Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
301. hozzászólás - 2008.10.14. 11:31:28
Sziasztok

Most csak én nem találom vagy valóban , nincs olyan épület ami az IQ vagy/és Taumaturgia növeli?
Csak mert olyan van ami a védelmet illetve támadás növeli. Ha valóban nincs akkor kéne egyet csinálni.
Mondjuk Elmetágító néven . Max 10-es szintig lehetne építeni.
Csak 10-es szintű végzeturak illetve nagyobbak használhatnák. a következő képlet alapján:
(1/karakter szintje)*épület szintjével. Minden tanulás mondjuk 300 LE-be kerülne hogy ne legyen olcsó. A képletből látható hogy többször kell tanulni míg egyet nővel(pl 1 10-es szintű karakternek 1-es szintű épület mellet 10 szer), minél magasabb a karakter szintje annál többet.

Szerintettek?? Nincs rá szükség ha már varázslat.
A hozzászólást Alienkiller módosította 2008.10.14. 11:32:24-kor
Pontszám: 5
népszerűRepro
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
302. hozzászólás - 2008.10.14. 12:28:18 (Válasz Alienkiller #301 hozzászólására.)
Nem értem.

Miért kéne csak tizes szinttől?
És a Védőfal meg a Gyakorlótér nem permanens tulajdonságnövelés, hanem csak addig él, míg a szövetség tagja vagy.

Ha Elmetágítóval kilépsz a szövetségből, akkor levonnak majd az IQ-dból?

Amúgy nem elvetendő ötlet, de nyugodtan lehetne olyan, mint a másik kettő: Szintenként +3 IQ vagy Taum.
Nem kell túlbonyolítani... gondolj a programozókra is
Repro - Moroflex (V1)
Gomba - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Repro - Vörös Démonok (V3)
Pontszám: 6.50
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
303. hozzászólás - 2008.10.14. 12:34:05 (Válasz Repro #302 hozzászólására.)
Idézet: Repro - 2008.10.14. 12:28:18
Nem értem.

Miért kéne csak tizes szinttől?
És a Védőfal meg a Gyakorlótér nem permanens tulajdonságnövelés, hanem csak addig él, míg a szövetség tagja vagy.

Ha Elmetágítóval kilépsz a szövetségből, akkor levonnak majd az IQ-dból?

Amúgy nem elvetendő ötlet, de nyugodtan lehetne olyan, mint a másik kettő: Szintenként +3 IQ vagy Taum.
Nem kell túlbonyolítani... gondolj a programozókra is


Én csak mint ötletet vettettem fel és így találtam ki, ha tetszik majd a játékosoknak az ötlet, akkor majd beépítik és kitalálják hogy legyen. Ha sokan elolvassák és megemlítik, hogy kellene ilyen akkor csak megcsinálják
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
304. hozzászólás - 2008.10.14. 13:36:21
Nem lehetne a szövetségi fórumot szerkesztehetővé tenni?
Mert 2 hete van meg, de lassan kezd kaotikussá válni a dolog...
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
közellenségDeath YuckFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
305. hozzászólás - 2008.10.14. 15:17:08
Ez a játék is családellenes. Milyen dolog már az, hogy a mai világban, amikor a szélessávú net ott van az otthonokban, a családban több számítógépen megosztva akkor egy ilyen játékban kitiltják azokat, akik egy IP-ről lépnek fel??? Mi történetesen 3-an játszottunk otthon. És akkor mi van? Miért ne lehetnénk egy klánban? Mi a fészkes fene olyan nagy probléma ezen? Az hogy egy család saját klánt alakít? A klánok mindig is erről szóltak a történelem folyamán, családok alkották. Miért akarja nekem egy játékfejlesztő megmondani, hogyan játszak? Ha én csak adózni akarok mert ahhoz van kedvem, akkor csak adózok, ha fejlődni hát akkor majd fejlődök. Miféle istenverte ok vezérelheti a játék fejlesztőit, hogy megszabják ki játszhat és hogyan?
Ez így sehogy nem jó, úgyhogy el is húztam innen. Ez sem jobb mint a többi ilyen stílusú játék... sajnos.
Pontszám: 1.50
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
306. hozzászólás - 2008.10.14. 16:01:47 (Válasz Death Yuck #305 hozzászólására.)
feketén-fehéren leírta miklós:

"Mi van akkor, ha ugyanarról a gépről játszunk többen?
A multizás felismerésénél elsősorban az karakterek viselkedését és egymáshoz való viszonyát vizsgáljuk, de gyanús esetekben a számítógéppel kapcsolatos adatokat is ellenőrzünk. Ha többen ugyanarról a gépről játszotok, ne támadjátok egymást, ne támadjátok mindig ugyanazokat, és lehetőleg ne lépjetek ugyanabba a szövetségbe, és akkor nem lesz gond."

ha ezek a szabályok nem felelnek meg neked, nem kötelező itt játszani...
Pontszám: 5
közellenségDeath YuckFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
307. hozzászólás - 2008.10.14. 16:41:40 (Válasz atua #306 hozzászólására.)
Hát pont erre írtam, hogy ez az egész így családellenes, mert miért ne léphetnének ugyanabba a szövetségbe a család tagjai??? Miért akarja megszabni bárki is egy játékban, hogy a játékosok mit csinálhatnak vagy hogy csinálhatnak? Attól játék, hogy mindenki a saját elgondolásai szerint játsza, nem attól, hogy x vagy y megmondja, ezt így és így kel csinálni. az már nem játék, hanem az utasítások követése. Egészen más műfaj.
Pontszám: 2.33
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
308. hozzászólás - 2008.10.14. 16:46:59 (Válasz Death Yuck #307 hozzászólására.)
Azért, mert volt aki úgy játszott, hogy indított még jó 5-6 karaktert, és ezeket rendszeresen leverte, így persze mindenki másnál jobban fejlődött. Ezenkívül mások meg olyan célzattal multiztak(bár ezzel kapcsolatban nem tudok konkrét esetről), hogy legyen egy vállalkozó kedvű klán-társuk, aki csak az építésnek él.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
309. hozzászólás - 2008.10.14. 16:49:45 (Válasz Death Yuck #307 hozzászólására.)
Hozzáteszem, te vagy az 1 az 1000-ből. Ezt előre megírtad gondolom a játékvezetésnek, hogy ez lesz, mert család, stb, ugye? És nem fogják másik 999 miatt 1-nek engedni. Ne játsz ilyen játékkal, mert az összes hasonló netes játék ilyen.
Pontszám: 5
közellenségDeath YuckFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
310. hozzászólás - 2008.10.14. 16:50:30 (Válasz Zsolesz #308 hozzászólására.)
Értem, akkor pl ha egy gitárhúrral megfojtanak valakit akkor az összes gitárost meghurcolják, mert hát nekik is van gitárhúrjuk és ezáltal potenciális gyilkosok. Mit ne mondjak, érdekes egy elmélet.
Pontszám: 1.44
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
311. hozzászólás - 2008.10.14. 20:12:56
Magasabb szinten már 2 szinttel alacsonyabb szintű karakter is meg lehet támadni, ez nagyon nem fer, mert 2 szint különbség az nagyon sok...akár 20-30 vagy még több tulajdonságösszeg különbség is lehet, nem beszélve a jobb cuccokról....tehát szinte biztos, hogy az alacsonyabb szintű kikap...és az akkor ciki ha éppen gyűjtök egy 3000LE-s cuccra, és van már 2500-am, és akkor betámadnak, és elvesznek 500at....
Be kéne vezetni, hogy lefelé MAXIMUM 1 szintkülönbségnyit lehessen támadni, felfelé maradhat így is....
Ezt valahogy mindenképpen be kéne vezettetni....vagy van aki nem így látja? Sztem ez fontosabb lenne, mint hogy hány portyapont legyen....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
312. hozzászólás - 2008.10.15. 16:03:13 (Válasz Death Yuck #307 hozzászólására.)
má' bocs, de a játékoknak általában vannak szabályai, és nem azt csinálsz amit akarsz, hanem amit a szabályok engednek... vagy te a focit is úgy játszod, hogy baseball ütővel lecsapdosod az ellenfelet? ez a foci teljesen baseballellenes játék, nem értem mért nem csapkodhatom le az ellent, pedig olyan jól elgondoltam...
Pontszám: 5.50
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
313. hozzászólás - 2008.10.15. 16:03:40
Biztos én vagyok a béna, de a láthatalanságom ellenére is képtelen vagyok fejlődni a játékban. Már vagy 3 napja gyűjtök egy rohadt páncélra (2250 LE), de a mai nap, amikorra össze kellett volna jönnie a vadászat során a LE-nak látom hogy 1675 LE-m van, ugyanis láthatatlanságom ellenére úgy levertek kétszer, mint a ....t. Egyszer -425 LE, másiknál -487 LE. Úgy néz ki ma sem lesz meg a páncél úgyhogy még egy nap gyűjtögetés. Talán holnap
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
314. hozzászólás - 2008.10.15. 16:07:08 (Válasz Lordofchaos #313 hozzászólására.)
Idézet: Lordofchaos - 2008.10.15. 16:03:40
Biztos én vagyok a béna, de a láthatalanságom ellenére is képtelen vagyok fejlődni a játékban. Már vagy 3 napja gyűjtök egy rohadt páncélra (2250 LE), de a mai nap, amikorra össze kellett volna jönnie a vadászat során a LE-nak látom hogy 1675 LE-m van, ugyanis láthatatlanságom ellenére úgy levertek kétszer, mint a ....t. Egyszer -425 LE, másiknál -487 LE. Úgy néz ki ma sem lesz meg a páncél úgyhogy még egy nap gyűjtögetés. Talán holnap

Talán ha előtte összegyűjtenéd a cselekvéseidet, azaz 2 napig nem vadászol és egyben gyűrnéd le kevésbé aktív időszakban: késő este vagy kora hajnalban, bár délelőtt is jó. Akkor egyben összeszeded és meg tudod venni. Ha viszont mindig rögtön elköltöd a CSP-ket és tárolod a sok LE-t, óhatatlan, hogy valaki betámad. Ha meg ő nagyot kaszált, akkor máris megy az info a klántársainak, hogy lehet pumpolni sokat.
Pontszám: 5
kedvencLordofchaosFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
315. hozzászólás - 2008.10.15. 16:11:57 (Válasz Craslorg #314 hozzászólására.)
Ebből a CSP gyűjtést azt megtettem, igaz csak 1 napig gyűjtöttem, de a kevésbé aktív időszakot kipróbálom még.
Köszi!
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
316. hozzászólás - 2008.10.15. 17:24:52
Azért hogy egy 50 ponttal, rosszabb tárgyakkal és semmilyen épületplusszal nem rendelkező végzetúrral szemben portyát veszítek az azért már erősen kiakasztó...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
317. hozzászólás - 2008.10.15. 17:41:26
Nem lehetne megoldani, hogy a szövetségi oldalon a békeszerződések (és a háborúban állók) horda szerint csoportosítva jelenjenek meg? Nekem elég zavaró, hogy csak simán fel vannak sorolva, egy idő után fogalmam sincs, melyik milyen horda, külön mindre rá kell kattintgatni...
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
318. hozzászólás - 2008.10.15. 21:45:04
Javaslataim:

1. Az épületeknél ne csak az adott épületbe összesen fejenként épített LE, hanem az épület adott szintjébe fejenként épített LE is megjeleníthető legyen, a jobb összehasonlíthatóság érdekében.

2. A szövetségi jogosultságok (adatlap megváltoztatása, lélekkútból építés, topictörlés, stb.) ne az adott személy szavazatainak számától függjenek, hanem ezeket a jogokat lehessen szavazással megadni egy vagy több személynek, illetve megvonni tőlük.
VAGY
Lehessen bekapcsolni valahol, hogy tagfelvételkor/kirúgáskor mindenkinek 1 szavazata legyen, az átadott szavazatoktól függetlenül.

Ellenkező esetben demokratikus szövetséget vezetni lényegében lehetetlen, küzdés az elemekkel.

3. Ezt már többen írták: a háborúval kapcsolatos táblázat ne a kapituláció gomb alatt legyen, mert nem fogja ott keresni senki.

Végül egy dicséret: nagyon köszönöm a belső fórumos szavazási lehetőség bevezetését, nagy távlatokat nyit meg a játékban.
A hozzászólást Petrus módosította 2008.10.15. 21:46:30-kor
Pontszám: 5
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
319. hozzászólás - 2008.10.15. 21:49:16
Jó lenne olyan kimutatás ami összefoglalná az LE "áramlást". Azaz hogy adott napon mennyit nyertem portyán, vadászaton illetve mennyit nyertek el tőlem illetve mennyit költöttem és mire. Lehetne az akár az Események része is. Én pl szeretném tudni hogy mennyit építettem a szövetségi épületekbe.
Jó lenne ha ez megvalósulna.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
320. hozzászólás - 2008.10.15. 22:33:33
Helló!

Keresgéltem, hogy van-e olyan kikőtés, ha valaki kilép egy szövetségből, akkor az utána x ideig nem léphet vissza... nem találtam sehol (itt a forumon is kerestem). Lehet figyelmetlen voltam, de remélem nem. A lényeg, hogy én javasolnék egy ilyen változtatást, mert azt vettem észere, hogy vannak olyanok, akik a háború idejére kilépnek a szövetségből, mert csak építkezett és nem fejlesztette magát (van egy alap buzogánya), és tuti kikapna... ezt így nem tartom jogosnak. Ha valaki kilép egy szövetségből, akkor javaslom hogy két hétig ne tudjon ugyanabba visszalépni.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője