Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagTündibündike
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
121. hozzászólás - 2008.09.26. 14:42:43
Sziasztok!

Ma delben szamolgattam egy kicsit. Arra jutottam, hogy eddig kb 9950 lelekenergiat koltottem el a karakteremre: 5446 tulajdonsagfejlesztesre, 3650 targyakra es 850 italokra.
Hol szereztem lelekenergiat? Portyazas soran kb +2400 (ennel tobbet szereztem, de vittek is el, a kulonbseg ennyi), kuldetesek 500, teszt kitoltes 150 (ha jol remlik, de lehet, hogy ebbol volt ketto is), kviz kb 150, kezdo targy eladasa boltban kb 150. A maradek kb 6500 jott vadaszatbol. Lehet, hogy valamit kifelejtettem, de kb igy all a helyzet.
Vagyis a szerzett 9950bol 2400 portya, tobbi 6500 pedig "baratsagos" cselekedetek. Mivel eddig tapasztalai szint szerint mindig benne voltam a top 10-20ban ugy gondolom, hogy kicsit jobb vagyok az atlagnal, vagyis "bekes" cselekedetekbol a legtobb embernek ennel lenyegesen tobb tapasztalata nem lehet.
Delben a top1 portyazo mar 7,3 k Le differencianal tartott, vagyis tobbet szerzett a jatekosoktol, mint amennyit egy atlagos ember (portyazas soran +/- o LE) ossze tud szedni akkor ha minden optimalisan csinal. Akkor arrol meg nem is beszeltunk, hogy vannak akik minuszban vannak portyazas tekinteteben. Vagyis 4 nap alatt a top1 jatekos egy atlagos jatekoshoz kepest dupla olyan eros lett. Ezen en kicsit megdobbentem, mert rengeteg olyan szabaly van a jatekben, ami ezt hivatott megakadalyozni. Talan valamit finomitani kellene a dolgon, mert 1-2 het mulva igen durva elteresek lehetnek szerintem... Foleg ha azt is nezzuk, hogy a sok csatat nyero portyazo a LE mellett szintelonybe is kerul a TP miatt, ami meg tobb LEt es TPt general.

Felreertes ne essek: a legtobb ilyen jatek igy mukodik, bar sajnos konkret szamokkal mashonnan nem tudok szolgalni. Amit leirtam nem szol senki ellen, es engem nem is zavar. Egy - szerintem - objektiv szamolast vegeztem el, es csak szolok, hogy ez irrealis elteresekhez vezethet. Es ha a jatek fo celja, hogy ilyen szempontbol jobb legyen a tobbi hasonlonal, akkor erre is figyelni kell.

Udv, Akos
Pontszám: 8
népszerűKobeFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
122. hozzászólás - 2008.09.26. 15:11:52
Szerintem lehetne egy olyat csinálni, hogy egy kérdőívet körbe küldeni (ami már volt) csak annál bonyolultabbat, hogy írásos választ kell adni rá. Így mindenki bővebben kifejthetné ötleteit vagy panaszait. Például minden hónapban egy ilyen "kérdőív". Aki meg nem akar bele írni az csak egyszerűen elküldi üresen.
Persze tudom, hogy ez rengeteg időt, és energiát venne el. Ezért mindenki csak egy mondatba írná le ötletét. Minden ilyen kérdőívben lenne egy fő téma, pl: Szövetség. És ebben a témakörben az ötleteket.

Lehet, hogy hülyeség, de szerintem könnyebb lenne a fejlesztés és tágabb lenne a lehetőség.
Pontszám: 5
kedvelt tagSatesz3Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
123. hozzászólás - 2008.09.26. 16:33:49
Sziasztok! Érdemes itt prémium játékosnak lenni?Kezdek benne kételkedni!!! A játék leírásban lehet olyat olvasni,hogy ha portyázol előtte nézd meg kit támadsz nehogy póruljárj! De ....
És ez itt a kérdés!!!MIt is kell ott nézni? Mert én meg szoktam sasolni hogy ki hány pontot tett a tulajdonságaira.Megnézem milyen cuccok vannak rajta.És ha úgy gondolom van eséélyem ,sőőőőt...jó esélyem van győzni,akkor megtámadom.Hozzátenném.Hogy elküldtem egy 900Ft+áfás sms-t,hogy megtudjam venni a jó cuccokat a kapott őskövekből.Jelenleg, így állok:
Koponyazúzó+vérkő,Kiégett rúnapáncél+védő opál,
Tulajdonságok: Erő:24 Támadás: 22+4 Védekezés: 20+4 Egészség: 20+2
Nos,úgy gondolom,hogy ha ezekkel a paraméterekkel megtámadok,vagy engem megtámad egy olyan kari,akin még páncél sincs,vagy egy sima alap páncél,meg az alap buzogánya van a kezében,és varázsol,és kevesebb pontja van szétosztva mint nekem,és nincsenek kis bónuszt adó kövecskéi.....Szóval azt gondolom illene elagyabugyálni az ilyen karit.Erre.Jön a meglepi.Úgy elvert mint szódás a lovát!!!!!!Jó oké,előfordul egy egy rossz ütés,....nem lehet mindig toppon az ember.No de 6-ból 5-ször??????És az előzményekről nem is beszélek.Hogy is van ez?Ha egy fillért sem adok a Beholdernek,és az alapcuccokkal felszerelve,"egy darab buzogány" neki megyek mindenkinek,akkor én leszek a király,mert leverek mindenkit?Ha pedig a legtutibb dolgokat rakom magamra,legyek akár 10-es szintű,akkor majd egy ilyen alap kari bármikor leverhet?Nem értem én ezt......
Pontszám: 7
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
124. hozzászólás - 2008.09.26. 16:36:43 (Válasz Tündibündike #121 hozzászólására.)
Lehet, hogy ő, aki a legnagyobb pluszban van a portyázásoknál a vadászataival keresett LE-t italokra költi. És lehet, hogy ez a megoldás összeségében nagyobb LE nyereséget eredményez.
A hozzászólást johha módosította 2008.09.26. 16:41:08-kor
Üdv. Johha
Pontszám: 3
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
125. hozzászólás - 2008.09.26. 17:51:05 (Válasz Satesz3 #123 hozzászólására.)
A csatákban nagyon nagy a véletlen szerepe, a jó felszerelés csak pár százalékkal javítja az esélyeidet. (de azért javítja) Nem egy olyan vélemény is elhangzott itt, hogy az ősköves cuccok behozhatatlan előnyt adnak. Szerintem viszont pár százalék az pár százalék. Végy egy 20 oldalú kockát, és kezdj el dobálni vele. 1-10-ig te nyersz. No most jön a prémiumtagság 1-11-ig nyersz. Előfordulhat, hogy 6-bol 5 ször 11 felet dobsz? Igen. És ez a hasonlat közelebb állna a valósághoz százalék kockával. Te döntöd el, hogy ez neked megéri-e. Ha előre lehetne tudni az eredményt, le sem kellene játszani a csatát.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 3
kedvelt tagTündibündike
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
126. hozzászólás - 2008.09.26. 17:54:50 (Válasz johha #124 hozzászólására.)
Idézet: johha - 2008.09.26. 16:36:43
Lehet, hogy ő, aki a legnagyobb pluszban van a portyázásoknál a vadászataival keresett LE-t italokra költi. És lehet, hogy ez a megoldás összeségében nagyobb LE nyereséget eredményez.


Ez akar igaz is lehetNE, de mivel nekem tobb gyozelmem van mint neki, igy ennek nincs jelentosege-
Pontszám: 3
kedvelt tagSatesz3Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
127. hozzászólás - 2008.09.26. 20:15:57 (Válasz Gort #125 hozzászólására.)
Amit írsz abban igazad van,de nem figyeltél a lényegre amit írtam.Voltak tulajdonságbeli,és felszerelésbeli különbségek.Egy varázlós karakter nem a támádását,ás nem az erejét nyomja,hanem az IQ-t és a taumot.Gondolom én.KÜlönben nem sebzett volna belém majd 30-at.De hogy utána a 26-os támadásommal el sem találom,és a végén 82-0-ra elpáhol.Hát!Kicsit extrém.Mert hogy varázsol,az oké.Nagyot.Az is oké.De hogy kevesebb Tulajdonságpont szétosztása után, rosszabb cuccokkkal így végződjön egy harc....Elég extrém.Mert a kockás dolog amit írtál,az oké.Egyszer.Vagy kétszer.De mint írtam,6 szor egymás után.....És előtte volt még pár érdekes,de azokért nem szóltam,mert ugyebár az a bizonyos szerencse amiről te is írsz.Viszont még mindig itt van az is,hogy egy dolog ha a harcban rosszul "dobok",és kicsit sebzek a másikba.De ő mitől sebez rám nagyobbat,akár dupla annyit mint én,egy rosszabbb fegyverrrel.Hol a védekezési bónuszom?????Amit a páncél védelme ad.Azért némi finomhangolás ráférne erre a játékra mert hogy 1-2 pont eltérést nem vesz figyelembe az oké. Két játékos tulajdonságai között 6 pont különbség,plusz a tárgyak hatásai......hát ennek azért illő lenne érvényesülni.Vagy a későbbiekben attól kell majd rettegni,akár 10-es vagy 20-as szinten is,hogy jön egy kezdő LV1-es karakter.és a 2-9-es buzogányával agyonver?Mert mi az a 46 pont különbség ami köztünk van..... ...... Rosszul dobtam.....
A hozzászólást Satesz3 módosította 2008.09.26. 20:17:32-kor
Pontszám: 5.33
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
128. hozzászólás - 2008.09.26. 20:25:31 (Válasz Satesz3 #127 hozzászólására.)
Hát igen... ebben is van igazság.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
129. hozzászólás - 2008.09.26. 23:11:11 (Válasz Satesz3 #123 hozzászólására.)
Nekem is volt olyan, hogy nullára vertek buzogányos 140-es össztulajdonságú karik, pedig minuszom sem volt, támadás 30+, össztul. 160+. Mégsem sírok, benne van a pakliban.
Pontszám: 4
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
130. hozzászólás - 2008.09.26. 23:15:52 (Válasz Satesz3 #127 hozzászólására.)
Itt viszont rátapintottál a lényegre. Csakhogy magasabb szinten az egyes tulajdonságok közötti különbségek még nagyobban lesznek. Ebből kifolyólag pedig ha 4-5 tulkülönbség már jelentősen befolyásolná a csaták kimenetelét idejekorán meghalna játék.
Legyetek türelemmel, eljön még az ideje, amikor a befektetett energia (sokkal) jobban is megtérül.
Pontszám: 3
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
131. hozzászólás - 2008.09.26. 23:31:42 (Válasz Tündibündike #121 hozzászólására.)
Jogos. DE. Egy egyszerű példa. LE diff 500 vs 10000 dupla fejlettség kb. számításaid szerint. Szerintem igencsak nehéz lenne ebből 1000 vs 20000-et csinálni, különösen, hogy az egy szint különbség nem ugyanaz, amikor az ember még min. második szintűeket tud támadni (lvl 3), és amikor már csak min. harmadik szintűeket (lvl 4). És ugye a fejlődéshez ráadásul egyre több LE is kell, ahogy előre haladsz a játékban. Ez a kétszeres különbség szerintem erős túlzás (ugyanakkor indult karakterek esetén). Persze extrém helyzetben előfordulhat, de ahhoz óriási Játéktapasztalat, és játéktudásbeli különbség szükséges.
Pontszám: 5
fórumozójohhaFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
132. hozzászólás - 2008.09.27. 08:58:25 (Válasz Tündibündike #126 hozzászólására.)
Akkor meg az is lehet, hogy beépített játékosokat támad, amikor azoknak sok LE-jük van, de a felszerelésük alap.
Üdv. Johha
Pontszám: 3
irritálóCsuhiFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: őskövezés
133. hozzászólás - 2008.09.28. 00:13:48 (Válasz Balor #108 hozzászólására.)
Viszont muszáj figyelni az intő jelekre és kontrollálni a dolgokat.
Igaz, hogy nem lehet 4 nap után messzemenő következtetéseket levonni, de tapasztaltuk már más beho játékokban, hogy sokmindenre nem figyelt Miklós és nagyon eldurvult néhány karakter, amitől felborult az egyensúly. Egy-két év után meg senkinek nincs pofája "letápolni" az ebből a hibából túltápolt karikat.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: őskövezés
134. hozzászólás - 2008.09.28. 02:36:11 (Válasz Csuhi #133 hozzászólására.)
Tudom mire gondolsz, teljesen jogos.
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
135. hozzászólás - 2008.09.28. 03:33:12
Egy rövid összefoglaló a fejlesztési lehetőségekről:

Szerintem nem korlátozással, hanem bővítéssel kellene még idejében elejét venni a dolgok eldurvulásának. Gondolok itt esetleg szintenként többfajta tárgyra, amit csak lélekenergiáért lehet megvenni, de persze akadjon pár, amihez kell az őskő is. Csak őskőért pedig maximum fókuszkristály. Bár az is úgy lenne az igazi, ha az adott fókuszkristály későbbi szinteken elérhetővé válna lélekenregiáért is, de "csak" az aktuális legerősebbektől gyengébb "kavicsok". Persze ez a később induló prémiumosoknak valamilyen szinten hátrány, de ugyanakkor egy-két balansz-kérdést is megoldana. A prémiumosok száma nem hiszem, hogy csökkenne (legfeljebb arányaiban) . A tárgyakra visszatérve pedig lehetne őket -mint ahogy majd később a varázslatokat is- tulajdonság(ok)hoz kötni (TF-nél is ugye sajna csak a szint számít többnyire, a varázslatoknál pedig teo/tau). Pl. egy varázsló kezében ne legyen már egy kétkezes csatabárd, vagy egy ütőgép ne szórja kétkézzel a tűzgolyókat.
Az egyensúlyt a választék (tárgyak, varázslatok) növelésével lehet kordában tartani, (talán) még jobban, mint korlátozással. A sokszínűség (messze) nem garantál mindig tökéletes egyensúlyt, minden karakternek (azonos szintű, fejlettségű, de különböző tipusú -"azonos játéktudás"), de jóval könnyebben kézben tarthatóvá (kontrol, korrigálás) válik a játék. Persze nem kell egetrengető, bonyolult dolgokra gondolni, de legyen mondjuk egyik fegyvernek +1 sebzés, a másiknak +1 támadás, a harmadiknak +1 védekezés( tipus és minőség..). Varázslatnál pedig egyik sebzése d6, a másiké d4+1, a harmadiké valamilyen hatás (tűz/energia/..), stb. Természetesen a játék éppen elérhető fejlettségi szakaszával összhangban, fokozatosan erősödve. Ezek kombinációi pedig rengeteg lehetőséget rejtenek (a TF-nél ez már sajnos kivitelezhetetlen. -De majd ha jön a Halhatalanok Földje... ).
Ezek mind-mind jót tennének a játék egyensúlyának és vonzerejének, és az aktív közösség (piac) érdeklődésére, moráljára, gyarapodására is jó hatást gyakorolna.
Befejezem, mert már így is túl sokat írok. Egyrészt remélem (jó)pár dolog megvalósul ezek közül hamarosan, másrészt ezt részletesebben vesézgetni hosszú lenne (és nem is idevaló) -és akkor teleírnék legalább egy hasábot.

Remélem a többségnek tetszenek ezek az ötletek, várom véleményeiteket.

Wurgolx
A hozzászólást Balor módosította 2008.09.28. 18:48:29-kor
Pontszám: 4.50
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
136. hozzászólás - 2008.09.28. 03:36:34 (Válasz Balor #135 hozzászólására.)
Persze az is lehet, hogy hülye vagyok, és rosszul látom az egészet.
Pontszám: 3
kedvelt tagRolandFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
137. hozzászólás - 2008.09.28. 09:21:54
Par nappal ezelott felvetettem a piac-kerdeset. Ez mas jatekoknal is bevalt es erdekesebbe tenne a jatekot, de idaig meg - par hozzaszolason kivul - erdemi reagalas nem tortent az erintettek reszerol...
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
138. hozzászólás - 2008.09.28. 11:31:04 (Válasz Roland #137 hozzászólására.)
A piacnak megvan az a veszélye, hogy tápolásra használható. Veszek egy csomó őskövet, a kövekért jó cuccokat, amiket lélekenergiáért árulok a piacon, és akik nem akarnak pénzt áldozni a játékra, azok meg is veszik. Ergo pénzt váltottam át lélekenergiává. Biztos, hogy ez mindenkinek tetszene?
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
139. hozzászólás - 2008.09.28. 11:44:46
Az nem megoldás, hoyg az ősköves tárgyak 1-2 szint csúszással, már csak LE-ért is vehetőek legyenek?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
140. hozzászólás - 2008.09.28. 11:48:03 (Válasz Shiako #139 hozzászólására.)
Szerintem ez egy jó ötlet.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!