Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3606 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2081. hozzászólás - 2009.05.25. 13:37:00
A kivégzés az alfa teszt óta így működik. A kivégzés legnagyobb problémája, hogy alacsony szinten nem ér semmit. Mondjuk felnöveled 10-es szintre, igen kicsi a valószínűsége, hogy valakit ki fogsz végezni, és így a plusz LE-hez hozzájutsz. A többi, egyre drágábban fejleszthető, és emellett egyre kisebb tápot adó szakértelemmel ellentétben ez minél magasabb, annál hatékonyabb. Ha 100-as kivégzésed van, akkor mindig nyersz, ha az ellenfél 500 vagy kevesebb ÉP-ben marad, erre jön rá a LE bónusz.

Arról, amit Birka írt, hogy a kivégzés egy bizonyos szint felett csökkenő hatást adjon:
az a helyzet, hogy a kivégzés egy bizonyos szint felett egyáltalán nem ad semmiféle LE bónuszt, egészen egyszerűen azért, mert a szerzett LE jóval 100-as szint előtt eléri a "cap"-et, a szerezhető maximális százalékot. Persze ezt meg lehetne változtatni, hogy egy szint kevesebb bónuszt adjon, és magas szinten még kevesebbet, de ennek nem sok értelme lenne, mivel akkor alacsony szinten még haszontalanabb lenne a kivégzés, de aki feltápolta, az ugyanúgy a maxot kapná, mint eddig. A kivégzés másik funkcióját, a szint x 5 ép differenciát szintén nem kéne piszkálni, a szakértelem fejlesztése egyre drágább, mégis lineáris tápot ad, önmagában ennek nem kéne problémát jelenteni, ráadásul ezt - a LE bónusszal ellentétben - tényleg csökkenti akár egy 1-es kivégzés is a védő részéről. Az egyetlen ésszerű dolog, ami szóba jöhet, hogy meghatározni, a kivégzéssel milyen mértékben módosulhat az alapban kapott LE - pl. azt mondjuk, hogy legfeljebb megduplázhatja (a kreativhoz hasonlóan). Tehát ha valakitől 15% LE-t szereznél, akkor ebből nem lesz 40%, hanem csak 30% a kivégzésnek köszönhetően. Nem nagy változás, de legalább szerepet kapnának a képletben a 100-as kivégzés mellett olyan faktorok, hogy prémium tagság vagy gyémánt bónusz, és alacsony szinten nem gyengülne a szakértelem.
Pontszám: 4.09
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2082. hozzászólás - 2009.05.25. 13:47:17
Ez ötletnek szerintem nem rossz, csak akkor még jobban megkötöttük a portyázók kezét...
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2083. hozzászólás - 2009.05.25. 13:59:40 (Válasz Stubb #2079 hozzászólására.)
Lan miatt semmilyen korlátozás nem került be (én olyan hsz-t se láttam, hogy vegyék el Lan-tól a szerzett LE-t vagy bármilyen más módon korlátozzák a játékát), a kreatív korlát a Csuhiék által használt exploit miatt került be. Ne keverjük a dolgokat. A vita meg azon van, hogy elégséges ill. jó megoldás e a kreatív korlát. (Per pillanat Miklóson kívül talán nincs is senki aki jónak tartja, szerintem.)

A többség (nekem legalábbis ez jött le) azt támogatná ha csak az 1 portyából jövő LE-n lenne korlát nem a szakértelmen, és ha a portyázás LE hatékonysága mindenki számára elérhetően (értsd hasonló erősségű karakter legyőzése esetén) jelentősen nőne, vagyis a portyázással vállalt kockázatnak megfelelően nőne a portyázásért járó jutalom. ( lefele ütve lófütty, felfele ütve meg számottevő mennyiség).

innentől már csak az én elképzelésem a megvalósításra:

Korábban azzal volt gond nem igazán van mihez mérni mennyi LE is járjon győztes portyáér, a tárgyak értéke valószínű nem véletlen annyi amennyi lehetne ez a mérvadó. Az 1 portyából szerezhető Le maximuma a karakter szintjének megfelelő nem prémes tárgy értéke, ez szerintem komoly mennyiség. A "bónusz" győzelemért járó LE ennek az 5-15%-a (itt továbbra is a szint/tö/szö különbség kéne legyen a mérvadó) vagyis további 85% szerezhető rablásból. A szintkülönbség és a TÖ/SZÖ különbség a kreatív és a kivégzés az eddigi szabályok szerint módosíthatja a szerzett LE maximumát, de a ténylegesen raboltét nem, és a győztes semmiképpen nem kaphat több LE-t mint amennyi nála van.

Ezzel persze meglehetősen sok +LE-t viszünk a játékba aminek kompenzálásaként (egyben a portyázás további erősítéseként) csökkenteni kéne a vadászat hatékonyságát 15-20%-al.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 2.86
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2084. hozzászólás - 2009.05.25. 14:06:55
Hát én úgy látom, hogy a portyát végképp meg akarják ölni...

1. fázis: kivégzés korlátozása 50% maxra (ez még érthető és jogos, teljesen ne legyen megkopasztva senki)

2. fázis: kreatív affinitás korlátozása: a visszaélés lehetőségét nem szűnteti meg, csak mérsékli, miközben az ügyesebb portyázóknak keresztbe tesz.

3. fázis: felmerült a kivégzés max értékének 30%-ra csökkentése (szerintem ki lesz sírva)

.
.
.
.

utolsó előtti fázis: ne lehessen egyáltalán portyából rabolni, mert az fáj a vesztes félnek

utólsó fázis: a portyázás eltörlése, mert ha 2 félből az egyik kikap akkor az fáj a vesztes félnek.
A Végkifejlett: Üdvözlünk a teveklubban!



Szerintem nagyjából ebbe az irányba megy egy PvP-nek kikiáltott játék




Pontszám: 6.58
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2085. hozzászólás - 2009.05.25. 14:12:51
én meg már azt se tudom miről vitatkozunk...aszittem a cél az volt hogy az odavissza léétápolást illegálissá minősítsék(ez megtörtént) aztán plusszba buheráltak valamit a kreatívval ez nem mindnekinek teccett...de a békát néha le kell nyelni...

más egyébb dolgot meg neakarjunk itten elkövetni az ember ember elleni harcok kárára...azt ennyi...a Végzetúr soha nem volt egy pvp játék a szó szoros értelmében...bár én azt továbbra is fenntartom hogy a dolgok igazi pikantériája a portyában kéne hogy legyen...ez itt nemígyvan ám ettöl még el lehett szösszögni...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.57
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2086. hozzászólás - 2009.05.25. 14:35:49 (Válasz Gyulas84 #2084 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.25. 14:06:55
Hát én úgy látom, hogy a portyát végképp meg akarják ölni...


egy dolog, hogy téged rosszul érint, de azért húzd ki a fejed a csőből. ha lesz változás, akkor abból a játékosok 99%-a semmit sem fog észlelni. ha ez neked egyenlő a portya megölésével, akkor széles látókört javaslok.

nem panaszkodni, sírni kell, ha változás előszele csap meg. hanem alkalmazkodni. összeszorított foggal. nem csak egy játékos játssza a játékot.
Pontszám: 6
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2087. hozzászólás - 2009.05.25. 14:37:06 (Válasz Mazlee #2068 hozzászólására.)
Idézet: Mazlee - 2009.05.25. 12:17:04
most akkor mi is az amit hozzászóltál? 1. vagy 2.

1. nem nem volt


és volt lehetőséged rá? hányszor mentél több ezer, tízezer LE-val portyázni?
Pontszám: 6.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2088. hozzászólás - 2009.05.25. 14:42:08 (Válasz winnie #2087 hozzászólására.)
több ezerrel elég sűrűn... de mind1. kiderült hogy csak a kiírásban nem szerepelt anno.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2089. hozzászólás - 2009.05.25. 14:57:44
A szakértelmek pontos leírásának hiánya már többször okozott komoly problémát a játékban. Persze Miklós mindig azt hangoztatja, hogy nem kell minden egyes adatot ismernie a játékosoknak, de azért van egy határ ami alatt már problémát jelent az információ hiánya. Ugyan ez volt a helyzet anno a csapdakészítéssel is, hogy csak egy példát említsek. Ha a kivégzés pontos leírása már a játék elején bekerült volna, már rég túllehettünk volna ezen a vitán, rég kibukott volna a dolog. Alapvető információk hiányában mindig lesznek páran, akik mások "tudatlanságát" kihasználva tesznek szert előnyre. Ezért lenne fontos, minden, a késöbbiekben bekerülő épület, szakértelem, stb. esetén, hogy a lehető legpontosabb leírást kapják meg róla a játékosok.

Biztos vagyok benne, hogy pl. a manakonstrukciót a játékosok nagyrésze azért nem használja, mert fogalmuk sincs a hatékonyságáról, és nem akarnak lutrizni. Ha pontosabb lenne a szakértelem leírása, többen használnák, és nem nőne napi 1millió LE építéssel a hátrányuk azokhoz a szövikhez képest akik használják.
Pontszám: 8.75
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2090. hozzászólás - 2009.05.25. 15:01:27 (Válasz winnie #2086 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.05.25. 14:35:49
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.25. 14:06:55
Hát én úgy látom, hogy a portyát végképp meg akarják ölni...


egy dolog, hogy téged rosszul érint, de azért húzd ki a fejed a csőből. ha lesz változás, akkor abból a játékosok 99%-a semmit sem fog észlelni. ha ez neked egyenlő a portya megölésével, akkor széles látókört javaslok.

nem panaszkodni, sírni kell, ha változás előszele csap meg. hanem alkalmazkodni. összeszorított foggal. nem csak egy játékos játssza a játékot.


Természetesen nem egymagam játszom ezt a játékot, viszont ha megnézed a tulajdonságok, szakértelmek neveit (erő, támadás, védekezés, kritikus ütés, stb.) arra utalnak, hogy ez egy alapvetően harcra épülő játék amely abból áll, hogy összemérd másokkal az erősséged(PORTYA) , hidd el semmi bajom azokkal az emberekkel akik esetleg nem ezen mivolta miatt játszák, de azt
tudomásul kellene venned, hogy aki a harc miatt regisztrált és harcosként (nem vadászként) akar fejlődni azoktól sem szabad elvenni minden lehetőséget

Ha már a sírást említetted amikor ha jól tudom amikor a VM megtámadott benneteket akkor te nemhogy sírtál, hanem zokogtál, hogy hogy merészelnek benneteket megzavarni lelki békétekben, egyúttal példát mutattál a csapatszellemből és összetartásból azzal, hogy nagyívben tojtál rá, hogy ronggyá verik a csapattársaidat, pedig simán odacsaphattál volna egy-két VM-es játékosnak, mivel a karaktered azért nem olyan rossz

(Edit: Nem én pontoztalak le mindettől függetlenül)
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.05.25. 15:05:25-kor




Pontszám: 4.67
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2091. hozzászólás - 2009.05.25. 15:22:08
Nekem a korláttal momentán annyi a problémám, hogy akkor az SPMet miért nem korlátozzuk odáig, hogy ne érje meg elhasználni 50CSPt vadászatra, csak 40t vagy akár 35t, mert miért ne... igen magas szinten jóval többet fog keresni korlátok nélkül vadászva, mint más a néha betalált támadásával...

Legyen akkor arra meg az a képlet, hogy szint/2*1000LE búnuszt kaphasson SPMből.. ezzel kb be is felezték ugyanúgy a szaki hatását mint a kreaffinét.. kíváncsi lennék, ha Miklós felrebbentene egy ilyet, mit mondanának a vadászok... maradjon, vagy inkább egyengessük ki a kreaffint..?
A hozzászólást Noodlee módosította 2009.05.25. 15:32:51-kor
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 6.50
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2092. hozzászólás - 2009.05.25. 15:33:38 (Válasz Noodlee #2091 hozzászólására.)
Az SPM hatása most is korlátozva van, hiszen a karakter szintjétől függ, hogy mennyi LE-t termel alapból vadászattal, és ezt duplázza. Magas szintű karakternél az SPM kb. napi 30ezer LE pluszt jelent.
Ehez képest a kreatív affinitás egyáltalán nem volt korlátozva, hiszen bármekkora mennyiségű rabolt LE-t megduplázott.
Pontszám: 8.33
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2093. hozzászólás - 2009.05.25. 15:37:35
Szerintem a Limitet nem éri el a játékosok 1%-a se és nekik is van olyan nap amikor nem. Monjuk hetente 1, de akkor is.

A k.a. Limit ezért nem számit a játék egészére nézve. Nem kerülsz vele hátrányba inkább örüljünk, hogy a gyémántoknak megint van előnyük portyában szerezhető LE-re. (Reszkessetek Zafirok V2! ) Ami eddig a kivégzés miatt nem volt.

Viszont ami sokak problémája, hogy a szándékos visszaélést senki se érzi, hogy kiiktatná. Korlátozza, addig jó, de hogy most megvan hogy ezzel csak napi 40k LE-t termelnek nem végtelenet, az kielégítő mindenki számára?

Azzal, hogy a k.a. különbség számítson mi a gond? 2 variáció is van, vagy az alapérték (nem turbózott) vagy akkor ne lehessen turbózni. Azon kivül, hogyha mindenki maxolja nem működik már nem tudom mi lehet a gond vele. De a forumot is jó ha 5% olvassa, nem hiszem, hogy az átlagfarm tudomást szerezne róla, és felhuzná, csak azért, hogy aki megtámad kevesebbet kapjon, "nekem ugyan nem előny de neki hátrány,Muhaha" alapon.
Pontszám: 5
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2094. hozzászólás - 2009.05.25. 15:38:44 (Válasz Timcsike #2092 hozzászólására.)
I am sorry, ha nem vigyáz rá.. másrészről emiatt írtam visszább a biztosítási ötletemről.. s akkor máris tényleg csak elvétve lenne olyan, hogy nagy mennyiséget dupláz meg.. s még mindig nem az a bajom hogy hogy nem tudok így már oltári nagyot ütni, hanem az, hogy 10PPből megvan a limit... nem fog túl sokat változni akkor se ha felhúzom a valóságformázást..., maximum majd 15 lesz helyette.. de meg is marad 10PPm..

Bár legyen.. nem lehetne akkor valami újítást beeszközölni, hogy PPért is lehessen venni dukátot, vagy bármi mást aktiválni? Mert ezzel gyakorlatilag háborún kívül.. amibe a pókok egyébként se nagyon szólnak bele... mindenkinek maxolódni fog a PPje.. mert minek használja el, ha optimális karaktert akar...
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2095. hozzászólás - 2009.05.25. 15:44:51
Valóban kevesen érik el a limitet, mert kevesen is használják, viszont, ha lazítanék 7végén s nem csinálok semmit akkor a 7 elejére felgyülemlett dolgaimat ne is használjam ki?
Vajon milyen felháborodás lenne abban, ha valaki azt mondaná, hogy egy nap nem vadászhatsz, csak 30x bónusszal függetlenül attól, hogy lehet, hogy volt jobb dolgod is s nem tudtál feljönni s elkölteni a cspd... akkor azok a napok örökre elúsznak mert sose lesz rendesen kihasználva?
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2096. hozzászólás - 2009.05.25. 15:53:35 (Válasz Noodlee #2094 hozzászólására.)
Ne csak a saját szemszögedből nézd a dolgokat…
Ha a toplista első 10 tagja kifejleszti a kreatívot, úgy, hogy nincs korlátozás, akkor be is lehet zárni az első világot. Nem fogják védeni a LE-t, mert nem az lesz a céljuk. Egymást rabolják majd le ( mást nem is tudnának).Milliókat rabolnának napokon belül akár egy portyával is. Ezt kell megakadályozni korlátozással.

De még a mostani rendszert sem tartom jónak, hiszen a szakértelem kimaxolása megvan 600ezer LE-ből, amit egy 60-ik szintű karakter az affinitással 10 nap alatt visszatermel. Ehez csak az kell, hogy a környékén a többiek is belemenjenek a dologba, kifejlesszék az affinitást, és kialakítsák a win-win állapotot. Ez nagy tömegben nem menne - pont ezért nem működött a középmezőnyben, de az élen könnyen beláthatja az a 10 játékos, hogy csak jól járhatnak vele, és napi +50-60 ezer LE-t termelhetnek vele fejenként. Miklós büntetni sem tudja majd őket azért mert ugyan azokat az ellenfeleket támadják, hiszen nincs is más akit támadhatnának.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2097. hozzászólás - 2009.05.25. 16:01:01
Szerintem azt könnyen beláthatjuk, hogy aki jelenleg a toplista első 20-50 helyén áll, az továbbra is ott fog állni, így igazából senkit nem érdekel. hogy ők mennyit húznak, hogy játszanak.
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2098. hozzászólás - 2009.05.25. 16:10:49 (Válasz Noodlee #2097 hozzászólására.)
Megint csak a saját szemszögedből nézed a dolgot… Téged nem érdekel, hogy hogyan játszanak, egyenlőre. De ha egyszerűen abbahagyják a vadászatot azért, mert inkább több millió LE-t termelnek portyából, és szép lassan mindenki utoléri őket szintben, akkor máris változik a helyzet, és a több milliós összerabolt LE-vel ripityára vernek majd mindenkit. Nem lesz majd szintkülönbség, ami védi a kisebbeket, 6 szinttel felfelé is könnyedén elverik a tömeget.
Pontszám: 8.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2099. hozzászólás - 2009.05.25. 16:21:48 (Válasz Gyulas84 #2090 hozzászólására.)
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.25. 15:01:27

Természetesen nem egymagam játszom ezt a játékot, viszont ha megnézed a tulajdonságok, szakértelmek neveit (erő, támadás, védekezés, kritikus ütés, stb.) arra utalnak, hogy ez egy alapvetően harcra épülő játék amely abból áll, hogy összemérd másokkal az erősséged(PORTYA) , hidd el semmi bajom azokkal az emberekkel akik esetleg nem ezen mivolta miatt játszák, de azt
tudomásul kellene venned, hogy aki a harc miatt regisztrált és harcosként (nem vadászként) akar fejlődni azoktól sem szabad elvenni minden lehetőséget


Ne haragudj, de ez aztán a durva csúsztatás!
Éppen a pókok azok, akik nem harcolnak - ők mészárolnak. PvP játékot megszégyenítő dolog, hogy kétszer akkora TÖ-vel támadok valakire (mielőtt felhozza valaki: az sem tetszik, hogy lefele éri meg támadni, számtalan javaslatot tettem már ez irányban).
Gyakorlatilag olyan dolog, mint amikor valaki 10 évesen még mindig vissza van maradva az óvodába, és az tölti el örömmel, hogy bármikor el tudja verni társait, és ő lehet a király a homokozóban.

Attól pedig, hogy nem tudod a másikat nullára fosztani, még ugyanúgy lehet portyázni. Ja, ha csak azokkal mersz kiállni, akik maximum fele olyan erősek, mint te, a veled azonos TÖ-vel rendelkezőkkel nem? Akkor ne papolj itt arról, hogy ez egy harci játék, meg hogy "összemérd másokkal az erősséged".


A pók taktika semmi más, mint egy kiskapu, mert ebben a játékban (minden hasonló fejlődéses játéktól eltérően) szét van választva a fejlődésed és a szinted. Elég szerencsétlen, hogy ez így lett megtervezve, szült már elég visszásságot: ezek egyike a pók-taktika, ami nem arra épül, hogy minél optimálisabban építsd a karakteredet (mert egy pók azokhoz képest, akikkel együtt indult, fejlettségben a béka segge alatt van), hanem arra, hogy ne lépj szintet.

Ha rajtam múlna, simán beraknám a programba, hogy a megszerzett LE mellé TP is járjon, sokezer LE mellé legalább 500-1000 TP. Aztán utána megnézném, milyen nagy mellénye van a pókoknak.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.05.25. 16:35:53-kor
Pontszám: 6.95
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2100. hozzászólás - 2009.05.25. 16:26:29 (Válasz Jeriko #2099 hozzászólására.)
"Gyakorlatilag olyan dolog, mint amikor valaki 10 évesen még mindig vissza van maradva az óvodába, és az tölti el örömmel, hogy bármikor el tudja verni társait, és ő lehet a király a homokozóban.

Tiltakozom:). Én elsősorban a felülről való pacallá verés ellen védekeztem (legalábbis kezdetben ez volt a cél), és ennek sajnos természetes hozadéka, hogy a velem egy szinten lévőket lemészárolom.
Szar a rendszer, hihetetlennek tartom, hogy egy normálisan fejlesztett karakternek az egyedüli védekezése a felülről jövő támadás ellen, ha fű alatt oson :-/

Update: sorry, kibővítettem a mondatot:)
A hozzászólást Crimson módosította 2009.05.25. 16:32:25-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.38
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője