Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
fórumozóandravorFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
321. hozzászólás - 2008.10.16. 07:32:58
Ma hosszas gyűjtögetés után levadásztam a kb 200csp-met,meg kisütöttem a lélekkutat(vettem 450őskövet),és felhúztam a karit.nem csupa kamu statnöveléssel,tám,véd,iq.persze egy kis taura,meg erőre is jutott.új páncél,pajzs föl.fel is ugrottam a toplista 23.ra,de nem ez a lényeg.most akkor megizmosodva gyerünk portyázni!olyan csatákat vesztek,amiket a 26pontos karakterfejlesztés,és a gearcsere előtt csak nagyon ritkán,és nem egyet.ez a rendkivül magas random faktor teljesen élvezhetetlenné teszi számomra a játékot.és több csalódást okoz,mint sikerélményt.az,hogy egy több tizezer LE-vel kevesebből felépitett karakter lever,és ez nem egyedi eset,az nevetséges és elkeseritő(a szövetségi bónuszok kb egyformák voltak minden esetben).
Pontszám: 5
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
322. hozzászólás - 2008.10.16. 09:28:06
Köszönjük a javaslatokat, nem válaszolok mindre külön, de mindet olvassuk, és megfontoljuk, csak még nem tudom, melyiket valósítjuk meg.
A randomról pedig már sokszor leírtam: elhiszem, hogy néha elkeserítő, de szerintem az se lenne megoldás, hogy ha valakinek kicsit nagyobb a tulajdonsága, az mindig nyer. Hosszú távon kijön mindig, ha te erős vagy...
A hozzászólást Zoli módosította 2008.10.16. 09:28:32-kor
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
323. hozzászólás - 2008.10.16. 11:14:10 (Válasz Zoli #322 hozzászólására.)
a kicsit nagyobb az nem gond. de tényleg durván nagy különbségek esetén is vannak pofára esések ami nagyon lerontja a játékot.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 3
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
324. hozzászólás - 2008.10.16. 13:00:47
szerintem nem olyan vészes ez a dolog... persze nekem is becsúsznak érdekes vereségek, de a random már csak ilyen... de ha nekimegyek még egyszer egyből helyre áll a rend...
Pontszám: 5
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
325. hozzászólás - 2008.10.16. 13:33:55
Az ertelmetlen Egeszseg tulajdonsagot kellene tartalommal feltolteni. Jelenleg polirozasra jo, ill. LE temetesre, a belole szarmazo Eletpont novekmeny minimalis, nem szignifikans.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
326. hozzászólás - 2008.10.16. 13:44:29 (Válasz Dess #325 hozzászólására.)
Idézet: Dess - 2008.10.16. 13:33:55
Az ertelmetlen Egeszseg tulajdonsagot kellene tartalommal feltolteni. Jelenleg polirozasra jo, ill. LE temetesre, a belole szarmazo Eletpont novekmeny minimalis, nem szignifikans.


Viszont, ha jól látom, gyorsabban degeregenerálsz. Bár ezt most nem ellenőriztem még le.
Pontszám: 5
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
327. hozzászólás - 2008.10.16. 13:53:54
"Az ÉP az egészség és szint szorzata, plusz egy konstans szám. Nem ilyen nincs implementálva, és nem is lesz. Viszont magasabb egészséggel az ép-d is gyorsabban nő vissza."

csak idéztem... ergo magasabb szinteken egyre nagyobb jelentősége lesz... persze nálam sem ez az első...
A hozzászólást atua módosította 2008.10.16. 13:54:28-kor
Pontszám: 5
irritálóDessFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
328. hozzászólás - 2008.10.16. 14:16:14 (Válasz atua #327 hozzászólására.)
440 epmbol gondolom 380 a konstans szam.
Pontszám: 5
fórumozóatuaFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
329. hozzászólás - 2008.10.16. 15:05:33 (Válasz Dess #328 hozzászólására.)
Idézet: Dess - 2008.10.16. 14:16:14
440 epmbol gondolom 380 a konstans szam.

ezt egyszerűen kiszámolhatod az előző hsz-em alapján...
ép-(egészség*szint)=konstans
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
330. hozzászólás - 2008.10.16. 18:26:28 (Válasz Zoli #322 hozzászólására.)
Nem értek egyet, hogy túlzottan kijönne hosszú távon ha erősebb vagyok. Nézegettem a saját/szöv. társak csatáit és nem épp ez látszik. Elvileg egy ugyanolyan erős karakter ellen 50% esélyem van nyerni. Ha a harci statjaim átlagosan 30%-kal magasabbak az ellenfélnél, akkor elvárható lenne, hogy legalább 60-70%-os fölényem legyen, vagyis minden 10 ilyen csatából 7-et azért nyerjek. Az eddigi megfigyeléseim egyátalán nem ezt mutatják. Egy olyan karakterrel szemben is sokszor veszitek akinél 10000+ LE-vel többet költöttem a karakteremre (felszerelés/fejlődés). Ez nem egyszerűen elszomoritó, de nagyban csökkenti az egész játékélményt és mindenkit egyformán sújt (kivéve akinek mindig mázlija van). Ezen még a 20 körüli szerencse se segit és meg sem emlitem a horda/szöv. épületek-bonuszokat, ezek mintha nem is lennének.
Javaslat: A 20%-os mindenképp találok/hibázok tartomány csökkenjen 10%-ra és a támadás/mentődobás random dobás tartományát is csökkenteni kéne, kb. 15 ponttal nagyobb különbség esetén legyen kb. 80% esély azért a találatra.
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
331. hozzászólás - 2008.10.16. 18:36:49 (Válasz Batu #330 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.10.16. 18:26:28
Nem értek egyet, hogy túlzottan kijönne hosszú távon ha erősebb vagyok. Nézegettem a saját/szöv. társak csatáit és nem épp ez látszik. Elvileg egy ugyanolyan erős karakter ellen 50% esélyem van nyerni. Ha a harci statjaim átlagosan 30%-kal magasabbak az ellenfélnél, akkor elvárható lenne, hogy legalább 60-70%-os fölényem legyen, vagyis minden 10 ilyen csatából 7-et azért nyerjek. Az eddigi megfigyeléseim egyátalán nem ezt mutatják. Egy olyan karakterrel szemben is sokszor veszitek akinél 10000+ LE-vel többet költöttem a karakteremre (felszerelés/fejlődés). Ez nem egyszerűen elszomoritó, de nagyban csökkenti az egész játékélményt és mindenkit egyformán sújt (kivéve akinek mindig mázlija van). Ezen még a 20 körüli szerencse se segit és meg sem emlitem a horda/szöv. épületek-bonuszokat, ezek mintha nem is lennének.
Javaslat: A 20%-os mindenképp találok/hibázok tartomány csökkenjen 10%-ra és a támadás/mentődobás random dobás tartományát is csökkenteni kéne, kb. 15 ponttal nagyobb különbség esetén legyen kb. 80% esély azért a találatra.


Ha a statjaid átlagosan 30%-kal magasabbak az ellenfélénél, az 200 tulajdonságösszegnél 60 pont különbség lenne, ami egyrészt nem 10000+ LE (illetve nagyon ++++), másrészt abban az esetben lenne is 60-70 % esélyed nyerni, sőt szerintem több is. 10000 LE különbség az lófütty, már ne is haragudj...
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
332. hozzászólás - 2008.10.16. 18:49:15 (Válasz Necronis #331 hozzászólására.)
Na jó, optimistán saccoltam. Legyen akkor 20-30k, nem az a lényeg. A lényeg, hogy sokszor az ellenfél védekezése és a támadásom között 15-20 pont is van a javamra, megsem találok egyszer sem. Ez nem hiszem, hogy bárkinek is tetszene. Akinek pedig ez igy teljesen jó, az inkább félkarú-rablózzon Las Vegas-ban.
A hozzászólást Batu módosította 2008.10.16. 18:49:50-kor
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
333. hozzászólás - 2008.10.16. 18:51:01 (Válasz Batu #332 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.10.16. 18:49:15
Na jó, optimistán saccoltam. Legyen akkor 20-30k, nem az a lényeg. A lényeg, hogy sokszor az ellenfél védekezése és a támadásom között 15-20 pont is van a javamra, megsem találok egyszer sem. Ez nem hiszem, hogy bárkinek is tetszene. Akinek pedig ez igy teljesen jó, az inkább félkarú-rablózzon Las Vegas-ban.


Öööö... Honnan is tudod, mennyi az ellenfél védekezése?

Egyébként tegyük fel (ez biztosan nem így van, fogalmam sincs, pontosan hogy), hogy 1 pont előny a támadásban a javadra 1% plusz esélyt jelent. Akkor 20 pont előnynél 70% esélyed van, hogy eltalálod az ellenfeledet. Neki még mindig van 2,7 % esélye arra, hogy te egyszer sem találod el. Bejöhet
A hozzászólást Necronis módosította 2008.10.16. 18:54:09-kor
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
334. hozzászólás - 2008.10.16. 19:02:56 (Válasz Necronis #333 hozzászólására.)
Mondjuk ha ne irjam le, hogy ha végignézed a szövetségi épületek listáját, akkor rájössz magad is a módszerre, hogy lehet pontos adatokat kapni. Persze az algoritmust nem ismerem, de mondom, több csatát vizsgáltam és nem csak a sajátjaim. Lehet, hogy mindig az a 20% jött be, ezért is kellene szerintem 10%-ra csökkenteni, mert ez igy a régi lapozgatós könyvek harcrendszerét idézi szórásban. Szavazzunk, aztán kiderül egyedül vagyok-e a véleményemmel!
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
335. hozzászólás - 2008.10.16. 19:10:29 (Válasz Batu #334 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.10.16. 19:02:56
Mondjuk ha ne irjam le, hogy ha végignézed a szövetségi épületek listáját, akkor rájössz magad is a módszerre, hogy lehet pontos adatokat kapni. Persze az algoritmust nem ismerem, de mondom, több csatát vizsgáltam és nem csak a sajátjaim. Lehet, hogy mindig az a 20% jött be, ezért is kellene szerintem 10%-ra csökkenteni, mert ez igy a régi lapozgatós könyvek harcrendszerét idézi szórásban. Szavazzunk, aztán kiderül egyedül vagyok-e a véleményemmel!


Sorry, persze, a kémgömb, erre nem gondoltam.
Viszont az a 20% nem úgy van, ahogyan gondolod. Az arra vonatkozik, hogy mindig van 20% alapesély, hogy eltaláld az ellenfelet, mindegy, milyen statjai vannak. Ezt az esélyt csak a szerencsétek különbsége csökkentheti, ha neked magasabb. Viszont ahhoz, hogy mindháromszor eltaláljon egy ilyen gyenge ellenfél, már 0,2*0,2*02=0,008, azaz 0,8 % esélye van. És eközben te is ütöd őt, és belejátszik, ki mekkorát sebez, mennyi az elnyelése, milyen szintű állata van, és akkor még az első körben a varázslásról nem beszéltünk. Szóval van random, kell is, de ez nem olyan egyszerű, hogy "20% eséllyel elvernek, bármilyen erős vagyok". Ha jól fejleszted a karaktert, jó eséllyel nyersz a gyengébbek ellen, és van esélyed az erősebbek ellen is. Szerintem
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
336. hozzászólás - 2008.10.16. 19:26:22 (Válasz Necronis #335 hozzászólására.)
Természetesen mindazt amit leirtam, arra az esetre értettem amikor az IQ-tól a védekezésen át a támadásomig minden érték 30%-kal magasabb mint az ellenfélé, nem is beszélve a szerencséről. Igencsak peches lehetek ha több ilyen csatámnál örülök, ha 3-ból egy támadás sikerül, vagy legalább a varázspárbajt megnyerem (nem smaragd ellen). Ez a nagy random látszik oda-vissza, mert az egyik nap elverek valakit pl. 140/20 sebzésaránnyal, aztán a visszatámadásnál meg ő ver el hasonló extrém értékkel csak ezúttal az ő javára. Vegülis leirtam amit akartam, témát lezártam.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
337. hozzászólás - 2008.10.16. 19:37:57 (Válasz Batu #336 hozzászólására.)
Ne zárd le!
Azt is figyelembe vetted, ugye, hogy mikor te támadsz, az ellenfél jó eséllyel pihen, azaz bónuszai vannak a statjaira, amit te kémgömbbel sem látsz.
Pontszám: 5
népszerűNecronisFérfi
Végzetúr mester
583 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
338. hozzászólás - 2008.10.16. 19:43:15 (Válasz Craslorg #337 hozzászólására.)
Csak a védekezésére van bónusza. De azt is figyelembe kell venni, hogy ha te támadsz, nincs bónuszod gyakorlótérből, az ellenfélnek pedig van bónusza védőfalból. Másrészt szerintem most, amikor még egy hónapja sem megy a játék, nincsenek olyan kimagasló különbségek két karakter között. Ez a nagy szórás pont azt mutatja, hogy a tulajdonságok, szakértelmek, állatok, felszerelések, épületek által kapott összes bónusz sokkal kevesebb, mint sokan gondolták. Nem számít olyan sokat pár tulajdonság előny, és ez jó, mert véleményem szerint pont arra ösztönzi a játékosokat, hogy hosszú távra gondolkodjanak, illetve hogy meggondoltan fejlesszék a karakterüket. Legalábbis remélem a többséget erre ösztönzi
A hozzászólást Necronis módosította 2008.10.16. 19:43:44-kor
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
339. hozzászólás - 2008.10.16. 19:44:16 (Válasz Craslorg #337 hozzászólására.)
Craslorg, nem vagyok annyira amatőr, hogy azokat ne lássam utólag a leirásban. Bár az a 10% se indokolna ekkora különbségeket. Amúgy pont a Te csatáid nézegetve is jutottam erre a következtetésre.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
340. hozzászólás - 2008.10.16. 19:46:10
"Ez a nagy random látszik oda-vissza, mert az egyik nap elverek valakit pl. 140/20 sebzésaránnyal, aztán a visszatámadásnál meg ő ver el hasonló extrém értékkel csak ezúttal az ő javára."

Igen, ezt sajnos én is tapasztaltam, én is benne lennék a random hasonló csökkentésében. Ezt igazán egyébként szerintem a topjátékosok érzik, mivel a tulajdonságnövelés exponenciális, azaz az olló záródik. (40-nél már 1500 egy pont fejlesztése, míg mondjuk 23-ról 26-ra csak 1430.) A karakterek közötti különbség erősen szűkül, mivel egyszerűen nem ad annyival többet a vadászat, hogy fenn lehessen tartani az előnyt, ezért méginkább előtérbe kerül a véletlen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!