Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
701. hozzászólás - 2008.11.13. 21:52:28
Ez egy magyar fejlesztésű játék(akkor, mert ilyen topic-ot nem találtam), szeretném itt kérelmezni, hogy a játékban lévő "képességekről(erő támadás stb...) készüljön egy átfogó táblázat, hogy egyáltalán lássuk érdemes e az időnket pazarolni rá........
Mivel ez egy magyar játék a tervezők nem bújhatnak ki eme kérdés alól azzal a válasszal, hogy "sajnos a játékot németek tervezték és ők se értik annyira bonyolúlt lett"

Tehát szeretnék kérelmezni egy táblázatot arról, hogy 1 támadás mennyit befolyásol és, hogyan(rendes számolással számológépen pl)
Már csak azért is, mert a játékon belül, mi nem tudhatjuk meik tervező vesz részt esetleg a játékban tisztességtelen előnnyel, hogy pontosan tudja mikor mire tegyen és, hogy a védekezés mennyi sebzést véd...az erő mennyivel növel(hogy esetleg 10 pontonként többel növel e stb...)A wikin ilyen részletek nincsenek...márpedig, ha a Beholder működteti a játékot ilyesmire igazán gondolhattak volna :/

Ha pedig már létezik ilyen, akkor egy linket, előre is köszönöm
A hozzászólást Lord Carl módosította 2008.11.13. 21:53:29-kor
Pontszám: 2.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
702. hozzászólás - 2008.11.13. 23:06:24 (Válasz Lord Carl #701 hozzászólására.)
Testvér,itt pont az a gyönyörű, hogy senki sem tudja a pontos képleteket! Senki nem mehet biztosra, nem tervezhet 100%-ig előre.

Ezt a "készítők-is-biztos-játékosok-és-csalnak-mer-ők-tuggyák-a-zösszes-adatot" rinyálást meg már be lehetne fejezni egyszer és mindenkorra. Óvodai kiscsoportos szint, nevetséges és nem igaz. Az egyikőtöknek sem fordul meg a fejében, hogy vannak olyan nem-tesztelő játékosok, akik okosabbak nálatok, és sokat foglalkoznak a játékkal? Nem, egyszerűbb visítozni, hogy "csalás, csalás, csalás"!!! Ha valaki több pénzt keres nálatok, az véletlenül sem sok tanulással és még több munkával szerezte, hanem csakis lophatta, igaz?

Nőjetek már fel végre!
Pontszám: 7
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
703. hozzászólás - 2008.11.13. 23:35:54
A leírásod 75%-ának köze sincs ahhoz amit kérdeztem, az meg, hogy egy paraszt vagy maradjon a te problémád, ezen felül nem megyek bele további vitákba, szal azt írsz amit akarsz és úgy érzem nem hozzád címeztem a kérdést, ha pedig valaki elkészít egy játékot, azért elég valószínű, hogy ott van a játékosok közt...

Nem több ember vagyok, hanem egy és nem érzem magam a testvérednek sem, úgyhogy, ha lehet a közeljövőben mellőzd a "kiscsoportos" megszólításaidat

És csak részletek az üres szövegelésedből amiknek köze nincs a kérdéshez("csalás"...blabla...., "nemtesztelők"...blabla, "több pénzt keres nállatok" élvezz rá, ha te igen... bla bla..., mit idézgetek az egész csak egy kötekető blablázása )Kíváncsi lennék rá hány éves vagy, mert az IQ-d ebből a beszámolóból a 0-ával egyenlőnek tűnik(utálom a kötekedő sz** embereket, akik nem a kérdésre válaszolnak, csak nem tudnak mit kezdeni magukkal)

Mellesleg nem tudom, hogy mennek errefelé a dolgok, de amennyire én tudom a szándékos irritálásért a fórumok nagy többségén kitiltás jár(és remélem senki sem tőlem várja, hogy ne válaszoljak, ha már ilyen hangnemben szólít meg, ráadásúl mindenféle ok nélkül)
Pontszám: 1.94
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
704. hozzászólás - 2008.11.13. 23:46:42 (Válasz Lord Carl #701 hozzászólására.)
Bizonyos dolgokra van képlete a végzetur wikin, De ez egy szerepjáték online- ra ültetve. Nem tudom hogy te részt vettél-e valaha is szerepjátékban, de igazából a hozzá szólásodból kiderül hogy nem. Mert akkor tudnád hogy legalább egy olyan változó van ami a szerencsén múlik, itt egy véletlen szám generátoron. Igen ez olyan szerep játék ami nem számítógépen éledt fel hanem eredetileg hús vér emberek összejöttek volt egy mesélő/ játék írányító/játékmester kit hogy neveztek a mai megnevezésüket nem ismerem és különböző dobókockákkal, dobáltuk ki hogy mi is történt most csata közben. Na ez a játék egy ilyen alapú szerepjáték csak Online módban.
Pontszám: 8.14
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
705. hozzászólás - 2008.11.13. 23:48:51 (Válasz Lord Carl #703 hozzászólására.)
Salem!

Ember! Az intelligenciával kapcsolatban, ha visszaolvasod a saját hsz-edet és csatiét, akkor neked milyen kép szűrődik le?
Nem szoktam ennyire drasztikus lenni fórumon, de ki merem jelenteni, hogy a tiédnél bántóbb, durvább, agresszívebb, egyszóval élve minősíthetetlenebb hangvételű megjegyzést még talán nem olvastam a fórumon és remélem nem is fogok.
Csati válaszolt a felvetésedre, meggyőződésem, hogy jó szándékkal (mert már sok fórumon láttam megszólalni, és egyértelműen azon tagok egyike, akit sokra becsülök, és nem csak a játéktudásáért). Nem érzem úgy, hogy bármilyen jóérzés határait sértette volna, de ha te mégis így látod, nos az szíved joga, de ezt normális hangnemben is el lehetett volna mondani, meggyőződésem...

További jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.29
utáltLord CarlFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
706. hozzászólás - 2008.11.14. 00:15:28
Byzon...nem úgy szól hozzám, ahogy te, hanem lenézően és az első mondata utáni rész nem egy válasz volt, hanem nyílt kötekedés, egyértelműen látszik szerintem abból, ahogy fogalmaz(ráadásúl nem értem miért nekem címezi, amikor én nem hozzá szóltam, világosan látszik, hogy egy játékmester "seígtségét" kértem, nem pedig egy emberét, akinek épp kötözködhetnékje van...)Lehet én vettem a szívemre, de nem így érzem...

Alienkiller játszottam már sok ilyen játékkal, tudom, hogy raknak bele egy random változót :D, engem az érdekel, hogy a tulajdonságok milyen %-os értékkel számítanak és, hogy mekkora ez a változó érték ami alapján eldőlnek a csaták(amúgy, bár ez az én véleményem...részemről utálom a nagy változókat, amikor a 18-as karaktert elverheti az 1-es "szerencsével", ezekben a játékokban túl sűrűn fordúl elő) Pl kipróbáltam a láthatatlanságot több módszerrel is, ez elvileg 10-el megnöveli minden "stattomat" a csatákban, mégis egy nállam kisebb játékos alapból kevesebb elosztott pontal, vagy épp 0-ával hajszálon múlik, hogy elver(nem egyszer, hanem folyamatosan)Ennyire keveset számítana az a +70 pont, vagy ennyire nagy a random?Bárhogy is van, nekem egyenlőre nem nyerte el a játék a tetszésem és szeretnék róla többet megtudni...

Ha nem lehet azt majdcsak megmondják (visszatérve, amikor a dobókockával dobsz akkor is látod az eredményt és mindíg látod mennyit dobsz, ezen múlik sikerül e valami vagy sem, itt viszont semmit sem látunk, csak a sebzéseket, nekem ugyan ez a problémám fenn áll körülbelül 5-6 hasonló játéknál, amiket német cégek készítettek és szeretnék kicsit jobban elmélyedni benne... )
Pontszám: 4
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
707. hozzászólás - 2008.11.14. 06:24:36 (Válasz Lord Carl #706 hozzászólására.)
"egy játékmester "seígtségét" kértem"

A pontos képleteket soha nem fogják nyilvánosságra hozni, én sem látnám értelmét, csak találgatunk és ez így jó.

"Ennyire keveset számítana az a +70 pont"
Maradjunk inkább max. +50-ben (mágia, egészség kilőve, és a szerencse szintén lényegtelen). Egy csata kimenetelét olyannyira borzasztó sok dolog befolyásolja, hogy csak érzésből, sok-sok tapasztalattal lehet felbecsülni puszta tulajdonságösszeg alapján az esélyeket. Hogy mire gondolok: hiába vagy láthatatlan, és nagyobb a támadásod/védelmed, ha a fegyvered egyszerűen kevesebbet sebez, simán átütnek rajta. Magas szinten a gyakorlatban mindenkinek legalább 50 az összesített támadása, de a páncélok/pajzsok annyira erősek, hogy a védelmük viszont 70 felett mozog. De hiába van 20 tulajdonságpont különbség, 1-2 találat szinte biztos. 11. szint táján már fokozottan kell figyelni a szakértelemösszegre is, ha eléri az 50-et az azt jelenti, hogy megvan a szívósság az áldozatnak, és 4-et támad. A kiemelten nagy szövetségekben lévők már akár +12 védelmet is kapnak az épületekből, őket is érdemesebb kerülni.

Mint látható, a random szerepét nagyon erősen lehet befolyásolni, minimalizálni az ellenfél győzelmi esélyeit.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
708. hozzászólás - 2008.11.14. 07:25:16 (Válasz Mortimer #707 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.14. 06:24:36
"egy játékmester "seígtségét" kértem"

A pontos képleteket soha nem fogják nyilvánosságra hozni, én sem látnám értelmét, csak találgatunk és ez így jó.



Miert is jo? Ha az ember nem tudja hogy minek milyen hatasa lesz, akkor nehezen tud okosan donteni. Szakertelmeknel legalabb megvan... minden szakertelem +4% peldaul. stb... Miert nincs hasonloan megfogalmazva a tulajdonsagok szerepe.

Szerintem is teljesen rendben lenne, ha a kepleteket nyilvanossagra hoznak. Az, hogy ez meg nem tortent meg, talan azert van, mert meg nem veglegesek a valtozok. Igy csendesen lehet finomitani, jatekos hoborges nelkul.
A hozzászólást Simon módosította 2008.11.14. 07:25:50-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
709. hozzászólás - 2008.11.14. 07:34:04 (Válasz Simon #708 hozzászólására.)
"Ha az ember nem tudja hogy minek milyen hatasa lesz, akkor nehezen tud okosan donteni"

Nem a tulajdonságok tényleges szintje számít, hanem az értékek közötti különbség, amire még rájön több jelentős random (mentődobás, sebzés kidobása, esetleges kritikus ütés, bénítás stb.). Kérdés, hogy függvényeket akarsz nézegetni egy csataleírás során, vagy azt, hogy "alulról támadsz, de elkerülte a szúrást". Én az utóbbira szavazok.

"Igy csendesen lehet finomitani, jatekos hoborges nelkul."
Egy ilyen rendszer alapjait kigondolni nagyon alapos munka, statégiai tervezést, komoly előre számolásokat igényel. Néhány játékos höbörgése nem változtathat ezen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
710. hozzászólás - 2008.11.14. 08:16:03
üdv,

Hogy lehet csökkenteni az ellenfél győzelmi esélyeit? Magas védelem, támadás, iq, erő, a megfelelő szakik, jó cuccok, szövetségi bónuszok.
ennyi
Mi a jó győzelmi arány?

maci
Pontszám: 7.30
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
711. hozzászólás - 2008.11.14. 08:31:20 (Válasz Maci #710 hozzászólására.)
A győzelmi arány mint olyan lényegtelen, a győzelmek száma fontos csak. Ha nem vesztesz LE-t, érdektelen mekkora szám áll a vereség rubrikában - max. azért nem, mert _elméletben_ ezek győzelmek is lehettek volna.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
712. hozzászólás - 2008.11.14. 09:13:17
Ha nyilvánosságra hoznák a pontos adatokat és képleteket, egy ügyes matekos már másnapra megírná a kiértékelő programját, amivel 99.8%-os eséllyel bárkit bedarálna. Na, AKKOR lenne nagy sírás-rívás és fogak csikorgatása!
Pontszám: 7
közellenségSingapurNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
713. hozzászólás - 2008.11.14. 09:35:06
Sziasztok!
Most kezdtem a játékot, de valahogy egykicsit gagyinak tűnik. Ki van találva, meg minden, a kvizkérdések jók. Nekem, személy szerint nem tetszik,h. nem ismerek senkit, és hogy a vadászatnál ki vannak találva érdekes lények, de mindig ugyanazok, és nem mondanám,h. érdekes a szöveg alattuk, de olyan kedvesen kiirják minden alkalommal. Engem ez idegesit
Irja ki, mit győztem le, mennyi lélekenergiát, és tapasztalatot kaptam, és ne kell a rizsa....nagyon hasonlit más játékokra....valami ujat vártam...lehet,h. nem leszek itt sokáig.
Ha vki szeret játszani ajánlom neki a www.ikariam.hu, a www.gladiatus.hu, a www.klanhaboru.hu, www.tanoth.hu, vagy a www.battleknight.hu játékokat. Ingyenesek, és vannak ilyen jók sztem.
Pontszám: 1.57
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
714. hozzászólás - 2008.11.14. 09:42:57 (Válasz Singapur #713 hozzászólására.)
Idézet: Singapur - 2008.11.14. 09:35:06
Nekem, személy szerint nem tetszik,h. nem ismerek senkit.


Keress magadnak egy szimpatikus szövetséget, lépj be a Kötetlen csevej topicba (Vulkan roppant barátkozó természet), stb. Szerezz barátokat. Mindjárt jobb lesz! (Magasabb szinteken más állatok jönnek, a szakértelem fejlesztések, szövetségi háborúk/építmények, küldetések (főleg amikor szinte muszáj vagy összefogni valakivel), stb. színesítik majd, és árnyalják a képet, nyugi! )

Jó játékot!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagYoz69Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Vélemények a játékról
715. hozzászólás - 2008.11.14. 16:04:03
Nekem tetszene, ha elhasználódnának az eszközök és a lélekkufároknál lehetne javítani... vagy mindegy hol... Így kiegyenlítősebb lenne a játék, mert aki többet portyázna a fegyver javítására is kellene költeni... De lehet, nem olyan jó ötlet mire így leírtam
Pontszám: 5.50
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
716. hozzászólás - 2008.11.14. 16:25:20
Singapur: Az ikariammal, Tahothal és gladiatusszal játszom, de egyrészt úgy ingyenes, mint ez, másrészt a német fejlesztőgárda magasról ejt a játékosokra. Csak az ikariamot játszom még, mert csúnya lenne, ha szétesne egy topszövetség, mert az alapiitó eltűnik Viszont hónapokig reménykedsz, hogy kijaviitanak egy bugot. Jön a patch, böngészed a listát, és látod, hogy csináltak két szebb gombot, a hadseregeltüntető bug meg még mindig él. Úgy 4-5 patch óta. Jó is az, izgalmasabb vele a játék... Kösz, nem.
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
717. hozzászólás - 2008.11.14. 18:59:05 (Válasz Yoz69 #715 hozzászólására.)
Idézet: Yoz69 - 2008.11.14. 16:04:03
Nekem tetszene, ha elhasználódnának az eszközök és a lélekkufároknál lehetne javítani... vagy mindegy hol... Így kiegyenlítősebb lenne a játék, mert aki többet portyázna a fegyver javítására is kellene költeni... De lehet, nem olyan jó ötlet mire így leírtam
erre én is gondoltam. meg arra is, hogy a szintek azok ne TP alapján legyenek, hanem legyen egy szörny, akit minden nap autómatikusan megtámadnál a nálad lévő legerősebb cuccokkal, és ha legyőznéd, mehetnél a kövi szintre. így mindenki minden szinten nagyjából ugyanolyan erős lenne.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
718. hozzászólás - 2008.11.14. 23:22:18 (Válasz Singapur #713 hozzászólására.)
Idézet: Singapur - 2008.11.14. 09:35:06
Sziasztok!
Most kezdtem a játékot, de valahogy egykicsit gagyinak tűnik. Ki van találva, meg minden, a kvizkérdések jók. Nekem, személy szerint nem tetszik,h. nem ismerek senkit, és hogy a vadászatnál ki vannak találva érdekes lények, de mindig ugyanazok, és nem mondanám,h. érdekes a szöveg alattuk, de olyan kedvesen kiirják minden alkalommal. Engem ez idegesit
Irja ki, mit győztem le, mennyi lélekenergiát, és tapasztalatot kaptam, és ne kell a rizsa....nagyon hasonlit más játékokra....valami ujat vártam...lehet,h. nem leszek itt sokáig.
Ha vki szeret játszani ajánlom neki a www.ikariam.hu, a www.gladiatus.hu, a www.klanhaboru.hu, www.tanoth.hu, vagy a www.battleknight.hu játékokat. Ingyenesek, és vannak ilyen jók sztem.

1. nem kötelező itt játszani...
2. ne spamelj!
3. a gf hasonló jellegű játékai ennek a nyomába sem érnek...
Pontszám: 7.50
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
719. hozzászólás - 2008.11.15. 07:37:08
Sziasztok!

Fejlesztés és hibabejelentés, ezt a topicot találtam legalkalmasabbnak.

FEJLESZTŐK FIGYELMÉBE

Nagyon örülnék, ha lehetne már a szövetségi listában látni, hogy ki van a katakombákban vagy kinek kevés az életpontja és ezért nem lehet támadni. (Pl a neve valamilyen háttérszínnel lenne kiemelve. Katakombák sárga, kevés életpont piros.) Elég unalmas egy 20 fős szövetséget háborúban végigkattolni, hogy előbújt-e már valaki, akit lehet támadni.

Másik hogy mostanában a portyánál nem tudom rendezni a végzeturakat. Pl a tulajdonságösszegre kattintva is csak frissít, nem sorbarendez. TI is tapasztaltatok ilyet?

Ha nem ez a megfelelő topic, amit a fejlesztők is néznek, szóljatok és/vagy tegyétek át ezt az üzenetet. Köszi!
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
Pontszám: 9
kedvelt tagNádjaNő
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
720. hozzászólás - 2008.11.15. 09:58:39
Sziasztok. Jó lenne, ha lenne kincses láda, vagy valami hasonló. Az összegyűjtött LE-nek egy részét bele lehetne tenni. Ami, ha támadnak nem veszne el. Persze, csak bizonyos százalékát lehessen eltenni az összevadászott LE-nek. Így könnyebb lenne a páncélokat, és a többi eszközt megvenni. Az a helyzet, hogy rubint hordás vagyok. És kétségbeejtő, hogy mennyibe kerülnek a cuccok. Ha tetszik az ötletem akkor valósítsátok meg. Köszi a figyelmet.

Pontszám: 7
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!