Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1221. hozzászólás - 2009.01.07. 17:19:30 (Válasz Arrakys #1219 hozzászólására.)
Egy feltétellel! Ha a babzsák figura randomitását nem Miklós határozza meg!

Egyébként meg babzsák manszövő pókomat orgling disznóra cserélném! Jelige: Füstölt sonka.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 7.50
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1222. hozzászólás - 2009.01.07. 17:53:03 (Válasz CYril #1209 hozzászólására.)
Idézet: CYril - 2009.01.06. 20:30:10
Idézet: Almási Viktor - 2009.01.06. 20:15:23
Hát apa igaz eléggé vágod a témát de azért jó ha tudod hogy a deftank karidnak olyan óriási volt a védelme, hogy talán elérte az ellenfeled támadására pluszban rászámolt random értékét.
Persze az aljas prémiumos übertáp 3. szintü +1 +1 védelmet adó felszerelése is közrejátszott csufos bukásodban


vagy talán az hogy a prem fegyver +3 támadást ad, a páncél,pajzs varázslat elnyelést, meg persze a pajzs +1 mágia se olyan rossz, ha már erről nézed akkor mindjárt 6+2 pontal van előnyben ami azért szép és ez alacsony szint! és nem azt mondtam hogy übertáp hanem túltápos.

Nos mindegy maradok inkább a pókernél mert ott a prem-es nem ász párral kezd a kezében...




LOL, bocsi, hozzá kell hogy szóljak, mert ti itt 8-10 TÖ pont különbségekről beszéltek, hogy az miatt nyert,. holott ez kb annyi, hogy neki 52% esélye volt nyerni, neked 48%....ha 10-ből 9 meccset akarsz nyerni, akkor 30-40 TÖ különbség kell, ami azt jelenti, hogy ebből is Támadás/iq/védekezés min 5/5/5-tel nagyobbnak kell lenni, de inkább 10/10/10...ez már különbség, nem a +3 támadás.....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1223. hozzászólás - 2009.01.07. 18:13:38 (Válasz Liadas #1220 hozzászólására.)
Idézet: Liadas - 2009.01.07. 14:30:33
Csak csendben jegyzem meg, hogy a prémium karakterek tartják fönt a játékot.

fönntartani a játékot? lol. szerinted mi történne, ha az összes nem ősköves játékos elhúzna a játékról? venne bárki is ezek után őskövet? na látod, a nem őskövesek pont ugyanannyira tarják fönn a játékot, mint ti.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.17
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1224. hozzászólás - 2009.01.07. 18:47:03
Idézet: Sir Ny - 2009.01.07. 18:13:38
Idézet: Liadas - 2009.01.07. 14:30:33
Csak csendben jegyzem meg, hogy a prémium karakterek tartják fönt a játékot.

fönntartani a játékot? lol. szerinted mi történne, ha az összes nem ősköves játékos elhúzna a játékról? venne bárki is ezek után őskövet? na látod, a nem őskövesek pont ugyanannyira tarják fönn a játékot, mint ti.

Nem hinném, hogy a nem-prémiumosok el akarnának húzni... Ezért aztán a kérdésed értelmetlenné válik, csakúgy mint a hozzászólásaid nagy többsége.
Pontszám: 7.20
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1225. hozzászólás - 2009.01.07. 20:00:30
SirNy megint bizonyította tehetségét a logika terén... de ez nem jelenti azt hogy az ingyenes játékosok nem támogatják az oldalt. Vagy gondolod a google hírdetés különbséget tesz prémes és nem prémes közt?

Mellesleg a játék kb. semmivel nem bonyolultabb mint a sárkányölő, és kétlem hogy az veszteséges lett volna (mert ugye ha veszteséges, akkor minek csinálnák?), pedig az teljesen ingyenes
Pontszám: 5
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1226. hozzászólás - 2009.01.07. 21:22:15
Szerintem ez az egész vita a prémium tagságról és a fegyverekről teljesen értelmetlen. Ha a hobbiddá vált a játék ne mond azt, hogy 5000 ft-ot nem tudsz havonta esetleg 2 havonta áldozni a hobbidra(mindenkinek szól aki szídja az őskővel élőket) és, ha nem is áll olyan jól az ember anyagilag sztem akkor is össze lehet spórolni az 5000 ft-ot havonta. Kb annyi, hogy nem ad ki fölöslegesen az ember...kicsit jobban körül néz és nem költ fölöslegesen dolgokra. Másrészről meg semmi joga szídni a prémiumosokat. Ugyanazt megtehetné. És ez a szöveg, hogy "apuci kedvence kitömött zsebbel" meg "heti 2000 ftot költ játékra..." csak magatokat járatjátok le. Van egy csomó fölösleges dolog ami sokkal több pénzt elvisz mint a prémium tagság. Pl ott a dohányzás. Nem tom ki dohányzik de kb 2* annyit elvisz...és tök fölöslegesen:) ha valamit igazán akar az embert azt eléri (jó persze vannak itt is határok) de nem hiszem, hogy olyan sok lenne az az 5000 ft. Másrészt, ha nincs is pénze az embernek mindig "frissíteni" a felszerelést, ha okosan játszik jó ideig kihúzhatja ugyanazokkal a cuccokal...
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.08
utáltCYrilNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1227. hozzászólás - 2009.01.07. 23:28:37
Jézusom micsoda népharag van itt... Én tettem egy javaslatot amit helyből és gondolkodás nélkül leköhögött Lan... Abban a hsz-ben Én említettem h a prem-esek kellenek csak más feltételekkel.

Ja igen! Pénz. Részemről én is dolgozom, de 5k HUF az több mint a napi nettó bevételem! Főleg most nagyon meg gondolnám a ráköltést mivel ebben a hidegben 12 óra nem kellemes, állást meg elég nehéz keresni emiatt az apró gazdasági válság miatt... Inkább költsetek prem helyett tüzfára mert életbe lépett a II. szakasz (nagy fogyasztású gyárak nem kapnak gázt...) ami azt jelenti hogy ez gyorsan fog folytatódni és hirtelen ott leszünk V. szint és a lakosság sem kap gázt...
Pontszám: 2.44
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1228. hozzászólás - 2009.01.07. 23:33:23
Na, most kell hősugárzót eladni
Tesco-ban teltház lesz, fogadjunk péntek estére már nem lesz egy darab sem belőle..
Pontszám: 7.44
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1229. hozzászólás - 2009.01.07. 23:35:27
üdv

Azért a "népharag", mert - az előzmények ismerete nélkül - sikerült beletenyerelned egy igen kényes témába, ráadásul sikerült nem túl népszerűen előadnod a mondandódat..

maci
Pontszám: 8.08
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1230. hozzászólás - 2009.01.08. 01:37:42
Igazság szerint a játék elején magadban kell tisztázni, hogy mit szeretnél elérni, illetve mit vársz ettől a játéktól. A játék felépítése adott, ezen nem tudsz változtatni, szóval őskő nélkül az olyan játékosokat nem igen tudod majd legyőzni akik őskövesek ÉS -ez fontos- még időt, energiát is fordítanak a játékra, azaz jól és ügyesen fejlődnek, nem csak a köveik mögé "bújnak". De ettől függetlenül még lehetnek és lesznek is sikereid, lehet, hogy nem Te leszel a legjobb, de a szinteden ott lehetsz a legjobbak között. Az ősköves cuccokban rohangáló karakternél is van egy jobb ősköves, mint ahogy te is jobb vagy x száz másik játékosnál. Én pl. csak a prémiumra fizettem, mert hála a kiégett ősköveknek ez hosszú hónapokra sem lesz túl drága mulatság, s igen, vannak nálam jobbak, ráadásul jobb cuccokban, de ettől még nem fogok siránkozni, annak kell örülni amit a lehetőségeihez mérten elért az ember:)
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.01.08. 01:40:32-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 9
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1231. hozzászólás - 2009.01.08. 09:11:51
"A csatában összesen 752 sebzést okoztál, és 109 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 7 lélekenergia és 6 TP!"

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sajnálom ezt, az emberke most fél napig biztos nem játszik, pedig csak kattintottam egyet. A sebzések durván elszaladtak, ezzel tényleg csinálni kellene valamit.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1232. hozzászólás - 2009.01.08. 09:14:31 (Válasz Mortimer #1231 hozzászólására.)
36. szintű fegyverrel egy 18. szintű ellen nem olyan nehéz
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1233. hozzászólás - 2009.01.08. 10:21:34 (Válasz Mortimer #1231 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.01.08. 09:11:51
"A csatában összesen 752 sebzést okoztál, és 109 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 7 lélekenergia és 6 TP!"

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én sajnálom ezt, az emberke most fél napig biztos nem játszik, pedig csak kattintottam egyet. A sebzések durván elszaladtak, ezzel tényleg csinálni kellene valamit.



nem szaladtak sehova, lassan, de biztosan nőnek, ezt nagyon egyszerűen lehet számolni, nyilvántartni, belőni játékvezetői szintről, hogy ne szaladjanak el. ha valamihez, akkor ehhez ért miklós. nyilván le van modellezve jó ideig a játék fejlődés szempontjából. ahogy nő az életpont, a sebzések is.

egy dologt kell észrevenni: alapvetően mindenki ugyanazon a szinten van mindvégig a játékban, a különbségek állandósulnak, ha hasonló tempójú szintlépéseket feltételezünk (és a tp miatt, valamint a fix cselekvási pont miatt lehet is feltételezni), a különbség annyi, hogy nagyobb életpontba nagyobbakat sebeznek. de az arányok maradnak.

teszem azt 1 év múlva is ennyi lesz a sebzés csak egy nullát mögé kell képzelni. akkor az lesz a megszokott, most még ez. mindössze az év során egy tizes szorzóra valónyi pluszt szedünk össze.

ha játszottál beholder-játékkel korábban tudhatod, hogy eleinte 10-eket sebez az ember, majd 100-akat később 1000-eket, de a jutalmak is ilyen mértékben nőnek (jó összehasonlítani egy régi és mai TF-fordulót.) ami kvázi állandó, az a szintlépés üteme.
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1234. hozzászólás - 2009.01.08. 10:27:08 (Válasz Mortu #1232 hozzászólására.)
Szerintem Mortimer itt azt akarta közölni , hogy jelenleg mik azok a durva dolgok, amiket megtehet bárki, mivel a játék szabálya megengedi.
Én három szinttel támadtam "csak" lefelé, a végeredmény: A csatában összesen 444 sebzést okoztál, és 22 sebzést kaptál...
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1235. hozzászólás - 2009.01.08. 10:58:12 (Válasz winnie #1233 hozzászólására.)
"ami kvázi állandó, az a szintlépés üteme"

Ebben tévedsz, nagyot. Tizenx szinteken 170 vadászat egy szintlépés, 30-nál pedig már 220. Azaz egy szint alatt jóval több LE-t gyűjt az ember, mint korábban, ezért _sokkal_ nagyobb különbség van egy 30. és egy 25. mint egy 10. és 15. szintű karakter között. Ezt még számtalan tényező fokozza, mint például a magasabb kereskedelem (előbbi 36. szintű fegyverrel üti a 25-öst, utóbbi max. 18-assal a 11-est).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1236. hozzászólás - 2009.01.08. 11:24:02
Meg ugyebár 30. szintről a 24. szintre ütni is túlzás, mert nem csak a 6 szint a különbség.
Pontszám: 5
kedvelt tagAshran83Férfi
Végzetúr
58 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1237. hozzászólás - 2009.01.08. 11:57:38
Trükkösebb fegyverek kellenek! Ezt már taglaltam, úgy kéne a fegyverek megjelenését a lélekkufárnál átvariálni, hogy ha egy fegyvernek nagy az átlagsebzése, akkor az kevesebb kisebb bónuszokat adjon a tulajdonságra, de jelenjenek meg átlagos vagy gyengébb sebzésű fegyverek, melyek nagyon komoly tulajdonságbónuszokat adnak. És ez szintenként váltakozzon, nem pedig egyenletesen növekedjen mint eddig. Leginkább a Gyilkos spórákat tudnám ide példázni, aminek a sebzése megfelel egy méregfelhőének, de elég kemény bonúszokat ad, míg a korábbi varázslatoknál 1-2től eltekintve csak a sebzés növekedett.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Tyberius06 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1238. hozzászólás - 2009.01.08. 12:00:56
Ez pl. 103 TÖ és 4 szint különbségű csata volt egy perccel ezelőtt: A csatában összesen 2 sebzést okoztál, és 329 sebzést kaptál.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1239. hozzászólás - 2009.01.08. 12:07:49
Igen, idegesítő, hogy ennyire sok szinttel is lehet lefelé támadni.

Ma néhány óra alatt három 27-es szintű játékos támadott be (22-es vagyok, a szintemen egyáltalán nem gyenge, de esélyem se volt). Kaptam összesen 1500 sebzést a három csatából, és ez naponta többször is megesik, ami azt jelenti, hogy nem tudok játszani. Ők nem visznek LE-t, egyértelműen látszik rajtam, hogy nem vagyok lélekenergia farm, és tp-t is alig kapnak.

Rákérdeztem az egyiknél, hogy miért jön, és kiderült, hogy azért, hogy az állata morája ne csökkenjen le túlságosan. Ez oké, nem is haragszom rá, de így nekem mi értelme tovább játszanom? Egész nap a katakombákban csücsüljek, vagy legyek láthatatlan ki tudja meddig, csak azért, mert valaki korábban kezdte a játékot?

Az rendben lenne, ha háborúban támadhatnának ennyit lefelé a játékosok, de sima portyában ennek nincs értelme.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1240. hozzászólás - 2009.01.08. 12:09:18 (Válasz Mortimer #1231 hozzászólására.)
Nem akarok kötözködni! De kíváncsi vagyok:

"A csatában összesen 752 sebzést okoztál, és 109 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 7 lélekenergia és 6 TP!"

Szóval, ettől a csatától te mit reméltél? Azzal valószínűleg tisztában vagy, hogy LE-t nem nagyon tudsz szerezni, következtetésképp azért sok értelme nincs a támadásnak, a 6 TP végképp, hiszen a magasabb szintűek többet adnak. Igazából 1 dolog marad hátra, az állat fejlesztése, de az is fejlődik akkor is, ha nem 5 szinttel lefelé kalapálsz. Esetleg valami más amire nem gondoltam?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!