Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1121. hozzászólás - 2008.12.28. 22:47:47 (Válasz Toltec7Arrival #1119 hozzászólására.)
Idézet: Toltec7Arrival - 2008.12.28. 21:13:16
A játék tetszik /minden része/,de nem lehetne a klánoknak külön világot létrehozni és ott elvolnának egymással és nem a szólójátékosokat gyakdosnák ,támadnák be mindig. Azokat könnyű persze.
A másik,hogy a támadhatóságot szintekhez kellene kötni.
Az adott karakter szintjéhez három szinttel lejjebb és feljebb. Példaként egy ötös karakterszintűt csak max.nyolcas szintű támadhatná be és lefelé ő is csak max. kettes szintűt szóval vice versa. Mert a mostani helyzet erősen a klános játékosoknak kedvez mindenben.

A támadhatóság szinthez van kötve. Az egyes szintűt például csak más egyesek támadhatják, a kettest sem támadhatja meg egy négyes.

Ez egy közösségi játék, a magányos farkasok nagyon sok mindenből kimaradnak, semmiképpen sem javaslom, hogy ezt az utat válasszad. Egyébként alacsony szinten a klánbónuszok még messze nem érik meg, ha ügyes voltál, akkor te vagy az erősebb. Más kérdés, hogy ők vannak többen

Idézet: Toltec7Arrival - 2008.12.28. 21:18:32
Pláne unalmas,ha rászállnak az emberre nap,mint nap és legtöbbször mindig ugyanazok. A csorda avagy a falkaszellemben.
Így nehezebb is fejlődni. Én még nem vagyok prémium-tag sem.

Ha egy játékos egy másiktól egy alkalommal sokat rabolt, akkor vissza fog térni újra és újra. Lehet, hogy ez neked most nem tetszik, de ha nagymamád ad neked sütit, akkor te is meg fogod őt látogatni újra és újra. Ez a természetes. Emellett lehet, hogy meghívod a barátaidat is. Ha meg akarsz szabadulni a támadóktól, el kell érned, hogy ne zsákmányoljanak semmit. Tehát amikor támadnak, ne legyen nálad semmi. Amikor gyűjtesz ne legyél támadható (életpont 15% alatt) Ilyen technikákat még találhatsz sok helyen a fórumon, főleg a "Túl sokan támadnak" kezdetű topikban.

Idézet: Werer - 2008.12.28. 20:08:42
Hello mindenkinek lehett hogy ezt a kérdést is már felteték de ez igy nem lenne rosz.
Mikor vadászunk akkor a szörnyektöl nem nyerhetnénk tárgyakat?Vagy hogyha lehett csak nekem nem sikerült akkor irjatok elöre köszönet.

A tárgyak elég drágák, áruk egy vadászat többszöröse, szinthez nézve eladva is, ez nagyon felborítaná az egyensúlyt, nem hinném, hogy lesz ilyen.
Pontszám: 7.67
fórumozóZola18Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1122. hozzászólás - 2008.12.28. 23:16:42
Sziasztok!

Én csak meg szeretném jegyezni h tök jó h nincsenek közzétéve a támadási képletek mert így nem tudnak mindenféle saját készítésű szimulációs programmal tönkretenni a játék élvezhetőségét így van jól aki akarja az fizessen érte őskővel remélem ez így marad ez nagyon nagy ötlet volt a részletekről
Pontszám: 5
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1123. hozzászólás - 2008.12.29. 07:26:28 (Válasz Toltec7Arrival #1120 hozzászólására.)
Olvasgasd a fórumot, rengeteg jó stratégiát lehet megtudni. Vagy próbálj te, a saját szájízednek és lehetőségednek megfelelő stílust kialakítani. Természetesen nem túl jó érzés, amikor lezúznak de ez sarkaljon arra, hogy még jobb legyél és a vissza tudjál vágni ellenfeleidnek. Hidd el, nincs annál jobb érzés, mint az, amikor lepattan rólad egy addigi "belátogatód"!
Tehát ha komolyan gondolod a játékot, olvasgass, gondolkozz, fejlődj!
Ja és KITARTÁS!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1124. hozzászólás - 2008.12.29. 12:51:27 (Válasz Kyron #1123 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2008.12.29. 07:26:28
Hidd el, nincs annál jobb érzés, mint az, amikor lepattan rólad egy addigi "belátogatód"!

nem hiszem el, szerintem rengeteg ennél jobb érzés van.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 1.36
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1125. hozzászólás - 2008.12.29. 21:10:19 (Válasz Sir Ny #1124 hozzászólására.)
Ebben igazad van, de itt nem szó szerint kell érteni ezt a mondatot, mivel én is tudom, hogy sok jobb érzés van. (egy biztos ) Ez a mondat azt jelenti, hogy: az egy nagyon-nagyon felemelő érzés, amikor egy nálad sokkal tapasztaltabb és erősebb, téged naponta kétszer földbe döngölő, rettentően bátor(0LE-val támadó), a random nagylelkűsége miatt véletlenül elvérzik a pajzsodon.
Bocsáss meg kedves NY, legközelebb pontosabban és érthetőbben fogalmazok!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 6.80
irritálóNosferatu81Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1126. hozzászólás - 2008.12.29. 22:28:37
Kedves Miklós!

Azt szeretném kérdezni,hogy megoldható lenne-e egy olyan fejlesztés,hogy ne az össze a karakternél lévő LE-t lehessen az állatunk "felvidítására" használni?!
Köszönöm előre is,ha lehetséges.
Pontszám: 7.50
fórumozóSayankyronFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1127. hozzászólás - 2008.12.30. 00:26:16
Nekem kifejezetten tetszik a játék és azzal sincs bajom ,hogy lefele lehet támadni.
Viszont annak nagyon örülnék ha lenne egy bizonyos maximális érték ami a lefele támadást korlátozná.
Az eddigi maradhatna ugyanígy ,de maximálni kellene mondjuk 5 szintben.

Ha belegondolok ,hogy 40-es szinten egy ember bever egy 31-es szintűt az szerintem nagyon nem fer.

Egy bizonyos szintnél már ( 26 ) képes vagy a szakértelmek miatt megvenni a 30-as tárgyakat ami rögtön nagy előny. Ehhez vedd hozzá ,hogy +5 szinted volt a tulajdonságokat fejleszteni és +5 szinted a szakértelmekre is.
Tehát atom erős vagy alapból ,megtápolva pl. kritikus ütés ,bénítés szakértelemmel és legalább átlagosan 7 szinttel magasabb felszereléssel.
Ha megütsz egy 21-es szintűt még ,ha láthatatlan is simán bevered.

Matematikailag a véletlen miatt elvétve talán egyszer nem nyersz ,de a többit biztosan megnyered.
Bármennyire is jó játékos vagy a számokkal nem szállhatsz szembe.

Ezért kérem a fejlesztőket ,hogy valamit ezzel kapcsolatban csináljanak vagy igazítsák a láthatatlanságot a használó szintjéhez. Most még az emberek csak egy kicsit mérgelődnek rajta ,hogy már megint szétvert és láthatatlan is voltam az értékeim is elég magasak stb. ,de később ahogy megy előre a játék azok akik előrébb vannak egyre jobban megkeserítik az alattuk játszók életét és nem tehetnek ellene semmit.

Köszönöm mindenkinek aki elolvasta a hozzászólásom.
Pontszám: 8.83
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1128. hozzászólás - 2008.12.30. 00:48:07 (Válasz Sayankyron #1127 hozzászólására.)
Ha lathatatlan vagy, es 5 szinttel lefele megtamadnak, akkor azert kapsz minden tulajdonsagodra 30-at, ami azert nem elhanyagolhato.

Ettol fuggetlenul, van igazsag abban amit mondasz. Tenyleg kicsit gyorsan tagul a tamadasi sav. Ugy tudom, gondolkodnak rola, hogy csokkentik egy szinttel. Nem tudom ez mennyit fog valtoztatni, de kicsit biztos segit majd.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1129. hozzászólás - 2008.12.30. 11:14:10
Egyre inkább elmegy a kedvem a játéktól. Fejlesztek, erőködök és mégis kikapok 10-ből 10-szer ugyanattól a játékostól, aki nem mellesleg gyengébb mint én. Bemásolom az értékeinket, hátha valaki meg tudja magyarázni a dolgot, mert így nem látom értelmét a további játéknak.

Az ő értékei:
Erő:52(+22)
Támadás:64(+22)
Védekezés:80(+45)
Egészség:40(+12)
IQ:60(+6)
Mágia:35(+6)
Taumaturgia:40(+8 )
Szerencse:44

Az én értékeim:
Erő: 65(+22)
Támadás: 70(+13)
Védekezés: 81(+51)
Egészség: 33(+14)
IQ: 71(+9)
Mágia: 40(+6)
Taumaturgia: 57(+6)
Szerencse:46

Épületből még neki van 3-al több védekezése. Leginkább az érdekelne, hogy miért mindig az ő varázslata jön be, mikor az én IQ-m jelentősen magasabb. Neki van Smaragd bónusza, de ennyi? Legalább 50-50%-ban kéne nyernünk szerintem, de egyetlen egyszer sem tudtam legyőzni. Az viszont még véletlenül sem fordulhat elő, hogy én nyerjek csak egyszer, némi szerencsével a toplista első helyezettjei ellen. Vagy csak a gyémánt ennyire gyenge? Esetleg a többi hordából is vannak ilyen ellenfeleitek, akiket nem tudtok legyőzni? Sehogy se értem a dolgot!
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 8
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1130. hozzászólás - 2008.12.30. 12:17:52
Erre én sem tudok magyarázatot adni, igy sajnos én sem látom értelmét a további játékodnak

Amugy pont ez a egyik dolog, amiért mindenki sokkal lejjeb támad, egy veled egy szinten lévöt átlagban feleannyiszor tudsz legyzözni, mint ö téged, és ha beszól a random, akár ilyen extrém szituációk is születhetnek mint a te mumusod.
Söt a nagy számok törvénye szerint kell is, hogy legyenek ilyen esetek.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2008.12.30. 12:20:51-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.67
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1131. hozzászólás - 2008.12.30. 12:25:20 (Válasz Zsolesz #1129 hozzászólására.)
A "valos" valaszt a szimulacio adja meg. Koltottel ra egy oskovet?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 2.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1132. hozzászólás - 2008.12.30. 12:31:38 (Válasz Zsolesz #1129 hozzászólására.)
Egy aprócska kérdés, állatok? Tied hányadik szintű és az övé?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1133. hozzászólás - 2008.12.30. 12:56:19 (Válasz CaveMaN #1132 hozzászólására.)
Itt van különbség, az övé 37, az enyém csak 22, de a varázslatot ez nem magyarázza. Pont a nagy számok törvénye alapján kéne néha nyernem is, de gyakorlatilag bárki támad meg, veszítek. Köszi a válaszokat.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1134. hozzászólás - 2008.12.30. 13:25:01 (Válasz Zsolesz #1133 hozzászólására.)
Ha jól tippelek az állatokban levő különbség az pont elég arra, hogy te csak akkor nyerj, ha neked bejön a varázslatod neki pedig nem. Ez (mivel ő smaragd) hosszú távon az esetek negyede lehet maximum, de amondó lennék, (ahogy Simon is mondta) 1 őskővel tesztelj egyet, milyen eredményt kapsz.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagRolikFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1135. hozzászólás - 2008.12.30. 14:56:58
Szintkülönbség támadhatóság szempontjából tényleg gyorsan tágul. Nem hiszem, hogy egy szintnyi csökkentés megoldja a helyzetet. Az, hogy 25. szinten támadható vagyok 31-ről, szerintem messze nincs egyensúlyban azzal, hogy nekem lehetőségem van 20-ra ütni! Főleg most, amikor a portyalista egy rakás szart (már bocsánat!) nem ér. Az aktív játékosok számának csökkenése tovább nehezíti a helyzetet. Jelenleg (kb. egy hete) olyan szériában vagyok, hogy folyamatosan támadnak magasabb szintűek, és hiába 110 fölötti a támadásom, esélyem nincs komolyabb sebek okozásával elriasztanom őket magamtól, hiszen nem találom el őket! Ráadásul, amint 15% ÉP fölé kerülök, már csak azt látom, hogy elájultam!
Ez az egész rendben is lenne, mert ugye én is támadok kisebb végzeturakat! Ám az extrém-gyenge példányok kivételével eséllyel harcol ellenem az ellen.

Más: Ma megtámadott egy alacsonyabb szintű végzetúr, nagyjából 4x annyit sebeztem, mint ő, alacsony ÉP-m miatt ájultam, így ő győzött. 720 LE volt nálam, abből elvitt 200-at. Van ötlete valakinek, hogy miért vitt el ennyi LE-t?
Írtam neki, ő sem érti!
A hozzászólást Rolik módosította 2008.12.30. 14:57:57-kor
Pontszám: 7.50
népszerűZsoleszFérfi
Végzetúr mester
453 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1136. hozzászólás - 2008.12.30. 15:05:56 (Válasz CaveMaN #1134 hozzászólására.)
Még nem próbáltam ki a szimulációt. Köszi a tippet.
"Bocsáss meg! Eszemet az idő meg nem óvta,
most fekete, fakó, mint könyv, múlt mélyiből. "
V3 Eroot Ibn Shienkai
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1137. hozzászólás - 2008.12.30. 16:00:05 (Válasz Rolik #1135 hozzászólására.)
Megkérdeztem egy rutinosabb versenyzőt, aki szerint a szintkülönbség miatt lehetett. Mivel alaposan felfelé ütés történt, ezért valószínűsíthetően jóval nagyobb % részesedése lehet a kisebbnek győzelem esetén, mint fordítva.
Pontszám: 5
kedvencRaisuFérfi
Végzetúr tanonc
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1138. hozzászólás - 2008.12.30. 18:07:20
Öhm, ez most hogy meg miért? Megtámadtam egy 17-es szintű végzeturat, akinek a következő értékei voltak:
Erő: 34
Támadás: 33 (+8)
Védekezés: 33 (+22)
Egészség: 33
IQ: 33
Mágia: 33 (+3)
Taumaturgia: 33 (+3)
Szerencse: 42

Elnyelés: 2
Varázslat elnyelés: 2
+12 védekezés (Védőfal)
+12 támadás (Gyakorlótér)
+ Láthatatlan volt

Az én értékeim:
Erő: 56
Támadás: 45 (+14)
Védekezés: 45 (+24)
Egészség: 45 (+14)
IQ: 45 (+7)
Mágia: 23 (+9)
Taumaturgia: 45 (+7)
Szerencse: 31

Elnyelés: 2
Varázslat elnyelés: 4
+6 védekezés (Védőfal)
+6 támadás (Gyakorlótér)

Összesen 40-et sebeztem belé a tűzgolyómmal, ő meg 114-et a fagycsóvával, illetve még 155-öt a fegyverével. O.O
Pontszám: 3
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1139. hozzászólás - 2008.12.30. 18:52:29
Egyrészt random, másrészt ha a láthatatlanság bónuszát zépen sorban hozzászámolod az értékeihez, akkor semmivel nem vagy jobb nála.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1140. hozzászólás - 2008.12.30. 19:24:53
Te 21. szintröl ütötted, ugyhogy kapott a 4 szintkülönbségre 4*4+10-et minden tulajdonságára a láthatatlanságból.
Ez +26 mindenére, az lett volna a csoda ha te nyersz
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!