Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1881. hozzászólás - 2009.05.11. 14:51:03
nahazé biztos vagyok benne hogy a Császár pl nem egy elszőrt őrtoronyban tölti a napjait...asszem ő valmi szaiklavárosban tanyázik..egy kis mesével egybekötve lenne egy nagy amolyan központi város ahol lehetne lébecolni...

olyan épületekkel és helyszinekkel mint mitotmén Fogadó...Aréna...Könyvtár...Erdő...Utcák...Templom...

kis képekkel és midnen egyes helyszinről egy ismertető leírással...aztán a komoylabb szövetségek vásárolhatnának maguknak saját kis helyszint ezen a játéktéren...tehát volna sok ötlet amit lehtne itt használni és biztos vagyok abban is hogy a játékosállomány egy nagyobb részét ez a város és a benne rejlő lehetőségek is lekötnék...engem pl biztos...ez azé volna jó mer akkor nem kéne itt titeket fárasztanom a ügyes bajos dolgaimmal helyette inkább eljáccadoznék a játéktéren a hozzám hasonlóan erre affinitást érző végzetúrakkal és végzetúrnőkkel...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1882. hozzászólás - 2009.05.11. 14:59:34 (Válasz Dr_Faktor #1881 hozzászólására.)
Doki, erre már kitalálták az IRL játszótereket, Miklósékat nehezebb lenne erről meggyőznöd, mint kimenni a szabadba és újraélni gyermekkorod a csúszda és hinta közti homokozóban.
Persze értékelem a kreativitásotokat, de akkor inkább segítsetek olyan problémák megoldásában ami a játék folytatásához szükséges nem pedig kicsit szebbé teszi a játékot miközben torlódnak a valódi problémák.

Nektek elég a kenyér és cirkusz és lehet, hogy többségben vagytok, de Róma is elbukott.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1883. hozzászólás - 2009.05.11. 15:04:37
Én mostanáig úgy értelmeztem a leírásokat, hogy a Végzetúr világa egy istentelen, kihalt pusztaság, ahol mindenki mindenkinek farkasa. Mint a Mad Max. Vagy az Earthdawn a Csapás után. Jó ez így, ahogy van, nagyon sok böngészőből játszható, real-time, térképen barangolós MMO létezik, ide nem kéne belepasszírozni a kincskeresést, városokat, stb. Az más kérdés, hogy ha TÉNYLEG nem lesz távolabbi célja a játéknak, csak a végtelen PvP, nem jósolok neki hosszú jövőt. Elég megnézni, hogy mit művelt az egyetlen küldetés, amihez a riválisok összefogása kellett (döntetlenezés)- mi lenne, ha egy közös ellenség ellen kellene összefognia a játékos társadalomnak?
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1884. hozzászólás - 2009.05.11. 15:08:40
Morroch örülök hogy véleményeddel szinesítetted felvetésemet...mindazonálltal egy IC szerepjátékra alkalmas játékteret egy IRL jáccótérhez hasonlítani igencsak háát hmmm hogy mondjam hogy nesértselek meg...szal butaság...és maradjunk ebben...

ezen játéktér pont aztvolna hivatott megoldani hogy hosszútávú szorakozást nyujtson az erre késztetést érzőknek...megjegyzem továbbra is ezvolna a minimum amit elvárnék egy oylan szerepjátékokkal foglakozó cégtől amilyen a Belholder...

nah mind1 látom neked nem nyerte el a teccésed báár akinek a szerepjátékról a hinta meg a csúszda és a homokozó jut az eszébe azt nem is nagyon hiszem hogy meglehetne győzni a Játéktér helyességéről és hosszútávú hasznáról xD nahde mások vagyunk..tudod én ilyen pattanásos dagi kisgyerek vagyok aki 10oldalú dobokockákkal kel és fekszik =)

aztán meg az hogy mit oldana és mit nem oldana meg azt nemtom de azt igen hogy valóban szinesebbé tenné a játékot és a nem csp fanatik emberek is kitudnának kapcsolódni...hisz nem midnenkinek 50es a kontinium szukítése vagy az egyébb játékidő csökkenntő szakértelme márpedig 1-2 üres óra közé befér bőven pár reag egy iylen kis helyszinre...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1885. hozzászólás - 2009.05.11. 15:21:29 (Válasz Dr_Faktor #1881 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2009.05.11. 14:51:03
...ez azé volna jó mer akkor nem kéne itt titeket fárasztanom a ügyes bajos dolgaimmal helyette inkább eljáccadoznék a játéktéren a hozzám hasonlóan erre affinitást érző végzetúrakkal és végzetúrnőkkel...


A gyengébb képességűeknek mondanám, hogy ehhez jött a játszótér hasonlat. Viszont ígéretes a változásod azirányban, hogy nem kapásból idiótának neveztél (még ha el is ismerném), hanem már körbeírtad. Egyszer még azt is megérjük, hogy nem a "3 pont" lesz a leggyakoribb kifejezésmódod és kódfejtés nélkül olvasható lesz minden sorod. Egy ilyet írnál, úgy érezném már nem éltem hiába.
Az ötlet pedig nem rossz tényleg, de attól még lennének fontosabb dolgok is, minthogy a császár hol lakik és van-e városunk templommal, mert ugye a galetkik és végzeturak oda járnak gyónni a portyázás után. Azt égetőbbnek tartom, hogy nincs kedvük portyázni és inkább laposkúsznak - de ebben úgy tűnt egyet értettünk a másik topicban is.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1886. hozzászólás - 2009.05.11. 16:28:29
nos először is örülök,hogy a kezdeti leoltás után most egy jó kis vitát folytattok a hsz-em miatt:)
És elmondanám,hogy nem kellene nagy dologra gondolni a térképpel,csak annyi kéne,hogy bele vigyünk egy jó kis szerepjáték hangulatot. Tehát meglenne vagy 20 talaj típus(kép),mocsaras,sima füves stb.(amilyen a talaj,olyan féle mukit vadászhatsz) És mivel a játék alaphangulata az,hogy mindenki egymás ellen van,nem lenne város,max szövetségi épület,ahol lehetne az alap dolgokat csinálni. Ezzel tényleg megoldanánk az unalmas küldiket,az unalmas,alap kattingatós játékot,szövetségi háborúban többet lehetne taktikázni és megannyi problémát.Tényleg nem kéne nagy változtatás,csak annyi,hogy van egy térkép,sok kis parcellára felosztva.Annyi lenne,hogy a térképen kattintassz egy parcellára,a játék megkérdezi,hogy "valóban oda akarsz menni? 1,5 órát vesz igénybe." és már mész is,és visszaszámol.Ha egy végzetúrra kattintassz,feljön egy buborék,mit akarsz vele csinálni,1)üzenet küldés 2)portya,ha üzenet küldés,feljön az üzenet küldő ablak,ami most van,ha portya,a portya ablak.Lenne a térkép alatt egy keresés gomb,rákeresel a kellő végzetúrra,és odaugrik a térkép.A bal szélső menüsor majdnem hogy megmaradna ugyanaz,vadászat nélkül,persze ez attól függne,hogy a térképen oda kéne menni mondjuk egy kufárhoz,hogy cuccot vegyél tőle stb.
De a küldetések és a legenda lenne a legjobb benne,szintlépés,legendára katt,leír egy részt belőle,és lenne egy feladat:Keresd meg Drakint.Rákatintassz Drakinra,besárgul megint a legenda ablak,megjelenik a Drakinnal való beszélgetésed.

na bocsánat,hajlamos vagyok elkalandozni,már beleéltem magam,milyen jó lenne.De már halhattam egy egyértelmű elutasítást,így abba is hagyom:)
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 4.67
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1887. hozzászólás - 2009.05.11. 16:43:35 (Válasz Zokneenho #1886 hozzászólására.)
Értsd meg, hogy ez nem egy kis kozmetikai átalakítás lenne, hanem a játék alapoktól való felforgatása! Nem is lehetne átírni a programot, hanem újrakezdeni az egészet!
Pontszám: 5
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1888. hozzászólás - 2009.05.11. 17:23:53
Zokni, ezt egyszer már leirtad. Akárhogyan is fogalmazod át, mindig is egy rossz ötlet marad, amit csak te szajkózol itt állandoan.
Részemről ennyi, zoknika
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.11. 18:39:36-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 5.20
fórumozóKyleFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1889. hozzászólás - 2009.05.11. 17:55:52 (Válasz Zokneenho #1886 hozzászólására.)
Szerintem maga az ötlet az nagyon is jó de viszont a megvalósítás tényleg problémás lenne és Zokni szerintem játszott az 1ik külföldi böngészős játékkal ahol van 5 kaszt és ott ugyan így a térképen kell bolyongni, aminek a neve most nem jut eszembe.
Mondjuk ha ezt az ötletet nem az egész játékra hanem mondjuk csak a szövetségre, a vadászatra és a lélekkufárra alakítanák a kedves fejlesztők akk. elméleteim szerint nem lenne túl nagy dolog átalakítani csak maximum a vadászat részt.
Az LE legyen veletek!!
Köszi, köszi:
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1890. hozzászólás - 2009.05.11. 17:57:45 (Válasz Zokneenho #1886 hozzászólására.)
Ez egy másik játék amin gondolkodsz.
Itt nem a parcellák a lényegek, hanem a gondolkodás és együttműködés másokkal, ez szándékosan nem akciójáték, nem az adrenalinért és infarktusért játsszuk.

Hogy érthető legyen pontosan mire gondolok: Ha ilyen parcellásra osztanád a játékot és el kéne menni mindenhová, ami ugye írásod alapján lenne hogy másfél órát venne igénybe, akkor a portyázás egész megváltozna mert nem érnél el bárkit akinek van ÉP-je a szinteden. Viszont akkor szerinted mi akadályozná bármelyik játékost abban, hogy nála akár 50 szinttel kisebbet verjen el? Arról pedig, hogy technikailag mit igényelne ne is beszéljünk, főleg mert nem tudom.

Próbáld ki a Metin2-t, te a leírásod alapján olyat akarsz játszani.
(Én kipróbáltam és hamar meguntam, egyetlen dologért nézek még fel időnként a törlés helyett: szerzek egy lovat és max utána befejezem.)
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1891. hozzászólás - 2009.05.11. 18:11:22
Ismerem a Metint,pont nem olyanra gondoltam,hanem mint pl az TF-ben. Kicsit tán komolyabbra.De tök mindegy,szabidinhónak sikerült másodjára lekrákogni,részemről befejezve.
Az "ennyi"zést meg undorítónak talátltam.
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5.40
irritálóZokneenhoFérfi
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1892. hozzászólás - 2009.05.11. 18:13:30
egyébként meg Miklósék amúgy is terveznek egy MMORPG szerű játékot,szóval tök mindegy.
És szabi,ha nem akarsz ötleteket olvasni,akkor miért jársz ide?Ha lehurrogsz valakit,te leszel a májeer?Remélem ezt a hsz-t is lepontozod;)
Elvárom,hogy minden billentyűzeten legyen LOL,vok,bb,tom,vki,PFF, '...','!!!'.'???' valamint szépjóreggelt gomb. Utóbbi saját célból.
Pontszám: 5.44
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1893. hozzászólás - 2009.05.11. 18:39:15
Nem én pontoztam le a hsz-edet...hüpphüpp.... de most hogy mondod....amugy meg nem lekrákogtalak, de ha egyszer már egy másik topicban ezt leirtad, és ott is elvetették az ötletedet, itt mitől lesz jobb?
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.11. 18:49:50-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 2
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1894. hozzászólás - 2009.05.11. 18:43:14
Idézet: Zokneenho - 2009.05.11. 18:13:30
egyébként meg Miklósék amúgy is terveznek egy MMORPG szerű játékot,szóval tök mindegy.
És szabi,ha nem akarsz ötleteket olvasni,akkor miért jársz ide?


Nananana...én szeretek ötleteket olvasgatni, csak nem az ilyen elrugaszkodott, szvsz hülye ötleteket olvasgatni...és ha amugyis lesz ilyen játék, játssz azzal, ne ezt a játékot rontsuk már el..
Ja, én meg a májeer szót találom undorítónak..kvittek vagyunk.
Hiéna-ZP

Pontszám: 3.33
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1895. hozzászólás - 2009.05.11. 19:19:14 (Válasz Zokneenho #1892 hozzászólására.)
Zokneenho, szabi barátunk ebben találta meg az egyéniségét, de ebbe nem megyek bele, nem lenne korrekt és nem akarok "Dühöngőt" csinálni a topicból.
Én örülök sok mással együtt, hogy van aki gondolkodik is nem csak siránkozik. Más kérdés, hogy ez most nem jött be.
De ha ismét eszedbe jut vmi és nem véleményezném, írj 1 PÜ-t hátha még leszünk valamiben partnerek.

A játékról meg az a véleményem és tapasztalatom, hogy önmagában nincs játékélmény, meg kell küzdeni érte. Tűzzetek ki célokat és akkor lesz sikerélmény. Ha csak húzzuk az adatokat feljebb és semmi cél nincs akkor nem lesz jobb csak ráment a fél életünk vagy amennyit rááldoztunk. Attól lesz jó, ha a saját elvárásaidnak megfelelsz, ha ilyenek nincsenek akkor felesleges nekiállni/folytatni.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 6.25
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1896. hozzászólás - 2009.05.11. 19:24:23
...
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.11. 20:15:21-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 1.44
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1897. hozzászólás - 2009.05.11. 19:34:49 (Válasz Szabinho #1896 hozzászólására.)
Axonise Flass majd megmondja nekem a véleményét, ha van és akarja. Nincs szüksége a hazug kis tolmácskodásodra. Mellesleg Morri előtted is írt HSZ-t pofátlanság nélkül (is).
Nekem embereim nincsenek, de ha ingerled az Ösvényt, majd megtanítunk Ghalla kemény világának farkastörvényeire.

Mindenesetre megígérem neked, hogy ha még egyszer csak 1-et ugrik feljebb a pulzusom miattad akkor nem fogsz többet a szavak mögé bújni és személyesen hiába lesz nagy pofád.

Itt nem fogom folytatni, bármit is válaszolsz a fentebb említett "Dühöngő" miatt.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 7.14
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1898. hozzászólás - 2009.05.11. 19:38:52
...
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.11. 20:15:40-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 2.43
kedvelt tagSzabinhoFérfi
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1899. hozzászólás - 2009.05.11. 19:39:27
....
A hozzászólást Szabinho módosította 2009.05.11. 20:15:59-kor
Hiéna-ZP

Pontszám: 2.71
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1900. hozzászólás - 2009.05.14. 18:19:47
Ohh, de kemények vagytok...
Pontszám: 2
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője