Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1841. hozzászólás - 2009.04.25. 00:09:28 (Válasz Cavalorn #1840 hozzászólására.)
Így van! Emellett ott van az e-mail és MSN is kommunikációs lehetőségként, tök ingyen. Ha valaki annyira sem képes, hogy olvassa a fórumot, azt az embert minek kell bent tartani a szövetségben? Porfogónak? Rúgjátok ki, legalább kevesebb támadási felületetek lesz háborúban. Gyanítom, aki olvasni nem hajlandó, azt építésre vagy epikusozásra sem lehet rábírni.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1842. hozzászólás - 2009.04.25. 00:28:17
Email? msn? nem mindenki kocka hogy 12 órán belül feljöjjön msn-re skype-ra ha egyáltalán fel szokott jönni bármi ilyesmire is, vagy postafiókot nézzen, márpedig egy hadüzenet után 12 órád van max, hogy bármit is tegyél. És mindez akkor ha még időben észrevetted a hadüzenetet. Van aki csak simán játszik a VÚ-val.
A fórumot/üzenőfalat még megértem, valóban, ha mindenki mindig eltöltene 20 percet azzal hogy végig nyálazza a fórumot akkor ok. Ennyi ideje azonban nem mindenkinek van, pláne nem türelme, mi játszani akarunk és nem kutatni az infók után. 1 nap simán generálódik vagy 100 üzi ha kitör egy fontosabb háború(30 kémkedés eredmény, 10-20 konkrét személyeknek szóló üzi, 20-30 lényegtelen, parázós, kapkodós üzi, miegymás). A Fórum egyébként is egy káosz, de megértem hogy nem lehet jobb technikai okokból. Az üzenőfal valóban nagyon jó, de azt is simán kell fél óránként frissíteni, amiről fingom sincs ki olvasta már el és ki nem, így aztán egyre dagad a mérete, ami megint elrettentő tud lenni egyeseknek és az infó is elveszhet, és képtelenség is oda mindenkinek személyre szóló üzenetet hagyni. Egész egyszerűen az a baj hogy elveszik az infó bárhova is írom, ha nem kapja meg az illető személyesen nem biztos hogy célba ér.
Aki nem szövetségi vezető persze lehet hogy ezeken a parákon most röhög, de mindez nagyon is komoly tud lenni. És akkor még nem beszéltem, más szövetségekbe irányuló segélykérésekről, és mindenféle más kommunikációkról(esetleges toborzás). Most ott járok, hogy én már van akinek nem is válaszolok, mert nem merek a tiltás miatt, pedig szeretnék néha egy pár szó köszönetet mondani ezért vagy azért, vagy csak simán nyugtázni xy-nak vmit.

Nem azt mondom hogy szűnjön meg a spam szűrés, csak legyen valami jelzés, hogy X üzit elküldtél ne küldj még egy X+1.-et is, vagy bármi más változás ami elősegíti a munkám, mert míg a sima játékosok bőven elvannak a mostani rendszerrel, addig egy olyan szöviben ahol minden az én nyakamba szakad már nem!
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1843. hozzászólás - 2009.04.25. 04:32:33
Parádés ez a játék. Ha szombaton, hajnali 4:25kor lépek szintet, akkor sem úszom meg, hogy 5 percen belül meg ne támadjon egy 6 szinttel magasabb végzetúr. Hihetetlen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1844. hozzászólás - 2009.04.25. 08:53:41 (Válasz Ricardo #1843 hozzászólására.)
Tudod, a figyelő-és botprogramok sosem alszanak...
Egyébként én CSAK szombat hajnalban tudok eredményesen támadni, mikor 6-ra megyek munkába (hogy a sok álmatlanságban szenvedő rohadéknak legyen friss zsömle meg zöldség). De most nem én voltam...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1845. hozzászólás - 2009.04.25. 09:01:34 (Válasz Ricardo #1843 hozzászólására.)
én péntek hajnal 1-kor léptem szintet, támadás nélkül. Szombat azért necces ilyen szempontból szerintem, mert csomoszor megyek kocsmába hétvégén, és utána, lefekvés előtt szoktam ütni kettőt, hogy a hajnali szekció ne vigyen el kamrába - biztos más is van így. (Se tegnap, se ma nem vitt el senki.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1846. hozzászólás - 2009.04.27. 14:54:10
NAgyon jó lenne, ha nem csak egy féle színnel lehetne kiemelni topicokat, hanem többel is, így lehetne csoportosítani pl különösen kiemelt topicok, háborús topicok, egyéb topicok, stb....ha többb kategória lenne, több szín a kiemelésre, könnyebben el lehetne igazodni egy 20-30 topiccal rendelkező szöviben, és nem kell kompromisszumokat kötni, törölni, összevonni topicokat....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1847. hozzászólás - 2009.04.28. 06:41:42
Hali (gondolatok a reggeli kávé mellett)!

V1-2vel összehasonlítva V3ban a szövetségeknek nem kell ugye heteket-hónapokat várniuk az akadémia bevezetésére, mert már bekerült a játékba. Így egyértelműen azok a klánok kerültek ismét lépéselőnybe, akiknél vannak csak az építkezésre fókuszáló karakterek. (Azért kemény dió 20. szinten már 2 állattal jönnek ellened és hasonló nyalánkságok)

Tehát az erős random mellett (térkapuból semmi, állatelfogás egyik nap 10 db aztán egy hétig semmi, erős karaktert elver egy buzogányos fickó, vadászatnál ugyanolyan lényből különböző LE jön, stb ...) a V3-on lehetsz akármilyen játékos, ha nincsenek a klánodban "építőcimborák".

Nem tudom, hogy a játékvezetés ezt szándékosan gondolta-e így, mert így az eleje az akadémiával nagyon felpörög. Kicsit az érződik ez alapján, hogy nemhogy a mezőny egyben tartása, az építés megreformálása (ezzel talán a multizás is csökkenne) a cél, hanem minden eszközt igénybe véve kell építeni ...
Pár hónap múlva lesz két klán a csúcson, akik ráadásul ugyanabból a hordából vannak, így egymást nem üthetik Kicsit olyan hangulat kezd kialakulni, mintha szerencsejátékot játszanánk: teljesen mindegy milyen játékos vagy, mennyire ismered a játékot, mennyi időt szánsz rá ha
- nincs veled a random
- ha nincs a klánodban pár építőcimbora
akkor nézhetsz nagyokat.

Mondjuk ettől a játék megy tovább a maga útján (én is remekül elbohóckodok még egy darabig, az biztos), csak páran hittek egy Utópiában, az egyenlő esélyek elvében
A hozzászólást Andaxin módosította 2009.04.28. 06:44:11-kor
Pontszám: 7.50
kedvelt tagApollonoidFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1848. hozzászólás - 2009.04.30. 20:24:57
Nekem csak egy apróság tűnt fel, nem kötekedésképpen, csak megemlítem .
A játék teljesen magyar fejlesztés, s tényleg meglátszik a szövegeken is, azonban amint a szakértelem gombra klikkelek, ezt látom:
-elementáris fúzió
-kontinuumszűkítés
-kronokompenzáció
-spektrális manipuláció
-szinguláris ismeretek
-szubtéri érzékelés
-kreatív affinitás
-transzcendális projekció
-valóságformázás

Tudom, hogy így sci-fisebben hangzik, nem is lehet mindet lefordítani magyarra, de nekem olyan furcsa, hogy a játék többi, teljesen magyar része mellett itt magyarosított idegen szavak halmával talákozhatunk.
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1849. hozzászólás - 2009.04.30. 20:31:11
nyugodtan mond el milyen magyar kifejezést tudnál rájuk alkalmazni...
pl hogy mondanád magyarosabban a spektrális manipulációt? vagy a transzcendentális projekciót?

vannak szavak amiket így kell megértenünk...hipermarket ,szupermarkert, shop ,szolárium,hybrid auto,televízió,parabolaantenna

szóval vannak iylen szavak már a hétköznapokban is...nekem kifjezetten jobban teccik hogy pl a kreatív affinitás az kreatív affinitás és nem portyaérzék vagy a kontiniumszűkítés nem időnyerés...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.40
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1850. hozzászólás - 2009.05.01. 07:18:18 (Válasz Apollonoid #1848 hozzászólására.)
szerintem a kifejezések nagyon találóak, régi HKK-s múltat idéz fel 14 évvel ezelőttről, pl. instabil szingularitás és társai
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1851. hozzászólás - 2009.05.01. 08:11:31 (Válasz Andaxin #1850 hozzászólására.)
Hű, de utáltam azt a varázslatot a TF-en! Megcserélt két véletlenszerű tulajdonságot. Kár, hogy a térkapus/epikus szörnyek nem lődöznek ilyet. Mekkora poén lenne, ha valamelyik Végzetúrnak az IQ-ját megcserélné az Egészségével...
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1852. hozzászólás - 2009.05.01. 18:47:10
Hello!

Nem tudom jó helyre nyomom-e be ötletemet, meg a több ezer hozzászólást sem olvastam végig, szal lehet, hogy már lezárt témát feszegetek, de hátha.
Lenne egy olyan ötletem, hogy mi lenne, ha az állatok mintájára a végzeturak is gyakorolhatnának.
Értem ezen azt, hogy elmegyek mondjuk gyakorolni, és az olyan, mint a vadászat, vagy a pihenés, nem tudok közben mást csinálni.
Gyakorlással szakértelmet, vagy elsődleges tulajdonságot lehetne fejleszteni.
Persze logikus lenne, ha ehhez kötelező épület is társulna, mint máshol a guild, vagy iskola, vagy ilyesmi.
Az lenne, jó, ha mondjuk korlátozott mennyiségű ilyen épület lehetne, vagy az egyik kizárná a másikat.
Pl. lehetne támadás iskolája (persze klasszabb névvel), de ha ezt a szövi felhúzza, akkor a védekezés iskoláját nem húzhatná fel.
Vagy lehetne, hogy a varázslós épületek kizárják a harcosokat.
Ha szakértelmet lehetne benne gyakorolni, akkor is hasonló lenne a logikája. Esetleg azt lehetne, ha minél magasabb az épület szintje, annál több dolgot lehetne gyakorolni.
Pl. Felhúzzuk a mágia szentélyét, amiben első szinten, jó sok idő ráfordítással valami "gyengébb" tulajdonságot lehetne fejleszteni, teszem azt, a mágia tulajdonságot (8 óra alatt egy szintet mondjuk). Második szinten már lehetne pl. taumaturgiát is, de ahhoz már 7 és fél óra is elég lenne. Stb., stb. esetleg szakértelmet lehetne előbb, fő tulajdonságot később, ezt az okosok biztosan jobban el tudják dönteni.
A gyakorlás idejét a vadászattal megszerezhető LE-hez képest kellene meghatározni. Mondjuk 1 óra vadászattal össze tudok szedni 1 szintlépésre valót, de ugye az LE a legértékesebb cucc, ezért, hogy ingyen (csak időért) kapjak valami tulajdonságot, nyilván jobban meg kell szenvedni, ezért az jóval hosszabb idő. Ezért is írtam 8 órát.

Az egésznek az lenne az értelme, hogy ha éjjel álomra hajtom a fejem, akkor is tudjak fejlődni pl. Meg ez különösen jó lenne a ritkábban belépőknek, ezzel is csökkentve a különbséget kissé.
Mivel kell hozzá épület, ezért nem lenne "ingyen", szal mindenképp kellene játszani hozzá.
Sok olyan karaktert ismerek, akik ritkábban lépnek be, és leginkább csak építkeznek, nem azok a háborúzós fajták.
Az ő esetükben is ez kimondottan jól jönne. Felhúznak valami védekezős épületet, aztán 8 óra múlva visszajönnek, akkor is fejlődtek kicsit.
Ugye a vadászattal az a gond, hogy az LE-t ellopják, ha őrizetlenül hagyjuk. A gyakorlásnál ez nem fordulna elő. Gyakorlatozás közben viszont érvényes lenne a 10% bónusz, mint a pihenésnél, hiszen nem tudok mást csinálni közben, szal az már ellenetételezésnek számít a 10%-nak.

Remélem értitek a katyvaszt, amit összehordtam hirtelen. Az okosok nyilván tudnának egy finomított változatot összedobni belőle, ami tényleg használható lenne.

Uff
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1853. hozzászólás - 2009.05.03. 20:16:29 (Válasz gsziszi #1852 hozzászólására.)
Teljes mértékben elutasítom.Nyílván a fő szövik rögtön felhúznák 14-esre,és 1 óránként növelik az erőjüket,mégjobban szétnyílna a mezőny,egy cáfolat. Meg azért megnéznék egy "szinguláris ismeretek iskolája-t"
Másrészt elég copy íze van így ennek,csak épp más játékokban nem gyakorlásnak hívják,hanem munkának.
A 10% bónusz pedig egyenesen hülyeség, ifjabb obi-wan kenobit orvul megtámadta véder nagyúr,de mivel obi-wan épp a konditeremben gyúrt,egy laza mozdulattal hozzávágta a 20kg-s súlyt.
És azt se felejtsd el,hogy ezért nem kapsz tp-t,mégis fejlődnek a tulajdonságaid.A pók karik mennyparadicsomuborkája.
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1854. hozzászólás - 2009.05.03. 22:34:21
épp azért írtam ötletnek. de lehet, hogy valami értelmeset akkor is ki lehet sütni belőle. olyan feltételeket is lehet szabni, hogy csökkentse az erősebbek lehetőségeit. bár nem értem, hogy az miért baj, hogy ők felhúzzák. felhúzzák az akadémiát is, és agyon verik a sok állattal a kicsiket. az is ugyanez a téma, nem?
de a nagyok mi a töknek mennének gyakorlatozni? aki soxor bejár, azoknak ez nem pálya. épp ez a lényeg. egyszerűen nem éri meg nekik 8 órát semmit tenni, mikor más hasznos dolgokat is tehetnek. ez pont a gyengéket segíti.
szerintem gondold meg mégegyszer
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.05.03. 22:35:23-kor
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1855. hozzászólás - 2009.05.04. 07:20:47 (Válasz gsziszi #1854 hozzászólására.)
Először is elnézést,ha megsértettelek.Nem negatív,hanem építő kritikát akartam.
bár nem értem, hogy az miért baj, hogy ők felhúzzák. felhúzzák az akadémiát is, és agyon verik a sok állattal a kicsiket. az is ugyanez a téma, nem?

Nem,az akadémia(hordázás) nem ad +tulajdonságokat,úgy,hogy tp-t nem is kapsz érte. Ez a pókkarik..de ezt már mondtam.
de a nagyok mi a töknek mennének gyakorlatozni?

Én spec szívesebben mennék oda,ahol BIZTOSAN kapok 1 óránként egy tulajdonságot TP nélkül,minthogy óránként ütök 3-4 embert,és akkor nem biztos,hogy kapok LE-t,amiből jön a tulajdonság,ÉS még tp-t is kapok érte.Gondold el,lv 3-as Átlag Béla belép egy új szövibe,ahol összefog nemtudom hány erősebb kari,gyorsan pár hét alatt kiépítik az egész szövetséget,köztük ezt is 14-esre. Addig Béla be se lép,marad kicsike.És akkor eljátszadozik,semmit nem csinál,csak belép óránként,gyakorlás és ezt addig csinálja,amíg nem lesz 200-as az ereje.Lv3-ason.
egyszerűen nem éri meg nekik 8 órát semmit tenni, mikor más hasznos dolgokat is tehetnek.

Te írtad,hogy szintenként fél órával csökkenti a gyakorlás idejét. Ezért is írtam mindig 14-es szintet,akkor lenne elvileg 1 óra. Egyébként kiváncsi lennék,hogy hanyas vagy.Mert ha kicsi vagy,akkor még nem sok tapasztalatod van abból,hogy micsinálnak itt fentebb,30-as karit lassan lv50es cuccokkal egy pók kari rommá veri.PL:full hp-ról volt,hogy elájultam,pedig elég nagy az egészségem,a védelmem,az állatkám,és nem épp vagyok gyenge fejlesztésű kari.(szintemen a 3. legjobb TÖ-jű)
Lehet,hogy tipikus kockának tartassz ebből a két hsz-ből,de felvilágosíthatlak,nem vagyok az:)
És mégegyszer mondom,nem akarlak megsérteni,és nyilván rombolni/cáfolni könnyebb,mint kitalálni egy ötletet.
Egyébként egy olyasmit lehetne bele tenni(bár ez eléggé bonyolítaná a játékot/lekódolást),hogy kiválasztassz egy tulajdonságot,amit felépítettetek,és a karakter lapodon annak is megjelenne egy tapasztalatsáv. Ha pl a támadás van kiépítve,akkor csatában annyit támadás tp-t kapnál érte,ahány ütésed bejön.(ez nyilván megint a kicsik ütéséhez vezetne.)A támadás szintlépéséhez kellene mondjuk 100+(támadás*10) tp.Ez a gyakorló iskola meg adna 8óránként 10-20tp-t.Tehát nekem 85ös erővel kellene 950tp,ami 50?alkalmat jelentene.Nem kevés,de mégse menne tömegszámba.
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5
utáltLORD HAGENFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1856. hozzászólás - 2009.05.04. 12:12:15
Egy olyan ötlet megvalósítható lenne a játékban, hogy magas szinten /mondjuk 50+/ a végzeturak gyűjthetnének maguk köré hű követőket? Ezek a követők véleményem szerint valamelyik kisebb népből származnának. A "hívő" követők létszámuk függvényében "imáikon" keresztül LE-t termelnének az adott végzetúrnak. Ez hosszú távon nagyon messzire vivő javaslat?/Itt a visszaélésekre gondolok/
Pontszám: 2
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1857. hozzászólás - 2009.05.04. 12:28:51 (Válasz LORD HAGEN #1856 hozzászólására.)
Az a baj, hogy ez nem új ötlet. Semmi új nincs benne. Csak LE-t termel és kész, sehova nem jutnánk vele, mert mindenki kifejlesztené. Másfelől meg mivel tp-t nem adna, így minden karakter leállna a vadászattal és a portyázással. Ha új ötletet találsz ki, mindig találj ki valami hátulütőt az ötletednek, hogy ne érje meg mindenkinek kifejleszteni, és hogy többet lehessen vele taktikázni!
Pontszám: 6
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1858. hozzászólás - 2009.05.05. 09:36:52 (Válasz Zokneenho #1855 hozzászólására.)
értem én mit mondasz. amúgy 40. szintű vagyok, szintemen első 20-ban
szal nem vagyok mai gyerek
egyrészt nem kell, hogy 14-es legyen a maximális szintje. másrészt lehetnek kizáró okok. a fő cél az lenne, hogy aki nem lóg egész nap a játékban, az is tudjon viszonylag biztonságosan fejlődni. ez azért is cél, hogy a ritkán belépők ne keveredjenek túl nagy hátrányba. azt is lehetne, hogy a szintek számával ne a gyakorlatozás ideje csökkenjen, hanem az összgyakorlatozás ideje növekedjen, mint az állatoknál. tehát x. szinten akár elmehetek egész hétvégére is gyakorlatozni. sokan vannak, akik hétvégén nem tudnak/akarnak belépni. nekik is segítene ez a lehetőség. jómagam egyébként pont nem vagyok ilyen, szal nekem annyira ez nem pálya.
egyébként ez egy olyan ötlet szerintem, amit érdemes tovább gondolni, nyilván a tiédhez hasonló hatástanulmányokkal.
mondom, a cél az lenne, hogy a ritkán belépők se érezzék magukat hátrányban, és szívesebben játszanak, ne lépjenek ki a játékból.
a TP nélküli fejlődés pedig teljesen jogos. viszont az sem rossz lehetőség, hogy a szintemen előbbre tudok lépni, ha fél év alatt nagyon lemaradtam, és minden szintlépéskor agyonvernek.
pl. van egy elrontott karakter, aki teszem azt 35. szinten rendelkezik valami 350-es TÖ-gel. Szerencsétlennek örök kudarc lesz a játék. Ha viszont rájön, mit rontott el, akkor marad a szintjén, de x napon belül kicsit korrigálhatja magát. ez erősítené a versenyt is.

mit gondolsz?
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.07.02. 10:41:30-kor
Pontszám: 5
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1859. hozzászólás - 2009.05.05. 10:27:02 (Válasz gsziszi #1858 hozzászólására.)
Nem tudom hogy ismered-e a Bitefight nevű játékot. Ott is az volt a gond, hogy egy idő után megjelent a "harcos karakter" (itteni nevén "pók"), csak ott mindez azzal volt megfejelve hogy a lefelé támadásért nem járt egy deka tp sem. Ez azt eredményezte, hogy alacsony szinteken (de nem úúúgy alacsony, hanem konkrétan 1-5.) egy egész hadosztálynyi ilyen karakter várta az új belépőket, akiknek gőzük nem volt a játékról. Az egy sokkal keményebb világ mint ez, ott nincs ám 15% alatti vadászgatás, segítő kéz, védelem itala és egyéb finomságok, ezért ott akit folyamatosan levertek, az nem tudott tenni ellene, helyette inkább törölt. Így aztán magasabb szintekre új belépő már el sem nagyon jutott, úgyhogy ez a "jelenség" szépen végiggyűrűzött az egész szerveren.

Itt ez sokkal jobban megoldott, mert mindenért jár tp, még ha pók vagy, akkor is menned kell előre. Ha viszont itt ingyér és tp-mentesen lehetne gyakorlatozni, hidd el, lenne pár ember akik első szinten vagy 2 hétig beállnának támadást húzni, utána pedig semmi nem állítja meg őket. Oké, ebben gátat szab az hogy fel kell húzni a lélekkutat, de ez részletkérdés, nézd pl. ezt a klánt:

http://www.vegzetur.hu/index.php? m=szovetseg&szovi=3196&sub=reszletes_statisztikak


Másrészt nézd meg a topot. Most hiába magyaráznak, ha valódi PvP-játékot akarnak, akkor nem kristályhordázni fognak, hanem nekik is le kell állniuk és be kell várniuk a kisebbeket. Na most ha ezt úgy tehetnék meg hogy a pár nap alatt csutkára húzott gyakorlóépületekkel még az eddiginél is erősebbek lesznek a kisebbekhez képest, no, az vicces lenne.

Egyébként szerintem nem rossz ötlet ez, de ha lesz is ilyen, úgy kéne belőni hogy ez az opció LÉ/tp arányban sokkal rosszabb legyen mint bármelyik másik, hogy tényleg csak max éjszakára lőjék be, és csak azok akiket ez valamennyire segít. Viszont továbbgondolva, akkor meg az lesz a gond hogy a sok tp miatt akik használják, rohanni fognak előre, és relatíve még gyengébbek lesznek a mostani állapotokhoz képest.

Szóval összegezve, szerintem mégsem olyan jó ötlet ez
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.33
kedvelt taggszisziFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1860. hozzászólás - 2009.05.06. 12:13:38 (Válasz Bolsevik #1859 hozzászólására.)
ez csak akkor igaz, ha elég gyorsan fel lehetne húzni ezt az épületet. de teszem azt, akadémia feltétel hozzá, akkor új belépőknek még a szagát sem éreznék a használóik.
másrésztnem éri meg a pókoknak sem leállni ezzel vacakolni, mert igazából a fejlődésük ezzel elhanyagolható az egyéb lehetőségek mellett: vadászat, portya, küldetés.
másrészt küldetéseket sem tudnák tolni közben.
szal teljesen illogikus a használata az ilyen karakterek számára. egyébként megfelelő feltételekkel ezt mind ki lehetne szűrni.
a tp mentesség nem feltétel, ezt csak azért vetettem fel, mert volt rá panasz.
egyébként nem kötelező tulajdonságnövelést támogatni, lehetne spec. szakértelmeket mondjuk. akár harcit nem is, csak mondjuk építést, tolvajlást, állatszakértelmek, ilyesmi. a lényeg, hogy valamit lehessen fejleszteni olyanoknak is, akik nem járnak be naponta ötször, esetleg hétvégén be sem tudnak lépni, az LE-jük meg nem veszhetne el emiatt. ez inkább valami kényelmi megoldás lenne. azt aláírom, hogy jól kell kitalálni, de én még mindig jó ötletnek tartom.
A hozzászólást gsziszi módosította 2009.05.06. 12:14:37-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!