Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
61. hozzászólás - 2008.09.23. 22:01:02
Nekem nem tetszik az Őrtorony megnevezése
Leírása
"Szövetséged tagjai itt húzhatják meg magukat. A szövetség maximális méretét növeli. Alapban egy szövetségnek 5 tagja lehet. Az őrtorony minden újabb szintje +3 tag befogadását teszi lehetővé. Tehát őrtorony 1 esetén 8 tag, őrtorony 2 esetén 11 tag lehet stb. A szövetség maximális létszáma 35 fő, 10-es őrtoronynál."

Azaz inkább, száláshely, lakóépület, vagy valami hasonló. Az Őrtorony a neve alapján valami védelmi épület kellene hogy legyen (védelmi értéket kellene adnia nem?)vagy csak nekem furcsa???
Pontszám: 5.50
kedvelt tagMrsitnFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
62. hozzászólás - 2008.09.23. 23:53:08
Mint irtam az uj szövetségi tagok a meglévő szavazatok ellenére sem kerültek be. Amint végetért a pihenésem bekerültek. Ez szándékos kapcsolodás vagy csak valamilyen bug?
A szavazatunk már kora délután megkapták, de a tagság csak az alapító aktivvá válása után kerül bejegyzésre? Sztem ez így nem egészen jó. ha lehet javítsátok.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
63. hozzászólás - 2008.09.24. 00:27:05
Üdv!
Elmélkedésem a panaszos topicban kezdődött, de ide jobban illik, remelem a fejlesztők is olvassák. Eddigi tapasztalataim alapjan szerintem túl nagy szerepe van harcnál a véletlenszám-generátornak. Nem ismerem az algoritmust, de látszólag +4-5 pontos fölény védekezés/támadás az ellenfélhez képest akkor sem elegendő, ha pihenés közben támadnak (+10%). Esetleg lehetne csökkenteni a véletlenszám-generátor tartományát, meghagyva a lehetőséget, hogy 90%-os dobas felett automatikus találat, 10%-os dobás alatt pedig automatikus balsiker a karakter értékeitől függetlenül. Szerintem a játékosok zöme egyetért, hogy ha már mindenféle tárgyakba beruházott (netán ősköveket is), akkor ne kapjon ki túl sokszor alapfelszereléssel rendelkező karakterektől, ha amúgy tulajdonságértékük megegyezik. Ezen még nem késő finomitani. Persze lehet, hogy csak peches voltam és hibás következtetéseket vontam le...

Lehet, hogy egy minimális leirás is oszlatná a homályt, hogy mégis hogy jön ki egy alap-buzogány sebzése 18 ÉP-re 3x egymás után, melyik tulajdonság milyen arányban számit a csatában és mekkora a szerencse szerepe.
Pontszám: 7
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
64. hozzászólás - 2008.09.24. 02:26:59
Jó lenne, ha a toplistáknál megmaradna a rendezési szempont ha a következő oldalra lépek.
Portyázásnál szintén maradhatna a rendezés mikor újra keresek.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
fórumozóTileFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
65. hozzászólás - 2008.09.24. 08:09:48
Hadd mondjak valamit erről a kvíz dologról szerintem nagyon belenyúltatok.
Szerintem szűkíteni kellene a kérdéskört mondjuk olyan témákra pl. fantasy könyvek játékok szal amikkel a beho amúgy is foglalkozik reklámnak sem utolsó. :-)
Egy időben a Honfoglalót nagyon nyomtam értsd adatbázist írtam még a kérdésekről válaszokról is a fórumon hetekig elvitatkoztunk egy-egy kérdésen. Annál csak azokon többet amiket a játékosok küldtek be amikor 10-szer is visszadobták a kérdésemet hogy pontosítsam írjam át mert nem egyértelmű. Ott jöttem rá mennyire nehéz egy kérdést és válaszokat is megszerkeszteni úgy hogy minden kritérumnak megfeleljen ni mert a játékosok csak azt látják hogy ez meg ez nem jó ezt is rosszul csinálták meg stb, pedig legtöbbször ők tévednek, mert ott a kérdések elég sok szűrőn átmennek.
De itt még ráadásul a sok lüke játékos ellenőrzés nélkül küldözgeti be az eszement kérdéseit hogy pl. a legutóbbi nb1-es meccs eredménye stb. A másik aki meg kapja az ilyen kérdést szívja a fogát és ő is ilyeneket fog beírogatni bosszúból.
Jó mondjátok hogy ugye előbb utóbb kiszűritek őket de addig sok anyázás fog menni értük szal szerintem ez ilyen formában nagyon nem jó.


Tile
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZedd81Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
66. hozzászólás - 2008.09.24. 10:16:57
Paypal opció már nagyon kéne. Tegnapra volt ígérve, mikor lesz kész?
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
67. hozzászólás - 2008.09.24. 11:09:04
Mikor tulajdonsagot fejlesztek, jo lenne ha a biztonsagi kerdesnel kiirna, h melyiket. Most csak azt kerdezi, h biztos fejlesztem-e a tulajdonsagot, es nem tudni felrekattintottam-e.
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
68. hozzászólás - 2008.09.24. 11:12:03
2. szinten ha vadászgatok mindig 3 TP kapok ez így szerintem hülyeség hisz akkor is ennyit kapok ha 6 LE szerzek és akkor is ha 106LE. Ezen nem lehetne változtatni hisz nem mindegy hogy kit győzők le az LE-ért. Tudom hogy ez csak bónusz dolog és m indig kapja az ember, de így kicsit hiányzik a feeling.

Hiányolom a szövetségből a körlevél opciót, vagy nagyon elvan dugva.
A hozzászólást Alienkiller módosította 2008.09.24. 11:22:42-kor
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
69. hozzászólás - 2008.09.24. 11:42:26
hi!

cselekvés pontot hogy lehet többet szerezni? mert elfogyott és kb fél óránként ad 1-et. ez iszonyatosan lelassítja és unalmassá teszi a játékot.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4.50
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
70. hozzászólás - 2008.09.24. 11:51:23
Üdv.
Hiányolom, hogy a karakterlapon nincs olyan bejegyzés, mint pl. "összes eddig szerzett LE". Lehet, hogy másnak ez nem fontos, de én szeretném azt látni, hogy pl. majd 10. szinten mennyi energiát fektettem a karakterbe összesen.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
71. hozzászólás - 2008.09.24. 11:57:41 (Válasz Mazlee #69 hozzászólására.)
Vegyél prémet

Másképp nem lehet, ki kell várni. Az üres időben viszont lehet portyázgatni és azzal több LE-t is lehet szerezni mint egy-egy vadászattal. Persze kockázatos de épp az a jó benne

Másik ami ajánlott az üres időben; az kapcsolatokat építeni más játékosokkal. Pl. egy 40/35ös portyával szereztél 10LE-t (csak mondtam valami extrémet lényeg h mindkét oldalon sok ép veszteséggel járó de/és kevés LE-t megmozgató csaták); írsz az ellenfelednek és ajánlasz neki egy kölcsönös megnemtámadásit. És még számtalan lehetőség van....
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
72. hozzászólás - 2008.09.24. 12:03:37 (Válasz tramenes #71 hozzászólására.)
vettem már, de gondolom attól hogy újra vennék nem nőne meg rögtön.

portyázgatni se nagyon lehet a fentebb említett okok miatt ( 2/óra különben -10%, szinte teljesen a szerencsén múlik, semmi máson ) LE-t eddig nagyon keveset szereztem portyából. sőt fura módon 100%-os fickótól 0-t nyertem el. és TP-t is csak 1et ad bizonytalanra, míg a vadászat most 3at hoz.

szóval ez is nagyon nem jó.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
73. hozzászólás - 2008.09.24. 12:15:28 (Válasz Mazlee #72 hozzászólására.)
A portyáknál nagyon nagy a szerencsefaktor; de éppen ezért éri meg elmenni 3.; esetleg 4. portyára is csak jól kell ellenfelet választani. Gondold meg; óránként 50-100% -al több portya úgy h egyenlő ellenfél ellen a nyerési esély csak -10/20%; az -ha bírod épvel- szerintem eléggé megéri; ilyen nagy randomok mellett főleg.
Pontszám: 5
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
74. hozzászólás - 2008.09.24. 12:56:43
Idézet: Tile - 2008.09.24. 08:09:48
Hadd mondjak valamit erről a kvíz dologról szerintem nagyon belenyúltatok.

szerintem nagyon jó ötlet volt a kvíz és jó, hogy általános műveltségre megy rá, felesleges szűkíteni, kiváltképp, hogy a játékot úgy hirdették, hogy nem igényel előképzettséget... persze vannak problémák, de én ezeket nem látom olyan vészesen, mindig lesznek emberek, akik így fogják kiélni magukat... (az nb1-es meccseknek is utána lehet nézni, csak ott épp rossz volt a megoldás )

Idézet: Zedd81 - 2008.09.24. 10:16:57
Paypal opció már nagyon kéne. Tegnapra volt ígérve, mikor lesz kész?

már van...

Idézet: Alienkiller - 2008.09.24. 11:12:03
Hiányolom a szövetségből a körlevél opciót, vagy nagyon elvan dugva.

mint már korábban írták, ott direkt nincs körüzi, használd a fórumot...
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
75. hozzászólás - 2008.09.24. 13:05:54
Mint irtam az uj szövetségi tagok a meglévő szavazatok ellenére sem kerültek be. Amint végetért a pihenésem bekerültek. Ez szándékos kapcsolodás vagy csak valamilyen bug?
A szavazatunk már kora délután megkapták, de a tagság csak az alapító aktivvá válása után kerül bejegyzésre? Sztem ez így nem egészen jó. ha lehet javítsátok.


Megnézzük, és javítjuk, ha tényleg így van.

Lehet, hogy egy minimális leirás is oszlatná a homályt, hogy mégis hogy jön ki egy alap-buzogány sebzése 18 ÉP-re 3x egymás után, melyik tulajdonság milyen arányban számit a csatában és mekkora a szerencse szerepe.


Nemrég írtam egy másik topicba, hogy a közelharci sebzést az erő is növeli. Lehet, hogy most 3-4 tulajdonság különbséget soknak gondoltok, de magasabb szinten ez elenyésző lesz. Mi nem 2 napra készítettük a játékot, hanem hosszabb időre, nem hiszem, hogy 2 nap játék után bárki el tudja dönteni, hogy a harcrendszer hosszabb távon jó vagy rossz.

Jó lenne, ha a toplistáknál megmaradna a rendezési szempont ha a következő oldalra lépek.
Portyázásnál szintén maradhatna a rendezés mikor újra keresek.


Úgy érted, hogy a toplista következő oldalára? Mert nálam megmarad.

Mikor tulajdonsagot fejlesztek, jo lenne ha a biztonsagi kerdesnel kiirna, h melyiket. Most csak azt kerdezi, h biztos fejlesztem-e a tulajdonsagot, es nem tudni felrekattintottam-e.


Szerintem ez jó ötlet.

2. szinten ha vadászgatok mindig 3 TP kapok ez így szerintem hülyeség hisz akkor is ennyit kapok ha 6 LE szerzek és akkor is ha 106LE. Ezen nem lehetne változtatni hisz nem mindegy hogy kit győzők le az LE-ért. Tudom hogy ez csak bónusz dolog és m indig kapja az ember, de így kicsit hiányzik a feeling.


Ezen nem fogunk változtatni, a vadászat TP-je fix, ezzel kicsit csökkentve a random szerepét.

Hiányolom a szövetségből a körlevél opciót, vagy nagyon elvan dugva.

Nincs ilyen opció. Erről már 0rt bővebben Miklós itt a fórumon.

cselekvés pontot hogy lehet többet szerezni? mert elfogyott és kb fél óránként ad 1-et. ez iszonyatosan lelassítja és unalmassá teszi a játékot.


A játék egyik fontos célja, hogy ne kelljen egésznap a gép előtt ülnöd, ha nem akarsz végérvényesen lemaradni. Szerintem a cselekvéspont bőven elég, mindennap tudsz vele játszani eleget, de nem maradsz le végleg, ha ki kell hagynod pár napot.

portyázgatni se nagyon lehet a fentebb említett okok miatt ( 2/óra különben -10%, szinte teljesen a szerencsén múlik, semmi máson ) LE-t eddig nagyon keveset szereztem portyából. sőt fura módon 100%-os fickótól 0-t nyertem el. és TP-t is csak 1et ad bizonytalanra, míg a vadászat most 3at hoz.


Pár szint múlva, ha jól játszik valaki, akár 3-szor vagy négyszer is elmehet portyázni komoly győzelmi esélyekkel. A szerzett LE attól függ mennyije volt az ellenfélnek, és mennyid neked. Ha bármelyik 0, akkor 0 LE-t szerzel. A TP pedig szándékosan kevesebb a portyázásnál a vadászathoz képest, hogy ne lehessen valaki 3-szor erősebb a másiknál.
Pontszám: 5.50
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
76. hozzászólás - 2008.09.24. 13:38:55
Ezekszerint valószinűsithető, hogy magasabb szinteken már 10-20 pontnyi különbség is lesz az azonos szintű karakterek között? Remélem azert nem az lesz a bevett szokás, hogy a biztos győzelem tudatában mindenki 2-4 szintel alacsonyabb karaktereket döngöl majd földbe...
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
77. hozzászólás - 2008.09.24. 13:40:57
Pihenesnel kiirhatna, hogy:
- hany cselekedet pont van es hogy mikor kapom a kovetkezot, igy tudnam mikor erdemes megszuntetni a pihenest.
- mennyi ido mulva mehetek buntetes nelkul portyazni (pihenes kozben ezt a portyazasnal SEM irja ki)
- hany pihenes van meg a napra

Igy egy oldalon lehetne latni mindent amikor pihenek, hasznos lenne. (foleg az utolso 2)
Pontszám: 5
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
78. hozzászólás - 2008.09.24. 13:42:14 (Válasz Endyr #77 hozzászólására.)
Ezeket a kiírásokat én is értékelném.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
79. hozzászólás - 2008.09.24. 14:10:28 (Válasz Zoli #75 hozzászólására.)
"A játék egyik fontos célja, hogy ne kelljen egésznap a gép előtt ülnöd, ha nem akarsz végérvényesen lemaradni. Szerintem a cselekvéspont bőven elég, mindennap tudsz vele játszani eleget, de nem maradsz le végleg, ha ki kell hagynod pár napot."

Ezzel azért nem értek egyet, mert ha 1 nap alatt el lehet tapsolni az összes CSP-t akkor aki kimarad pár napig bőven be tudná hozni ha fordít rá időt.

Meg amúgy is. ha valaki többet tudna/szeretne vele játszani az miért lassuljon le ?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 4
irritálóMelkonFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
80. hozzászólás - 2008.09.24. 16:24:47
"Ezekszerint valószinűsithető, hogy magasabb szinteken már 10-20 pontnyi különbség is lesz az azonos szintű karakterek között? Remélem azert nem az lesz a bevett szokás, hogy a biztos győzelem tudatában mindenki 2-4 szintel alacsonyabb karaktereket döngöl majd földbe..."

Én ahogy elnéztem ezt a játékot elég sok féle koncepcióra lehet építeni, és ha jól látom mindegyik ki fog kapni vmeiktől, mivel az ellenfél statjait nem láthatod, így nem lehetsz biztos a győzelemben sztem. (hosszabb távon persze)

Esetleg toplistában nem lehetne megoldani h rá lehessen keresni playerekre?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!