Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1621. hozzászólás - 2009.03.24. 00:47:50
"jó" olvasni az ilyen üzeneteket az 51. szintű kalandozó lapján: "Üzenetekre nem tudok válaszolni, mert letiltott a spam szűrő."
Pontszám: 9
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1622. hozzászólás - 2009.03.24. 12:03:43
na, üzenőfal? ki, s milyen hatékonysággal használja?

(lehetne egy upgrade. aki tud írni üzenőfalra, az nyugodtan spammelhessen... így még mindig elég lassú a toborzás és az infóáramlás:)
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1623. hozzászólás - 2009.03.24. 19:13:03
Nem is tudom hova kellene írnom, ezt a topicot éreztem a legmegfelelőbbnek.

Számomra kicsit drasztikusnak tűnik (túl nagy a véletlen szerepe) az LE szerzése vadászat során. A mai nap is volt szerencsém beleszaladni olyan lénybe amelyik nyersen (spektrális, kvíz és minden egyéb bónusz nélkül) 160 LE körül adott volna és olyat is sikerült elejtenem amelyik ugyanilyen körülmények között 1400 LE-vel oltotta volna szűnni nem akaró szomjamat. (Mindez 40. szint)

A szerencsém szint x2 +8 jelenleg, de volt már szint x2 +13 és szint x2 -7 is. Túl nagy különbséget nem tudtam észrevenni a vadászatok közben, ez a képlet csupán misztifikáció szerintem. (Azt elismerem, hogy valamennyit befolyásol a szerencse a vadászaton, de szerintem a határt már rég átlépték a karakterek ezzel az őrült sok építkezéssel.)

Szóval a problémám az lenne, hogy úgy érzem 30. szinttől felfelé túl sokat befolyásolja a karakterek fejlődését a szerencse (valós szerencse). Ilyen különbségű vadászatoknál simán megeshet, hogy van olyan karakter aki szinteken keresztül 20-30%-kal többet vagy éppen kevesebbet vadászik, mint én, holott lehet, hogy rosszabb/jobb játékos. Talán csökkenteni kellene a random szerepét a vadászatok során és akkor jobban kijönne a játékosok kvalitása.

Lehet csak én látok rémeket, szívesen olvasok bárminemű cáfolatot annak érdekében, hogy megnyugodjak (bár nem vagyok ideges). Persze a : "hosszútávon biztos kiegyenlítődik" érvnél lehet többet is írni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvelt tagKareeseFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1624. hozzászólás - 2009.03.26. 11:29:16
Volt szerencsém kipróbálni az üzenőfalat, és nem látom a jelen formájában sok értelmét...
A legnagyobb problémám, hogy ha fel akarom hívni a szövetség tagjainak a figyelmét vmi nagyobb horderejű dologra akkor még mindig a személyes üzenet a legmegfelelőbb erre a célra, mert belépéskor egyből észrevehető, hogy "üzeneted érkezett". A fórum és mostmár az üzenőfal is csak akkor tűnik fel vkinek ha a szövetség oldalára bemegy... s rengeteg olyan passzív játékos van akinek a napi rutin a vadászatban kimerül és szinte könyörögni kell nekik, hogy elolvassák a fórumot.
Nem lehetne megoldani a fórumot, üzenőfalat is olyan módszerrel mint az új eseményt? HA történik vmi vagy vki új hozzászólást tett a fórumban akkor az közvetlen bejelentkezésnél egyből feltűnjön?
Adnon Kareese - A Tudás Hatalom
Pontszám: 7.50
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1625. hozzászólás - 2009.03.30. 19:16:35
Ricardo-hoz csatlakoznék, hasonló problémával. 113-as szerencsével 38. szinten most zajlik a 3. 20-as csomag vadászatom és azt figyeltem meg, hogy a nagy szerencse ellenére (direkt a vadászatok előtt emeltem 1 szintet a szerencsén építkezéssel) egymás után kapom az apróbb és kisebb lényeket, és csak elvétve nagyobbat, hatalmasat, óriást meg alig, és a lenti hozzászóláshoz hasonlóan én is tapasztalom, hogy egy fajta nagyobb, vagy normál lényért kaptam már ugyanazon feltételek mellett kevesebb LE-t, mint ugyanabból a lényből egy kisebbért és mindezt egy vadászaton belül...
De az továbbra is bosszant, hogy 60 vadászat alatt 20-as pakkonként összesen 4-8 apróbb és kisebb lényt szedek össze nyúlfarknyi LE-ért 113-as szerencse mellett... és a maradok 16-12 vadászatban sem sok a hatalmas, nagyobb vagy óriási lény (ez útóbbi alig van).
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1626. hozzászólás - 2009.03.30. 19:24:27 (Válasz Kareese #1624 hozzászólására.)
Ez nem a játék hibája, őket rúgjátok ki a szövetségből.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1627. hozzászólás - 2009.03.30. 19:33:14 (Válasz Mortimer #1626 hozzászólására.)
Nekem annyi lenne a problémám ezekhez hasonló...

20 vadászatonként csak sima, kisebb és apró jött.
Felvettem a 20 db sajtolást eddig 18 van meg ez mind szép és jó csak március 23 óta nem fogtam be egyetlen egy lényt sem csapdakészítésem 20 as, azon gondolkozom hogy sajtolom a harci dögöket, mert ekkora pech az életbe sincsen! Márc. 23-óta minimum 300 vadászat ment le, és így min 20at kellett volna elfognom, ennek így mi értelme van??
A vadakról nem is beszélve egy normál lény 270et ad egy apró 390-et +10% nélkül...ehh (szerencse: szint*2+20)

Módosítás: nem Mortimernek akartam címezni.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.03.30. 19:33:59-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1628. hozzászólás - 2009.03.30. 21:21:41
Én csak annyit tudok mondani tudom hogy ez kevés de:
Marha pechesek vagytok.Gondoljatok arra amikor kib* mákosok vagytok,és minden összejön.Lehet ezt kompenzálja a random?
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1629. hozzászólás - 2009.03.30. 21:30:21 (Válasz D4vid #1628 hozzászólására.)
Hát akkor valami nagyon el van qrva...
A 20 sajtolást március 13 óta felvettem azóta 18 lény, most még benyomtam 20 vadászatot feltúrbóztam a csapdakészítést így 8%+ (mert így elérte a maxot beírtam hogy csápos mutánst fogjal el..így már 16% esélyem lenne fogni ilyet... 10 vadászatból 4 volt csápos mutáns apró, hatalmas 2 óriási és egyiket SEM tudtam befogni...ekkora balszerencse SEHOL nincs Se égen SE Földön...

UI: Azóta 4 szintet léptem Nincs mese sajtolnom kell a 24-es ében halálhajcsárom, nem tudok ÖRÖKKÉ várni...

A pláne csak annyi ebben tudom amint vége ennek a KÜLDETÉSNEK minimum 10 lényt fogok befogni/ 20 vadászat...ennyire nem kéne rámenni a lassításra, ilyen RANDOM NINCS!!
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.03.30. 21:33:49-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1630. hozzászólás - 2009.03.30. 21:36:05
Hát akkor nemtom...
Pontszám: 5
fórumozóSpityuFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1631. hozzászólás - 2009.04.01. 20:03:14 (Válasz Ricardo #1623 hozzászólására.)
Bár még csak 12-es vagyok (újrakezdtem a játékot pár hónapja), de én is belefutok ilyenbe...
Igaz az én szintemen még nincs nagy eltérés, de amikor sorozatban 200-250 LE-s lények jönnek, számomra furcsa, hogy utána 3-4 körben 70-90 LE-s lényeket vadászok le.
Feel the difference!

V2: Spityu - Vörös Sherwood
Pontszám: 5
fórumozóSpityuFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1632. hozzászólás - 2009.04.01. 20:06:20
Egy dolog van, ami nem tetszik annyira.. Poénból elindítottam egy karit 3as világon.
Az első szakételem növelés (0-ról 1-re) 100 LE.
A 12.-es karimnál már 760 LE-be kerül egy új tulajdonság 0-ról 1-re való növelése. Kérdésem az lenne, hogy miért kellett ezt így megoldani? Hogy minden egyes szakértelem pont után +10 LE-be kerüljön egy szakértelem szint?
Nem lehetett volna úgy csinálni, mint a tulajdonságokat? Értékenkénti fix "ár" vagy hogy fogalmazzak...
Feel the difference!

V2: Spityu - Vörös Sherwood
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1633. hozzászólás - 2009.04.01. 20:08:09
Mert akkor semmibe se kerülne szinte 50.szinten hirtelen kimaxolni egy szakit 0-ról...
Pontszám: 7.50
fórumozóSpityuFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1634. hozzászólás - 2009.04.01. 20:22:14 (Válasz D4vid #1633 hozzászólására.)
Ez mondjuk jogos, de én, aki 12-es szintű vagyok, még nem szerzek egy portyában vagy egy vadászaton X ezer LE-t...
A szívósság szakit most nulláról tízesre 13540 LE-ért húzhatnám fel...
Feel the difference!

V2: Spityu - Vörös Sherwood
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1635. hozzászólás - 2009.04.01. 21:21:10 (Válasz Spityu #1634 hozzászólására.)
12. szinten ez max 30 portya. Azaz egy nap. Csak ügyesen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1636. hozzászólás - 2009.04.01. 21:43:16
Ricardo: nem értek hozzá, de Miklóst ismerve, meg a beho eddigi játékait, eljutottak odáig, h olyan szinten fejlődnek a karik a szakértelmek stb által, amire a "kezdéskor nem lehetett számítani", és a "játék nem a maxos spektrálisra, meg sajtolásra" volt tervezve, és így utólagosan módosítgatnak képleteken, meg randomokon, h lassítsák a dolgot. ez csak feltételezés, de nekm is volt olyan 1 hetem, amikor a két karakterem vadászatért kapott LE-ja között volt kb 50-80 LE/vadászat úgy, h a két karakter között van 10-12 szint, és spektrálisban 25 szakértelem szintnyi különbség. és az is vicces, h 190K-t kellett töltenem a lélekkútba 19. szinten, mikor szövetségbe léptem, ergo a szintemhez képest rengeteg építéssel rendelkezem (olyan 3-4szer annyival, mint egy "átlag" karakter ugyanezen a szinten), és hát ezt a szerencse mennyiséget én nem nagyon látom a vadászataim során. de úgy vagyok vele, h valszeg másoknak is ilyen, és már nem idegesít fel ez a játék.
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1637. hozzászólás - 2009.04.01. 21:49:29 (Válasz Spityu #1634 hozzászólására.)
V1-ről tudok nyilatkozni: lehet, hogy még nem találtál rá a jól tejelő egyedekre, meg még kell némi megfelelő szakértelemfejlesztés, és jönni fognak
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1638. hozzászólás - 2009.04.01. 21:51:38 (Válasz Spityu #1634 hozzászólására.)
Igen.EGY-en nem.
Amúgy Ricardonak igaza van nem sok le az...Nekem most v2-n kb 8k a 10-es vezetőkézség,de ma elköltöttem 40 csp-t és már 8-as...
Pontszám: 5
irritálóSelymessNő
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1639. hozzászólás - 2009.04.02. 10:12:34
Sziasztok.

Javaslatot szeretnék tenni.
Nem lehetne azt megcsinálni, hogy szövetségen belül pl. a relikviákat át lehessen ruházni,v. eladni az egyik csapattársunknak?
De ugyanez vonatkozik akár a LE-ára,v. az őskövekre.
A hozzászólást Selymess módosította 2009.04.02. 10:12:55-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1640. hozzászólás - 2009.04.02. 10:17:01 (Válasz Selymess #1639 hozzászólására.)
Röviden tömören: Nem.

Részletek: Várható fejlesztések téma első hozzászólása.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!