Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3221. hozzászólás - 2010.03.10. 15:21:17 (Válasz Craslorg #3220 hozzászólására.)
meglehet, nem tudom milyen névvel játszik ott....
V3-Alíz
Pontszám: 6.33
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3222. hozzászólás - 2010.03.10. 15:29:35 (Válasz Miklós #3217 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.10. 14:39:31
4. világ kontra kvíz adminság:
A kvíz admini státuszban természetesen elvben benne van a visszaélés lehetősége, ezért sem tudnak a kvíz adminok a kvíz olimpia alatt az adatbázishoz hozzáférni. Ettől függetlenül, én megbizom bennük, és tudom, hogy Kócos nem élt vissza a státuszával. Már csak azért sem lehet ebből probléma, mert a kérdésekre a választ a keresőkben, sőt, a játékosok által csinált adatbázisban is megkeresheti az, aki erre veszi a fáradtságot, nem kell kvízadminnak lennie. Játékbeli hátránnyal semmiképp sem lehet sújtani valakit csak azért, mert vállalta a kvízadminságot, nem köthetem azt ki, hogy valaki ezért nem játszhat a V4-en, vagy bizonyos díjakat nem nyerhet meg stb. Az egyetlen lehetséges megoldás a dilemmádra, ha a V4-en megszüntetjük azt a díjat, ami a legtöbb helyes kvízkérdésért jár. Kérdés, hogy ezt akarjátok-e?


meg egyebkent is tok folosleges lenne egy mukodo dolgon csak azert valtoztatni, mert valaki serelmezi, hogy keveset tud, vagy nem tud guglizni.
V4 - Csak simán király
Pontszám: 2.30
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3223. hozzászólás - 2010.03.10. 15:38:12 (Válasz Vodkaslecso #3222 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.03.10. 15:40:25-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3224. hozzászólás - 2010.03.10. 18:01:29 (Válasz Awenhai #3211 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.03.10. 06:28:19
A top optimalizátorokra is ezért igaz, hogy ők nem játszanak. Ők patikamérlegen mérik, hogy mire mennyi idő kell... az sem játék.


Nem tartom magam top optimalizatornak (de jo lenne annak lenni), viszont elmeselem, hogy nekem az egyik kedvenc hobbim az, hogy sudoku jellegu rejtvenyeket fejtek. Csak szamok, semmi mas. Es most kapaszkodj! Elvezem. Es igen, nekem ez jatek, kikapcsolodas.
Vegtelenul...
... khm...
szuklatokoru dolognak tartom azt hinni, hogy egy jatekban csak azt lehet elvezni amit te elvezel. Szamomra a te jatekod tunik egy savanyu citromnak, amiben minden van csak elvezet nincs. De tudom, hogy ettol szamodra, meg remek kikacsolodas es szorakozas lehet. Mert masmilyenek vagyunk.

Ja es meg egy dolog. Napi rendszeresseggel leutod a karakterem. Most akkor nekem azt kene irni, hogy azok akik ugy "jatszanak" mint te szanalmasak? Ugyanmar.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.03.10. 18:07:15-kor
Pontszám: 4.75
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3225. hozzászólás - 2010.03.10. 18:29:43 (Válasz Miklós #3217 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.10. 14:39:31
4. világ kontra kvíz adminság:
Az egyetlen lehetséges megoldás a dilemmádra, ha a V4-en megszüntetjük azt a díjat, ami a legtöbb helyes kvízkérdésért jár. Kérdés, hogy ezt akarjátok-e?


Ezt már többen felhozták a 3. V4 előtt (gondolom a 2. V4 ugyanezen kirobbant vitája miatt), érdekes módon akkor nem volt foganatja, megint csak az utólagos tűzoltás, jellemző. Nem tartom szerencsés megoldásnak, hogy ez a kategória díjazásra kerül a jelen feltételek mellett. Mindenféle vádaskodás nélkül, amíg egy olyan lehetőség adott egy szűk réteg számára, ami a többségnek nem, az nem szerencsés/jó, mert amíg a lehetőség megvan, addig egy versenytárs nem a bizalomra fog támaszkodni, mint ahogy Te. Mindentől függetlenül, azt mondom, jelen V4-ről ne legyen kivéve ez a kategória, a jövőbelikről pedig igen.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.83
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3226. hozzászólás - 2010.03.11. 01:10:57 (Válasz Miklós #3217 hozzászólására.)
Először is: whiskyslecsó vagy hogy a ... hívják, nem normális így nem is foglalkoznék a hozzászólásaival! Csak fröcsög és a rendszer hibáját is elnézve nyújtogatja a nyelvét! Minduntalan azt a kérdést veti fel, hogy nyerhette meg élete egyetlen versenyét milliónyi induló közül!


"4. világ kontra kvíz adminság:
A kvíz admini státuszban természetesen elvben benne van a visszaélés lehetősége, ezért sem tudnak a kvíz adminok a kvíz olimpia alatt az adatbázishoz hozzáférni. Ettől függetlenül, én megbizom bennük, és tudom, hogy Kócos nem élt vissza a státuszával. Már csak azért sem lehet ebből probléma, mert a kérdésekre a választ a keresőkben, sőt, a játékosok által csinált adatbázisban is megkeresheti az, aki erre veszi a fáradtságot, nem kell kvízadminnak lennie. Játékbeli hátránnyal semmiképp sem lehet sújtani valakit csak azért, mert vállalta a kvízadminságot, nem köthetem azt ki, hogy valaki ezért nem játszhat a V4-en, vagy bizonyos díjakat nem nyerhet meg stb. Az egyetlen lehetséges megoldás a dilemmádra, ha a V4-en megszüntetjük azt a díjat, ami a legtöbb helyes kvízkérdésért jár. Kérdés, hogy ezt akarjátok-e?"

Tisztelt Miklós!

Válaszod természetesen nem elfogadható, hiszen kiállsz azon játékos mellett aki szabadon csalhat az általad megálmodott játékban, sőt ebbéli tevékenységében még a bizalmad is élvezi ("á, ő biztosan nem csal, csak okos, 100 százalék körüli eredményt produkál, mint a gép, szinte soha nem hibázik, mindezt úgy, hogy "garantáltan" nem használja a központi adatbázist, nincs családja, nem vonja el semmi a figyelmét, nem bambul el több k kérdés megválaszolása közben sem.. (szinte egyszer sem!)..."tökéletes katona", kiváló kvízadmin, akit valahogy jutalmazni kell? rendezzünk hát neki versenyt, van 12 kvízmedálja, sajnos ennyi a max. egy játékosnak, gyűjtsön akkor kvízgyőzelemért járó medált?...abból még nincs is korlát???)!
Te is tisztában vagy vele, hogy -még a játék főgurujaként sem!- nem számíthat SEMMIT az, hogy megbízol valakiben vagy sem (hogy lehetsz elfogult? Egyik játékos pénze többet ér, mint a másiké? Egyik játékos fekete, a másik fehér és neked jogod van különbséget tenni köztük? Ragozhatnám, de nyilván érted mire gondolok!) , miképpen azt sem tudhatod hogy "Kócos nem élt vissza a státuszával" , hiszen feltehetőleg nem ülsz ott mellette, míg a kvízkérdésekre válaszol! Elvben nem zárható ki? Elvben az nem fordulhat elő, hogy egyik játékos előnyt élvez a másikkal szemben, sőt az sem, hogy egyik játékosnak bizalmat szavazol az összes többivel szemben (hozzászólásod mégis ezt tükrözi!), annak ellenére, hogy egyetlen tény a központi adatbázishoz való hozzáférési joga, szemben az összes többi játékossal!
Nyilván nem lehet ez bizalmi kérdés, inkább csak elvi: egyik játékos előnyt élvez a kvízkérdések kitöltésénél, azzal hogy kvízadminként hozzáfér a központi adatbázishoz, így sérül a játék tisztasága, tehát: NEM EGYENLŐEK A FELTÉTELEK!
Itt újra idéznélek:
"A leglényegesebb, hogy szeretnénk megőrizni a játék tisztaságát, és fair versenyt biztosítani minden játékosnak."
(Nem kiabálok, csak szeretném kiemelni, még akkor is ha egy része korábban már szerepelt:)
EZ AZ AMI SZÁMÍT, A TÖBBI CSAK MASZLAG! MEGBÍZOL BENNE? TUDOD, HOGY NEM HASZNÁLJA (egyébként honnan tudnád?)? FAIR VERSENY: EZ AZ AMI SZÁMÍT MINDEN JÁTÉKBAN,NEM? NEM FAIR EGYETLEN JÁTÉKOSNAK VERSENYKATEGÓRIÁT RENDEZNI, CSAK AZÉRT HOGY MEGLEGYEN A 14. MEDÁLJA (CSAKÚGY MINT A 13., AZ ELŐZŐ VILÁG KVÍZGYŐZELMÉÉRT, ÍGY NEM LEHET KÉTSÉGÜNK, HOGYAN SZEREZHETTE A TÖBBIT, ILYEN RÉSZREHAJLÓ JÁTÉKVEZETÉS MELLETT)!

Bármilyen játékot, sportágat vehetünk példának, sehol nem kedvezhetsz egyik játékosnak a többi rovására.

A keresők használata: tudhatod (és tudod is! :-) ), hogy a központi adatbázisból való puskázással nem érhet fel a világ összes keresője sem, már csak a hibás kérdések rendszerben maradása miatt is (persze, ezt folyamatosan szűrik de mindig marad bent: e világon is tucatnyival találkoztam már az eddigi kérdések során).
A játékosok által csinált adatbázisban NEM keresheti ki a játékos az összes választ, hiszen a teljes kvízállomány csakis a központiban fellelhető, mégpedig olyan formában ahogyan azok elfogadásra kerültek (tehát azt is tudhatja a használója, hogy rossz választ kell adnia ha helyes értékelést akar, hiába guglizna ki másikat).
Játékbeli hátránnyal nem a kvízmestert sújtod, hanem az összes többi játékost, aki nem mehet tutira (ezt is pontosan tudod)!

Nyilván emlékszel: az első világ végén holmi -máig ki nem fejtett!- átfedésekre hivatkozva akartad visszatartani néhány játékos ősköveit, akik több kategóriában is győztek (köztük én is: csapatban és kvízben). Ha ott szerinted "átfedés" történt, akkor minek neveznéd a játék központi adatbázisához hozzáférő, onnan szabadon puskázó kvízadmin kvízgyőzelmét egy versenyszerveren???
Csak remélhetem hogy: CSALÁSNAK!
Korábban Rodriquez így fogalmazott: "Ez olyan, mintha a pókerversenyen az osztók nyernének!"
Ha egyszer jutalmazni kívánod a bizalmadat élvező kvízadmint, akkor biztos az a jó megoldás, ha a v4 kvízkategóriáját neki rendezed???

Továbbá: ez nem az én dilemmám! A játék tisztasága sérül (csakúgy mint az előző világon!) azzal, hogy egyik játékos fórból indulva, (konvergál a 100 százalékos teljesítményhez, talán sikerül is neki a központi adatbázisnak hála!) megnyerheti az összes résztvevőnek (és nem csak a kvízadminodnak!) megrendezett versenyt!

Végezetül pedig: ha egyszer az egyik játékos hozzáférve a központi adatbázishoz, (a bizalmadat élvezve, vagy sem: a játék tisztasága szempontjából ez teljesen lényegtelen!) "dicső eredményt" ér el (megnyeri a kvíz kategóriát) akkor nem is lehet kérdés a kategória törlése. Egyetlen díj van, az pedig még a versenyszerver indulása előtt elkelt (hála a központi adatbázisnak)! A második helyezettnek már csak annyi jár, mint ami ama bizonyos hatodik gyereknek!
A kategória törlése a minimum, ha már egyszer nem lehet kizárni egy "teljes puskázási joggal felruházott" kvízadmint a versenyből! Itt nem az ő jogai sérülnek, hanem mindenki másé, aki nem tutira megy! Bármely más kategóriát megnyerheti, csak azért tennie is kellene. Nyilván nem okozna neki az sem gondot, de csak a kényelmes megoldást választja és puskázik szabadon!
A hozzászólást Xena módosította 2010.03.11. 01:54:13-kor
Pontszám: 6.03
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3227. hozzászólás - 2010.03.11. 04:31:21 (Válasz Xena #3226 hozzászólására.)
Figyelj, annyira nehez felfogni, hogy a kviz adminok a kviz olimpia kiirasatol, a befejezeseig nem fernek hozza az adatbazishoz, mert le van tiltva a hozzeferesuk...?! Magyarul nem tudnak puskazni belole.. Se javitani, se torolni, stb... Amugy altalaban azok mennek kvizadminnak, akik alapban jo lexikalis tudassal rendelkeznek.. Vagyis, ha hozzafer, ha nem, ott lesz az elejen.. Amugy van jopar ember, aki se kviz admin, se egyeb, es folyamatosan nyerik a medalokat, minimalis idokkel, folyamatosan hiba nelkul.. Gondolom ok meg parafenomenok, es belelatnak az adatbazisba, tiltsuk ki oket is...
Pontszám: 2.88
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3228. hozzászólás - 2010.03.11. 06:38:36 (Válasz Kocos #3224 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kócos: A Sudoku tényleg nagy móka, tanusíthatom. :-D Bár ahhoz hangulat kell. Vedd hozzá a grafilogika-típusú rejtvényeket is, meg az Olasz módrát. :-D

Ha nem vagy top optimalizátor, akkor elvileg kevés alkalommal látni téged sírni különböző változtatásokért, avagy után... döntsd el, hogy ez mennyire igaz rád.

Annak kategorizálod a játékomat, aminek akarod. Annak tartasz, aminek akarsz, amíg az erkölcseimet nem kérdőjelezed meg. Tudod, a vélemény önmagában senkinek nem árt, ha meg a véleményed kimutatására fizikai lépéseket tennél (ahogyan biztosan nem fogsz, mert eddig egyenes embernek ismerlek, csak véleménykülönbségünk van), arra meg lehetne tenni a törvényes ellenlépéseket.

Tényleg elpáholom valamelyik szerveren a karidat? V1-en logikátlan, de V3-on meglehet... bár nem hiszem, hogy annyira kétbalkezes lennél, hogy elverhesselek. :-D Másutt viszont nem játszom. :-D

Ja igen: Várom a következő eventet. Remélem, majd tudok valami számottevőt is tenni. Egy biztos: Nekem valószínűleg nem lesz gond a jutalmak elmaradása sem.

***

Kvízadmin-vita: A kvízadmin, ha nem fér hozzá az adatbázishoz, nem tud keresni sem benne. Viszont, akiről tudom, vagy sejtem, hogy az, az bizony művelt ember, és nem egy témában múlna felül engem, vagy a legtöbb játékost hozzáértésben. Mondom ezt úgy, hogy többször volt nézeteltérésem az egyikükkel, és mindig tudtunk valamilyen nyugvópontot találni.

Én, mint játékos, biztos vagyok benne, hogy a kvízadminok nem élnek vissza a tudásukkal, ugyanis nem jelentkezni kell, mint hiszed, hanem felkértek néhány játékost, hogy segítsen nekik. A felkérést azok kapták, akik arányaiban addig is a legtöbb helyes kvízválaszt adták... innentől egyértelmű számomra is, hogy akkor is nyernének, ha öt másodperc lenne a válaszidő kérdésenként a kvízolimpián.

A saját eredményemet nem szégyellem: 45-48 helyes válasz nagyjából 350 másodperc alatt. Nem guglizok ki semmit, a melyik ezredrangú színész/sportoló miben/hol (nem) játszott típusú kérdések meg nem érdekelnek, ezeken szoktam bukni az olimpiákat. Én ne merjek indulni, mert téged nagy valószínűséggel legyőznélek?

A kvízadminok a legbecsületesebb játékosok, ahogy ismerem őket a fórumról. Így emlegess csalást velük kapcsolatban. Elvileg ugyanis bárki visszaélhet azzal, hogy hozzáfér egy adatbázishoz. Miklós válasza teljesen korrekt, és sajnos azt kell mondjam: legtöbb helyes válaszos díj, amit bárki megnyerhetne, már a játékosok miatt kell, hogy megszűnjön. Pont azért, mert azok, akik nem képesek még a guglit sem használni, nyafognak, hogy valaki, aki intelligensebb náluk, elnyeri előlük, és azonnal csalót kiáltanak, miközben nem is tudják, hogy az a nick nem teljesen máshoz tartozik-e.
A hozzászólást Awenhai módosította 2010.03.11. 07:03:20-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3229. hozzászólás - 2010.03.11. 07:55:13 (Válasz Xena #3226 hozzászólására.)
Csak annyit, hogy Kócos a maximális medáljait a kvízolimpiákon még messze az adminsága előtt összegyűjtötte (aztán eladta, megint gyűjtött), tehát nem hülyegyerek és a kvízolimpiákon is várható tőle az 50%. Megemelem a kalapom előtte.
Természetesen igazad van, hogy a többiek megnyugtatása miatt a kategóriát ki kell venni, de mást sárral dobálni, hogy csak így nyerhette meg és csak így gyűjthette a többi medálját... (Ráadásul, mint pityu is felhívta a figyelmedet rá a kvízolimpia idején az adatbázis zárolva van, amihez Kócos hozzáférhet és gondolom a többi admin is.)

Más, a jelenlegi kvízolimpiákon elért extrém idők sokasága maximális találatszámmal is azt bizonyítja, hogy bizony vannak okos és szerencsés emberek (vagy jó szkriptek ) továbbra is. 453 sec kellett a 10-be kerüléshez, megsüvegelendő.
Pontszám: 4.28
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3230. hozzászólás - 2010.03.11. 07:57:47 (Válasz Awenhai #3228 hozzászólására.)
"Ha nem vagy top optimalizátor, akkor elvileg kevés alkalommal látni téged sírni különböző változtatásokért, avagy után... döntsd el, hogy ez mennyire igaz rád."

Meghasadtam tudatilag:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.01
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3231. hozzászólás - 2010.03.11. 08:32:03 (Válasz Xena #3226 hozzászólására.)
Kedves Xena:

Egy valamit úgy látszik kifelejtesz a dologból. Ez a valami a lexikális tudás, ami nagyon sok játékosnál jóval átlagon felül van. Van aki a kérdések 70-80%-át saját tudásából válaszolja meg, a fennmaradó százalékot pedig simán kikeresheti akár Jerikó adatbázisából, akár a webes keresők segítségével. Csak egy egyszerű példa: egy tanult 40 év körüli ember és egy 14 éves gyermek közül ki ér el több helyes választ egy 50 kérdéses teszten? (VU kérdések).

Ezt először át kellene gondolni mielőtt vádaskodni kezd valaki.

Nem állok egyik oldalra sem, de nem hiszem, hogy a JV ilyen kapitális hibát megengedne magának. A pénz az úr itt is, már pedig ők csak veszítenének ha valakinek ily módon kedveznének. Legyen az bármilyen játék, az adminoknak semlegesnek kell maradniuk a játékosok felé, nem lehetnek kedvenceik stb. Több angol nyelvű webes RPG-ben vagyok admin, tudom milyen a játékosok armadájával nap mint nap szópárbajt vívni olyan dolgok felett ami nem is releváns a témához. Ezt eddig itt nem tapasztaltam, ezért elhiszem amit Miklós írt.

Ezen hozzászólásommal nem akarok senkit megsérteni, csak véleményt nyilvánítottam, úgy, hogy nem szoktam részt venni az olimpián.

Mindenkinek jó játékot és eredményes kvízolimpiát.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 4.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3232. hozzászólás - 2010.03.11. 08:32:54 (Válasz Awenhai #3228 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.03.11. 06:38:36
Ha nem vagy top optimalizátor, akkor elvileg kevés alkalommal látni téged sírni különböző változtatásokért, avagy után... döntsd el, hogy ez mennyire igaz rád.


No egyreszt nem szoktam valtozasok utan sirni, masreszt ennek semmi koze az optimalizalashoz.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.03.11. 08:52:09-kor
Pontszám: 6.07
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3233. hozzászólás - 2010.03.11. 08:57:54
nincs ertelme tovabb boncolgatni a temat. nem lesz semmifele valtoztatas, Xena ugyanazt szajkozza, ahelyett hogy a lexikonokat bujna, vagy megtanulna guglizni.

velem meg valoban kar foglalkoznod, hisz' nem tudnad magad eszervekkel megvedeni, ujra es ujra megkontraznalak. ehehe
V4 - Csak simán király
Pontszám: 1.28
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3234. hozzászólás - 2010.03.11. 09:01:14 (Válasz Xena #3226 hozzászólására.)
Xena, ha te leszólod Vodkáslecsót, akkor rád mit mondjuk?

Amennyiben a "Sima" vadászatot nézem:
Van 2 igen jó lefedettségű nyilvános adatbázis:

http://jeriko.hu/vegzetur/quizlister.php/all
http://kvizvadasz.bodnaar.info/kviz.php

Ezen felül tudok még legalább 3-ról!
Valamint wikipédia, gugli stb.

Szóval aki vadászat közben szán rá időt, és kikeresi a helyes válaszokat, az igen is teljesíthet 100% közelében. Term amennyiben a "nyers" tudása több mint másoknak, akkor kevesebbet kell keresgélnie, és itt tök mindegy melyik adatbázisban! Ha feltételezem a legdurvább esetet, hogy egy admin vadászat közben használja a Behó bázist, még akkor is csak annyi "veszteség" ér hozzá képest, hogy neki kevesebb idő kikeresni a helyes választ az interneten, ezt pedig LAZÁN megérdemlik ennyi fostalicska kérdés gyomlálásáért!

Kvízolimpia:
Az adminok alól lekapcsolják az adatbázis elérést! Azaz kvízolimpia ideje alatt maximum annyi előnyük van, hogy a rengeteg átnyálazott kvízkérdés miatt drasztikusan nagyobb az esélye annak, hogy ismerik egy kérdésre a választ. (Ezért is bőven megdolgoztak!)
Azt feltételezni, hogy a Beholder adatbázist Miklós kiadta valakinek?
Vagy valamelyik admin neadj isten "leszikpázta", hogy kvíz olimpiára meglegyen neki lokál gépen, és ez nem tűnt fel Miklósnak?

Az egész szájtépésnek semmi értelme!
teljes mértékben dicséretes, és megköszönendő a kvízadminok munkája! Mióta hajlandóak a szabadidejüket a kvíz adatbázis "kiszemeletlésére" áldozni, azóta drasztikusan javul a kvízkérdések minősége!

Xena veled maximum abban értek egyet, hogy az adminok megérdemeltek volna egy komoly jutalmat a munkájukért, és mondjuk minden hónapban +1 kvízmedált hozzájuk vághatna Miklós automatikusan, amíg nincs meg a 12 dbjuk! (De még ezt is kivédte Miklós, mert az adminság feltétele kvázi, hogy már bizonyított kvízguru legyél...)
Pontszám: 5.29
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3235. hozzászólás - 2010.03.11. 09:03:07 (Válasz Xena #3226 hozzászólására.)
a legszanalmasabb egyebkent az, hogy Xena neven, noi profilu regisztracioval, Juhász László neven irsz nyilt levelet.

LOL
V4 - Csak simán király
Pontszám: 2.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3236. hozzászólás - 2010.03.11. 09:05:50
Kvizadminsag vs. V4 vita.

Mostmar ugy erzem, hogy ideje megszolalnom, mert ennek hianya talan nemelyek szamara azt jelzi, hogy van okom lapitani.
De amit a tema kapcsan, magamhoz, illetve az elozo V4-hez kapcsolodoan le akartam irni, azt mar megtettem.

A kategoria kivetele: sajnos ezzel egyet kell ertenem, bar szerintem a legnehezebb es legertekesebb cimrol van szo V4-en, egyreszt a gerjesztett indulatok tul nagyok (fuggetlenul azok megalapozottsagatol), masreszt a jatekosok altal elkeszitett kisegito rendszereknek hala az eredmeny nem feltetlenul a jatekos tudasan, vagy belefektetett energiajan mulik (nagyjabol ezeket erzem dijazandonak).
A mostani V4-en a kategoriat semmikepp nem bantanam, azok akik versenyben vannak a medalert nem keves energiat fektettek bele, amit nem lenne szerencses egy tollvonassal anullalni.

Vegul: koszonom azoknak, akik elhiszik, egy ilyen versenyben (vagy akar a kvizolimpian) nem csak csalassal lehet nyerni.
Pontszám: 7.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3237. hozzászólás - 2010.03.11. 09:13:50
Meg egy kosza gondolat: en a kvizt addig tartottam igazan erdekesnek, amig nem volt semmilyen adatbazis hozza elerheto, mert mig a gugliban meg wikipediaban kutakodsz, a keresett info mellett sokszor mas erdekessegekre is bukkansz, tudasod gyarapszik. Plusz a szovegkornyezetben talalt informacio jobban megmarad. Ezzel szemben amkor egy kvizadatbazisbol keresed ki a kerdest, hat az semmilyen tudashoz nem ad hozza semmit. En ezert is szeretek adminkodni, mert azoknak a kerdeseknek amit ertekelsz muszaj utananezni (na jo annak a 20%-nak aminek ertelme is van).
Pontszám: 7.76
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3238. hozzászólás - 2010.03.11. 09:24:41
Azért megy a terelés arra, hogy az olimpia alatt nem fér az adatbázishoz aki kvizadmin. Viszont nem erről van szó, hanem arról, hogy a v4en folyamatosan hozzáférhet, 2hetente 2 nap kivételével, így az olyan kérdésre is adhat jó választ, ahol nem a jó válasz a helyes, hanem egy tévesen bejelölt van jóként feltüntetve.

Szerintem egyszerűen oda kell adni Kocosnak a csillagot minden v4en, és megszüntetni a kategóriát, akkor nincs ez a vita felelslegesen.

Vodkaslecso: Nem értem mire túráztatod magad, azért mert valaki névvel vállalja a véleményét, szerintem semmi gond nincs vele. ez rólad már kevésbé mondható el. Inkább te vagy szánalmas.
Pontszám: 6.84
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3239. hozzászólás - 2010.03.11. 09:26:06 (Válasz Rodriguez #3238 hozzászólására.)
Idézet: Rodriguez - 2010.03.11. 09:24:41
Azért megy a terelés arra, hogy az olimpia alatt nem fér az adatbázishoz aki kvizadmin. Viszont nem erről van szó, hanem arról, hogy a v4en folyamatosan hozzáférhet, 2hetente 2 nap kivételével, így az olyan kérdésre is adhat jó választ, ahol nem a jó válasz a helyes, hanem egy tévesen bejelölt van jóként feltüntetve.

Szerintem egyszerűen oda kell adni Kocosnak a csillagot minden v4en, és megszüntetni a kategóriát, akkor nincs ez a vita felelslegesen.

Vodkaslecso: Nem értem mire túráztatod magad, azért mert valaki névvel vállalja a véleményét, szerintem semmi gond nincs vele. ez rólad már kevésbé mondható el. Inkább te vagy szánalmas.


jo hat nem erted, de nem is vartam mast
V4 - Csak simán király
Pontszám: 1.27
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3240. hozzászólás - 2010.03.11. 09:28:14 (Válasz Kocos #3237 hozzászólására.)
Kocos,

Az első 1k kérdés izgalmas, újdonság hatású
Köv. 5k érdekes
Köv. 5k szükséges, de már unalmas
60. szinttől és 10k kérdéstől meg elmondható: a játék időigénye annyira megnő, hogy az emberek már hánynak attól, hogy kapják a kvízkérdéseket, és már megint vadászni kell menni

Ha ehhez hozzáveszed a kezdeti időszakot, amikor nem volt kvízadmin gyomlálás, és minden 3, sőt minden második kérdés kritikán aluli volt, az összhatás igencsak kiölte a kvíz lelkesedést az emberekből

Többször javasoltam olyan metódust, melynek hatására a kvízre adott választól függetlenül adja a vadász bónuszt a rendszer a karakter szintjétől függő mértékben, de süket fülekre találtam Pedig 50. szinttől kezdve 5 szintenkén fix +1% bónusz rengeteg időt spórolna. Akár olyan áron pl, hogy egy 10-es szintű Alanori könyvtárat fel kéne húzni hozzá horror költségen...

De a Vu jelmondata, hogy kevés időből, ingyen játszható! (Próbáljon meg valaki vadászni 117-es elementálissal vadászcipőben, 1-2 találkozós medállal! Hamarabb lepörög a vadászat, semmint elolvasod a kvízt, nem beszélbve róla, hogy 10 percenként megtellik a blöki puffer ) Mondjuk erre is javasoltam, hogy a vezetőkészséget fel lehessen növelni 75+6-ra, de továbbra is maximum 11+1 lényed lehessen bidomítva max, de ez is lekoppant
Pontszám: 6.27
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője