Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
821. hozzászólás - 2008.11.22. 16:17:25
Lazarantal a te problémádra a megoldást az jelenthetné, ha a portyapontból kellene megfizetni annak az árát, h vki lentebb üt. Ezt nagyon át kellene gondolni, de jó is lehetne- de jobbára inkább értelmetlen.

Viszont akkor jön majd a következő hsz, aki elmondja, h ő 3 héttel később indult és találkozik a "szintvisszamaradott" karakterekkel és hogy neki ez mennyire fáj.

ÉS neki is igaza lesz.

Amikor te játszottad azt h összeszedtél annyi lét amire a játékosok többsége képtelen, akkor a farok jobbik végén álltál. Amikor pedig behúztad a csp-d odaértél ahol te vagy az új kislány...

Ne felejtsük el ahhoz, h portyában jó legyél sok olyasmit kellett növelned- pl magas mágia egészség, szingulárs ilyenek- ami ha a harc önmagában a harcról szól és nem a tápolásról akkor nem segít rajtad.
Most ott vagy ahol az eddigi ellenfeleid. Kikapsz mert aki föntről jön annak jobbak a tárgyai eddig meg leverted a népet, mert azok később értek oda, nem őskövel mentek, nem volt annyi idejük, megfigyelő képeségük vagy bármi más. nekik a te tulajdonságaid voltak az igazságtalanok, amik ha megnézed vetekednek a nálad 4 szinttel erősebbével.
Akkor aki tárggyal győz csúnya és gonosz aki meg tulajdonságbónusszal az a király csávó?
A hozzászólást BaalCain módosította 2008.11.22. 16:21:11-kor
Pontszám: 8.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
822. hozzászólás - 2008.11.22. 16:32:18
Kárhozat!

Eddig nem nyilvánultam meg, de most megteszem. Bemutatkozóként előszőr is ejtenék rövid történetet, arról hogyan keveredetem ide, azok számára akit érdekel (akiket nem ugrás a köv. bekezdésre): teljesen mezei KJK-rpg vonalon edződött fantasy-fan volnék... Anno TF-eztem (még ált. iskolás fejjel), majd MAGUSzotm és kártyáztam (bocs fiúk, de az M*K mellett a HKK labdába sem rúgott nálam), az M*K azóta is megy és lekezdtem kacsingatni az online böngészős játékok felé is. Tudtam hogy a WoW egész embert kíván, ez nagyon megijesztett, ezért az kilőve (pedig imádtam a BLizzard munkáit, de munkámból kifolyólag cska szabadidőmben tudok játszani és azt meg szeretteimmel kívánom nagyrészt tölteni). Végül a BF mellett maradtam, főleg azért mert egész jó kis csapatot sikerült összehoznunk klánszinten (az egyetlen ok, ami ott tart még most).

Na de ez a kutyát nem érdekli, elsősorban csak azért írtam le hogy megértse a sok siránkozó hogy miért válaszottam a VégzetUrat és sztem mi szól emellett a játék mellett elsősorban:
- A korosztály és átlagjátékosok hozzállása/értelmi szintje számomra sokkal kecsegtetőbb, mint pl a már említett Vérpistikéktől hemzsegő Bf esetében. Itt úgy érzem az anno TF-en és MAGUS-on nevelkedett tömeg apraja nagyja összegyűlik (nagyon kiváncsi lennék egy korosztály szerinti felmérésre T. Beholder!), akik azóta már azért felnőttek (ha szellemileg még kissé gyerekek is maradtak, hiszen még most is VégzetUrat nevelgetnek hozzám hasonlóan, muhahaha)
- A Beholder mentalitása és hozzállása a játékhoz és játékosokhoz mindig is nagyon tetszett. Emlékszem még a 10-11 évesen TF-en feltett hülye kérdésemire volt energiájuk válaszolni sk (ennek 17 éve!), most meg pl szavazásokat írtak nem egy alkalommal a játékosok igényeit figyelembe véve. Emeberközeli, megközelíthető team, és nem mellesleg (számomra) magyarok. Miklós és csapata meg hellyel-közzel válaszol a feltett kérdésekre (még ennyi teendőú mellett is). Szóval aki sír, annak csak azt üzenem próbáljatok meg pl a BF vagy Wow csapatával kontaktba kerülni. Mission impossible, gyerekek.
- Még egy fontos érv számomra: Nem kell állandóan a gép előtt ülni a CsP/PP rendszer miatt be lehet hozni a lemaradást, nincs akkora teljesítménykényszer.

Lazaranthal: Engem pont a fentebb leírt példáddal győztél meg arról, hogy nagyon is frankó a rendszer. Még az kéne hogy néhány szintjén megrekedt időmilliomos kari foylamatosan lehúzzon, anélkül hogy az ő makulátlanságuk sérülhetne. Igenis ha lehúzol én szólok a nagyobb szintű klántársamnak, akinek van ellened esélye hogy plíz álíltson le, ha kérhetem szépen. Ez így van rendjén. Hogy a már emlegetett BF (egyik legnépszerűbb hasonló rendszerű játék) rendszerét hozzam fel példaként: ott +-10 szint különbséggel lehet támadni és +10 szintről AUTOMATIKUSAN nyersz (igaz semmit sem rabolsz). Másrészt ott van egy a kisebb játékosokat védő rendszer az un. 20%. Ez azt jelenti hogy minden ütésnél van 20% esélye mindenkinek hogy betalál FÜGGETELENÜL a statoktól. Ezt a szabályt sokan szidják ( a harcos karik), de legalébb 3x ennyien áldják. Ennyit az igazságosságról. Hidd el jelen rendszer bőven fair ezekhez képest (nyilván van min csiszolni persze).
---Módosítás: most olvastama vakító fény varázslat topicjában, hogy itt is van 20%, tehát ez az oka a mákos nyeréseknek/vesztéseknek, mea culpa---

Gort: Te is meggyőztél, hogy jó döntést hoztak azzal hogy megváltoztatták a kvízes dolgot. Mivel pl erről én és még sokan mások nem tudtunk. Amit te használtál az tulajdonképpen egy bug, egy program hiba, amit ILLET kijavítani, hogy senki ne szerezzen ezáltal jogosulatlan előnyt. Engem speciel az sokakl inkéább zavar hogy vannak észveszejtően fos kérdések (nincs rájuk jobb szó) amik valahgy átmentek a szűrőn és a játékon belül nem lehet ezt sehol jelezni (erre midnenképpen kellene egy opcionális gomb, ahol kritikával lehet élni a kérdéseknél)...

A végére azért írok valamit ami nagyon szúrja szemem: nonszensznek tartom, hogy csak úgy le lehet rohanni szövetségeket, a velük való előzetes egyeztetés és mindenféle limit nélkül. A gyenge szöviket így folyamatosan verik, egyszerre akár 5-6 klán is, szegényeknek lélegezni sincs idejük és ebből a csapdából pont emiatt nem is fognak kiszabadulni, csak ha feloszlanak. Ezen midnenképpen változtatni kellene a fair játék érdekében (pl egyszerre max a őrtorony szintjével megegyező számú háborút folytathat egy szövi, stb).

Most hirtelen ennyi, Utáljatok!

Aurri
Az Éjben Kacagó
A hozzászólást Aurri módosította 2008.11.22. 17:25:09-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
823. hozzászólás - 2008.11.23. 12:37:33
Szeretném jelezni a játékvezetés felé, hogy jónéhány rabszolga-kari van jelen a játékban. Elég csak megnézni a toplista végét LE differencia szerint rendezve. Vagy a toplista elejét építés szerint rendezve...
Jó lenne ez ellen valamit csinálni szerintem, mert ez így nem állapot.
Szerintem a méltó büntetés ez lenne:
Rabszolga kari = Bann
Rabszolgázó= Bann
Rabszolga által beépített LE levonódik 125%os arányban a lélekkútból, hogy eszükbe ne jusson mégegyszer ilyen.
Ha valakiről többször is bebizonyosodik, hogy rabszolgázik (Bann után újra kezdi és ugyanúgy rabszolgázik) IP Bann.
Reklamáció nem lehet, mert mindenki elfogadta a felhasználási feltételeket.
Ennyi.
Pontszám: 5
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
824. hozzászólás - 2008.11.23. 12:38:30
szerintem masoknak is nagy segitseg (illetve sokkal kenyelmesebb megoldas) lenne, ha lenne a portyazas oldalon egy "mutasd a velunk harcban allo szovetsegeket" gomb, igy nem kene 6-7 szovetseg nevet beirogatni, ha tamadni akarom az ellenfeleinket...
Pontszám: 5
népszerűAlienkillerFérfi
Végzetúr tehetség
219 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
825. hozzászólás - 2008.11.23. 12:42:09 (Válasz bokorn #824 hozzászólására.)
Erre a legegyszerűbb, a szövetségi lapodról megnyitod új lapon, azokat a szövetségeket akikkel épp háborúban álltok.
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
826. hozzászólás - 2008.11.23. 12:46:32 (Válasz Alienkiller #825 hozzászólására.)
És még többre is mész vele, mert sokszor előfordul, hogy a portyázásnál nem jelenik meg ellenfél az adott szövetségből, a szövetségi taglistából kiválasztva pedig meg tudom ütni.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 6.50
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
827. hozzászólás - 2008.11.23. 12:46:53 (Válasz Alienkiller #825 hozzászólására.)
Idézet: Alienkiller - 2008.11.23. 12:42:09
Erre a legegyszerűbb, a szövetségi lapodról megnyitod új lapon, azokat a szövetségeket akikkel épp háborúban álltok.


na igen, csak ettol meg nem fogom tudni, hogy melyiket tamadhatom
ehhez meg kell nyitni a nalam <nem tul sok>-kal alacsonyabb szintuek karakterlapjat, ez akar 30-40 oldalt jelent...
Pontszám: 5.33
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
828. hozzászólás - 2008.11.23. 16:04:51
Sziaszotok4
A küldetésekről lenne véleményem. Szépen sorban kezdtem elvégezni őket, és a 6.szint végén elértem oda, hogy nem tudok olyan küldetést választani amit el is végezhetnék. Sajnos itt még nem találom sem Drakint, sem a hordaparancsnokot, és 5 tp-vel sem tudok győzni magasabb ellen. Üresjáratom van másfél szinten. Szerintem ide kellene plusz egy teljesthető küldetés.

A háborúk esetében a támadott szintjének megfelelően korlátoznám a háborúk számát, ne legyen egyszerre sok háború ami esetleg elveszi a játéktól a kedvés a háborúzni nem szerető játékosoknak.
Jó játékot!:)
Pontszám: 3
fórumozóSakkmesterFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
829. hozzászólás - 2008.11.23. 17:32:41
Úgy gondodlom, hogy ez kissé undorító:

A csatában összesen 87 sebzést okoztál, és 54 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 348 lélekenergiát.

Hamár majdnem kétszerannyit belevertem, ne legyen már annyira pofátlan, hogy egy kisebb vagyont levesz, ha elájulok.
Pontszám: 4.25
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
830. hozzászólás - 2008.11.23. 22:31:09
Sziasztok!

Letelt a 3 nap a háborúból, bőven megvan a 2x győzelem, támadok újra egyet, hogy véget érjen a háború és bezsebeljük a jutalmat, de nem történt semmi.
(Avatar vs smaragd lordok)

Van itt olyan fejlesztő vagy valaki aki az ilyesminek utána tud nézni?

Köszi!
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
Pontszám: 3
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
831. hozzászólás - 2008.11.23. 22:33:20 (Válasz Sakkmester #829 hozzászólására.)
A leveretös taktika visszanyalt LOL
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
832. hozzászólás - 2008.11.23. 22:36:11 (Válasz G0df4th3r #830 hozzászólására.)
Megnézted az óra/percet is?
Pontszám: 3
kedvencG0df4th3rFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
833. hozzászólás - 2008.11.23. 23:16:51 (Válasz Dragon HUNter #832 hozzászólására.)
Természetesen igen. 5 perccel a 3 nap letelte után támadtam. Akkor lettem teljesen friss is és pont nem kezdődött még el az új háború. Mégsem történt semmi. :S
VégzetÚr Fitness-Program Fekvő, Végzetúr Novellák, Fun Stuff, VU Innováció

NagyonCiki.hu - A Sztoriportál
Pontszám: 3
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
834. hozzászólás - 2008.11.24. 06:29:02 (Válasz G0df4th3r #830 hozzászólására.)
Ilyen nálunk is előfordult, csak 2 hét letelte után. Éjfél körül kezdődött a háború, két hét után megvolt a +10 győzelem és 6 órakor még semmi! Azután egyszer csak bedobta, hogy győztünk. Ez mind ok, de mi van ha pont 10 a különbség és betámad az ellenfél és nyer egy csatát? Az elég kellemetlen lenne!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 2.33
népszerűINf3rNo2Férfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
835. hozzászólás - 2008.11.25. 09:47:00 (Válasz Kyron #834 hozzászólására.)
Mi lenne, nyertek gyorsan 2-t és vége. LEGALÁBB 2 hét után +10 esetén nyertek. Az lehet 2 év is.
Thordin (Végzeturak mesterei)
Pontszám: 3
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
836. hozzászólás - 2008.11.25. 10:02:35
Véleményem a Játékról....khm khm...EZ 1 KALAP FOS(as harcrendszer mindenféleképp)....köszönöm hogy közölhettem ezt =)
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 2.60
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
837. hozzászólás - 2008.11.25. 10:06:14 (Válasz Dr_Faktor #836 hozzászólására.)
Köszönjük hogy itt voltál, viszlát:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
838. hozzászólás - 2008.11.25. 10:12:07
csőcsá...

mondjuk attol mer tiltva leszek attol még a véleményem ugynaz marad és az hoyg többszááz topik van ami a harcrendszert firtatja az aztmutatja hogy valóban gubancos...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.60
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
839. hozzászólás - 2008.11.25. 20:41:13 (Válasz INf3rNo2 #835 hozzászólására.)
Igazad van, nem sok az a 10 győzelem, de akkor ha az ellenfél állandóan bujkál akkor elég fárasztó! De ez egy ilyen játék!
Amúgy elértetted a hozzászólásomat, nem panaszkodni akartam, csak nem értettem, hogy ez egy programhiba, vagy így van és kész!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
840. hozzászólás - 2008.11.25. 23:52:57 (Válasz Kyron #839 hozzászólására.)
Így van leprogramozva. A gép nem vizsgálja automatikusan, hogy teljesülnek-e az adott feltételek, csak mindig csata után.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!