Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1421. hozzászólás - 2009.01.25. 19:00:12
Whatever. Teljesen lényegtelen, vannak olyan szövetségek, akik más taktikával nem tudják megvédeni magukat. Nem kellene elvenni tőlük ezt a lehetőséget is.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1422. hozzászólás - 2009.01.25. 19:09:43 (Válasz Mortimer #1420 hozzászólására.)
Nem feltétlenül.
A javaslatok között nem csak ÉS volt, hanem VAGY is.
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 6.50
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1423. hozzászólás - 2009.01.25. 19:12:14 (Válasz CaveMaN #1421 hozzászólására.)
Itt arról van szó, hogy a sokkal erősebb agresszor gyengébb tagjai lesznek láthatatlanok, persze, lehet véletlen egybeesés, hogy pont egyszerre mentek el szabadságra..

Egyébként tényleg mindegy ..whatever..
Vannak akik a tisztességes küzdelmeket szeretik és azt élvezik, és vannak akiket csak a LE érdekel, bármi áron. Tisztára mint a való életben..
A hozzászólást Atreus módosította 2009.01.25. 19:23:59-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1424. hozzászólás - 2009.01.25. 19:49:46
Írta: Mortimer
Ma, 18:54:12 [Idézet ebből]
Elolvastam.

"nem az a baj, hogy egy két karakter láthatatlan, hanem ha a klán jelentősebb hányada"

Értem. Tehát ha mondjuk 5 másik ember is láthatatlan a szövetségemben, én hiába utazom el vidékre, nem lehetek láthatatlan. Ezt akarod bevezetni?


itt az a baj sok a véletlen a te háborúidba és a játékodba

Szerintem valamicskét lehetne azért csinlni ezek ellen ,ha nem is drasztikusat
Pontszám: 7.50
fórumozóSrowFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1425. hozzászólás - 2009.01.25. 20:06:28
nekem lenne egy olyan javaslatom hogy mondjuk 10-es szinttől amikor már igencsak ugymond jelentős mennyiségű LE-t tud gyűjteni a játékos vadászatnál lehetne a lélekkufárnál vásárolni egy olyan tárgyat amibe bele lehetne tölteni x mennyiségű lélekenergiát. példának okáért nézzük: ha lenne egy olyan tárgy aminek mondjuk lélekkristály vagy valami hasonló lenne a neve (természetesen ezeket őskőért lenehetne megvenni és 10 szintenként esetleg egy nagyobbat. terméstesen arányosan növekedne az elkért őskövek száma) és ha megveszi a játékos akkor bele tudna tölteni például maximum 500 lélekenergiát. de lenne egy olyan lehetőség mondjuk h. lezárja mondjuk 3765-nél. ilyenkor nem lehetne bele utána tölteni hanem csak kivenni és az egéászwet belőle. így el lehetne késöbbi időkre raktározni egy kis lélekenergiát amikor esetleg nagyon nagy szükség lenne rá. nekem ez lenne a javaslatom a játékhoz még.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1426. hozzászólás - 2009.01.25. 21:37:09 (Válasz Srow #1425 hozzászólására.)
Erre ott vannak például a nem eladott felszerelési tárgyak.
Pontszám: 8.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1427. hozzászólás - 2009.01.25. 22:17:23 (Válasz Srow #1425 hozzászólására.)
Tárolásra ott van
- az állat, amit nem sajtolsz ki,
- a kvízkérdés, aminek a jutalmát nem veszed fel,
- a küldetés, amit megoldás után nem váltasz be egyből (a gyűjts össze 40ezezer LE-t gyakorlatilag 3-4 közvetlen egymás után teljesített küldetés beváltásával azonnal ki lehet pipálni, 5 percen belül)
- a lecserélt felszerelés, amit nem adsz el
- a transzcendális projekcióval levédett LE, amit nem lophatnak el
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.75
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1428. hozzászólás - 2009.01.26. 01:29:14 (Válasz Mortimer #1420 hozzászólására.)
A dolgot ki lehet fordítani mindenhogy, persze. Ez is a cél, meg és át is kell beszélni. De akkor megkérdezem én: az normális dolog, hogy egy klán, akinek nagy része "elutazott vidékre" és tele van láthatatlan meg katakombázó tagokkal, az háborút indít ilyen "hátrányos" helyzetben és pont a legerősebb karakterek "véletlen" nem utaztak el? Mert szerintem nem. Én, aki "nem utaztam el vidékre", itt ülök a játéknál, foglalkozok vele és szeretem, igenis kérek ahhoz jogot, hogy megvédhessem magam becsülettel egy olyan klán ellen aki kihívja az enyémet. Az ilyen háborúk elhúzódnak és tényleg dühítőek...Nem kell ezen veszekedni, semmi értelme. Vitázni persze lehet. A láthatatlanság, meg a katakomba szerepét is elismerem a játékban, de tény, hogy itt nem "elutazásról van" szó, hanem a másik fél önvédelmének ellehetetlenítéséről. Persze a topklánok ezt annyira nem veszik észre. De középszinten eszméletlen módon küzdeni kell és igenis kiállok a kisebb klánok érdekeinek védelmében. Ez nem jelenti azt, hogy mindenhez ragaszkodok. Meggyőzhető vagyok, csak felvázoltam a problémát, mert igenis létezik. És kedves Mortimer, lehet te nem találkoztál ilyennel, de ez TÉNY. Van pár háborúról tudomásom, ami ilyen dühítő körülmény között zajlott, személy szerint én is vívtam két ilyet, úgymond láthatatlan, éppen fura módon "vidéken tartózkodó" klán ellen, akik azért annyira nem tartózkodtak vidéken, hogy ne tudjanak hadat üzenni. De lehet az én értékeim a furák...Nekem a háború, háború, ha megtámadok valakit, akkor nem láthatatlanul akarom megnyerni azt a küzdelmet. Engem nem érdekel, ha elvernek, az sem ha kirabolják a kutat. Az viszont érdekel, hogy a támadóim ne úgy győzzenek le, hogy jelentős részük bújkál. Ez degradálja az egész "klánháború" fogalmát és aljas küzdelmekre ad lehetőséget. De ha ezek szerint ez normális, akkor bocsánat és tekintsétek semmisnek a javaslatom, illetve a felvetésem és hadd uralkodjanak el a szerveren a gusztustalan, számító, hősiességtől mentes háborúk és hadd uralják a csatatereket a bújkáló agresszorok és a sunyi, küzdelmet nyíltan fel nem vállaló támadók...
A hozzászólást Jacsita módosította 2009.01.26. 01:36:44-kor
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 7.67
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1429. hozzászólás - 2009.01.26. 01:51:50 (Válasz Jacsita #1428 hozzászólására.)
Már ne is haragudj, de a háborút az egyik fél azért indítja, hogy nyerjen. A katakomba és a láthatatlanság elég nagy áldozatok árán, de sikert eredményezhet védekező klánnak is, nem szabad ezt a taktikai lehetőséget elvenni a játék(osok)tól.

Ha azonos erősségű, vagy erősebb szövetségnek üzensz hadat, akkor hidd el ők nem fognak elbújni, vállalják a nyílt sisakos, általad lovagiasnak nevezett küzdelmet. Gondolom a Te klánod is inkább a gyengébb szövetségeket támadja és farmolja, mert azzal nincs gond. Ha valaki védekezik, akkor azzal már van.

Kezd most már nagyon sok lenni a fórumon ebből "változtassunkmáraszabályokonmertígyamásikisnyerhetnemcsakén" sírásokból.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1430. hozzászólás - 2009.01.26. 02:14:45 (Válasz Ricardo #1429 hozzászólására.)
Nem sírok, csak problémát vázolok. Nem zavar, ha elvernek, az sem ha háborút veszítek. Az a fajta vagyok ,aki addig küzd, míg le nem gyűri az ellenfelét. Számtalan arénajátékot játszottam már, van rutinom. Fórumon is sokat küzdöttem ezért vagy azért, az sem gond. Volt hogy nem volt igazam, egyenes ember vagyok és elismertem. A háborút persze hogy azért indítják a klánok, hogy nyerjenek. Nem gond. Hasznos a láthatatlanság, meg a katakomba is. Oké. Egy szóval nem mondtam, hogy töröljék el ezeket a lehetőségeket. Én csak annyit mondtam, hogy egy klán ha TÁMAD (nem védekezik!), akkor ne akarjon háborút vívni láthatatlan vagy katakombázó tagokkal és erre szeretnék megoldást találni. Ha tagjainak jelentős része láthatatlan vagy katakombába vonult a TÁMADÓ klánnak (akinek a kútja ráadásul dupla akkora is), akkor nekem miért ne lehetne jogom arra, hogy a rendszer ezt a taktikát valahogy kiegyenlítse?
Idézet: Ricardo - 2009.01.26. 01:51:50
Ha azonos erősségű, vagy erősebb szövetségnek üzensz hadat, akkor hidd el ők nem fognak elbújni, vállalják a nyílt sisakos, általad lovagiasnak nevezett küzdelmet. Gondolom a Te klánod is inkább a gyengébb szövetségeket támadja és farmolja, mert azzal nincs gond. Ha valaki védekezik, akkor azzal már van.

És tévedsz. Dupla erősségű klán üzent többször is nekünk hadat és a háború elején még nem, de mostanra már igencsak a fele legénységük bújkál. Pont ez adta a hsz alapötletét, mert zavaró ez a dolog és én személy szerint tisztességtelennek érzem a KISEBB, VÉDEKEZŐ féllel szemben...És a másik dologban is tévedsz. Kizárólag magasabb kúttal rendelkező klánokat támadunk. Ha pedig azok közül, akit megtámadtunk valaki védve magát láthatatlan lett vagy katakombázott, nos azzal nekem még sosem volt problémám és nem is lesz.
A hozzászólást Jacsita módosította 2009.01.26. 02:16:44-kor
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 8.75
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1431. hozzászólás - 2009.01.26. 03:46:24
A kút mérete egyáltalán nem befolyásolja a szövetség erejét, tehát attól, hogy 2x akkora kúttal rendelkező szövetséget támadtok, még lehet, hogy Ti vagytok az erősebbek. (A Rubinpalota csak a 145. kútméretben, mégsem hiszem, hogy lenne 144 erősebb klán náluk.)

Ami pedig az általad felvázolt "láthatatlan támadó" taktikát illeti: elsőre valóban nem fogtam fel teljesen mit is írtál. Viszont így másodikra is úgy tűnik, hogy ennek a taktikának sincsen semmi hibája. A támadó fél meg szeretné nyerni a háborút és valószínűleg időközben rájött, hogy keményebb diók vagytok, mint ahogyan azt tervezték. A győzelem érdekében mindent elkövetnek, nem várhatod el tőlük, hogy csak azért mert rosszul mérték fel az erőviszonyokat taktikázás nélkül elbukjanak. Annyit viszont biztosan elértek, hogy legközelebb nem lesztek célpontok a szemükben.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.20
kedvencJacsitaFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1432. hozzászólás - 2009.01.26. 04:29:02 (Válasz Ricardo #1431 hozzászólására.)
Ebben igazad van, természetesen nem kamikazek vagyunk, mérlegelünk az ellenfél kiválasztásánál, bár a virtus azért nagyon fontos dolog, legutóbb egy olyan klánnal háborúztunk, aki a top10 közül az egyiket már legyőzte. Ki is alakult a kölcsönös elismerés. De ez ebben a szemléletcserében nem is olyan fontos...A taktikában nincs hiba és lehetőség is van rá, hisz ezért játsszák meg sokan. (A konkrét esetünk nem ide tartozik, de maradjunk annyiban, hogy ez nem az első ilyen eset. Neveket, stb. nem akarok, a hsz és a javaslat nem erre van kihegyezve, mellékes. Az sem zavar, ha bukunk ellenük.) Viszont én inkorrektnek érzem és esélyt látok rá, hogy kicsit ezen lehessen javítani/változtatni. Láthatatlanság, Katakomba túltárgyalva nem csámcsogok rajta, igazatok van. Viszont továbbra sem látom akadályát annak, hogy finomítsanak a háborús szabályokon. Ha a TÁMADÓ fél tagjainak jelentős többsége bujkál, akkor miért ne vessze el a háborút amit ő indított? Vagy miért ne járhasson a védőnek a bujkáló tagok után napi +1gy? Ezek kis módosítások, mégis azért ellensúlyoznák valamennyire ezt a dolgot. Még így sem ezeken múlna a háború úgy gondolom. Én nem szeretném, ha a "tutiként" ez a taktika uralkodna el...Ezért írtam a hsz-t. Most őszintén. Ti jogosnak éreznétek, ha kihívna titeket egy klán 20 fővel, majd elbújna belőle 17, maradna 3 hiperaktív karakter akivel nem bírtok és azok így győznének le titeket? Ez nekem nem háború. Persze ez szélsőséges példa, de jelenleg akár meg is történhetne. Lehet ez csak engem zavar, bár ahogy néztem a vita felpontozásait, úgy tűnik ez nem így van és 2 oldal már erről szól.
Éjszárny, [LV] Lélekvadászok
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1433. hozzászólás - 2009.01.26. 11:15:25 (Válasz Jacsita #1432 hozzászólására.)
"Ha a TÁMADÓ fél tagjainak jelentős többsége bujkál, akkor miért ne vessze el a háborút amit ő indított?"

Mert korántsem biztos, hogy miattatok bujkálnak, lehet hogy őket is betámadta egy sokkal erősebb szövetség. (Kevés olyan szövetség van, amelyiknek egyszerre csak egy aktív háborúja van. Ha pedig nincs, akkor pl. szólnak a Döntetlen szövetségnek, hogy légyszi indíts már ellenünk háborút, és kapásból nem érvényesülnek a negatív módosítóid.)

Túlságosan leegyszerűsíted a helyzetet, ez a játék azért ennél - szerencsére - sokkal bonyolultabb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 2.33
kedvelt tagBrakaFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1434. hozzászólás - 2009.01.27. 09:17:17
Nem lehetne elintézni azt, hogy a már beidomított állatokat ne lehessen olyan könnyen kisajtolni? Kérdezzen rá háromszor, vagy jelenjenek meg új lapon a még ki nem képzett állatok. Most sajtoltam ki véletlenül egy 9. szintű állatot, és meg kell mondjam nem vagyok boldog.
Arról senki nem tehet, hogy milyen helyzetbe születik, de hogy abban a helyzetben hogyan viselkedik, azért igenis felelős!
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1435. hozzászólás - 2009.01.27. 09:22:45 (Válasz Braka #1434 hozzászólására.)
Milyen állat, hányas sajtolással mennyit kaptál érte?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBrakaFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1436. hozzászólás - 2009.01.27. 12:13:17
7-es sajtolás, förtelemzombi, 6600 LE volt kiképezni, 1800 LE körül kaptam érte.
Arról senki nem tehet, hogy milyen helyzetbe születik, de hogy abban a helyzetben hogyan viselkedik, azért igenis felelős!
Pontszám: 5
fórumozóGarottFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1437. hozzászólás - 2009.01.27. 15:30:36
A háborúknak nem lehetne a szövetségen belül egy külön fül, ahol ki lenne írva a háború állása is? Mert ha egyszerre 3-4 háború folyik akkor nem mindig tudom, hogy melyiket támadjam a legfőképp, hisz nem tudom, hogy hol tartunk a harcban. Nem kellene konkrét szám sem, elég lenne egy arányszám is (pl a csaták X %-át ez a szövetség nyerte). Ez sokat segítene, mert ha a gyengébb szintű karakterek a harcban rosszul állnak, akkor tudom, hogy inkább váltok a portyapontoknál kevesebbre de akkor be tudok segíteni oda is.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1438. hozzászólás - 2009.01.27. 15:32:54 (Válasz Garott #1437 hozzászólására.)
Ezt hívják úgy, hogy kapituláció nyomógomb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1439. hozzászólás - 2009.01.27. 16:38:33 (Válasz Mortimer #1438 hozzászólására.)
Már javasoltam, hogy át kellene nevezni "Háborúk"-ra.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagKaoszfattyFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1440. hozzászólás - 2009.01.27. 19:51:40
én pedig azt javasolnám hogy ha eladók egy ősköves tárgyat, akkor ne csak LÉt kapjak már érte hanem valamennyi követ is, még ha kiégettet is. Piszok drága magasabb szinten minden tárgy.
LanMaffia - Végzeturak mesterei (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője