Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
601. hozzászólás - 2008.11.03. 21:57:40 (Válasz Miklós #600 hozzászólására.)
Miklós: A portyapontos dolog már az első voks (ahol a változtatást kérdeztétek meg) alatt kiderült, hogy sokan támogatnák a szintkülönbségből adódó levonást. Ennek ellenére erről egy szó nem esett, nem mondtatok rá semmit. Egyébként nincs bajom a dolgokkal, de 1-1 témában sokszor többen is megejtenek hasonló véleményt és azokra nem nagyon jön reakció.
Pontszám: 8.60
kedvencZolcsimusFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
602. hozzászólás - 2008.11.03. 22:04:42 (Válasz Craslorg #601 hozzászólására.)
Ezzel is egyetertek!

Teljesen elfogadhato es fair megoldas lenne mindenkinek, hogy ha alacsonyabb szintu karaktert tamad akkor valamifele modosito szerint vonodna le a portyainak szamabol.
Ezt nagyon jol le is vezettek.
Miert nem lehet errol konkret szavazast kerdezni?
Szrintem az ertelmes otleteket ki lehet szurni, hiszen azert az emberek csak pontozzak a hozzaszolasokat, legalabis en azt teszem.
Pontszám: 5
kedvencZolcsimusFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
603. hozzászólás - 2008.11.03. 22:09:51 (Válasz Necronis #599 hozzászólására.)
Igen de en arrol beszeltem az elobb, hogy mi van ha nincs VP-d varazsolni?
Ismeros a helyzett hiszen en magam is 80 sebzeseket sebzek Varazslattal es a vicc, hogy az elobb egy 14 es karakterbe nyomtam ennyit...
Es osszvissz 3 sebzes ponton mulott, hogy nem en nyertem, 11es szintukent
De a kovetkezo jatekos aki megtamadott, szoszerint pusztan az enyeszmesterrel vagdaltam fol varazslat nelkul.

En abban szeretnek valtoztatast, hogy a Varazspont regeneracio lehetne sokkal gyorsabb is.
Foleg ha Smaragd az illeto.
De akar be lehetne epiteni meg utolag is, az IQ-ba vagy a Magiaba, hogy regeneraljon Vp-t.
Es az a magustorony egy kesz rohej, nem mondanek durvabb minositest, egy ilyen draga epuletre es semmi mast nem ad csak par % orankenti regeneraciot :S egy vicc...
A hozzászólást Zolcsimus módosította 2008.11.03. 22:11:40-kor
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
604. hozzászólás - 2008.11.03. 22:19:11 (Válasz Craslorg #601 hozzászólására.)
Craslorg, én tettem fel neki priviben, hogy minek az egész portyapont beállítási rendszer, miért nem fix 30 a portyapont, azzal a módosítással, hogy azonos szintű 1, és utána ahány szinttel alacsonyabbat támadsz, annyi portyapont. Gondolom nem sértődik meg, ha bemásolom a válaszát, elvégre is közérdekű:

"szia,
ahogy te irod, nem nagyon támadna senki 1-gyel alacsonyabb szintüt, de 2-vel, 3-mal alacsonyabb szintüt soha. és amikor lesz egy 100. három 97. és két 92. szintű játékos, akkor a 100. szintű naponta kettőt tudna portyázni..."

Ennek ellenére a válasz első részével nem értek egyet, mert a jelenlegi rendszer, hogy 12. szintűek naponta 15 darab 9. szintűt csapnak le, rossz.

A másik kérdésem a portyapont nagyon durva, 20:1 arányú átváltása volt CSP-re, ami a karakterek leggyengébb 5%-nak csekély erősítését szolgálta volna, hogy ők sikerélmény híján ne hagyják abba a játékot (ők biztosan nem költik el a portyapontot).

"a portyapont semmi másra nem jó, mint portyázásra, átváltani nem lehet soha másra, ezt előre leszögeztük."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
605. hozzászólás - 2008.11.03. 22:27:30 (Válasz Zolcsimus #603 hozzászólására.)
Tegyük fel, van 360 VP-d. Tegyük fel továbbá, hogy van a szövetségedben 3. szintű mágustorony. Ekkor ugye, a következő állítások igazak:
1. 9 db villámcsapást el tudsz sütni egymás után.
2. Alapesetben, ha nem pihensz, 4 percenként regenerálsz 1 VP-t, ez egy óra alatt 12. Plusz a mágustorony, összesen 15.
3. Tegyük fel, hogy pihensz egy nap 3x, mondjuk összesen 12 órát, és akkor nagyon kocka vagy. Ekkor a napi össz regenerációd: 12*15+12*45=720 VP. Ebből még elsüthetsz 18 villámcsapást.
4. Összesen elsütöttél 27 villámot. Ez csak akkor kevés, ha:
-vagy 30 PP-s beállítással mész, ekkor azt javaslom igyál, vagy növeld a mágiádat;
-vagy nagyon sokan támadnak, lásd az előző pontot.

A 360 VP-t a könnyebb számolás miatt mondtam. Valószínűleg ennél több van. És az is valószínű (legalábbis legtöbbünknél), hogy nem ülsz napi 12 órát a játék előtt, tehát többet pihensz.
Nincs igazam?
Pontszám: 5
kedvencZolcsimusFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
606. hozzászólás - 2008.11.03. 22:39:48 (Válasz Necronis #605 hozzászólására.)
Nincs!

En napi 12h-t a gep elott ulok
Ezenkivul a portyaim szama joval tobb most, mert haboruzunk egy igazan pofatlan szovetseggel.
minimum 15 szor megyek portyazni.
A 3 szori pihenes nem eleg...

Pihenes kozben gyorsan regeneralodik a Vp-m. De csak ugy alapban eleg lassu.

Nem vagyok elgedett a valasszal, mert mivan ha orankent ki kell jonnom pihenesbol?
A haboru miatt.
Es szerintme 300LE sok azert az italert es 2 osko az meg egyenesen pof...nsag.
A problema ott van, ha elgfogy a vp es megtamadnak es nincs pihenesed mar akkor eleg nagy a problema :S
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
607. hozzászólás - 2008.11.03. 22:43:59 (Válasz Zolcsimus #606 hozzászólására.)
A megoldásokat alább vázoltam, egy kiegészítést tennék hozzá, ha egyik sem tetszik:
Szerezz be egy gyengébb varázslatot, pl. méregfelhő. A kisebb ellenfeleket üsd azzal, amikor meg pihenni mész tedd fel a villámot.

Még valamit: hogyhogy óránként ki kell jönnöd a pihenésből? Talán kényszerít valaki? Én simán beosztom a pihenéseimet, és elég a VP-m, még nem kellett innom. Pedig minket is ütnek, rendesen... Lényeg, nem kell óránként kijönni a pihenésből. Ha 12 órát ülsz a gép előtt, akkor meg főleg nem. Pontosan megtervezheted, eldöntheted, mikor mész pihenni és mikor hagyod abba. Ha egy órákat pihensz, ne csodálkozz, ezzel elpazarolod csak a pihenést, és így a saját hibádból nincs VP-d.
A hozzászólást Necronis módosította 2008.11.03. 22:47:29-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóTileFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
608. hozzászólás - 2008.11.04. 07:00:29
Jajj ezt meg kell hogy osszam mindenkivel mai első csatám megtámadtam egy 2 szinttel és 75 tulajdonságponttal kisebbet nem volt láthatatlan és nem is pihent segítőkezet sem kapott.
Ő sebzett rajtam 120-at ugyanannyi kör alatt én meg 60-at na aszem ez tükrözi is a véleményemet a játék erősen random felé hajló harcrendszeréről.


Tile
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
609. hozzászólás - 2008.11.04. 11:29:33
Nem igazan tudom hova kellene ezeket az eszreveteleket irnom remelem a moderator majd megtalalja a neki valo helyet. Kicsit bosszant, hogy tobb olyan kerdes is van ami nem egyertelmu ill. nem jo a kvizkerdesek kozott. Eddig 2-ot talaltam ami nem stimmelt:

Az emberi test hany sejtbol all. A helyes valasz kb. 100billio de ilyen opcio nem volt a valasztasoknal es amikor a lehetoseg szerinti maxot jeloltem be nem volt jo a valasz.

A masik kerdes hol koronaztak kirallya matyas kiralyt. Amire persze sokan a duna jeget nyomjak reflexbol azonban ott csak kiralya valasztottak es 6 evvel kesobb szekesfehervaron koronaztak kirallya ugyanis matyas kirallya valasztasanak idejen a magyar korona nem magyarorszagon volt hanem III. Frigyesnel, igy a duna jegen nem jo valasz ill. rossz a kerdes.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 2.25
népszerűtlenFilepImreFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
610. hozzászólás - 2008.11.04. 14:51:54 (Válasz BaalCain #592 hozzászólására.)
Portyázni napi ötször tudok maximum. Idő függvénye ugyanis. Viszont vadászni jóval többet szeretnék. Azt ugyanis a kérdésekkel együtt tíz perc alatt elintézem. Utána meg magára tudom hagyni a karaktert két órára. A portyán rendszerint jól elvernek, míg a lélekenergia, melyet vadászatból szereztem, egy varázslatra elment. Ez három napomba került.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
611. hozzászólás - 2008.11.04. 15:00:32 (Válasz Otoaak #609 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2008.11.04. 11:29:33
Nem igazan tudom hova kellene ezeket az eszreveteleket irnom remelem a moderator majd megtalalja a neki valo helyet. Kicsit bosszant, hogy tobb olyan kerdes is van ami nem egyertelmu ill. nem jo a kvizkerdesek kozott. Eddig 2-ot talaltam ami nem stimmelt:

Az emberi test hany sejtbol all. A helyes valasz kb. 100billio de ilyen opcio nem volt a valasztasoknal es amikor a lehetoseg szerinti maxot jeloltem be nem volt jo a valasz.

A masik kerdes hol koronaztak kirallya matyas kiralyt. Amire persze sokan a duna jeget nyomjak reflexbol azonban ott csak kiralya valasztottak es 6 evvel kesobb szekesfehervaron koronaztak kirallya ugyanis matyas kirallya valasztasanak idejen a magyar korona nem magyarorszagon volt hanem III. Frigyesnel, igy a duna jegen nem jo valasz ill. rossz a kerdes.

Ezeket a kvíz topicba.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
612. hozzászólás - 2008.11.04. 15:03:40
Még annyi, hogy a háború állásánál esetleg jegyezhetné, hogy a szövetségből ki-mennyit harcolt és milyen eredménnyel.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
613. hozzászólás - 2008.11.04. 17:06:31
Sziasztok!

Nem lehetne kiirni a pihenes kozben is hogy latszodjon mennyiszer lehet elmennem ez utan meg pihenni ?

koszi.
Pontszám: 7.50
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
614. hozzászólás - 2008.11.04. 19:58:23
Hmm...én mostanság gondoltam más varázslatokra, a sebzők melett...e az meg már bonyolult lenne
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
615. hozzászólás - 2008.11.04. 20:14:39
Esetleg a Szövetség topicban, a részletes statisztikáknál lehetne egy olyan oszlop is, ami azt mutatná, hogy ki mennyit épített aznap.

Lehet, hogy ezt bonyolult megvalósítani, de nagyon jó lenne.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
616. hozzászólás - 2008.11.05. 07:46:26
Valami nem igazán korrekt a játékban!

Ha a szövetségünket támadás éri és a másik négy tag csak 6-9-es, akkor én 13-asként nem tudok beszállni a csatába, mert a támadók 5-9-esek!( Amúgy valahogy gyanús társulat, nem építenek, csak erősítik magukat, 3 fő)

Ha kikap a szövetségem mert én (13) nem tehetek semmit, akkor ez így értelmetlen játék!!!
Pontszám: 3.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
617. hozzászólás - 2008.11.05. 07:49:58 (Válasz ATILA2 #616 hozzászólására.)
Ezért van az, hogy egy klánban minden tagnak erősödnie kell. Az a rendszer, ahol egy nagyon táp, a többi meg építkezik alá az ilyenkor gyorsan megbukik.
A hozzászólást Ricardo módosította 2008.11.05. 07:50:23-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
618. hozzászólás - 2008.11.05. 08:56:48
Halihó!

Megint a egy ötlettel fordulok ide, ami nem új ötlet, de mindenképp jó lenne megvalósítani! Kérek rá választ, ha egy mód van rá az admin-tól is, persze ha nem jó, nem gond, csak kérek indoklást is....köszi!

Tehát bevezetésre került tudtommal már végleges is marad a 15/30 Portyapontos rendszer...sztem nagyon jó! (Mellékesen be kéne vezetni hogy lefelé max 1 szintet lehetne letámadni, mert az úgy igazságos sztem, meg akkor a gyengébbek is jobban meg lennének kímélve, és jobban fejlődnének, felfelé persze bárki próbálkozhatna továbbra is )

Mindenképp érdemes lenne eltöröli a -10%,-20% stb büntetőpontokat!!!!!!!!

Egyrészt, ahogy reklámozzátok Ti is, nem kell egész nap a játékkal játszani....így viszont aki boldogulni akar, az belép óránként, és portyázik 2-t, aki ezt nem teszi, az lemarad.
Ha viszont a napi 15 portyit ellőhetném egyszerre(persze amennyit az ÉP-m engedi), akkor tényleg napi pár óra elég lenne. Sztem hátránya semmi sincs, csak előnye, ha valaki tud hátrányát kérem jelezze, és megcáfolom

Ha esetleg mások is így gondolják, lécci erősítsétek meg az álláspontom, és akkor talán elérjük, hogy legyen szavazás róla!!
Köszönettel, Eardog
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
619. hozzászólás - 2008.11.05. 09:56:19
Már több embertől hallottam, hogy abbahagyják a játékot a csalók miatt. Én is erősen gondolkodom rajta... Hiába a normális fejlődés, ha vannak, akik mindent kihasználnak, csak hogy ilyen meg olyan tápos legyen a karakterük. Ez mire jó? Remélem, ilyenkor boldogan lépnek ki-be a játékból! Elég csak a szerzett LE-s listát megnézni... A becsületes játékosok kedvüket fogják veszteni.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
620. hozzászólás - 2008.11.05. 10:24:00 (Válasz Mortu #619 hozzászólására.)
Elég durva dolog lecsalózni valakit, aki okosabb az átlagnál, megérti a játékmechanizmust, elemzi az eredményeket, ki tudja szúrni és ki tudja használni a kiskapukat, és ezzel nagyobb előnyre tesz szert, mint azok, akik összevissza kattintgatnak. Ha valaki multizik, vagy hasonló, az alapszabályok elleni vétséget követ el, azt elítélem. De amíg nem nyilvánítják ki, hogy pl. az XY által használt portyázási stratégia tisztességtelen, addig az bizony szabályos (bár lehet, hogy nem etikus).
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője