pókoktól, hogy mennyi a napi szerzett LE-jük a limithez képest. Elárulom, bőven a duplája felett van.

Éppen ezért aki a PvP miatt regisztrált (mint én), ezért portyázik, azt helyből megölné, mert kivenné a játékból az izgalmat.

Lássuk a másik oldalt is: a gyengék ugyanúgy végig lesznek verve, mint eddig, legfeljebb kicsit kevesebbszer. Számukra nem lesz drasztikus a változás, mert ugyanúgy elverik őket (ami negatív élmény),viszont kevesebbszer (ami csak az elején jelentkezik pozitívumként, hamar az is soknak tűnik majd, ami megmaradt). A tőlük rablott LE nem csökken drasztikusan, mert a kiugró portyafogások után úgyanúgy végigmegy rajtuk egy komplett szövetség (meg aki a LE-differenciát is figyeli), mint eddig.

A jelenlegi javaslat következménye tehát az lenne, hogy a gyengék kicsit jobban éreznék magukat, akik meg azért regisztráltak, hogy ez a játék PvP, azok itt hagynák a francba az egészet.

Hogy visszakanyarodjak az elejéhez, véleményem szerint az egy személytől másik személy felé rabolható napi LE korlátozás a legüdvösebb, mert a lehető legkevesebb beavatkozással jár a rendszerbe, kiszűri az exploitot, de nem öli meg a játékot.

A transzcendális növelése szint növekedésével sem hangzik rosszul, mert a jól játszó karaktereknek ad védekezési lehetőséget az állandó gép előtt ülésen kívül. El tudnám képzelni pl. a két korlátozás egyvelegét, mert így aki valóban tenni akarna a folyamatos lerablás ellen (és nem csak sírni, hogy milyen unfair), az tudna is cselekedni.
V1: Endoria - Sötét Ösvény - Smaragd
V2: Enomia - Lélekhozók Testvérisége - Gyémánt
Pontszám: 8.63
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1705. hozzászólás - 2009.05.22. 11:42:17
Mindenesetre ma kettővel csökkent az Elit létszáma.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.60
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1706. hozzászólás - 2009.05.22. 11:44:21 (Válasz Mortimer #1705 hozzászólására.)
És ez szvsz még csak a kezdet, ha megy a tökölés, meg a vaktába ötletek puffogtatása a játékvezetés részéről....
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 8.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3606 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1707. hozzászólás - 2009.05.22. 11:57:25
Idézet: CaveMaN - 2009.05.21. 18:11:18

limit = (620+40*10)*20 = 1020*20 = 20400 LE, azaz 40800 LE napi zsákmány... Ezzel szemben az ajánlás utána kapott LE az elmúlt napokra így néz ki:
2009.05.21. Jóváírtunk részedre 1244 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
Ez alapján az izmosabb pókok nem nagyon férnek ebbe bele.

Idézet: Anababa - 2009.05.21. 18:14:18
ez 0-ás valóságformázással nekem 13020 három jobb csata

Itt csak a kreativról volt szó! Tehát ha egy csatában mondjuk 2000 LE-t zsákmányolsz, abból csak max. 1000 fog a limitbe számítani.

Idézet: LanMaffia - 2009.05.21. 18:40:17
Ma találtam 3 embert aki épp akkor jött ki 15% alól, ez 66k, 153k, 165k, és fél órát ültem összességben gép előtt. Ezzel 192k-t kaptam csak kreatívval meg odafigyeléssel. Szabály szerint akkor 162k ebből eltűnne.

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ez normális? Utánanézünk, hogy ez hogy történt, és ha kell, zároljuk az illetőket. Mondjuk szerintem pont kifogtál 3 embert aki még a topicindító mókát játssza...

Idézet: Jeriko - 2009.05.22. 10:28:03

Amíg a játékosok közötti erőforrás átadás KORLÁTLAN mértékben megengedett (és jelenleg korlátlan mértékben megengedett), addig mindig lesznek, akik ezt így vagy úgy, de megpróbálják kihasználni.

Ebben igazad van, csakhogy ha egy játékban semmilyen erőforrás átadás nem megengedett, akkor az tamagocsi. Az, hogy bármennyi LE-t nyerhetsz vagy veszíthetsz, ad akkora pluszt a játékhoz, hogy megérje időt tölteni a logok elemzésével, a gyanús esetek kivizsgálásával. Mondok egy példát. Két levelezős játékunk a Túlélők Földje és az Ősök Városa. Az előbbiben korlátlan erőforrás átadásra van lehetőség, az utóbbi egy nagyon jól szabályozott környezet, amely szinte mindenféle rabszolgázást kiszűrt, egy tökéletes rendszer volt. Mégis, az előbbi sokkal sikeresebb volt, mert az emberek szeretik a szabadságot.

Mindenesetre köszönöm a kommenteket a napi limittel kapcsolatban, és ennek fényében a limited megnövelem, a 30 pp-s beállítást használók kerete nagyobb lesz. Tehát a képletben 600 helyett 900 lesz, ha 30 pp-s beállítással tolod, remélem ez már megfelelően nagy limit lesz a pókoknak is. Azzal kapcsolatban, hogy valaki egy napra gyűjt össze többnapi adagot, és akkor akarja leportyázni: ezt csak úgy lehetne lekezelni, hogy a limit minden egyes portyapont megkapásával folyamatosan nőne. Ebben az esetben viszont ha én egy nem pók karival játszom, sok esetben szánalmas LE-t zsákmányolok, és mondjuk 3 hónap alatt felhízik 3millióra a felhasználatlan limitem, aztán egy nap alatt kreatívozok egy kört a haverommal, és megkapom a 3 misit egyszerre, akkor én erőfeszítés nélkül érem el azt, amit az ebbe sok energiát fektető pók karik. Tehát tökmind1 mit csinálok, hogy játszok, a végén ugyanannyit szerzek (Jerikó javaslata). Épp ezért nincs más megoldás, mint a napi limit, az fogja meg legjobban az exploitolást.
Pontszám: 2.31
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1708. hozzászólás - 2009.05.22. 12:01:47 (Válasz Miklós #1707 hozzászólására.)
nyugodtan megnézheted őket, mind Azúros volt.

ma szereztem majd 400.000LÉt ELITtől meg TGYtől azokat is megnézheted.

Ezenfelül azt is hogy ez mennyi szimulációba kerül
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.38
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1709. hozzászólás - 2009.05.22. 12:02:32 (Válasz Birka #1697 hozzászólására.)
Birka, ha nem akarok mindent hülyére szabályozni, belátom, földhözragadt vagyok.
A háború irtó jó példa volt, ott biz napirenden, óránként hatalmas zsakmányok szoktak gazdát cserélni, ugye?
Maradjunk már picit a földön.
A névismétlések csak egy kiindulási, szűkítési lehetőség a többezer (tízezer?) napi csatalogban. Eztán még meg kellene nézni az ott gazdát cserélő LÉ mennyiségét, és ha még mindig gyanúsak, akkor odafigyelni rájuk esetlegesen több napon keresztül.
A hozzászólást Darah módosította 2009.05.22. 12:07:45-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1710. hozzászólás - 2009.05.22. 12:23:11
Miklós:

"Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ez normális? Utánanézünk, hogy ez hogy történt, és ha kell, zároljuk az illetőket. Mondjuk szerintem pont kifogtál 3 embert aki még a topicindító mókát játssza..."

Teljesen normális, hogy valaki 15% alatt vadászik, és akár 100K+ is összegyűlik nála, én is így csináltam a V2-n. Amint 15% fölé kerültem, ütöttem egy epikust, és folytattam a vadászatot.
Az is teljesen normális, hogy valaki az ilyenekre vadászik, és abban a néhány másodpercben lecsap. Le is írta, hogyan.
Hatalmas mennyiségű lóerő? Igen. Szabályos (LEGÁLIS;-P)? Igen. Kiskapu? Nem.
Szerintem korlátozd le valami pofás képlettel. Aztán előáll valaki egy új módszerrel, és mondjuk be lehet tiltani az egész portyázást, úgy ahogy van:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.33
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1711. hozzászólás - 2009.05.22. 12:25:19
Hmm, most hogy így megint végigolvastam 20 oldalt és jobban belegondoltam ebbe az egész történetbe, eszembe jutott egy 5let!
Asszem tudom hol van a file a gépemen amibe a larkinoros passomat írtam...
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 4.25
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1712. hozzászólás - 2009.05.22. 12:25:38 (Válasz Miklós #1707 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.22. 11:57:25
Idézet: LanMaffia - 2009.05.21. 18:40:17
Ma találtam 3 embert aki épp akkor jött ki 15% alól, ez 66k, 153k, 165k, és fél órát ültem összességben gép előtt. Ezzel 192k-t kaptam csak kreatívval meg odafigyeléssel. Szabály szerint akkor 162k ebből eltűnne.

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ez normális? Utánanézünk, hogy ez hogy történt, és ha kell, zároljuk az illetőket. Mondjuk szerintem pont kifogtál 3 embert aki még a topicindító mókát játssza...


Légy erős Miklós, ez a jelenlegi szabályok szerint NORMÁLIS, semmi visszaélés nincs benne. Egyik oka, hogy javasoltam, korlátozni kellene a portyában átvándorló LE mennyiséget. IGEN, egy portyában átmehet ennyi LE egyik játékostól a másikhoz, ami szerintem abszolút egyensúlyborító, és nem a kreatív a felelős érte.

Ma, 10:05 LanMaffia vs Jucika: Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 37203 lélekenergiát. (és ez rendszeres)

Idézet: Miklós - 2009.05.22. 11:57:25
Idézet: Jeriko - 2009.05.22. 10:28:03

Amíg a játékosok közötti erőforrás átadás KORLÁTLAN mértékben megengedett (és jelenleg korlátlan mértékben megengedett), addig mindig lesznek, akik ezt így vagy úgy, de megpróbálják kihasználni.

Ebben igazad van, csakhogy ha egy játékban semmilyen erőforrás átadás nem megengedett, akkor az tamagocsi. Az, hogy bármennyi LE-t nyerhetsz vagy veszíthetsz, ad akkora pluszt a játékhoz, hogy megérje időt tölteni a logok elemzésével, a gyanús esetek kivizsgálásával. Mondok egy példát. Két levelezős játékunk a Túlélők Földje és az Ősök Városa. Az előbbiben korlátlan erőforrás átadásra van lehetőség, az utóbbi egy nagyon jól szabályozott környezet, amely szinte mindenféle rabszolgázást kiszűrt, egy tökéletes rendszer volt. Mégis, az előbbi sokkal sikeresebb volt, mert az emberek szeretik a szabadságot.

Mindenesetre köszönöm a kommenteket a napi limittel kapcsolatban, és ennek fényében a limited megnövelem, a 30 pp-s beállítást használók kerete nagyobb lesz. Tehát a képletben 600 helyett 900 lesz, ha 30 pp-s beállítással tolod, remélem ez már megfelelően nagy limit lesz a pókoknak is. Azzal kapcsolatban, hogy valaki egy napra gyűjt össze többnapi adagot, és akkor akarja leportyázni: ezt csak úgy lehetne lekezelni, hogy a limit minden egyes portyapont megkapásával folyamatosan nőne. Ebben az esetben viszont ha én egy nem pók karival játszom, sok esetben szánalmas LE-t zsákmányolok, és mondjuk 3 hónap alatt felhízik 3millióra a felhasználatlan limitem, aztán egy nap alatt kreatívozok egy kört a haverommal, és megkapom a 3 misit egyszerre, akkor én erőfeszítés nélkül érem el azt, amit az ebbe sok energiát fektető pók karik. Tehát tökmind1 mit csinálok, hogy játszok, a végén ugyanannyit szerzek (Jerikó javaslata). Épp ezért nincs más megoldás, mint a napi limit, az fogja meg legjobban az exploitolást.


TF-ben TVP volt a fő erőforrás, valamint KNO, TNO. Egyiket sem lehetett átadni. Tárgyakat lehetett átadni, de ott sem adtad át a TVP-t, mióta bevezetésre került az, hogy átadható dolgokra költött TVP fejleszti valamelyik tulajdonságodat. Vagy esetleg rosszul emlékszem?
A TF-ben ami a szabadságot adta, az az volt, hogy arra mentél, amerre akartál, azt a küldetést csináltad meg, amelyiket akartad, kihagyhattál belőle stb. Nem voltál rákényszerítve szakértelmek fejlesztésére, választhattál különböző fajok, istenek, fegyvertípusok között, nem voltak (ennyire) egyenkarakterek. Az ŐV és a Végzetúr is ezzel szemben lineáris játék. Ha csinálnál egy statisztikát arról, kinek milyen tulajdonságai, szakértelmei vannak, észrevennéd, hogy mindenkinek a tulajdonságai tökéletesen hasonló eloszlást mutatnak, akárcsak a szakértelmek. Itt van az óriási különbség.

A javaslatomat pedig sajnos nagyon nem sikerült megértened. Egyáltalán nem azt mondtam, hogy bármit csináljon egy karakter, a végén ugyanannyi LE-t szerezzen, hanem azt, hogy a szerzett LE-nek legyen egy maximuma (esetleg minimuma). Ha valaki 50. szinten rendszeresen tud portyákból 5000 LE-t szerezni, az szerintem borítja a játékegyensúlyt, ahogy borítja a LanMaffia által szerzett 50-150k zsákmányok sora is, és megmondom őszintén, szerintem a pók karakterek sokmilliós LE.diff-je is.

A napi limit már ott bukik, hogy ha egyik nap elmegyek kirándulni, akkor hiába akarom elkölteni a pp-imet másnap, a hozzájuk tartozó limitet nem vihetem át.

Kiemelem megint, mondandóm lényegét (idézet):

"Véleményem szerint két lépcsőben kell kezelni a problémát:
1) Minél előbb (még ma) berakni egy szintfüggő maximumot a portyában szerezhető LE-re. Ez a játékosok 70%-át sehogy nem érinti, 29,9-át pozitívan (nem rabolják le őket csurig), 0,1%-át negatívan (akik az előbbi 29,9%-ből éltek - nem sajnálom őket, bőven behozták már azt a LE mennyiséget, amit a dologra áldoztak).
2) Hosszú távon alaposan átgondolni egy új rendszert (akár nyilvános fórumban átbeszélni, lesz javaslat bőven), és megalkotni egy kifinomult megoldást, amiben a legjobb játékosok sem találnka kiskapukat, valamint lehetőleg sokan egyet is értenek vele.


De tudod mit? Tegyél fel egy szavazást arról, hogy a portyára ráférne-e egy alapos reform. És ha 90%-nál kevesebben mondják azt, hogy változzon a LE rendszere, akkor én is amellett fogok kardoskodni, hogy maradjon a mostani rendszer.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.05.22. 12:43:27-kor
Pontszám: 5.33
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1713. hozzászólás - 2009.05.22. 12:29:58 (Válasz Miklós #1707 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.22. 11:57:25

Idézet: LanMaffia - 2009.05.21. 18:40:17
Ma találtam 3 embert aki épp akkor jött ki 15% alól, ez 66k, 153k, 165k, és fél órát ültem összességben gép előtt. Ezzel 192k-t kaptam csak kreatívval meg odafigyeléssel. Szabály szerint akkor 162k ebből eltűnne.

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy ez normális? Utánanézünk, hogy ez hogy történt, és ha kell, zároljuk az illetőket. Mondjuk szerintem pont kifogtál 3 embert aki még a topicindító mókát játssza...


Sajnos itt latszik nagyon, h nem latod at a sajat jatekodat

Elmondom, h ez miert tortenik teljesen szabalyosan:
Az emberek szeretnek optimalizalni, vagy legalabb afele tendalni. Ezert plul az ultraspecializaciot vagy a transzplantaciot nem viszik maxra, hanem csak felere es turbozzak. Viszont ehhez nagy mennyisegu LEt kell osszegyujteni, h megerje raturbozni a transzplantaciora. Igy az tortenik, h leutteti magat az ember, vadaszik, majd ha felere 15%ra akkor nekirohan az epikusnak es megint 1 EPn lesz, es folytatja a gyujtogetest. 1-2 ilyen epikus leveretes utan pedig konnyeden ott lehet allni 150-200k LEben, amit egy perc alatt el lehet optimalisan kolteni transzplantacioval.
Na itt jon be a kepbe egy raero es okos egyemista, aki felnyomta a kivegzeset 100 fole, es lekemgomboz(tet) par embert es kiszamolja az eredmenybol, h mikor megy fel utheto allapotba. Elotte 1 perccel beallitja a portyaablakba es frissit. Ha megjelenik beleut 100k LEvel, es el is hozza ennek duplajat (kivegzes miatt nem is nehez). Ha 20 portyabol 2-3 ilyet fog naponta, akkor mar nagyon durvan betapolt.

Semmi nehez nincs benne, csak kell egy kis ido hozza meg nehany segito kemgomb. Ez teljesen szabalyos, csak eppen nem teljesen vannak az emberek felkeszulve erre es nagyon demoralizalo. Es hat elegge egyensuly borito is, 1 honap mulva az az 1 emberke nagyon el fog huzni a tobbiektol erossegben.
Pontszám: 7.71
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1714. hozzászólás - 2009.05.22. 12:34:19 (Válasz Petur #1699 hozzászólására.)
Idézet: Petur - 2009.05.22. 10:11:24
Olyan ez, mint a vezetőkészség. Ha kell a 6 állat, akkor fejlesztünk vezetőkészséget. Ha sokan akarnak majd 20K-t bukni, akkor érdemes fejleszteni hozzá Kreatív Affinitást.


Nem javaslom senkinek a kreativ fejleszteset, aki 20k LE bukasa miatt akarna erre kolteni, ugyanis a kreativnak semmi koze az elbukott LE-hez.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.50
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1715. hozzászólás - 2009.05.22. 13:01:10 (Válasz Moderator #1714 hozzászólására.)
Nem értetted meg, amit írtam.
Ha sokan akarnak majd 20K LÉ-t bukni, akkor nekem nincs más dolgom, mint felajánlani, hogy velem elbukhatják, még vissza is adom. Egyrészt baromi jófej voltam, másrészt nyertem az üzleten darabonként 20K LÉ-t. Igazi nyertes-nyertes szituáció.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1716. hozzászólás - 2009.05.22. 13:01:27
Nem is értem mi a problémátok

Egyik oldal sír, hogy a portya karija ki van belezve, mert kap korlátot.
Másik oldal sír, hogy a portya karik miatt nem legózhhat.
Miklós kijelenti, hogy húzás V3-ra, aki legózni akar, márpedig itt nem lesz lé korlát csatánként. (Ami nem kicsitt véres világra sikeredett )

Ezek után bejön aukción egy tárgy ami a legdurvább pók tápolás, amit csak el lehet képzelni. percenként scennelhető az ellenfél korlátlanul???

Jerikó, a rendszer TÖKÉLETES! Ez a véres valóság, 30. szint felett prémiumozz, vagy különben farm vagy, 50. szint felett meg naponta pakold át az ultraspect, különben lemaradsz. Mivel legális a kreatív, ezért aki a napi kreatív keretet nem termeli ki az lemarad stb...

Egyszerűen be kell tenni, egy naponta szerezhető MAX lémennyiséget. Ebbe tartozzon bele a térkapu, ajánlás, portya, lélekkufár, sajtolás stb.. Ha e keret felett termelsz egy nap, akkor azt "árnyék" lé lesz, amit csak a köv nap jön le a kov napi termelt lék mellée minden termelésnél duplázva azt.

Teszem azt 100k a napi keret, de te termeltél 200k-t akkor másnapra átviszel 100k-t és ha sajtolsz 3k-t egy lényből akkor 3+3k-t kapsz, amíg el nem fogy a bónusz, vagy megint nem léped át a napi keretedet. Ha ezzel tud trükközni valaki, az már igencsak ügyeske! Term ehez extrém magas határok kellenek! 30. szinten egy napi 200k kb reális lenne...
A hozzászólást Birka módosította 2009.05.22. 13:04:36-kor
Pontszám: 5.90
fórumozóVorianFérfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1717. hozzászólás - 2009.05.22. 13:03:48 (Válasz Moderator #1714 hozzászólására.)
Petur arra célzott, hogy ha sokan érnek el ehhez a küldihez, akkor sokan fognak önként minimum 20-30k-ban ácsorogni, és te, aki vagy olyan szíves segítesz teljesíteni az illetőnek, jól jársz, ha magas a kreatívod. Tehát a kreatív növelésére tett javaslata nem a 20k-t bukni akaró egyéneknek szólt.
edit: megelőztek
A hozzászólást Vorian módosította 2009.05.22. 13:04:23-kor
V2 Mephistopheles
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1718. hozzászólás - 2009.05.22. 13:05:15 (Válasz Miklós #1707 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.05.22. 11:57:25
Idézet: CaveMaN - 2009.05.21. 18:11:18

limit = (620+40*10)*20 = 1020*20 = 20400 LE, azaz 40800 LE napi zsákmány... Ezzel szemben az ajánlás utána kapott LE az elmúlt napokra így néz ki:
2009.05.21. Jóváírtunk részedre 1244 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
Ez alapján az izmosabb pókok nem nagyon férnek ebbe bele.

Idézet: Anababa - 2009.05.21. 18:14:18
ez 0-ás valóságformázással nekem 13020 három jobb csata

Itt csak a kreativról volt szó! Tehát ha egy csatában mondjuk 2000 LE-t zsákmányolsz, abból csak max. 1000 fog a limitbe számítani.


1244 az 124400 LE, csak portya, ennek a fele 61220, ennyi jön a kreativból. A 900-as limitálással 1320*20= 26400 LE.

A 26400 LE határozottan kisebb a 61220-nál...

A többit a többiek elmondták.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.22. 13:05:33-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1719. hozzászólás - 2009.05.22. 13:13:41 (Válasz CaveMaN #1718 hozzászólására.)
Tökéletes példa, hogy a fejlesztőknek fogalmuk sincsen milyen LE termelésre képes egy csak portyázó karakter. Mert elviekben ugye egy 20. szintű vadászatonként 250-300-at, naponta kb. 10ezret szerezhet. Ezzel szemben áll ez a 124ezer.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.17
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
1720. hozzászólás - 2009.05.22. 13:14:22 (Válasz Endyr #1713 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.05.22. 12:29:58

Semmi nehez nincs benne, csak kell egy kis ido hozza meg nehany segito kemgomb. Ez teljesen szabalyos, csak eppen nem teljesen vannak az emberek felkeszulve erre es nagyon demoralizalo. Es hat elegge egyensuly borito is, 1 honap mulva az az 1 emberke nagyon el fog huzni a tobbiektol erossegben.



Egy hónap múlva lesz 20 ember, aki erre fogja magát specializálni. A dolog azért káros, mert folyamatos jelenlétet igényel. Ha valaki elbóbiskol, vagy valamiért csak egy percet csúszik, akkor bizton számíthat arra, hogy valaki bepróbálkozik nála.

Hosszú ideje hallhattuk, hogy a portyázásnak nincs igazi tétje, mert magas szinten nem lehet LÉ-t szerezni. Most azt látjuk, hogy lehet, csak meg kell találni hozzá a megfelelő eszközt. LanMaffiának sikerült, és láthatóan elég jól működik.
Én is megerősíthetem, teljesen tiszta eszközökkel szerezte a LÉ-t az ELIT tagoktól, ahogy Galmuszk is, csak ő nem kap akkora reklámot.


Sajnálattal kell megosszam veletek a hírt, hogy a mai nappal két ELIT is törölte magát, és tartok tőle, hogy ezzel még nincs vége. Az okok 80%-ban összerakhatók csak ezen topic elmúlt kétnapi hozzászólásaiból. Náluk mostanra telt be a pohár.
Pontszám: 8
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője