Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2281. hozzászólás - 2009.06.03. 13:32:55 (Válasz Hastin #2280 hozzászólására.)
Jól mondod pedig: TÖBB ember munkája, nem EGY emberé...
Pontszám: 5
népszerűJucusNő
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2282. hozzászólás - 2009.06.03. 13:33:37 (Válasz CaveMaN #2279 hozzászólására.)
külön IP-t írt, én erre reagáltam.
Nem a tanulás szégyen, hanem a tudatlanság.
***
Hasznos tudnivalók kvíz íráshoz
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2283. hozzászólás - 2009.06.03. 13:35:46 (Válasz Jucus #2282 hozzászólására.)
Uh, én meg nem a tiédre akartam válaszolni
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóPetking5Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2284. hozzászólás - 2009.06.04. 10:57:30
Én speciel csináltam két karit, mert megkértek rá.
Az más kérdés, hogy ez a két kari rámagadt mert vissza vonták „a megrendelést”.
Azóta próbálom elpasszolni és végre sikerült. Azóta úgy vagyunk, ezzel, hogy ha elutazunk, akkor megkérünk valakit, hogy nézzen már rá a karakterünkre.
Ez multizásnak minősül, mert ha igen akkor abahagyuk.
Petking
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2285. hozzászólás - 2009.06.04. 14:18:50 (Válasz Petking5 #2284 hozzászólására.)
Amennyiben az állatait kennelezteti, vagy a pihenést bekapcsolja, akkor azért nem fognak szólni, ha elkezdesz vele portyázni, térkapuzni, epikust ütni, vadászni, az már nem jó. Azért se fognak szólni, csak zárolnak 3 napra, ha észreveszi az ellenőrző script.
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2286. hozzászólás - 2009.06.06. 12:28:37 (Válasz Craslorg #2285 hozzászólására.)
Anno megkérdeztük Miklóst (kb. 3-4 hónapja), hogy lehet-e más karakterével portyázni. Azt a választ adta, hogy lehet, de abban a pillanatban már multizásnak számít, amint ugyanazt a karaktert támadjuk két különböző karakterrel (vagy egymást), vagy ha háborús ellenfelet támadok. Amikor én helyettesítettem portyáztam is más karakterével. A teljesség kedvéért hozzáteszem, hogy nem egyszerre irányította a valódi tulajdonos is és én is, hanem tényleg utazás alatti helyettesítésről volt szó.
Azóta ez a visszaélések elkerülése végett ez teljesen meg lett tiltva. Inkább kérdezem, meg lett tiltva (és csak én voltam figyelmetlen és nem olvastam)?
Pontszám: 5
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2287. hozzászólás - 2009.06.07. 11:43:50
Javasolnám ellenőrzésre a következő karaktert:

Építő - 21. szintű végzetúr a Hangyák szövetség tagja - V3

Összes építés: 757.352

Nem mellesleg van nála egy tökéletes gyűrű, és nem küzd a fertőzés ellen, ez nem baj, csak vicces

Erős a gyanú, hogy ez a karakter is a szokásos építkezős haver....
Pontszám: 3.75
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2288. hozzászólás - 2009.06.07. 13:44:02
Ajánlanám figyelmetekbe IDPikkler -t és számozott barátait (IDPikkler2, IDPikkler3). Kicsit sem multizás
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2289. hozzászólás - 2009.06.07. 13:59:37 (Válasz Solikka11 #2288 hozzászólására.)
ha már itt tartunk, hozzánk a 4 Verhetetlenből kettő jelentkezett egyszerre v3-on: Verhetetlen1 és Verhetetlen3
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2290. hozzászólás - 2009.06.07. 18:13:05 (Válasz Rodriguez #2287 hozzászólására.)
Idézet: Rodriguez - 2009.06.07. 11:43:50
Javasolnám ellenőrzésre a következő karaktert:

Építő - 21. szintű végzetúr a Hangyák szövetség tagja - V3

Összes építés: 757.352

Nem mellesleg van nála egy tökéletes gyűrű, és nem küzd a fertőzés ellen, ez nem baj, csak vicces

Erős a gyanú, hogy ez a karakter is a szokásos építkezős haver....


Hmm... Ezt igyekszem megdönteni 21. szintre
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2291. hozzászólás - 2009.06.07. 18:48:14 (Válasz Rodriguez #2287 hozzászólására.)
Idézet: Rodriguez - 2009.06.07. 11:43:50
Javasolnám ellenőrzésre a következő karaktert:

Építő - 21. szintű végzetúr a Hangyák szövetség tagja - V3

Összes építés: 757.352

Nem mellesleg van nála egy tökéletes gyűrű, és nem küzd a fertőzés ellen, ez nem baj, csak vicces

Erős a gyanú, hogy ez a karakter is a szokásos építkezős haver....


Én még mindig azt nem értem, ez miért baj? Ez mitől felhasználási feltétel megsértése?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2292. hozzászólás - 2009.06.07. 19:31:56 (Válasz Byzon #2291 hozzászólására.)
mondjuk mert nem nálunk vannak
Pontszám: 8.33
népszerűMogorvaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2293. hozzászólás - 2009.06.08. 16:36:24
Warning! Incomming wall of text.

Zaccmester: 'Viszont ha egyszerre ütnek egy ellenfelet, netán LÉgazdag karaktert, akkor onnantól már multizás.'

A játék készítői pár dolgot kifelejtettek a szabályzatból, most pedig gyakorlatilag a publikus játékleírás és gyakorlat ellen mennek (és továbbra sem hoztak megfelelő, jól betartható, átlátható szabályokat). Engedélyezett egy szövetségben azonos ip-ről játszani, viszont nincs definiálva az 'egyszerre' fogalma. Nekem tapasztalatok alapján nyilvánvaló, h ha két ember azonos időben játszik, akkor azonos célpontjaik lesznek. Viszont csak akkor üthetnek egy célpontot, ha annak van elég ép-je, ami valljuk be, háború esetén kizárható. Emellett a szövetség tagjai megosztják egymással információikat, így az inkonkrét támadási szabállyal hátrányba hozzák az egy ip-ről játszókat.

'Szal ezért nem egészséges pároknak egyetlen szövetségben játszani. A miért együtt vannak fent igazsága ellenőrizhetetlen, a közös lehetőségek kihasználása pedig etikátlan a magányosan és EGYETLEN karakterrel játszókkal szemben. Ennyi a lényeg, és ha még naponta 5x csámcsogtok ezen a témán, akkor sem lesz más az etikai megítélése...'

Szerintem egészséges a párok szempontjából: közös időtöltés, szórakozás. A játék jelenlegi szabályzata sem tiltja, előír számukra pár plusz feladatot (prémium tagság etc). Az etikán lovagolsz és igazad van, h előnybe kerülhetnek a magányos játékosokkal szemben, amiben viszont te jársz el etikátlanul az az, h a feltételezéseidet tényként tálalod, ezzel rossz színben tűntetsz fel másokat mindenféle bizonyíték nélkül. Nem lehet felhasználók által bizonyítani ezeket a dolgokat, viszont meg lehet értelmesen, vádaskodás, rosszindulatú somolygás nélkül beszélni. Természetesen csak értelmes emberek között (somoly-somoly).

Az admin azért zárolta a karaktereinket, mert rövid időn belül adtunk le támadásokat a Káosz és vér tagjai ellen. Ez a kitétel nem szerepel a szabályok között, így a tiltásnak nem volt alapja. Máig nincs meghatározva, mi az az időintervallum, amiben lehet már támadni ugyanazon karaktert egy ip-ről, több karakternek és nem létezik tiltás, h az ellenfél szövetség különböző tagjait egy ip-ről nem lehet támadni.

'Viszont onnantól szövetségi multizás, hiszen háborúkat is eldönthet egy "munkamegosztás" '

Valóban eldönthet, de esetünkben nem volt multizás (ezt állítom és nincs, aki megcáfolhatna), emellett érdekes kérdés, h két hasonló támadási területű karakter együttes kezelése milyen előnyökkel jár. Gondolok itt a 15% alól felbukkanó célpontokra, akiket nem tudsz megtámadni mindkét karakterrel, a kronokompenzáció pedig tökéletesen negálja a több karakter, több támadás előnyt. Megválaszolom a kérdést: semmilyennel.

'Most komolyan el kell magyarázzam?
Tételezzük fel, hogy csupán 2 tagú (lehetne 6 is...) a család otthon. Mindkettő nyomja a VU-t, 1 szövetségben. Valószínűtlen az, hogy egymás karakterét nem fogják irányítani. Azaz egyszer Apuci matat mindkettővel, aztán Anyuci, attól függően ki mikor ér rá, ér haza a melóból, indul el otthonról stb..., nagyjából a végtelenségig sorolva. Ez nem munkamegosztás? Nem előny? Eltérő napirend esetén akár 24 órában is aktív lehet mindkét karakter. Ezt hogyan kívánod ellenőrizni? Becsszóra?'


Valószínűtlen. Ez az állításod, majd erre építed a többi érved. A Káosz és vér tagjain kíül senki nem kívánta ezt ellenőrizni, elég a ti kis gondolatrendőrségetek, akik valószínűsítés alapján hoztok ítéletet. Javaslom a jogi kar elvégzését, valamely bíróságon bírói státusz megpályázását és megszerzését. Az a terület tökéletesen alkalmas arra, h mások felett ítélkezzetek. Bár a valószínüsítéssel ott is öngólokat lődöznétek sajnos.
A játék készítőinek feladata, h világos, egyértelmű szabályokkal zárják ki a közösségre valóban káros játékosokat (szvsz exploit használata, scriptezés, scamm, netikett megsértése, építő karakter tartása).

'Jól mondod pedig: TÖBB ember munkája, nem EGY emberé... '

Amennyiben több emberé, akkor elfogadható a számodra. A probléma abban áll, h nem vagy hajlandó elhinni, h esetünkben több ember játszik.
A hozzászólást Mogorva módosította 2009.06.08. 17:35:18-kor
v1: Lylien
v2: Narcogar
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2294. hozzászólás - 2009.06.08. 17:00:13
Ezt formázd már le légyszíves, mert átláthatatlan...
Pontszám: 5
népszerűMogorvaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2295. hozzászólás - 2009.06.08. 17:35:47
A módosítás megtörtént.
v1: Lylien
v2: Narcogar
Pontszám: 5
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2296. hozzászólás - 2009.06.09. 13:34:05
Sziasztok!

Most nem panaszkodni jövök valakire, hanem egy ideillőt kérdezni:

Ha van egy portyakarim, akinek ugyebár emiatt nem nagyon van kiégett ősköve alacsony szinteken mert nem vadászik és még Lopás sincsen. Az szabálytalanság ha felhúzok egy vadászós karit aki begyűjt jó sok kiégettet őskövet, majd tegyük fel veszek 350 követ amiből lesz 700 és így 700-70=640 -et át tudok adni a portyakarimnak.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2297. hozzászólás - 2009.06.09. 13:36:13 (Válasz Solikka11 #2296 hozzászólására.)
Mondjuk V2-n játszol a portyakariddal. Csinálsz V1-en egy másik karaktert, akivel vadászol és utána törlöd a karaktert, majd átkerülnek a másikhoz az öskövek, az szabályos. Ha ugyanazon a világon csinálod, az nem (más kérdés, hogy úgy át se tudod adni).
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2298. hozzászólás - 2009.06.09. 13:38:11 (Válasz Solikka11 #2296 hozzászólására.)
Jó sokat kell vadásznod 350 kiégett őskőért

Elvileg szabályos, a gyakorlatban lehetetlen vállalkozás. A vadászos karaktert ugyanis meg fogják ütni, sokszor, és el fogják vinni tőle a kiégett köveket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2299. hozzászólás - 2009.06.09. 13:45:06 (Válasz Solikka11 #2296 hozzászólására.)
Idézet: Solikka11 - 2009.06.09. 13:34:05
és így 700-70=640 -et át tudok adni a portyakarimnak.



nekem ez a resz tetszik a legjobban
Pontszám: 5
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2300. hozzászólás - 2009.06.09. 16:27:19 (Válasz Endyr #2299 hozzászólására.)
Hát mostanában inkább integrálásra gyúrok és a kivonást kezdem elfelejteni
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!