Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
81. hozzászólás - 2008.09.24. 16:37:35 (Válasz Zoli #75 hozzászólására.)
Jó lenne, ha a toplistáknál megmaradna a rendezési szempont ha a következő oldalra lépek.
Portyázásnál szintén maradhatna a rendezés mikor újra keresek.


Úgy érted, hogy a toplista következő oldalára? Mert nálam megmarad.


A szövetség toplistát hiába rendezem horda szerint, ha a következő oldalra lépek újra a Lélekkút oszlop szerint lesz rendezve.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5
fórumozóMikloosFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
82. hozzászólás - 2008.09.24. 17:21:44
Hali! sztem lehetne változtatni a szövetségeken mert kicsit rossz h. smaragd csak smaragddal lehet.
Pontszám: 5
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
83. hozzászólás - 2008.09.24. 17:55:06
Elnézést, ha elhangzzott, de én örülnék olyan opciónak is, ha klánon belül sima szavazást el lehetne indítani...
Azaz valaki feldob egy kérdést, és nem fórumszerűen, hanem egyszerű igen-nemmel magáról a kérdésről is lehetne szavazni.... Van ilyen fejlesztés a tervben?
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 6
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
84. hozzászólás - 2008.09.24. 18:09:51 (Válasz Mikloos #82 hozzászólására.)
a játéknak van kerettörténete is, emiatt van a csoportokba rendeződés, ezen nem fognak változtatni. De, a szövetségek békét tudnak egymással kötni pl.
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
85. hozzászólás - 2008.09.24. 18:42:46
A Toplista navigacio katasztrofalis (bocs).

Kellene:
1. Filter (pl csak gyemant, stb)
2. Oldallepes eseten az elozo szortolast MEGORIZNI! Igy az ember abszolut nem tud megtalalni semmit, mikor atlep a kovetkezo oldalra -- ujra LE alapjan szortol.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
86. hozzászólás - 2008.09.24. 19:54:28
Remek dolog, hogy lehet a játékba avatárt feltölteni. Én már megtettem, és ennek köszönhetően megszűnt az ikereffektus (az ellenfelem arca ugyanaz mint az enyém). Ugyanez jó lenne itt is. Így már arcról is felismerhetnénk a hozzászólót, nem csak névről.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
87. hozzászólás - 2008.09.24. 22:23:35
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e majd egyéni szavazásokat indítani szövetségeken belül... úgy értem, hogy pl.: felmerül egy kérdés a követendő taktikával vagy az építési ütemtervvel kapcsolatban és mondjuk alap szinten ezt még megbeszéljük, hogy ki mit gondol róla, de később egyszerűbb lenne egy szavazással eldönteni.
Pl: 15 főnél döntenénk arról, hogy mindenki adjon le 2OOO LE-t, mert nagyon kell valamire... mire ezt megbeszéljük, elérjük a játék végét...
Persze lehet vezetőket választani, akik döntenek mindenről (valszeg ez lesz a megoldás), csak érdekelne, hogy terveztek-e ilyen plusz lehetőséget.
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
88. hozzászólás - 2008.09.25. 00:23:16
Van -egy szerintem- remek (önfényezés rulez:D) javaslatom. Nem terveztek a játékba "achievement" rendszert? Nem bonyolult megvalósítani, kis színes szórakozás a gyűjtögetése és pluszban még "divatos" is;) Mire gondolok? Előre meghatározott célok, melyek teljesítéséért NEM kap az ember LE-t, viszont kap az adatlapjára egy jelvényt, plecsnit, százalékos csíkot (30ból 5 teljesítve), akármit. Ilyesmik pl hogy: Ölj meg 100 XY lényt. Győzz xxx számú portyázásban kihívóként, válaszolj helyesen 5000 kvízkérdésre, a példák száma végtelen. Esetleg, bizonyos mennyiség után LE-t is kaphatna az ember, de ha lennének plecsnik meg kidolgozott achi rendszer akkor anélkül is megélne szerintem..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
89. hozzászólás - 2008.09.25. 00:51:16 (Válasz Blackjack #88 hozzászólására.)
Hm ez érdekes legalább egy kis szint visz bele Nekem tetszik érdemes lenne megszavaztatni
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
90. hozzászólás - 2008.09.25. 01:58:06
Már más is említette: nagyon hasznos lenne, ha konkrét karakterre lenne mód rákeresni.
vicces pl h akit beajánlottam nézegethetem folyamatosan, míg ő véletlen akadt velem össze a toplistában.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
91. hozzászólás - 2008.09.25. 03:13:40 (Válasz Awenhai #50 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2008.09.23. 14:42:39
Szervusztok!

Nem tudom, mennyire lehetséges valódi Őskövet találni a játékban. Hangsúlyozom: találni, és nem vásárolni, vagy kvízért nyerni.
Szerintem nem lenne rossz ötlet, mert nem mindenki szeretne fizetni azért, hogy egy rakás kacatból használható dolog legyen. Enélkül kötelező lenne pénzt költeni az elméletileg ingyenes játékra, ha pedig lehetséges lesz találni Őskövet, az csökkentheti a meglehetősen hamar szélesre nyíló távolságot a fizetős, és az ingyenes karakterek között.


Erre ominozus modon meg nem jott valasz...

Egyebkent a megjegyzessel egyetertek. En is ugy gondolom, hogy az osko az alapjatek resze kell hogy legyen, es az oskovek szama novelheto legyen penzbefektetessel. Mivel Beholdernek persze meg kell elnie valamibol... Ugyanakkor inkabb legyen demo vagy ingyen kiprobalasnak nevezve a jatek, nem pedig ingyenesnek, ha nem beszerezheto a jatek egy alap epito eleme penz nelkul. Nem rosszalloan mondom, csak javaslatkent.

Vegul, bar itt-ott fanyarogva meg szoktam tenni, nekem special nem szimpatikusak a penzert-elonyt megoldasok egy jatekban. Inkabb legyen fizetos a jatek, es egyenlo esely mindenkinek. Ez olyan mintha monopoliban az ember lefizetne KP-val a bankot...

OK, tudom, ez a mai vilag. Amig hasznaljak az emberek, addig ez jo.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
92. hozzászólás - 2008.09.25. 03:29:42 (Válasz Simon #91 hozzászólására.)
Na, szoval konkretan... Remelem a jatek tenyleg ugy lett kigondolva, hogy penzzel tamogatni lehet, nem pedig athidalhatatlan korlatokat jelent a penz... Amig elobb-utobb mindenki el tud erni mindent, de penzzel gyorsabban, addig legalabb van egy elfogadhato hosszutavu jatekmodell. Amugy, fennall a veszelye, hogy egy szakadek keletkezik a penzesek es a nem penzesek kozott, es szepen lassan mindketto megunja a banant.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
93. hozzászólás - 2008.09.25. 09:11:12
Pihenesnel kiirhatna, hogy:
- hany cselekedet pont van es hogy mikor kapom a kovetkezot, igy tudnam mikor erdemes megszuntetni a pihenest.
- mennyi ido mulva mehetek buntetes nelkul portyazni (pihenes kozben ezt a portyazasnal SEM irja ki)
- hany pihenes van meg a napra


Jó ötletek.

A szövetség toplistát hiába rendezem horda szerint, ha a következő oldalra lépek újra a Lélekkút oszlop szerint lesz rendezve.


Megnézzük, én a rendes statisztikát néztem.

1. Filter (pl csak gyemant, stb)
2. Oldallepes eseten az elozo szortolast MEGORIZNI! Igy az ember abszolut nem tud megtalalni semmit, mikor atlep a kovetkezo oldalra -- ujra LE alapjan szortol.


A toplistát folyamatosan fejlesztjük, viszont nálam, ha lerendezem valami alapján, akkor a 2. 3. stb. oldalon is megmarad a rendezés. Mármint a normál toplistánál, nem a szövetséginél.

Remek dolog, hogy lehet a játékba avatárt feltölteni. Én már megtettem, és ennek köszönhetően megszűnt az ikereffektus (az ellenfelem arca ugyanaz mint az enyém). Ugyanez jó lenne itt is. Így már arcról is felismerhetnénk a hozzászólót, nem csak névről.


A fórum is folyamatosan fejlesztés alatt van, igyekszünk ezt is megvalósítani.

Már más is említette: nagyon hasznos lenne, ha konkrét karakterre lenne mód rákeresni.
vicces pl h akit beajánlottam nézegethetem folyamatosan, míg ő véletlen akadt velem össze a toplistában.


Megfontoljuk ezt is.

Egyebkent a megjegyzessel egyetertek. En is ugy gondolom, hogy az osko az alapjatek resze kell hogy legyen, es az oskovek szama novelheto legyen penzbefektetessel. Mivel Beholdernek persze meg kell elnie valamibol... Ugyanakkor inkabb legyen demo vagy ingyen kiprobalasnak nevezve a jatek, nem pedig ingyenesnek, ha nem beszerezheto a jatek egy alap epito eleme penz nelkul. Nem rosszalloan mondom, csak javaslatkent.


Őskövet nem lehet találni. Az őskő NEM alapvető része a játéknak, őskő nélkül végig lehet játszani a játékot normálisan. Persze nem te leszel az első, de ettől még végig lehet. Az őskő egy bónusz, ami előnyt ad annak, aki hajlandó egy kevés pénzt rááldozni. Hosszú távon, aki végig fizet a játékért, az nyilván előnyben lesz, ahhoz képest, aki egy fillért sem áldoz rá.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
94. hozzászólás - 2008.09.25. 09:33:14 (Válasz Zoli #93 hozzászólására.)
Őskövet nem lehet találni. Az őskő NEM alapvető része a játéknak, őskő nélkül végig lehet játszani a játékot normálisan. Persze nem te leszel az első, de ettől még végig lehet. Az őskő egy bónusz, ami előnyt ad annak, aki hajlandó egy kevés pénzt rááldozni. Hosszú távon, aki végig fizet a játékért, az nyilván előnyben lesz, ahhoz képest, aki egy fillért sem áldoz rá.


A nem-őskövezés egy pszichológiai csapda, de szerencsére csak akkor lehet beleesni ha az a fontos hogy a többiekhez képest jól szerepeljél ÉS fenn akarod tartani magad vagy mások számára azt a látszatot hogy mindezt ingyenes játékkal, prémmentesen érted el.

Tegyük fel hogy ha minden nap 1-2-3 óránként többször mész portyázni (+2-9 portya) azzal nagyjából ellensúlyozod szerzett LE-ben azt amit -egyenlő erejű karakterekről és azonos játékstratégiával számolva- az ősköveseknek a nagyobb arányban nyert portyák biztosítanak.
Ez azt jelenti hogy alá kell rendelned az időbeosztásodat a játéknak és többet kell költened rá a rendelkezésedre álló szabad pillanataidból. Minden csak azon múlik hogy milyen más alternatíváid vannak a szabadidőd kihasználására. Ha pl. semmi értelmeset nem tudsz csinálni akkor jobban megéri kockulni a VU előtt mint pénzt költeni rá. Ha viszont igen akkor össze kell vetni hogy melyik számodra a hasznosabb: kifizetni mondjuk havi ~800-1000 ftot a játékra (ebből megvan a 4heti prém és az összes ősköves cucc sőt talán még sok is) vagy mindez megspórolni azzal hogy több időt szánsz a játékra. Namost; a legócskább diákmunka órabére 500ft. körül kezdődik, vagyis a legrosszabb esetben 1.5-2 órányi munkád árából -amit egyben letudhatsz és még az időbeosztásodat sem kell egy hónapban minden áldott nap a játékhoz igazítanod- megvan a havi betevő ősköved.

Átszámolva ugyanarra a játékban elért eredményre az ősköves SOKKAL KEVESEBBET KÖLTÖTT mint az aki ingyenes játékkal érte ezt el!!!!
A hozzászólást tramenes módosította 2008.09.25. 09:34:15-kor
Pontszám: 7.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
95. hozzászólás - 2008.09.25. 09:38:52
Ja és nem a Beho érdekében beszélek ám hogy így meg úgy, vegyetek őskövet meg minden mert az jó, hanem a játékosok érdekében; hogy ne töltsetek felesleges időt (a feleslegesen van a hangsúly) egy relatíve haszontalan és minden józan megfontolás szerint kikapcsolódásra, szórakozásra való dologgal!
Pontszám: 5
kedvelt tagNormandiai RolandFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
96. hozzászólás - 2008.09.25. 11:38:44
Sziasztok!

Csatlakoznék Sztavrogin kérdéséhez, mert minket is érdekelne a válasz:

"Elnézést, ha elhangzott, de én örülnék olyan opciónak is, ha klánon belül sima szavazást el lehetne indítani...
Azaz valaki feldob egy kérdést, és nem fórumszerűen, hanem egyszerű igen-nemmel magáról a kérdésről is lehetne szavazni.... Van ilyen fejlesztés a tervben?"

Ha valaki tud működő alternatív megoldást, az előállhatna az ötletével.
Szép Napot!
Normandiai Roland
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
kedvelt tagTierNő
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
97. hozzászólás - 2008.09.25. 12:40:00
Azt hogy portyázásnál kiből verhetek ki LE-t és TP-t nem lehetne kiírni ? vagy csak én nem látom hol van ? Már kezdem unni hogy győztem, elmegyek megint győztem de a felirat ugyanaz sajnos túl gyenge volt így se LE-t nem kapok se TP-t cszal kidobtam a csp-ket a kukába.
Pontszám: 5
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
98. hozzászólás - 2008.09.25. 13:30:24 (Válasz Tier #97 hozzászólására.)
portyázáshoz nem kell csp...
Pontszám: 5
népszerűDelicatesseFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
99. hozzászólás - 2008.09.25. 13:41:54
Nem tudom volt-e ilyen javaslat, de szívesen látnám a szövetség taglistáján a tagok mellett a szavazatszámukat is.
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
100. hozzászólás - 2008.09.25. 14:59:14
Toplisták kicsit szét van csúszva. Nagyon belóg FF3-ban a legördülő menü a számos dobozkákba. Egy sortörés talán segítene a problémán.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!