Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagJonelethFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
201. hozzászólás - 2008.10.04. 14:59:40 (Válasz Vidámhalál #197 hozzászólására.)
Idézet: Vidámhalál - 2008.10.03. 22:40:29
Elvileg van, csak még nem találtad meg
Többet nem mondatok sajnos.

Hát, megírhatnád PM-ben, mondjuk. Ha már így nyilvánosan nem mondhatod el.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
202. hozzászólás - 2008.10.04. 15:11:17 (Válasz Szilac #191 hozzászólására.)
Idézet: Szilac - 2008.10.03. 13:48:11
Az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e olyan opció a szövetségeknél, hogy bármilyen kérdést szavazásra lehessen bocsájtani. Gondolok itt a következő építéstől kezdve a szövetség belügyein keresztül minden olyan kérdésre, amit amúgy csak a fórumon lehet eldönteni. Sok játékos nem használja a szövi fórumot, mert ideje/kedve nincs, de egy gombnyomást azért valószínűleg megtesznek...

ez szerepel a fejlesztési listánkon, csak még nem jutottunk odáig.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
203. hozzászólás - 2008.10.04. 15:14:45 (Válasz BaalCain #198 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2008.10.04. 00:06:46
Javaslom a smaragd horda kapjon bónuszt az IQra is.


Valójában kap, csak ez nem jelenik meg a karaterlapon, de a varázslatoknál beszámításra kerül.
Pontszám: 5
közellenségDante83Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
204. hozzászólás - 2008.10.04. 16:32:57
Azt nem lehetne megoldani,hogy az ősöveknek legyen egy meghatározott értéke lélekenergiában kifejevze!
Ugyebár a lélekkufárnál bizonyos tárgyakhoz kizárólag ősövek ellenében lehet hozzájutni.Azért látom ezt fontosnak,hogy aki nem vesz őskövet az teljes mértékben elesik ezen a tárgyak birtoklásának lehetőségétől,pedig lenne annyi lélekenergiája,hogy megvegye...
Ennyit akartam!Köszönöm a lehetőséget!
Pontszám: 5
kedvelt tagJonelethFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
205. hozzászólás - 2008.10.04. 17:16:19 (Válasz Dante83 #204 hozzászólására.)
Így nem lenne értelme annak, hogy valódi pénzért vásároljunk ősköveket. A nagyobb játékosok csak gyűjtögetnék a Lélekenergiát, aztán beváltanák őskövekre.
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
206. hozzászólás - 2008.10.05. 08:24:57
Sziasztok!
Én javasolnám, hogy sokkal több tárgy legyen, tehát pajzs, páncél, stb., mert az sokkal jobb lenne, ha úgymond mindenki "egyedi" cuccokkal rendelkezne(mondjuk még csak 2. szintű vok, lehet hog ykésőbb ez így lesz, nem tudom), mert pl 6os szinten megnéztem egy 5-6 karaketert, és mindenkinek ugyanaz a páncélja, uaz a varászlata, a pajzsa, stb.

Másik:
Jó lenne tudni esetleg a pontos képleteket, hogy pl +1 erő, az mennyit növel a tényleges sebzésen. vagy ha nem is a tényleges képletek, legalább fel lenne tüntetve a sebzés mértéke(tól ig), a találás arány %-ban, varázslat ereje (tól ig), stb, és ha adok bizonyos mennyiségű pontokat a statjaimra, akkor ezeken látnám hogy változnak...meg persze ha egy új fegyvert felveszek, akkor automatikusan átírja a sebzést annak megfelelően...az így nagyon király lenne

Amúgy nagyon tetszik a játék, várom már hogy magasabb szintű legyek:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
207. hozzászólás - 2008.10.05. 12:06:54
Üdv!
Lenne egy javaslatom. Ugye jelenleg ha befogok egy állatot, az bármi lehet. És az is marad, akármennyi szintet lép. Meg lehetne oldani, hogy ha például "apró", vagy "kis", vagy hasonló állatot fogok be, és azt nevelgetem, akkor bizonyos szintenként az állat "nőjön". Mondjuk apróból kicsi, kicsiből normál, normálból nagy, nagyból óriás, óriásból hatalmas, stb. Pl. 5-10 szintenként váltson méretkategóriát. Minden ilyen váltásnál kapjon valami bónuszt, pl. +sebzést, +életerőt, +elnyelést. Színesítené is a játékot, meg kicsit erősítené is a lényeket.
Pontszám: 5.33
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
208. hozzászólás - 2008.10.05. 12:29:07 (Válasz Necronis #207 hozzászólására.)
Ez tetszik. Az se lenne rossz, ha tölthetnénk fel képet is az állatról. Nem kéne egy zöld trutyit nézegetni
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
209. hozzászólás - 2008.10.05. 17:19:45
Mivel máshová nem tudom írni ide írom!

Lehetne egyszerre két karddal is harcolni, mondjuk a pajzs helyett egy jó védőtőr!
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
210. hozzászólás - 2008.10.05. 18:24:52
Van par dolog ami kicsit zavaro, es amin remelem leetne javitani.
Elsosorban mos arra gondolok, hogy ha gatolva vagyok egy kepessegben, akkor az informacio ami hozza tartozik rejtve marad. Nezzuk mire gondolok konkretan:
pihenes kozben nem tudom mikor leszek ujra 100%-os. Ki lehet persze az eddigi csatakbol hamozni, de kanyelmesebb lenne ha a visszaszamlalas ilyenkoris megjelenne. Vadaszat kozben ugyanez. Ha vadaszok vagy pihenek, akor nem latom, hogy hany pihenesem van hatra meg aznap.
Tob most nem jut eszembe, de az elv egyszeru: attol, hogy az adott tevekenyseg eppen blokkolt, a hozza tartozo informaciot ki kene irni.
Elore is koszi!
Pontszám: 5.50
népszerűKobeFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
211. hozzászólás - 2008.10.05. 18:43:45
Üdv!

Nagyon jó a játék nekem nagyon tetszik és ezt nem győzőm elégszer hangsúlyozni.
Szerintem ami nagyon jó lenne, egy olyan "szűrő rendszer" használata amely kiszűri azokat a játékosokat akik például 1-2 hónapja inaktívak a játékban. Ekkor menne nekik egy E-Mail és ha akkor sincs válasz/reagáció akkor a szerver kidobná őket. Ezzel nem kellene mindig újabb és újabb VILÁGOKAT létrehozni.
Meg csak úgy mellékesen jó lenne egy piac is, ahol a játékosok egymás között adnának vehetnének cuccokat.

Sok LE-t és Tp-t mindenkinek
Pontszám: 7
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
A lélekkút kisütése - kritika és javaslatok
212. hozzászólás - 2008.10.06. 12:49:09
Egy konstruktív kritikát szeretnék írni a lélekkút kisütésének rendszeréről. A számításaim mind kerekítéseken, nagyságrendi becsléseken alapulnak, egy 6. szintűnek vett elképzelt karakternél (nem a pontos számok a fontosak).

Alapvetően megbarátkoztam a prémium tagság gondolatával. Érthető, hogy a fejlesztők nem ingyen dolgoznak, és havi 24 őskő (kb. 500 Ft) egy ilyen típusú játékért nem észvesztően sok.

Előnyök (havonta)
A 6. szintet havi átlagnak véve 24 őskőért kb. +10.000 LE-t egy hónapban, a nem prémium vadászathoz képest +25% LE

Az őskőért vásárolható dolgok - nos, itt az Yssuf tőrénél kicsit felszisszentem, de aztán utánaszámoltam, hogy a 15 őskőért kb. +4 tulajdonságbónusszal ad többet, mint amennyit a tárgy LE-ben kifejezett áráért várni lehetne.

Előnyök (szintenként)
A 6. szinten 15 őskőért kb. 3000 LE, a nem prémium vadászathoz képest kb. +6.5% LE

A lélekkút kisütése havonta egyszer 10 őskőért a nálad lévő őskövek*szint*1,5 LE-t ad.

Előnyök (havonta)
6. szinten max. (500+10) birtokolt őskőnél 10 őskőért 4500 LE, a nem prémium vadászathoz képest kb. +10% LE.

A fentiek alapján látszik, hogy a játékban úgy 200-400 LE/őskő árfolyamon lehet LE-t szerezni, egy bizonyos felső határ mellett. Ezt most önmagában nem kritizálom, csak a lélekkút kisütésére szeretnék fókuszálni.

1. Ha valaki minden hónapban maximumon ki akarja sütni a lélekkutat, akkor az 500 őskövet (ami kb. 10.000 Ft) egyszer be kell fizetnie a számlájára egy állandó díjként. Míg az összes többi bónusz apránként, néhány száz forintból bárkinek elérhető, ez egy olyan korlát, amit csak jelentős befektetés árán lehet elérni.

2. Az általa adott bónusz majdnem egy fél prémium tagságnak felel meg. Ennek ellenére ez a lehetőség szinte alig kerül bemutatásra a játékban: a "részletes leírás a szövetségeknél" pontban egy szó sem esik róla, a "lélekkút kisütése" a szerény "egyéb" tábla alatt húzódik meg, és ott sincs leírva, milyen képlet szerint adja a LE-t. Ennek alapján a külső szemlélőnek (tévesen) valami bennfentes dolognak tűnhet.

A fentiek alapján javaslataim a következőek:

1. A lélekkút leírása most először a "részletes leírás a szövetségeknél" alatt jelenik meg. Ide kerüljön egy mondat arról, hogy a lélekkút egyik képessége, hogy ki lehet sütni: a nálad lévő őskövek arányában havonta 10 őskőért LE-t lehet szerezni. A "lélekkút kisütése" gomb utáni szövegnél pedig kerüljön be a képlet (szint*1,5*nálad lévő őskövek). A fórumon persze több helyen kinn van, de - mivel vásárlásról van szó - kifejezetten itt volna szükség volna rá.

2. Indokoltnak tartanám, ha az 500 ősköves felső korlát jelentősen csökkentésre kerülne. Vagy talán nem is a "számlán" lévő őskő (=pénz) összegét kellene figyelembe venni, hanem a 10 őskőért havonta egyszer egy fix, szintfüggő LE összeget kínálni (azzal a filozófiával nincs gond, hogy ha valaki nagyon gyűjt valamire, 1x havonta kaphasson hozzá egy kis segítséget). Ez a módosítás nyilván a játéktervezők döntése, de jelenleg ez az egyetlen opció a játékban, amelynek teljes kihasználásához nem párszáz forintos hobbi-összegeket, hanem jelentős pénzt kell betenni a játékba, és a vele járó előny (+10 % LE) így másnak nem elérhető pluszt jelent.
A hozzászólást Petrus módosította 2008.10.06. 12:50:21-kor
Pontszám: 8.75
fórumozóEldaronFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Lélekkufár
213. hozzászólás - 2008.10.06. 13:40:52
Ahogy észrevettem változtatva lett, hogy az éppen használt tárgyat nem lehet eladni.
Ez rendben van, de a használatbanlévőt nem is lehet levetni.
Szerintem ezen módosítani kellene!

Kösz
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
214. hozzászólás - 2008.10.06. 14:08:29
Szervusztok!

A használatban lévő tárgyakat is el tudod adni, kivéve a fegyveredet. Ez pedig pont azért van így, hogy ne lehessen segíteni valakit azzal, hogy egy bicska sincs nálad, mikor jön leportyázni az általad megtermelt LE-t.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A lélekkút kisütése - kritika és javaslatok
215. hozzászólás - 2008.10.06. 15:31:08 (Válasz Petrus #212 hozzászólására.)
Rendben, igyekszem módosítani a leírásokat úgy, ahogy kérted!

Elnézést, hogy ez a dolog nem elég feltűnő, igazándiból a később megismert dolgok közé szántuk, mert kicsit komplikált. Az, hogy valaki ezt 2. szinten süti ki, te meg 6. szinten - lehet, hogy ő 3 nappal korábban jutott hozzá, de te 3x annyi LE-t kapsz belőle szóval nem biztos hogy jól járt aki rögtön az elején rohant kisütni.

Hogy miért van ez az egész úgy, ahogy van: a tesztelés során sokszor volt olyan, hogy hú, bárcsak lenne egy egyszer, vagy nagyon ritkán használható "kívánságom" amivel a tárgy gyűjtéshez hozzájárulhatnék. Ez a "kívánság" lett a lélekkút kisütése. Azért kötöttük az egészet őskőhöz, mert különben ez egy általános táp lenne, amit akár hozzá is adhatnánk a vadászat LE-jéhez. De elismerem, ez részben egyfajta marketingfogás is.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekkufár
216. hozzászólás - 2008.10.06. 16:08:12 (Válasz Eldaron #213 hozzászólására.)
Szerepjátékosan anno Miklós elmagyarázta, hogy ne akarjál teljesen meztelen lenni, gyilkos Lélekúrként.
És igaza van...
Pontszám: 7.50
népszerűAwrasFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
217. hozzászólás - 2008.10.06. 16:14:57
Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszik a játék, a rendszerben és játéktechnikai dolgokban nem találtam kivetni valót! Nagyon jó!

Viszont a külsővel még mindig nem barátkoztam meg. Igazából ez a szín az ami nem nagyon tetszik, meg néhány figura. De nem szörnyűek csak jobb is lehetne. De én elsősorban ne emiatt írok.

Az én ötletem az lenne, hogy az alap oldal maradna ebben a színben és design-ben, meg a fórum is. De ha valaki belép a karakteréhez, akkor a kereső stílusa és színe az adott karakter hordájához igazodna. Például egy rubintos karakter vörös árnyalatokban és harciasabb, vadabb desing-be találná magát belépés után. A smaragdos karakter egy a zöld különböző árnyalataiban pompázó cirádás díszítésű keretes oldalra lépne be. A gyémántos fehér és ezüstös komorabb stílusú közegbe és a Zafíros pedig kékes elegáns környezetben találná magát belépés után.

Szerintem nagyon feldobná a játékot, de ez csak az én véleményem, persze ha megoldható,de manapság mi nem megoldható?
Pontszám: 7.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
218. hozzászólás - 2008.10.06. 16:39:53
akkor már miért ne legyen több stílus, amiből te magad választhatsz egyet, amelyiket csak akarod. De szerintem ez a csicsa ráér, csomó fontosabb, a játékot ténylegesen érintő fejlesztés kell (szövetségi szavazás, jobb sorrendbe állítási lehetőségek, azaz ne csak egy szempont szerint legyenek a listák, részletesebb ismertetők mi mit csinál stb.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.33
népszerűAwrasFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
219. hozzászólás - 2008.10.06. 16:48:32 (Válasz Mortimer #218 hozzászólására.)
Senki nem mondta hogy most, rögtön, mindenek előtt! Ez csak természetes, hogy elsőként a játék dinamikáját, könnyen kezelhetőségét és átláthatóságát kell igényeknek megfelelően fejleszteni.

Ez csak egy esztétikai ötlet volt.
Pontszám: 5
fórumozóVidámhalál
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
220. hozzászólás - 2008.10.06. 18:32:40 (Válasz Joneleth #201 hozzászólására.)
Ha megírom PM-ben, olyan mintha ide írnám be.
Sajnos én már csak így működök, a legrosszabbat feltételezem mindenről/mindenkiről. Ezért lehet engem utálni, nem érdekel

Idézet: Joneleth - 2008.10.04. 14:59:40
Idézet: Vidámhalál - 2008.10.03. 22:40:29
Elvileg van, csak még nem találtad meg
Többet nem mondatok sajnos.

Hát, megírhatnád PM-ben, mondjuk. Ha már így nyilvánosan nem mondhatod el.
Pontszám: 4
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!