Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
381. hozzászólás - 2008.11.20. 19:13:56
Nem ártana a szigoritásról is egy szavazás, ha már másban kérték többször is a véleményünket, de tartok tőle, hogy pont a multizók az összes account-jukkal ellene voksolnának és igy nem lenne reprezentativ...
Pontszám: 9.29
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
382. hozzászólás - 2008.11.20. 20:23:33
üdv,

A "Ravenwood akta" eddig különösebben nem érdekelt, multizott, lebukott kukoricára térdepeltették és kész.
De az, hogy fél nap alatt ledolgozta az 50 K hátrányát már közel sem vált ki belőlem hasonló érdektelenséget.. .
Mókát félretéve:
Most őszintén lányok, fiúk nem illúzióromboló így felderíteni előre a játékot (még ha kis szeletét is) azért az esetleges előnyért, amit az információ fog adni számotokra?

üdv
maci
Pontszám: 8
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
383. hozzászólás - 2008.11.20. 20:53:16 (Válasz Maci #382 hozzászólására.)
Most őszintén lányok, fiúk nem illúzióromboló így felderíteni előre a játékot (még ha kis szeletét is) azért az esetleges előnyért, amit az információ fog adni számotokra?

Gondolom ez költői kérdés volt. A versenykényszer sokak számára már csak szimpla matekos optimalizációvá tette a játékot és az a kevés szerepjáték-faktor ami maradt, az enyészeté lesz lassan.
Bár sajnos mindenki kénytelen követni a trendet ha nem akar lemaradni...
Pontszám: 3
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
384. hozzászólás - 2008.11.20. 21:27:00 (Válasz Draglov #369 hozzászólására.)
olvasd el figyelmesen megegyszer a hozzaszolasomat, es akkor talan radobbensz, hogy veletlenul sem all szandekomban martirnak feltuntetni magunkat. A felterkepezesrol is irtam par sort, azt hiszem...
Kertetek meseljem el hogyan tortent, megtettem. Ami tortent megtortent, a buntetest megkapta mindenki. Sirni emiatt nem fogok (semmi alapja sem lenne).
Pontszám: 3.67
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
385. hozzászólás - 2008.11.20. 21:31:29 (Válasz Petur #370 hozzászólására.)
Ebben igazad van. En szemely szerint orultem, mint majom a farkanak, hogy van valami ujdonsag a jatekban. Tudtam, hogy buntetes lesz belole...
Gyerekes viselkedes ez? Igen, baromi kivancsi voltam. Megerte? Ha gyakorlatiasan gondolkozok, akkor nem. Viszont senki jatekat nem allt szandekomban elrontani ezzel.
Pontszám: 3
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
386. hozzászólás - 2008.11.20. 21:40:50
Barmennyire szepitem, vagy masok csunyitjak a szituaciot, akkor sem nevezem csalasnak a tortenteket, mert azonnal jelentettuk a hibat. Helyesen: a helyzettel valo durva visszaeles.
Szerintem.
Pontszám: 4.56
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
387. hozzászólás - 2008.11.20. 21:42:50
Szerintem meg a helyzettel durván visszaélni szabályellenes.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
388. hozzászólás - 2008.11.20. 21:54:59
Abba hagyom az ezzel a temaval kapcsolatos velemenyezeseket, ujat mar nem tudok mondani. De kozellensegge valni sem akarok a kerdesekre valo valaszaim miatt. (En oriasi "gyerekes" oromom ellenere nem eltem vissza a helyzettel, mert pulloztam az italokat).
De hogy elegedett legyen mindenki, a buntetesen felul, eleg sok italunk ramnet erre az egeszre.
Befejeztem.
Pontszám: 3.17
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
389. hozzászólás - 2008.11.21. 00:55:07
Jaj milyen büntit kaptatok ha szabad kérdeznem? Már a fele szövit törölték volna ha egy külföldi oldalon működő játék lenne. Rawenwood mostmár hányadik zárolást kapja? Nem vicces az egész?
Pontszám: 4.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
390. hozzászólás - 2008.11.21. 09:30:24
Kaptatok? Miert Ravenen kivul ki kapott meg buntetest?
Ha jol tudom csak o, de javitsatok ki ha tevedek.
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
391. hozzászólás - 2008.11.21. 10:01:42 (Válasz Balor #388 hozzászólására.)
Lassacskán kezdem én is úgy érezni, hogy eleget beszéltünk róla, de azt is gondolom, hogy szükséges volt megvitatni. Bár kevesen szóltak hozzá, de azt gondolom látszik azoknak a véleménye, akik részt vettek benne, és látszik azoknak a véleménye is, akik kívülről szemlélték a történteket.

Azt remélem, hogy az eset tanulságul fog szolgálni a Végzetúr közösség tagjai számára.

Bízom benne, hogy a Tökéletes Gyémánt szövetség tagjai tanultak a történtekből, és a jövőben nagyon vigyázni fognak arra, hogy még a gyanú árnyéka se vetülhessen rájuk.

Bízom abban, hogy a közösség minden tagja megérti, hogy ez egy játék, ahol fontosabb a becsület, a név megőrzése, mint bármilyen vélt vagy valós előny megőrzése.

Kívánok mindenkinek szabályos, tiszta, élvezetes játékot, és kívánom, hogy ez a poszt kiüresedjen, mert nem lesz miről, kiről írni benne.
Pontszám: 8.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
392. hozzászólás - 2008.11.21. 10:52:09
Mint erintett, en is hozzaszolnek egy kicsit. Amikor eszrevettuk, h nincs idolimit, akkor perszer mindenkit hajtott a kivancsisag (milyen szornyek, milyen targyak lesznek), hiszen ujdonsag volt. Es persze a leirasban benne volt, h nem igy kellene mukodnie, de megis ott volt az a gomb, es vonzotta a nepet. Bevallom, en is bementem haromszor (ebbol egyiket elbuktam), de utana lealltam, es legkozelebb akkor mentem be, amikor mar visszajott a level, hogy javitva lett. Ezert nem is kaptam buntetest.

Tudom, szabalytalan volt, de tegyetek fel magatoknak egy kerdest: Ha plul eszrevenned, h ha pontosan 2222 LEd van, akkor a tamadasra novelesere koltott LE-t nem vonja le, vajon hanyszor nyomnad le es vajon hanyszor csinalnad ugy, hogy megint pont annyi legyen maskor is. Roviden: a csalas es a kivancsisag itt nagyon kozel allt egymashoz, es a legtobb emberben (tisztelet a kivetelnek) gyozne a kisertes, hogy legalabb parszor ranyomjon arra a gombra. En nem erzem magam csalonak azert, mert kicsit kivancsi voltam, de persze ezt mindenki dontse el sajat maga.
Pontszám: 5.60
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
393. hozzászólás - 2008.11.21. 10:59:53 (Válasz Endyr #392 hozzászólására.)
biztos sokan kisértésbe esnének, de ettől nem lesz kissebb "bűn" amit csináltatok a játékszabályok szempontjából.

Miklósék semmit nem csinálnak a "nagyokkal"
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
394. hozzászólás - 2008.11.21. 11:06:01 (Válasz Sharpa #373 hozzászólására.)
"Amit nem hiszek el, hogy rendes játékkal teljesíteni lehet. A toplista vezetőinek, pl Sardullah Sharpának sincs meg még csak a fele se ennek az összegnek, holott ő 20. szintű!!! Magyarul: rabszolgáik vannak."

Lehet teljesíteni, 368-as hozzászólásomban leírtam hogyan. Úgy látszik a játék direkt lett ilyenre tervezve, hogy ezt meg lehessen csinálni. Nekem sem tetszik, hogy gyémánt létemre (akinek bónusza lenne az LE szívásra) folyamatosan esek vissza az LE.diff toplistán, és van olyan rubin, zafír hordás, aki HÁROMSZOR annyi LE-t szed össze, mint én - csak azért, mert alacsony szintű.

Azért, mert valaminek nem ismered a magyarázatát, nem kell rögtön rabszolgázást kiáltani - érdemes picit gondolkodni, esetleg utána járni az eseményeknek.

Azt is észre kellene venni, hogy a LE és a TP ebben a játékban két különböző dolog, és a már ismert szerepjátékokhoz képest a szinted nem határozza meg a karaktered erősségét (legalábbis csak ki részben), hanem inkább az elérhető felszereléseket, hogy kiket támadhatsz. A tulajdonságaid egyértelműen az LE-től függnek. Ez ennek a játéknak a sajátossága. Én is úgy gondolom, ésszerűbb lenne a karakterek szintjét a tulajdonságaik (vagy valami hasonló) alapján meghatározni, de el kell fogadni, hogy a játék tervezői nem így gondolkodnak.
Pontszám: 6
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
395. hozzászólás - 2008.11.21. 11:14:22 (Válasz Endyr #392 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2008.11.21. 10:52:09
Mint erintett, en is hozzaszolnek egy kicsit.Bevallom, en is bementem haromszor (ebbol egyiket elbuktam), de utana lealltam, es legkozelebb akkor mentem be, amikor mar visszajott a level, hogy javitva lett. Ezert nem is kaptam buntetest.

Tudom, szabalytalan volt, de tegyetek fel magatoknak egy kerdest: Ha plul eszrevenned, h ha pontosan 2222 LEd van, akkor a tamadasra novelesere koltott LE-t nem vonja le, vajon hanyszor nyomnad le es vajon hanyszor csinalnad ugy, hogy megint pont annyi legyen maskor is. Roviden: a csalas es a kivancsisag itt nagyon kozel allt egymashoz, es a legtobb emberben (tisztelet a kivetelnek) gyozne a kisertes, hogy legalabb parszor ranyomjon arra a gombra. En nem erzem magam csalonak azert, mert kicsit kivancsi voltam, de persze ezt mindenki dontse el sajat maga.



Örülök, hogy megszólaltál, mert a leveled erősíti azt a meggyőződésemet, hogy a játékosok tudnak különbséget tenni helyes és helytelen között. Te felismerted a helyzet fonákságát, és képes voltál uralkodni a kíváncsiságodon, ami tiszteletre méltó tulajdonság.

A másik felvetésedre viszont azt tudom mondani, hogy nincs igazad. Engem az érdekel, hogy mit tudok kihozni magamból. Megnézem a toplistát és büszkeséggel tölt el, ha azt látom, hogy jó helyen állok. Ha egy programhiba miatt belefutnék egy olyan lehetőségeb, amivel még előbbre tudnék jutni, akkor ezt azonnal jelezném a fejlesztők felé (bár feltételes módot használtam, velem már történt ilyen). Mindezt azért tenném, mert ez a jól felfogott érdekem. Hiába állnék a listák élén, ha tudnám, hogy ezt nem tiszta eszközökkel értem el, nem jelentene sikerélményt. (Ha megnyerem a New York maratont, aki olvassa az újságot, az az én nevemet látja. De én tudom, hogy bicajjal mentem. Lenne mire büszkének lennem?) Ellenben, ha én felfedeztem ezt a hibát, akkor másnak is feltűnhet. Jó az nekem, ha mások kihasználva a kínálkozó lehetőséget megelőznek? Nem, nekem nem jó. Az a jó, ha mindenki ugyanazok szerint a szabályok között mozog.
A hozzászólást Petur módosította 2008.11.21. 12:22:25-kor
Pontszám: 9
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
396. hozzászólás - 2008.11.21. 11:49:03
Viszont szamunkra sajnalatos teny (bar most biztos sokan dorzsolik majd a tenyeruket), hogy szovetsegunk egy jo jatekost veszitett el a sok forumon kopkodo emberke miatt.

Ravenwood torolte magat.
Pontszám: 2.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
397. hozzászólás - 2008.11.21. 11:59:10
Ez azért túlzás, hogy a fórumon köpködők miatt. Szerintem... Ha valaki nem a szabályok szerint játszik és visszaeső és ezt még hangoztatja is, az ne várjon mást, mint hogy a többi játékosnak szúrja a szemét. Ráadásul visszaeső. Sajnálom, mert minden játékosért kár, de ne csináljunk mártírt belőle.
Pontszám: 9.38
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
398. hozzászólás - 2008.11.21. 12:43:11
Idézet: Mortimer - 2008.11.20. 10:49:55
Egyetlenegy dolog kellene, az azonos szintűekkel szembeni portyáért kapott TP megnövelése, és egyből gyorsabban lépnének szintet a vadászatot hanyagolók. Miklós már elég rég beírta fórumba ezt a változtatást, nem értem miért nem lépte még meg.

Van egy listánk, egy halom dologgal, amit folyamatosan csinálunk. Vannak sürgős, nagyon sürgős, és extra sürgős dolgok... az azonos szintüért kapott TP megnövelése most már a lista elején jár, úgyhogy hamarosan...

Idézet: Mortimer - 2008.11.20. 12:01:05
Jelenleg a karakterek szintje 1-től 21. szintig terjed. A legerősebb mégis egy 10. szintű karakter. Szerinted ez így jó? A szintnek sokkal többet kellene számítania a karakterek erősségében!

Ez elmélkedés, a magasabb szintűek gyakorlatban is erősebbek. A szint különbségre van egy kis bónusz, és jobb tárgyaik is vannak, a "pók" portyázásból szerzett LE-jét szerzi a magasabb szintű VD-ből szerzett bónusza. Ha a 10-es szintű "pókokat" összeeresztenénk a 20-as szintű karakterekkel, az utóbbiak többet nyernének (ha nem is mindig). A tulajdonság nem minden, rengeteget számít pl. a fegyver sebzése.

Idézet: Balor - 2008.11.20. 16:15:13
Az kimaradt, hogy Ravenwood volt az, aki jelentette a hibat. Az igaz, hogy jo sokszor bement addig, de celja az infogyujtes volt. Annyira nem naiv, hogy a csatak torlesevel akarta volna eltuntetni a bizonyitekot Miklos elol. De mivel visszaesonek szamit, kapott egy nap eltiltast. Diohejban...

Nem szeretem az ilyen szennyeseket kiteregetni, ezt írtam korábban is, ha valakivel gond is van, nem vagyok híve a nyilvános megszégyenítésnek. De azért ehhez már hozzá kell szólnom. KOMOLYAN GONDOLOD, hogyha valaki 70x bemegy a térkapuba másfél órán belül, folyamatosan issza közben a varázsitalokat, és azonnal törli a csatáit, az utána "moshatja kezeit" azzal, hogy ír egy levelet, "találtam egy hibát"? Az, hogy jelzi valaki a dolgot, enyhítheti a büntetést, de azért itt vannak nagyságrendek. Ez az egész, hogy "csak teszteltük a valószínűségeket" meg "tudtam úgyis, hogy visszaállíják utólag" kamu habbal...

Idézet: Blackjack - 2008.11.20. 18:56:18
Már sokadszor leírtam, de süket fülekre találok, pedig nem csak én "csipogok". Utolsó próbám....

Hosszú post, nem idézem az egészet, a lényege, hogy nem vagyok elég keménykezű a büntetésben (ehhez a véleményhez Vidámhalál is csatlakozott).
Röviden: valószínűleg igazazok van, lágyszívű vagyok, és ezt sokan kihasználják / kihasználták.
Hosszan: A büntetéseket nem lehet "automatizálni", ez mindig egy szubjektiv dolog, egy csomó dolgot figyelembe kell venni. Jelentős tapasztalatom van abban, hogy más játékokban hogy megy ez, és nem értek vele egyet, hogy a túlzott szigorúság mindig célravezető.
A maximális szigornak van egy igen kézenfekvő előnye: Sok ember meg sem próbálja a trükközést, mert tudja, hogy túl sokat kockáztat. De van egy óriási hátránya is. Amikor túlzásba esel. Sok ilyen példát láttam már, és nem tetszett a dolog.
De elemezzük ki a konkrét esetet, miért így és ez volt a döntésem végül.
1.) Ravenwood arcátlan módon használta ki a hibát, ráadásul volt már korábban egy ügye. Így alapban a büntetés a "végleges zárolás"-ról indult volna.
2.) Írt egy emailt a hibáról azonnal, igazándiból csak a saját fedezésére, de ezt akkor is figyelembe kell venni (függetlenül ettől, a hibát mások is jelezték). De ez még nem lett volna elég a büntetés enyhítésére. Csakhogy nem ő volt az egyetlen, a szövetségéből többen többször bementek a térkapuba - igaz, csak tizenakárhányszor, tehát ez nagyságrendjében közel sem jött volna, de jócskán többször, mint egy - igazándiból ezeket az embereket is zárolni kellett volna, de ezt szintén túlzásnak éreztem (lágyszívű vagyok), hiszen rögtön szóltak a dologról.
3.) Ravenwood pár nappal ezelőtt elsajtolta véletlenül a 16. szintű állatát, amit nem adhattam vissza neki, ezért sajnáltam kicsit (érzelmi faktor), ráadásul a mostani akción a szerzett tápon felül az összes eddig felspejzolt varázsitalát elbukta.
Ezek után úgy gondoltam, hogy ez így bőven elég lecke lesz neki, ő is tudja, hogy több dobása nincsen.

Sajnálom, hogy ezt az egészet igy ki kellett teregetni, szerintem ez sokkal kellemetlenebb Ravenwoodnak, mintha véglegesen eltiltjuk, és mindezért elnézést kérek - de a felvetések miatt szükség volt rá, hogy megértsétek a dolgok hátterét.

A következetességről pedig, egészen biztos, hogy a jövőbeli visszaélésekért a büntetések egyre szigorúbbak lesznek, tehát senki ne számítson rá, hogy legközelebb is pont ez lesz az elbírálás. Toleráns vagyok, de ha látom, hogy hosszú távon ez nem használ, akkor marad az elrettentés.
Pontszám: 9.50
népszerűCharma25Nő
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
399. hozzászólás - 2008.11.21. 12:45:02 (Válasz Jeriko #394 hozzászólására.)
Szia!

Köszi, én előtte és utána is utánajártam egy dolognak, és egy matematikus ismerősöm is azt mondta, hogy ez valószínűségszámítés szerint nem lehetséges. De mindegy. Azóta megkaptam a magyarázatot az egészre, megértettem, logikus, elfogadtam. Ja Sharpát ellenpéldának írtam, nehogy már félreértse, inkább olvasson vissza.
A másik: támadjanak nyugodtan a Rubinpalotások minket, engem túlzottan, nem érdekel.Addig érdekelt, amíg nem tudtam, hogy szabályos, amit csinálnak.Most már tudom, hogy az.
Ha azért írtam volna, mert "jaj bánt a csúnya szövi, de megijedtem", akkor más esetben is írtam volna. Érdekes módon vannak rendszeres támadóink, pl Elit Horda, és velük semmi bajunk, tiszteljük őket...
Nem csalóztam senkit, feltettem pár kérdést. tudtommal ezért is van a fórum, hogy megbeszéljünk dolgokat.És a rabszolgázást abban az esetben indokoltnak tartottam leírni, és ez nem csak az én véleményemet tükrözte.. Ezért elnézést kérek.Ahogy már előtte is írtam le a kalappal a taktikájuk előtt.Ennyi.
Köszi a sok reakciót, tanulságos és hasznos volt.
Üdv és jó játékot!
Charma25
Charma25 V1 a Mitsubishi
ZsiVi V2 a Lélekhozók Testvérisége
k
Pontszám: 8
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
400. hozzászólás - 2008.11.21. 12:54:36 (Válasz Charma25 #399 hozzászólására.)
Idézet: Charma25 - 2008.11.21. 12:45:02
Ezért elnézést kérek.Ahogy már előtte is írtam le a kalappal a taktikájuk előtt.Ennyi.


Ez így szép és korrekt volt Charma! (Ha felépülök, akkor megyek hozzád ígérem ).
Igen. Döbbenetesen jó volt a taktikájuk, sokaknál, köztük sajnos Miklósnál is ki is verte a biztosítékot. Ez utóbbit tényleg sajnálom, mert a kreativitásukra is szükség van, hogy színt vigyen a játékba. Na mindegy. Ez ellen nem tehetünk semmit.
Sajnálom Mazlee ha estleg téged megbántottalak volna az időközben született reakcióimmal, de fenntartom, nagyon de nagyon nem egyezik a véleményünk.

Jó játékot mindenkinek!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!