Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3606 hozzászólás
Profil megtekintése
Felhasználási feltételek megsértése
1. hozzászólás - 2008.09.30. 13:22:50
A Felhasználási feltételek az, amit általában senki sem szokott elolvasni, de mindenképpen javaslom, ha van egy szabad percet, tegyél egy kivételt! (http://www.vegzetur.hu/index.php?m=felhasznalasi_feltetelek).
A leglényegesebb, hogy szeretnénk megőrizni a játék tisztaságát, és fair versenyt biztosítani minden játékosnak. Épp ezért kérjük, hogy mindenki csak EGY karakterrel játsszon. Októberben indítunk egy újabb világot, ahol mindenki indíthat második karit, és a későbbiekben lesznek még további világok is.
Miért nem lehet egynél több karakterrel játszani?
Az ok egyszerű. Képzeld el, hogy indítasz 2 karaktert, az egyik nem csinál semmit, csak LE-t gyűjt, a másik pedig "lefarmolja". Máris olyan előnyhöz jutott, ami jogtalan. Mivel a játék alapvetően ingyenes, elvben nem kerül semmibe akár több karit indítani egy embernek. De ez elrontja a becsületes játékosok szórakozását.
Mi alapján döntjük el, hogy ki játszik egynál több karakterrel?
A játék minden eseményéről ún. log fájlokat készítünk. A logfájlokat programokkal elemezzük ki, amelyek számos dolgot figyelnek, de elsősorban a karakterek cselekvéseit, viselkedését, szokásait. Ez egy részben automatizált rendszer, amely heurisztikákat is használ, nyilván nem lehet tökéletes, ezért az általa talált gyanús eseteket mi magunk is ellenőrizzük, mielőtt büntetést szabnánk ki.
Milyen büntetés jár a multizásért?
Ha ilyet találunk, illetőt első körben átmenetileg zároljuk (alapban 3 napra), ezalatt nem tud belépni a karakterével, és a csp-je sem regenerálódik. Enyhébb esetben előfordulhat, hogy csak megkérjük, törölje a második harmadik stb karakterét 1 napon belül. Ha a figyelmeztetés / zárolás után továbbra is folytatja a dolgot, akkor az sajnos végleges letiltáshoz vezethet.
Mi van akkor, ha úgy érzem, jogtalanul büntettek?
Jogorvoslatért természetesen mindig fordulhatsz hozzánk emailben. De senkit nem akarunk jogtalanul zaklatni, tehát ha zárolásig fajul a dolog, akkor arra általában alapos okunk volt. Természetesen, jogod van kipanaszkodni magad, itt, a Panaszoknál van egy külön topic, Jogtalanul zároltak, ott kiflamelheted magad, de kérjük, más topicokat ne offolj ezzel a témával, mert hozzászólásaid moderálva lesznek.
Mi van akkor, ha ugyanarról a gépről játszunk többen?
A multizás felismerésénél elsősorban az karakterek viselkedését és egymáshoz való viszonyát vizsgáljuk, de gyanús esetekben a számítógéppel kapcsolatos adatokat is ellenőrzünk. Ha többen ugyanarról a gépről játszotok, ne támadjátok egymást, ne támadjátok mindig ugyanazokat, és lehetőleg ne lépjetek ugyanabba a szövetségbe, és akkor nem lesz gond.
Ha e témával kapcsolatban további kérdések merülnek fel, a válaszokat ide, az első postba be fogom írni.
A hozzászólást Miklós módosította 2008.09.30. 13:27:53-kor
Pontszám: 5.94
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2. hozzászólás - 2008.10.04. 16:53:50
Idézet: AranyAlma - 2008.10.04. 16:33:49
Nem tudom volt-e mar. De engem kicsit zavarnak az epito rabszolgak. Nem sokan vannak, de eleg sokat tudnak lenditeni egy-egy szovetsegen. Jo volna ezeket kizarni es a szovetseget megbuntetni, mert valoszinu nem egy mazochista jatekos iranyitja oket.....

Hogy kik ok? Konnyu rajonni: rendezni epitett LE szerint a toplistat. Es latni 6.szintu karaktereket minimalis (szerintem csak szerencsebol adodo) tulajdonsagosszeggel es egyszal buzogannyal, vagy nagyon minimalis felszerelessel.


A KONKRÉT NEVEKET TÖRÖLTEM! MOSTANTÓL AZ VEGYE MAGÁRA AKIRE VONATKOZIK!

Csak hirtelenjében a legelmésebb bemutatkozások. Hát hajrá! Jó építgetést!
A hozzászólást Zsolesz módosította 2008.10.04. 18:25:05-kor
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.50
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3. hozzászólás - 2008.10.04. 17:05:37 (Válasz Zsolesz #2 hozzászólására.)
Korrekt lenne ha a lekapcsolásuk az általuk összegereblyézett LE szövetségtől történt elvételével történne, mondjuk lélekenergia-szivárgás történt a kútban
A hozzászólást Pacalpörkölt módosította 2008.10.04. 17:06:17-kor
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 7.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
4. hozzászólás - 2008.10.04. 17:12:24
Itt azért álljunk meg egy kicsit. A mi szövetségünkbe is van olyan JÁTÉKOS aki kifejezetten és elsősorban épít. Minimálisat fejleszt a kariján, nagyritkán portyázik, cuccot nem vesz hanem csak épít. Sőt, a mostani őrtorony bővítéskor volt olyan aki már eleve építő karakternek jelentkezett!!!

Lehet hogy néhány szövetségben vannak "rabszolgák" (értsd: olyan karik akik mellett az adott játékosnak van egy harcra kigyúrt másik karija és kizáróag LE termelésre használja ezt a másikat) de számos olyan van ahol a játékos önként vállalja hogy így szeretné hasznossá tenni magát. És hasznos is, sőt később elengedhetetlen lesz mert a harcosoknak statolni és fejleszteni kell magukat ahhoz hogy a klánjuk sikeres legyen, ez pedig nem megy úgy hogy közben normális ütemben építkeznek is.
Pontszám: 6.57
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
5. hozzászólás - 2008.10.04. 17:20:00 (Válasz tramenes #4 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.10.04. 17:12:24
Itt azért álljunk meg egy kicsit. A mi szövetségünkbe is van olyan JÁTÉKOS aki kifejezetten és elsősorban épít. Minimálisat fejleszt a kariján, nagyritkán portyázik, cuccot nem vesz hanem csak épít. Sőt, a mostani őrtorony bővítéskor volt olyan aki már eleve építő karakternek jelentkezett!!!

Lehet hogy néhány szövetségben vannak "rabszolgák" (értsd: olyan karik akik mellett az adott játékosnak van egy harcra kigyúrt másik karija és kizáróag LE termelésre használja ezt a másikat) de számos olyan van ahol a játékos önként vállalja hogy így szeretné hasznossá tenni magát. És hasznos is, sőt később elengedhetetlen lesz mert a harcosoknak statolni és fejleszteni kell magukat ahhoz hogy a klánjuk sikeres legyen, ez pedig nem megy úgy hogy közben normális ütemben építkeznek is.


Hat azert egy fantasy RPG szeru jatekban nehezen tudom elhinni ezt. Ezek a jatekok nem errol szolnak. Szerintem....
Pontszám: 4.55
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
6. hozzászólás - 2008.10.04. 17:50:49
A Smaragd Forrás összes épitője nevében kikkérek magamnak mindenféle gyanusitgatást.
elöfordult olyan már hogy a TOP50 épitőben, 7-en is benn voltunk a szövetésgböl, gondolom senki nem feltételezi hogy ennyi rabszolga lenne.

mellékesen akármelyik admin leellenőrizheti a fórumunkat, minden Élépitönknek rengeteg hozzászólása van, és senkinek sincs két karaktere a szöviben (ez más sem bizonyitja hogy mindenki rengeteget épit.

nem irigykedni kéne a jol haladó szövetségekre hanem egy kicsit többet épitkezni.

ettöl függetlenül lehet hogy más szövetségekben vannak épitőrabszolgák, de a mi nevünket ne vegyétek a szátokra.
köszi.

inkább azokat a rabszolgákat kéne kiszürni akiknek rengeteg LE vesztesége van, a kvizekre adott helyes válaszuk a 10%-ot sem éri el, stb stb.
A hozzászólást Bufka módosította 2008.10.04. 17:51:31-kor
Pontszám: 6.20
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
7. hozzászólás - 2008.10.04. 17:57:24 (Válasz Bufka #6 hozzászólására.)
Idézet: Bufka - 2008.10.04. 17:50:49
A Smaragd Forrás összes épitője nevében kikkérek magamnak mindenféle gyanusitgatást.
elöfordult olyan már hogy a TOP50 épitőben, 7-en is benn voltunk a szövetésgböl, gondolom senki nem feltételezi hogy ennyi rabszolga lenne.

mellékesen akármelyik admin leellenőrizheti a fórumunkat, minden Élépitönknek rengeteg hozzászólása van, és senkinek sincs két karaktere a szöviben (ez más sem bizonyitja hogy mindenki rengeteget épit.

nem irigykedni kéne a jol haladó szövetségekre hanem egy kicsit többet épitkezni.

ettöl függetlenül lehet hogy más szövetségekben vannak épitőrabszolgák, de a mi nevünket ne vegyétek a szátokra.
köszi.

inkább azokat a rabszolgákat kéne kiszürni akiknek rengeteg LE vesztesége van, a kvizekre adott helyes válaszuk a 10%-ot sem éri el, stb stb.


Akinek nem inge, nem veszi magara...
Pontszám: 7.13
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
8. hozzászólás - 2008.10.04. 18:01:19
kiváncsi vagyok ha majd a te xy szövetségedet ill karakteredet gyanusitgatják alaptalanul, akkor is ilyen véleményed lesz az ingekröl.
Pontszám: 6.08
népszerűPacalpörköltFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
9. hozzászólás - 2008.10.04. 18:04:12
Ha alaptalan, javaslom az akinek nem inge mondás mellett a rómaiak mondását is: a sas nem vadászik legyekre.

További szép épitészmérnöki szigorlatokat
Arius - Nyugdíjas Klub
Pontszám: 8
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
10. hozzászólás - 2008.10.04. 18:04:53 (Válasz Bufka #8 hozzászólására.)
Idézet: Bufka - 2008.10.04. 18:01:19
kiváncsi vagyok ha majd a te xy szövetségedet ill karakteredet gyanusitgatják alaptalanul, akkor is ilyen véleményed lesz az ingekröl.


Mintha lett volna ilyen

Eloszor volt tagadas, aztan buntetes, vegen a beismeres.

Itt meg csak az elso resznel jarunk, persze lehet nem lesz tovabb.
De, gondoltam beszeljunk egy kicsit rola...
Pontszám: 5.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
11. hozzászólás - 2008.10.04. 18:11:32
Salem!

Hát nem tudom, én magam is sokkal többet építek, mint amennyit a karakterem fejlesztésére fordítok, nekem ez egy csapatjáték, így kiteszek magamért, mégsem vagyok rabszolga... Óvatosan kell bánni az ilyen építőrabszolga jelzőkkel, mert sokan sokfélék vagyunk, mindenkinek más jelenti a játékélményt.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
12. hozzászólás - 2008.10.04. 18:15:23
Valamit még hozzá kell tennem.

aki az elején nem tápolta szét magát, ehelyett az épitkezéseket nyomatta, a 6. szintre ohatatlanul lemaradt.
persze mindenki ezekre a karakterekre vadászik, (a rengeteg LEáttolo Rabszolga mellett) igy elég nehéz sporolni a LEvel, hogy valami értelmes dologra rakjon.

az én karakterem szolgázni szeretett volna, ez sajnos meghiusult az 1 szolgás verzio miatt, igy tulajdonképpen nem sok értelme van vele játszani, azonkivül hogy belépek vele, dumcsizok a szövitársakkal, és vadászok a Leert, amit betolok épületekbe. de alapvetöen ö egy békés karakter, nem az én hibám hogy TP-t békés uton nem lehet szerezni csak portyázásbol.

A szerencse meg egy nagy ló*** már elnézést.
az hogy 19-20 as szerencséje van, semmit nem számit, a 0-ás szerencséjü, egy szinttel lejjebb lévö karakterek sorozatban több LE-t szereznek vadászatbol mint pld én.

na szóval ez egy 22 csapdája kicsit. más cél nem nagyon maradt mint a szövetséget szolgálni, és Épiteni.
Pontszám: 7.50
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
13. hozzászólás - 2008.10.04. 18:15:30 (Válasz Byzon #11 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.10.04. 18:11:32
Salem!

Hát nem tudom, én magam is sokkal többet építek, mint amennyit a karakterem fejlesztésére fordítok, nekem ez egy csapatjáték, így kiteszek magamért, mégsem vagyok rabszolga... Óvatosan kell bánni az ilyen építőrabszolga jelzőkkel, mert sokan sokfélék vagyunk, mindenkinek más jelenti a játékélményt.


Mondd, kire akasztottam ilyen jelzot?
Megemlitettem egy jelenseget, hogy beszeljunk rola. Az adott karakterek leirasabol vettem egy nevet a jelensegre.
Pontszám: 5.29
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
14. hozzászólás - 2008.10.04. 18:20:20
Már csak a szerencse miatt is sokat fordítok építésre én is, de azt ne akarjátok bemagyarázni, hogy valaki azt élvezi a játékban, hogy a leg-alapabb fegyverrel rohangál, semmit nem költ a karaktere fejlesztésére, csak épít, és épít és épít, mert ez olyan élvezetes! Biztosan van olyan is a top50-ben aki becsületesen játszik, és itt nem róla van szó, úgyhogy az olyan ne vegye magára, csak annyit tegyen meg, hogy belenéz a lista elejébe!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.50
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
15. hozzászólás - 2008.10.04. 18:21:35 (Válasz Bufka #12 hozzászólására.)
Idézet: Bufka - 2008.10.04. 18:15:23
Valamit még hozzá kell tennem.

aki az elején nem tápolta szét magát, ehelyett az épitkezéseket nyomatta, a 6. szintre ohatatlanul lemaradt.
persze mindenki ezekre a karakterekre vadászik, (a rengeteg LEáttolo Rabszolga mellett) igy elég nehéz sporolni a LEvel, hogy valami értelmes dologra rakjon.

az én karakterem szolgázni szeretett volna, ez sajnos meghiusult az 1 szolgás verzio miatt, igy tulajdonképpen nem sok értelme van vele játszani, azonkivül hogy belépek vele, dumcsizok a szövitársakkal, és vadászok a Leert, amit betolok épületekbe. de alapvetöen ö egy békés karakter, nem az én hibám hogy TP-t békés uton nem lehet szerezni csak portyázásbol.

A szerencse meg egy nagy ló*** már elnézést.
az hogy 19-20 as szerencséje van, semmit nem számit, a 0-ás szerencséjü, egy szinttel lejjebb lévö karakterek sorozatban több LE-t szereznek vadászatbol mint pld én.

na szóval ez egy 22 csapdája kicsit. más cél nem nagyon maradt mint a szövetséget szolgálni, és Épiteni.


Es milyen sikerelmenyed van igy? Ez meddig tartja fennt az erdeklodesed a jatek irant? Egy ido utan mar csak kenyszerbol tolod, es valsz igazan rabszolgava....
Es ket het mulva megund igy a jatekot
Pontszám: 7.17
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
16. hozzászólás - 2008.10.04. 18:21:51 (Válasz Zsolesz #14 hozzászólására.)
Bocs. A top50 nagy része biztosan becsületesen játszik, de aki nem, az igenis vegye magára!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
kedvelt tagBufkaNő
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
17. hozzászólás - 2008.10.04. 18:23:02 (Válasz AranyAlma #10 hozzászólására.)
Aranyalma
Hozzánk bátran lehet jönni vizsgálodni, nekem a forumunk (össz kb 700 hozzászólás eddig) és az átlagépités alapján, ugy tünik minden karakter mögött egy db ember áll.
én nem a vizsgálódás miatt pattogtam hanem imeg lett emlitve az egyik szövetségi Társam Kratiogan, akiröl tudom hogy nem Rbaszolga (talán neki van a forumunkban a legtöbb hozzászólása)

azt sem értem ha már vizsgálodunk, miért nem a LEáttolo rabszolgákkal kezdjük?
Pontszám: 7.17
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
18. hozzászólás - 2008.10.04. 18:27:50
OFF: Kezd úgy tűnni ez a fórumtopik, hogy kialakulóban van a régirégi rpg.hu-s átok: offtopik izomból, majd ezen egymással veszekedés (és akkor jön valaki hozzám hasonló, aki -szintén offban- leedukál mindenkit erről)
Felesleges dolog ez gyerekek. Mindegyikőtök elmondta már a véleményét a témával kapcsolatban, nem kell felváltva ismételgetni. Azért Bufkának köcce, hogy megvédte a karimat
LE veletek! )
Pontszám: 6.25
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
19. hozzászólás - 2008.10.04. 18:28:47 (Válasz Bufka #17 hozzászólására.)
Idézet: Bufka - 2008.10.04. 18:23:02
Aranyalma
Hozzánk bátran lehet jönni vizsgálodni, nekem a forumunk (össz kb 700 hozzászólás eddig) és az átlagépités alapján, ugy tünik minden karakter mögött egy db ember áll.
én nem a vizsgálódás miatt pattogtam hanem imeg lett emlitve az egyik szövetségi Társam Kratiogan, akiröl tudom hogy nem Rbaszolga (talán neki van a forumunkban a legtöbb hozzászólása)

azt sem értem ha már vizsgálodunk, miért nem a LEáttolo rabszolgákkal kezdjük?


En nem emlitettem senkit nev szerint. Csak utaltam egy jelensegre, ami visszatetszest kelthet. Amivel felmerulhet kjogosulatlan elony szerzese.
Tudom nem csak egy ilyen dolog van. En errol szerettem volna beszelni.
Pontszám: 6.17
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
20. hozzászólás - 2008.10.04. 18:29:59 (Válasz Gdd808 #18 hozzászólására.)
Idézet: Gdd808 - 2008.10.04. 18:27:50
OFF: Kezd úgy tűnni ez a fórumtopik, hogy kialakulóban van a régirégi rpg.hu-s átok: offtopik izomból, majd ezen egymással veszekedés (és akkor jön valaki hozzám hasonló, aki -szintén offban- leedukál mindenkit erről)
Felesleges dolog ez gyerekek. Mindegyikőtök elmondta már a véleményét a témával kapcsolatban, nem kell felváltva ismételgetni. Azért Bufkának köcce, hogy megvédte a karimat


Ok. Soporjuk a szonyeg ala. Tobbet nem szolok a temaban. Majd az okosok eldontik mi a helyzet. Vagy nem...
Pontszám: 5.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője