Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
irritálóCsumpikaFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1401. hozzászólás - 2009.01.24. 08:56:25 (Válasz csati777 #1400 hozzászólására.)
Szerintem meg veled lehet gond, ha nincs szükséged a szabad akaratodra. Az, hogy egy fantasy világban játszódik a játék nem jelenti, hogy ne dönthessek arról, hogy akarok-e lopni vagy sem. Miért fáj neked, hogy nem akarok használni valamit, amiért megdolgoztam, ami előnyt megszereztem?
Csumpika - Végzeturak mesterei (V1)
.. - .. (V2)
Lajderk - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 6.17
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1402. hozzászólás - 2009.01.24. 09:04:25
Ha Csumpi nem akar lopni, akkor hadd ne lopjon már!

Egyébként is többen vannak itt akik nem tartják jó ötletnek a lopkodást. Na akkor ők nem lopnak, viszont a tolvaj zsebesek őket még kirabolhatják.
Na majd hátha az akadémia okosban megoldja.

Ja és én viszont felpontoztalak
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.50
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1403. hozzászólás - 2009.01.24. 11:18:10
Szerintem meg maradjon csak az a szakértelem kapcsoló nélkül. Itt egyedül a lopás szó morális beidegződése miatti ellenérzés következtében van bennünk "lelkiismeretfurdalás", ami a való életben nagyon is szükséges és helyes. Itt viszont, amikor legyőzöl egy másik végzetúrat, akkor a LE elszívása is lopás!! A kiégett őskő elvétele mégcsak nem is akkora fájdalom, mert azokat vagy kapjuk (szintlépéskor a kristályosító miatt) vagy találjuk a vadászaton. A LE-ért viszont úgymond megdolgozunk. Ergo a fantasy és a való világ morális ellentételét egy egyszerű szócserével feloldhatóvá lehetne tenni. A lopás szót kell kicserélni valami frappánsabb és kevésbé bántó szóval.
Pl.:
A csatában összesen x sebzést okoztál, és y sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad x lélekenergia és y TP és a tétként felajánlott x kiégett őskő!

Úgyanígy a lopás szakértelmet is ki lehet cserélni fogadás szakértelemre. Persze ez csak egy ötlet.............
Pontszám: 8.17
irritálóSzlyFérfi
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1404. hozzászólás - 2009.01.24. 19:49:45
Szövetségi háborúra javaslatom, hogy csak + / - 10% erőkülönbségű szövetségek tudjanak hadat üzenni egymásnak, így elkerülhető lenne az, hogy az agyontápolt rabszolga nevelőkből álló klánok lealázzanak más becsületesen játszó játékosokat.
Erre egy kicsit jobban odafigyelhetne a játék készítő is, mert hamar itt fogják hagyni a játék élvezetéért idejött játékosok.
Pontszám: 3.80
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1405. hozzászólás - 2009.01.24. 22:44:05 (Válasz Szly #1404 hozzászólására.)
Mi alapján mérhető a karakter ereje? befektetett LE? szint?
Pontszám: 8.44
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1406. hozzászólás - 2009.01.24. 23:24:44
Sziasztok!

Sok dologgal kapcsolatban kell majd elmondani a véleményem (van jó is rossz is), de mindent a maga idejében. A játék alapvetően nagyszerű, sok dolgon kell még finomítani, de látjuk, hogy dolgoznak rajta folyamatosan és tudjuk, hogy ennyi ember érdekeit nehéz egyszerre figyelembe venni és kísérni...Alakulni fog ez, csak így tovább .
*
Jelen hsz-em egy kis problémát érint csak, azt is a klánháborúk köréből. Rengeteg taktikázási lehetőség létezik, de a nevében is benne van, hogy klánHÁBORÚ. Ami ugye küzdést, birokra kelést jelent, sokszor virtussal, vakmerő kurázsival. Ez mind szép és jó...Ha én vagyok a támadó, persze, hogy az ellenfél láthatatlanságba vonul vagy katakombázik, ez is a taktika. De arra kéne valami megoldást találni, hogy mi legyen akkor, ha egy jóval erősebb szövetség megtámad, majd az általunk üthető tagjait elbújtatja, a kemény legényeket meg frontvonalban hagyja...Ez látszólag nem nagy probléma, de aki régóta játszik, az tudja milyen dühítő, fusztráló és idegesítő ilyen ellenfél ellen nem is háborúzni, hanem bújócskázni vagy nem is tudom mi t csinálni. A morális dolgok persze a legkevesebbek, arra szabályt építeni ilyen esetben nem lehet. Azonban így élvezhetetlen 1-1 háború, ami ilyen jellegű. Remélem ez a dolog mást is zavar, nem csak engem. Persze valami megoldást is kell javasolni - tisztában vagyok vele, hogy ez nem olyan egyszerű dolog-, de én nagyon szeretném ha fogalalkoznánk ezzel a problémával is. Javaslataim:
- a támadó fél egy háborúban ne lehessen láthatatlan, viselje az agresszor szereppel járó következményeket, katakombát ne használhasson
- ha egy háborús fél X %-a bujkál (mondjuk 51...), akkor lépjen életbe autokapituláció, hisz ezzel elismeri, hogy nem képes felvállalni a háborút
- a védekező félnek legyenek bónuszai a láthatatlan, támadóklánba tartozó tagok ellen
- a védekező fél támadhasson a katakombába is
Ezek persze csak javaslat skiccek, nem egyszerre gondolom mind, hanem ÉS vagy VAGY viszonylatban és persze kell még róla sokat beszélni. Az is lehet ez a dolog csak engem frusztrál...
A hozzászólást Jacsita módosította 2009.01.24. 23:28:19-kor
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 8.73
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1407. hozzászólás - 2009.01.24. 23:42:11 (Válasz Jacsita #1406 hozzászólására.)
Idézet: Jacsita - 2009.01.24. 23:24:44

- a támadó fél egy háborúban ne lehessen láthatatlan, viselje az agresszor szereppel járó következményeket, katakombát ne használhasson


És ha közben őket is megtámadják?

Idézet: Jacsita - 2009.01.24. 23:24:44

- a védekező fél támadhasson a katakombába is


Értelmét veszíti az épület.

Viszont az alapelvekkel egyet értek, aki háborúzik, az csinálja tisztességgel!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1408. hozzászólás - 2009.01.24. 23:52:04
Ezek csak ötletek, ha úgy tetszik légből kapottak, gyors vázlataim a probléma megoldására, nem biztos hogy mindegyik ér valamit.

"- a támadó fél egy háborúban ne lehessen láthatatlan, viselje az agresszor szereppel járó következményeket, katakombát ne használhasson"

És ha közben őket is megtámadják?

Ha a támadó klánt megtámadják, akkor persze használhasson ő is...
--------------------------
"- a védekező fél támadhasson a katakombába is"

Értelmét veszíti az épület.

Rosszul fogalmaztam lehet...Arra gondoltam, hogy a védekező klán tagjai támadhassák az agresszor katakombában rejtőző tagjait is.
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 7.67
népszerűDanny KayFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1409. hozzászólás - 2009.01.25. 08:55:41
Én a fertőzés elleni védekezésről szeretnék beszélni! Nincs gondom a sok LE-vel, de az zavar, hogy sose tudom, h még mennyi időm van hátra, csak körülbelül! Így nem tudhatom, hogy még érdemes-e gyűjtenem vagy sem! Javaslok a fertőzéshez is egy 24 órás visszaszámlálót, szerintem mindenkinek hasznos lenne!
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1410. hozzászólás - 2009.01.25. 09:52:44 (Válasz Danny Kay #1409 hozzászólására.)
Az eseményeknél szerepel a szintlépésed pontos időpontja. Gondolom nehéz belőle kiszámolni
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.25
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1411. hozzászólás - 2009.01.25. 16:09:29 (Válasz Jacsita #1406 hozzászólására.)
További javaslatok a felvetett problémára:
- a láthatatlan és/vagy katakombázó tagok után a szövetség szenvedjen el automatikus vereségeket valamekkora mennyiségben. Pl. 4 láthatatlan tag után mondjuk 4 győzelem / nap győzelem íródjon jóvá az ellenfélnek
-esetleg a láthatatlanság idejét is meg lehetne hosszabítani. Ha valaki 1 hétre elvonul oda, akkor annak tényleg nagyon fontos a győzelem, ez nagy áldozat. De ez az 1 nap kevés. Elbújik, előjön, üt, vadászik normál LE-ért és megint elbújik. Taktika, de értékelhetetlen. Klánbújócska, nem háború...
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 4.70
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1412. hozzászólás - 2009.01.25. 16:35:03 (Válasz Jacsita #1411 hozzászólására.)
Olyannyira nonszensz dolgokat írsz, hogy félelmetes.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.60
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1413. hozzászólás - 2009.01.25. 16:44:19 (Válasz Mortimer #1412 hozzászólására.)
Én tisztességgel leírtam a véleményem és meg is indokoltam. Tedd meg ezt te is, ha szabad kérnem. Miért "nonszensz"? Így önmagában ezzel nem tudok mit kezdeni...Sokan osztják az én véleményem, keresem a megoldást és szeretném, ha lenne rá. Nem feltétlenül persze a sajátomat, az nem érdekes...Neked nem volt ilyen gondod?
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 8.33
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1414. hozzászólás - 2009.01.25. 16:48:05 (Válasz Mortimer #1412 hozzászólására.)
Írta: Mortimer
Ma, 16:35:03 [Idézet ebből]
Olyannyira nonszensz dolgokat írsz, hogy félelmetes.


szerintem te még sose klánháborúztál Mortimer ,sőt szerintem nem is nagyon volt időd játszani a sok nyavajgástól.....................direkt neked lett kitalálva a 3 világ

elég rossz úgy klánháborúzni ha az ellenfél bújkál előled és csak pár bivalyerős kariját hagyja fönn
Pontszám: 4.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1415. hozzászólás - 2009.01.25. 17:26:55 (Válasz Csagary #1414 hozzászólására.)
2 hetente lehet használni a katakombát... A következő háborút azzal nem tudja megnyerni... Másrészt, fejleszd fel magad, hogy a bivalyerőst is le tudd nyomni, ugyanúgy sírsz mint mások...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.67
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1416. hozzászólás - 2009.01.25. 17:27:45 (Válasz CaveMaN #1410 hozzászólására.)
Bár igazad van Cave, de ha sok építés van a kútból, sok őskövet találsz, befogsz egy-két állatot, és szintet lép az állatod akkor elég gyorsan kitolodik az események közül!
Ha már megkaptuk a 15% alatt lévő idő jelzését, akkor ez sem lenne nagy nehézség, és természetesen igen hasznos lenne.
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1417. hozzászólás - 2009.01.25. 17:29:38 (Válasz Kyron #1416 hozzászólására.)
Nono, kútépítés az szövetségi esemény Egy nap alatt a rendes eseményeimből nem nagyon futott még ki semmi
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1418. hozzászólás - 2009.01.25. 18:03:49 (Válasz Csagary #1414 hozzászólására.)
ja, sose háboruztam, szánalmas vagyok. Mi a karaktered neve?

Akkor kifejtem bővebben: baromi nagy hülyeségeket írsz. Mi az hogy ne lehessen használni a láthatatlanságot vagy a katakombát? Ezek ERRE VALÓK, ezért kerültek be a játékba. RENGETEG hátránya van mindkettőnek, nem jókedvéből lesz valaki láthatatlan.

Még támadó szövetségnél is értelmetlen a korlátozás, mert mi van, ha valaki azért választotta ezek valamelyikét, mert elutazott nyaralni? Te addig nyugodtan püfölnéd?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1419. hozzászólás - 2009.01.25. 18:51:06 (Válasz Mortimer #1418 hozzászólására.)
Mortimer Te elolvastad Jacsita eredeti hozzászólását?

Alapjában véve nem az a baj, hogy egy két karakter láthatatlan, hanem ha a klán jelentősebb hányada.
Persze, ez lehet véletlen egybeesés is...
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1420. hozzászólás - 2009.01.25. 18:54:12 (Válasz Atreus #1419 hozzászólására.)
Elolvastam.

"nem az a baj, hogy egy két karakter láthatatlan, hanem ha a klán jelentősebb hányada"

Értem. Tehát ha mondjuk 5 másik ember is láthatatlan a szövetségemben, én hiába utazom el vidékre, nem lehetek láthatatlan. Ezt akarod bevezetni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.40
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!