Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
161. hozzászólás - 2008.11.06. 23:38:58 (Válasz Icedraco #154 hozzászólására.)
Idézet: Icedraco - 2008.11.06. 08:17:13
Engem az érdekelne, hogy nem feltűnő az adminoknak ez a sok ugyan abba a szövetségbe tartozó 50k feletti LE különbözettel rendelkező csaló? Tudom pénzből élünk és nagyon jó is a játék de nekem elment a kedvem tőle mivel semmi értelme nincs ha Miklósék engedik ezt.


?? talán, ha kifejtenéd a csalás mibenlétét?
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
162. hozzászólás - 2008.11.06. 23:43:26 (Válasz Mortimer #152 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.06. 01:51:06
Te sem gondolhatod komolyan, hogy pl. a 10. szintű, varázslat nélküli Erick Cartman egy szimplán bénán játszó játékos műve... Nyilvánvalóan LE zsák, ami VALAKIÉ, valaki pumpol(t) belőle sokezret magának. Ez szabálytalan.

De a legdühítőbb, hogy a játékmesterek nem tesznek ez ellen semmit, biztos vagyok benne, hogy ez másokat csalásra bátorít, vagy a játék abbahagyására ösztönöz.


inkább dühítőbb, hogy valakinek az szúrja a szemét, ha a másik nem optimalizál:)

az csalás, ha valalki két karaktert irányít. igen. le velük.

de abban, mi a csalás, ha valaki épító rabszolga karaktert visz? nem elég büntetés neki, hogy semmi élvezete nincs a játékban? még így is szúrja a szemed, inkább ne is játszhasson? (mondjuk én alapból nem foglalkozom mások karaktereivel.)

a két világgal egyébként is megnőtt a rabszolgázásnak az esélye, hiszen, ha valaki egyvilágozik, akkor a másik világba baráti kérésére csinálhat egy karaktert baráti kérésre, aki csak épít egy szövetségnek. de az istenért, ebben semmi szabálytalan nincs. sőt.
A hozzászólást winnie módosította 2008.11.06. 23:53:11-kor
Pontszám: 4.67
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
163. hozzászólás - 2008.11.06. 23:44:36 (Válasz winnie #161 hozzászólására.)
A csalás mibenléte az, hogy jobbak mint ő.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 7.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
164. hozzászólás - 2008.11.07. 07:06:55
Azért azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy ezeknek az építő rabszolgáknak a nagy része nem második karakter.

A rabszolgaságot senki nem élvezi, még egy játékban sem, nem tudom elképzelni, hogy a gyakorlatban van valaki, aki mindennap azért jelentkezik be többször is, hogy 0-ra veresse magát aztán minden lélekenergiáját belerakhassa a klán épületeibe, hogy társai jól játszanak.

Fölösleges azzal védekezni, hogy de hát ő ezt szereti, neki így jó, ő egy közösségi ember. A rabszolga egy csaló, bant neki.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
165. hozzászólás - 2008.11.07. 08:40:04 (Válasz Ricardo #164 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2008.11.07. 07:06:55
Azért azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy ezeknek az építő rabszolgáknak a nagy része nem második karakter.

A rabszolgaságot senki nem élvezi, még egy játékban sem, nem tudom elképzelni, hogy a gyakorlatban van valaki, aki mindennap azért jelentkezik be többször is, hogy 0-ra veresse magát aztán minden lélekenergiáját belerakhassa a klán épületeibe, hogy társai jól játszanak.

Fölösleges azzal védekezni, hogy de hát ő ezt szereti, neki így jó, ő egy közösségi ember. A rabszolga egy csaló, bant neki.


tapsoljuk meg a kollegát. előbb leírja, hogy szerinte a rabszolgák nagy része 2. karakter, majd azt, hogy _minden_ rabszolgának bant. szép. és mi van a "kis résszel"? (tudtommal épp ez az, hogy a rabszolgák kis része 2. karakter, mert a csalás könnyen szűrhető, mint ahogy még könnyebben ki lehet kerülni, hogy ne legyen csalás.)

ha megkérek egy havert, hogy szánjon rám napi 2 belépést, hogy építsen (soha nem tennék ilyet) és megteszi, akkor abban semmi csalás nincs. de, mint írtam, a 2. világgal még egyszerűbb a dolog. valaki játszik az egyik világban és miközben, tudom is én, épp vadászik a "fő" karakterével, építkezik szívességből egy másikon. utóbbiból neki nincs haszna. csak másnak.

a kiskapu nem csalás, akinek meg az élvezet, hogy a számára nem tetsző játékosokat bannolhatja, annak... nem teljes az élete. (mondom ezt annak ellenére, hogy sosem rabszolgáztak, mindig is zavartak az efféle módon tápolók, de ha a szabály lehetőséget ad ilyesmire, akkor mindenki csinálhatja.)
Pontszám: 4.30
kedvelt tagButch111Férfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
166. hozzászólás - 2008.11.07. 10:39:36 (Válasz winnie #162 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2008.11.06. 23:43:26
Idézet: Mortimer - 2008.11.06. 01:51:06
Te sem gondolhatod komolyan, hogy pl. a 10. szintű, varázslat nélküli Erick Cartman egy szimplán bénán játszó játékos műve... Nyilvánvalóan LE zsák, ami VALAKIÉ, valaki pumpol(t) belőle sokezret magának. Ez szabálytalan.

De a legdühítőbb, hogy a játékmesterek nem tesznek ez ellen semmit, biztos vagyok benne, hogy ez másokat csalásra bátorít, vagy a játék abbahagyására ösztönöz.


inkább dühítőbb, hogy valakinek az szúrja a szemét, ha a másik nem optimalizál:)

az csalás, ha valalki két karaktert irányít. igen. le velük.

de abban, mi a csalás, ha valaki épító rabszolga karaktert visz? nem elég büntetés neki, hogy semmi élvezete nincs a játékban? még így is szúrja a szemed, inkább ne is játszhasson? (mondjuk én alapból nem foglalkozom mások karaktereivel.)

a két világgal egyébként is megnőtt a rabszolgázásnak az esélye, hiszen, ha valaki egyvilágozik, akkor a másik világba baráti kérésére csinálhat egy karaktert baráti kérésre, aki csak épít egy szövetségnek. de az istenért, ebben semmi szabálytalan nincs. sőt.


Értem.
Ezek szerint te az alábbi megoldást támogatod, hogyha valaki "jó" játékos akar lenni.
Legyen egy főkarid, ez az első, a húzónév akire büszke vagy.
Legyen vele egy hordából legalább 3 építőkari, akik vadásznak mint az állat, és betolják az összes
LE-t az épületekbe, a kvízkérdéssel meg nem is kell húzni az idő. Ha leverik őket, akkor ez van, senkit sem érdekel..
Azután még legalább 3 más hordás akik vadásznak, rendesebben felöltözve, általában szövi nélküliek, vagy haveri szövivel
megdumálva hogy építenek is néha, akiket naponta 2-3szor, miután vadásztak és vetkőztek levered a főkarival.
Hát nekem nem ők a jó játékosok..
Sajnálom hogy neked igen.
Optimalizálás egy nagy büdös..................
Pofátlan csalás, csak az adminok nem lépnek..
Ja és tudom,a hide ip ápol és eltakar, tehát ez pofátlan gyanúsítgatás minden alap nélkül.....
Én kérek elnézést.
Pontszám: 7.67
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
167. hozzászólás - 2008.11.07. 10:58:41
Ehh, időbe telt mire végigolvastam. Ezzel az egész rabszolga dologgal kapcsolatban csak két dolog jutott eszembe.

1.
A csalókat igenis keményen meg kell büntetni. De a csaló meghatározása a játékot üzemeltetők feladata. Ha ők ezt nem teszik meg, akkor egy idő után a becsületes játékosok abbahagyják a játékot, csökken a bevétel, lehet csomagolni. Szóval ez nagyon nem érdekük. Igenis meg fogják keresni a csalókat.

2.
Szóba került valahol, hogy a rabszolgákat észre lehet venni arról, hogy "sokat építenek" és nem fejlődnek. Erre egyrészt lsd fenn a válaszom, másrészt: Amikor beléptem a Napkapu szövetségbe, akkor olyan szinten volt a lélekkút, hogy 31.000 lóerőt kell töltsek rajta, mielőtt használni tudnék bármilyen épületet. Ha én 2 hétig nem fejlődök, hanem betolok mindent a kútba, ahogy kell, akkor rabszolgává válok és én is kizárható lennék...?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.22
népszerűLeanthilFérfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
168. hozzászólás - 2008.11.07. 11:42:16
Stubb, nem arról volt szól, hogy aki sokat épít, az csaló, hanem arról, hogy vannak karakterek, akik 80k LE-t építettek, miközben a szerencsén kívül semmilyen tulajdonságon nem növeltek, ergo nem játszanak, hanem rabszolgák.

Nekem meggyőződésem, hogy ezek 2. (3-4.,stb.) karakterek.
V1: Leanthil
V2: Platina Ribizli
Pontszám: 6.50
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
169. hozzászólás - 2008.11.07. 12:01:20 (Válasz Éjvirág #134 hozzászólására.)
Tisztelt Rubinpalota szövetség!
Bocsánatot kérek, mert jelen pillanatban nem tudom bebizonyítani, hogy múltizók vagytok!
A mai tudásom szerint tévedtem!

Attila
Pontszám: 3.33
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
170. hozzászólás - 2008.11.07. 12:16:37 (Válasz Hydro Globus #160 hozzászólására.)
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.06. 19:30:00
1.) Miért lettem volna?
2.) Azt mondtad, hogy a -10K-sok nagyrésze rabszolga. Én -10K-s vagyok. Tehát én nagy valószínűséggel rabszolga vagyok? Nem.

Tudom, hogy nem kezdtem hátrébbról. Mákod volt


Tudom nem ide illik és bocsánatot is kérek miatta, de a 2. pontról egy dolog jut eszembe.
A világon statisztikailag minden 6. ember Kínai. Mi a családban hatan vagyunk. A szüleim és én nem vagyunk azok. Akkor ki lehet? Talán a feleségem Heni? Vagy a húgom Dia? Vagy az öcsén Lo-Xiao-Ping???
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 9.17
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
171. hozzászólás - 2008.11.07. 12:55:02 (Válasz Leanthil #168 hozzászólására.)
Ebben egyetértek. Azért 1000ből 1 lehet hogy tényleg ilyen mazochista
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
172. hozzászólás - 2008.11.07. 13:00:19 (Válasz Leanthil #168 hozzászólására.)
Idézet: Leanthil - 2008.11.07. 11:42:16
Stubb, nem arról volt szól, hogy aki sokat épít, az csaló, hanem arról, hogy vannak karakterek, akik 80k LE-t építettek, miközben a szerencsén kívül semmilyen tulajdonságon nem növeltek, ergo nem játszanak, hanem rabszolgák.

Nekem meggyőződésem, hogy ezek 2. (3-4.,stb.) karakterek.


Az keves, hogy ez neked meggyozodesed. Konkretan ismerek olyan embert, aki ugy jatszik, mint egy epitorabszolga, es elvezi (nem tudom mit elvez rajta egyebkent).
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3606 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
173. hozzászólás - 2008.11.07. 14:15:38
Egy kis ködoszlatás:

Van egy meghatározott feltétel- és algoritmusrendszerünk arra, hogy a multizókat kiszűrjük. Ez a feltételrendszer egyébként részben publikus is (ld. GYIK). Akiket a feltételrendszer kidob, azokat zárjuk (voltak már szép számmal). Puszta gyanú alapján azonban senkit sem fogunk zárolni. Mondok egy példát. Valakinek két különálló internet vonala van, két külön számítógéppel. Az egyik gépen játszik az igazi karakterével, a másikon az "épitő karakterével". Az épitő karakterrel csak reggel lép be, az igazival csak este. Az ilyen "multizást" nem tudjuk kiszűrni (legfeljebb ha az illető eldicsekszik valakinek vele).
Egy másik példa. Apa és fia ugyanarról a gépről játszik. Apa napközben, a gyerek reggel és este. Nem támadják egymást, és nem támadják ugyanazt a harmadik karaktert. Közös szövetségben vannak, de mind a ketten nagyjából ugyanannyit épitenek. Nem fogjuk őket zárolni.
Egy harmadik példa. Valakinek két karaktere van. ha az egyikkel talál egy zsiros zsákmányt, üti a másik karakterével is. Közös szövetségben vannak, de az egyik karakter kevesebbet épit, a másik épit helyette is. Az ilyet zároljuk, és hiába jön a sírás utána, hogy a "második karakter valójában a szomszédom öccséé, aki hozzánk jár internetezni".

Ahhoz, hogy valaki csak épitsen, joga van. Lehet, hogy a toplista élére akar kerülni, vagy a legendás kincsekre gyűjti a kincspontot, vagy egyszerűen csak szerencsére gyúr. Ha valakinek a második karaktere, akkor úgyis előbb-utóbb kiszúrjuk. Ha nem, akkor viszont miért bántanánk? Mert ő így játszik? Ha minden LE-t épitésre használ, semmi másra, akkor inkább farmoljátok ti is, ahelyett, hogy bosszankodtok rajta.
Pontszám: 8.80
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
174. hozzászólás - 2008.11.07. 14:33:23 (Válasz Miklós #173 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.07. 14:15:38
Ha minden LE-t épitésre használ, semmi másra, akkor inkább farmoljátok ti is, ahelyett, hogy bosszankodtok rajta.


Nem lehet, sosincs HP-juk


Egyébként teljesen egyetértek, ha valaki építeni akar, építsen csak... Csak egy dolgot - ami nincs a példák között - kéne még tisztázni:

XY és az öccse ugyanarról a vonalról, akár egyszerre vagy nagyon kevés időkülönbséggel játszanak. Különböző hordában (így szövetségben is) vannak és van kb 5 szintkülönbség. Valószínűleg nem támadják ugyanazt, de néha - egyszerűen a random miatt - előfordul. Ők (mi ) zárolva lesznek-e?
A hozzászólást Hydro Globus módosította 2008.11.07. 14:34:10-kor
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
175. hozzászólás - 2008.11.07. 17:49:19 (Válasz Miklós #173 hozzászólására.)
jók a kifogások. egyszerűbb mint megoldani a hibákat...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 1.36
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
176. hozzászólás - 2008.11.07. 18:09:55 (Válasz Mazlee #175 hozzászólására.)
Hát nem tudom. Kiváncsi lennék, te hogy tudnád tökéletesen kiszűrni a multizókat.
Egy IP-ről csak 1 karakter? Egyből ki lenne lőve a router mögüli játék; nem lehetne iskolából, munkahelyről benézni.
Regisztrálásnál IP cím megadás? Nap közbeni belépés szintén azonnal kilőve, sőt az se tud játszani, akinek dinamikus IP címe van.
A legkorrektebb lépés még mindig a játékosok cselekvéseinek logolása, és ahol gyanús összecsengések vannak, oda mehet az IP szűrés. Amíg nincs gyanús lépés...
Pl. mi öcsémmel ketten vagyunk otthon, + van három gép. Hétvégén lazán előfordulhat, hogy egyidőben vagyunk benn. Nem véletlenül más hordában vagyunk, és 6 szint különbséggel, így még véletlenül sem lehet gyanús összjáték látszatát kelteni.
Viszont a szűrés első két verziója szerint csak egyikünk játszhatna.

Egyébként meg minden szűrés kijátszható. Gondolom a multisok nagy része nem itt kezdte a böngészős játékokat, és ért valamelyest az informatikához.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
177. hozzászólás - 2008.11.07. 19:04:50 (Válasz Hanspeter #176 hozzászólására.)
nem én csináltam a játékot. nem az én dolgom kitalálni hogyan lehet ezt leprogramozni. de ha jól tudom loggolva vannak a cselekedetek.

jónéhány kirívó karakter van a játékban akiket érdemes lenne megvizsgálni, de hiába sorolták fel az előttem szólók a neveket. azok még mindig ott figyelnek a játékban.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4.67
kedvencÉjvirágNő
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
178. hozzászólás - 2008.11.08. 07:47:17 (Válasz ATILA2 #169 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy ezt őszinte bocsánatkérésnek vehetném. Ne magadtól kérj bocsánatot, és ne mentegetőzz. Mindegy, elfeledve. További jó játékot!

Éjvirág
V1: Rubinszemű Éjvirág, a Rubinpalota alapítója.
V3: Maszat a Zöldmoszat. A túró (fekete) csábító híve.
Pontszám: 3
népszerűtlenAlied111Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
179. hozzászólás - 2008.11.08. 14:01:34
Egy Belsogeri nevü illető embereket tör fel(pl.Utod aki szólt nekem erről mert őt már feltörte)
Pontszám: 5
irritálóBreach00Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
180. hozzászólás - 2008.11.08. 14:48:17
Senkinek nem szúrja a szemét a 200k-s differencia 9. szinten? (TrueBlood név szerint)
Ha kiszámoljuk, hogy ehhez mennyit kellett kapnia portyázásonként (950 nyert portyázás) akkor 200 portyázásonként. Ez már nem színtiszta szerencse, inkább tudja kit kell támadni...
Vagy durván rabszolgázik... És ez eléggé illúzió romboló, hogy egy 9. szintű erősebb, mint jópár 13-14. szintű.
A hozzászólást Breach00 módosította 2008.11.08. 14:49:30-kor
Pontszám: 4.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője