Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3661. hozzászólás - 2010.05.26. 23:44:05 (Válasz cirip #3660 hozzászólására.)
Az a fő probléma (legalábbis alacsony szinten), hogy toplista böngészés közben, szabad szemmel kiszűrhető multi karakterek garázdálkodnak több hónapot szabadon. Ilyenkor az egyszeri játékosban jogosan merül fel a kérdés, hogy ha másnak lehet, akkor nekem miért nem? Illetve hol van a hiperszuper multiszűrő?

Ettől függetlenül most kiemelném, hogy szeretném megköszönni a JV-nek, amiért válaszoltak az e-mailjeimre (biztos írok még ) és több karaktert is zároltak így az ünnep után.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3662. hozzászólás - 2010.05.26. 23:52:34
Cirip kérdése kapcsán bekukkantottam a játékleírás ide vonatkozó részébe, mert rémlett hogy ott leírva is láttam ezt a helyettesíthetsz csak ne portyázz dolgot. Azt nem találtam, viszont egy utolsó pontot igen:

Jól értem, a prémium tagok több karaktert is irányíthatnak egy szövetségben?
Nem ez a helyzet. Amint írtuk, az alapvető problémát az jelenti, hogy a játék ingyenes, és bárki megteheti, hogy több karaktert is beregisztrál. Egy fizetős játékban nincs probléma azzal, hogy több karaktert irányítasz, itt azonban a visszaélés lehetősége az ingyenesség miatt nyilvánvaló. Emellett, gyakran kapunk olyan kérést, hogy valakit a szövetségi társa átmenetileg irányíthasson, ezért találnunk kellett egy megoldást, ahol ezt az engedélyezést automatizálhatjuk. Mindez továbbra sem jelenti azt, hogy pénzért indíthatsz egy "építő karaktert" a fő karaktered mellé: ha a visszaélés nyilvánvaló, az ugyanonnét játszó karakter egyike egyáltalán nem fejlődik, csak épít, akkor ugyanúgy zároljuk.


Javítsatok ki ha tévedek, de ez számomra feketén fehéren azt jelenti: átmenetileg, amennyiben mindkét karakter prémiumos, és egyik sem játszik alárendelt szerepet a másiknak, irányíthatja őket helyettesítés címen ugyanaz az ember. A kulcsszó pedig hogy egyenrangú szövitársként, és átmenetileg. Az átmenetileg viszont mindenkinek mást jelent. Pistikének a hétvégi osztálykirándulást, nekem egy hét kikapcsolódást, Zolikának 1 hónap vizsgaidőszak, Gézukának 3 hónap kórház, stb...

Ami a portyázást illeti, necces... Amennyiben ugye nincs semennyi átfedés a portyacélpontok közt (vagyis nem az van, hogy hűű, ettől sokat loptam, 5 perc múlva egyek a másik karival is), semmivel nem különlegesebb előnyszerzés, mint a vadászat helyettesítés alatt. Sőt, ha nem egy profi portyaguru műveli, csak egy átlagos barát, még több lesz a gyatra LE sok TP, mint a nagy szakítások. Egyszerűbb tiltani, és nem szankcionálni ha a játékos nem él vissza a portya során szerzett infókkal, mint részletesen megszabni, hogy lehet, de ezt meg ezt nem, de ebben vagy abban az esetben mégis...
Ahogy valaki írta is, a szabály betűje és szelleme közti különbség. Egy kellően értelmes ember fel tudja mérni, hogy a nem körülötti sallang mennyi mozgásteret ad, meddig mehet el anélkül hogy feszegetné a szabályos játék kereteit. Aki nem tudja felmérni, az vagy bele se vág, vagy lazán áthágja az egészet, és joggal bannolható. Érdekes hogy ezt a pontot rengeteg olyan, itt felszólaló ember szeretné betűről betűre betartatni, akik a szabályzat más pontjaiban ugyanígy elvitorlázgat a feltételes módok, pontatlan szókapcsolatok közt a szabályosság, az etika és a csalás határain.


Egy szó mint száz, ennek a cikkelynek az alapján teljesen szabályos amit a Légió csinál, az pedig sajnos a szabályok közé nincs leírva hogy márpedig portyázni tilos, csak tán annyi, hogy ha rendszeresen ugyanazt támadja a két karakter, az tiltást vonhat maga után.

És Pityu, ne mutasd meg megint DZ levelét, láttuk elégszer. Mivel le van írva feketén fehéren, hogy egy ember egy karaktert birtokolhat, nem is válaszolhatott mást arra a kérdésre, hogy mi lenne ha megkapnád "ajándékba", és ezentúl kettővel játszanál. Nem irónia, de ha azt kérdezted volna, hogy bocsi, haverom momentán megcsömörlött, de nem akar törölni, lehet-e abból bajom, ha egy darabig gondozom a karakterét, és átviszem saját szövibe... lehet hogy húzta volna a száját, de le van írva; amennyiben mindkét kari prémes, teljesen szabályos. Arról meg nem te tehetsz hogy annyira megcsömörlött, hogy fél év múlva sem akar előkerülni.



(Zárógondolat....
Mily érdekes az emberi természet.... A játék elején a TGY volt a fő célpont, mert csaló buggerek, kihasználnak minden apró hibát... aztán jött az elit, csaló tesztelők, nekik könnyű előre tudták mire kell energiát fordítani.... most a Légió, csaló multisok, egy néhányfős különítmény visz egy hatalmas szövit, sok sok karakterrel... Már most kíváncsi vagyok, a következő hosszú időn keresztül top1 pozíciót betöltő szövivel mi lesz a gond? Tyrant, én kezdenék félni )
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.46
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3663. hozzászólás - 2010.05.26. 23:58:44 (Válasz cirip #3660 hozzászólására.)
Idézet: cirip - 2010.05.26. 23:31:08
sajnos az ip szűrést az nem veri át, aki nem akarja
és kollégiumok, vagy nagyobb otthonok esetében is elég nagy szívás lenne

Az IP szűrést azért nem olyan egyszerű átverni, például le merem fogadni Te sem tudod Cirip hogy is kell. Sőt én sem. Sőt, Pistike sem, aki poénból beregisztrál 5 karaktert, szóval az alsóbb szinteken biztos látható eredménye lenne és felsőbb szinteken is legalább finomodna a dolog.

A nagyobb otthonok így jártak, nem hiszem hogy százszámra lennének ahol többen akarnak játszani mint hárman. A kollégiumokra meg biztos van valami okos IT megoldás, mert mint említettem más játékokban láttam ilyen megoldást, szóval itt is működhetne.
Hype, v1
Pontszám: 5.08
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3664. hozzászólás - 2010.05.27. 00:19:20 (Válasz Lanmandragoran #3662 hozzászólására.)
Lan: Megaszonták ne hisztizzek idekint (Kócos volt ), úgyhogy tanulván az esetből, visszavonultam, max a JV válaszát írom be ide.
Hiszen az állásfoglalás mindenkire tartozik.

Hype: lehet hogy igazad van, nem tudom
A hozzászólást cirip módosította 2010.05.27. 00:26:29-kor
Pontszám: 8.09
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3665. hozzászólás - 2010.05.27. 09:34:12
Mostantól akkor minden fajta scipt használatért 3 napos ban jár? Illetve ezt hogyan szűri, egyáltalán tudja-e szűrni a JV? Vagy tilos ugyan, de aki lapít, mint sz*r a fűben az úgy is megússza, mert nem tudják rábizonyítani?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.91
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3666. hozzászólás - 2010.05.27. 10:12:40 (Válasz Ricardo #3665 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2010.05.27. 09:34:12
Illetve ezt hogyan szűri, egyáltalán tudja-e szűrni a JV? Vagy tilos ugyan, de aki lapít, mint sz*r a fűben az úgy is megússza, mert nem tudják rábizonyítani?


A játékmenetbe be nem avatkozó scripteket semmilyen módon nem lehet szűrni, de még észlelni sem. Ilyen script lehet például, ami kijelzi egy kvízkérdés helyes válaszát, statisztikákat gyűjt, információkat nyújt.
A játékmenetbe beavatkozó scripteket se nagyon lehet detektálni, ha ügyesen vannak megírva és nem mutatnak túl az emberi képesség határain. Például a sokat emlegetett portyascript ha egy fél órán keresztül 5-10 másodpercenként frissíti egy karakter lapját, akkor nem lehet eldönteni, hogy ember vagy script van-e a túloldalon.
Ami szűrhető, az például az, ha ugyanez a portyascript egy másodperc alatt 20 támadást indít ugyanarra a karakterre, illetve a nagymértékű precizitás (pontosan 137 másodpercenként ismétlődik valami).
Pontszám: 7.21
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3667. hozzászólás - 2010.05.27. 10:16:26 (Válasz Lanmandragoran #3662 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.26. 23:52:34

Ami a portyázást illeti, necces... Amennyiben ugye nincs semennyi átfedés a portyacélpontok közt (vagyis nem az van, hogy hűű, ettől sokat loptam, 5 perc múlva egyek a másik karival is), semmivel nem különlegesebb előnyszerzés, mint a vadászat helyettesítés alatt.


Ez azért nagyon nem így van. Igenis nagy előny származhat belőle. A 0 LE-s célpont felismerése is értékes infó, nemcsak a nagy zsákmányoké. Ha egyik kari végigveri az egyik szövit, a másik meg a másik szövit, 2x annyi infót kap arról, hogy kik a jó célpontok. Nem véletlen van kitalálva, hogy mind szöviben, szintben, hordában távol kell maradnia egymástól a 2 karinak, ha "legális multit" akarsz (hozzáteszem akkor is van belőle előny: pl. kémkedés).
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3668. hozzászólás - 2010.05.27. 11:05:53 (Válasz Ricardo #3665 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2010.05.27. 09:34:12
Mostantól akkor minden fajta scipt használatért 3 napos ban jár? Illetve ezt hogyan szűri, egyáltalán tudja-e szűrni a JV? Vagy tilos ugyan, de aki lapít, mint sz*r a fűben az úgy is megússza, mert nem tudják rábizonyítani?


Szemmel lathatolag ugy szuri, hogy aki bejelenti azt letiltja.
Rettentoen sajnalatosnak es karosnak tartom a modszert, hogy azt az egy embert, aki komolyan akart tenni valamit a scripteles okanak megszunteteseert (nyilvan sarkitok, tobb ilyen ember van azert - szerencsere) azt az egyet jol letiltjak harom napra, es akkor most lehet mutogatni a kirakatban, hogy bizony a scripteles tiltott.
Erosen kontrapoduktiv modszer, ami arra biztat, hogy scriptelj nyugodtan de csendben.
Kis hazai DADT.
Pontszám: 8.29
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3669. hozzászólás - 2010.05.27. 11:59:52
Srácok ez a helyettesítés dolog eléggé túl van misztifikálva. Ha a JV meg akarta volna oldani ezt a problémát akkor megoldotta volna. Nagyon egyszerűen le lehet szabályozni az egész helyettesítéses dolgot.
A Beállításoknál lenne egy új bekezdés. Ide beírhatod a helyettesítőd karakterének a nevét és az azonosító számát. Onnantól csak Ő helyettesíthet a köv. beállítás módosításig.
Amikor tudod, hogy nem leszel akkor a név mellé teszel egy pipát (mint az ép reg-nél) Ezzel a pipával lép életbe a leszabályozás és ezzel jelzed a JV-nek, hogy helyettesítenek. A helyettesítés kezdetét az események rögzítik.
Amikor visszatérsz kiveszed a pipát és kapsz egy új üzit az eseményekben, hogy vége a helyettesítésnek.

A JV-nek már csak annyi dolga lenne, hogy leszabályozza mit tehet és mit nem a helyettesítő. A szabályozást le is kell programozni, hogy a helyettesítő valóban ne tehesse meg azt amit nem lehet. Vagyis, ha a JV megtiltja mondjuk a potyát akkor a helyettesítő ne is tudjon portyázni. Ezt is egyszerűen le lehet programozni. Ugyanis a pipa kirakásával lép életbe a szabályozás.

Ezek után ha bárki más lépne be a karakterrel a megadott helyettesítő helyett akkor lehet zárolni mindenkit x időre.

Tehát a helyettesítést meg lehetne oldani és le lehetne szabályozni csak a JV nem akarja vagy nem tulajdonított eddig nekik jelentősebb figyelmet. Amíg meg nincs szabályozva kiskapuk nélkül egyértelműen addig mindenki úgy oldja meg ahogy akarja és ahogy tudja.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.21
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3670. hozzászólás - 2010.05.27. 12:07:42 (Válasz BlackSheep77HUN #3669 hozzászólására.)
és honnan tudnák h más lép-e be?
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5.63
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3671. hozzászólás - 2010.05.27. 12:17:10 (Válasz Sasuke20 #3670 hozzászólására.)
Nem tudom, nem vagyok programozó! Legyen a JV dolga megoldást találni erre. Ez csak egy ötlet, egy alap, amit lehet finomítani.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.37
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3672. hozzászólás - 2010.05.27. 12:21:51 (Válasz BlackSheep77HUN #3671 hozzászólására.)
Ez amúgy a Travianos megoldás...amikor a Beállításoknál megadhatsz két másik felhasználót, és ők a saját jelszavukkal, de a te felhasználó neveddel tudnak belépni...

Elvben mindenhol lehet találni visszaélési lehetőséget, de ez a mostani állapot biztos nem megoldás...

Pontszám: 8.28
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3673. hozzászólás - 2010.05.27. 12:26:45 (Válasz Piciklon #3672 hozzászólására.)
Nem ismerem a Traviánt. De akkor már meg is van oldva a helyettesítés kérdése és az is hogy hogyan lehet felügyelni, sőt kizárni más belépőt.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.62
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3674. hozzászólás - 2010.05.27. 12:31:35 (Válasz Ricardo #3665 hozzászólására.)
Az él játékosok 70-80% tuti használ gyorsítót...lehet Te is használtál annó, nem?

Sztem ennek a kvízesdolognak sok értelme nincs (mármint arról, hogy aki ezt használja ejnye-bejnye...) ez marhaság részemről, aki szeretné, ért hozzá az használja aki meg nem (köztük én is) az nem. Az a 3 napos bannolás meg nem élet halál dolog nő a csp, pp.

És összeségben véve ellenőrizni sztem lehetetlen... Max ha feldobják saját magukat a használók!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3675. hozzászólás - 2010.05.27. 12:34:40
Ja és mi van azzal aki azt mondja hogy scriptel közben meg nem is

Mint amikor van valami sorozatgyilkos és tömegével jelentkeznek a rendőrségen hogy én vagyok az, én vagyok az.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3676. hozzászólás - 2010.05.27. 12:43:57 (Válasz Viszok009 #3674 hozzászólására.)
Ide is beírom: Nem kap semmilyen erőforrást, 3 napra jegelve van a karakter.
Pontszám: 8.48
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3677. hozzászólás - 2010.05.27. 12:44:16 (Válasz LanMaffia #3675 hozzászólására.)
Az idióta
Pontszám: 8.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3678. hozzászólás - 2010.05.27. 13:13:03 (Válasz Craslorg #3677 hozzászólására.)
De attól még nem csukják le
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3679. hozzászólás - 2010.05.27. 13:57:14 (Válasz Offsboy #3678 hozzászólására.)
Pedig le kene.
Pontszám: 6.80
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
3680. hozzászólás - 2010.05.27. 16:07:53 (Válasz Craslorg #3676 hozzászólására.)
Affranc akkor nem éri meg Vagy mittomén'
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.96
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!