Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
irritálóVandaemonNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
741. hozzászólás - 2008.11.18. 09:54:00
Sziasztok!

Nem lehetne bővíteni a kereskedelmet? Olyasmire gondoltam, mint pl. a Heroes III-nál a katonák, fegyverek újraelosztása egy csapaton belül, csak nem ingyen. Elég jelentős árréssel dolgozunk:-) megveszek valamit pl. 2000LE-ért és eladom 300-ért...(kb, csak nagyságrendek) nem lehetene szövetségen belül kereskedni prémiumos áron? Olcsóbban megvehetné agy alacsonyabb szintű szöv.tag, pl. 1000-ért. Igy a lélekkufáron kívül mindenki jól járna, és gyorsabb lenne a fejlődése is a szövetségnek.
"Beat the Bastards!"
Pontszám: 5.22
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
742. hozzászólás - 2008.11.18. 10:16:56 (Válasz Vandaemon #741 hozzászólására.)
És egyben megnyitná az utat a rabszolgázás felé - most is vannak tizenx szintű buzogányos, 140-es tulajdonságösszegű karakterek, ezután ők majd nem építenének, hanem megvennék a cuccokat az egész szövetségnek a lélekkufártól, majd átadnák a tagoknak szinte ingyen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
irritálóVandaemonNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
743. hozzászólás - 2008.11.18. 15:42:22 (Válasz Mortimer #742 hozzászólására.)
Hát nem mondhatnám, hogy kreatívan dolgoztad fel a javaslatomat, de igaz, erre nem mindenki képes.... és hálából még le is pontoztál...?
"Beat the Bastards!"
Pontszám: 3.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
744. hozzászólás - 2008.11.18. 16:27:47 (Válasz Vandaemon #743 hozzászólására.)
Ez nem a kreatív feldolgozás kérdése. Egyrészt a fejlesztők is többször, több helyen megmondták hogy ilyen márpedig nem lesz, másrészt pont a kreatív feldolgozásnak köszönhető, hogy egyből az merül fel az emberben, hogy lehet egy-egy fejlesztéssel kijátszani a szabályokat. Informatikában pl a legjobb biztonságtechnikai szakemberek maguk a hackerek.

Ui.: Az hogy valaki reagál a gondolatodra, nem jelenti azt is egyben, hogy le is pontoz rögtön.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.75
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
745. hozzászólás - 2008.11.19. 08:40:11
Ma, 08:24:26
Ahogy vadászol, egyszer csak rossz előrzeted támad. Árnyak követnek mindenhol. Felbukkan előtted egy borzalombogár. Majd melletted még egy. Mögötted is kettő. Egyre többen vannak, bekerítettek. Innen nincs menekvés, felkészülsz a halálra! Az életedet azonban nem fogod olcsón adni. A szörnyek rád rontanak, éles fájdalom hasít beléd... Magadhoz térsz. Éjszaka van. Vadászni indultál, de nem találtál zsákmányt, ezért lepihentél, és elszundítottál. A falka támadása csak egy rossz álom volt! A hirtelen adrenalinpörgés segített, hogy lélekenergia tartalékaid felszabaduljanak (+206). +13 TP A szerzett lélekenergiából 19 a helyes válaszért kapott LE.
Ma, 08:19:26


Nem kell sokáig keresgélned, megpillantasz egy lényt, ami egy nagyobb borzalombogár. Fegyvert rántasz, ám a lény nem próbál menekülni vagy védekezni. Ekkor pillantod meg mellette kicsinyét. Elteszed a fegyveredet, és elsétálsz - ma is zsákmány nélkül kell túlélned. Ekkor zizegő hangot hallasz, és ahogy megfordulsz, pont látod, hogy a teremtmény átváltozik egy hajlott hátú öregemberré. - Bölcsen döntöttél, végzetúr. A legtöbb társad a helyedben nem ismert volna kegyelmet. Itt a jutalmad! - ezzel kinyújtja kezét, mire bőséges lélekenergia áramlik beléd (+146). +13 TP A szerzett lélekenergiából 0 a helyes válaszért kapott LE.




Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2.86
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
746. hozzászólás - 2008.11.19. 09:28:17 (Válasz Mazlee #745 hozzászólására.)
Ez most mi a francot keres itt?
Pontszám: 4.75
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
747. hozzászólás - 2008.11.19. 10:38:11 (Válasz csati777 #746 hozzászólására.)
egy vélemény a játékról.
ha tudsz olvasni felfedezed az érdekességet benne...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 2
népszerűkokoFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
748. hozzászólás - 2008.11.19. 13:56:14 (Válasz Mazlee #747 hozzászólására.)
ez nem velemeny hanem bug.
mashova kene irni.



Idézet: Mazlee - 2008.11.19. 10:38:11
egy vélemény a játékról.
ha tudsz olvasni felfedezed az érdekességet benne...
Pontszám: 5.33
népszerűkokoFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
749. hozzászólás - 2008.11.19. 14:05:13
Jólenne újragondolni ezt a szintkülönbséges támadásokat.
pl egy 14. szintű karaktert megtámadhat egy 18. szintű, ami teljesen ellehetetleníti a portyázást mert 2-3 ilyen támadás után már 0 hp fele tendál a karakter, kipihenni meg nem lehet mert tuti beütnek pár óranként. (teljesen mindegy hogy prémiumos vagy nem az illető)
azt irták a fejlesztők hogy nem lehet tönkretenni a játékát egy karakternek de ez teljesen elveszi az ember kedvét a játéktól.

másik dolog hogy a szövetségnél bevezettek egy új színt, a szürkét a két napnál tovább távol lévők számára.
Jó lenne mostmár a két óra és két nap közé is betenni egy színt.
A hozzászólást koko módosította 2008.11.19. 14:07:04-kor
Pontszám: 7.50
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
750. hozzászólás - 2008.11.19. 14:47:28
Már én is gondolkozom pár napja megkérdem ezt a lefele támadás dolgot, ugyanis azt megértem, hogy lefele is lehet támadni, mert bizonyos szinten már nem lehet saját szinten rabolni. De az hogy eddig 3, de mostmár 4 szinttel felettem lévő is támad az már gáz egy kicsit! Hogy miért kifejtem egy kicsit!

11 szinten ha van kereskedelmed, akkor nagyon jó geart össze tudsz szedni (prémiumos), de egy 14. szinten lévő játékos, már a következő szinten lévő geart veszi meg ami klasszisokkal jobb, mint ami rajtad van. Azaz gearcsere történik 14. szinten. Emellé hozzájön még a 3 szint alatt Vadászott pontból szerzett Tulajdonságpont is. Ami szintén nem kevés. Ha ezt a kettőt összeadjuk kijön az, hogy hiába vagy te 11. szinten a legjobb gearben, akkor sincs esélyed, v ha győzöl, akkor is szerencsén múlik.

A 12. szinttől, a 4 szintkülönbség mégjobban növeli azt az esélyt, hogy mégcsak véletlen is győzz!

Most csak a gear ill tulajdonságpontokat említettem, de nyugodtan számolni lehet még a Szakértelmekkel, ill állatokkal is.

Amit nem értek! A viadalon vajon kik lennének a győztesek, ha ugyanezeket a csoportokat használnánk? Ott is azért vannak szintenként, hogy mindenkinek ugyanannyi esélye legyen. Azaz aki a játékban jól játszik, teljesít az jóeséllyel győz a viadalon is.

Kell az hogy lefelé támadhassanak az emberek, mert érdekesebbé teszi a játékot! Én pl, ma is visszavertem egy 16. szintű támadót 12es szinten, de valszeg ebben volt szerencse is, mert egy 15ös meg bevert! De ketten annyi sebzést osztottak, hogy portyázni már nem tudtam rendesen.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
751. hozzászólás - 2008.11.19. 16:29:23
1. Nyugi, ez csak durvulni fog, pl. ha az arányok maradnak, 40. szintről 32. szintre lehet majd ütni.
2. Nem a legmagasabb szintűek a legerősebbek, a legjobb 10-12. szintűek a hatalmas rablásokban úgy megszívták magukat, hogy felfelé támadva sincs ellenfelük.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
fórumozóLazarantalFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
752. hozzászólás - 2008.11.19. 17:58:42
1. Nyugodt vagyok! Igen az érdekes lesz!

2. Én s top25 as 12 szintű karival tolom. De most elköltöm az eddig halmozott pontokat, és mindet tulpontra költöm.

Nem csak a saját, de az összes játékosnak a nevében írok, akiket 3-4 szinttel magasabbról ügy ütnek le, hogy esélye sincs. (Nekem van esélyem Aszem! )
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
753. hozzászólás - 2008.11.20. 12:55:07
Terkapu: miert kell nekem 8orankent a gep ele ulnom? Miert nem lehet ezt is pontokkal megoldani es hasznalom amikor epp gep ele ulok?
Pontszám: 5
irritálóDanielFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
754. hozzászólás - 2008.11.20. 13:22:57
Hello!

Azt nem lehetne megoldani hogy a fegyverekből ki lehessen venni az fókuszkristályt vagy ha eladod azt a fegyveredet amibe kristályt raktál akkor a kristály vételi árának mondjuk a felét visszakapnád?
Pontszám: 4
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
755. hozzászólás - 2008.11.20. 13:57:05 (Válasz Daniel #754 hozzászólására.)
Nem lehet, mert belekovácsolják a kristályt!



(Hol érné meg ez üzleti szempontbó? Kristály-őskő-mani........)
Pontszám: 7.50
kedvelt tagPlagueFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
756. hozzászólás - 2008.11.20. 14:16:39
Üdv mindenkinek!

Nekem csak két javaslatom lenne. Lehet, hogy más már felvetette őket, de nincs kedvem visszaolvasni ezt a rengeteg oldalt. (Apropó, kéne egy külön "Javaslatok a játék rendszerével kapcsolatban" vagy hasonló topic, így nem nagyon egyértelmű, hogy az ötleteket hova kellene írni, hogy az illetékesek is biztos elolvassák.)

Szóval, az egyik ötletem az lenne, hogy karaktert támadni csak és kizárólag a portyázás-lapról, vagy az erről megnyitott karakterlapról lehessen. Sem a toplistáról, sem a szövetségre történő keresésből (ez alól persze kivételt képeznének azok a szövetségek, akikkel éppen háborúban állsz, őket természetesen lehetne így támadni), sem úgy, hogy egy karakterlapot elmentesz könyvjelzőnek, sem sehogy. Csak a random módjára szóró portyázásról. Így:
- Megszűnne az, hogy rászállnak a leggyengébb karakterekre (én is csinálok ilyet néha, elnézést érte).
- Egy játékos hiába adná le a drótot a másiknak, hogy "Figyi már, üssed xy-t, most szedtem el tőle 800 LE-t". Így azok, akik éppen gyűjtögetnek, viszonylag biztonságban lennének.
- A játék kiegyensúlyozottabb lenne, hiszen csak a legtürelmesebbek kattingatnának addig, meddig "csak kijön egy 160 alatti, csesszemeg"
- A rabszolgázás gyakorlatilag értelmét vesztené, hiszen mire kipörgeted a rabszolgádat, már rég lecsapkodták róla a sok LE-t.

Ez annyiból lenne hátrányos, hogy talán személytelenbbé teszi a játékot. De szerintem jobb lenne, mint a mostani helyzet, hogy mindenki mutogat a másikra, hogy "csaló, csaló", aki pedig csaló (ilyen is van biztos, ne legyünk állszentek) vígan elvan, mint a befőtt. Ráadásul 10-es szinttől bejönnek a szövetségi háborúk (szvsz, azoknak a rendszerén is van még finomítani való, de előbb-utóbb tuti, hogy arra is sor kerül, egy ilyen játékot fejleszteni nem lehet kis meló).

Ölet No.2: Esetleg be lehetne vezetni valamiféle "párbaj" rendszert, ahol a hasonló szintű játékosokkal lehetne tét nélküli meccseket vívni, akár saját hordán belül is. Ha győzöl kapsz valami érmet (nem adna semmi pluszt, csak dísz), trófeát (dettó), pontszámot, vagy valamit. Így el lehet dicsekedni azzal, hogy "levertem xy-t az ELIT HORDÁ-ból, vazze!". Persze életerőt ilyenkor is veszítenél, hogy ne csapkodhass akármeddig (az állatkákat körülményes gyógyítani, ők mondjuk visszakaphatnák az ilyen csata végén az elvesztett LP-jüket). Ez a párbajosdi csak ilyen félálombeli kósza gondolat (most jutott eszembe), de azért gondoltam, felvetem.
- We're all mad here. I'm mad. You're mad.

- How do you know I'm mad?

- You must be, otherwise you wouldn't come here.
Pontszám: 5
kedvelt tagKageshimaruNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
757. hozzászólás - 2008.11.20. 14:30:45 (Válasz Plague #756 hozzászólására.)
Szerintem is még tovább kéne korlátozni a portyát, hiszen a vadászatról szól a játék
Pontszám: 6
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
758. hozzászólás - 2008.11.20. 15:15:41 (Válasz Plague #756 hozzászólására.)
Csak megjegyzem, hogy a portyázás oldalon is van lehetőség karakternév begépelésére, tehát ez nem sokmindent oldana meg. Ellapozok pl. a toplistában addig, amig akarok, kiirok 8-10 nevet, és elkezdem beirni őket a portyázás ablakban, valamelyiket csak sikerül... Ha pedig ezt is letiltjuk, az értelmetlen, aki engem támad azt pl. hadd támadjam már vissza.
Pontszám: 7.50
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
759. hozzászólás - 2008.11.20. 15:45:51
Sajnos kezd elmenni a játék abba az irányba, hogy 4-5 erős, tápos (rabszolgázó/multizó???) klán elhúzott a többitől. Ők "játszanak", elsősorban mások rovására... A játékvezetés tudtommal semmit nem tesz ez ellen. Elég jól "tejelnek" ezek a játékosok, tonnaszám veszik az őskövet - szóval a KFT-nek megéri a dolog, ezért inkább szemet hunynak felette.
A többi klánnak/játékosnak egyetlen célja, hogy minél kevesebbet szopjon a fentiek miatt. Én nem szándékozom azért fizetni, hogy láthatatlan legyek vagy a katakombákban bujkáljak.
Tudom, nem kötelező prémiumnak lenni, de anélkül meg általában sz*rt sem ér a karakter.
Enyhén szólva kezdem unni az állandó cseszegetést az ún. "elit" részéről, akik tönkreteszik elég sok ember játékát.
Hasonló okok miatt hagyták abba rengetegen a TF-et - többek között én is -, és valószínűleg a kezdeti lelkesedés után ezt is rengetegen itthagyják, hacsak nem történik valami radikális változás!

Nem akartam bántani egytlen játékost sem ezzel, hiszen amíg DM engedi, csinálhat bárki, bármit...
A hozzászólást Alendaar módosította 2008.11.20. 15:52:17-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.36
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
760. hozzászólás - 2008.11.20. 15:52:19 (Válasz Alendaar #759 hozzászólására.)
Bár félek tőle, hogy később drága lesz a játék (ezt régebben már ki is fejtettem), nem értem miért kell szidni a prémiumos játékosokat. Havi 3000 Ft jelenleg bőven elég a játékra, ami napi 100 Ft-ot jelent. Ne mondja nekem senki, hogy a hobbijára nem képes ennyit rászánni.

A másik, hogy én egy közepes klán vezetőjeként is roppant mód élvezem a játékot (bár természetesen vannak hibái), sem a Tökéletes gyémánt sem az Elit horda (sem semelyik másik) nem okozott még kellemetlenséget közvetlenül nekem vagy a klánomnak. (A térkaput mondjuk irígylem tőlük.)

Meg kell tanulni játszani, nem csak sírni kell, aztán jön majd a sikerélmény is.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!