Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
501. hozzászólás - 2008.10.27. 10:09:28
Lehet nem ide kéne feldobnom az ötletet,de nem találtam megfelelő topicot neki. Kérem a moderátorokat ,ha nagyot bakiztam pakolják át nyugodtan a hozzászólásom!

Szóval nekem hiányzik a játékból az egymás közti kereskedelem! Persze valamilyen szabályozott keretek közt egy aukciós ház vagy valami hasonló keretén belül , jó lenne ha ez is megoldott lenne. Persze ez csak távlati ötlet , nem holnapra szeretném!
Szerintem mindenkinek csak haszna származna belőle, és jól szabályozottan nem lennének visszaélések sem remélhetőleg!
Köszi a figyelmet!
A hozzászólást Optimus módosította 2008.10.27. 10:16:45-kor
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
502. hozzászólás - 2008.10.27. 10:20:58 (Válasz Optimus #501 hozzászólására.)
már mondták hogy nem lesz mert szar és bla bla és nem jó és szar és bla bla meg visszaélés, satöbbi és bla bla...

mindenre kifogásokat mondanak mert lusták megcsinálni a jót...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 1.67
kedvelt tagZoli
Adminisztrátor
96 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
503. hozzászólás - 2008.10.27. 10:21:20
Idézet: Razak - 2008.10.26. 10:45:49
Az én kérdésemre senki nem válaszolt:
Szándékosan van benne, hogy azonos hordájú szövetségnek is hadatüzenhetsz?
nem valamilyen bug?


Ez hiba, támadni úgysem tudjátok egymást hadüzenet ellenére sem.

mar jo ideje bosszant, de most mar szova is teszem, ha mar van ra topic
szoval: a szovetseg+esemenyek menupont sargan kiabal ha valaki epitett a lelekkutbol, de szerintem tok felesleges, senkit nem erdekel kulonosebben...
viszont ha szavazast ir ki valaki, pl. haduzenetrol, arrol semmilyen feltuno ertesites nincs, csak a szovetseg lapjan alul eldugva egy gomb, a folyamatban levo szavazasokrol


Ez jogos, szerintem megcsináljuk.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagRedswiftFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
504. hozzászólás - 2008.10.27. 11:04:17
Javaslom egy korlátozás bevezetését a portyázással kapcsolatban. Ugyanazt a játékost ne tudja senki sem mondjuk 48 órán belül újratámadni (az időtartamon lehet vitatkozni).
Indoklás: néhány játékos direkt utazik arra (pl. AranyAlma), hogy mások szisztematikus lerablásával tegyen szert óriási LE-re, ami már behozhatatlan előnyhöz juttatta őket (pl. 100000 feletti LE összerablása), gyakorlatilag a többség (99%) számára így verhetetlenné váltak.
Ha kell akkor a szisztematikus módszert kifejtem, de inkább nem akarok tippeket adni...
A módszerükkel lényegesen akadályozzák mások fejlődését, gyakorlatilag lehetetlenné teszik (erősen megnehezítik) a sok LE-t igénylő vásárlásokat a lélekkufárnál. Ezzel annyira megkeserítik jó néhány ember játékát, hogy az gyakorlatilag értelmetlenné válik...
Pontszám: 3.50
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
505. hozzászólás - 2008.10.27. 11:07:21 (Válasz Redswift #504 hozzászólására.)
Idézet: Redswift - 2008.10.27. 11:04:17
Javaslom egy korlátozás bevezetését a portyázással kapcsolatban. Ugyanazt a játékost ne tudja senki sem mondjuk 48 órán belül újratámadni (az időtartamon lehet vitatkozni).
Indoklás: néhány játékos direkt utazik arra (pl. AranyAlma), hogy mások szisztematikus lerablásával tegyen szert óriási LE-re, ami már behozhatatlan előnyhöz juttatta őket (pl. 100000 feletti LE összerablása), gyakorlatilag a többség (99%) számára így verhetetlenné váltak.
Ha kell akkor a szisztematikus módszert kifejtem, de inkább nem akarok tippeket adni...
A módszerükkel lényegesen akadályozzák mások fejlődését, gyakorlatilag lehetetlenné teszik (erősen megnehezítik) a sok LE-t igénylő vásárlásokat a lélekkufárnál. Ezzel annyira megkeserítik jó néhány ember játékát, hogy az gyakorlatilag értelmetlenné válik...


fejtsd ki nyugodtan, hatha van ra vedekezesi lehetoseg.
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5
utáltCsapkaFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
506. hozzászólás - 2008.10.27. 11:10:56
Ötlet szerintem ellehetne gondolgodni rajta de esetleg lehet hogy ezt az ötletet már mások is feltettékXD[remélem nem:]

Vannak ezek az ugy nevezett kiégett őskövek amik nálam és mindenki másnál gyülnek 3asával vagy kevesebbel akár és arra gondoltam hogy ezeket nem lehetne-e feltöltettni LE-val ha ez lehetséges lenne megoldani
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Szövetségi fórum
507. hozzászólás - 2008.10.27. 11:17:31
Nem lenne rossz, ha a szövetségek belső fórumán is használhatnánk legalább a szövegformázó tag-eket, plusz a link tag-et.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
közellenségMaynNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
508. hozzászólás - 2008.10.27. 11:44:47 (Válasz etics #20 hozzászólására.)
Szerintem jó a játék csak az a gond hogy ezek a 10% gyengébb leszel ez nem tetszik ez a rossz.
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
509. hozzászólás - 2008.10.27. 13:27:03 (Válasz Redswift #504 hozzászólására.)
Idézet: Redswift - 2008.10.27. 11:04:17
Javaslom egy korlátozás bevezetését a portyázással kapcsolatban. Ugyanazt a játékost ne tudja senki sem mondjuk 48 órán belül újratámadni (az időtartamon lehet vitatkozni).
Indoklás: néhány játékos direkt utazik arra (pl. AranyAlma), hogy mások szisztematikus lerablásával tegyen szert óriási LE-re, ami már behozhatatlan előnyhöz juttatta őket (pl. 100000 feletti LE összerablása), gyakorlatilag a többség (99%) számára így verhetetlenné váltak.
Ha kell akkor a szisztematikus módszert kifejtem, de inkább nem akarok tippeket adni...
A módszerükkel lényegesen akadályozzák mások fejlődését, gyakorlatilag lehetetlenné teszik (erősen megnehezítik) a sok LE-t igénylő vásárlásokat a lélekkufárnál. Ezzel annyira megkeserítik jó néhány ember játékát, hogy az gyakorlatilag értelmetlenné válik...

8 órán belül nem támadhat újra, kivéve háborúnál. 8 óra alatt, ha összegyűjtötted előtte a CSP-idet, akkor lazán meg tudsz venni bármit.
Mi is a karakterneved?
A hozzászólást Craslorg módosította 2008.10.27. 13:27:41-kor
Pontszám: 5
fórumozóEldaronFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
510. hozzászólás - 2008.10.27. 15:29:06
Nem lehetne csinálni valamit a szövetségi háborúk támadási opciójánál?
Naponta kb 1/2 órám azzal megy el, hogy ide oda klikkelgetek, ám senki sem támadható, de az ikon ott van.
Kevés az életpont, stb..
Ha nem támadható, NE legyen ott a gomb.

Kösz
Pontszám: 8.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
511. hozzászólás - 2008.10.27. 17:41:24
Igen!Idézet: Eldaron - 2008.10.27. 15:29:06
Nem lehetne csinálni valamit a szövetségi háborúk támadási opciójánál?
Naponta kb 1/2 órám azzal megy el, hogy ide oda klikkelgetek, ám senki sem támadható, de az ikon ott van.
Kevés az életpont, stb..
Ha nem támadható, NE legyen ott a gomb.

Kösz


Igen! És a Windowsban se legyen Kék Halál!
Pontszám: 5
fórumozóSyck
Végzetúr tehetség
220 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
512. hozzászólás - 2008.10.27. 17:43:38 (Válasz csati777 #511 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.10.27. 17:41:24
Igen! És a Windowsban se legyen Kék Halál!


vistaban mar nincs csuf piros lett
Szánalmasak vagytok.
Pontszám: 5.67
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
513. hozzászólás - 2008.10.27. 17:49:59
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=lehetosegek

Itt a 20. szintnél "specializációdhatsz" szerepel.

Javaslatom:

specializálódhatsz

vagy

specializációt fejleszhetsz ki
Pontszám: 5
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
514. hozzászólás - 2008.10.27. 17:55:31
üdv,

komolyan néha nem értem, miért állnak úgy sokan ehhez a játékhoz, mintha nem egymás lerablásáról szólna..
BÁRMI, amit a játék lehetővé tesz, a vadászat, a vásárlás, az állattartás, a szakik fejlesztése, a tulajdonságok fejlesztése, az épületek fejlesztése , stb, minden abba az irányba viszi a karaktert(és a játékost), hogy minél jobb legyen harcban, és ezt egyelőre csak karakterek ellen teheti meg.
Majdan kapják az áldást azok, akik a játék lehetőségeit jól kihasználva eredményesek, merthogy ilyen olyan meg mittomén milyen módon rabolják le az áldozatokat , érdekes..

Ha a többség szerint ne arról szóljon a játék, hogy egymást ütjük, akkor szerintem kampányoljanak Miklósnál, ha meg létrejön a változás, és lehetünk békés földművelők akkor majd mindenki annak megfelelően fog játszani. Csak nehogy kiderüljön, hogy a most elől levő éljátékosok répatermesztésben is jobbak lesznek, mint mások
Pontszám: 7.38
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
515. hozzászólás - 2008.10.27. 20:23:23
Hm, átnézegettem a keresővel a fórumot, nem találtam a most következőhöz hasonló írást, ha mégis a spanyolviaszt fedezgetem fel, akkor elnézést... Ja, és hosszú is...

A háborúval kapcsolatban az alábbi 2 problémát látom:
1. A lerohant gyengébb fél teljesen esélytelen a 2:1-es győzelemre.
2. Valójában az erősebb is, így lehetnek hosszan beragadó háborúk (ami gondolom nem lenne cél).

Azaz a megoldás az lenhetne, hogy
1. MINDKÉT fél érdekelt legyen a dologban.
2. Mindenképpen ZÁRULJON LE belátható időn belül.

Ennek megvalósítására röviden az alábbi javaslatom lenne:

Ne 2:1-es győzelmi arány kelljen, hanem a két fél közti erőkülönbséget tükröző arányt kelljen elérni illetve megakadályozni.
A 3 nap leteltével győztest hirdetünk: ha a támadó elérte a szükséges arányt, akkor megdicsőülten merít a legyőzött lélekkútjából, ha viszont nem éri el (azaz a védekező visszaverte a támadást), akkor megszégyenülten hazakullog és lélekkútjából vígaszdíjat ad a megtámadottnak.

Hosszabban:
----------------------
GYŐZELMI ARÁNY
----------------------
Erő = a szövetség tagjainak összesített szintje egymáshoz viszonyítva / szövetség létszáma

Szükséges arány = Erő(támadó):Erő(támadott) X valamilyen faktor.

A valamilyen faktornak azt kéne tükröznie, hogy egy 5 fős 9. szintű banda egy 5 fős 8. szintű banda ellen valszeg nem 9:8 aránnyal kéne teljesítsen -> az ehhez tartozó valószínűségek gondolom a játéktervezőknél megvannak

Néhány egyszerű "manipulálás" elleni lépésre esetleg szükség lehet, mint pl. háború alatt nem lehet ki-be lépni (1. szintű harcosok Erő-csökkentő beléptetése), vagy pl. a szintet úgy számolná a gép, hogy a karakterek meglévő csp-inek elköltésével elérhető szintet venné figyelembe (ne lehessen a csp-betárazással alacsony szinten karakterekkel háborút indítani, majd a hadüzenet 8 órája alatt felpörgetni a karaktereket).

Mindez akkor, ha erősebb szövetség támad gyengébbet.
Ennél egyszerűbb, amikor gyengébb szövetség támad erősebbet, akkor egyszerűen 1:1 lehetne az arány (mutassák meg, mit tudnak, hamár belekötnek a nagyobba).

---------------
GYŐZELEM
---------------
Legyen egy 10:7 szükséges győzelmi arány.
3 napig gyűrkőznek a felek. Ekkor véget ér a háború.
Ha az állás 100:71 (vagy 200:141, stb.), akkor nyert a támadó.
Ha az állás 100:69, akkor a megtámadottak kivédték a támadást, azaz ők nyertek.

Kiegészítő alternatíva 1.
A támadó kérhet +2 nap hosszabbítást.
Kiegészítő alternatíva 2.
Ha így is bukik, akkor +x%-ot veszít.
Ha nyer, akkor x%-kal kevesebbet nyer.

-------------------------------------------------------------------
Nos, ez lenne.
Nyilván finomítani kell rajta, az is lehet, hogy van olyan eleme, ami használható, meg az is lehet, hogy ki kell dobni, ahogy van.
Meg persze lehet, hogy később a háború rendszere valami, most még nem látott dolog miatt pont így lesz jó, ahogy most van.
De most az egyik fél teljesen reménytelen helyzete és a háborúk végtelenbe húzódása elég felemássá teszi a háborúzást, ezért próbáltam ezt a két, eddig el nem hangzott dolgot felvetni.
Pontszám: 7.50
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
516. hozzászólás - 2008.10.27. 20:32:08 (Válasz dorong #515 hozzászólására.)
Idézet: dorong - 2008.10.27. 20:23:23
---------------
GYŐZELEM
---------------
Legyen egy 10:7 szükséges győzelmi arány.
3 napig gyűrkőznek a felek. Ekkor véget ér a háború.
Ha az állás 100:71 (vagy 200:141, stb.), akkor nyert a támadó.
Ha az állás 100:69, akkor a megtámadottak kivédték a támadást, azaz ők nyertek.


Szerintem pont fordítva vannak a nyerések. Az első esetben a védekezők kettővel többet nyertek, és ezért vesztetének?
Pontszám: 5
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
517. hozzászólás - 2008.10.27. 20:42:40
Auuu.....
nanáhogy ahogy mondod
Pontszám: 5
népszerűPetrusFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
518. hozzászólás - 2008.10.27. 23:13:33
Javaslom, hogy a Toplistákon belül a szövetségeknél is legyen keresőmező (névre) és "mutasd a saját szövetségem helyezését" mező.
Pontszám: 7.50
irritálóCsonti_himihumiFérfi
Végzetúr mester
348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
519. hozzászólás - 2008.10.27. 23:27:39
üdw!
igazán ennek megfelelő topicot nem találtam, de volna 1 dolog ami 1 picit zavaró volt:
akkor is meg tudtak engem támadni, mialatt épp vadászni voltam
persze vannak ügyes kis trükkök ahogy ezt el lehetne kerülni, de a lényeg az, h azok számára akik még picit tapasztalatlanabbak azoknak jobb lenne, ha eleinte a vadászattal eltöltött idő alatt nem lehetne őket támadni
és később, amikor már valamennyire ismerik a játékot, akkor azért már bele lehet dobni őket a "mélyvízbe" és oldják meg ahogy tudják
Pontszám: 3
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
520. hozzászólás - 2008.10.27. 23:33:14 (Válasz Csonti_himihumi #519 hozzászólására.)
Szerinted jobb lenne, hogy most megszokod, hogy védve vagy, és amikor már több szintet léptél, jó sok LE-vel vadászol, egyszercsak kihúzzák előled a pajzsot, és valaki elvigyen tőled rengeteg LE-t? Az elején elvesztett LE különben sem annyira vészes szerintem, de legalább tudod, hogy a későbbiekben mire számítsál, és nem te leszel az, akitől 600 LE-t nyúlnak le egyetlen támadással.
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője