Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1601. hozzászólás - 2009.03.17. 23:32:40
Támogatom azt a verziót, hogy ne az üzik számát, hanem azt számoljátok hogy hány új embernek megy aznap, illetve mindenképpen legyen egy számláló vagy figyelmeztetés, hogy hé öreg még 10 üzit küldhetsz el mielőtt tiltunk. A cl-ek plussz bónuszt kaphatnának, ez jó ötlet, de ezt nem fogjátok(akarjátok) tudni megvalósítani(lekódolni, overhead miatt) illetve borítaná a demokratikus szövik helyzetét ahol nincs vezető, legfeljebb diplomata.

Valamint biztos volt már erről vita, csak én nem olvastam, de ha a belső fórum olyan lenne amilyennek kéne lennie akkor a játékosok el(tudnák)olvasnák az összes üzit és akkor kevesebb menne ki szövi tagoknak is. Pl. jó lenne kiemelni színnel az új hsz-eket tartalmazó thread-eket, és nem ugrálnának összevissza a topicok dátum szerint. Valamint ha vki épp ír vmit és közben jön egy hsz ugyanide akkor is lenne vmi figyelmeztetés, hogy a hsz-ed alatt lett egy újabb hsz, stb. Bár ez akkor jelentené az egyes userek statisztikájának létrehozását is, hogy mit olvasott el a fórumon és mit nem. Nem tudom mennyire baráti ötlet, csúcsidőben így is durva a terhelés. De egy nagy szöviben ezek a dolgok elkelnének.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 7.50
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1602. hozzászólás - 2009.03.18. 19:18:50
A spam szűrésre valami jobb ötletet kellene kitalálni. Nem elég a percenkén 3! Ha mindenkinek akarok írni, akkor nagyon sok idő. És most ne mondja senki, hogy nézzenek fel a szövetség oldalára. Még az sem biztos, hogy a levelemet elolvassák. Nem jó ez így. Főleg azoknál nem jó, akik nem olyan sokat érnek rá játszani. Még egy dolog amiért a VU még jobban időrablóvá válik...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1603. hozzászólás - 2009.03.18. 19:44:09 (Válasz Nari77 #1577 hozzászólására.)
Idézet: Nari77 - 2009.03.16. 23:37:47
Najó ez már baromira nem vicces amit a kvíznél csinálnak az emberek!

Két kérdésemet nem fogadták el, holott az egyik szerintük túl könnyű, holott állítom az emberek 50%a nem tudja:
"A 0 az páros vagy páratlan szám?"

A másik meg szerintük csak egy bizonyos réteg ismerheti:
"Melyik sith harcolt négy lézerkarddal a star wars harmadik epizódjában?"

De bezzeg teli van sok nyomorék kérdéssel a játék, hogy ezt meg ezt a könyvet ki írta, és ezek nem tartoznak bele az általános műveltségi szintbe, ezeket a könyveket mostanában írták, és én nekem azt honnan kellene tudnom? Azokat miért nem vágták ki a francba? Állítom azokat a könyveket fele annyian sem olvasták el, mint ahányan a star warsot megnézték. Csak durcipofa nem tudta a választ és rossznak állapította meg a kérdésem. meg az F1-es kérdések, meg hasonlók, azokat nekem miért kéne tudnom? És még én rendes voltam és ilyeneket is elfogadtam, holott a választ nem tudtam rájuk. A latin szavakról és a különböző sorozatokról nem is beszélve. Ezentúl én is geci leszek.


Leszek olyan gonosz, hogy elmondom mi a baj. Utálhatsz érte, bár nem én értékeltem. Tőlem sokkal rosszabbat kaptál volna.
1. A 0 páros szám, azt nem csak az emberek fele tudja, hogy minden páratlan számot páros előz meg és követ, valamint fordítva. Nálam ez azonnal törölni kategória, pedig nem nagyon szoktam ilyet írni, vagy értékelni. Másrészt milyen válaszlehetőségeket adtál egy olyan kérdésre, melyre kétféle válasz adható, és ez már a kérdésben is benne van? Páros, Páratlan, Mindkettő, Egyiksem? Eddig még ez a legjobb, ami eszembe jutott, de hiszem, hogy egy kérdésre, melyre két válasz létezhet, nem lehet 4 értékelhető válaszlehetőséget megadni.
2. Egyetlen sith sem harcolt négy fénykarddal. (Mellesleg nem tudom milyen fordításban lesz a "lightsaber" lézerkard, de mindegy) Csak Grievous tábornok harcol négy fénykarddal, ő viszont nem volt sith, csak egy féldroid személy. Sith nem attól lesz valaki, hogy fényszabjával hadonászik, gondolom bárki által, aki látta a filmeket, vagy olvasta a könyveket, felismerhető pár alapvető különbség Grievous és a másik féldroid, Darth Vader között, aki viszont sith volt. Az utóbbi például használta az Erőt. Ja Star Wars nagy kezdőbetű, mert cím, valamint van magyar fordítása is, Csillagok háborúja, ezt jobban szeretjük.
Ami a "durcipofát" illeti, nem viselkedsz túl értelmesen. Feldühödsz, kitiltanak. De közben pár hozzád hasonló alak is feldühödik, és még az értelmes kérdéseidet is kiírtja. Jól jártál? Nem. Legalábbis ezt hiszem.
Pontszám: 9.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1604. hozzászólás - 2009.03.19. 21:55:06 (Válasz Butchman #1602 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.18. 19:18:50
A spam szűrésre valami jobb ötletet kellene kitalálni. Nem elég a percenkén 3! Ha mindenkinek akarok írni, akkor nagyon sok idő. És most ne mondja senki, hogy nézzenek fel a szövetség oldalára. Még az sem biztos, hogy a levelemet elolvassák. Nem jó ez így. Főleg azoknál nem jó, akik nem olyan sokat érnek rá játszani. Még egy dolog amiért a VU még jobban időrablóvá válik...

-------------
Nem küldhetsz üzenetet még 02:25 ideig.
-------------
Kedves Játékostársunk,
Ha túl gyakran / túl sok üzenetet küldesz, spam szűrő rendszerünk átmenetileg letilthatja számodra az üzenetküldés lehetőségét.
-------------

túl gyakran = három egy perc alatt. jutalom= 3 dobásból kiamarad.
ó, basszus

ez most komoly?

ha mindenkinek levelet akarok írni, akkor fél órát üljek a gép előtt a semmiért?

nagyon nem jó ez a rendszer, az előttem szólók javaslatai megfontolandóak lennének.

(ha korlátozni akartok, akkor legyen körlevél funkció és ti elosztjátok percenként a leveleket, de így nem kicsit gáz.)
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.19. 21:57:36-kor
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1605. hozzászólás - 2009.03.19. 22:04:28
ó, nem úgy van az! azt hittem, hogy legalább az egy perceket kivárva lehet végezni fél óra alatt.

nem.

a 10. levél után:

Kedves Játékostársunk,
Ha túl gyakran / túl sok üzenetet küldesz, spam szűrő rendszerünk átmenetileg letilthatja számodra az üzenetküldés lehetőségét. A következő üzenetet 1 óra múlva küldheted. Ha szövetségi társaidnak akarsz üzenni, használd a szövetségi fórumot.
Megértésedet köszönjük!


szövetségvezetők előre! vagyunk vagy párezren a szövetségek számából ítélve a spammelőknek pedig többet kell várniuk, addig reggelhetnek párszor még.
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.19. 22:30:43-kor
Pontszám: 5
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1606. hozzászólás - 2009.03.20. 14:00:59
Hali!

Most már egész kellemes az oldal sebessége. Nem kell attól tartani, hogy fél percig gondolkodik egy varázslatcserén, csata megtekintésén meg miegymás.
Majd az esti csúcsban (akkor van egyáltalán? ) eljön az igazság pillanata
Pontszám: 5
kedvencAxonise FlassFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1607. hozzászólás - 2009.03.20. 15:21:14
Ez a spam szűrő egy vicc...Komolytalan kezd lenni a játék, nem hiszem el, hogy ez az ökörködés rendjén van így...
Pontszám: 9
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1608. hozzászólás - 2009.03.20. 15:51:17 (Válasz Axonise Flass #1607 hozzászólására.)
Teljesen lehetetlenné tették ezzel a szövetségvezetők és toborzók életét...
Ha az az indok, hogy olvassák a fórumot, akkor ha szeretnék tagokat beszervezni, akkor ők mit olvassanak? (A közös fórumot inkább ne is ajánljátok! Elismerten a játékosok 5%-a olvassa! Valami más kifogást légyszives!)
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1609. hozzászólás - 2009.03.20. 23:05:11
Nekünk is éppen most panaszkodott a Diplomata/Toborzó tisztünk, hogy mára le is van tiltva az üzenetküldésről. Pedig ő még csak nem is szövetségen belül irogatott...

Miklós: Kérlek szépen gondold ezt át, ne kelljen email-ben meg MSN-en inzézni a játékkal kapcsolatos üzenetváltásokat.
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 8.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1610. hozzászólás - 2009.03.21. 08:24:16 (Válasz Butchman #1608 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.20. 15:51:17
A közös fórumot inkább ne is ajánljátok! Elismerten a játékosok 5%-a olvassa! Valami más kifogást légyszives!)


a játékvezető sem olvassa a fórumot:)
Pontszám: 6.50
népszerűDarwinFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1611. hozzászólás - 2009.03.21. 18:35:06
Az új csatatárolás után sokkal áttekinthetőbbé vált a csatáim átnézése, egy helyen van minden típus, így már el lehet rajtuk igazodni, nem kell mindig más menüpontot nézni. Köszönet érte!
“Aki nem mutogatja magát – ragyogni kezd. Aki nem dicsekszik – sikeres lesz. Aki nem követel tiszteletet, azt elfogadják vezetőnek. Aki nem küzd senkivel, azzal senki sem képes megküzdeni.”
Pontszám: 5
népszerűMat86Férfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1612. hozzászólás - 2009.03.22. 23:14:40
Fertőzéshez van egy ötletszerűségem Aki "fertőzött" annak csak fele akkora lenne a horda bónusza, aki leküzdötte az 2szeres horda bónuszt kapna és esetleg tovább horda extrát.
Pl.:

Rubin:
+ 1 harci kör

Smaragd:
+1 varázslat kör

Zafír:
napi egy ingyenes max ép/vp-re töltődés

Gyémánt:
drágában tudnak eladni lélekkufárnak tárgyakat
A hozzászólást Mat86 módosította 2009.03.22. 23:15:16-kor
Pontszám: 3
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1613. hozzászólás - 2009.03.23. 14:38:59
A spam szürő toleranciáját igény szerint tudjuk tovább növelni, viszont közben beraktunk egy alternativ megoldást is, a szövetség vezető fel tud rakni egy kiemelt üzenetet a szövetség főoldalára, és ez kiváltja a néhányak által hiányolt körüzenetet.
Pontszám: 5.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1614. hozzászólás - 2009.03.23. 15:18:33 (Válasz Miklós #1613 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.23. 14:38:59
A spam szürő toleranciáját igény szerint tudjuk tovább növelni, viszont közben beraktunk egy alternativ megoldást is, a szövetség vezető fel tud rakni egy kiemelt üzenetet a szövetség főoldalára, és ez kiváltja a néhányak által hiányolt körüzenetet.


az igyekezet értékelendő, de annyira nagy a spamveszély, hogy kell a korlát? nem tudom, kérdezem. a köüzenet csak a szövetség tagjai számára látható amúgy?

más kérdés, hogy ez így lehet, hogy jobb (de a szövetségi adatlap is ezt a célt töltötte be eddig, szóval ugyanott vagyok csak alátványosabban), de még mindig nem a régi, paradicsomi állapotok visszaállítása, hiszen vannak üzenetek, amik nem szólnak mindenkinek, vannak üzenetek, amik személyre szabottak meg aztán aki a fórumot nem olvassa, az a szövetségi lapot sem. van, aki heti egyszer megy szöv.lapra, stb.

de meglátjuk, csak tényleg meglep a szűrés ilyenfajta szükségessége.

továbbra is azt lenne az üdvözítő, ha azért a 30. szint felett nem tekintenétek egy levélkísérletet spamnek, mert nyilván, aki spammel, 1. szintről indul-
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1615. hozzászólás - 2009.03.23. 15:37:55 (Válasz Miklós #1613 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.23. 14:38:59
A spam szürő toleranciáját igény szerint tudjuk tovább növelni, viszont közben beraktunk egy alternativ megoldást is, a szövetség vezető fel tud rakni egy kiemelt üzenetet a szövetség főoldalára, és ez kiváltja a néhányak által hiányolt körüzenetet.


Bizony komoly igeny van ra, ha valami egyeztetesre van szukseg a jatekban a spamszuro azonnal lekapcsol.
Megszunik a kommunikacio, megszunik a jatek. Ez oriasi baj.

Maganban is javasoltam, itt is ismetlem, hogy a spamszuro a bejovo es kimeno levelek kulonbseget vizsgalja egy adott idoszakban.
Igy aki nem egyoldalu kommunikaciot folytat, az szinte korlatlanul levelezhet.
Pontszám: 4.25
kedvelt tagCzakkFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1616. hozzászólás - 2009.03.23. 15:41:09
Szerintem pedig meg kellene különböztetni hogy a levél klánon belüli címzetthez megy vagy sem.

Klánon belül nincs értelme spam szűrőnek, mert ha spamelős a játékos, simán kiteszik a szűrét, kifelé pedig működik a jelenlegi formában a dolog.

Vélemények ?
Pontszám: 7.09
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1617. hozzászólás - 2009.03.23. 15:45:29 (Válasz Kocos #1615 hozzászólására.)
Szerinted van 20. szint feletti spammelő? Szerintem biztos nincs.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1618. hozzászólás - 2009.03.23. 16:10:51 (Válasz Miklós #1613 hozzászólására.)
Ki számít szövetség vezetőnek? Az 5 szavazatos?
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1619. hozzászólás - 2009.03.23. 16:11:23 (Válasz Mortimer #1617 hozzászólására.)
20. szint feletti megunt, LE vesztést korlátozó szabály miatt már LE zsáknak sem használható karaktert vennék spammelés céljából!

"Valamire akkor is jó lesz" jeligére
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.82
kedvencAxonise FlassFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1620. hozzászólás - 2009.03.23. 17:59:53
Nekem speciel nem a szövetségen belüli csevegéshez kellene az eredeti verzió. Ha a játékvezetés próbált már lebeszélni egy küldetést, vagy toborozni tagokat és ment neki így, akkor egy szavam nincs. Ha nem próbálta, akkor meg próbálja ki...
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője