Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
801. hozzászólás - 2008.11.21. 16:23:39
Hmm... Úgy tűnik suttyomban megint bevezettek egy változást, ami azokat gátolja, akik több időt töltenek a karakterükkel. Eddig egyesével vadásztam. Úgyis figyelni kell, hogy elköltsem a le-t, ha jönnek a rabló szövik, hát ha már a gép előtt kell ülnöm egyesével vadásztam. Ha nem tudtam a kvíz kérdésre a választ megszakítottam a vadászatot, és újat kezdtem, új kérdéssel. Így majd minden vadászatra megkaptam a +10%-ot. Nos az ebben rejlő határtalan tápolási lehetőséget sokalta meg a játékvezetés. Most ha megszakítom a vadászatot, a következőnél újra ugyanazt a kérdést kapom. Az eredmény: továbbra is folyamatosan a gép előtt kell ülnöm, ha nem akarom, hogy leraboljanak, de az a kis öröm már elszállt, hogy ebből valami plusz hasznom is van. Köszönöm szépen Beholder!
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
802. hozzászólás - 2008.11.21. 16:35:00 (Válasz Alendaar #800 hozzászólására.)
Hát ha láthatatlanná válsz, vagy katakombába bujsz, saját magadnak rontod el a játékot, ráadásul egyiknek sincs semmi értelme.
Ha egy nagyobb szövi farmol titeket igy is ugy is nyerni fog, csak az idöt huzzátok ahelyett, hogy játszanátok.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.30
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
803. hozzászólás - 2008.11.21. 16:44:58
Teron idomított állata, Köpönyeges Igazságosztó, egy 14. szintű mokku is részt vesz a csatában. Idomított állatod, Poison, egy 14. szintű káoszkígyó is részt vesz a csatában. Kezdetét veszi a gyilkos csata.
Még elég nagy a távolság, gyorsan elmondasz egy villámcsapás varázslatot. (-40 VP). 55 sebzést okoztál.
Teron feléd dob egy mentális robbanás varázslatot. 86 pontnyit sebzett. A varázslat hatással van rád: -5 Támadás.
Lesújtasz ellenfeledre. Teron 22 pontnyit sérült. Ellenfeled állata 1 életpontot sebződött. Poison is ellenfeledre veti magát. Nem talált.
Teron egy gyors támadást intéz feléd. 70 életpontot vesztettél. Az állatod 5 életpontot sebződött. Köpönyeges Igazságosztó is rádtámad. Célt téveszt.
Egy gyors támadást indítasz az Enyészmesterrel Teron lába felé. Nem találtál! Poison is ellenfeledre veti magát. 3 sebzést okozott.
Teron lesújt rád a Trollagyarral. 128 életpontot vesztettél. Kritikus sebzés! Az állatod 8 életpontot sebződött. Köpönyeges Igazságosztó is rádtámad. 18 sebzés!
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 80 sebzést okoztál, és 302 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 0 lélekenergiát.


Nos Hol van ebben a csatában a lehetőség a további játékra!?

És hogy ne csak ezt lássátok mutatom a két kari statjait is :
TERON 17. szint :
Legtöbb okozott sebzés: 106
Tulajdonságösszeg: 304
Szakértelemösszeg: 98
Teljesített küldetés: 32
Összes építés: 38.852
Zsákmányolt lélekenergia: 20.482
Elvesztett lélekenergia: 9.032

PASTSEEKER 13. szint :
Tulajdonságösszeg: 300
Szakértelemösszeg: 61
Teljesített küldetés: 21
Összes építés: 31.856
Zsákmányolt lélekenergia: 110.124
Elvesztett lélekenergia: 6.155

Statok alapján vajon ennyire le kell vernie? Szerintem nem! Jaaa! És igen épp pihent a karim. Ergo +10% védelem.

Igen egy noob player vagyok aki hajlandó játszani, hogy lássa a karaktere fejlődését! Fogok vajon fejlődni, ha egy támadással leverik a HP-m felét? Fogok vajon játszani, ha csak ezt kapom? Fognak vajon játszani, ha csak ezt kapják? Fognak azok, akik nem prémiumosok, de az összes olyan ember aki költene rá azok abbahagyják.


Értsétek már meg akik olyan ügyesek és profik, hogy nem játék az ha 4 szintel magasabbról leversz. Igen én sírok, hogy így kikapok és elveszik a játékom! TI meg azért sírtok, mert akkor lehet küzdeni is kellene a játékban, ha nem támadhatnátok 4 szinttel lejebb, és nemcsak rákkattintani a "Támadás" gombra, és nézni a nagy számokat : "HÚÚÚÚ Bameg mekkkorát ütttööttteemm beléé! Mekkorra KIrály vagyok!"
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
804. hozzászólás - 2008.11.21. 16:49:08
Alendaar: vegre megertettem mirol beszelsz, es teljesen egyetertek.

Szerintem se tarthato hosszutavon ez a jatek dinamika. Egy-ket alapja a jateknak egyszeruen rosszul lett kidoglozva, es a jatekvezetes jelenleg nem tunik hajlandonak arra, hogy ezt atgondolja. Pedig kene. Es mindezt ugy mondom, hogy en vagyok TrueBlood gazdija.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.29
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
805. hozzászólás - 2008.11.21. 17:00:53 (Válasz Lazarantal #803 hozzászólására.)
Fognak még vajon játszani azok akiktől azt a 110 000 lélekenergiát elraboltad? Kellemetlen, hogy felülről ütnek. De hidd el azoknak is kellemetlen, akiket Te a szegény szint visszamaradott ütsz folyamatosan. Ja, hogy az más, mert te csinálod? A fentebb lévőknek is más, mert azt ők csinálják.
De ha nagyon zavar, hogy a fentiek elvernek, hát kezdj el vadászni, és gyorsan utoléred őket.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 9.38
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
806. hozzászólás - 2008.11.21. 17:06:58 (Válasz Gort #805 hozzászólására.)
Szerintem a jatek felepitese tulsagosan a gyengek szipolyozasat erolteti, mind egyeni (portya) szinten, mind szovetsegi (haboru) szinten.

Ez elobb-utobb ketsegtelenul oda fog vezetni, hogy a szipolyozottak feladjak. A szipolyozok pedig ott maradnak kevesebb jatekossal es kevesebb jatekelmennyel.

Ez szerintem nem egy jo folyamat, se nekunk jatekosoknak, se a Beholdernek mint uzemeltetonek es haszonelvezonek.
A hozzászólást Simon módosította 2008.11.21. 17:09:40-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.44
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
807. hozzászólás - 2008.11.21. 17:13:17 (Válasz Simon #806 hozzászólására.)
Simon egyet értek veled. Az előző hozzászólásom nem neked szólt, hanem Lazarantalnak.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
808. hozzászólás - 2008.11.21. 17:18:35 (Válasz Gort #807 hozzászólására.)
Igen, bocs, eloszor elneztem... modositottam is a hozzaszolasomat
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
809. hozzászólás - 2008.11.21. 17:27:58
Szerintem TÖK MINDEGY hogy valaki rosszul játszik vagy sem, tud-e ügyeskedni vagy sem a szolgáltatónak a TÖBBSÉG játékélményét kell szem előtt tartania.
Ha ez azzal jár hogy 1000+1 módosítást kell bevezetni és az ügyeskedőknek ebből kára származik akkor is!

nem azért írom ezt mert sz@rul játszom vagy sem, hanem mert nem egy 50 fős klubnak készül a játék.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.86
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
810. hozzászólás - 2008.11.21. 17:28:12 (Válasz Simon #806 hozzászólására.)
"Ez szerintem nem egy jo folyamat, se nekunk jatekosoknak, se a Beholdernek mint uzemeltetonek es haszonelvezonek."

Ahh! Ezt pofázom én hetek óta.

(egy szipolyozó)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
811. hozzászólás - 2008.11.21. 17:37:28
Igen van benne vmi hogy összeharácsoltam 100k LE-t, de ezt csak a saját szintemen tettem, és nem 4 szinttel az alattam levőekkel! Már írtam, hogy milyen módszerrel szereztem, és akkor is írtam hogy ez genya módszer. Még akkor is genya ha csak az én szintemen vannak.

De ezzel tudtam csak vhogy csökkenteni a lehetőséget, hogy ne farmoljanak engem is! A portyázás melett mostanra az összes vadászpontomat is elköltöttem, de ez is kevés volt. Hogy miért vok "szintvisszamaradott"? Nos lehet azért mert késöbb hallottam a játékról, így nem tudtam kezdés napján ittlenni.

Hogy mi lesz nem tom! Én egyenlőre elhasználom a maradék öskővemet, és ha addig nem változik semmi aszem maradok egyedül a WoW-nál!

Jó játékot mindenkinek!
A hozzászólást Lazarantal módosította 2008.11.21. 17:42:44-kor
Pontszám: 6
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
812. hozzászólás - 2008.11.21. 17:52:47 (Válasz Lazarantal #811 hozzászólására.)
Lazarantal, az is egy játékstílus, amit Te csinálsz. Visszatartod a vadászataidat, hogy minél tovább egy szinten maradhass, te legyél az egyik legerősebb a szinteden, és legyőzd a többieket. (Én legalábbis úgy értettem, hogy erről van szó, ha mégsem, akkor bocs.) Eszem ágában sincs ezért elítélni téged. De azt roppant túlzásnak érzem, hogy háborogsz, hogy nem tudod legyőzni a magasabb szinten lévőket. Tényleg csak az lehet a jó játék, ahol csak Te és kizárólag Te győzhetsz? Nem elég, ha a szinteden az egyik legerősebb vagy? Egyébként Te választottad ezt az utat. Ha nem tartod vissza a vadászataidat Te is lehetnél magasabb szintű. Persze akkor lehet, hogy kevesebb szerzett le-d lenne. Valamit valamiért, nem?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
813. hozzászólás - 2008.11.21. 18:08:50
A szintvisszamaradt portáyzóknak annyi LE-jük van, hogy egy-egy gyógyital csak belefér, a kevés hp nem lehet panasz szerintem. Nem értem miért baj az, hogy elvernek felülről valakit. Mindenki követ egy taktikát, minden taktikának vannak hátrányai is. Sharpa-t például soha senki nem fogja felülről elverni, mert Ő azon a taktikán van, viszont neki "csak" 55k az LE diffje, ez manapság már 8. szinten teljesíthető.

Valamit valamiért. Szerintem azért jó a játék, mert sokat kell benne gondolkozni. Mindig mindenki azon töri a fejét, hogyan juthatna (szabályosan) előnyhöz. Jelenleg egyik stratégia sem "godmode" de mindnek megvan a maga szépsége.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
814. hozzászólás - 2008.11.21. 18:14:14
Igen vhol igazad van, hogy a szintemen próbálok a legerősebb lenni, és legyen lehetőségem magasabbak ellen. Jól gondolod.
És tényleg jól tod, igen ez a módszer bevált 12 elejéig, de ott már nem volt elég a portya, akkor elkezdtem elkölteni a vadászpotjaimat is. Így 2 nap alatt felértem 13ra, de el is ment az összes vadászpontom.

Nem azért háborgok, mert egy magasabb szintű megtámad, hanem hogy egy 4 szinttel magasabb leöl! A támad és rabol, más mint a támad és leöl. Én ha kérhetnék egy dolgot, csak azt kérném, max 3 szinttel lehessen lefele támadni.

Lehet hogy nem megoldás, de talán segít vmit. De ezt nem én fogom eldönteni. És lehet ez csak rajtam segít, így nem is kell komolyan venni engem.
Pontszám: 5
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
815. hozzászólás - 2008.11.21. 18:43:31 (Válasz Almási Viktor #802 hozzászólására.)
Vadászat sz*r!
MiklósRND még rosszabb, mint TF-en...
Én speciel nem fogok éjjel felkelni azért, hogy portyázhassak, de tudom, van aki megteszi.

Vazze, nyári vihar van nálunk (dörög, villámlik) , ki kell kapcsolnom a gépet
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
816. hozzászólás - 2008.11.21. 19:02:59
Nem felkell éjjel, hanem lefekvés előtt még portyázik egyet!
A hozzászólást Lazarantal módosította 2008.11.21. 19:03:17-kor
Pontszám: 5
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
817. hozzászólás - 2008.11.21. 20:05:56 (Válasz Lazarantal #816 hozzászólására.)
Idézet: Lazarantal - 2008.11.21. 19:02:59
Nem felkel éjjel, hanem lefekvés előtt még portyázik egyet!


Vihar elment...
Este pont hülyére vagyok verve általában, per pillanat by Kubla & Azúr légió.
Bár 1-2 kari most már fennakadt.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 3
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
818. hozzászólás - 2008.11.22. 00:42:08
Atokpiramisban nem ertheto a celpont valasztas... ugy tunik valami portyalista korcsositott valtozata kerult oda. Nem lehetne egy egyszeru nev kereso ablak, inkabb. Szerintem senki nem veletlenul fog atkozni. A toplistarol ismert keresoablak kivaloan megfelelne.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
819. hozzászólás - 2008.11.22. 10:31:26
1. HSZ-em... Úgy érzem, ideje kifejtenem a véleményemet néhány dologról.
"Szintviszamaradott karakterek"
-Nem értem azzal mi a probléma, ha pár embernek leesik, hogy folyamatos vadászattal a velük azonos szintűek ellen kb 50% eséllyel nyernek. Ha portyázik mellé ez valamivel több. Ha viszont csak portya megy, egy idő után szinte fixen győz. >>Mégtöbb LE. Tehát a szintjén erős lesz, felülről sem támadják be olyan szívesen. Egyesek ezt aljas dolognak tartják. De miért? Ha senki nem lenne olyan hülye, hogy a megmaradt LE jét nem építi be, akkor ez az egész nem működne. Ha valaki sorban 3szor nem rabol tőled semmit sem, nem fog tovább támadni valszeg. A míg vannak sok LE -vel álldogáló karakterek, működőképes lesz a portyázós módszer. A múgyis kb 1 hét alatt lehagyják szintben a visszamaradottakat, nem háborgatnak többet. Akkor, kérdem én, mi velük a probléma? Szerintem előbb mindenkinek maradnia kéne kicsit az adott szinten, mielőtt továbbmegy. Így elkerülhető, hogy "farmoljanak" rajtad. Top player már úgysem lehetsz, miért ne legyél erős a saját szinteden?
Nem szeretek vadászni, mert a random néha megdob ilyen jókis 10 LE-s szörnyekkel... 4. szinten. azt oszdd el a 3 TPvel, ami érte jár. 3 egész valamennyi LE/TP. (lehet hogy 4 TP jár érte, de akkor még rosszabb az arány.) Ezzel szemben portya: Velem egy szintű ellen egy igen karcsú 100 LE minimum szokott jönni. És 2 TP. 100/2= 50 LE/TP. És általában nem ennyit kapok, hanem 200-300 LEket.
A hülye is látja, hogy melyik éri meg jobban.
A legnagyobb vadászatom eddig kereken 100 LE volt. (kb évente ha előfordul ilyen alacsony szinten ). +3TP . 100/3=33. A portya még ígyis jobb.
Összegzés: Full vadászattal száguldasz a szintek közöt, de gyenge leszel, ne lepődj meg a farmolnak rajtad.
Full portyával erős leszel a szinteden, de nem leszel élenjáró/magas szintű.
Én az utóbbit választottam.
Pontszám: 8.80
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
820. hozzászólás - 2008.11.22. 11:04:42
A térkapu megjelenésével újból eszembe jutott a véletlen szerepének kérdése. Sokan panaszkodtak már erre a portya miatt, de ott legalább az ellenfél kiválasztásával ellensúlyozható a random ereje. Viszont elég érdekes, hogy 18. szinten 36-os szerencsével is 20 vadászattal általában 2-3 apró szörny beesik és a zsákmányolható LE 80-800 között ingadozik. Nyilván nem egyformák az egyes random tartományok, tehát a középérteknek nagyobb esélye van, de akkor is lehetnek nagy különbségek. A térkapu dettó. Kb. mintha pörgetnél egyet a rulett-keréken és vagy kapsz 500 LE+TP-t, vagy semmit. Ott látom a problémát, hogy van aki szerencsés és van aki pechesebb és a random generátor szeszélye miatt napi(!) 1500-2000 külömbség is generalódhat két azonos feltételekkel indult karakter között és ezt semmilyen módon nem lehet kivédeni. Ez nyilván szándékos koncepciója a játéknak, de ettől még nem kell szeretnem, főleg ha úgy érzem én vagyok a peches ágon.
Pontszám: 8.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!