Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1301. hozzászólás - 2009.01.13. 22:05:48
Neha-neha kiveri a biztositekot ilyesmi, ezt be kell vagnom, gondolom nem vagyok egesz egyedül:

Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 90 sebzést okoztál, és 822 sebzést kaptál.

En 26. szintü vagyok, atlagos statokkal:

Erő: 53 +26
Támadás: 72 +25
Védekezés: 67 +40
Egészség: 43 +9
IQ: 60 +3
Mágia: 40
Taumaturgia: 50
Szerencse: 38
(most, hogy ezt leirtam, keretik nem kiszamolni, ki is lehetek es ramugrani meg 30-an. Annyi LE nncs nalam )
Ket szinttel magasabb cuccokat tudok megvenni, atlagos harci szakertelmek.

Tamadom 32. szintü, a szokasos 36. szintü cuccokban...

Ennek most komolyan, mi ertelme van?
24. szint ota nem tudok talpraallni, mindegy mennyi penzt rakok a jatekba, egyszerüen agyonvernek. Ez olyan szinten aranytalan, mintha nekiallnek eletre-halalra megvivni a spánielemmel. Biztos meg tudna harapni a szerencsetlen egyszer...

Nem volt ez megint atgondolva, fiuk...
Persze nem sokan hasznaljak a 30 portyapontos megoldast, lenne ott nagy-nagy egymas melle csapolas, meg hatalmas buktak szep szammal. De ez a hat szinttel lejjebb tamadas abszolut hazavag idönkent. Lehet ugy is jatszani, hogy közvetlen 15% felett lavirozgat a polgár, na de kinek van ideje ott dekkolni egesz nap a gep elött, valamint hol van itt a jateköröm..?

Ismetlem, nem nyavajogni szandekszom, csak egyre erösödö aranytalansagok vannak a jatekban, melyeknek ez is resze erösen. Kis béta tesz rafert volna még, ugy gondolom.

Ram meg nemi whisky, miutan ugyse mehetek ket oran at sehova...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 9.38
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1302. hozzászólás - 2009.01.13. 22:28:43
én is így voltam. Aztán gyűjtöttem CSPt, két szinten keresztól csak spektrális 15+15, meg turbó 10+10, meg 15%- élet, és felvittem 500 közelire a tul pontot 420ról. Persze voltak még mellette küldetések is. Ugye tul.összeg szerint választ a legtöbb ember. Ha ezt megcsinálod szerintem téged is kevesebben fognak támadni:)
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1303. hozzászólás - 2009.01.13. 23:11:38
A kezdeteknél mindenki a random miatt sírt, most az esélytelenség miatt. Engem az idegesít az állandó "levertségben" (15%alatt), hogy csak hajnalban tudok térkapuzni, de annyi baj legyen! Én már egy huncut őskövet sem vagyok hajlandó lélekkufárra költeni, semmi értelme sincs, ha csak egy órát tudok naponta játszani.
Pontszám: 5.67
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1304. hozzászólás - 2009.01.14. 00:05:40 (Válasz csati777 #1303 hozzászólására.)
Nem olvastam vissza, ki miert sirt. A random oka a mas-mas tulajdonsagok elönybe helyezese. Nem az összegkülönbseg a fontos, hanem, hogy min van a nagyja: szerencsen, vagy tamadason

S nem vagyok eselytelen, csupan frusztralt

Valamint fenntartom, hogy ez az elöl jarok elönyet növeli, a közepen tartok idegeit pedig tepi. S nem volt ennyire latvanyos, amig meg nem jelentek azok a szintek, ahonnan hattal lejjebb lehet tamadni, föleg iszonyatosan erös cuccokba bujva.

a lehetösegekkel tisztaban vagyok en is, kb 24. szintig a szint tetejen tanyaztam (na mondjuk elsö 15-ben ) de ez mar a multe es nem tudok feljebb evezni. Mi evezni, gályázni
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 8.75
népszerűLiptonFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1305. hozzászólás - 2009.01.14. 17:40:15
Át kellene állítani a játékban, hogy mekkora szintkülönbséggel lehet bizonyos szinteken lefelé támadni, mert így biztos sokan beleunnak a játékba. Olyanok támadnak, akik ellen 2 szinttel magasabb felszereléssel, segítő kézzel, és 500-as szerencsével sem lenne esélyem.
Szerintem tökéletes lenne az a megoldás, hogy minden szintről lefelé csak 3 szintet lehessen támadni. Én ezt gondolom.
Pontszám: 7.83
népszerűZaphod42Férfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1306. hozzászólás - 2009.01.14. 19:19:36
Véleményem a játékról: Tetszik, érdekes, újszerű, a kvíz határozottan jó, negatívum: soknak találom, a szintkülönbséget a támadásoknál. 2 szinttel nagyobbal szemben van esély, de 4 szinttel magasabb karakterrel szemben nemsok. Kicsit elveszi az ember kedvét a játéktól amikor 4 azinttel magasabb karakterek leverik az ÉP-t róla teljesen 10-20 LE-ért, ezen lehetne finomítani
Pontszám: 8.83
népszerűtlenTornadoFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1307. hozzászólás - 2009.01.14. 19:45:02
Nekem is tetszik a játék és itt olvasgatva bennem is felmerült néhány dolog, amiben jó lenne ha változtatnának. Először is kvíz-kérdés szürőt kellene beépíteni, mert sok kérdés ismétlődik a már aktív kérdéscsoportban. Azután pedig én úgy gondolom konkrétabban kellene meghatározni a hibák okát, amiért nem fogadunk el egy - egy kérdést és ne úgy véleményezzünk, hogy a hasunkra ütünk. Sokan egyszerű feltett kérdéseket rossz, hibás kérdésnek minősítenek csak azért, mert épp ők nincsenek vele tisztában. A kvíz lényege az, hogy tanuljunk belőle és lexikális tudásunkat esetleg gyarapítsuk. Nem az a szégyen, ha nem tudunk egy kérdésre helyest választ adni, hanem az, ha nem próbálkozunk meg vele és csak dirrektből lenyomjuk a másiktól a jutalmat, amit a jól feltett kérdéséért kaphat. Engem is zavar, hogy tőlem jóval erősebbek és esélyesebbek támadhatnak, valóban jó ötlet lenne ezt korlátozni. De egyébként a játék szerintem nagyszerű bár nekem jobban tetszene ha igazi csaták lennének amit mozgó karaktereken keresztül követni lehetne:)
Pontszám: 7.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1308. hozzászólás - 2009.01.14. 23:04:24
Miklós már hetekkel ezelőtt beígérte, hogy csökkentik eggyel a támadható szintek számát, de azóta sajnos letett róla, mivel gyakorlatilag nagyon kevés LE-t veszít az áldozat, és szerinte nem rombolja a játékélményeteket. Lásd nyers lélekenergia topik:

"A lélekenergiától függetlenül, sokakat zavar, hogy akár egy nagyon erős ellenfél magas szintről fél ép-jüket leveri (esetleg csak azért, hogy az állatát fejlessze, hiszen le-t és tp-t nemigen kap). Beígértem a szintkülönbség-támadás kis csökkentését is, de ez hosszútávon nem megoldás. Én még mindig a "handicappelésben" hiszek, hogy az alacsony szintűek, ha akarnak védekezhessenek a felülről érkező támadások ellen a maguk módján (ld. védelem itala). Egyébként, én úgy érzem, a játékosoknak "nem fáj", ha nem lehet ezerszám vinni a lélekenergiát vinni tőlük, mert vannak metódusok az elrejtésére - szóval ettől még nem lesz rosszabb számukra a játék, és ez megnyugtató."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1309. hozzászólás - 2009.01.15. 07:44:32 (Válasz Mortimer #1308 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.01.14. 23:04:24
Miklós már hetekkel ezelőtt beígérte, hogy csökkentik eggyel a támadható szintek számát, de azóta sajnos letett róla, mivel gyakorlatilag nagyon kevés LE-t veszít az áldozat, és szerinte nem rombolja a játékélményeteket. Lásd nyers lélekenergia topik:

"A lélekenergiától függetlenül, sokakat zavar, hogy akár egy nagyon erős ellenfél magas szintről fél ép-jüket leveri (esetleg csak azért, hogy az állatát fejlessze, hiszen le-t és tp-t nemigen kap). Beígértem a szintkülönbség-támadás kis csökkentését is, de ez hosszútávon nem megoldás. Én még mindig a "handicappelésben" hiszek, hogy az alacsony szintűek, ha akarnak védekezhessenek a felülről érkező támadások ellen a maguk módján (ld. védelem itala). Egyébként, én úgy érzem, a játékosoknak "nem fáj", ha nem lehet ezerszám vinni a lélekenergiát vinni tőlük, mert vannak metódusok az elrejtésére - szóval ettől még nem lesz rosszabb számukra a játék, és ez megnyugtató."


Sztem ez nem is baj. A jatek megkoveteli, hogy naponta portyakat nyerj, es sokaknak nincs erre mas eselye mint ha a legalacsonyabb elerheto szintueket tamadja. Egy ilyen iranyu modositas tehat az eros karikat nem erintene, de a gyengeket visszavetne, ami nem egy udvozlendo megoldas.
Pontszám: 5
fórumozóDoktordikhedFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1310. hozzászólás - 2009.01.15. 15:07:22 (Válasz Kocos #1309 hozzászólására.)
Jó szar megoldás

A védelem italát LE-ért lehetne kapni? Mert akkor az alacsonyabb szintű karik le is gyengülnek.

Nekem sem a az elvesztett LE fáj, hanem az, hogy egész nap nem tudok portyázni, térkapuzin, arénázni, mert állandóan alacsony ép-m van. Marad a vadászat, ami valóban rendkívül szórakoztató.

A háborúk meg abból állnak, hogy az alacsonyabb szintű karakterek mehetnek láthatatlanba, vagy inkább a katakombákba, ha betámad egy olyan szövi, ami főleg magas szintűekből áll (és gyakran ilyenek támadnak). Az eredmény az, hogy a magas szintek kint vannak, portyáznak, szerzik a tp-t és az LE-t, a többiek meg nem fejlődnek és tovább nő a különbség.

24-es vagyok. Hiába vettem meg a két szinttel magasabb tárgyakat és van 30as szívósságom, nem sokat ér egyik sem. Ha 27-esek támadhatnának max, talán az lenne az ideális, mert nekik még kockázatos. Efelett már csak a gyengébbek buknak.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1311. hozzászólás - 2009.01.15. 15:22:10 (Válasz Doktordikhed #1310 hozzászólására.)
Őskőért, lásd kapcsolódó topik. De csak tervben van, sokára lesz belőle valóság.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagWolfyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1312. hozzászólás - 2009.01.16. 09:18:18
Ezzel a portyazas LE korlatozassal megint a gyemant hordasak lettek a legjobban szivatva (a LE bonysz miatt).
Es ez megint olyan, hogy a vizzel egyutt kiontjuk a gyereket is. Ha a rabszolgazokat akarjak korlatozni, akkor figyeljek oket jobban es toroljek a fokaraktert, mert lehet hogy egy karakter rabszolga karakter akitol mondjuk en sok LE-t elhoztam, de azert miert buntetnek engem (is)?
Pontszám: 6.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1313. hozzászólás - 2009.01.16. 09:54:09 (Válasz Wolfy #1312 hozzászólására.)
Azért, mert semmi nem bizonyítja, hogy nem a haverod rabszolgáját ütöd rendszeresen. Távol áll tőlem, hogy vádoljalak, én is listát vezetek azokról, akiktől nagyot szakítok, van akitől napokon keresztül 8 óránként 800-1000 LE jön.

De csak szűrőkkel az életben nem lehet kizárni annak a lehetőségét, hogy haver a város túlsó végéből regel egy karit, amivel csak vadászik, és várja hogy leüssem. Ez ugyanolyan rabszolgázás, mintha valaki magának regelne több karaktert, és azokat ütné rendszeresen, csak ez még bizonyíthatatlan is. Ennek a kivédésére igenis jó megoldás, hogy akiknek extrémen negatív a LE diffjük az összes szerzett LE-hez képest, azoknál bekapcsoljon egy autovédelem, és ne lehessen lerabolni őket.

Egyébként meg pont a gyémántok vannak ezzel legkevésbé szívatva a bónuszuk miatt, mert amíg nem redukálódik nullára a szerezhető LE az adott karakternél, addig sokkal többet tudnak szerezni, mint azok, akik nem gyémántként támadják ugyanazt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1314. hozzászólás - 2009.01.16. 12:24:23 (Válasz Wolfy #1312 hozzászólására.)
Wolfy elég fura a gondolatmeneted, hogy a fökaraktert töröljék de a rabszolgákat hagyják bent

Amugy szégyen a fejedre ha te portyázás terén csak az ilyen karakterekböl tudtál boldogulni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.33
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1315. hozzászólás - 2009.01.16. 13:40:09
Hello mindenkinek.

Személy szerint jobban tetszett nekem az a szövetségi oldal elrendezés, ami kb. 1 órája volt még. A mostani funkcionálisan (és vizuálisan) kevésbé értékes szerintem.

Nekem az előző jobban tetszett.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1316. hozzászólás - 2009.01.16. 13:58:10 (Válasz Vaczakka #1315 hozzászólására.)
Viszont ez sokat gyorsít a szövetségi oldalak betöltésén. Valamit valamiért.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1317. hozzászólás - 2009.01.16. 17:44:15
Ha már megszületett ez az egyébként meglehetősen inkorrekt, kisbaltás portya LE korlátozás, a szokásos zéró infóval arról, hogy mi az a határ ahonnét már nincs LE, nem ártana támadás előtt valami feigyelmeztetés mint a fáradtságnál: 'Ezt a karaktert rabszolgának minősítettük, legyőzése esetén LE-t nem kapsz. Biztosan megtámadod?'!

Mellesleg kérném vissza az ősköveimért a zsetont! Ugyanis én nem erre a játékra fizettem be, hanem arra amelyikben volt értelme portyázni, volt játékélmény. Részemről ezzel a remek fejlesztéssel ez megszűnt.
A karekter megtartom, ha már ennyit fektettem bele, de a továbbiakban, ezen szabályok mellett, nem kívánok időt és különösen pénzt áldozni rá.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 4.44
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1318. hozzászólás - 2009.01.16. 17:51:48 (Válasz MIvan #1317 hozzászólására.)
Ivan ezzel a fejlesztéssel csak és kizárólag rabszolga tipusu karikat nem érdemes portyázni, ott meg hol van a sikerélmény?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1319. hozzászólás - 2009.01.16. 17:55:56 (Válasz MIvan #1317 hozzászólására.)
Hát melyik játékra fizettél be? Nem találom a játékszabályokban, hogy az üzemeltetők kötelesek rabszolgákkal ellátni a portyázókat:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1320. hozzászólás - 2009.01.16. 18:27:39
Sok időt töltöttem azzal, hogy megtaláljam kiket érdemes ütni.
Nincs rabszolgám. Nincs ismerősőm sem akinek lenne.
A másik világon lévő karakteremre is alig marad időm, nemhogy még rabszolga fentartásra.

Egyébként erre a játékra fizettem be:
"A csata általában gyorsan véget ér, az egyik végzetúr megadja magát, és legyőzője a lélekenergiáját veszi."

Az, hogy sokan nem tudnak vagy akarnak annyi időt szánni a játékra, hogy eredményesen portyázzanak, netán megtennék, de nem sikerül, és ezért irigyek és sajnálják a LE-t azoktól akik képesek erre, és üdvözölnek mindent ami gátolja a jobbakat abban, hogy jobbak legyenek náluk, így kevésbé érzik magukat vesztesnek, bár gyakori emberi reakció, de ettől még szánalmas.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5.33
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője