Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
461. hozzászólás - 2008.10.23. 20:02:15 (Válasz Gillbates #460 hozzászólására.)
Salem Gill!

Hát ezzel csak az lenne gond, hogy gyakorlatilag mindenki megadná magát, ha már úgy áll, hogy két-három vereség és veszítene. De ez önmagában tényleg nem túl nagy jutalom... Viszont ha fixen csapkodja valaki a kis szövetségeket, akkor ok lehet, hiszen gyakorlatilag 3 naponta van egy háborús győzelmetek, plusz a közben nyert LE a szövi tagoktól. Ha meg nagyobb jutalomra vágytok, le kell vernetek egy olyan szövit, amelyik közel egyforma erős veletek, mert akkor nagyobb a jutalom is. (Persze az csak egy elhúzódó patthelyzet lesz, csak az a kérdés ki unja meg előbb)...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
462. hozzászólás - 2008.10.23. 21:22:01 (Válasz Byzon #461 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.10.23. 20:02:15
Salem Gill!

Ha meg nagyobb jutalomra vágytok, le kell vernetek egy olyan szövit, amelyik közel egyforma erős veletek, mert akkor nagyobb a jutalom is. (Persze az csak egy elhúzódó patthelyzet lesz, csak az a kérdés ki unja meg előbb)...


Épp egy ilyen háború után írom mindezt. Mikor elkezdődött az ellenfél szintben abszolút velünk egyenlő volt, sőt taglétszámban is bár mi éppen akkor bővítettünk. Aztán szép lassan elkezdtek kilépegetni az ellenségtől és végül négyen maradtak a 11-ből. Szóval nem jó ez így.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
463. hozzászólás - 2008.10.23. 21:29:10 (Válasz Gillbates #462 hozzászólására.)
Akik olyan buták, hogy egy kis LE veszteség helyett inkább kiléptetik a szövetség kétharmadát, azok majd a saját kárukon fogják megtanulni, hogy sokkal többet vesztenek igy. Ha jól tudom a szövetségbe való visszalépésnél megint kell valamennyit a lélekkútba tenni, bár nincs ilyen tapasztalatom. Viszont akik azért lépnek ki, mert nem tudják a háborúban megvédeni magukat, szövetség hiján még kedveltebb prédák lesznek (szövetségi épületek bonuszai nélkül + nem tudják beépteni a felesleges LE-t) és az időhúzós taktika miatt vissza se tudnak menni egyhamar.
A hozzászólást Batu módosította 2008.10.23. 21:30:01-kor
Pontszám: 6.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
464. hozzászólás - 2008.10.23. 21:33:08 (Válasz Gillbates #462 hozzászólására.)
Salem Gill!

Ez az a helyzet, amivel sajnos nem lehet mit kezdeni, ha a megtámadott szövetségből elhúznak az emberek. De erre már tényleg nem gondolhattak a játék készítésénél...
(Most alapban azt kérdezném, hogy ennyire megvertétek-e szegényeket, de nem teszem, mert most velünk háborúztok éppen, és minket is elhagytak azóta ketten ).
Valószínűleg, ha elég ember panaszkodik majd emiatt, akkor változik a helyzet, de azért gondolj bele kérlek, mi lesz így a kis szövetségekkel? A nagyoknak majd még inkább megéri őket farmolni, és ők nagyon de nagyon megéreznének egy ekkora veszteséget... Nincs minden szövetségben egy Camelus-Mortazor-Khetty trió, hogy szavatolja a győzelmet...

Jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűtlenWartiFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
465. hozzászólás - 2008.10.23. 21:46:03
Ere való a szintek meg állapitása és a szint korlátok bevezetése. A háboru alati ki és belépés tiltás.Ezt már máshol meg oldoták és bevált.
Pontszám: 5
kedvelt tagRazakFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
466. hozzászólás - 2008.10.23. 21:46:06
Miért lehet hadatüzenni azonos hordának, ha nem lehet őket megtámadni?
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
467. hozzászólás - 2008.10.23. 22:00:42 (Válasz Byzon #464 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.10.23. 21:33:08

Valószínűleg, ha elég ember panaszkodik majd emiatt, akkor változik a helyzet, de azért gondolj bele kérlek, mi lesz így a kis szövetségekkel? A nagyoknak majd még inkább megéri őket farmolni, és ők nagyon de nagyon megéreznének egy ekkora veszteséget... Nincs minden szövetségben egy Camelus-Mortazor-Khetty trió, hogy szavatolja a győzelmet...

Jó játékot!

Azt nem értik egyesek, attól, hogy megpróbálják elhúzni a háborút, nem a támadót büntetik (úgyis nyer előbb utóbb), hanem leginkább magukat. Persze igaz, hogy a gyors könnyű kapituláció kedvez a támadónak és vérszemet kaphat, de a rendszer hiánnyosságaiból adódóan mindenki a gyenge láncszemekkel rendelkező szövetségeket támadja. Ha jobban tervezhető lenne a háború (kisebb random), akkor az alig gyengébb szövetségeket is megérné megtámadni, főleg a nagyobb nyereség miatt. Igy viszont a hosszú patthelyzet kockázata miatt nem.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
468. hozzászólás - 2008.10.24. 08:01:32
Hello!

Azt vettem észre portyázásaim során, ha az ellenfelet ájultra verem, akkor is még az Ő harci körében üthet engem, pedig már ájult ugyebár... Szerintem az úgy lenne logikus, amint az ájulás fázisába kerül, egyből essen össze, elvégre ájultan nem lehet harcolni.

Pityu
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
469. hozzászólás - 2008.10.24. 08:10:23 (Válasz pityu #468 hozzászólására.)
Salem!

Vedd úgy, hogy gyakorlatilag egyszerre kaszáltok egymás felé, és bár a te csapásod az eszméletlenségbe taszítja, a lendülettől még befejezi a megkezdett csapást.
Sajna a játék így van megoldva.

Jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
470. hozzászólás - 2008.10.24. 08:11:55
Ha elájul, akkor egyből összeesik. Nekem volt olyan, hogy a csata egy sor volt, egy villámot lőttem belé és össze is esett. Gondolkodtam hogy beküldöm legendák közé
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
471. hozzászólás - 2008.10.24. 08:14:05 (Válasz Mortimer #470 hozzászólására.)
Salem!

Közelharcban még visszaüt. Hidd el!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
472. hozzászólás - 2008.10.24. 08:54:40 (Válasz Byzon #469 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2008.10.24. 08:10:23
Salem!

Vedd úgy, hogy gyakorlatilag egyszerre kaszáltok egymás felé, és bár a te csapásod az eszméletlenségbe taszítja, a lendülettől még befejezi a megkezdett csapást.
Sajna a játék így van megoldva.

Jó játékot!


OK, elfogadom!

Köszi!
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
473. hozzászólás - 2008.10.24. 11:43:58
Nem tudom volt-e mar kerdes (csak az elmult partucat hozzaszolast neztem vissza),de a kerdesem annyi lenne,hogy a vadaszat idejet nem lehetne csokkenteni?
Anno pont azt hianyoltuk az OVben es a TFben is,hogy ha netes feluleten menne a jatek,akkor egy-egy akciora rogton tudnank reagalni,nem csinalnank egy nem latott esemeny miatt a karakter szempontjabol baromira unlogikus dolgokat. (pl. nem tudok beteleportalni a varosba,nem is probalok bemenni egy ott talalhato boltba vasarolni,hanem meg1x probalkozom).
De nem arra gondoltunk,hogy egy ora mulva adhatunk ki uj parancsot,hanem rogton!
Itt ugyanezt erzem.Bar ez a jatek ugy lett meghirdetve,hogy boven eleg napi 15-30 percet a gep elott tolteni,de baromira nem ez az igazsag! Belovom a vadaszatot az naponta legalabb ket es fel ora,neha neha elmegyek portyazni,az is gep kozeli allapotot feltetelez.
Ha legalabb a vadaszat nem 5 percenkent menne,hanem 2-3 vagy mas,az is csokkentene a monitor melletti idot,de igy..
Arrol nem beszelve,hogy otthagyni a jatekot tobb orara mekkora veszely LE szempontjabol,bar ez mar tenyleg a jatek sajatossaga,hiszen nem lehet semmit sem csinalni a jatekban jeleneg (izgalmas szinten) mint portyazni egy masik vegzeturra..
Szoval ertem en,hogy aki egesz nap ott ul a gep elott (mert vannak sokan),azok elonyben legyenek,de ugyanakkor az is rohej,hogy ha tenyleg csak napi fel oram van a jatekra (esetleg 2*20 perc),akkor tulajdonkeppen mar abba is lehet hagyni,mert csak farmolni valo idiota a karakter.
Mar bocs a jelzoert..
Vélemény?
Pontszám: 7.40
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
474. hozzászólás - 2008.10.24. 11:59:38
Tökéletesen igazad van. A játék számtalan része megköveteli hogy a gép előtt ülj, illetve előnyben részesíti azt, akinek erre van ideje. A portyázásnál is teljesen értelmetlen a -10/-20 stb. %, mert adott mennyiségű portyapont van, és a vesztett életpont is behatárol, akkor minek egy harmadik korlát? De ugyanilyen értelmetlen az állatidomítás, aminél féloránként kattintgatni kell. Teljesen céltalan szivatás.

Mindezekkel nem lenne baj, és elfogadnám szó nélkül, ha Miklós nem jelentette volna ki a fórumban több helyen is, hogy olyan játékot szeretett volna csinálni, amit nem az informatikusok nyernek meg. Hát ez nem jött össze
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8
kedvencSoleilFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
475. hozzászólás - 2008.10.24. 16:08:01
Nem tudom, hogy volt-e már, de engem kicsit zavar a láthatatlanság megoldása. HA elmegyek mondjuk egy hosszú hétvégére valamikor, de nem figyelek oda eléggé, akkor simán előfordulhat, hogy nem tudok láthatatlanná válni indulás előtt, mert még este valakit megütöttem és nem telt le a 12 óra.

Nem lehetne inkább valami olyan megoldást beletenni, hogy amennyiben egy portyázáshoz képest 12 órán belül vagyok, akkor jelzem, hogy láthatatlanná akarok válni, és amikor letelik a 12 óra, akkor láthatatlan leszek?

Vagy ez már így is van csak félrenéztem valamit?
Pontszám: 7.33
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
476. hozzászólás - 2008.10.24. 20:34:24
Létezik egy szakértelem, névszerint az elementáris fúzió, ami pontosan a vadászatok idejét csökkneti. Tehát, ha sok neked az 5 perc, akkor tessék ezt fejleszteni.
Pontszám: 5
népszerűtlenSkybotFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
477. hozzászólás - 2008.10.24. 21:19:25
Üdv! Nemrég kezdtem játszani. Egész tetszetős lett a játék. De egy Hatalom Kártyái online változat is érdekes lenne. Sajna itt környéken nincs senki akivel kártyázhatnék. Más van ezzel így?
Pontszám: 2.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
478. hozzászólás - 2008.10.24. 21:33:21 (Válasz Skybot #477 hozzászólására.)
Salem!

Igen van, de ezt inkább a kötetlen csevejbe, jó? Ne essenek már szét teljesen a topicok...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
479. hozzászólás - 2008.10.25. 09:26:41 (Válasz Cassian #476 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.10.24. 20:34:24
Létezik egy szakértelem, névszerint az elementáris fúzió, ami pontosan a vadászatok idejét csökkneti. Tehát, ha sok neked az 5 perc, akkor tessék ezt fejleszteni.


Ezzel tisztában vagyok,de ez tipikusan az a fejlesztes,ami alapbol rossz,tehat nem szakertelem kellene hozza,hanem csokkenteni kell.
pl. portyazast akkor vigyuk le napi egyre es legyen egy szakertelem,ami noveli napi tobbre? stb,stb..
Minden hibara szakertelmet kitalalni tok rohej. Es ez ugye Beho specko...lasd TF-OV!
A hozzászólást Wuher módosította 2008.10.25. 09:28:00-kor
Pontszám: 5
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
480. hozzászólás - 2008.10.25. 09:50:26 (Válasz Wuher #479 hozzászólására.)
Miért kellene csökkenteni? Miért lenne rossz a rendszer? Ha nem így lenne, akkor kb annyi lenne a játék, hogy kattintasz párat a vadászaton => instant LE => elköltöd, esetleg még pár portya => kilépsz. Ha ez kell akkor menj el teveklubozni.
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!