Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
981. hozzászólás - 2008.12.10. 21:30:58
üdvözlet,

pár kérdés, a kedvem rendesen elveszi néhány dolog a játéktól....

portyázás közben 10:1 arányban kikapok, velem egyszinten levőktől, de jóval kevesebb ponttal rendelkezőktől is, nálam magasabb szinten levőktől nem volt még csatám hogy nyertem volna. Régebben támadtam gyengébbeket is, de azoktól is örökké kikaptam, és mivel ez így van, hát sok kedvem nincs is portyázni.... mert minek ha esélyem sincs a győzelemre...

Mitől van ez ?? Vagy én a rossz oldalon állok és örökké vesztenem kell ???

lehetőség szerint ha valaki válaszol akkor a sznoopy@citromail -ra írjon

Péter
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 3
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
982. hozzászólás - 2008.12.11. 07:11:46 (Válasz Zsolesz #978 hozzászólására.)
A kulcsszó ott van, hogy KIÉGETT ŐSKÖVET kapnak! Nem rendes őskövet!
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 5
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
983. hozzászólás - 2008.12.11. 07:14:46 (Válasz Joint #977 hozzászólására.)
Ha szerzel mondjuk 18 kiégett őskövet, az összesen 600(!) forintodba kerül aktiválni, tehát összesen lesz 36! Az azért már jó sok mindenre elég! Más hülyeségre is elkölti az ember, erre is lehet egy kicsit szánni! Illetve meg kell beszéni a Magyar Köztársasággal, hogy az adónkat visszakapjuk őskövek formájában
A hozzászólást Danka33 módosította 2008.12.11. 07:15:38-kor
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 6
irritálóNosferatu81Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
984. hozzászólás - 2008.12.11. 09:04:18
Kedves Játékfejlesztők!

Szeretnék élni egy ötlettel,ami igen hasznos lenne,személy szerint nekem,de ki tudja,lehet másnak is.
Azt szeretném kérdezni,hogy megoldható lenne-e ha a vadászatból eletelt időt,de még inkább a következő gyengítés nélkülni portyázásig hátralévő időt látná az ember akkor is ha mondjuk a böngészőt leteszi az asztalra vagy ha egyszerre több fül van megnyitva a böngészőben akkor is láthassam a Végzetúr fülön,hogy még mennyi időm van míg újratámadhatok!
Köszönöm előre is ha fontolóra veszitek a javaslatomat!
Üdv és jó játékot mindenkinek!
Pontszám: 8
irritálóChromecatFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
985. hozzászólás - 2008.12.12. 09:17:06
Terveztek-e később témákat a Végzetúrhoz (ha majd aranykezű dizájneretek ráér egy kicsit)?

Szívesen látnám a smaragdot zöldben...
Pontszám: 5
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
986. hozzászólás - 2008.12.12. 15:02:50
kicsit kezdek elszomorodni. kb 2 hete azt látom hogy szinte csak 3-4 szintel magasabbak ütnek. nekem még annyira nem probléma mert néha fennvagyok éjjel is (a munkám miatt) és akkor kényelmesen ellőhetem a vadászatpontjaimat. a szintemen lévő emberek nem szoktak támadni mert annyira nem állok rosszul (13-as szint, 265 tulösszeg és a felszerelésem sem rossz). viszont a legtöbb ember csak nappal játszhat és a legtöbbjük amikor belép a játékba már le van verve az életpontjuk, portyázni nem tudnak, elvesztették az elöző napi LE-t amit esetleg gyűjtöttek valami felszerelésre. egyre több embert látok a portyázásaim során akik rongyá vannak verve, a szintjükhöz képest totálkáros a felszerelésük és alacsonyak a tulajdonságpontjaik. a legtöbbjük fel fogja adni a játékot pár szinten belül mert már nem nagyon tudnak kilábalni a bajból. ma beléptem délután fél kettőkor, 3-an támadtak meg, az utolsó csatámban egy 17-es szintű emberke 250 felett ütött rajtam, ez az életpontjaim fele. tudom hogy ez nem tamagotchi vagy tevenevelde de 3-4 szint különbség a támadó és az áldozat között szerintem sok. szinte esélytelen az alacsonyabb szintűnek áthidalni azt a 40-100 pont különbséget a tulajdonságösszegben.

az is aranyos amikor egy top szövetség hadat üzen egy lényegesen gyengébb szövetségnek. pl most kubla kásnág támad minket, a tagjaink felét nem is tudják ütni. és elszomorító ha megnézitek hogy kiket támadnak még jelenleg.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
987. hozzászólás - 2008.12.12. 20:08:25
A játékkal két alapvető problémám van:
1. túlságosan kedvez az prémium felszereléses karaktereknek
2. a 2-es világon levő 3. szintű 161 tulponttal rendelkező karakterem, teljes (ugyan alap felszerelés: buzogány, kis bőrpajzs, kis páncél, alap varázslat) felszerelésben kikap egy egy darab mithril buzogánnyal felszerelt 140 tulpontos 4. szintű karaktertől, úgy hogy egyedül a varázslatom tudott bele sebezni. Mindemellett az iq-m 25-ösre volt fejlesztve a támadásom 27-esre, a taum 22, az erő 25 a védekezés 22-re, az egészség és a mágia 20-asok voltak. Nem értem hogy kaphattam ha ilyen szintű túlerőben voltam. Ez teljesen logikátlan.

Szerintem változtatni kellene azon, hogy ne szintfüggő legyen, hogy kit támadhatok. Inkább a tulajdonságpontokhoz kéne kapcsolni a támadhatóságot, és nagyobb befolyásoló erőt kellene biztosítani ennek. Mert szerintem az teljesen értelmetlen, hogy egyszál buzogánnyal agyonver egy mindenféle fejlesztést nélkülöző karakter, miközben én a legfontossabb sebzést befolyásoló tulajdonságaimat felfejlesztettem.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.50
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
988. hozzászólás - 2008.12.13. 05:30:50
Mindkét probléma orvoslása - vagy legalábbis enyhítése - folyamatban van. Keressétek a:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,84.0
és a
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,79.0
topicokat!
A hozzászólást Kyron módosította 2008.12.13. 05:31:15-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűtlenDeathmonkeyFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
989. hozzászólás - 2008.12.13. 20:31:54
Annyi lenne a problémám, hogy 1 napon belül, eddig 7-szer támadt ugyan az a személy!Nem lehetne szigorítani a szabályokat ezzel kapcsolatban?
Tessék szíves normálisan, kultúráltan, letenni a kézjegyedet, különben odamegyünk, beültetünk egy gázüzemű targoncába, bekötjük a szemed, hátramenetbe kapcsolunk és összetrancsíroztattjuk veled nagyanyád zöldségeskertjét és akkor lesheted a zöldborsófőzelékedet
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
990. hozzászólás - 2008.12.13. 20:45:22 (Válasz Deathmonkey #989 hozzászólására.)
Ha háborúban álltok, akár óránként is megtámadhat. Ha a maximális életpontod 15%-a alatt vagy, nem támadhat meg senki.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűtlenDeathmonkeyFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
991. hozzászólás - 2008.12.13. 20:53:26 (Válasz Mortimer #990 hozzászólására.)
Ezzel csak az a gond, hogy ha nem tudsz egész nap a gép előt ülni akkor esélyed sincs a háborúban visszatámadni, mert téged folyamatosan alacsony ÉP-n tartanak!
Tessék szíves normálisan, kultúráltan, letenni a kézjegyedet, különben odamegyünk, beültetünk egy gázüzemű targoncába, bekötjük a szemed, hátramenetbe kapcsolunk és összetrancsíroztattjuk veled nagyanyád zöldségeskertjét és akkor lesheted a zöldborsófőzelékedet
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
992. hozzászólás - 2008.12.13. 21:15:27 (Válasz Deathmonkey #991 hozzászólására.)
Ez ellen van egy jó megoldás miszerint van egy gyógyital 300Le-ért ha azt megissza az illető akkor jó eséllyel 15% fölé megy (ha 2-re áldoz akkor 100%)és már támadhat is kemény 10 perc elteltével ha meg nem hajlandó 300LE-t áldozni a szövetsége ügyéért nem t'om hogy akarnak nyerni.
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
993. hozzászólás - 2008.12.14. 12:45:26
A játék készítői felé 1 nagyon fontos dolog:

A katakomba alapvető szabálya, hogy nem lehet a használat után 2 hétig újra igénybe venni. Nos, ez rendben is van, kivéve az év végét! Mi van azzal aki éppen most kényszerül katakombázni, ezért karácsonykor - tudjátok, nagymamázás, vidékre utazás, stb. - nem tud bevonulni, a láthatatlanság meg nem biztos, hogy elég.

Szóval én azt javaslom, hogy dec. 23-tól jan. 2-ig, ez ne legyen érvényes, illetve a 2 hét helyett legyen csak 1 nap a türelmi idő (hogy vki ne tudjon nonstop ki-bejárkálni a katakombába).

Ez nagyon fontos, tessék támogatni és gyorsan cselekedni, mert mindig lesz olyan kocka akik kihasználja az ilyen lehetőséget, hogy eldöntsön egy háborút.

Mindenképpen reagáljon egy illetékes és az idő is sürget!
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
994. hozzászólás - 2008.12.14. 13:49:44 (Válasz Bekas #993 hozzászólására.)
Szerintem a kockák inkább óránként támadnak, és nem a katakombákban rejtőzködnek...
Pontszám: 3.50
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
995. hozzászólás - 2008.12.14. 13:58:22 (Válasz csati777 #994 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.12.14. 13:49:44
Szerintem a kockák inkább óránként támadnak, és nem a katakombákban rejtőzködnek...



Elolvastad amit írtam? Pont a kockák ELLEN irányulna, akik képesek Szenteste is zúzni, ahelyett, hogy a családdal törődnének. A kockák azok akik kihasználnák, hogy nem tud a katakombába húzódni az ünnepek alatt vki. Bár sztem nem kellene magyarról magyarra fordítanom a dolgot.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
996. hozzászólás - 2008.12.14. 15:18:56 (Válasz Bekas #995 hozzászólására.)
Idézet: Bekas - 2008.12.14. 13:58:22
Idézet: csati777 - 2008.12.14. 13:49:44
Szerintem a kockák inkább óránként támadnak, és nem a katakombákban rejtőzködnek...



Elolvastad amit írtam? Pont a kockák ELLEN irányulna, akik képesek Szenteste is zúzni, ahelyett, hogy a családdal törődnének. A kockák azok akik kihasználnák, hogy nem tud a katakombába húzódni az ünnepek alatt vki. Bár sztem nem kellene magyarról magyarra fordítanom a dolgot.
a kockák nem azok, akik ezt kihasználják, hanem azok, akik sokat ülnek a számítógép előtt.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 3.75
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
997. hozzászólás - 2008.12.14. 18:16:44 (Válasz Sir Ny #996 hozzászólására.)
Szerintem mind emgértettük mire gondol az illető inkább azt kéne véleményezni hogy igaza van-e vagy nem a helyett hogy minden miatt egymásnak esünk (és nem csak itt minden topicban ez van jó formán)semmiben nem születik érdemi megegyezés vagy csak nagyon sokára így inkább a nyelvi óra helyet a szöveg mondanivalójára kéne reagálni.
Én támogatom az ötletet mert ezekben a napokban tényleg sokat kaszálhatnak azok akik ekkor is a gép elött lógnak
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.50
fórumozóWolfgangFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
998. hozzászólás - 2008.12.14. 19:22:38 (Válasz S0laris #986 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2008.12.12. 15:02:50
kicsit kezdek elszomorodni. kb 2 hete azt látom hogy szinte csak 3-4 szintel magasabbak ütnek. ... tudom hogy ez nem tamagotchi vagy tevenevelde de 3-4 szint különbség a támadó és az áldozat között szerintem sok. szinte esélytelen az alacsonyabb szintűnek áthidalni azt a 40-100 pont különbséget a tulajdonságösszegben.


Nekem ez az utóbbi pár napban tűnt fel. Tegnap is volt egy különösen kirívó eset, ez motivált hogy megírjam a véleményem. Én 17-es szintű vagyok, a támadó 21-es volt, 24. szintű fegyverrel, 23. szintű varázslattal. Igazából nem okozott kárt, mert portyázni nem szoktam, és nem szokott nálam túl sok LE lenni pihenéskor, inkább az elvről van szó. Ilyen különbség mellett semmi esélyem, és ez csak rosszabb lesz.

Az ősköves játékosok túlzottan nagy előnyre tudnak szert tenni, amit nem tudok kivédeni/behozni. Más játékoknál általában sikerül megtalálni az egyensúlyt, hogy a fizetős játékosoknak könnyebb legyen a játék, de ne legyenek sebezhetetlenek, itt túl sok előnyt kaptak.

Nagy eséllyel inkább abbahagyom a játékot, egyébként sem találok benne olyan célt, ami megmozgatná a fantáziámat.
A történet elég gyengécske (vagy csak túl öreg vagyok már hozzá? :S ) , vadászatnál mindig nyerek, mostanában már a szörnyeket sem nézem meg. Az az 5-6 sablon - amibe vadászatkor berakosgatja az aktuális szörny nevét és a tőle kinyert LE-t - is csak az első 2-3 alkalommal volt érdekes. Portyázni nem szoktam. Szövetségbe sem léptem be, így is elég sok időt visz el a játék, 20 vadászt 100 perc, ez mostanában arra elég, hogy 1 tulajdonságpontot fejlesszek. Egyébként is, a félőrült, egymás lélekenergiájára szomjazó végzeturak szövetséget alkotnak? Ezért is mondom, hogy gyengécske a történet...

Az elején még lelkes voltam, amikor megláttam a választható hordákat, és láttam hogy van mágus beállítottságú horda, azt gondoltam, hogy szakítok a megszokott harcos karakterrel. Örömöm addig tartott, amíg megláttam hogy mindenki tud varázsolni, EGYSZER. Aztán jön a jó kis közelharc... Fantasztikus.

Pár ötlet, amivel talán jobbá lehetne tenni a játékot. Nem ezt, majd valamelyik következőt.
- az őskő + LE-ért megvehető tárgyak legyen elérhetőek 2-3 szinttel később csak LE-ért
- kellene egy új tulajdonság, a sebesség. A harc első körében mindketten varázsolnak, ekkor van köztük bizonyos távolság. A további kör(ök)ben a közelharcos karakter a sebességével arányosan csökkentené ezt a távolságot, a mágikus karakter pedig varázsolna. Közelharcra akkor kerülne sor, ha a két karakter közötti távolság nullára csökken. Persze közelharcban a mágus hátránnyal indulna.
- így használhatóak lennének a távolsági fegyverek is, íj, dárda, stb.
- ne csak támadó varázslatok legyenek, persze ehhez az kell, hogy többször lehessen egy harc alatt varázsolni, előre beállítható sorrendben
- vadászat közben lehessen tárgyakat találni a kiégett ősköveken kívül
- a portya- és vadászatpontok ne különüljenek el, legyen helyette cselekvéspont, amiből lehet vadászni vagy portyázni

Ha már voltak ezek, vagy hasonló ötletek, akkor sorry, nem olvastam vissza.
A hozzászólást Wolfgang módosította 2008.12.14. 19:27:09-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagAkhileusFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
999. hozzászólás - 2008.12.14. 20:07:39
most melyik játékról van szó?
Pontszám: 5
fórumozóTriniganFérfi
Végzetúr tehetség
242 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1000. hozzászólás - 2008.12.14. 20:09:58
1000
"Trinigan jókedélyű fickó volt, mindig tartogatott valami meglepetést soha ki nem fogyó iszákjában."- az Ozorindumi Krónikákból
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője